H.R.C. promoveert naar de 2e Jriasse. Oe practische King-atlas. K.N.V.B. Maandag 15 Juni 1936. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 9997 Schagen - nieuws. SPORT VAN ZONDAG Ajax slaat Feijenoord. Be Quick ver liest van N.A.C. H.R.C. promoveert! Overzicht van 14 Juni. Landskampioenschap. In Rotterdam is de titanenkamp FeijenoordAjax gespeeld. Deze wedstrijd heeft een geweldige verras sing opgeeleverd. Ajax won nl. met 63. De Amster- damsche voorhoede was bijzonder productief, vooral de buitenspelers Stam en Van Wijngaarden hebben een groot aandeel in de zege gehad. De match heeft op flink peil gestaan en was buitengewoon spannend. Nadat Ajax na 25 min. spelen kans gezien had 3 goals vlak achter elkaar te scoren, wist F. de ener gie te vinden, dien achterstand tot 32 in te loo- pen, nog in dezelfde eerste helft. In de tweede speelhelft was F. niet erg gelukkig. Van Male was al uitgevallen na eenige botsingen. Barendregt c.s. hadden verder pech met hun scho ten. Ajax heeft toen na 15 min. 4—2 en 10 min. voor ihet einde 52 gemaakt. Schubert schoot, in het inauw gebracht, in eigen doel (53), maar F. kon niet verder ophalen. Integendeel met een geweldig hard 6chot maakte Stam er 63 van. In Groningen slaagde Be Quick er niet in om van N.A.C. te winnen. De Bredanaars wonnen integendeel met 21. •Het laatste deel van de kampioenscompetitie be looft nu wel bijzonder spannend te worden. De stand is momenteel: Enschedé Feijenoord Ajax Be Quick N.A.C. 19—16 10 19—13 8 20-16 8 16-23 4 9—15 4 Gespeeld moeten nog worden: Ajax—Enschedé; FeijenoordBe Quick; N.A.C.Feij'enoord. Tal van verwikkelingen zijn nl. mogelijk. Toch kunnen zij misschien het best een gunstig verloop hebben voor Feijenoord. Want wij zijn van meening dat Ajax thuis van Enschedé zal winnen. Welnu, daardoor stelt zij, ongewild, Feijenoord in staat het hoogste puntental te verwerven. Weliswaar is van de twee resteerende wedstrijden die te Breda tegen N.A.C. lang geen peuleschil, de kans van Feijen oord lijkt ons nog steeds het beste. Vooral omdat zij die in eigen hand heeft! Ajax en Enschede zul len slechts hebben af te wachten, of Feijenoord van zins is twee punten te verspelen. Promotie afd. IIL S.C.H. heeft het op eigen terrein tegen Borne laten liggen. Met 32 gingen de Twentenaren huiswaarts. Het woord is nu aan N.E.C. om de Nijmeegsche eer op te houden. Borne N.E.C. S.C.H. 3 2 0 1 7—6 4 2 10 1 23 2 3 1 0 2 6-6 2 KAMPIOENSCHAP N.H.V.B. Watervogels verloor met 6—4 van de Alkm. Boys, nadat de Vogels met rust met 4—1 hadden voorge staan. H.R.C. KLOPT KINHEIM. Het goede oogenblik. Wij zelf konden niet vast gelooven in een over winning van H.R.C. op Kinheim. Desniettemin heb ben we er op gehoopt als menig ander. Daarom is het met blijdschap dat we mededeeling doen van de 53 zege die H.R.C. in Velzen op Kinheim bevocht! De ruststand was als 31 voor Den Helder H.R.C. heeft op het goede oogenblik doorgebeten: deze wedstrijd kon het hem immers doen. Maar ook in grooter verband gezien was dit het juiste tijd stip: Den Helder en omgeving waren broodnoodig aan een tweede klasser toe. H.R.C.'ers, bestuur en spelers, onze welgemeende gelukwenschen. De eindstand is: H.R.C. D.W.V. Kinheim 2 11 9—8 5 12 1 7—8 4 112 8—83 DOOR EEN 5-3 OVERWINNING OP KINHEIM. Mooi spel van H.R.C. Een 3—1 voor sprong met de rust. Striet en Schol ten de uitblinkers. Na een afwezigheid van twee jaren is H.R.C. Zon dag op het V.S.V.-terrein weer tweede klasser ge worden. Van deze plaats wenschen we de roodjak- ken van harte geluk met 't behaalde succes en dat 't hun goed moge gaan in hun nieuwe omgeving. Zooals boven gezegd, heeft H.R.C. verdiend gewon nen. Het heele elftal heeft zeer hard gewerkt; toch willen we apart nog noemen Scholten en Striet. Eerstgenoemde heeft een uitstekende backpartij ge speeld, de keeren, dat hij net op 't nippertje ingreep, zijn talrijk. Ook Striet stak boven de anderen uit. Zijn bal controle, koppen, stoppen, plaatsen was weer volmaakt. Hij was dan ook de beste van de middenlinie. Gast was in de voorhoede ook op z'n plaats; z'n schoten waren 't gevaarlijkst. Verder heeft 't overige deel van het elftal uitstekend vol daan. H.R.C. was vergezeld door minstens vijfhonderd supporters. Toen de wedstrijd begon, was 't V.S.V.- veld, dat toch ruim 9000 toeschouwers kan bergen, zoo goed als uitverkocht. In 't begin zag 't er naar uit voor H.R.C.. Toen 't al spoedig 1—0 voor Kin heim stond, werd 't ons toch een beetje bang om 't hart. Maar al dra kwam H.R.C. er goed in en na twintig minuten was er nog maar een elftal, dat speelde, en dat was H.R.C. Het veld was in prachtconditie, terwijl van den regen niets te bespeuren was. Scheidsrechter Van den Burg floot vrij goed, al had hij o.i. wat strenger kunnen optreden toen 't spel af en toe wat ruw was. De wedstrijd. Om vijf minuten over twee stellen de elftallen zich als volgt op: H.R.C.: Van Es; Siersma, Scholten; Post, Stolk, Striet; Sanders, Kuiper, Zymni, Gast, Dissel. Kinheim: Druijver; Halt, Rozemeijer; Schoo, I. Groeneveld, W. Groeneveld; Kuilenburg, Ellen, H. Groeneveld, Streeman, Raaijmakers. H.R.C. verliest de toss en mag eerst met den wind in den rug spelen. De eerste aanvallen zijn voor Kinheim. De linksbuiten schiet van de zijlijn af, maar Van Es werkt rustig en goed weg. Kinheim leidt Dan krijgt de middenvoor van Kinheim een kans, maar hij mist de voorzet. Toch is 't deze speler, die na een keurig staaltje samenspel van de K.-voor- hoede zijn club met een onhoudbaar schot de lei ding bezorgt. Na 2 minuten- spelen al een 10 ach terstand. H.R.C. laat zich evenwel niet ontmoedi gen. Een vrije schop op 't H.R.C.-doel heeft geen resultaat. Dan komt de eerste goede R.-aanval, maar de K.-achterhoede geeft niet thuis. De strijd gaat nu vrijwel gelijk op. De gelijkmaker. Als er 6V2 minuut gesepeld is, komt Sanders in 't bezit van den bal. Hij zal voorzetten, maar 't wordt een schot. De K.-keeper laat den bal vallen. Dan is 't ineens een mengeling van spelers: Disch is erbij, Zymni, en Kuiper. Zymni schiet, maar te gen een back op, nog eens raakt hij den bal, maar nu beter. Kuiper,d ie 't zekere voor 't onzekere wil nemen, geeft den bal nog een laatste tik en de stand is gelijk. Kinheim trekt nu weer ten aanval, een scherpe voorzet van den linksbinnen belandt in de veilige handen van Van Es. Nogmaals is 't de zelfde speler, die 't Van Es lastig maakt en vallend kan hij 't schot nog net voorlangs 't doel slaan. De II.R.C.-achterhoede zorgt voor verdere expeditie. De roode defensie, met Scholten aan het hoofd, is goed op dreef. H.R.C.-overwicht. Na 17 minuten spelen komt de eerste corner op 't H.R.C.doel. Dit zou tevens de laatste keer zijn, dat Kinheim in de eerste helft gevaarlijk kon worden, want als er ongeveer twintig minuten gespeeld is, heeft H.R.C. 't spel in handen. Keer op keer trekt Racing nu ten aanval We zien een mooie voorzet van Sanders. Dissel, die naar binnen geloopen is, kopt. en de K.-kèeper kan niet anders doen dan den bal corner stompen. De enkele K.-aanvallen stran den op de R.-defensie. den bal bijna in eigen doel. Gelijkertijd wordt 't spel even onderbroken voor Dissel, die een trap té gen z'n neus heeft gekregen. Hij bloedt hevig, maar, als dat over is wil hij er toch uitblijven en 't spel wordt hervat. Herhaaldelijke H.R.C.aanvallen volgen nu. Kinheim wordt geheel teruggedrongen. Toch blijven doelpunten uit. Een ver schot van Gast wordt gemakkelijk door keeper Wruijver gestopt. Toch ontstaat er nog een gevaarlijke situatie voor het H.R.C.-doel. Bij een K.aanval loopt Van Es uit, maar hij valt over Siersma. De K.-linksbinnen krijgt nu den bal, maar hij schiet naast 't verlaten R.doel. Een vrije schop op 't K.-doel door Gast genomen, gaat naast. H.R.C. neemt de leiding. Na 31 minuten spelen scoort Sanders de tweede Racing-goal. Uit een H.R.C.-aanval rolde de bal langzaam naar de outlijn, maar Dissel kon hem nog net bereiken, een listig tikje terug en de naar binnen gekomen Sanders bemachtigt den bal, maar hij schiet net tegen een back aan. Nog eens schiet hij en dan verdwijnt de bal in het doel, 12. Een ver diende voorsprong. Een gejuich van de talrijke sup porters gaat op en H.R.C .wordt nu luid aangemoe digd. De voorsprong vergroot. Na 36 minuten krijgt Sanders een corner te nemen. Hij plaatst goed voor doel. Gast schiet, Kuiper kopt en de bal gaat weer corner. Dissel neemt hem. Weer corner. Sanders zet weer goed voor doel. De bal belandt bij Gast, die onhoudbaar inschiet en na 37y2 minuut spelen heeft H.R.C. een mooie 13 voor sprong bereikt. Nog volgen enkele gevaarlijke R.- aanvallen, maar dan komt K. weer een woordje mee spreken. Van Es kan zelfs niets anders doen dan den bal wegstompen. Dan voorkomt Scholten een zeker schijnend doelpunt door den bal op fraaie wijze corner te koppen. Ook Siersma redt een keer. Uit een H.R.C.-aanval lost Gast onverwachts een hard schot, dat de keeper slechts vallend kan stop pen. Nogmaals redt Scholten als Van Es uit doel is. Een hoog schot van Post vangt de K.-keeper op en dan krijgen de spelers een welverdiende rust en heeft H.R.C. een welverdiende voorsprong. De tweede helft. Als er vier minuten in de tweede helft gespeeld is krijgt Kinheim net naast 't strafschopgebied een vrije schop te nemen wegens haken. Hij wordt goed genomen en de linksbuiten, naar binnen gekomen, schiet onhoudbaar in, 2—3. Kinheim dringt nu ge vaarlijk op en de H.R.C.-verdediging moet handelend optreden. Een enkele H.R.C.-aanval levert niets op. Kinheim sterker. Gevaarlijke K.-aanvallen volgen nu en verschillen de corners op 't H.R.C.-doel zijn 't gevolg. Een hard schot van den Kinheim linksbinnen wordt schitte rend, door Van Es tot corner gewerkt. Kinheim is nu uiterst gevaarlijk. Een schot tegen de paal van den linksbinnen besluit het K.-overwicht, want als er twintig minuten gespeeld zijn, stuwt de H.R.C.-mid- denlinie haar voorhoede op en wordt 't spel open gegooid. Twee goals in IV2 minuut. In de twintigste minuut krijgt H.R.C. even buiten het strafschopgebied een vrije schop wegens hands toegekend. Gast neemt hem en lost een laag strak schot op doel. De K.back laat den bal loopen voor z'n keeper, deze begrijpt 't niet goed, maar Sanders wel; vlug loopt hij naar binnen en met een hard schot brengt hij den stand op 24. Nauwelijks een halve minuut later gaat Dissel er heelemaai alleen van door. Hij passeert de back en met een hard schot is de stand op 2—5 gebracht. Een storm van toejuichingen breekt nu los en geroep van „Hup tweede klassers" klinkt over 't veld en practisch is H.R.C. nu ook tweede klasser. Ze spelen een prach tig kalm, beheerscht spel en Kinheim is er heele maai uit. Ja, H.R.C. speelt ermee. Toch komt er nog een kleine opleving bij Kinheim. De middenvoor dribbelt er alleen vandoor, maar 't duurt te lang en z'n schot wordt corner getrapt. Nogmaals een cor ner, maar succes blijft uit. Hevig opgezette aanvallen van H.R.C. zien we nu. 't Is alsof de spelers denken: „We zijn nu tweede klasser en moeten nu dus ook tweedeklas spel laten zien." Een schot van Kuiper gaat net over. Drie minuten voor tijd verkleint de K.-midsvoor de achterstand tot 35, maar gelijkmaken is onmogelijk. Een minuut voor tijd krijgt Post nog een penalty te nemen wegens haken van Kuiper. Z'n schot is te zacht en de bal belandt in de handen van den kee per. 't Geeftn iets, ze zijn er en dan fluit de scheids rechter voor de laatste maal. Een storm van gejuich gaat op, 't Publiek stroomt 't veld op en de spelers worden op de schouders rondgedragen. Bij de ingang van de kleedkamers staat het H.R.C.-bestuur en Mr. Leavy met stralende gezichten. Springend komen de jongens binnen en we zien niets dan stralende gezichten en wisselen van handdrukken. De Kinheim-spelers zoeken met droeve gezichten hun kleedlokaal op. Voor hen is 't geen feest. In Den Helder waait bij onze aankomst de rood-witte vlag uit het Kegelhuis. Hier zal vanavond gefeest worden! Zoo is Den Helder na een geweldig spannende pro motie-degradatiestrijd dus na twee jaren weer in 't. bezit van een tweede klaser. Een aansporing voor onze andere clubs. Veel succes in de tweede klas H.R.C. SCHAGEN—B.S.V. Voïkert Vlottes speelt zijn laatste wed strijd voor Sparta. B.S.V. overwint Schagen opnieuw. Zoo heeft dan gistermiddag Volkert Vlottes, de be kende aanvoerder van Sparta 1 afscheid genomen, door het spelen van zijn laatste wedstrijd tegen B.S.V. van Bergen, een ploeg welke men zich nog wel zal kunnen herinneren uit den tijd dat Schagen 1 nog in de eerste klas N.H.V.B. speelde. Ëenige weken ge leden heeft B.S.V. Schagen geslagen en ook thans hebben de Bergenaren de Spartanen geklopt. Voor den aanvang van den wedstrijd riep arbiter Wit bei de elftallen -bij zich. Rondom Vlottes geschaard, nam voorzitter K. S. Leguit. vervolgens het woord. Spreker zeide, dat Vlottes reeds 15 jaren achtereen de geel zwarte kleuren heeft gedragen en bijna nooit op het appel heeft ontbroken of het. moest wezen met zeer gegronde redenen. Namens het eerste elftal en het bestuur en de leden bood spreker vervolgens aanvoer der Vlottes een prachtige barometer aan, de wensch uitsprekende, dat dit geschenk steeds weer aange name herinneringen zou opwekken uit de jaren dat hij in de voetbalvereeniging Schagen heeft gespeeld. Met een driewerf hoera, besloot spreker zijn welge meende woorden. Aanvoerder Vlottes was merkbaar onder den in druk van een dergelijk huldeblijk. Met moeite kon hij dan ook hartelijk dankzeggen voor het mooie cadeau, waardoor bij hem Sparta nooit uit het ge heugen zal raken en wenschte Sparta alle goeds op haar verderen weg. Daarna kwam de aanvoerder van B.S.V. naar vo ren, die den scheidenden aanvoerder namens het elftal en de vereeniging B.S.V. een prachtige bos bloemen overhandigde. Ook hiervoor dankte aanvoer der Vlottes. Direct na den aftrap bleek dat de Bergenaren niet genegen waren dezen wedstrijd te verliezen. Er wérd behoorlijk gevoetbald al werd er somwijlen wel wat al te forsch van stapel geloopen. Ook Slikker en Groo- tes waren vaak te ruw, waardoor eenige malen onnoo- dig moest worden gestopt. Nadat Schagen een kwar tier lang in de meerderheid was geweest en haar voorhoede de mooiste kansen om zeep had gebracht, brak de BSV stormlinie door en smaakt 't genoegen keeper Arnoldus geen schijn van kans te geven. 01. Wanneer Schoorl en even daarna De Moor een paar mooie kansen om gelijk te maken hebben gemist, breekt Bergen opnieuw door en van grooten afstand scoort haar linksbinnen op schitterende wijze. 0—2. Na dit doelpunt wordt er wel even beter gespeeld in de gecl-zwarte voorhoede, maar het plaatsen laat dermate te wenschen over dat er op die wijze zeer zeker geen doelpunten zullen en kunnen komen. Her haalde malen worden de mooiste ballen verkeerd ge plaatst of zoo zacht ingeschoten, dat de Bergen keeper er niet de minste moeite mee heeft. Na 31 minuten spelens weet dan eindelijk De Vries uit zeer moeilijke positie een tegenpunt tem aken, 12. We dachten dat dit doelpunt wel even verandering in de Schagen ploeg teweeg zou brengen, maar niets was minder waar dan dit. Er werd zelfs heel wat minder goed geplaatst en gespeeld, waardoor de achterhoede het zoo zwaar te verantwoorden kreeg, dat ze niet kon verhinderen dat Bergen haar voorsprong, dank zij een blunder van keeper Arnol dus vergrootte, 13. Wanneer de tijd reeds is ver streken, laat arbiter Wit toch nog door spelen en weet Bergen haar vierde doelpunt te scoren, 14. Met dezen zeer smadelijken achterstand voor de geel zwarten gaat de rust in. In de eerste minuut na de rust heeft Bergen reeds weer succes en vergroot haar voorsprong, 15. Dat wordt de Schagenaren toch al te bar. Aanval op aanval wordt ondernomen. Maar het spel is der mate doorzichtig, dat de Bergen defensie alle ge vaarlijke situaties bij voorbaat den kop in weet te drukken. Het is toch bitter jammer dat men in Schagen een voorhoede heeft, waarin geen enkele goede schutter zit. Als men bedenkt dat Schagen pre cies 31 minuten voor den B.S.V.-goal heeft gezeten, en dat dan pas door middel van Biersteker de achter stand kan verkleind worden, dan blijkt toch vol doende, dat er schutters tekort zijn, want de Bergen achterhoede was toch heusch niet zoo hecht dat er geen doorkomen aan was. Zoo was de stand dan 25 voor Bergen en nog steeds werden aanval op aan val op de Bergen veste ondernomen.. Voorzoover de ballen op den goal kwamen, waren ze te zacht en te slecht gericht om succes te hebben en als er toch nig een vrije goede bal in de richting van het doel ging, dan was daar de Bergen keeper, die op z'n post was, en elk gevaar direct bezweerde. Uit een strafschop wegens hands wist Veenstra ten slotte de stand op 35 te brengen. Het spel en de verhouding in het veld tusschen enkele spelers werd er niet beter op. Bergen's linksback moest gebles seerd het veld verlaten en Bergen moest noodgedwon gen de laatste minuten van den strijd met 10 man spelen. Er was toen nog 4 minuten te spelen, in welke periode geen der beide elftallen nog wist te doelpunten. Gelijk voor de rust liet arbiter Wit weer anderhalve minuut te lang spelen, zoodat we vree zen, dat z'n horloge niet geheel en al in orde Is. SCHAGEN 3—B.K.C. 3, 3—1. In de morgenuren speelde Schagen 3 tegen B.K.C. 3 uit Kleine Sluis en wist zoowaar dit elftal te klop pen met 31. Een uitstekend resultaat van de hee ren. Het spelpijl kan men echter 'nog aanmerkelijk verbeteren, door op de veldtrainingsavonden te ko men, Het is zeer zeker noodig dat alle spelers, van welk elftal dan ook, op deze avonden verschijnen. Want nog maar een paar maanden scheiden ons van het oogenblik dat het rad van de competitie weer op nieuw begin te draaien en dan dient men fit te zijn om anderhalf uur lang met volle energie te kunnen spelen. DIVERSEN. Adspirantendag. De jaarlijksche adspirantendag van den N.H.V.B. wordt Zondag 5 Juli in Alkmaar gehouden. Het zal aan deelname op dit unieke jeugdfeest we derom niet ontbreken. Juniorendag. Ook de Junioren krijgen weer hun dag. Deze wordt 28 Juni op de velden van een der Zaansche clubs gehouden. Overschrijving. Gevraagd: W. Romcijer van H.R.C. naar Atlas; H. K. Haas van Sijbekarspel naar M.D.C. Verleend: C. J. Koster van Alkm. Boys. naar Ber gen. Athletiek. Zondag 5 Juli houdt de Gymn. en Athl. vereeniging „Olympia" te Wieringerwaard nationale athletiek- wedstrijden. NIET VOOR DE SCHOOL MAAR VOOR HET LEVEN Door de Fa. Tonnema en Cie te Sneek, fabri- kante van de zoo zeer bekende KING PEPER MUNT wordt een atlas uitgegeven in een bijzon dere en uitvoerige bewerking, een atlas voor de school natuurlijk, maar nog meer voor het le ven, vooral om de belangrijke gegevens op het gebied van het verkeer, die er in voorkomen. Een moderne geografische uitgave dus, die re kening heeft gehouden met de behoeften en eischeu van den tegenwoordigen tijd. Door den aanleg van nieuwe en betere auto wegen en de bouw van verschillende nieuwe bruggen, ziet het wegennet er anders uit dan een 20-tal jaren geleden, de talrijke wegen, waar langs zich thans het grootste deel van het ver keer voortbeweegt Een verkeerskaart van 1936 moet daarom niet enkel spoor-, tram-, of waterwegen bevat ten maar ook een overzicht geven van de lig ging van de voornaamste wegen voor auto- en rijwielverkeer. En dat vinden we in de King-Atlas van Ne derland. Inderdaad een aardrijkskundige uit gave met een geheel eigen karakter, zooals in ons land hiervoor nog niet is verschenen en dat naast de gewone schoolatlas ongetwijfeld in een behoefte voorziet. Het is een samenvatting van alle deugden, die men elk voor zich in de verschillende goede atlassen vindt. Bijzonder actueel is de atlas doordat de kaar ten en gegevens zijn bijgewerkt volgens de juiste toestand op 1 Mei 1936. Het is zeer juist gezien, dat bij de samenstel ling van de King-Atlas de schoolkaarten als grondslag zijn genomen, waardoor voor iedereen de verkeerskaarten zoo bijzonder duidelijk spre ken. Deze laatste zijn bovendien zoo gemaakt, dat ze zich geheel aanpassen bij de eisohen van het moderne verkeer. Als één der vele voorbeelden van de bijzondere uitvoering dezer atlas wijzen wij op de groote overzichtskaart van Nederland waarop o.a. de moderne rivierovergangen op duidelijke wijze zjjn aangegeven. Het aardrijkskundige overzicht is een mees terlijk staaltje van beknoptheid, waarbij ook voor de social-economische aardrijkskunde een passende plaats is ingeruimd en gebruik is ge maakt van de laatste wetenschappelijke gezichts punten. De atlas bevat datgene, wat de algemeen ont wikkelde leek van aardrijkskunde moet weten, en vormt zoodoende een ideale schakel tusschen school en leven. Een atlas, die de geologische, economische en toeristische aardrijkskunde vereenigt tot een voor ieder duidelijk geheel. Hoe u in het bezit van dit waardevolle werk je kunt komen? Vraag dat eens aan üw winke lier, bij wien U een rol King-pepermunt koopt Hij helpt U zoo op de hoogte, ja hij kan V er oogenblikkelijk een verstrekken!

Schager Courant | 1936 | | pagina 5