Empire contra Imperium Arrondissiments-Riclttliaok GRATIS SCHAGER COURANT te Alkmaar. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 16 Juni 1936. Uitspraken van 9 Juni. Adrianus Oosterling, Ursem, In hechtenis, diefstal van f85, ten nadeele van zijn pleegvader. Eisch 1 jaar; uitspraak 6 maanden gev. Pieter Wever, varensgezel. Den Helder, gedeti neerd, poging tot doodslag subs. zwaar lichamelijk letsel, 8 maanden gev. Joh. Bern. Franciscus Gerardus Puinbroek, Am sterdam, hooger beroep kantongerecht Den Helder, aanrijding aldaar. Vonnis f10 boete of 3 dagen. Eisch bevestiging van het vonnis. Vonnis f5 boete of 7 dagen tuchtschool bevestigd. Nicolaas Bertus de Bree, Den Helder, hooger beroepzaak kantongerecht aldaar f 6 boete of 7 dg. tuchtschool. Hendr. de Munk, Uitgeest, vervoeren van een jachtgeweer, hooger beroepzaak kantonger. Alkmaar, vonnis f6 boete, of 3 dagen. Vonnis bevestigd. Arie Koolhaas, smid te Oosthuizen, thans gedeti neerd, verduistering van geld, aan zijn vader toe komend; opnieuw aangehouden en in handen ge steld van den heer Wiggers, reclasseerings-ambten. Cornelis Fonteijn, arbeider, Middelie, gedetineerd, diefstal met braak .gedurende den voor nachtrust bestemden tijd. 2 jaar gevangenisstraf. Castricum. WEINIG MEE TE BEGINNEN. De gedetineerde J. W., een 19-jarige bakkersknecht te Castricum, stond terecht wegens diefstal van een bankbiljet van f25 ten nadeele van zijn patroon, gepleegd op 16 April j.1. Hij had reeds enkele maanden in preventief doorgebracht en hem stond thans te wachten de tenuitvoerlegging van een straf voor een ander delict, waartoe hij destijds voor waardelijk was veroordeeld. De reclasseeringsambtenaar, de hèer Wiggers, noemde verd. een verwende jongen en een slappe ling, die krachtige leiding behoeft; ofschoon hij weinig hoop heeft op resultaat, wilde spr. toch een voorw. veroördeeling adviseeren, omdat verd. toch nog een andere straf moet ondergaan. De Officier wees ook op het gebrek aan krachtige leiding en vond het noodzakelijk de duimschroeven wat vaster aan te draaien; daarom wilde hij in dit uitzonderingsgeval wel meegaan met het advies van den heer Wiggers om verd. voonv. te veroordeelen en hem, nadat hij zijn straf voor het andere delict heeft uitgezeten, te doen opnemen in de inrichting Het Hooge Land. Spr. requireerde 8 mnd, voorw. gev.straf. Heiloo, EEN ONVERBETERLIJKE MESJOKKERAAR. Een destijds ter beschikking van de Regeering ge stelde psychopaath, de handelsreiziger C. P. v. d. H. uit Tilburg, thans gedetineerd, had in de psycho- pathen-inrichting te Heiloo, waar hij een vertrou- wenspostje had gekregen, blijk gegeven dit vei'trou- wen niet waard te zijn; hij had zich althans op ver schillende tijdstippen geld van de St. Willibrordus- stichting toegeëigend, blijkens de dagvaarding tot een bedrag van f1000, althans f300, welk laatste bedrag verd. toegaf. Dr. Barnhorn, dir. van de St. Willibrordusstichting als get.-desk. gehoord, noemde verd. een ongevoelig type en adviseerde verd. weer ter beschikking van de Regeering te stellen, maar met strengere voor waarden; get. had echter geen lust meer verd. weer in zijn inrichting op te nemen. Ook de Broeder-Overste werd als getuige gehoord om verklaringen omtrent het verduisterde bedrag te geven. De Tilburgsche rechercheur-agent J.. v. d. Hyzel, had verd. gearresteerd en een paar fietsen, alsmede voorwerpen, welke verd. als cadeautjes aan zijn familie gegeven had, in beslag genomen. Deze artikelen zullen, voorzoover bruikbaar, als restitutie, met goedvinden van verd. aan de St. Willibrordus stichting worden overgedaan. De Officier eischte 5 mnd. gev. Hoorn. HET ORGEL SPEELDE NU EEN MINDER VROOLIJK DEUNTJE. Onlangs viel onder min of meer verdachte om standigheden ten prooi der vlammen, 'ndraai orgel, eigendom van zekeren heer Willem Koster te Hoorn. De justitie rook ook de brandlucht en stak haar steekneus in dit branderige geval, met het minder vroolijke resultaat, dat de vermoedelijke brandstichter 24 Maart op de zondaarsbank para deerde. Als bezwarende getuige was onder meer opgetreden de eigenaar en zou deze heer, die blijk baar alle sympathie voor zijn draai-orkest had ver loren, en misschien meer animo had om de assu rantiepenningen op te strijken, zich hebben uitge laten, ook tegen den melkboer Jan de Best, dat de crematie van zijn orgel hem niet onwelgevallig zou zijn. Dit werd nu door hem pertinent ontkend, maar de Officier en de melkboer lieten zich niet lompen. De brandstichtingszaalc werd geschorst en tegen den draaiorganist procesverbaal opgemaakt ter zake verdenking van meineed. Heden nam de strafkamer den heer Koster onder het mes en smaakte men de voldoening hem een volledige erkentenis te hoo- ren afleggen. Hij had het orgel voor 500 pop verze kerd en destijds getracht de rechtbank om den tuin te leiden, ten einde den brandstichter uit de ver drukking te helpen. Een zeer gevaarlijke vrienden dienst, aangezien de Officier heden niet minder dan 1 jaar deportatie naar de Parapluie requireerde! Alkmaar. EEN RARE SNIJBOON. Een automobilist met name Dirk de Wit, die zeker houdt om gijntjes met de rechtbank te ma ken, had te Alkmaar gereden met snertremmen, wat Chef Rademaker na controle had geconsta teerd. De kantonrechter smeerde hem bij verstek f6 boete of 6 dagen aan, tegen welk vonnis de ver oordeelde hooger beroep aanteekende. Thans echter nu dit appèl door het college der meervoudigheid serieus werd behandeld, bleek meneer de appellant weer niet present te zijn. Het is duidelijk dat de Officier zich ook niet veel moeite gaf en bevestiging eischte. M e d e m b 1 i lc. HIJ WOU DEN DUIM OP HET LAADGAT HOUDEN. De edelheid van het ras der automobilisten en motorrijders is de laatste jaren deerlijk gedaald. Alles zit nu achter het stuur en als er 'n ongeval gebeurt, waarbij brokken vallen, heeft men niet veel garantie, dat de schade vergoed wordt, als er geen verzekering is, die aftikt. De voorwerker Aldert Zweep uit Limmen, in het bezit van een motor, had te Medemblik op een lastig kruispunt geen voorrang geschonken aan een van rechts komende auto, bestuurd door zekere mej. Schouten en een aanrijding veroorzaakt, die min stens 30 gave Colijntjes schade bracht, reden waar om hij te Hoorn werd veroordeeld tot f6 boete of 6 dagen plus betaling van bovengenoemd schade bedrag. Die 30 pop leken hem echter te hoog, hoe wel de dame reeds 10 gulden had afgeslagen en hij kwam nu nog maar eens in appèl, baat het niet, dan schaadt het niet! Maar hij vond in'den Offi cier geen steun en vernam dat deze magistraat bevestiging van vonnis en toewijzing vorderde. Uitgeest. VANUIT DE KERK, VIA DE KROEG, NAAR DE BAJES! Indien ons voor de groene tafel van Madam Themis, uit Uitgeest een gapzaak wordt opgedischt dan schijnt veelal het edele gerstenat van Schiedam daarin een secundaire rol te spelen. Onlangs werd zelfs een drankdiefstal behandeld, die de oorzaak was van een afschuwelijk, droevig en nooit opge- hélderd drama a la Edgar Wallace. Thans konden wij onze Dinsdagsche rechtbank middag weer gedurende ecnige uren zoek bren gen aan een spannende poging tot diefstal van een vat jajem in den voornacht van den tweeden Paaschdag 14 April, waarin de heer Petrus Tromp, bloemenventer en allround scharrelaar, die reeds 14 veroordeelingen in levendige sorteering sinds 1913 heeft afgewerkt, bij de justitie zoo goed als kind in huis is en ettelijke kilo's, neen zakken bruine_ boo- nen heeft opgelepeld, als de autor intellectualis op de bank der verdachten aan liet door permanente baliekluivers en belangstellende Uitgeestenaren van de smalle gemeente vertegenwoordigende volk werd gepresenteerd. Oorspronkelijk was het de chauffeur A. Peper kamp, 'n bonk van 'n kerel van het reuzegeslacht der Peperkampen, verstrooid te Uitgeest, Castricum en vroeger ook te Alkmaar, met handen als scha penbouten, die als verdacht van dezen diefstal door Tilstra en Bornebroek was ingepikt en te Alkmaar in voorarrest gesteld, doch deze speknek was later zoo fortuinlijk geweest die verdenking te kunnen overdragen op zijn dorpsgenoot Petrus Tromp. Wie zich vanaf heden op de abonneert, ontvangt alle in de maand Juni verschijnende nummers Waar was het, dat Peperkamp door zijn vreemde gedragingen dien avond leelijk in de kijker was geloopen. Eerst was hij naar het Lof gegaan, had daarop in het welbekende „spietje" van papa v. d. Eng, 'n toevluchtsoord voor alle Uitgeester werk- loozen en steuntrekkers met 'n droge lever, zich 'n stuk in zijn raap gedronken. Vervolgens was hij, toen hij zoo vet als 'n spekbokking 'naar huis zou sukkelen op nog niet opgehelderde manier in con tact gekomen met vriend Petrus, die blijkbaar ook op het oorlogspad was en eveneens in gezelschap met een andere toffe jongen van de Uitgeester vlakte de dranktempel' van v. d. Eng had bezocht. Toen zouden zij samen, op initiatief van Petrus Tromp, die altijd vol origineele ideeën zit, als er wat te masselen is, getracht hebben een vat met oude jajem, opgeslagen'op den zolder van een soort pak huis aan de Kerkbuurt, en in gebruik bij den gros sier Schoenmaker, in de wacht te sleepen. Een pas send gat was bereids in het pannendak gemaakt, waardoor Petrus met een vluggen sprong op den zolder verdween. Hij poogde nu met inspanning van alle krachten, en hij is een flinke, krachtig ge bouwde knaap, het vat door dat gat in de hoogte te stuwen en zou Peperkamp de buit aanpakken en verder naar buiten werken, maar Pepertje was misschien te sikker of ze hadden hun krachten overschat, dus moesten zij hun pogingen opgeven en met de kous op de kop aftrekken. Maar wat wilde het geval? Peperkamp had in de zak van zijn overjas, die hij had uitgetrokken om meer kracht te kunnen ontwikkelen, een kerkboek je en een rijbewijs op zijn naam en deze gevaarlijke aanwijzingen waren hem uit den zak ontsnapt en achter gebleven in de nabijheid van het pakhuis je, dat zoo duidelijk de sporen van een nachtelijke inbraak vertoonde. Toen nu Peperkamp in de gaten kreeg, hoe leelijk hij er tusschen dreigde te raken, deed hij aangifte bij de politie, maar echter alleen met het resultaat, dat hij als verdacht van deze inbraak in de kieke boe werd gezet. Toen kwam zijn tong los en voerde het spoor in de richting van Petrus Tromp, die nu in de plaats van den chauffeur achter de tralies ver scheen. Een scherp onderzoek werd ingesteld en zelfs gipsafdrukken genomen van Piet Tromp's Stiefels, die goed bleken te passen in die afdruk ken. Voorts nog eenige verzwarende getuigen op geschommeld, tot eindelijk de rechter-commissaris de zaak rijp had gestoofd voor de openbare zitting. Het stond natuurlijk wel vooraf vast, dat Petrus zou ontkennen. We hebben hem trouwens nog nooit als verdachte zien bekennen, daar ziet Piet Tromp nooit eenige winst in. Zijn laatste veroor deeling was 2 jaar wegens brandstichting, maar hij heeft bij ons weten, nooit laten blijken, dat hij kennis aan die rooie haan had. Het eenige radicale middel zou misschien zijn, als de president zei; Piet, wees noueres lief en beken, dan kun je direct je koffer pakken en je krijgt nog 50 piek toe! De heer Tromp was dus zoo vrij om niet te be- OORLOG TUSSCHEN HET MO DERNE CARTHAGO EN ROME ONVERMIJDELIJK. MUSSOLINI HEEFT EEN VOORSPRONG. (Van onzen V.P.B.-correspondent) Londen, 16 Juni 1936 De stichting van het Imperium Romanum heeft een onoverbrugbare tegenstelling tusschen het naar uitbreiding strevende fascistische Italië en het Britsche wereldrijk geschapen. Men zal het zeer zeker over een modus vivendi eens wor den, omdat zulks nu eenmaal moet, Engeland noch Italië kunnen op het oogenblik een oorlog gebruiken. Geheeld zal daardoor echter de wond in den flank van het Britsche empire niet zijn Staan wij niet voor eenzelfde situatie als in dertijd, toen nu meer dan 2000 jaar geleden do strijd tusschen Rome en Carthago uitbarstte? Het in den handel machtige, de zeeën beheer- schende Carthago met zijn zwaartepunt in de Middellandsche Zee stond de ontwikkeling van Rome tot wereldrijk in den weg. Het dynamisme van het naar de hegemonie in de Middelland sche Zee strevende Rome en de pogingen van Carthago, zijn positie te behouden, moesten op den duur tot een strijd op leven en dood leiden. De perioden van rust tusschen de Punische oor logen waren niets anders dan wapenstilstanden om nieuwe krachten voor den oorlog te verza melen. Carthago gaf aan den vrede de voor keur boven den oorlog, omdat het voor zijn han del vrede noodig had. Met consessies trachtte het Rome tevreden te stellen. Het hielp niets. Carthago stond Rome in den weg en daarom was een werkelijke vrede onmogelijk. Cato sloot elke redevoering in den senaat met de woorden „Ceterum censeo Carthaginem esse delendam". (Overigens ben in van meening, dat Carthago vernietigd moet worden). De oorlog onvermijdelijk En op het oogenblik? Een nieuw Romeinsch imperium is in wording. Het fascistische Italië is evenals het oude Rome een militaire staat. De jeugd wordt van het zesde levensjaar af militair opgeleid. Volgens Mussolini is fascisme wil tot macht en wereldheerschappij. Hierbij moet de duce noodzakelijk op Groot-Brittannië en zijn belangen stooten. Beide rijken, het Romeinschc en het Britsche, zijn naast elkaar niet mogelijk. Men kan zich een Italië voorstellen, dat zijn be langen met die van Engeland in overeenstem ming zou brengen, om een conflict te vermij den. Dan zou het echter niet fascistisch zijn. Voor Engeland blijft het verschil tegen vroeger dat het afhankelijk is van den goeden wil van Italië. Hamilkar, de Garthager, zag vooruit, dat zijn land verloren zou zijn, indien zijn bestaan eenmaal van de Romeinen afhankelijk zou zijn. Vele Engelschen zijn op het oogenblik van de zelfde meening. Volken, die opstaan, zegt Musso lini, zijn imperialistisch. Volgens zijn meening nu is het fascistische Italië opgestaan. Enge land wordt door den duce tot de stervende vol keren gerekend. Men kan er dan ook van op aan, dat Mussolini op het oogenblik krachten voor nieuwe daden verzamelt. Of de strijd tus schen het nieuwe Rome en het moderne Cart- thago denzelfden afloop zal hebben als 20 eeuwen geleden, laat zich niet voorspellen. Een 'zeggende enquête In Engeland is men het er over eens, dat de overwinning van Italië en de annexatie van Abessinië een portentiëele bedreiging voor het Britsche wereldrijk vormen. De weg naar In- dië is op het oogenblik minstens zco bedreigd, als in den tijd, dat Napoleon Egypte verover de. Maar ook de weg Cairo-Kaapstad is niet veilig meer. Met groote zorg houdt men reke ning met de mogelijkheid, dat Italië een leger van inboorlingen op de been brengt. Reeds thans wordt verteld, dat Italië, met de militaire op leiding der Abessijnsche jeugd is begonnen. Wanneer Italië alle mogelijkheden benut, kan het den Soedan en Egypte op ieder gewenscht oogenblik veroveren. Een deel van de Engelschen wil zich tegen de gevaren der toekomst door middel van een sterkeren Volkenbond beschermen. Andere willen terugkeeren naar de oude politiek van militaire verdragen. Bij een enquete van de „Morningpost spraken 55 procent zich voor de laatste moge lijkheid uit. Het kabinet Baldwin is het over den weg, die ingeslagen moet worden, nog niet eens. Vast staat op het oogenblik slechts de be wapening. Moeilijkheden der Engelsche bewapening. Ook de bewapening stuit op moeilijkheden. Ondanks de werkloosheid melden zich geen vrij willigers. De Engelschman houdt niet van de uniform. Op de anti-militaire gezindheid van de Britsche jeugd baseert Mussolini zijn hoop voor den komenden strijd. Baldwin heeft beloofd, geen algemeenen dienstplicht in te voeren. Ander zijds meende de minister van Oorlog, dat men andere wegen zal moeten inslaan, indien het vrijwilligerssysteem niet voldoende strijdkrach ten oplevert. Men is klaarblijkelijk van plan. de bewapening niet op de recruteering te laten stranden. Het Engelsche volk zal slechts bij groot ge- vaa voor het rijk den algemeenen dienstplicht aanvaarden. Een soort dienstplicht zou er dus het bewijs voor zijn, dat men den toestand aan de overzijde van het Kanaal zeer ernstig inziet. Maar zelfs indien Londen den algemeenen dienstplicht invoert, dan zal het nog niet geluk ken, het militaire tot het middelpunt van natio naal leven en denken te maken en de menschen ook geestelijk te militariseeren. De democrati sche vrijheid zal blijven bestaan, zoodat Musso lini steeds een zekere voorsprong heeft. kennen, wat zijn verdediger, mr. v. Leeuwen, abso luut niet verbaasde. Deze wenschte een hernieuwde en betere instructie plus onmiddellijk invrijheids- stelling met het oog op de drukke, met smart wachtende zaken van zijn cliënt. Voorts vestigde verdediger de aandacht op den getuige Peperkamp, die misschien minder dronken en meer schuldig aan 't grapje was geweest, dan hij had laten uit schijnen. Natuurlijk vond pleiter geen noemenswaardigen steun bij den Officier, die het doopceel van Petrus in breede kringen had geschetst en bereids 1 jaar en 6 maanden gev. had gerequireerd. Ook de recht bank bleek niet happig om zich nog nieuwe zor gen te scheppen en achtte Petrus het best geborgen onder de hoede van den directeur van het Huis van Bewaring en deszelfs goed getrainde satellieten. Petrus werd dus weggevoerd en na een afscheidskus van zijn 50 procent, weer ter bestemder plaatse ge deponeerd, ten einde af te wachten, wat het orakel a.s. Dinsdag zal beslissen. VRIJDAG 19 JUNI. HILVERSUM (1875 M.) Algemeen programma, verzorgd door de N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing; 8.15—9.30 Grampl; 10.30 Morgen dienst; 11.06—12.00 Zang en piano; 12.15 Grampl; I.00 Ensemble Van der Horst; 2.30 Chr. lectuurJ 3.00 Grampl; 3.153.45 en 4.00 Het „Haagsche Trio';; 4.30 Grampl; 5.00 Orgelspel; 6.00 Grampl; 6.30 Voor tuinliefhebbers; 7.00 Berichten; 7.15 Literaire cau serie; 7.45 Reportage; 8.00 Berichten A.N.P.; 8.15 Chr. Oratoriumvereeniging Utrecht, het N.C.R.V.- orkest en solisten; 9.00 Causerie „Historisch Den Haag"; 9.30 Vervolg concert; 10.15 Berichten A.N.P.; 10.26—11.30 Grampl. HILVERSUM (301 M.) 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, II.06—12.00 VARA. 8.00 Grampl; 10.00 Morgen wijding en Grampl; 12.00 Kovacs Lajos' orkest; 2.00 Groninger Orkestvereeniging. In de pauze; Causerie voor tuinliefhebbers; 4.00 Grampl.; 5.00 Kinderuur; 5.30 De Notenkrakers; 6.15 E. Walis' orkest; 7.00 Do Muggenplaag a. h. IJselmeer; 7.20 Grampl; 7.50 Be richten A.N.P., S..O.S.-berichten; 7.56 Grampl; 8.00 Berichten; 8.05 De waarheid der religie; 8.30 Zang en piano; 9.00 Groote menschen thuis; 9.30 Vervolg concert; 10.00 De Utrechtsche Universiteit; 10.30 Gr. pl; 10.45 Avondwijding; 11.00 Jazzmuziek (Gr.pl.)I 11.30—12.00 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.) 11.20—11.50 Orgelspel; 12.10 Grampl; 12.50 Dans muziek; 1.352.20 Birminghamsch Philh. strijkorkest 3.203.50 Voordracht; 4.15 E. Colombo's orkest; 5.05 Grampl; 5.35 Vocaal en instrumentaal concert; 6.20 Berichten; 6.50 Koorconcert; 7.10 Voor tuinliefheb bers; 7.30 Muzikele dialoog; 7.50 Alfredo Campoli's Trio; 8-20 Het Café Colette orkest en solisten; 9.05 Causerie over dialecten (Met gr.pl.) 9.25 Pianorecital 9.50 Berichten; 10.20 Causerie over Kano-Toerisme, 10.40 Oratoriumconcert; 11.56—12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.> 7.20 en 8.35 Grampl; 11.20 Orkestconcert; 2.50 Gr. pl; 11.20 Orkestconcert; 2.50 Grampl; 4.20 Solisten^ concert; 5.50 Orkest concert; 9.05 Operettemuziek! 11.05—1.05 Orkestconcert. KEULEN (456 M.) 6.50 en 12.20 Orkestconcert; 1.35 Omroepkleinorkest; 2.35 Grampl; 4.20 Koorconcert; 6.20 Omroeporkest; 7.20 Zang en voordracht; 8.30 Voor soldaten; 10.50 Concert; 11.20—12.20 Orkestconcert. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Klein-orkest; 1.56—2.20 Grampl; 5.20 Salonorkest; 6.50 en 7.20 Grampl; 8.25 Omroeporkest en Grampl; 10.30—11.20 Dans muziek; 4S4 M-: 12.20 Grampl; 12.50 Salonorkest; I.50 Zang; 2.002.20 Grampl;' 5.20 Trioconcert; 6.10 en 6.35 Grampl; 6.50 Pianorecital; 7.35 Grampl; S.20 Symphonieconcert en zang; 10.36—11.20 Grampl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.30 Radiotooneel; 9.30 Beethovenconcert; 10.20 Be» richten; 10.40 Nieuws uit Amerika; 10.50 Fluit e» cembalo; 11.05 Weerbericht; 11.20—12.20 Dansmu ziek. ZATERDAG 20 JUNI. KRO-uitzcnding. 8.00—9.15 en 10.00 Grampl; 11.3(1 —12.00 Godsd. halfuur; 12.15 Grampl. en K.R.O.- orkest; 2.00 Voor de jeugd; 2.30 Grampl; 3.00 Kin deruur; 4.00 R.K. Kinderkoor; 4.30 Grampl; 5.00 KRO Mclodisten en Grampl; 6.20 Journ. Weekoverzicht! 6.45 Grampl; 7.00 Berichten; 7.15 De KRO-LuchtlijnJ 7.35 Actueelc aetherflitsen; S.00 Berichten A.N.P., mededeelingen; S.10 Voordracht en concert; S.30 KRO-orkest; 9.00 Do a.s. Radio-Missiedag; 9.05 Gr. pl; 9.30 Filmpraatje; 9.45 De KRO-Boys; 10.05 Gram pl; 10.30 Berichten A.N.P.; 10.35 KRÓ-Boys; 11.15— 12.00 Grampl. HILVERSUM (301 M.) 8.00 Grampl; 10.00 Morgenwijding VPRO; 10.15 VAr RA-tooneel, voordracht en grampl; 12.00—1.45 Op- vitropia; 2.00 Filmpraatje; 2.15 Dansmuziek; 3.00 Lezing over de crisis; 3.20 Causerie over Mexicaan- sche liederen, met grampl; 4.20 De Flierefluiters en zang; 4.50 Esperanto-uitzending; 5.10 De Wielewaal; 5.40 Literaire causerie; 6.00 Orgelspel; 6.30 Grampl; 7.40 Causerie over het VAR A-Zomerfeest; 8.00 Herh. SOS-berichten, Nieuwsberichten A.N.P., VARA-Va- ria; 8.10 „Los Romanticos" en zang; 8.45 Fragmerv ten van het concours „Artis Festival"; 9;30 Sport- reportage; 10.00 Berichten A.N.P.; 10.05 VARA- Orkest; 11.00 Grampl; 11.10 Accordeonconcert; 11.30 —12.00 Grampl. DROITWICH (1500 M.) II.20 BBC-Northern-orkest en piano; 12.35 Grampl; I.20 Commodore Grand Orkest; 2.20 Grampl; 3.00 „Aviation Service", plechtigheid in de Canterbury Kathedraal; 4.00 Grampl; 4.20 Zigeunermuziek; 4.50 Octetconcert en zang; 5.35 Dansmuziek; 6.20 Berich ten; 6.50 Sportpraatje; 7.05 Pianorecital; 7.20 BBC- orkest en sopraan; 8.20 Geraldo's Gaucho Tango- orkest; 8.50 Variété-programma; 9.50 Berichten; 10.20 Voordracht; 10.40 BBC-Theaterorkest en so praan; 11.50 Berichten; 12.00—12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M., 7.20 en 8.20 Grampl; 11.20 Orkestconcert; 2.50 Gram. pl; 4.20 Populair concert; 5.50 Grampl; 8.35 Opera/- uitzending; 11.35—12.35 Chapelier-orkest. KEULEN (456 M.) 6.50 Orkestconcert; 12.20 Populair concert; 2.35 Gram. pl; 4.20 Gevar. programma; 6.35 Dansmuziek; 8.30 Gevar. programma; 10.50 Vroolijk programma. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Omroeporkest; 1.30 Sa lonorkest; 1.50 Grampl; 2.20 Dansmuziek; 3.20 Zang 3.50 Klein-orkest; 4.50 Grampl; 5.20 Grampl; 6.20 Salonorkest; 6.50 Grampl; S.20 Kamermuziek; 9.20 Grampl; 9.30 Omroeporkest; 10.30 Dansmuziek; 11.20 —12.20 Grampl. 484 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Salonorkest; 1.30 Om roeporkest; 1.50 Grampl; 2.20 Grampl; 4.20 Dito; 5.20 Dansmuziek; 6.35 Grampl; 6.50 Salonorkest; 8.20 Grampl; 8.30 Radiotooneel; 9.10 Operette-uitz.5 II.20 Grampl; 11.35—12.20 Salonorkest. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.30 Dansmuziek; 10.20 Berichten; 10.50 Triocon cert; 11.05 Weerbericht; 11.26—1.15 Dansmuziek en populair concert. 1 slaan.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6