Qe reisbelasting Laatste Telex berichten De Negus te Londen aangekomen Het zwarte legioen De onrust in Palestina duurt voort Inval in clandestien margarinebedrijf EEN ZELDZAAM TAFEREELTJE IN DEN BERLIJNSCHEN DIERENTUIN. Waar een paar heele kleine leeuwen-baby's zich blijkbaar heel goed thuis gevoelen in den kinderwagen. tal van verbeteringen aan gebracht. zakenreizen NIET VRIJ. In de Memorie van Antwoord inzake het wetsont werp tot heffing van een reisbelasting, legt Minister Oud nog eens extra den nadruk op het fiscale karak ter van deze wet Als het Nederlandsche hotelwezen er van profiteert, is dit een zijdelingsche werking. De reisbelasting is echter bedoeld als een zuivere .verbeteringsbelasting. Heffing naar de mate van het inkomen acht de Minister onjuist, omdat het slechts.de bedoeling is de .vertering te treffen. Zijn Excellentie is bereid aan tal van be zwaren tegemoet te komen en heeft dus ten aanzien van gezinsreizen, een vrijstelling op genomen voor alle kinderen, die den vollen ouderdom van 18 jaren nog niet hebben be reikt, Voor studiereizen ten behoeve van universitaire, middelbare en daarmede gelijk te stellen examens zal een maximum tarief gelden van f12. Als algemeene verzachting der tarieven zal het tarief van 75 cent vervallen, waardoor de belasting zal worden 50 cent per dag gedurende de eerste 12 dagen en vervolgens f 1.— per dag. Ook in buitenlandsche zakenreizen zit voor een gedeelte het element „genot". Slechts voor „regelmatige" beroepsreizigers kan een uitzondering worden gemaakt. Intusschen is ook voor de reizen, ondernomen uit sluitend of nagenoeg uitsluitend uit hoofde van een beroep of bedrijf een maximum-bedrag van f 24.per reis opgenomen. Hierbij is dus de eisch der „regel matigheid" losgelaten. Ook bij reizen om gezondheidsredenen is een maxi mum van f24.— gesteld. Duurt zulk een reis dus langer dan 30 dagen, dan is voor den verderen duur geen belasting verschuldigd. Deze zelfde gunstige uitzondering wordt gemaakt voor familiebezoek. Ten aanzien van de geopperde bezwaren voor de grensbewoners is de Minister bereid een soepele re geling te overwegen. De verkoop van reisbelastingzegels zal geschieden op de kantoren der invoerrechten en der accijnzen, op enkele kantoren der registratie, gevestigd op plaatsen waar geen kantoor der accijnzen is, op de postkantoren, aan de loketten van alle spoorweg stations, bij Nederlandsche consulaire ambtenaren in het buitenland, alsmede in de restauratierijtuigen van de wagons-lits en de mitropa. De minister stelt zich voor nog in overleg te treden met buitenland sche kioskenondernemingen, om ook in de kiosken op belangrijke buitenlandsche stations zegels te doen verkoopen. Voor het vastleggen van den datum van uitgang zal gelegenheid bestaan aan alle grenskantoren gedurende de openstelling van de kantoren en aan alle grensstations aan de naar het buitenland ver trekkende treinen (de reizigers behoeven hiervoor den trein niet te verlaten). Verder zal gelegenheid worden gegeven tot het vastleggen van den datu*i van uitgang in alle plaatsen waar een kantoor der accijnzen is, op verschillende stationnementen aan de grens en voorts in het r.eisseizoen op groote sta tions, als Amsterdam, 's Gravenhage en Rotterdam. Het paspoort zal worden afgestempeld onder dag- teekening van den dag, waarop het wordt aange boden. De minister is bereid in de instructie aan de ambtenaren in bijzondere gevallen toe te staan, dat STAKING IN FRANKRIJK BREIDT ZICH UIT. P a r ij s, 4 Juni: De staking is in den afgeloopen nacht overgeslagen naar de Messageries Hachette, de bekende onderneming die zich bezig houdt met het vervoer van dagbladen. Allereerst werd het werk neergelegd door de chauffeurs der vrachtauto's, die des nachts de paketten kranten naar de stations ver voeren. Woensdagmiddag was een accoord tusschen werkgevers en werknemers tot stand gekomen, waar bij een loonsverhooging van tien procent was toege kend. Een andere kwestie was echter nog niet be handeld. Te twee uur in den nacht reden de vracht wagens weg, doch aan beide einden der straat bleven zij staan, waardoor het andere auto's onmogelijk ge maakt werd het vervoer over te nemen. Bij de aflossing der ploegen verzamelde zich een groote menigte in de krantenwijk: de politie hield hier een oogje in het zeil. De „Oeuvre" verschijnt heden slechts met zes pa gina's en voert als verontschuldiging aan, dat de verschillende stakingen tot besparing op het papier- verbruik hebben gedwongen. Ook de chauffeurs der onderneming, die het vervoer van preventief gehech- ten naar het paleis van justitie verzorgt, hebben Woensdag gestaakt, zoodat de dienst door politie auto's moest worden overgenomen. HEDEN ONDERHOUD MUSSOLINÏ— SCHUSCHNIGG? Rome, 4 Juni. Mussolini heeft naar Reuter meldt zich naar zijn landgoed bij Forli begeven. Het is waarschijnlijk dat hij in deze streek een onderhoud zal hebben met den Oostenrijkschen bondskanselier Schuschnigg, die gisteren te Viarggio vertoefde. EIERVEILING SCHAGEN, 4 Juni. 78 part. 70.000 kipeieren, 8 part. 4000 eendeleren. Prijzen: kipeieren f 2.352.65, kleine f 2.052.10 eendeieren f 2.152.30, 20 kalkoen eieren f 4.10. De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericlv in het nr, van a.s. Zaterdag, de dag, volgende op dien der aanbieding, wordt vastgelegd. De reiziger zal voor het wederbinnenkomen zegels tot een voldoend bedrag in zijn paspoort moeten hebben geplakt en op de nader voor te schrijven wijze met inkt of anilinepotlood onbruikbaar heb ben gemaakt. Zegels ten aanzien waarvan deze be palingen niet zijn nageleefd, worden als waarde loos aangemerkt. Het ligt in de bedoeling, de reizigers bij hun we derkeer in Nederland, zooveel als mogelijk is, in de gelegenheid te stellen aan het eerste kantoor alsnog reisbelastingzegels te koopen, Vliegtuigen neergestort Vijf personen om het leven gekomen. Berlijn. Het rijksluchtvaartministerie maakt het volgende bekend: Den derden Juni des voormiddags is op het vliegveld van Dresden het onder het rijks ministerie van luchtvaart ressorteerende vliegtuig D-Uzon onmiddellijk na den start neergestort. De bemanning van het vliegtuig, bestaande uit den chef van den gencralen staf van het luchtwapen, lui tenant-generaal Wever als piloot, en diens metgezel Kraus, kwamen dientengevolge om het leven. Bombardementsvliegtuig tijdens proef vlucht neergestort. Rome (ANP). Naar eerst thans gemeld wordt,' is op 27 Mei een bombardementsvliegtuig tijdens 'n proefvlucht boven de Apenijnen neergestort, daar de bestuurder tengevolge van den mist de macht over het toestel verloor. Drie der inzittenden werden ge dood, terwijl twee er het leven afbrachten. Proces tegen 12 leden. Een der be klaagden ter dood veroordeeld. Tijdens het proces in Amerika tegen twaalf leden van het „Zwarte legioen", verdacht van moord op Charles Poole, die zou zijn gepleegd, omdat Poole zijn vrouw mishandelde, vroeg het openbaar mi nisterie aan een der beklaagden, Dayton Dean: „In dien u opdracht ontving van een moord te plegen of een andere misdaad te begaan, zoudt u dat dan doen? De beklaagde beantwoordde deze vraag bevestigend. Vervolgens gaf hij een beschrijving van de bij eenkomst waarin besloten was om Poole te be straffen. Op de vraag waarom Poole doodgeschoten was, antwoordde Dean: „de leden van het legioen moes ten orders aannemen". Ook de vraag van het O. M. of Dean hier mede bedoelde te zeggen, dat hij iedereen moest neerschieten, omtrent wien hij een dergelijk bevel kreeg, beantwoordde Dean bevestigend. Daar Dean tijdens het verdere verhoor bekende Poole te hebben gedood, werd hij tot de doodstraf veroordeeld. GEEN ONTBINDING VAN HUWELIJK DER IRAKEESCHE PRINSES Het vaartje is zeer gelukkig Met betrekking tot geruchten volgens welke de Maarschalk van het Irakeesche hof stappen zou hebhen ondernomen om het huwelijk van de Prin ses met een oud hotelportier te laten annuleeren. wordt in bevoegde kringen verklaard, dat hier van geen sprake is, dat het huwelijk volkomen geldig is, dat het door niemand zou kunnen wor den geannuleerd en dat het paar erg gelukkig is. DOODSTRAF OP OPIUM-GEBRUIK IN CHINA De Chineesche regeering heeft de nieuwe wet op het opium-gebruik afgekondigd. Zij stelt bij 'lorde veroordeeling de doodstraf vast voor alle opium-schuivers, terwijl ambtenaren, studenten en hoogleeraren reeds bij de eerste overtreding ter dood kunnen worden veroordeeld» Vermindering der Joodsche im migratie. De gisteren aangekomen 200 man cavalerie zijn bij de grensbescherming ingedeeld. Heden, zoo meldt het Duitsche nieuwsbureau, werden te Jeruzalem vijf Joodsche communisten gearres teerd. Een der stakingsleiders, de advocaat Has- san Sidki Najani, die onlangs naar Betjibrin was verbannen, is thans overgebracht naar een concentratiekamp in de woestijn Ook andere Ara bische leiders zijn verbannen. De immeigratie der Joden is volgens het D.N.B. in den loop van Mei teruggeloopen. Zij bedroeg slechts 2158 personen tegen 3095 in April en 3646 in Maart. Te Damas- cus zijn botsingen ontsaan met de politie, omdat de bevolking de leveranties van levensmiddelen door Joodsche kooplieden naar Palestina wilde verhinderen. Een onrustige dag Jeruzalem Arabieren hebben op verschillen de plaatsen terroristische daden gepleegd. De politie te Bethlehem heeft 500 betoogers met den stok moeten uiteen slaan. Twee politie beamb ten en twee betoogers werden licht gewond. In de buurt van Jaffa zijn twee Joodsche ar beiders door een bende Arabieren overvallen en bloedig gewond. De tachtig-jarige rabbijn der Sephardische Jo den, Jacob Weiz, heeft een beroep gedaan op de Arabieren. Hij verklaarde dat de Joden in vrede met de Arabieren willen leven. Groote partij wikkels en margarine is beslag genomen. Hilversum, 3 Juni. Na reeds lang fe fiel&Sen vermoed, dat zich te Hilversum een clandestiene ber.eidplaats van margarine moest bevinden, werd gisteren door rechercheurs der landbouwcrisiswet uit Amsterdam met groot succes een inval gedaan in een perceel te Hilversum, bewoond door een bo- terhandelaar» In de woning werden duizenden margarine- wikkels in een divan aangetroffen. Jn de garage en in den kelder daarvan werd een geheime bereidplaats van margarine aange troffen, waar zich 'n groote partij bakkersvet en verpakte margarine, alsmede onverpakte margarine bevond. Op een groote paktafel bad men een mengapparaat aangebracht. De geheele ta fel was besmeerd met margarine. Door mid del van boterkleursel, zout en water bad men goed gelijkende margranie vervaais digd, welke bij onderzoek echter zetmeel bleek te bevatten. De hygiëne liet zeer veel te wenschen över,- en het bedrijf bleek verre van zindelijk. De geheele partij alsmede vele werktuigen comfoor en mengtafel werden in een vrachtauto opgeladen en naar Amsterdam overgebracht. Door een politiefotograaf werden foto's van bet be drijf genomen. Tegen dèn eigenaar werd procesverbaal opgemaakt. Nog eenige huiszoekingen werden in den loop van den dag verricht, welke geen resultaat opleverden, Uit het onderzoek bleek, dat reeds langen tijd, een jaar lang, frauduleus margarine werd gemaakt en te Hilversum uitgevent. RECRUTENWERVING VOOR DUITSCH LEGER IN ZUID-WEST-AFRIKA? Windhoek (Afrika). Op het oogenblik wordt in in geheel Zuid-West-Afrika een uitgebreide cam pagne gevoerd voor de werving van recruten voor den militairen dienst van Duitschland. Naar be weerd wordt, staat deze recruteering onder direct toezicht van den Duitschen consul. Voortdurend melden jonge Duitschers zich aan voor de keuring bijd en Duitschen dokter zulks met het oog op deze campagne. Tot degenen, die zich i aan melden, zouden vele Britsche onderdanen behooren. Het bevél zich aan een keuring te onderwerpen is, naar beweerd wordt, gegeven in den vorm van brie ven, welke door den consul zijn onderteekend en waarin o.m. wordt verklaard, dat zij die geen ge hoor geven aan den oproep of zich tegen dé opdracht van den consul verzetten, zullen worden gestraft met een geldboete van 150 R.M. of in de gevangenis zullen worden opgesloten. OVERAL DOOR HET PUBLIEK MET GROOTE GEESTDRIFT BE GROET. A.S. ZATERDAG RE CEPTIE. Londen. Een groote menigte heeft drie uren lang gewacht om de aankomst te zien van den Ne gus bij de Abessijnsche legatie te Londen. Zooals men weet, zal de Negus tijdens zijn verblijf te Lon den zijn intrek nemen in het naast de legatie gele gen gebouw. Toen de keizer arriveerde, juichte de menigte onophoudelijk. In antwoord op de toejuichingen verschenen de Negus in gezelschap van zijn dochter en den Abes- sijnschen gezant, dr. Martin, op het balkon van het legatiegebouw vanwaar zij de menigte toewuifden. De prinses sprak eenige woorden voor de microfoon. Zij zeide: „omdat gij ons zoo vriendelijk ontvangt, geeft dit ons goeden moed voor het doel, waarvoor wij komen." De gezant sprak zijn erkentelijkheid uit voor de hartelijke ontvangst. De menigte juichte den Negus nog eens zeer luid toe, aleer zij uiteenging, waarna de Negus zich naar de hem door iSir Ellie Kadoorie ter beschikking ge stelde woning begaf. Door Eden's particuliere secretaris ont vangen. Over de aankomst van den Negus te Southampton op doorreis naar Londen valt nog te melden: Nadat de „Oxford" aan de kade was gemeerd, ging onmid dellijk de Abessijnsche gezant, dr. Martin aan boord ter begroeting van den Negus. De keizer en zijn am bassadeur hadden een onderhoud in een gereserveer- den salon. Nadat alle passagiers van boord waren gegaan, werd deb agage van den negus aanl and gebracht en ging de keizer met zijn gezin en gevolg aan land. Zij vertrokken naar Londen in een wagon, die prachtig met bloemen was versierd. Londen. De negus is op het Waterloostation aangekomen om 4 u. 55. Een groote menigte stond bij het station, toen de negus arriveerde. Onder de wachtenden bevonden zich de leden der Abessijnsche kolonie te Londen. Haile Selassie werd door den particulieren secre taris van minister.Eden ontvangen, in overeenstem ming met het gebruik bij incognito-bezeoken van buitenlandsche vorstelijke personen. De menigte juichte den negus geestdriftig toe, toen MONUMENT TER NAGEDACHTENIS AAN KONINGIN ASTRID. Stockholm. De fabriek te Uddevalla, aan wien koning Leopold van België de vervaardiging heeft op gedragen van een wit granieten monument ter nage dachtenis aan koningin Astrid, zal het gedenkteeken binnen enkele dagen naar Zwitserland zenden, waar het zal worden opgesteld op de plaats, waar de ko ningin op zoo tragische wijze om het leven is geko men. In het monument zullen de wapens van het Belgische koningshuis en van het huis Bernadotte gebeiteld zijn. BEVOLKING VAN ROME IN 15 JR. VERDUBBELD Rome. Blijkens de laatste statistieken, telt Rome op het oogenblik 1.200.000inwoners, terwijl het aan tal inwoners in 1921, het jaar voor het begin van het fascistisch bewind, nauwelijks de helft hiervan, n.1. 656.000 bedroeg. In 1871 telde Rome slechts 229.000 inwoners. K O E G R A S Begrafenisver. „De Laatste Eer." Algemeene vergadering op Woensdag j.1. in het café 't Centrum. Slechts 19 personen waren aanwezig. Door den voorzitter den heer G. Kuiper werd de bijeenkomst met een woord van welkom geopend. Door den secretaris, den heer K. Raven worden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Dan is aan de orde het voorstel om een regeling te treffen tot uitbetaling der obligaties. Door het be stuurslid de heer P. J. Slikker waren hieromtrent adviezen ingewonnen bij een notaris en ook bij een .rechtskundige. Dc verkregen inlichtingen worden medegedeeld. Daarna gaan er stemmen op, die zeggen dat er iets moet geloeuren, dat. men zoo niet door kan blijven gaan, dat de obligatiehouders toch de grondleggers der vereeniging zijn, dat het er nu maar om gaat om de obligaties kwijt te raken enz. enz. Ten slotte wordt vastgesteld dat het bestuur alle obligatiehouders zal aanschrijven, deze stukken voor 1 Juli a.s. vrijwillig in te leveren tegen al of niet betaling. Bij niet betaling wordt die als een begin van het Reservefonds gerekend te zijn. Na 1 Juli.aan schrijving door den Notaris. Degenen, die alsdan nog mochten achterblijven, zullen voor bijpassing van eventueele tekorten bij ontbinding der vereeniging aansprakelijk zijn. Aldus wordt besloten. Toegezegd wordt dat de kos ten van een begrafenis nader zullen worden gere geld en volgde daarna sluiting. hij zich naar zijn residentie in het West End be gaf, waar hij tijdens zijn verblij'f te Londen zijn intrek zal nemen. Deze residentie is, zooals men weet, naast de Abessijnsche legatie gelegen. Londen. De gezant van Abessynië heeft aan allel eden van het corps diplomatique te Londen, behalve de Italiaansche, uimoodigingen gezonden tot bijwoning van een receptie op a.s. Zaterdag bij den keizer,

Schager Courant | 1936 | | pagina 4