Vereeniging Noord- Hollandsche Waterschappen Brieven over Engeland* Mooi gebruinde Huid Uit onze Omgeving. Onder voorzitterschap van den heer J, Comman deur K.Az., vergaderde bovenstaande vereeniging in Krasnapolsky te Amsterdam. De vergadering was druk bezocht. In zijn openingswoord heette voorzitter allen wel kom en wees er op dat men op het jaar 19351936, wat de gang der zaken der vereeniging betreft, zeer tevreden mocht zijn. Het jaarverslag was er het bewijs van, welk be langrijk werk de vereeniging had verricht, talrijke vraagstukken waren behandeld en spr. wees speciaal op den invloed die de vereeniging ten goede had kun nen uitoefenen op het afsluiten van nieuwe stroom- contracten met het P.E.N. en de verschillende polder besturen. Dat had voor velen een besparing van 28 tot 48 gebracht. De Unie van Waterschappen en den secretaris, den heer Boersma, werd dank ge bracht voor het vele en moeilijke werk in deze ver richt. (Applaus.) De notulen werden goedgekeurd. Ook het- jaarverslag wordt goedgekeurd. De rekening en verantwoording, sluitend met een voordeelig saldo van f 130.92, wordt eveneens goedge keurd, nadat de heer Boersma, secretaris, eenige toe lichtingen heeft gegeven. De begrooting wordt bij acclamatie ongewijzigd vastgesteld. De voorzitter heet thans welkom de heer Mr. Lan- schot, burgemeester van 's-Hertogenbosch, die thans ter vergadering komt. Tot bestuursleden worden gekozen de heeren: P. Hoek Spaans, dijkgraaf van Wijde Wormer, C. Kra mer Glijnis, dijkgraaf van de Schermer en N. Dek ker, hoogheemraad van Noordhollands Noorderkwar tier. Het afgetreden bestuurslid, de heer C. Fok, wordt dank gebracht voor zijn vele bemoeiingen. Daarna is aan de orde de lezing met lichtbeelden van Mr. F. J. van Lanschot over „De weg en het landschap." Spr. maakt in zijn inleiding eerst melding van 't vele goede werk dat Heemschut en de daaruit ge vormde commissie doet, om daarna aan de hand van een kort historisch overzicht, te wijzen op het ont staan van onze wegen. Spr. wijst er op welk een belangrijke rol de wegbeplanting vormt voor het be houd van ons natuurschoon. Voor den weg en het landschap voor het behoud van mooi Nederland, moet de belangstelling voor ons volk worden opge wekt. Spr. haalt aan de spreuk: de tijden veranderen en wij veranderen mee en wijst dan op het feit dat door het snelverkeer en de eischen die daaraan wor den gesteld, ons landschap in het gedrang komt. Spr. dringt er op aan toch vooral te bedenken dat men bij het planten van boomen niet onoordeelkun dig te werk gaat. Zorg er voor dat elke streek zijn eigen aspect behoud. Spr. vertelt, hoe door het maken van lange rechte wegen, met liniaal en passer aangelegd, zooveel schoonheid is verloren gegaan. Door het maken van kanalen is veel moois verdwenen en de spoorwegen hebben in deze niet veel goeds gedaan. De schoonheid van ons land moet zooveel mogelijk ontzien worden en spr. fulmineert met kracht tegen het vandalisme der lintbebouwing langs de de nieuw aangelegde wegen. Het plaatsen van elec- trische palen is eveneens een bederven der schoon heid. OM zeker te zijn, dat we dit hoogst belangrijke punt niet overslaan, zal ik thans beginnen met mede te deelen wat de kosten zijn van een verblijf aan de Universiteit van Cambridge. Ze zullen waarschijnlijk niet meevallen. We moeten de kosten onderscheiden in beginkos- ten, die slechts één maal gemaakt worden, en jaar lij ksche kosten, die drie, of wanneer de student nog meerdere jaren blijft, vijf, zes, zeven maal terug keeren. Beginkosten: Ten eerste moet gestort worden een soort van waarborgsom, die bij het verlaten van de Universi teit terug betaald wordt. Deze som, die 15 pond be draagt, is dus feitelijk geen uitgave, maar staat tij delijk op een niet rentegevende spaarbank. De volgende uitgaven zal ik voor het gemak ook in ponden vermelden. Voor ons, Hollanders, betee- kent elk pond op het oogenblik ongeveer f 7.40, maar zoodra een nieuwe aanval op den gulden succes zou hebben, zouden we er weer, evenals vroeger, f 12 gulden voor moeten betalen. En we moeten niet vergeten, dat voor den Engelschen student elk pond 20 shilling is, zooals steeds. Wat deze volgende uitgaven betreft, zoowel de begin- als de jaarlijksche kosten, moeten we beden ken, dat de meeste er van drie schalen hebben: een lage, een gemiddelde, en een hooge. Studenten kun nen kiezen volgens welke schaal zij wenschen te worden aangeslagen. Het entreegeld tot een college bedraagt van 2 tot 5 pond. Het examengeld voor de Universiteit is 5 (hier is maar één schaal). Maar zéér afwijkend is de prijs, die gevraagd wordt voor de meubileering van de vertrekken, die de student zal gaan bewonen in zijn college. 10 is het minimum, 50 het maxi mum. De herstelkosten aan de kamers varieeren tusschen 3 en 6. Voor huishoudgoed, kopjes, bor den enz moet van 5 tot 15 betaald worden, en de officieele universiteitskleeding kost den aankomen den student van 2 tot 4*4. Verder moet elke stu dent, hetzij rijk of arm, nog 3 storten voor examen gelden, en wordt van hem verwacht, dat hij lid zal worden van een der vele clubs. Het entreegeld daarvoor varieert tusschen 1 en 5. Hiermee zijn we aan het eind gekomen van de be ginkosten, die met de waarborgsom mee minstens 46, gemiddeld 70, en hoogstens 109' bedragen. Jaarlijksche kosten: Collegegelden voor de Universiteit 16^. Hoofde lijke omslag ruim 5. (Evenals bij de beginkosten laat ik hier voor het gemak de enkele shillingen, die soms nog bij de ponden komen, weg.) Onderwijskosten aan het „college" zélf te betalen, 'dus niet aan de groote, alle „colleges" omvattende Universiteit, van 21 tot 27. Vérdere „college"-kos- Spr. maakt zich sterk dat met deskundige voor lichting van landbouwarcliitecten veel schoonheid 'te bewaren zou zijn geweest. Deskundige voorlichting bespaart bovendien veel geld. Nu plant men maar op de meest onoordeelkundige wijze boomen, bouwt maar raak en denkt dat in dit opzicht van alles en nog wat maar geoorloofd is. Spr. waarschuwt bij het planten van boomen voor overlading, die dichte boomenrijen van eentonig maken dat men het landschap niet kan zien. Boom beplanting moet met oordeel geschieden en vooral niet te nauw planten. Voor alles moet het doel en streven zijn het karakter van het landschap be waren. Niet overal leent dat landschap zich voor opgaande boomen. Waarom plant men dan niet heg en struik, daarmede is zooveel moois te bereiken. Liever geen beplanting clan wegen met een eento nige beplanting, de weg moet in volkomen harmonie zijn met het landschap. Zorg voor ruim uitzicht en offer daar desnoods wat boomen aan op. De lezing van den heer Van Lanschot sloeg in, maar nog meer de plaatjes die hij vertoonde. Deze lieten ons zien, hoe mooi, hoe heerlijk mooi ons land is. Maar ook hoe schandelijk veel van die mooie plekjes reeds zijn verknoeid. Het was hemeltergend om te zien hoe het vandalisme van menig gemeen telijk bouwtoezicht maar raak hakt en sloopt, om het allerleelijkste ervoor in de plaats te zetten. Het wordt meer dan tijd, dat aan dit misdrijf een einde wordt gemaakt. Een hartelijk applaus en het dankwoord van den voorzitter bewezen hoe de populaire en geestige voordracht van Van Lanschot was ingeslagen en wij hopen, dat de vergadering er haar leering uit zal trekken. Hierna sluiting. van gelaat, hals en armen, óók bij geen zon, door AMILDA-zonnebruin crème. Voorkomt tevens zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. LANGENBIJK De Minister van Landbouw en Visscherij heeft, zooals reeds vermeld, weer f 680.000 beschikbaar ge steld ovor den tuinbouw. Het betreft hier echter ge wassen, die in het Langendijker tuinbouwdistrict zoo goed als niet worden verbouwd, zoodat de Lan gendijker tuinders van dezen steun niet profitee- ren. Jammer genoeg! De Rijksveldwachter-brigadier, de heer A. Dijk, wordt met ingang van 1 Juni overgeplaatst naar Andijk. In zijn plaats wordt hier gestationneerd de Rijksveldwachter-brigadier, de heer Van den Bos te Vel zen. Men deelt ons mee, dat deze week nog aanvoer van nieuwe aardappelen aan de Rroeker veiling kan worden tegemoet gezien. NOORDSCHARWOUDE. Tuinhouwbelang. De Tuinbouwver. Tuinbon wbelang, vergaderde Maandagavond in het lokaal van den heer J. de Bak ker, alhier. Dc opkomst was niet gróót. De heer J. Ootjers, vice-voorzitter, opende de ver gadering met welkom, zijn teleurstelling uitspreken- ten gaan van 13 tot 23. Nu moet men niet denken, dat de student, die al het voorgaande betaald heeft, al recht heeft op kost en inwoning. Deze kosten moeten nog komen. In de eerste plaats krijgen we kamerhuur en be diening. Varieert van 30 tot 54. Gemeenschappe lijk diner in de groote zaal 20 tot 27. Andere kos ten voor eten: brood, boter, melk zijn 6 tot 10. Voor de „college"-keukcn moet, volgens de laagste schaal 0 betaald worden (dit is de eenige post, die met 0 vermeld staat). Maar de gemidd. schaal wijst daar voor aan £25, de hooge zelfs 40. Verwarming, verlichting kosten van 6 tot 12, de wasch van 3 tot 9 en kruidenierswaren van 15 tot 30. (Als we nagaan, dat kruidenierswaren voor stu denten wel niet veel anders zullen omvatten dan thee, koffie, jam, marmelade en dergelijke dingen voor het brood, dan moet zoo'n 30-pond man wel aar dig wat daarvan verorberen in de 6 maanden van het jaar, die hij op de universiteit doorbrengt). We zijn nu bijna aan het eind. De verdere kosten zijn zeer persoonlijk. Boeken. Natuurlijk is hiervoor wel een minimum, maar bezwaarlijk een maximum vast te stellen. Als minimum wordt gerekend 8 per jaar. Reisgeld. Hier staan we voor dezelfde moeilijkheid. De eene sutdent zal nogal eens naar Londen gaan, en daare en uitstapje naar Brighton aan verbinden, terwijl de andere zeer hokvast is. De laagste schaal voor reisgeld, die 7U> aanwijst, vind ik rijkelijk hoog. De hoogste is 22V&. Rekeningen (kleermakers, enz.) Van 30 tot 60. Clubs. Van 5 tot 15. Alles te zamen bedragen de jaarlijks terugkomende uitgaven minstens 186, en hoogstens 366. Het ge middelde is 272. Resumeerende zien we dus, dat een student, die in een „college" wenscht te wonen, maar het overi gens zoo zuinig mogelijk wil aanloggen, moet be ginnen met een uitgave van 46, en daarna kan vol staan met een jaarlijksch bedrag van 186. Dit be drag zal hij drie maal moeten betalen. Bij het verla ten van de Universiteit krijgt hij dan van de oor spronkelijk gestorte 46 p. st. nog 15 p. -st. terug. De student, die zich niet in een „college" laat in schrijven, die dus voor zijn eigen kamers, en. zijn eigen eten zorgt, zal zeer waarschijnlijk wel goed- kooper uitkomen. Hun aantal bedraagt evenwel slechts 4 pet. van het geheel. En gemiddeld kunnen we wel zeggen, dat de studie in Cambridge f 3000 per jaar kost, waarbij de beginkosten niet zijn meegerekend. Toen ik dit alles aan den jongen, over wien ik In mijn vorigen briefschreef, had meegedeeld, keek hij hoogst bedenkelijk. Hij zou het aan zijn vader vertellen. En die zal waarschijnlijk wel minstens zoo bedenkelijk als zijn zoon gekeken hebben. Ilc vrees, dat de toekomstige studie van dit jongmensch in Cambridge nog op zeer losse schroeven staat Maar we zullen nu aannemen, dat de vader over finantieele bezwaren heenstapt, en de zoon op zeke ren dag in October zijn kamers in het door hem ge kozen „college" betrekt. Hoe leeft hij daar? Beklaagt U hem maar niet. Er zijn menschen, die de over de geringe opkomst. De voorzitter de heer Barton kon nog niet aanwezig zijn in verband met zijn gezondheidstoestand. Spr. hoopte, datde voorz. weer spoedig aanwezig kan zijn. De notulen, voorgelezen door den heer J. Kliffen, werden goedgekeurd en vastgesteld. Aanwezig was het verslag van de zaadselectie commissie aan dc Langendijk, dat door den voorzit ter woi'dt voorgelezen. Het was geen gunstig vei-slag. Resultaten had men niet veel. Er is nog maar heel weinig zaad geteeld. Inplaats van in de Anna Pualownapolder heeft men dc zetkool nu in de Wieringermcer uitgezet. De heer Mallekote gaf nog een korte toelichting van de werk zaamheden der commissie. Men kan slechts lang zaam vooruit, omdat men een tweejarig product heeft. Men hoopt echter, dat men tenslotte wel iets kan bereiken. Er zal echter veel geduld voor noodig zijn. De kosten zijn nu niet groot. Ook werd het verslag van den Proeftuin meege deeld. In de plaats van den heer Barten, die bedankt had als bestuurslid aan den Proeftuin, werd de heer C. Keeman benoemd. De secretaris vreesde wel, dat het gauw het laatste verslag zal zijn, het snoeimes der regeering zal er wel ingezet worden, daar de regeering van meening is, dat de Proeftuin niet geheel aan het doel beant woordt, n.1. proeven nemen. Hierna werd behandeld de Beschrijvingsbrief van den N.M.B. Het vooi'stel om de win terkool alhier te doen vei len, zooals te Warmenhuizen, n.1. dat de aanvoerder het door hem aangevoerde kwantum garandeert, werd na eenige bespreking en toelichting, besloten voor het voorstel te stemmen. Het voorstel van het bestuur om een aanvoerrege- ling te bevoi'deren, vooral van de winterproducten, door een derde gedeelte van den aanvoer van Dins dag, Donderdag en Zaterdag uit de markt te nemen en de volgende dag te doen veilen, zal worden ge steund, evenals het voorstel om leggeld te heffen van de vaartuigen, die in de overkapping liggen, niet met de bedoeling om te veilen. Dc vergadering was niet voor wijziging van liet boetestelsel, zoodanig dat niet meer kan voorkomen dat kool gekocht wordt om het boetegcld te ontvan gen, om op die wijze een daggeld te verkrijgen, na dat door den voorz. hierover een toelichting was gegeven. Ook ging men accoord met het prac-advies op het voorstel van Dc Eendracht, om een zoodanige re geling te treffen, dat het niet. meer mogelijk is dat tuinbouwvere'enigingen elkanders leden overnemen, zonder wedrzijdsch goedvinden. Met de prae-adviezen van het H.B. ging men ver- der accoord. Tegen het veilen van andijvie werden nog eenige bezwaren aangevoerd. Men besloot na uitvoerige gedachtenwisseling om voor het prae-advies te stemmen. De vergadering was tegen het voorstel van de Eendracht om het minimum-prijzenfonds te gebrui ken als aanvulling van de misoogststeun. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren K. Wagenaar, K. van Dijk. H. Swager, K. van Nie- nes, P. Swager, J. Lindeboom en J. Langedijk. Reser ve de heeren A. Barten en G. de Geus. Besproken werd de verdelging van ratten en kool duiven, welke veel schade aanrichten. De vergadering besloot, zich ten* aanzien van dc duiven tot den N.M.R. Ie wenden om daartegen maatregelen 1c treffen. De heer Mallekote ried aan, het vergif tegen dc' ratten op velschillende wijzen toe te dienen en gaf verschillende voorbeelden voor de bestrijding. Voorz.-drong er op aan,' dat'ieder de bestrijding ter hand neemt. Na rondvraag volgde sluiting. het zwaarder hebben op de wereld. Hoogstwaar schijnlijk zal hij later voor het werk, dat hij gaat verrichten, een hoog salaris verwachten. Hij zal zijn recht daarop bewijzen, door U mee te deelen, dat hij zooveel jaren in Cambridge (of Oxford) gestu deerd heeft. En hij zal U zeer verbaasd aankijken, wanneer U hem vertelt, dat hij daar in de jaren, dat U al hard werkte voor den kost, een heerenle ven leidde, heel weinig uitvoerde, op den zak van zijn vader teerde, en voor dat lui en gezellig leventje volstrekt geen extra belooning verdient. De student begint zijn dagtaak met op te staan. Hij ontbijt op zijn kamer, alleen, of met een of meer vrienden, en woont daarna in den loop van den morgen waarschijnlijk, maar volstrekt niet altijd, één of meer colleges bij. Voorloopig is daarmee zijn werk voor dien dag geëindigd. De middag dient voor sport en ontspan ning. De student legt zich op roeien toe, ziet zich in zijn verbeelding al meedoen aan den Oxford-Cambrid- gewedstrijd, of bekwaamt zich in een anderen tak van sport. Voelt hij hier weinig voor, dan gaat hij wandelen of fietsen. Voor studie dient de middag in elk geval niet. De boog kan niet altijd gespan nen zijn. Als de middag voorbij is, en de gemeenschappelij ke maaltijd in de groote zaal genuttigd, heeft de student nog een geheelcn avond voor de borst. De manier, waarop hij dien doorhrengi., is, zooals vanzelf spreekt, bij 5000 studenten zeer verschillend. De ernstige student wijdt zijn avond aan studie. Hij sluit zich in zijn kamer op, en werkt de aantee- keningen uit, die hij op de morgen col leges heeft ge maakt. Hij bereidt zich geleidelijk voor op het examen, dat hij aan het eind van drie jaar zal moeten afleggen. De niet ijverige student blijft, U begrijpt het zelf wel, niet op zijn kamer zitten. Of als hij er blijft, zit hij er niet alleen, maar converseert gezellig met andere, eveneens niet vlijtige studenten. Vaak gaat hij de stad in, waarbij bij evenwel om één ding moet denken: hij moet op tijd binnen zijn. Dat „op tijd" lijkt op het eerste gezicht nogal streng. Tien uur. Om tien uur gaat de deur van elk „college" dicht. Maar het is lang zoo streng niet, als het lijkt. Want ook na tien uur gaat de deur voor den laten student open, op voorwaarde, dat hij de daarop gestelde boete betaalt. Over die boete zult U verbaasd staan, na al de geldsommen, waarover U straks gelezen heeft. Tus schen tien en elf uur bedraagt zij een stuiver. Daarna, tusschen elf en twaalf uur, een dubbeltje. Maar laat de student niet na 12 uur thui3 komen. De deur is dicht en blijft dicht. Hij heeft zich aan een buitengewoon ernstig vergrijp schuldig gemaakt, dat zeer onaangename gevolgen kan hebben. De verstandige student zorgt er voor, dat deze zich niet kunnen voordoen. Hij geniet van het mak kelijke studentenleven, en zorgt tegelijkertijd, dat hij zijn studie niet verwaarloost. Na drie jaar legt hij zijn examen af, en verlaat als gegradueerde het „col lege", waar hij eenige zorgelooze jaren heeft doorge bracht. ZUIDSCHARWOUDE. Als secretaris van het Comité voor het houden van een Autotocht .voor Ouden van Dagen uit Broek op Langendijk en Zuidscharwoude,is aangewezen de heer P. Sijm alhier. BERGEN. Opbrengst collecte. De in deze gemeente gehouden Emanabloeancol- lecte heeft opgebracht f 172.10. Bergen's nieuwste attractie. De bouw van de kegelbanen bij de Rustende Jar ger begint reeds aardig te vorderen. Wij vernemen dat deze kegelbanen op 14 Juni a.s. door den Alk- maarschen Kegelbond zullen worden geopend, waar voor een groot provinciaal concours wordt georgani seerd. hetwelk van 14 tot 22 Juni zal duren. Alle clubs, aangesloten bij de vier Noordhollandsche bon den, zijn voor dit concours uitgenoodigd. Een groot aantal kegelaars uit Amsterdam, Haarlem, Den Helder en Amsterdam kan dus worden verwacht. SINT MAARTEN De Afd. St. Maarten van den Bond voor Staats- pensionneering vergaderde ten huize van den heer A. Zvvakman alhier. Aanwezig met bestuur, 12 leden. De voorzitter, de heer Glas, opende met een ge past woord deze vergadering, er op wijzende, dat de belangstelling heel gering was, doch de propaganda-, avond de leden steeds bijeen brengt en dat de moge- lijkheid bestaat, dat er dit jaar alhier een Landdag zal worden gehouden. Hierna lezing en goedkeuring der notulen. De rekening nagezien door den heer K. Niemam en J. de Pee, gaf aan een ontvangst van f 176.65, uit gaaf f 175.89, saldo f 0.76 met vorig bezit een totaal van f86.50. De heer Glas gaf hierna een kort verslag der ge-, houden federatievergadering, waarna de heer P, Appel een uitgebreid verslag der algemeene verga* dering gaf. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief der op 2 Juni a.s. te houden algemeene vergadering was het bij punt 2, dat aan de afgevaardigden werd op gedragen om aldaar voor te stellen dat behalve het aanschrijven van diverse organisaties, ook contact met de gemeentebesturen te zoeken, teneinde de ac tie zoo groot mogelijk te maken, ter verkrijging van het gestelde doel, zijnde premievrij Staatspen sioen. Bij cle bespreking, verkiezing hoofdbestuur, was men algemeen van meening, dat de candidaat, ge-, steld uit een vacant komende provincie, gesteund moet worden, opdat elke provincie haar vertegen* woordiger(s) heeft in het Hoofdbestuur. Tot afgevaardigden naar de algem. vergadering werden gekozen de heeren P .Appel en J. de Pee, tot plaatsvervanger cle heer J. Glas. Als afgevaar digde naar de federatievergadering werd gekozen de heer J. Glas en plaatsvervanger de heer J de Pee. Al deze heeren aanvaarden deze opdracht. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden af* tredende bestuursleden, de heeren P. Appel en J* de Pee herkozen, welke dit eveneens aanvaardden. Bij cle rondvraag deelde de heer P. Kos mede, dat bij gedaan huisbezoek, door hem 10 nieuwe leden waren verworven, voor welke activiteit hem dank door den voorzitter werd gebracht. CALLANTSOOG DE HEER KRUISVELD 30 JAAR DIJKGRAAF. Het is vandaag juist 30 jaar geleden, dat de heen Kruisveld tot dijkgraaf van den polder Callantsoog werd gekozen en cle jubilaris van vandaag heeft dus thans gedurende 30 jaar onafgebroken den pol der Callantsoog bestuurd. Onder zijn bewind is het motorgemaal tot stand gekomen en zijn tal van maatregelen getroffen, welke hebben bijgedragen tot den bloei van den polder. Toen nu vijf jaar geleden het vijf en twintig-j'arig jubileum van den heer Kruisvelcl werd herdacht, wis ten wij clat deze veteraan met groot vertrouwen een nieuwe bestuursperiode ingang, maar wij hebben ons tocli in de thans weer afgesloten periode van vijf jaar meerdere malen afgevraagd waar de heer Kruisveld de kracht vandaan haalt om in deze moei lijke tijden nog leiding te geven aan het bestuur van een zoo belangrijk publiekrechtelijk lichaam. Wij hopen en vertrouwen dat het den jubilaris ge geven mag zijn nog lang zijn kennis en ervaring in dienst van den polder te mogen stellen en felicitee- ren hem van harte met de thans weer bereikte mijl paal in zijn bestuursperiode. BEN HELB'E R Jaarvergadering van Veilig Verkeer, Gisteravond hield de Ver. voor Veilig Verkeer, afd. Den Helder en Omstreken haar jaarlijksche leden vergadering. In de openingsrede herdacht de voorzitter, de heer S. Jaring, burgemeester Driessen, die eere-voorzitter der vereen, was. De secretaris, de heer F. Grunwald, bracht hef jaarverslag uit, waarin een uitgebreid overzicht werd gegeven an de werkzaamheden der vereeniging. Ondanks de krachtige actie verminderde het leden tal, welk betreurenswaardig feit een zwakkere kas tot gevolg had, waardoor een voorgenomen krachtige actie voor een veilig verkeer tot bescheidener mate zal moeten worden teruggebracht. De periodiek-aftredende bestuursleden, de heeren A. J. van der Hoeven, S. Jaring, P. H. L. Maas en H. J. Bogeard werden herkozen. Burgemeester Rit meester werd tot eere-voorzitter der vereeniging be noemd. Nadat de huishoudelijke vergadering was gesloten, hield de heer S. Jaring een causerie over de laatste motor- en rijwielbeschikking. BARSINGERHORN In de op Zaterdag 23 dezer gehouden vergadering van dc Hengelsport vereeniging „Vischlust", werd o.m. besloten om binnenkort den eersten wedstrijd te houden, terwijl ook binnenkort een jeugdwed strijd wordt georganiseerd, waaraan schoolgaande kinderen tusschen 8 en 14 jaar uit de geheele gemeen te kunnen deelnemen. Door B. en W. dezer gemeente is aan den Raad voorgesteld over te gaan tot aanstelling van een con troleur voor steunverleening, werkverschaffing en loonbij slagregeling. WIERINGEN Arbeidsbeurs, Leveranciers die nog in het bezit zijn van bonnen voor levensmiddelen d.d. 6 Mei en 13 Mei, worden nog in de gelegenheid gesteld deze te verzilveren, op Donderdag 28 en Vrijdag 29 Mei a.s. Na deze data kunnen de bonnen beslist niet meer worclen aangeboden.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6