Tiet huis »'jl Kantongerecht te Alkmaar. met de Parijs krijgt een bad. voor den kantonrechter. Zitting van Vrijdag 29 Mei. Eg mond aan Zee. WAAR BLEEF NU DE OPPOSANT MET ZIJN STOSCH? De straatcolporteur in deurkleedjes en vloerzeil tjes, Henk Kruider, die geregeld in actie is om de interieurs van de Egmonder huismoeders wat op te flikken, schijnt 'n ingekankerde antipathie te hebben om zich te voorzien van een ventvergunning zoodat hij voortdurend in conflict komt met veld wachter Ten Bruggencate, die mede heeft te zor gen voor de aanvulling van de gemeentekas. Natuur lijk is het gevolg een procesverbaal en de daar aan vastgeknoopte geldboete. Ook dezer dagen had Heintje weer zoo'n portemonnaie-aderlating te wach ten, doch was nu van dit vonnis in verzet gekomen. Dat grapje zou nu vandaag nog eens behandeld worden, maar al wie verscheen, niet de opposant. Wel was present de veldwachter, die ijverig uitleg de, dat het vergunningsrecht, 50 spie, niet zoo hoog was want men had de bevoegdheid om dan een heele maand lang te Egmond aan Zee te kunnen venten, zonder door Jan de diender achter de broek te worden gezeten. In dit vreband achtte de kan tonrechter de reclames van Henk niet billijk en legde 3 gulden boete of 3 dagen op. petten. HIJ KON GEEN BEWIJS VAN GOED GEDRAG TOONEN. Een ambitieuze automonteur, de heer Jan Vries man, in dienst bij zijn broer te Petten, zat op 18 April met heel veel lef achter het autostuur, doch bleek bij controle niet eens te zijn in het bezit van een geldig rijbewijs! Noodwendig gevolg het tradi- tioneele receptje en verschijning van den vrijpos- tigen Jan voor den kantom-echter. Waarom deed je dat nou?, informeerde de nieuwsgierige ambtenaar. We waren 'm an 't probeere en ik was nog niet 100 meter ver Dat was precies 100 meter tè ver, zei de kanton rechter, die dikwerf van die droge zetten kan lan- ceeren. 12 gulden of 12 dagen, decreteerde de amb tenaar. Hoor je dat, zei mr. Boerrigter. Ja, jn heele hoop, bromde de ongepromoveerde rijbewijs-candi- claat. Uitspraak drie knaak of 5 dagen. Koedijk Den Helder. DE HELDERSCHE BUS BEZONDIGDE ZICH AAN SNIJDERIJ. Mijnheer Piet Holkema, 'n chauffeur van de Heidersehe autobus, had op 10 Februari met deze bus de stommiteit, zijn omvangrijk voertuig voorbij een tegenligger te wringen, hoewel het verkeer dooi de aanwezigheid van een fietsrijder niet geheel vrij was. Een aanrijding met deze wagen, waarin een dikke technisch ambtenaar uit Wieringen in gezel schap van zijn niet minder welgedane vrouw, als bestuurder, was gezeten, had toen plaats. De autobusmenner deed of zijn neus bloedde, zoo als de populaire term luidt en reed door, doch de technisch ambtenaar liet het er ook niet bij zitten, reed hem hardnekkig achterna en kreeg hem bij het Allcmaarsche station ook bij de kladden, heden zijn moeite en volharding beloond ziende met het vonnis van den kantonrechter, die Piet Holkema verooi-deelde tot f15 boete of 10 dagen, met,.toewij zing der civiele vordering ten bedrage van 17 gul den. Het, is, zoo Piet ziet, niet aanbevelenswaardig anet ambtenaren en vooral geen technische, te be? ginnen. 'Alfemaa r. HABéË, HABÖ.HABOE! Een lid der bekende Alkmaarsche sloopersfirma Habée, die lialf Alkmaar al in puin heeft gesmeten, de jeugdige firmant Wi'llem Habée, bereed op 22 Maar met zijn Sedan super de luxe de Walingsdijk onder St. Maartensbrug op het critieke moment dat op de 3 meter breede rijweg een HABO-bus en boer Bijpost, in een dresseerkar, voor hem reden, terwijl twee wielrijders, zekeren heer Groot uit Barsingerhorn met een kameraad, van de tegenover gestelde richting kwam. Onze stadgenoot zag dat de (bus de wielrijders voorbij murwde en dacht, dat kan ik óók, maar helaas, de fietsers raakten op den weg- berm en waren verplicht af te stappen en moest Willem heden deze verkeerszonde belijden voor den kantonrechter. De ambtenaar, die nogal gewend is flink met geld te smijten, requireerde f 20 boete of 15 dagen, waarop Willem, die slooper is en geen redenaar, zijn pleidooi samenvatte in de aan duide lijkheid niets te wenschen overlatende zin: Dat ken ik niet betalen! Beter een half ei dan 'n leege dop, overwoog de kantonrechter en legde als penitentie op 12 gulden boete of 10 dagen, het aan hem overlatende op wel ke wijze hij die boete bijelkaar zal scharrelen. FEUILLETON Naar het Engelsch door A. E. W. Mason 9. „Ik zal u eens op de hoogte brengen van een klein kunstje van mij", zeide hij, terwijl een wel willend glimlachje zijn gelaat verhelderde „Is u een liefhebher van de rolprent? Niet ja toch? Wat mij betreft, het film aanbid ik. Waar ik kans zie, ga ik een uurtje naar de bioscoop. Ik aanschouw daar wonderbaarlijke dingen en aan schouw deze in het donker zoodat, terwijl ik zie, ik een rustig praatje kan houden met een vriend, en wanneer de lichten weer worden ont stoken, zijn wij beiden verdwenen, en slechts le dige plaatsen zijn daar om te toonen waar wij hebben gezeten. Die bioscopen och, och!-Met hun publiek dat aanhoudend afwisselt en waar steeds nieuwe menschen binnenstroomen, die vierkant op uw schoot gaan zitten, omdat zij geen duim verder dan hun neus kunnen zien. ach, wat zijn die bioscopen nuttig, zeg ik u. Doch u zult mijn kleine geheim niet verraden?" -Hij besloot met een lach. Bij dit vernieuwd be wijs van het vertrouwen van Hanaud, leefde Jim Frobisher weer op. Niet zonder een gevoel van verkwikking constateerde hij, dat hij een heel eind vedwijderd was van de bezadigde def Alkmaa r. MAJOOR FLUITER'S AVONTUUR MET EEN HAAGSCHE LIJKWAGEN. De magere Hagenaar Eldert v. d. Pol, die zich wel een gebit van blik schijnt te hebben aange schaft en in zijn vale gekleede soepjas den indruk maakt van een zendeling onder de Papoea's, die wat in verval is geraakt, is chauffeur op een lijk wagen en kwam op 18 April met zijn luguber voer tuig in 'n tamelijk vaartje te Alkmaar van de Hei- looër brug afrijden in de richting van den Geester singel, juist op het oogenblik dat de brigade-com mandant der rijksveldwacht, majoor E. G. Fluiter van de andere zijde op zijn rijwiel nabij de buste van onze Truitje naderde. De majoor, die van rechts kwam, vermeende dus de voorrang te heb ben, maar het scheen dat de besturende doodbidder zich niet aan dit voorrecht stoorde en met zoo'n snelle vaart doorjakkerde, dat de majoor wijselijk maar van zijn rijwiel klauterde, er niets voor voe lende in de soep te worden gereden, als was het dan ook een lijkwagen, geschikt om op passende wijze de bijeengeveegde brokken te vervoeren. Hij hield echter de lijkbezorger-chauffeur, 'zooals een ge schoold politieman betaamt, behoorlijk aan, om hem op zijn fout te wijzen, doch deze eerwaardige man had zooveel tegen te sputteren, dat hij ten slotte de toezegging van een calange wegens over treding art. 5 (1) motor- en rijwiel reglement mee naar zijn residentie kon nemen. De bestuurder van de wagen des doods stond heden te dier zake terecht en scheen nog in 't minst niet overtuigd, dat de majoor 't aan 't rechte eind had met zijn interpretatie van het geval, doch wanneer hij er op gesteld is om zijn proces herzien te krijgen, zal hij in hooger beroep moeten komen bij de meervoudige strafkamer, aangezien hij werd veroordeeld tot f10 boete of 10 dagen. In het be lang van zijn portemonnaie geven wij hem het ad vies liever niet met goed geld naar kwaad geld te gooien, want zelfs de dikke aanspreker, die mede in den lijkwagen zat, zal als getuige a decharge hem niet kunnen redden. Egmond aan Zee. 'N HAEGSCHE MODISTE, DIE 'N LID VAN DE MILITAIRE POLITIE LES GAF IN DE AUTOBESTURING. De niet meer jonge, maar nog steeds zeer elegante mej. N. v. Geest, modiste te 's-Gravenliage, zweefde voor des Kantonrechtere ambtszetel ,om zich te ver antwoorden ovor de schuld van een beambte van de militaire politie, zekeren mijnheer Koekx te Egmond aan Zee, die zij op 19 Maart les gaf in auto-bestu ring, echter met het minder succesvolle resultaat, dat de geuniformde ©léve bij het omslaan van de lastige bocht bij de Drie Egmonden, op een expedi tie-auto losstormde, waardoor de expediteur Jan Bakker f 3.25 schade aande treeplank bekwam. Do dame, goed van de tongriem gesneden, was niet overtuigd van de schuld van haar leerling en scheen dit aan hebzucht van de beschadigde partij te wil len wijten, doch dit verweer werd niet geaccepteerd en opgelegd f7.50 boete of 5 dagen, plus toewijzing der door Bakker ingestelde civiele vordering. S c li o o 1. EEN EIGENWIJS SNOTKIKELTJE. De nu volgende verdachte Adrianus Wetsteijn, 21 jaar oud, groentenventer te Alkmaar, moest van- de straat gehaald worden, daar hij buiten 't gebouw was gezet om zijn onhebbelijk gedrag. Hij had te Schoorl gefietst zonder brandende lantaarn. Het bleek dat de lantaarn wel goed was, doch aangezien 't hard regende, sloeg zijn lantaarn niet voldoende aan; 't dynamowieltje sieperde door. Even strakker aanhalen, was de goede raad, die toch duur was, daar f 3 of 2 dagen werd geëischt. Kan 't niet min der, vroeg de verd. op ecnigszins brutalen toon. Ik ga er toch voor zitten, want om mijn eten uit de mond te sparen, en er anderen mee te voeren, daar voel ik niets voor, zei de mijnheer van 21 jaartjes. Uitspraak f2— of 1 dag. Zuidscharwou d e. DE VLUGGE ZUIVELCENTRALE. Op 29 Februari vervoerde de 51-jarige veehouder Dirk Schoenmaker 21 liter consumptiemelk, doch had hiervoor geen vergunning. Mijn bedrijf bestaat al 60 jaar edelachtbare, en ik heb al 7 koer geschre ven om zoon bewijssie, doch de heeren laten niets van zich hooren. Ook de Ambtenaar wist dat verd. al geschreven had en zei, dat hij zich maar tot 't Ministerie moest wenden. Eisch f 0.50 of 1 dag. Uit spraak conform. Bergen. 'N ADVOCAAT IN DEN DOP. Op Hemelvaartsdag kwam de 18-jarige chauffeur Jan Boontjes uit Schagen naar 't bekende Café- Restaurant Duinvermaak getogen om daar 'n dansje te maken. Zijn wagen zette hij achter de wegberm, den-kende dat hier goed mee deed, doch hij kreeg 'n proces-verbaal, daar hij n' standplaats in nam zon der vergunning. Doch Jan, bleek naast 'n goed chauffeur en danseur, ook nog 'n prima causeur te tigheid van Russell Square. Hij kon zich geen flauwe voorstelling maken van Mrs. Frobisher Haslitt, een samenkomst hebbende met een cliënt in een donker hoekje van een bioscoop, den kant van Marylebone Road uit. Dergelijke praktijken waren aan de firma niet bekend, en Jim begon de verandering allervermakelijkst te vinden. Per slot van rekening waren mrs. Fro bisher Haslitt een beetje verschimmeld, dacht bij. Zij misten en bij bracht bet onder woor den, bij, Jim Frobisher!zij misten bet ozon van het politie-werk. „Natuurlijk zal ik uw geheim bewaren"ant- woordde bij met een trilling in zijn stem. „Ik zou nooit aan zulk een pracht van een ontmoe tingsplaats gedacht hebben". „Goed dan", hernam Hanaud. „Dus iederen avond te negen uur, tenzij zich iets ernstigs voor doet, waardoor ik word verhinderd, zal ik aan wezig zijn in de groote zaal van de Grande Ta verne. De Grande Taverne bevindt zich op den hoek aan gene zijde van het plein, van het spoor wegstation af komende. Gij kunt niet missen. Ik zal aan den linkerkant van de zaal zitten, dicht bij bet scherm en op den boek bij de biljartzaal. Kijk niet naar mij, wanneer de lichten zijn op gedraaid, en zit ik te praten met iemand anders, dan zult gij mij mijden als vergif. Is dat goed '■«egrepen?" „Volkomen" antwoordde Jim. „En thans hebt gij twee geheimen van mij in ewaring" De glimlach op het gelaat van Ha naud verdween. Op de een of andere vreemde "ijze scheen het scherper te worden: de lichtge- leurde oogen werden zeer stil en ernstig. „Dat eeft u ook begrepen, mijnheer Frobisher", zeide 'rij. „Want ik vermoed, dat wij beiden vreemde dingen zullen beleven, alvorens wij uit Dijon weer naar Parijs vertrekken". zijn, die aanleg voor juridische spitsvonderij had, zoo erg zelfs, dat de ambtenaar hem 'n pluim gaf en slechts fl of 1 d. durfde te eischen. Uitspraak con form. Schagen. PARKEERVERBOD OVERTREDEN. Op 9 Januari was de 30-jarige Egmondsche mon teur Cornelis Dekker al heel vroeg te Schagen en plaatste z'n wagen op 'n stil grachtje, niet wetende dat zulks was verboden. Zeer tot schade van z'n knippie, daar hij werd veroordeeld tot f2 of 2 d. B erg en. HIJ BERIEP ZICH OP OVERMACHT. Op 19 Mei werd de arbeider Martinus Swinkels bekeurd, daar hij op verboden terrein liep in de Gem. Bergen. Doch verd. veriep zich op overmacht, daar 'n gem. ambtenaar, die echter geen bevoegd heid hiertoe had, hem toestemming had verleend daar te loopen. Eisch luidde wel schuldig verklaring, doch geen straf. Uitspraak conform. Hoogwoud. 'N ONPAEDAGOGISCHE VADER. Op 16 Mei werd te Hoogwoud op last van den burgemeester uit die gemeente, 'n auto in beslag genomen, die toebehoorde aan Joh. Baars, koopman te Heerhugowaard, die nota bene geen eens 'n rij bewijs heeft, daar hij hier ook nog te jong voor is. 't Bleek dat de vader z'n jongen beval met de auto weg te trekken, dus de zoon was verplicht er op uit te gaan, niettegenstaande hij "de schrik aller wegen was en al menig ongeluk had veroorzaakt. Heden moest zich dan de oude heer Baars verant woorden en zal vermoedelijk, nog wel' meer moeten voor komen, daar alle ongelukken hem aangerekend worden. De ambtenaar was niets te spreken over de eigen wijze houding van verd. en dreigde zelfs met ver nietiging van den auto. Baars was dan ook gewel dig mak Vandaag en knipte cn boog als 'n knipmes. Eisch f25 of 20 d., met last tot teruggave van de auto. Uitspraak f20 of 10 d. ent eruggave van de auto. GROOTE SCHOONMAAK VOOR DE WERELDTENTOONSTEL LING 1937. Parijs, Mei 1936 De stad van bet licht hecht er groote waarde aan, zich ter gelegenheid van de Wereldtentoon stelling 1937 in al baar scboonbeid te presen teeren. Overal ziet men thans beambten bezig naar vuil in de straten van Parijs te speuren; Alle schandvlekken worden opgeteekend en de volgende stap zal een groote schoonmaak van de Fransche hoofdstad zijn. De„reipigingsbrigade" beeft reeds een aan val ondernomen op bet gebouw van beet Legioen van Eer op den Quai d'Orsay, een van de merk waardigste bouwwerken van Parijs: In de par ken zijn de tuinlieden druk bezig oude planten te verwijderen en nieuwe aanplantingen aan te leggen. De koepel van de Invalidendom zal voor bet eerst sinds zeventig jaren weer opnieuw ver guld zijn. Acht kilogram zuiver bladgoud heeft men daarvoor noodig. Op 1 October beeft een nieuw offensief tegen het vuil van Parijs plaats. Alle gebouwen in het vijfde en zesde arrondissement zullen grondig schoon gemaakt worden. De andere stadswijken van Parijs komen de een na de ander aan dV beurt. Wanneer de tentoonstellingsbezoekers het Quartier Latin of Montparnasse opzoeken, in de verwachting, daar bet oude, behaaglijke, door den ouderdom gelouterde Parijs te vinden, dan zullen zij teleurgesteld worden Ook hier ont komen de huisgevels niet aan den grooten schoon maak. Overigens is het niet de eerste maal, dat er in Het oogenblik van ernst was voorbij. Met een buiging hield hij de deur geopend. Doch terwijl hij door den corridor liep, was Jim Frobisher wederom overtuigd, dat in het een of andere oogenblik tijdens het onderhoud, Hanaud in ie der geval een glimp had opgevangen van het kleed van het Toeval, zelfs al had bij het niet met zijn handen kunnen grijpen. HOOFDSTUK IV. Betty Harlowe Jim Frobisher kwam te Dijon aan op een uur, te laat om nog eenig bezoek af te leggen, doch den volgenden morgen te half tien, sloeg hij met een hart dat van opwinding klopte, de kleine straat Charles-Robert in. Deze straat werd over haar geheele lengte aan de eene zijde begrensd door een hoogen tuinmuur, boven welke, groote sycamoren en kastanjeboomen hun bladeren vriendelijk in den wind lieten ruischen. Naar het verdere einde van de straat werd de muur onder broken, eerst door het eene einde van een buis met een door bloemen versierd uitgebouwd ven ster uit den Renaissance tijd, dat over bet pla veisel heen stak, en verderop nog eens, door de ingangsdeuren van een fraai, hoog ijzeren hek. Voor dezen ingang bleef Jim staan. Hij keek den hof van Maison Grenelle af, en onder bet zien viel zijn opgewondenheid van hem af. en schaam de bij zich een weinig over deze. Er scheen zoo weinig reden om opgewonden te zijn. Het was een heete, stille, wolklooze morgen. Aan de linkerzijde van bet voorterrein waren een paar dienstmeisjes bij een paar bijgebouwen druk bezig: meer achterwaarts ving de blik van Jim een plimp op van een chauffeur die zich in een garage tusscben een paar wagens bewoog, woensdag 3 juni. HILVERSUM (1875 V V NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing: 8.15—9. Grampl10.30 Morgendienst; 11.00—12.00 Orgelcom eert; 12.15 Grampl; 12.30 Kwintetconcert; 2.00 Gr. pl; 2.30 Postzegelpraatje; 3.003.45 Zang en piano:' 4.00 Hendriks-Trio; 5.00 Kinderuur; 6.00 Cursus psy - chologie door Prof. Dr. J. Waterink; 6.30 Afgestaan? 7.00 Berichten; 7.15 Landbouwpraatjc; 7.45 Reportage» 8.00 Berichten; 8.15 De NCRVmicrofoon op dc loco* motief, reportage; 9.30 Literair halfuur; 10.00 Be-" richten; 10.05 Het Haydn-kwartet en Grampl; 11.15— 11.30 Gramofoon<muziek. hilversum (301 m.) VARA-uitzending. 8.00 Grampl; 9.30 Keukenpraat je; 10.00 Morgenwijding VPRO; 10.15 Rcligieus-socia* listische lezing, en Grampl; 11.00 R.V.U.: Mej. J. M. Wolfson; Arbeid en studie dér vrouw-; 11.30 Orgel spel; 12.00—1.45 De Flierefluiters; 2.00 Orvitropia? 2.30 Voor de vrouw; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Gr< pl; 6.00 „The Lucky Stars"; 6.30 R.V.U.: Cyclus „Del juiste schoolkeuze"; 7.00 Sportpraatje; 7.15 „De Roodborstjes"; 7.40 „Weer komt de Zonnestraal dag"; 7.50 Lezing; 8.00 Berichten; 8.15 Grampl; 8.45 Radiotooneel met muziek; 9.45 Zang; 10.0(5 Berichten; 10.05 VARA-Orkest; 11.00-12.00 Gram.pl. droitwich (1500 m.ü 11.20 Grampl; 12.05 Orgelspel; 12.15 BBC-Empire* orkest en sopraan; 1.35 Grampl; 2.20—2.50 Vario-trfo; 3.10 Pianorecital; 3.35 Sted. Orkest Bourncmouth cif piano; 5.05 Het MacArthur Kwintet; 5.35 Dansmu ziek; 6.20 Berichten; 6.50 Strijkkwintetconcert; 7.1(1 Zoölogische causerie; 7.25 Landbouwcauscrie; 7.50 Fred Hartley's kwintet en zang; 8.35 BBC-Orkest; 9.50 Berichten; 10.20 Cabaretprogramma; 10.50 BBC* Theaterorkest; 11.35—12.20 Dansmuziek. radio-paris (1648 m.v 7.20 en 8.35 Grampl; 11.20 en 2.50 Orkestconcert; 4.20 Grampl; 5.50 Orkestconcert; 8.20 Pianorecital; 9.05 Radiotooneel; 11.05—12.35 Dansmuziek en populair concert. keulen «56 M.v 6.50 en 12.20 Orkestconcert; 1.35 Symphonio-orkest 2.35 Gevar. concert; 4.50 Dansmuziek; 6.20 Omroep* orkest; 7.20 Grampl; 8.35 Vocaal concert; 9.05 We* ragkamerorkest en solisten; 10.50—12.20 Omroep- kleinorkest. BRUSSEL (322 en 484 m.) 322 M.: 12.20 Klcin-orkest; 1.30—2.20 Dansmuziek:' 5.20 Grampl; 6.35 Pianorecital; 7.35 Grampl; 8.20 Ravel-concert; 10.3011.20 Grampl; 484 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Salonorkest; 1.50—2.20 Grampl; 5.20 Harmonicamuziek; 5.40 en 6.35 Grampl; 6.50 Piano recital; 7.35 Zang; 8.20 Omroeporkest en zang; 10.30 Grampl; 10.4511.20 Dansmuziek. deutschlanbsender (1571 m.) 8.30 Marschenconcert; 9.05 Vocaal concert; 9.35' Kamermuziek; 10.20= Berichten; 10.35 Olympisch nieuws; 10.50 Piano en fluit; 11.05 Weerbericht;1 11.20—12.20 José Wolff en zijn orkest. Parijs een dergelijke groote. schoonmaak onder! druk van de autoriteiten plaatsvindt. In het jaar; 1852 werd er door den gemeenteraad een veror dening afgekondigd, dat alle huiseigenaren hun! bezittingen minstens in de tien jaren grondig moesten laten reinigen en zulks zoowel aan de straat- als aan de achterzijde. Tot 1914 is dit voorschrift getrouw opgevolgd, maar door den wereldoorlog is deze bepaling in vergetelheid ge raakt. De uiterlijke schoonheid van de stad' scheen niet zoo belangrijk te zijn en toen in het jaar 1920 de nieuwe belastingen 'een groot gat in de geldkist der buiseigenaren maakten, werd! de oude verordening herroepen. In het jaar 1926 eindelijk maakte men een plan op, c«i ieder jaar een bepaald arrondisse ment te laten schoonmaken. Het bleef echter bij dit plan en eerst in bet jaar 1934 werd er be paald, dat alle buizen, die voor 1918 gebouwd! waren, schoongemaakt - moesten worden. Nu zullen echter alle gebouwen aan een wa ter- en zeepkuur moeten worden onderworpen. Bovendien zullen ook de standbeelden, die na tuurlijk de belangstelling van de vreemdelingen tijdens de Wereldtentoonstelling zulen trekken, een flinke reiniging moeten ondergaan. (A.T.P.) daarbij vroolijk een deuntje fluitende; aan He rechterzijde strekte zich bet groote buis uit, bet steile leeien dak vroolijk afstekende met groote ruitvormige patronen van helder geel. terwijl door alle openstaande vensters bet volle zon licht binnenstroomde. De cfeur van de hal, onder het horizontale glazen afdak, stond open. Eé.i van de ijzeren inrijhekken stond op een kie: Zelfs de sergeant-de-ville in zijn witte pantalon die in de korte straat rondslenterde, scheen lieve- bier in de schaduw van den hoogen muur d koelte op te zoeken, dan werkelijk politietoezicht uit te oefenen. Het was onmogelijk te gelooven* dat er bij alle aangename uiterlijkheid van eeü normaal leven, op dit huis. of op een van zijn' bewoners, zulk een zware verdenking rustte. „Doch er rust feitelijk ook geen verdenking op,- overwoog Jim, daarop beeft Hanaud mij zijn woord gegeven". Hij duwde het hek verder open en liep naar de voordeur. Een oude bediende deelde hem mede dat Mademoiselle Harlowe niet ontving, doch niettemin nam hij het kaartje van Jim aan en tikte aan een deur, rechts van de groote, vier kante hall. Onder bet aankloppen werd de deur. door hem geopenden van de plaats af waar hij in de bal stond, keek Jim recht door een bi bliotheek heen, tot aan een venster aan het einde daarvan, en zag hij tegen dit venster twee ge daanten zich af teekenen, die van een man en van een meisje. De man was aan het protes teeren, tamelijk hevig, zoowel met woorden als gebaren, naar bet Jim voorkwam; het meisje lachte hem uit met een helderen, schateren den lach, met een tikje van wreedheid er in. Jim kon zelfs een paar woorden van het protest, in het Fransch geuit, opvangen, en in deze woorden lag een eigenaardigen, metaalachtigen klank. (Wordt vervolgd)

Schager Courant | 1936 | | pagina 7