et huis »iji Hoe ziet de toekomstige mensch er uit? met de Tuinbouwvereeniging „De Eendracht" Studie-hoofdpijn? Het Portret van onze nakomelingen in het jaar 5000 Sir Henbert Barker, een beroemd En- gelsch arts en natuuronderzoeker, heeft voorspeld, hoe onze nakomelingen eruit zullen zien. Hoogstwaarschijnlijk zullen echter de aardbewoners van het jaar 5000 zeer verwonderd zijn over de geestelijke en lichamelijke eigenschappen, die men hun in 1936 toekende. Is het de moeite waard om er over na te denken, hoe de mensch er uit zal zien in het jaar 5000? De toekomst-mensch, zooals Sir Herbert hem schildert, is niet ontsproten uit de mcnschelijke fantasie, die zich probeert in te denken in een wereld met maan- racketten en atoomsplitsing, maar is het resultaat van jarenlange onderzoekingen op het gebied der physica en de goede eigenschappen en gebreken van dien mensch hebben tot op zekere hoogte een weten schappelijke grondslag. De mensch uit het jaar 5000 na Christus, zooals Sir Herbert hem schildert, is niet bepaald een schoon heid. Zijn verschijning staat onder liet motto, dat de natuur^ altijd heeft bevestigd: „Het nuttelooze ver dwijnt." Zooals de sauriërs, die met hun lange reu- zenbeenen en lange halzen over de aarde trokken, zijn verdwenen, omdat hun lichaamsbouw op een zeker oofeenblik, toen de oneindige mee ren en moe rassen droog land werden, geen zin meer had, zoo moet de toekomstige mensch, die .over drieduizend jaar op de wereld leeft, afstand doen van een heele rij krachten en bekwaamheden, die hij voor zijn le ven niet noodig heeft. De mensch van het jaar 5000 zal, volgens Mr. Barker, in ieder geval kaalhoofdig, bijziende en tandeloos zijn. Hot nuttelooze verdwijnt heden ten dage bevrijden wij onze tanden voor een groot deel van de natuurlijke taak, die zij heb ben, door verkleind, meestal brij-achtig en liclit-ver- teerbaar voedsel tot ons te nemen. Wij eten voedings middelen, die zekere chemische processen hebben doorgemaakt; deze chemicaliën verzwakken onze tanden. Een kortelings onder de Engelsche schoolkin deren gehouden enquetc heeft bewezen, dat slechts vijf en twintig procent van al de onderzochte kinde ren tusschen 12 en 10 jaar volkomen gezonde tan den had. En waarom zal dc toekomstige mensch kaalhoof dig zijn? Omdat wij, aldus Mr. Barker, de hoofdbe dekking, die de natuur ons gaf, namelijk het haar, berooven van zijn natuurlijke taak door het dragen van een hoed, die wij stevig op het hoofd drukken en op deze manier al dc gezonde luchttoevoer den weg afsnijden. De onderzoekingen, die in verband hiermede werden gehouden, hebben weliswaar niet de schuld van de hoed bewezen ,maar zij hebben aangetoond, dat de kaalhoofdigheid bij de jeugd hoe langer hoe meer toeneemt. Wat de bijziendheid be treft, die de mensclicn van het jaar 5000 vanzelfspre kend zullen vinden, Sir Herbert legt dit als volgt uit: de kinderen van de natuurnienschen leerden zien, dat wil zeggen, zij trainden hun oogon in de vrije natuur op de jacht cn bij het spel, terwijl de kindéren van de cultuurmcnschcn leeren hun oogen te bederven, door ze bijna uitsluitend te gebruiken voor het. ontcijferen van kleine drukletters en ieder vergezicht verliezen door de grenzen, die een groote stad trekt. Ook dit kan met cijfers bewezen worden: Slechts dertig procent van de Engelsche bevolking heeft volkomen normale en gezonde oogen. Het meest verbaasd zullen wij echter zijn te ver nemen, dat de toekomstige mensch maar één teen zal hebben. Do menschelijke beenen en voeten zijn het resultaat van vele eeuwen, waarin de mensch met zware lasten liep en rende. Tegenwoordig ech ter draagt geen mensch meer zware lasten. Hij ver voert ze door middel van voertuigen en heeft bijna opgehouden zichzelf natuurlijk voort te bewegen. De mechaniseering van het verkeer en van de bezor ging van goederen zal langzamerhand een onvermij delijke verandering teweeg brengen in de mensche lijke beenen en voeten. De doktoren hebben reeds lang vastgesteld, dal dc menschelijke voet zich ver andert. Wij gebruiken tegenwoordig met onze zware en niet meer veerendc gang de groote teen als een soort balans, waarbij, de kleine teencn meer cn meer een passive rol" spelen. De natuur zal zich daaraan aanpassen: dc kleine teenen zullen kleiner en de groote teen zal beduidend grooter worden, vele geneesheeren zijn van meening, dat. de mensch in de toekomst nog maar één teen zal hebben terwijl zijn beenen dunner cn zwakker zullen zijn dan die van den tegenwoordigen mensch. De lucht, die wij inademen, zegt Mr. Barker, is H FEUILLETON Naar het Engelsch door A. E. W. Mason •5. Jim brak zijn reis te Parijs af, en gaf zich in den loop van den morgen naar de Directie van den Veiligheidsdienst aan de Qui de 1'Horloge, vlak achter het paleis van Justitie. „Mijnheer Hanaud?" vroeg hij, vol spanning en de portier nam zijn kaartje en zijn introduc tiebrief aan. De groote man bevond zich dus té Parijs, dacht hij met een gevoel van verlichting Hij werd langs een langen, donkeren corridor ge leid, die zelfs op dien zomermorgen, door electri- sche lampen werd verlicht. Daar stond hij een half uur lang in het gedrang tusschen boosdoe ners en gendarmes, tot hij zich zijn zelfvertrou wen voelde ontzinken Eindelijk klonk er een schel en een politieman in burgerkleeding trad op hem toe. „De beurt is aan u. mijnheer", zeide de politie beambte, en hij bracht Frobisher t'ot aan een van de deuren, die hij opende, om vervolgens ter zijde te treden. Frobisher gaf een ruk aan zijn schouders en trad binnen. samengesteld uit zuurstof en stikstof. Zonder zuur stof zouden wij sterven als een visch zonder water. De wereld verschaft zichzelf zuurstof uit de velden en tuinen en'vooral uit de bossclicn. De boschgroncl zal echter in de loop der eeuwen steeds verminde ren en als wij deze voortdurende vernietiging niet tegenhouden door bebossching, zooals thans veel wordt gedaan in Zweden en Canada, dan berooven wij onszelf van onze „zuurstof-fabrieken". De toe komstige mensch zal dus waarschijnlijk lijden on der gebrek aan zuurstof en zich in een lang en pijnlijk proces aanpassen aan deze veranderde le vensvoorwaarden, of langzaam achteruit gaan en uitsterven. Naar de meening van Sir Herbert is het veel moeilijker om de geestelijke ontwikkeling van den toekomstigen mensch te voorspellen, dan de lichame lijke ontwikkeling. De geleerde denkt, dat de mensch van het jaar 5000 „robot-hersens" zal hebben, die geheel automatisch hun dienst, zullen verrichten, zoo als een arbeider, die dag in, dag uit klinknagels ha mert in stalen platen en daarbij net zoo weinig aan het scheppen denken als de scheppende arbeider. Alles bij elkaar genomen schijnen onze nakomelin gen ons, als wij de prognose van Sir Herbert Bar ker mogen gelooven, weinig benijdenswaardige schepsels toe. Maar waarschijnlijk zullen zij zich ook verwonderen over de schilderingen, die men in 1936 van hen maakte. te Oudkarspel. De tuinbouwvereeniging „De Eendracht" vergader de Zaterdagavond in het lokaal van den heer C. Vis alhier. De opkomst der leden was niet groot. De voorzitter, de heer Jb. de Boer, opende de ver gadering met welkom, er zijn teleurstelling over uit sprekende, dat de opkomst zoo klein was, hetgeen niet. prettig aandoet, als men rekening houdt met liet vele werk, dat soms door de bestuursleden moet worden verricht. Wat betreft, de misoogststeun, kon spr. zich niet begrijpen, dat sommigen zeggen, dat. het nogal mee gevallen is. Volgens de nu ontvangen bedragen heeft iemand, die van 40 snees heclemaal geen op brengst heeft gehad, hoogstens f 140 steun kunnen ontvangen. Daarbij geschat de opbrengst van de andere -40 snees van het bedrijf op f300, maakt een totaal opbrengst van gemiddeld f 5.25 per snees Als men weet, dat de norm welke is aangenomen voor de misoogststeun f 700 per H.A. is, of f 17 per snees, geeft de fo.25 wel een zeer groot verschil en begrijpt spr. niet dat van „nogal meegevallen" kan worden gesproken. Het water is thans tot over de lippen gestegen, de touwtjes worden al krapper aangehaald, zoo krap, cTat velen niet meer weten welke kant. ze uit moeten. Dc balans van velen zal niet hooger kunnen worden dan f5 per snees. En wat moet er nog van betaald worden. Men moet toch ook nog eten Voorz. hoopte, dat men niet weer op misoogst steun zal zijn aangewezen. Dan had spr. nog liever de andere steunregeling, al had men natuurlijk nog liever heelemaal geen steun meer noodig. Na voorlezing der notulen door den secretaris, den heer D> Wonder, werd overgegaan tot behan deling van ingekomen stukken en mededeelingen. Berichten van verhindering waren ingekomen van Burgemeester Wijnvcldt cn het bestuurslid A. Swa- gcr. Behandeling beschrijvingsbrief N.M.B. Het voorstel van het marktbestuur oni den aan voerder het aangevoerde kwantum te doen garan deeren, werd door verschillende leden besproken. Het ovor en tegen werd van diverse zijden belicht. Dc meeningen waren nogal verdeeld. Tenslotte werd besloten met 17 tegen 12 stemmen en 1 blanco stem het Bondsbestuur te steunen. Het bondsbestuur stelde verder voor, een betere aanvoerregeling te bevorderen voor de winterpro- ductcn, door op de drie drukke dagen oen derde deel van den aanvoer voor den volgenden dag te bewaren. Het bestuur wil het voorstel van de Eendracht handhaven, waarbij een nummering wordt voorge steld cn het bondsbestuursvoorstel niet te steunen, in verband met dc mogelijkheid dat dc andere drie Zoo'n „AKKERTJE" maakt U weer frisch, rustig en kalm. Maakt dat Ge een goed examen zult doen. Zorg dus in dezen examen-tijd zoo'n metalen zakdoosje met 3 „AKKERTJES" bij U te hebben. Ze zijn overal verkrijgbaar voor slechts 20 cent. HOOFDSTUK III Slaven van het Toeval. Frobisher zag zich aan het einde van een langwerpig vertrek. Tegenover hem zagen een paar vensters over de rivier uit op het Théatre du Chatelet. Aan zijn linkerhand bevond zich een groote tafel, waarop een paar netjes opge stapelde bergen papieren lagen, en aan welke een groote, eenigszins zwaar gebouwde man was ge zeten. Frobisher zag naar dien man zooals een nieuweling op het terrein voor hot tweegevecht zou gezien hebben naar den volleerden scherm meester met wien hij de schermutseling zou moeten aangaan!; met een kleinen schok van verrassing, dat hij er ten slotte niet anders uit scheen te zien clan andere menscben. Van Ha naud daarentegen, zou men volstrekt niet ge zegd hebben, dat hij een blik op Frobisher ge worpen had; doch niettemin, toen hij met spre ken begon, bleek ten duidelijkste, dat hij Frobis her had aangezien, en terdege opgenomen ook. Onder het maken van een lichte buiging stond hij op en verontschuldigde zich. „Ik heb u opgehouden, mijnheer Frobisher. Mijn waarde vriend mijnheer Ricardo maakte in zijn brief geen melding van het doel van uw bezoek. Ik verbeeldde mij dat u kwaamt met dengewonen wensch, iets van onze misdadigers- wereld te zien. Nu ik u gezien heb, weet ik, dat uw verlangen van meer ernstigen aard is". Hanaud was een man van middelbaren leef tijd, wiens hoofd dicht met haren bezet was, en met het ronde en glad geschoren gelaat van den tooneelspeler. Alleen een paar merkwaardig lichte oogen onder vrij zware oogleden, stem pelde hem met iets eigenaardigs, wanneer zij voor den eersten keer en in een welwillende stemming werden opgemerkt. Hij wees naar een "dagen 'dan 'de voornaamste veilingdagen zullen worden, verder de bezwaren van het liggen blijven voor verafwonenden, voor hen die per as vervoeren en voor de vrachtvaarders, hetgeen men hij het voorstel van de Eendracht niet heeft. De vergadering was het met het bestuur eens en zal in dezen geest worden gehandeld. Men ging er mee accoord, dat liggeld werd gehe ven van die vaartuigen, welke onder de overkap ping worden gebracht niet met de bedoeling om te veilen. Het voorstel van Heerhugowaard-Noord om het huidige boetestelsel veranderd te krijgen, zoodat niet meer kan voorkomen, dat kool wordt gekocht en daarna afgekeurd, om in het bezit van het boetegel d te komen, werd hierna besproken. Het is hier een eigenaardig geval, lichtte voorz. toe en stelde voor de afgevaardigden vrij mandaat te ge ven. Aldus besloten. Men was er voor, dat het autolaadterrein wordt uitgebreid. Hierna werden de voorstellen, door de Eendracht voorgesteld, behandeld. Ten aanzien van het prae-advies op het voorstel tot de aanvoerregeling, waarbij op het bezwaar van de nummering van vrachtvaarders en hun klanten wordt gewezen, werd de beste oplossing genoemd, dat de klanten en de schippers gelijke nummers kregen, bijv. de helft der vrachtschippers met hun klanten oneven en de andere helft met de klanten even nummers. Bij de behandeling van het punt over de besteding van het minimumprijzenfonds om daar van de mis oogststeun mee aan te vullen werd door den heer Volkers op het zotte gewezen van sparen voor latei', terwijl de tuinbouw nu in nood verkeert. Spr. vond het ook vreemd, dat een bedrag van ruim 4700 gulden in de kas van de veiling komt van de steungelden. Een zeker gedeelte van het bestuur der veiling legt het er op toe de rekening van de veiling zoo conservatief mogelijk op te bouwen om een zoo veel mogelijk schuldvrije veiling over te houden, wanneer straks de meeste tuinders over de kop zijn. Door anderen werd onderschreven, dat men nu niet moet sparen, doch de besteding der gelden op de wijze als in het voorstel wordt bedoeld werd ook bestreden, daar het geld dan ook niet op de juiste wijze verdeeld zou zijn. Na ampele bespreking werd besloten stemming aan te vragen op de alg. vergadering of men met reserveering moet doorgaan of niet. De heer Blokker stelde voor, dat op erkenning van Rusland wordt aangedrongen, waaraan door den heer C. Borst werd toegevoegd een voorstel om van den N.M.B. een paar vertegenwoordigers naai- de in 1937 te lipuden tentoonstelling op tuindersgebiccl in Moskou te zenden. Zal in de rondvraag worden bespi-oken. Tot afgevaardigden werden benoemd de heercn J. van Hout, D. Wonder, G. Langendijk, W. Jonker, P. Volkers, C. Borst Pz., L. Kalvcrdijk cn W. Bakker. Plaatsvervangers de heeren K. Borst Jr., Jb. Smit, E. Vlug en P. Kostelijk. Hierna was aan de orde de behandeling van de koolduivenplaag zooals ook in Koedijk al was ter hand genomen. Het bestuur gevoelde er wel voor, om tot dc bestrijding over te gaan, doch men zit met de financien. Te Koedijk werd Vz cent. per snees ge lieven. Het geld was daar gauw op, zooals gebleken is op de aldaar bijgewoonde vergadering. Besloten werd, bij dc rondvraag van den Noorcler- marktbond voor te stellen, dat de N.M.B. zijn mede werking verleent bij de koolduivenbestrijding. Verder zal de vraag gesteld worden of de regeling voor de aardappelen weer zal gelden dit jaar. De heer J. van Hout bracht verslag uit van de Kunstmestcommissic. Voor de Mei-levering was 65000 Kg. kunstmest besteld, en geleverd door Hay- tema te Alkmaar. Aangekocht werd 371 Kg. pappoe der. De monsters waren uitstekend. De heer Klinkert stelde voor, een campagne tegen de ratten op te zetten. Er zijn er heel veel, vooral bij de bollenakkers. Besloten werd, dat het bestuur het ambacht in zal gaan om hier en daar vergif neer te leggen, terwijl tevens een beroep werd gedaan op de leden, zulks eveneens te doen. De lieer Klinkert deed hierna nog eenige voorstel len aangaande uitstel van sociale wetten, zooals in de aannemersbond is voorgesteld. De heer Kaan vestigde er de aandacht op, dat de weersomstandigheden goed in acht dienen te worden genomen voor de bestrijding van de aardappelziekte, welke goed ter band zal moeten worden genomen, wil men goede resultaten krijgen. Daarna sluiting, waarbij de voorzitter verzocht het opslag van koolstruiken te verwijderen. HARENKARSPEL DIRKSHORN. In het concours van den West-Frieschen Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen te Medemblik, op 24 Mei, behaalde de Muziekvereeniging „Onder Ons" alhier, directeur de heer P. Pranger, een lsten prijs met 157 punten, ui de cere-afdeeling Fanfare. Des avonds werden in den Eere-wedstrijd S3 punten behaald. stoel. „Wilt u niet gaan zitten? Ik moet u eerlijk bekennen, mijnheer Frobisher, dat ik voor mijn beer Ricardo een zacht plekje in mijn hart be waar, en een vriend van hemDoch dit zijn slechts woorden. Wat kan ik voor u doen?" Jim Frobisher legde zijn hoed en stok op een zijtafeltje en nam plaats op den stoel tegenover de tafel van Hanaud. „Ik ben deelgenoot in een advocatenkantoor, dat de Engelsche belangen waarneemt voor een familie te Dijon", ving hij aan, en zag, hoe alle leven en uitdrukking uit het gelaat vau Hanaud verdween. Een oogenblik eerder was hij in ge zelschap geweest van een hartelijken en vriende lijken makker; thans zat hij tegenover een was sen beeld. „En?" sprak Hanaud. „De naam van die familie is Harlowe", ver volgde Jim. „Hoho"! zeide Hanaud. Deze uitroep gaf geen verrassing te kennen, en getuigde nauwelijks van eenige belangstelling. Jim liet zich evenwel niet uit het veld slaan. „En het eenig in leven zijnde lid van deze. een meisje van twintig jaren, Betty Harlowe. wordt van moord beschuldigd door een Rus, die door huwelijk met de familie geparenteerd is Boris Waberski. „Haha!" zeide Hanaud. „En waarom komt u juist bij mij, mijnheer Frobisher?" Jim zag den detectieve aan. De reden van zijn komst lag voor de hand. En toch hij voelde niet langer grond onder zijn voeten. Hanaud had een lade van zijn tafel opengetrokken en begon een van de stapels papier daarin weg te bergen. „Jawel?" zeide hij, als wilde hij zeggen „ik luister". 1 „Nu dan" hernam Jim. „Het is mogelijk, dat WOENSDAG 27 MEI. HILVERSUM (1875 M NCRV-uitzending8.00 Schriftlezing cn meditatie S.lo9.30 GrampI; 10.30 Morgendienst; 11.0012.L> cn 12.15 Ensemble v. d. Horst; 1.15 Orgelspel; 2.00 GrampI; 3.00 Chr. lectuur; 3.30—3.45 Grampl.; 4.00 Zang; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Grampl; 6.30 Afge staan; 7.00 Berichten; 7.20 De campagne „Meer On derhoudswerk"; 7.30 Landbouwpraatjc; 8.00 Bericht ten; 8.15 ENKR AT EI A-U ur. Sprekers en grampl; 9.15 Arnhemsche Orkestvereeniging, en mezzo-sopraan^ (Om 10.00 Berichten); 11.00—11.30 Grampl. Indien mogelijk van 3.354.05 en 6.006.20 Reportage van het vertrek van de „Qucen Mary". HILVERSUM (301 M.) VARA-uitzcnding. 8.00 Grampl; 9.30 Keukenpraat- je; 10.00 Morgenwijding VPRO; 10.15 Viool, piano, voordracht, religieus-socialistische lezing en graim. pl; 12.001.45 E. Walis en zijn orkest; 2.00 Voor de vrouwen; 2.15 De Notenkrakers cn zang; 3.00 Voor' dc kinderen; 5.30 Grampl; 5.40 Cymbaal en piano; 5.50 Grampl; 6.00 The Lucky Stars; 6.30 R.V.U.ï Dr. J. Luning Prak: „U.L.O. en Vakscholen"; 7.00 Sportuitzending; 7.15 „De Krekeltjes"; 7.40 Paci fistische lezing; 8.00 Berichten, VARA-Varia; 8.15 VAR A-Orkest; 9.00 Radiotooneel; 9.40 Dc BolicmU ans cn accordeon; 10.00 Berichten; 10.05 Vervolg concert; 10.3Q „Fantasia"; 11.0012.00 Grampl. DROITWICH (1500 M.)] 11.2011.50 Grampl; 12.05 Orgelspel; 12.35 BBC-Em- pire-orkest; 1.35 Grampl; 2.20 Het Hallis-kwintet, eii zang; 3.05 Verslag van do „Derby"; 3.35 Verslag van het vertrek van de „Queen Mary"; 5.05 Het Mac Arthur Kwintet; 5.35 Dansmuziek; 6.20 Berichten;1 6.50 Ccmbalorecital; 7.10 Zoölogische causerie; 7.25 Landbouwpraatjc; 7.50 Fred Hartley's Kwintet en zang; 8.20 BBC Orkest, -koor cn solist-en; 9.35 Gram. pl. Reportage v. h. vertrek v. d. „Queen Mary"; 9.50 Berichten; 10.20 Revue-programma nunv. solisten; en orkest; 11.2012.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M./i 7.20 en 8.35 Grampl; 11.20 Orkestconcert; 4.20 Gram;- pl; 5.50 Orkestconcert; 8.20 Zang; 9.05 Radiotooneel met muziek; 11.0512.35 Dansmuziek en -populair concert. KEULEN (456 M.) 6.50 Orkestconcert; 12.20 Dito; 1.35 Symphonie-orkest 2.35 Gevar. concert; 4.50 Weragkamerorkest; 6.20 Dansmuziek; 7.35 Pianorecital; 9.05 Zang; 10.50— 12.20 Omrocpkleinorkest en" solisten. BRUSSEL (322 en 484 M.)1 322 M.: 12.20 Kleinorkest; 1.302.20 Salonorkest; 5.20 Grampl; 6.20 Dansmuziek; 7.20 Grampl; 8.20 Symphonieconcert; 9.20 Roemeensch-Europeesch con eert; 10.30—11.20 Grampl. 4S4 M.: 12.20 Salonorkest I.30—2.20 Grampl; 5.25 Grampl; 8.20 Salonorkcst en voordracht; 10.3011.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 K.) 8.30 Wagnerconcert (gr.pl.); fl.05 Uitzending voop jongenen; 9.35 oCncert; 10.20 Berichten; 10.35 Olyim-. pia-Dienst; 10.50 ICarl Ristenpart's Kamerorkest;' II.05 Weerbericht; 11.2012.20 Dansmuziek. WIELERSPORT. RONDE VAN MEDEMBLIK? De jeugdige Wielervpreeniging „Flcvo" te Medem blik is voornemens 'een Groote Open Wegwedstrijd te houden voor Amateurs en Nieuwelingen op ecu circuit in de Wieringermeerpolder. Behoudens goedkeuring zal deze wedstrijd worden gehouden op Zondag 2 Augustus. Kosten noch moeite zullen' worden gespaard om deze rit, die dc naam zal dragen van „Ronde van Medemblik" tot een groot succes te maken. De prijzen zullen van dien aard zijn, dat de beste Amateurs en Nieuwelingen van Nederland aan! de .Ronde van Medemblik" zullen deelnemen. Hot Bestuur is reeds druk met de voorbereidende werkzaamheden begonnen om 2 Augustus tot een dei' grootste Nationale Wielersportdagcn in den lande1 te maken. CALLANTSOOG Bouwvergunning. Door Burgemeester en Wethouders is aan den heer H. Kruisveld vergunning verleend voor het bouwen van een schuur met veestalling. Verloting. Aan dc Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, „Callantsoog", alhier en aan de Vereeniging „Moed, Volharding en Zelfopoffering" te Den Helder is door B. en W. dezer gemeente vergunning verleend voor liet doen houden van verlotingen. ik mij vergis. Doch mijn firma heeft het bericht ontvangen, dat u, mijnheer Hanaud met het on-t derzoek van het geval belast zijt", waarna Ha- haud zijn bewegingen onmiddellijk staakte. Hij iet den stapel papieren in de palm van zijn hand rusten als wilde hij hem wegen; hij zat volmaakt stil, en Jim bekwam den indruk, dat hij meLir dan gewoon verrast was. Eindelijk bergde H;i- naud do papieren in de lade en schoof deze lans zaam dicht. Even langzaam, begon hij te spre ken, doch met een heldere stem, en Frobish;'!* meende een klank op te vangen, die van werke lijke ongerustheid getuigde. „Zoo, heeft u daarvan bericht ontvangen^ mijnheer Frobisher! En te Londen nog wel! En laat eens zien vandaag hebben wij pas Woensdag! Nieuwtjes verspreiden zich snel te-, genwoordig, zooveel is zeker! Welnu, uw firmsE is volkomen juist ingelicht Ik feliciteer u. Het eerste punt is gemaakt door u. Jim iet zich deze aatste woorden niet ontgaan.- Gedurende z'n geheele reis had hij erover gedacht welke de' geschikste wijze was om den detectieve' aan te vatton. De hittere opmerking van Hanaud deed hem het rechte begin aan de hand, dat hij noodig had. „Maar mijnheer Hanaud, er is tusschen onS in het geheel geen kwestie van het maken van punten", bracht hij ernstig in het midden. „Houd u zich overtuigd, dat er tusschen ons geen sprake is van het afvangen van een vlieg. Want, zoö het daarop aankwam, zou ik stellig het onder spit moeten delven. Neen! Ik ben overtuigd, dat; uw eenige wensch in deze is, de waarheid te weten te komen. Terwijl ik van mijn kant, niet anders wensch. als dat u mijbeschouwt-als een /.eer middelmatig collega, die u toevallig van cenigen dienst kan zijn". (Wordt vervolgd)'

Schager Courant | 1936 | | pagina 7