Rusthuis „Vreeburg" te Schagen Woensdag 10 Juni 1936. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 9994 THANS zijn de voorbereidingen voor het Rusthuis te Schagen zoo ver gevorderd, dat tot de uitgifte der obligatieleening ad f 130.000.de finitief is besloten, en de uitgifte reeds is ge steld in handen van de N.V. Rotterdamsche Bankvereeniging, te Schagen. De obligaties zullen worden uitgegeven in coupures van f 1000.--, f 500.— en f 250.—. Reeds zeer spoedig zal de inschrijving op deze leening worden opengesteld, en zal aan het publiek tot 1 September a.s. de gelegen heid geboden worden voor één of meer obli gaties deel te nemen. De uitgifte geschiedt ten name van de Stichting „Rusthuis Vreeburg" te Schagen en de commissie van voorbereiding rekent er op, dat zeer velen het goede doel zullen steu nen door het nemen van één of meer obliga ties. Het ligt in het voornemen een rentevergoe ding van te geven, terwijl met de uit loting der obligaties in 1940 zal worden aan gevangen. Een rusthuis te Schagen zal zeer zeker in reeds lang gevoelde behoeften voor het ge- heele Noorderkwartier voorzien. Zij, die thans na het verlaten van hun bedrijf of zaak naar elders verhuizen om hun welver diende rust te genieten, zullen voortaan in een zeer geriefelijk en mooi gelegen gebouw, dat aan de inwoners alle vrijheid waarborgt, hun intrek kunnen nemen. De lezer vindt hieronder een beschrijving van het gebouw en zijn inrichting. De commissie is overtuigd, dat hier een werk tot stand gebracht zal worden, dat in alle opzichten aan de eischen van den tegenwoordigen tijd zal voldoen, en dat aan de bewoners alle comfort zal bieden. Men zal het zich niet beter kunnen wen- schen. De obligaties zullen worden gesteld aan toonder, zoodat de inschrijver bevoegd blijft om in de toekomst zijn obligatie aan een ander over te dragen. Aan de obligatiehou ders wordt een voorkeursrecht verleend voor de entrée in het rusthuis. Ook wordt de ge legenheid opengesteld om met het bestuur overeen te komen, dat men tegen een be paald bij vooruitbetaling te storten bedrag zich een vast verblijf in het rusthuis kan verzekeren, voor ieder geval na onderling overleg naar omstandigheden en leeftijd te bepalen. Het is voor het bestuur van de Stichting van het allergrootste belang, dat men reeds thans weet wie voornemens zijn hun intrek in het Rusthuis te nemen. Het bestuur is dan ook bereid alle gewenschte inlichtingen te verstrekken, daar de eerste aanvragers ook de meeste kans zullen hebben. Omtrent de rendabiliteit der Stichting kan worden opgemerkt, dat de begrooting zeer voorzichtig is opgezet, waardoor de meeste kans op een rendabele exploitatie wordt ver kregen. Het bestuur is er in geslaagd de re keningen aldus op te zetten, dat de prijzen der kamers lager zijn dan in andere derge lijke rusthuizen, niettegenstaande de verzor ging en bewoning in geen enkel opzicht on derdoet voor die in andere tehuizen. Er zul len drie typen van kamers zijn, terwijl alle kamers zoowel door één als door twee per sonen bewoond kunnen worden. Alle kamers liggen op het Zuiden, en het verschil in prijs is slechts te verklaren uit het verschil in de ligging. De opzet is als volgt: 4 kamers voor twee personen ad f 175Ö.per jaar; 6 kamers voor 2 personen ad f 1500.per jaar; 7 ka mers voor één persoon ad f 1000.— per jaar; 7 kamers voor één persoon ad f900.per jaar; 6 kamers voor 2 personen ad f 1350. per jaar en 13 kamers voor één persoon ad f 700.per jaar. Zooals reeds werd opgemerkt, kunnen alle kamers zoowel door één als door twee perso nen worden bewoond, zoodat de voor twee personen berekende prijzen in overleg met het bestuur kunnen worden herleid, indien een dergelijke kamer slechts door één per soon zal worden bewoond, terwijl hetzelfde geldt voor de éénpersoons kamers, die ook door twee personen kunnen worden be woond. Nogmaals doet het bestuur een uitdrukke lijk beroep op het publiek om op de obligatie leening in te schrijven. Men steunt hier mede een goed en noodzakelijk doel, daar voor Schagen en haar wijde omgeving een dergelijk rusthuis zeer zeker op zijn plaats zal zijn. Aarzelt dus niet om na de bekend making van de Rotterdamsche Bank ter stond voor één of meer obligaties in te schrij ven, terwijl aan hen, die voor één of meer kamers in het rusthuis in aanmerking wil len komen, dringend in overweging gegeven wordt zich reeds thans op te geven bij den secretaris van het bestuur: Markt 84 te Scha gen, alwaar alle gewenschte inlichtingen verkregen kunnen worden. Omschrijving van het Rusthuis „Vreeburg" te Schagen HET bouwterrein ligt aan de Loet te Schagen, waar voor kort de oude Openbare Lagere school stond, vlak bij de Markt in het centrum der plaats, op een van de mooiste groene plekken dus van Schagen. De ex-bewaarschool is eveneens gedoemd te verdwijnen. De muziektuin met zijn prachtige begroeiing ligt vlak achter het te bouwen huis en van deze ligging wordt alle profijt getrokken. Het bouwterrein is. in de lengte vrijwel Oost-West georiënteerd. Het gebouw is te onder* scheiden in: woongedeelte, dienstgedeelte en ver- keersgedeelte. Met het oog op de ligging van alle kamers op het Zuiden en het uitzicht van alle ka mers op de straatzijde is het woongedeelte Oost- West ontworpen. Aan de Westzijde van den Zund* gevel is een korte vleugel Noord-Zuid, Waarin ont spanningszaal, serre en een pergola, aan de Oost zijde een dienstvleugel Noord-Zuid naar het Noor den toegedacht. Het geheele gebouw vormt dus in plattegrond een Z-vorm. De vleugels vormen voor het verblijf in den voor- en achtertuin groote kunst matige tochtschermen. Om te bereiken, dat alle kamers op het Zuiden BIJ BE ILLUSTRATIES Onder den kop: Vooraanzicht van het nieuw ontworpen rusthuis Vreeburg te Schagen. Links (boven en onder) Een foto, genomen naar een maquette van het nieuwe ge bouw. Boven de voorkant en onder de achterzijde met het binnenhof. Aan den voet van de pagina: De inrichting van een der kamers in het nieuwe rust huis. Links een hoek met het uitzicht uit het venster en rechts dezelfde kamer, maar dan met een doorkijk in het slaapvertrek,

Schager Courant | 1936 | | pagina 5