liet rouleersysteem Te Dirédawa nes lang niet rustig Oost-Afrika Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. hebben we van mooie staaltjes voetbal kunnen ge nieten. Het was dan ook jammer, dat er na rust eenige Incidenten voorvielen. Bij wien de oorzaak hiervan ligt is moeilijk te zeggen. Een feit is, dat in de eerste plaats de scheidsrechter schuld heeft, even als het publiek in de tribune, dat vap sportiviteit blijkbaar niet 't minste begrip heeft en ook maar niet kon nalaten zich met de leiding van den scheidsrechter te bemoeien, al was die dan ook niet erg juist. Ook kunnen we ons niet indenken, waar om Schmidt eenige keeren gemeen speelde. Het spel van Helder gaf daar in 't geheel geen aanleiding toe en al was dat wel zoo geweest, dan heeft men het aan den scheidsrechter over te laten hier tegen op te treden. Ilij kreeg dan ook twee keer een verdiende waarschuwing, maar de derde keer was de scheids rechter toch abuis, omdat Schmidt in 't geheel niets misdeed. We gelooven, dat hij zich eenigszins door het publiek liet beïnvloeden. Zoo maakte de scheids rechter herhaaldelijk fouten. Eenige keeren ten na- decle van Succes, maar de meeste keeren toch werd Helder er de dupe van. Een koer werd Schmidt op unfaire wijze in den rug geduwd, en dat nog wel in 't strafschopgebied, maar de scheidsrechter liet doorspelen. Maar ook zag hij eenige keeren niet, dat de S.-voorhoede buitenspel stond, wat door goed verdédigen van den H.-keeper gelukkig niet op doelpunten uitliep. De wedstrijd. Helder wint den toss en spé'elt 't eerst met den wind in den rug. Als de eerste S.-aanvallen zijn af geslagen, komt Helder direct flink opzetten. Toch moet keeper Kenter nog een gevaarlijk schot van de Succes-voorhoede keeren. Maar dan is 't uit met de Wieringers. Na 5 mintuen spelen heeft Helder de leiding genomen. Dit uit een keurig staaltje van samenspel tusschen de linksbuiten en linksbinnen, waaruit de buitenman tenslotte op fraaie wijze scoorde. Helder blijft in de meerderheid en vijf mi nuten later komt het tweede H.-doelpunt, weer uit een goed opgebouvvden aanval. Een voorzet van den linksbuiten, de middenvoor geeft door naar den rechtsbuiten, die doelpunt, en de stand is 20 voor Helder. Succ. is er nu geheel uit. Dan kruipt Postihu mus door het oog van een naald als Bijl voor langs 't doel schiet. Nadiit eenige S.-aanvallen zijn afge slagen, komt H. weer terug. We zien een keurige voorzet van den H. linksbuiten, maar De Boer, in vrije positie staand, schiet hoog over. H. krijgt eenige corners te nemen, maar deze blijven zonder resul taat, door het goede verdedigen van de S.-achter- hoede. Dat Helder 2 dit tempo niet kan blijven vol houden, is te voorzien en na een half uur spelen verslapt het spel danig. Succes komt er nu beter in en keeper Kenter moet handelend optreden, om doel punten te voorkomen. Een keer redt zelfs rle back van de doellijn af.t en koste van een corner, die 'onbenut blijft.. Voor rust komt er geen veran dering in den stand. De tweede helit. De eerste aanval is voor Succes. Deze wordt tot corner verwerkt. Weer komt Succes terug en de witte defensie moet alle zeilen bijzetten. Dan onder neemt H. een aanval, maar de voorhoede mist en Succes komt nu in de meerderheid. Bij een aanval van Succes constateert de scheidsrechter geen bui tenspel, maar de backs blijven staan. De keeper kan door uilloopen de bal net wegtrappen. Eenige minu ten later maakt de scheidsrechter dezelfde fout. Een corner op "t H.-doel blijft zonder resultaat. Dan volgt een hard schot van den H. linksbuiten op het S.-doel, fa ar de keeper slaat de bal op fraaie wijze corner. Het spel wordt nu door de eerder genoemde redenen eenigszins rommelig. S. dringt de withem- den geheel op haar eigen helft terug. Na 25 min. komt het eenige Succes-doelpunt. De S. linksbinnen geeft een hard schot op doel. De keeper springt cr niet naar. Vermoedelijk dacht, hij, dat de bal naast ging, maar hij verdwijnt in den rechterbovenhoek en do stand is 21. Uit een Il.-aanval schiet de middenvoor hard langs den buitenkant van de paal.IIerhaaldolijke aanval len op 't H. doel volgen nu. Eenige corners zijn 't gevolg. Dan voorkomt de 1. half een zeker schijnend doelpunt, door den bal cornert e koppen. Ook een vrije schop op 't H.-doel heeft geen succes. En met Succes in den aanval, komt het einde van dezen wedstrijd. Overschrijving. Gevraagd: J. Ott van Hollandia naar Succes; Luc. Bruinsma van Feijenoord naar H.R.C. (Sp.kr.) Straf. Met ingang van 26 Mei heeft de K.N.V.B. voorloopig geschorst in verband met zijn optreden in den wed strijd Alkmaar—K.V.V. J. van 't Hoff, lid van Alk maar (Sp.kr.) LANGENDIJK In Concordia te Noordscharwoudc werd Zaterdag een vergadering gehouden van bestuurders van vak- vereenigingsafdeelingen van den Langendijk en Om streken. Als spreker trad op de heer Albers, ass. bestuurder van het N.V.V., met als onderwerp: „Het rouleer systeem". De vergadering werd geopend door den heer J. v. d. Abeele, die wees op de ontstane beroering in Noord-Holland door de invoering van het rouleer systeem. We kunnen wel zeggen, dat hiermee de grens is overschreden. Daar de regeering misschien nog wel meer pijlen op de hoog zal hebben, heeft het bestuur van de Ead. van Bestuurdersbonden ge dacht te trachten daaraan zooveel mogelijk een eind te maken. Het bestuur heeft alle mogelijke mede werking van het N.V.V. ontvangen en nu is de heer Albei-s in ons midden om te spreken en ons te ant woorden op onze vragen. Voorzitter deelde mede, dat 16 afdeelingen op de vergadering tegenwoordig zijn. De heer Albers, hierna hèt woord verkrijgende, vond het zeer goed en noodzakelijk om de werkloos heid te bespreken, omdat er 4 a 500.000 werkloozen in ons land zijn, waarbij de gezinnen gerekend 2 millioen personen betrokken zijn, of *4 van ons volk. Zelfs bij voldoende en redelijke werkloozen zorg zal tenslotte verarming optreden, doch wanneer de werlc- loozenzorg niet goed is, is er gebrek aan de eerste levensbehoeften. Alle reserves teron op, van gezins vreugde blijft niets over; de zorgen worden steeds grooter en het gezin is gedoemd tot ondergang. Het. zijn de sterkslen niet onder de arbeiders, die zich daartegen verzetten, integendeel. Zij, die zich er bij neerleggen hebben de beste gevoelens verloren. On der de werkloozen komt vertwijfeling, groeit wan hoop, waardoor men soms spoedig tot een onbezon nenheid komt. De z.g. staking in de werkverschaf fing is er in feite een bewijs van. We moeten de naakte, werkelijkheid zien en zijn dan verplicht te trachten verbetering en verlichting te krijgen. We kunnen elkaar in de oogen zien. Het N.V.V. en de daarbij aangeslotenen hebben vanaf het begin hun best gedaan. Als voorbeeld werd genoemd dc bestrij ding van het Weltcr-rapport, waartegen 80100.000 arbeiders op een wergdag demonstreerden. Spr. her innerde aan de franjeknipperij, de verlaging van den steun, de proeftijd in Drente, waartegen alle moge lijke actie is gevoerd, tot petitionnement., en audiën tie bij den minister toe. Verder de actie tegen de steunverlaging, waarbij 1.5 millioen handteekenin- gen werden verzameld. Dat niet voldoende is bereikt, is geen schande, men heeft z'n plicht gedaan; dat het resultaat niet gunstig genoeg is geweest, is het. ge volg van liet vechten tegen de overmacht. De taak van de moderne arbeidersbeweging is te strijden voor de verbetering van de positie van de arbeidersklasse. Het vraagstuk van de werkloosheid had daarom de grootste aandacht van de arbeidersbeweging. De te lage werkloozenzorg zou de menschen wel tot onbezonnen daden kunnen voeren, waardoor het voor het kader een zwaardere taak beteekent omdat men daartegen moet waarschuwen en leiding geven. Het kader van de Langendijk heeft zich best gehou den, zoodat de arbeiders niet meegedaan hebben aan de staking, die eigenlijk geen staking was, maar een zielige vertooning. Gevraagd werd waar blijft het N.V.V., maar bewees daardoor de eigen zwakheid. Het. standpunt van het N.V.V. ten opzichte van werkloozenzorg is: Doen wat mogelijk is, met alle dienstige middelen. Een staking in de werkverschaf fing kan geen middel zijn om tot oplossing te komen. Door staking bereikt men in de werkverschaffing niets. Er is peen economische druk. Een staker in de werkverschaffing is geen staker, maar een ge schorste. Daarom heeft het N.V.V. tegen staking ge waarschuwd. Spr. behandelde de belangstelling voor deze sta king van de R.S.A.P. en de C.P.H., die elkaar over de leiding te lijf gingen en elk trachtten de leiding te veroveren. Dan het verwijt aan het N.V.V., om het af te keuren, dat gestaakt wordt, waarover in hun kran ten danig van leer getrokken. Na de staking heeft men zich om de slachtoffers niet bekommerd; alleen maar vragen gesteld. Zoo moesten wij ons er eens afmaken. Ten tijde van de staking had men bij don minis ter geen gehoor, waardoor tijd verloren is gegaan en wij veld verloren hebben. Nu moet door het N.V.V. weer verder worden ge arbeid mot alle dienstige middelen. Het N.V.V. heeft verschillende punten waarvoor gestreden wordt.. Het N.V.V. is het niet met de rouleering eens als er voldoende werkobjecten zijn. Ten tweede tegen rouleering om bezuiniging;daarvoor is de werkloozen zorg te schriel. Verder is het tegen het knijpen van tewerkstelling van arbeiders, door gezinsinkomsten, waardoor wachtweken worden toegekend en gaat er niet mee accoord dat de verdiensten in de werk verschaffing 20 meer moeten zijn dan de steun- uitkeeringen. Dat moet. heel wat meer zijn, daal de kosten voor een in de werkverschaffing geplaat ste arbeider hooger zijn dan van een gesteunde. Het platteland heeft lage steunnormen, doordat men er weinig gebruik van maakt. Als de werkverschaf fingsobjecten dus minder worden, zullen de steun normen verhoogd moeten worden. Steun en werk- verschaffingsloonen mogen nooit worden afgemeten naar elk loon in het particulier bedrijf. Tegen de andere verslechteringen van de steun regeling heeft men fel protest aangeteekend. In de landelijke contactcommissie waren de Katholieken en Christelijken op één lijn met ons. We staan midden in den strijd van de werkver schaffing. Als de rouleering blijft, dan zit men on middellijk voor een actie yqor verhooging van de De resultaten van de gisteren te Duindigt gehou den courses zijn als volgt: Tweede aanmoedigingsprijzendraverij 4c klasse. At- stand 1740 M.; 1. Aura 5 (eigenaar J. do Vlieger); Xerxes (eig. mevr. K. van WicringenRezelman). Delphinoprijs, afstand 1900 M.: 1. Mephistopheles (eig. The Balfour Farm); 2. Vin Pur (P. Marseilc). Vierde Hecrrijdersprijs, prijzendraverij le klasse, afstand 2560 M.: 1. Willy Belwin (eig. E. G. in 'tVeen); 2. Alleghcny (eig. M. France). Dauphinprijs, prij zendraverij 2e en 8e klasse, af stand 2046 M.: 1. Xilandra G (eig. stal Birkhoven); 2. Xaisine Scott (eig. stal R.). Dianaprijs, afstand 1350 M.: 1 Roscvino, (eig. luit. G. L. Kepper); 2. Telville (eig. M. P. van Son). Dalilaprijs Heatprijzendraverij 1ste klasse, af stand 1700 M.: 1. Welvaart van Duindal (eig. J. dc Vlieger); 2. Tanny See van Kerrigan (eig. A. P. van Riel). steunnormen, die energiek gevoerd moet worden. Wat voor de werkloozenzorg wordt gedaan, hangt samen met de regeeringspolitiek. Wanneer men een andere werkloozenzorg wil hebben, zal er een andere regeering moeten komen. De taak van ons is voor de bovengenoemde pun ten te strijden en vast te houden, en vooral ook goed het Plan van den Arbeid in het oog te houden Na een korte pauze werd door eenige aanwezi gen het woord gevoerd. Gewezen werd op het uit eenrukken van het gezin door de werkloozenzorg van het oogenblik. Een afgevaardigde van Warmenhuizen deelde mede, hoe de actie aldaar wordt gevoerd, in sa menwerking met de middenstand en B. en W. Van uit Warmenhuizen is heden een adres aan den Mi nister verzonden over het rouleeringssysteem, waar onder ook door B. en W. de handteekeningen zijn geplaatst, zou dat ook niet in andere gemeenten iunnen en zou men de Commissie van Vijf niet achter ons kunnen krijgen? Een der Langendijker afgevaardigden zeide, dat er een groote grief is tegen de Wieringermeer, n.1. dat soms loonen worden betaald van f8 en f9 per week. Het garantieloon is f 12 en t'13. Hij zou wil len zien bepaald dat als het garantieloon f 0.25 per uur is, er niet minder dan f0.23 wordt uitgekeerd. De afgevaardigde van Schoort besprak de positie an de dubbeluitgetrokkenen, die minder krijgen dan een andere werklooze. Waarom is dat? Een ander afgevaardigde van Langendijk wees er op, dat de menschen in de Wieringermeer schandalig worden afgejakkerd Men zou kunnen zeggen, dat al leen de zweep ontbreekt. Voor 7 en 8 gulden per week staat men de' heele week in de sloot, en werkt hard, terwijl een andere ploeg f12 a f13 krijgt. Het loon per strekkende Meter was voor hetzelfde werk eens 26 cent voor de eene ploeg èn voor een an dere 50 cent. De heer Albers heeft allen beantwoord. Ten aan zien van de eerste vraag zeide 9pr., dat de werk loozenzorg geen recht is, doch dat naar behoefte wordt gesteund. De werkwijze van Warmenhuizen juichte spr. toe en gaf dit als een voorbeeld tot na volging aan de andere plaatsen. In de Wieringer meer zijn geen garanticloonen, maar is vastgesteld, dat met flink werken zulk een loon kan worden verdiend. De diverse klachten zullen wordep onder zocht. Binnen korten tijd zal men naar de Wierin germeer gaan voor een onderzoek. Bijval van de gemeentebesturen zou volgehs spr. gunstig werken en de kans van slagen verhoogen. Alarmeerende geruchten uit andere deelen van het rijk. DIRÉDAWA. In Mei. KORT na de aankomst der Fransche troepen versterkingen werd door de twee gepantserde en met mitrailleurs bewapende automobielen een soort machtsbetooging gehouden in het inland- sche deel van Dirédawa, in Magala, waar alle be woners nog tot de tanden bewapend waren. Den meesten indruk maakte ook hier het feit, dat één dezer oorlogswagens bemand was grootendeels met zwarten, met Sengaleezen of andere gekleurde Fran sche soldaten. De bewoners van Magala keken we der toe met de grootste verbazing en ook hier won de verbazing bet van de vijandelijkheid. De Fran sche commandant Priou had dit alles zeer mensch- kundig georganiseerd. De Egyptische dokter Farès, die in mijn hotel woonde, maakte zich evenwel doodelijk ongerust over het lot van de andere leden der Egyptische am bulance. Er waren Egyptische hospitalen te Harrar en te Djigdjigga en de groote vraag was, of de Egyp- tenaren daar zich nog konden redden in de alge- joieene verwarring van een tot ontbinding gekomen front van tienduizenden, zoo niet honderdduizenden tot wanhoop gekomen zwarte krijgslieden. Het is waar de Egyptenaren waren te beschouwen als hel pers der Elhiopiërs, doch de zwarte krijgslieden had den niet voldoende begrip, dit te beseffen. De mees ten dier Egyptenaren waren blank als Europeanen en dit was op dat oogenblik voldoende den haat dier krijgslieden op te wekken. Terwijl wij in ons hotel spraken over de gevaren, welke de andere leden der Egyptische ambulance be dreigden, reden plotseling vele auto's voor, grooten deels vrachtauto's, en daarin bevonden zich de Egyp tenaren, voor wier lot we vreesden. Ze waren allen tot de tanden bewapend voor deze gelegenheid. Zoo dra zij hadden gehoord van de vlucht des keizers, en van die der voornaamste aanvoerders, hadden ze van hun kostbaar materiaal zooveel opgeladen als ze konden en de wijk genomen naar Dirédawa. De in wanorde terugkeerende benden van het ontbonden leger waren ze voor geweest en zoo waren ze onge hinderd te Dirédawa aangekomen. In alle verwarring, in allen angst, in alle onrust werd het in ons hotel plotseling een wild feest als reactie op de doorgestane gevaren. Champagne werd aangedragen,' er werd geklonken, enkele verplegers dansten een Arabische dans, er werd gezongen, piano gespeeld. In deze uitgelaten pret vielen binnen twee in goede uniformen gekleede officieren, waarvan één oud leerling van de militaire school te St. Cyr. Ook hun werd champagne ingeschonken en zij dronken met een bedrukt hart enmet een leegen maag. De arme kerels hadden in meer dan vier en twintig uur niets gegeten. De Russische hotelier, die als officier den wereldoorlog en de Russische revolutie mede- maakte, begreep dit en hij, die de taal des lantls kent, sprak een oogenblik met de twee zwarte of ficieren, die trouwens ook uitstekend Fransch ken den en daarna bracht hij de twee hongerenden iets te eten. Een der beide officieren, de oud-leerling van St. Cyr, was in het Ethiopische leger officier bij den generalen staf geweest en in al de vroolijkheid en luidruchtigheid sprak hij met mij fluisterend over wat zijn geest bezig hield. „Dit was geen verloren oorlog uit militair oogpunt", zeide hij. „Jaren had den we het nog vol kunnen houden, zelfs indien we Addis Abeba op hadden moeten geven. Wapens en munitie hadden we en konden we nog krijgen uit Soedan. Mannen waren er genoeg, ook al hield niet de geheele bevolking met ons. Geen oogenblik heb ik aan de overwinning getwijfeld, ook al zou het lang duren, maar onze eigen keizer heeft ons verra den. Als een lafaard heeft hij ons in den steek ge laten. Nti is alles verloren en niets meer te redden. Ethiopië, het meer dan drieduizend jaren oude rijk, bestaat niet meer." De andere Ethiopische officier was de jonge lui tenant, die me het eerst had verteld, dat de keizer de vlucht nam. Deze nog zeer jonge officier zag de zaken anders en had nog niet alle hoop verloren. Hij deed verhalen over Ethiopische troepen, die zich in het veld zouden bevinden, tienduizend man, die wel dra aan zouden groeien tot twintig-, tot dertigdui zend man en meer. Zij zouden zich bevinden noor delijk van den spoorweg, wel voorzien van wapens en munitie. Ik vroeg den jongen luitenant, wat deze menschen van plan waren en ik kreeg het verbluffende ant woord, dat me plotseling de primitieve ziel van de zen toch Europeesch opgevoeden Ethiopiër open baarde; „Zij trekken naar het zuidwesten, naar het gebied der wouden. Daar gaan ze een koning zoeken en als ze een koning hebben gevonden, begint de oorlog opnieuw. Ik wil trachten me bij dit leger aan te sluiten." In de woudeneen koning zoekenDat klonk als een heel oud sprookje. Maar aan de andere zijde waren tanks, snelvuurgèschut, vliegmachines en zou daartegen een sprookje bestand zijn? Uit Addis Abeba kwamen steeds verontrustender berichten. De legaties waren aangevallen door een wilde menigte. Het plunderen en moorden duurde voort. De langs de straten liggende lijken werden er met benzine begoten en verbrand. Ernstig was de toestand der Fransche legatie, die niet over een eigen militaire wacht beschikte. Bij zijn vertrek had de keizer de helft van zijn lijfwacht ter beschikking gesteld van den Franschen gezant, doch deze men schen hadden zich gedurende een aanval op de le gatie eensklaps tegen de Europeanen gekeerd. Angstig vroeg men zich af, waar toch de Italianen bleven, die de orde zouden kunnen herstellen. Een Franschman opperde het vermoeden, dat de Italianen met hun intocht te Addis Abeba wachtten, tot de Volkenbond, ten einde raad, hun zou verzoeken hun opmarsch te versnellen ten einde het leven der Europeanen te redden. Op de alarmeerende berichten uit de Ethiopische hoofdstad besloten de Fransche autoriteiten maat regelen te nemen en bevel werd gegeven een afdee- lirig troepen van het garnizoen van Dirédawa naar Addis Abeba te zenden. 's Morgens in de vroegte vertrok een trein met een kleine honderd man van Dirédawa. Deze Fransche soldaten waren voorzien van voedsel voor vijftien dagen en voerden behalve mitrailleurs en overvloed van munitie ook materiaal met zich mee om zoo noodig den spoorweg te herstellen, indien deze er gens opgebroken mocht zijn. Deze kleine troep vorm de de voorhoede voor een afdeeling van ruim twee honderd man, die 's middags vertrok. Bij dit vertrek was ik tegenwoordig. De afdeeling bestond uit de helft Europeanen en de helft Senega- leezen. Bevelhebber was de kapitein Bastiaens. Aan het station waren vele Europenen aanwezig, waar onder natuurlijk de Fransche consul Paris en de Fransche vice-consul Charles Lesca. Er werden geen redevoeringen gehouden, er was geen plechtigheid, maar toch waren alle achterblijvenden onder den indruk, want deze expeditie van,bijna vijfhonderd kilometer door een land met overal vijanden, naar een stad van honderd duizenden in anarchie, had iets buitengewoon avontuurlijks. Deze prachtige sol daten gingen lachend en zingend het onbekende te gemoet. Hadden de Italianen door hun kondschappers ge hoord van deze expeditie? Zeker is het, dat ze, een half uur voordat het eerste Fransche detachement Addis Abeba bereikte, deze stad binnenrukten. Do hoofdmacht van dit expeditiekorps kreeg tijdig be richt en keerde te Awasj, halfweg Addis Abeba, naar Dirédawa terug. De voorhoede had nog eenige malen een sohermutseling moeten leveren, de hoofdmacht echter keerde terug en vrijwel zonder een schot te hebben gelost, maar haar terugkeer te Dirédawa had ook haar nut. Door het vertrek van het expeditie korps was het garnizoen te Dirédawa aanzienlijk verminderd en nog steeds dreigden aan alle zijden gevaren. De moeilijkste oogenblikken stonden ons nog te wachten en de aanwezigheid van een sterk Fransch garnizoen heeft daarbij zeer veel onheil voorkomen. J. K. BREDERODE, PAARDENSPORT. COURSES TE DUINDIGT. NOORDSCHARWOUDE. De turner G. Ens als no. 2. De heer G. Ens, lid van de gynjnastiekvereeniging „Hercules" alhier, welke opgenomen is in de Na tionale Turnploeg, wist zich bij de met de Pinkster* dagen in Amsterdam gehouten Internationale turn- wedstrijden als nummer 2 te plaatsen in onze Na tionale ploeg met 139.60 punten. Een prachtig resultaat, waarmede wij Ens en de vereeniging „Hercules" van harte fclicitceren. Er op uit! De Vrouwenclub en de Mannenclub van de Ooster straat hebben ieder hun jaarvergadering weer ge houden en wederom plannen uitgewerkt voor een uitstapje. De mannen gaan er 13 Juni op uit en wel hoogst waarschijnlijk naar Haarlem en Amsterdam, met te vens een bezoek aan de Bloemenveiling te Aalsmeer of bezoek aan een lcweekerij. Zoo men mocht besluiten verderop te gaan, zal de reis gaan naar Giethoorn, het Hollandsche Venetië. De Vrouwenclub heeft als datum 29 Juni gekozen en zal o.m. 'n excursie houden naar Vlaai-dingen, alwaar de bekende Lever's Zeepfabrieken bezocht, zullen worden. Als het weer nu goed is, belooft het voor beide clubs een mooie dag te worden. OUDE NIE D O RP Schoolzwemmen. Naar wij vernemen bestaat in deze gemeente het plan om het. schoolzwemmen in te voeren voor de 4e tot en met de -7e klas van de O. L. school. Bouwvergunning. Aan den heer D. Busker werd vergunning ver leend tot het bouwen van een woning met schuur. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Buitengewone strafzitting van Vrijdag 29 Mei. Uitspraken zitting Dinsdag 26 Mei. Hermanus Bern. Leffens, Hoorn, gedetineerd, ver duistering van f30 ten nadeele van P. Galis. Eisch 6 maanden gev. Uitspraak 6 weken gev. met aftrek preventief en in vrijheid gesteld. Jan de Waard, broodjager, Bergen, hooger beroep overtreding jachtwet. Uitspraak 9 Juni. Gerard Jason, grondwerker, Heiloo, diefstal van 3 douche-sproeiers. Teruggesteld in handen van den rechter-commissaris voor nader onderzoek. Arie de B., misdr. artikel 248 bis strafrecht, eisch" onbekend. Uitspraak 9 Juni. Dirk IC., planeet- en handlijinkundige, Alkmaar (thans gedetineerd), misdrijf art. 258 bis of poging daartoe volgens geruchte. Eisch 2 jaar gev. Uit spraak 9 Juni. Petrus Matth. Bos, los werkman, Bobeldijk, gem. Berkhout, thans gedetineerd, diefstal door middel van inklimming in den voor nachtrust bestemden tijd. Eisch 1 jaar gev. Vonnis 8 maanden gev. Theodorus Petr. de Wit, kruideniersbediende, oB- venkarspel (in voorarest) zedendelict art. 247 Strafr. Eisch onbekend Uitspraak 6 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren, onder toezicht en in vrijheid gesteld.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6