Plaatselijk Nieuws. Groote fessten in het vooruitzicht Geruchten omtrent bet postkantoMingegronil Sparta I - B. S. Y. Onderhoud Aanleg Reparatie Hoeden en Petten Fa. G. de Waard Centrale Verwarming Centrale Verwarming Centrale Verwarming Zondag a.s. 2.30 uurt Terrein Loet Uit onze omgeving. 0! die zenuwhoofdpijn! AKKERTJES Het uit de markt nemen van varkens Heden kregen wij weer aangevuld een schitteren de collectie SESANET ONDERKLEEDING Is Sterk, Elastisch, Soepel en Hygiënisch. Vraagt ook onze ZIJDEN POLOSHIRTS LEEREN en ELASTISCHE RIEMEN OVERHEMDEN ZELFSTRIKKERS. HEEREN. en KINDER KNIEKOUSEN. BLEYLE SCHOOLBROEKEN. enz. U koopt tenslotte toch het voordeeligst bijt IJMUIDEN. SCHAGEN. Kozakken in Schagen Kanalisatie-sterrit gaat door. De Commissie-voor de feestelijke opening der 'Schager haven en kanalen is er in geslaagd te be vorderen dat de Kozakken,, die oorspronkelijk 19 Ju li a.s. in Schagen zouden komen, op de Zaterdag der kanaalfeesten dus op 11 Juli a.s. hun halsbrekende toer te paard zullen vertoonen. Dit belooft, naast de talrijke andere feesten bij de opening der kana len en de haven, een groote attractie te worden, voor al voor onze buitenbevolking, die hippische sport steeds op hoogen prijs weet te stellen. De automobiel- en motor-sterrit naar Scha gen op 12 Juli a.s. zal ook doorgaan en zeker duizenden motorliefhebbers naar ons feest vierend stadje brengen, temeer daar de hoofdprijs, een Velocette motorrijwiel, onge twijfeld een groote aantrekkingskracht zal uitoefenen. Verdere bijzonderheden zullen door middel van aanjilakbiljetten, folders en advertenties worden be kend gemaakt. Het is nu maar te hopen, dat H.K.H. Prinses Julia- •na gunstig beschikt op het verzoek der Commissie om dit eerste deel der West-Friesche kanalen te ope nen, daar haar komst ongetwijfeld ten zeerste tot de feestvreugde zal bijdragen. Geen sprake van degradatie tot hulpkantoor Uit de meest betrouwbare bron kunnen wij mede- deelen dat de geruchten over een verandering van het postkantoor alhier in een hulpkantoor van alle grond ontbloot zijn. De steden buiten beschouwing gelaten, is het kan toor Schagen een. der drukste kantoren in Noord- Holland boven het IJ, zoodat men niet bevreesd be hoeft te zijn voor inkrimping. De geruchten vinden waai'schijnlijk hun oorsprong in de aanstaande automatiseeidng der telefoon, waar voor het noodig zal zijn een onderstation te bou wen, voor welke bouw nu reeds maatregelen worden getroffen. Natuurlijk zal door de automatiseering 't personeel onzer telefooncentrale overbodig worden, doch dit is overal het geval en behoeft geen enkele aanleiding te zijn voor sombere voorspellingen. Integendeel zal de automatiseering niet weinig -bijdragen om het nut, dat van de telefoon kan wor den getrokken, te verhoogen, omdat men dan dag ion nacht met het geheele land in verbinding zal 'staan. Mogelijk is ook dat door de verminderde omzet, tengevolge van het uitvallen der telefoonontvangsten het kantoor Schagen in een lagere klasse zal dienen te worden gerangschikt, waardoor de personeelbe- zetting en ook de salarissen ongunstig zullen worden beinvloed. Op de diensten zal dat echter niet de minste in vloed hebben. TECHNISCH-BUREAUj A. KEESMAN, NOORDSCHAGEN TELEF. 141 FILMS IN THEATER ROYAL. Komt zien naar de film „Geheim der Fransohe Po litie" en geniet! Wie houdt van een film waar span ning in zit, van een rolprent die onmiddellijk grijpt en vasthoudt tot het eind, heeft, in deze politiefilm een kolfje naar zijn hand gevonden. In ademlooze spanning, alles en ieder om ons heen vergetend, leven wij mede met de geweldig spannende avonturen van politieinspecteur St. Cyr in zijn strijd tegen den Russischen graaf Moloff. We leven te midden van een zonderlinge wereld van misdaad en intrige waarin de hypnose een be langrijke rol speelt. Het vlotte, aparte milieu der Russische vluchtelin gen is een speciale vermelding waard, terwijl de zeldzaam brutale, maar misdadig-ingenieuze intrige tot het bemachtigen der bezittingen van den ex- Czaar aller Russen door middel van een schijnprin- ses zeker alle toeschouwers in groote spanning zal houden. Meer zeggen wij er niet van. Het kennen van de draad .van een detectiveverhaal bevordert niet het TECHNISCH-BUREAUi A. KEESMAN NOORD, SCHAGEN TELEF. 141 genoegen en wij willen dit allerminst bederven. Als tweede film brengt theater Royal „Het Vlie gende Circus". Wie in ons kalme landje zou vermoeden dat zoo iets bestaat! Dit is niet een circus met paarden, leeuwen, tij gers, clowns en wat dies meer zij, maar een aantal onverschrokken waaghalzen, die met hun vliegma chines en parachutes de meest ongelooflijke toeren verrichten. Door dit stoutmoedig spel. met het leven is door den schrijver een roman gevlochten, die de schitte rende vliegevoluties nog meer kleur en leven geven eindigen in een dolzinnige jacht van een drietal vliegmachines, welke in duizelingwekkende toeren, als bezield door de hartstochten hunner bestuurders, ons doen huiveren van ontzetting. Deze film alleen al is een bezoek aan theater Royal meer dan waard. MARKTOVERZICHT De aanvoer van vette koeien was een Donderdag jl. heel goed, de handel was, gezien vorige markten elders, ook aan den trekkenden kant. De duurste koe werd verkocht door den heer Jimmink, Pool land, Barsingerhorn, aan den slager P. Snijders uit Den Helder, voor den prijs van f225, werd ongeveer 28 ct. per pond. De handel inu kalfkoeien was vlug, hoogste notee- rinig f 215. De handel in geldekoeien zeer matig, lage prijzen; hoogste noteering tot f 110. Pinken handel matig. De vette kalveren werden verkocht voor 40 a 50 gld. Allen gekocht door Gebr. Kweldam, al hier. In nuchtere kalveren was de handel iets minder, tegen stug aan. Veel paarden aangevoerd, alleen de heer K. Stam mes voerde 15 stuks beste paarden aan, maar ver kocht is er eigenlijk niets. Oude slachtschapen golden van 1822 gld., handel stug. De beste jonge kale schapen werden verkocht voor f20. afkomstig van den heer D. P. Timmerman, alhier, weer verkocht aan G. v. Wieringen, Alkmaar. O verhouders handel stug, tot 19 H gld. Lammeren voor de slacht 810 gld.. voor de weide 58^ gld., stug. In bokken en geiten weinig handel. De handel in vette varkens was goed, een cent hooger bij de vorige week; er was aai'dig handel en leven op deze markt. Biggen zoowaar weer iets min der. Schrammen betzelfde. Handel in kippen was goed. Men kan merken dat het maaitijd wordt, iets minder bezoek. TECHNISCH-BUREAUi A. KEESMAN NOORDSCHAGEN TELEF. 141 „IJS VAN DEN BANKETBAKKER." „Neerlands zuivel voedt U goed" is de leus, waar onder in den laatsten tijd een intensieve propagan da wordt gemaakt voor ons nationale product bij uit nemendheid: de melk. En of.het nu door deze pro paganda komt of door andere oorzaken, zeker is, dat, althans wat betreft het consumeeren van ijs, een melkproduct bij uitnemendheid' het verbruik in steeds stijgende lijn gaat. Dit heeft de firma K. Rol, Hoogzijde, alhier er toe gebracht om de fabricage van dit veel gevraagde artikel'óp mbdérne wijze'ter hand te nemen. De heer Rol heeft daartoe een ijsmachine aange schaft, fabrikaat Kelvinator, waarin door middel van electrische koeling onder het betrachten der hoogst denkbare hygiëne het ijs wordt gedraaid en gehard om daarna in verpakte toestand in een conservator te worden ondergekoeld tot een temperatuur van 16 graden onder- het nulpunt. Door deze onderkoeling is het den heer Rol mo gelijk zijn ijs in pakken van V4 en V2 liter zoo af te leveren, dat het gegarandeerd 2 uur goed blijft. Ook buitenmenschen kunnen dus thans zeer gemakkelijk hun huisgenooten eens verrassen, ja zelfs den vracht man ijs laten medenemen. Maar ook de kleinere verpakking in bekers en bak jes is toch nog zeer houdbaar en blijft zeker 10 a 15 minuten goed, zoodat ze rustig kan worden medege nomen. De heer Rol vertelde ons dat hij de leuze: „IJs bij den banketbakker" had gekozen, omdat zijn inziens ijs een artikel is, dat, wil het goed zijn, de verzorging van den vakman eisebt. Deze kan er zijn ervaring, zijn productenkennis inleggen en daardoor een ar tikel leveren van zeer fijne smaak en samenstelling. Terwijl wij er bij stonden draaide de heer Rol een bak verrukkelijk uitziend mocca-ijs, waarvan de heerlijke geur onze reukorganen aangenaam prik kelde en vertelde ons ondertusschen dat het door hem gemaakte ijs, dat hij steeds in voorraad heeft., in de smaken mocca, vanille, framboos en aardbei, volgens de warenwet het praodicaat Room mag voe ren, omdat het gemaakt is van volle melk, waar aan room wordt toegevoegd. Door de vriendelijke zorgen van Mevrouw Rol konden wij ons daai'na van de kwaliteit van het nieuwe product overtuigen en wij konden niet an ders dan er onze volle lof over uitspreken. Het is in één woord af. Wij zijn er dan ook van overtuigd, dat de firma Rol een groot succes met haar nieuwe artikel zal behalen. De heer Rol verzocht ons nog te willen melden, dat de Winkelsluitingswet de verkoop van ijs geheel vrij laat, zoodat dit product ten alle tijde bij hem verkrijgbaar zal zijn. SPARTA-NIEUWS. Zondagmiddag krijgt Sparta I hezoelc van een oude bekende, n.1. Bergen I. Deze wedstrijd is voor de Spartanen zeer belangrijk, daar in de eerste plaats onze populaire rechtsback en aanvoerder van Sparta I, .Vok .Vlottes z'n laatste wedstrijd voor Sparta speelt, wegens vertrek naar Haarlem, en tevens zullen de Spartanen trachten de in Bergen geleden nederlaag te wreken. Gezien het goede spel van Sparta I tegen N.V.V. I, dat met 21 werd geklopt Donderdagavond, geven wij thans de Spar tanen de beste kans, temeer daar Vok wel z'n uiter ste best zal doen, om z'n ploeg zoo te besturen, dat z'n laatste strijd een overwinning wordt Doch het blijft altijd een open strijd, daar ook de Bergenaren absoluut niet van plan zijn zich te laten inmaken, doch tot het uiterste zullen strijden om ook thans weer de eerepalm mee naar de duin streek te nemen. Eén ding is echter zeker, de vele supporters, wel ke ongetwijfeld zoowel uit Bergen als uit Schagen's omgeving aanwezig zullen zijn, kunnen op een fairen en spannenden wedstrijd rekenen. ZE MAAKTEN EEN BRUG Een schipper en een timmerman maakten op de Loet samen een brug om een der bewoners zoo doende de gelegenheid te geven over het nog niet gedempte gedeelte van de Loetsloot zijn woning te verlaten. Dit werkje geschiedde in een schuit. Het werk vorderde goed en in korten tijd was 't werk naar genoegen opgeleverd. Helaas bleek nu dat de schuit noch voor noch ach" teruit kon, daar de brug te laag was om de schuit door te laten. Er zal dus wel niet anders op zitten, dan de schuit te verzwaren en wat te laten zinken om hem zoo door te laten! Erg verstandige bruggen bouwers bleken de timmerlieden niet. LANGENDIJK VEREENIGING VAN GROOTHANDELAARS IN GROENTEN EN AARDAPPELEN, GEVESTIGD TE BROEK OP LANGENDIJK. Bovengenoemde vereeniging vergaderde Vrijdag middag om 4 uur in het lokaal van den heer P. Kra mer te Zuidscharwoude. Voorzitter de heer C. Wagenaar Kz. opende de vergadering met welkom, waarna de heer P. F. Slot de notulen voorlas, welke werden goedgekeurd en vastgesteld. Behandeld werd de werk- en loonregeling met de transportarbeiders te Broek op Langendijk, Noord- schar woude en Warmenhuizen. Tegen deze verlagingen kwamen nogal wat be strijdingen naar voren, terwijl later door de arbei ders een tegenvoorstel is ingediend, waarop voorzit ter en secretaris meenden niet te moeten ingaan. De verlaging van het tarief voor aardappelen is wel groot, doch het is nog altijd hooger dan op andere veilingen. Verschillende op- en aanmerkingen werden naar aanleiding van deze tarieven gedaan, doch ze waren geen van alle van ernstige aard. De voorz. wees er op, dat het lang geen pleizierig baantje was geweest, deze verlagingen te geven, als men weet welke lage loonen er worden verdiend. Door een der aanwezige leden werd er nog op aan gedrongen, dat de arbeiders werden bijgestaan als door een lid van Koophandel meer werd verladen, dan hij eigenlijk zelf wel mocht doen. Geen der leden verlangde stemming over de rege ling, zoodat deze onveranderd werd vastgesteld, met ingang van Maandag a.s. Voor Obdam wilde men ook een regeling treffen. Met een paar personen van Ohdam had het bestuur hierover een bespreking gehad. Men was het eens geworden. De omstandigheid, dat de leider der transport te Obdam meteen commissionnair is, werd door ver schillende leden niet juist geoordeeld, daar men op deze wijze werd beconcurreerd. De voorzitter moest echter de leden van Koophandel zelf als de schuldigen aanwijzen, omdat deze den man toch opdracht geven om te koopen. Bovendien is hij lid van Koophandel ook. Na nog eenige besprekingen werd het voorstel aangenomen. Voor een zelfde regeling te Avenhorn zullen de heeren N. de Nijs, A. Blank en J. H. Wagenaar met de arbeiders in Avenhorn onderhandelen. Het bestuur stelde voor, over te gaan tot intrek king van het besluit, dat niet mag worden gekocht voor handelaren die geen lid zijn van De Koophan del en er wel voor in aanmerking komen. De Voorz. gaf hierop een toelichting, waarna het voorstel werd aangenomen. Het volgende voorstel van het bestuur, dat voor het uit de hand koopen van pootaardappclen een com missionnair mag worden genomen, die geen lid van De Koophandel is, ontmoette veel tegenstand, daar het in strijd werd geacht met de belangen van de leden van Koophandel en ook in strijd met eerder genomen besluit, dat een lid van Koophandel geen niet-lid van Koophandel als commissionair mag aanstellen op de vier bestaande veilingen. Het voorstel werd daarna ingetrokken. Bij de rondvraag vroeg den heer G. Bekker hoe het stond met een door hem gemaakte opmerking over het zelf-laden. Voorzitter antwoordde, dat dit zoo is gebleven. We kunnen geen eenzijdige regeling maken. De koop man mag niet meer verdienen dan een transport arbeider met laden. De heer P. de Boer zou willen, dat als een partij werd afgekeurd, er niet moest worden betaald voor de vergunningsbon om hiervoor andere kool te koopen. Na eenige bespreking zegde de heer S. de Boer toe, dat het betaalde zal worden terugbetaald. De heer Rijper vroeg hoe de Koophandel stond tegenover het veilen van pootaardappelen. Daarover kan echter geen uitspraak worden gedaan. Ook niet wat betreft het veilen van andijvie. Hierna volgde sluiting. HEER-HU GOW'A ARD TREURIG ONGEVAL Toen Donderdagavond de landbouwer D. Zuurbier, wonende aan den Jan Gleynisweg, zioh met een driewielde kar, geladen met mest op den Kruisweg bevond, werd de bit scbiobtig en sloeg op hol met gevolg dat Zuurbier van de staart van de kar werdgeslingerd en een der wielen over het hoofd kreeg. Bij den heer Ottenbros binnengedragen con stateerde de behandelende geneesheer dat ver voer niet mogelijk was. Naar wij vernemen is de toestand van Zuurbier zeer zorgwekkend. De Centraal Bioscoop. De Centraal Bioscoop van Noordscharwoude, hier geen onbekende, komt ter gelegenheid van de Zwan ner kermis met een programma, dat klinkt als een klok. Zondag en Dinsdag draaien Hollandsche films. Zondag wordt de schitterende film De Suikerfreule gedraaid, naar de roman en het bekende tooneelstuk van Henri van Wermeskerken. Deze film zal zeer zeker, na de triomphtoolvt door ons land, ook hier 'n zeer talrijk publiek trekken. Zij is het ten volle waard. Dinsdag wordt „De Kribbebijter" gebracht. Over deze film hebben wij ook weinig ter aanbeveling te zeggen, want ook hiervan is de roep welke van deze film uitgaat haar ver vooruit gegaan. Wij ver- maar daartegen zijn immers die "AKKERTJES" een ware uitkomst! Ondervindt 't zelf en neem 1 of 2 Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS Het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bond van Varkenshandelaren heeft zich telegrafisch ge wend tot de ministers van Landbouw en Visscherij; en van Sociale Zaken met het dringend verzoek geen gevolg te geven aan eventueele plannen om via de veehouderijcentrale opnieuw varkens over tq nemen voor inblikking of invriezing. Volgens het hoofdbestuur van dezen bond kan een vleeschvoor- ziening aan werkloozen op eenvoudiger en minden dure wijze plaats vinden. Door trein gedood Gistermorgen omstreeks kwart over 8 Is de 28- jarige spoorwegarbeider L. M. de Vries, wonende te IJmuiden, door een trein gegrepen en gedood. De man was werkzaam aan een der hoofdsporen! nabij de spoorweghalte ZeewegVelsen. Bij het nade ren van trein 2621 uit de richting Zandvoort, bega| hij zich naar de tweede lijn. Op hetzelfde oogenblik; naderde evenwel over deze lijn sneltrein 2212 Uit geest—Haarlem. De ongelukkige werd door dezen; trein gegrepen en op slag gedood. GUNSTIGE WWEERSGESTELDHEID YOOK AARDAPPELZIEKTE Het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te de Bilt heeft onderstaande bericht' uitgegeven. In het etmaal van 's avonds 9tot 's avonds 10 Juni is in Zeeland de weersgesteldheid guns tig geweest voor het optreden van aardappel-, ziekte, in Noord-Holland ten Noorden van Alk maar gunstig behoudens wellicht te weinig re-, gen. wijzen naar het zeer groote succes 'dat De Centraal Bioscoop op de kermis te Nieuwe Niedorp heeft ge had met deze film. Voor Maandag heeft men beslag gelegd op eeni zeer bijzondere film, Mazurka, een schepping van; den bekenden regisseur Willy Forst. In de hoofdrol speelt Pola Negri, terwijl men in deze film kennis maakt met de ontdekking van Willy Forst, Inge borg Theek, een filmster die veel op de groote Greta; Gaiito lijkt, met veel speeltalcnten. Mazurka is een zeldzaam en fascineerend filmge- beuren, vervaardigd door de meest-begenadigde kunstenaars der cinematografie en doet een stuk; menschenleven met al zijn lief en leed voor deni toeschouwer leven op een wijze, zooals alleen de al-< lerbeste kunstenaar dit kunnen. Het is een film, die men gezien móet hebben. Voor de liefhebbers van een goede film is het programma van de Cen* traal Bioscoop zeer aan te bevelen. Zie voor ver* dere bijzonderheden de advertentie in dit nummer* WINKEL Naar wij vernemen, zullen de ouden van dagen uit onze gemeente hun jaarlijksche uitgaansdag hebben, daartoe in staat gesteld door ingezetenen, die op da aangeboden lijst teekenden, zoodat de uitkomsten nog gunstiger waren dan het vorige jaar. Op Woensdag, 17 Juni, 's morgens om 8Vfc uur, zal de reis met ongeveer 24 auto's aanvangen en wordt koers gezet naar Hoorn en vandaar naar Voïendam, waar gepauzeerd wordt. Vervolgens gaat men naar het Tolhuis te Amsterdam om, zoo de financiën dat toelaten, een rondvaart door de Amsterdamsche ha ven te maken. Daarna gaat de tocht naar Schipholj waar men eet. De terugtocht zal langs de Zaanstreek over Alk maar plaats hebben, zoodat men omstreeks 8 uur weer terug zal zijn. „Winkel's Harmonie" zal weder om aangezocht worden om de oudjes met muziek' naar de zaal van Laan te begeleiden. Laten we hopen, dat het weer de ouden van dagen! goed gezind is en hun dien dag de levensvreugde met volle maat wordt toegemeten. Door Burgemeester en Wethouders Is aan den' heer J. Puik alhier vergunning verleend tot het bou wen van een woonhuis aan de Dijkbuurt alhier, Door de politie is een vischstrooper op heeter- daad betrapt, waarop proces-verbaal volgde en de fuiken in beslag werden genomen. Tegen een inwoner is proces-verbaal opgemaakt; wegens dierenmishandeling. De heer N. Peetoom alhier, ontving dezer 'da gen van de „A.S.S.O." een diploma van een door hem gevolgden cursus in de veeverloskunde, met een al gemeen waardeeringscijfer 9. ZIJP BURGERBRUG. Geslaagd. Bij het onlangs te Amsterdam gehouden examen slaagde onze plaatsgenoot, de heer J. A. Struijf Jzn. voor Rijksklerk der Registratie en Domeinen. ST. MAARTENSBRUG. In de plaats van den heer C. Met is tot directeur van de gymnastiekvereen. S.S.S. en Dindua alhier be noemd de heer J. Molenaar van Zuidscharwoude. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Men deelde ons mede, dat de heer F. Buijl, brug- knecht alhier, als zoodanig is benoemd aan de elec trische draaiburg te Schoorldam. OUDE NIEDORP, Geslaagd in Het te Den Haag gehouden machine- nisten-examen, voor diploma a, de heer N. C. Helle man alhier. S G H 0 O R l Kermis te Schoorl. Op 14, 15 en 16 Juni zal ïn Schoorl weer kermis zijn en wel speciaal op het terrein van Nic. Schuijt, Hier is weer van alles vertegenwoordigd, zooals Cakewalk, zweefmolen, Turksche Schop, Lucht- schommel met fietsmolen en diverse kramen. In de zaal van Schuijt zullen de A.B.C.-Boys versterkt tot 6 personen, weer voor dansmuziek zorgen, Wie zich de Maandag van vorig jaar nog her innerd, zal weten wat een gezelligheid er toen was. Zie de in deze courant geplaatste adv.

Schager Courant | 1936 | | pagina 16