Plaatselijk Nieuws. Singende Jugend DANSEN Kunsthandel HET SIERHUIS OPTICIEN TERLEP AKKERTJES OKHET5)| Corset Specialiste RAMBUING SERENADERS Woensdagavond Groot Serpetine Bal £r isgrodt ve4'scfd£ Beleefd aanbevelend: I. KLERK, Laagzijde 21, Schagen DAMES. FIRMA G. DE WAARD Schager kermis 1936 Theater RoyaL BESCHERM uw oogen! Bezoekt Gedurende de Schager Kermis H Spiegelgladde dansvloer, j Schitterende Dansmuziek v. d. o.l.v. Jan van der Brink. Marschen-Concert Schagen's Harmoniekapel. Ook in onze plaatselijke vaste vermakelijkheidsinw richtingen zal weer de echte kermisvreugde heer* schen. In het Noordhollandsch Koffiehuis zorgt het BüJh spelgezelschap onder leiding van Const. van Kerck» hoven en Elias van Praag voor een drietal pracht» voorstellingen, men leze de door ons gepubliceerde recensies, terwijl hier Vrijdagsavonds de in onze om geving zoo gunstig bekend staande Daan Pool en Tommy Bouman voor een vroolijken avond zullen zorgen. Daan en zijn partner zullen ons met hun aan trekkelijk programma weer doen schateren. De actieve directie van Theater Royal heeft oolc weer gezorgd voor een kermisprogramma bij uit nemendheid. De eerste dagen wordt onze aandacht gevraagd voor het Weensche prachtfilmwerk Rin gende Jugend", waarin 't optreden van de wereld beroemde Wiener Sangerknaben. Voor de nadere omschrijving van dit filmgeheuren verwijzen we naar wat elders in ons blad hierover wordt vermeld. Vanaf Dinsdag wordt de heldenroman Kapitein Blood in „Royal" vertoond. Ook hierover leze men. de nadere bijzonderheden. Behalve in het Noordhollandsch Koffiehuis, waar de volledige band van Jo Stipriaan voor prettige dansmuziek zorgt, is er voor de danslustigen volop gelegenheid tot genieten, o.a. in de Dancing van den heer C. Boontjes, op het Noord, waar diverse ver rassingen voor afwisseling zorgen en waar Zaterdag avond een feestavond wordt gehouden. In café „Het Noorden" op het Noord, !s het dö Zingende Ocean Band, het succes van de Groninger kermis, die voor de vroolijkheid en goede muziek zorgt, 't Is een band, waarin niet minder dan 13 instrumenten worden bespeeld. In Dancing Igesz zwieren we rond op de spiegel gladde dansvloer, onder de schitterende muziek van] de Rambling Serenaders. Als attractie. Woensdag avond groot serpentine-bal. Er is dus weer alle gelegenheid om zich aan kermisvreugde over' te geven .Moge het gebeuren in gepaste vroolijkheid en moge de exploitanten na af loop van deze kermisweek kunnen zeggen „het is een goede Schager Kermis 1936 geweest"! tusschen de •werking van "AKKERTJES" en van waardelooze namaak. Let daarom goed op dat het merk AKKER op elk "AKKERTJE"voorkomt, /V "AKKERTJES" zUn van een bijzondere f A\ aamenstelling, welke snel en zeker helpt tegen hoofdpijn, kiespijn, onbehaaglijk heid, griep, kou, koorts of rheumatiek. Ze verdrijven 'n "kater" verrassend sneli .lederlandsch Product - Recept van Apotheker Dumoi 5)1 Koker met 12 stuks 52 ct. Zakdoosje. 3 stuks 20 et.' 33e NATIONAAL MIDDEN STANDS- CONGRES Voor het 33e Nationaal Middenstandscongres* dat op 7 en 8 Juli a.s. te Delft wordt gehouden* hestaat groote belangstelling. Behalve de Minister-President, Dr. H. Colijn* die zich bereid verklaarde de slotrede uit te spreken, zal het congres ook worden bijgewoond door den Minister van Landbouw en Visscherij Dr. Deckers. Uit het buitenland wordt eveneens 'deelname verwacht. Reeds kwam bericht in, dat de heer Ir. A. van Caillie, directeur-generaal van deü Middenstand aan het Ministerie van Economi sche Zaken in België van zijn belangstelling zal doen blijken. De ontvangst ten stadhuize, waarbij de burge meester en de bondsvoorzitter het woord zullen voeren, zal worden uitgezonden door de A.V. R.O., terwijl de N.G.R.V. zich bereid verklaarde om de slotrede van Dr. Colijn door den aether te doen weerklinken. BEKENDMAKING VOOR DE IJSSELMEER- VISSCHERS. Voorloopige stopzetting der toeslag. Amsterdam, 19 Juni. Ten aanzien van de uitvoering van de toeslagregeling voor het jaar 1935-^-1936, bericht de directeur van den rijksdienst ter uitvoering van de Zuiderzeesteunwet dat voor hen, die toetraden tot de regeling, de toeslag, te beginnen met 21 Juni 1936, tot nader te bepalen tijdstip nihil zal bedragen. EEN ZUSTERSCHIP VAN DE QUEEN MARY. De minister van financiën, Chamberlain, heeft !n het Lagerhuis medegedeeld, dat hij van de Cunard White Star Line het verzoek om machtiging heeft ontvangen een overeenkomst aan te gaan voor den bouw van een tweede Queen Mary. Chamberlain voegde hieraan toe, dat hij in principe dit verzoek' heeft ingewilligd. Jong Schagen in de houding. De Schager burgerij heeft door vrijwillige giften zoo spontaan mede gewerkt het oprichten van dit orkest mogelijk te maken, maar zal nu het resul- t.aat van drie maanden werken kunnen constatee- ren. Er is afgesproken, dat het Zondag prachtig weer zal zijn, het zal heerlijk zijn in onze mooie Muziek- tuin. De vorige keer was het bezoek zeer goed, laat - het nu best zijn, geniet u van vroolijke muziek, daarna allen naar de kermis, 't Is béiden gezond. Zoekt U 'n smaakvolle wandversiering? Wendt U dan tot de Goede kunst is thans niet duur, PASTELS OLIEVERF PLATEN KLEURETSEN. Alles vakkundig geëncadreerd en verzorgd. Stuk- ken van blijvende kunstwaarde, die de stemming en de gezelligheid in Uwe woning ten zeerste ver hogen. Inlijsten van Foto's, Platen, Borduurwerk, enz. 'S HARMONIKAPEL. SCHAGER OPERAVEREENIGING. De stemrepetitie ƒ.1. Woensdagavond gehouden, heeft gelukkig met recht de goede verwachting op geleverd, dat niet alleen goede koorstemmen aanwe zig zijn, maar zeer zeker zijn solostemmen geschikt om voor de a.s. opera als solostemmen gebruikt te kunnen worden. Zoodat de grond van het muzikale gedeelte gelegd is, en de verwachting is dat deze grond goed zal blijken te zijn. Als werk is gekozen „Als ik Koning was" van Adam, opera in 3 bedrijven. Het geheel is zeer aan trekkelijk, door. de Oostersche geest, waarin het werk speelt: o.a"! kleurrijke stemming aan zee, in een Oostersoh paleis, Brahma priesterkoor, groot Oostersch ballet. Schitterende zang van solisten en koor. Er zal hard gewerkt worden, maar het werk zal blijken prachtig te zijn, en dirigent en leden zijn vol goeden moed. Veel succes! Belemmering van den handel Indertijd kreeg de directie van de Schager- houthandel -aanzegging om de op haar terrein staande Shell reclameborden alsmede de borden houdende aanprijzing van eigen artikelen, te doen verwijderen. Wij willen geen oordeel uitspreken övër de mate waarin het landelijk schoon daar ter plaat se? werd geschonden. Daarover kan men per saldo verschillend* oordeelen. Maar wij veroor- deelen het ten zeerste,-dat de Provinciale auto riteiten tegen de adviezen in van B. en W. en die der middenstandsvereenigingen halsstar rig blijven weigeren de Schager Houthandel ver gunning te verleenen tot het plaatsen van een tweetal borden, welke van uit den trein duide lijk zichtbaar zijn. Een enkel bordje van 1X5 meter kan moeilijk daartoe dienen. Het is zeer jammer dat onze autoriteiten niet meer besef hebben van de nooden van dezen tijd en een bedrijf verhinderen op eigen grond een behoorlijke reclame te maken. De Schager Houthandel verklaarde zich be reid de horden in overeenstemming te brengen met de wenschen van Ged. Staten. A.S. WOENSDAG 24 JUNI, van half elf tot half vier is in onze zaak aanwezig, Gratis advies voor MAAT. EN CONFEGTIECORSETTEN. SCHAGEN. „De kermis kunnen ze wel afschaffen!" „Hoeft niet, die sterft haar eigen dood wel!" Aldus de profetie, die we reeds jaren achtereen hebben gehoord. En toch, deze sombere voorspellingen ten spijt, schrijven we „kermis 1936". Ze leeft dus nog, ze is niet dood! Integendeel, het aantal gegadigden voor de te verpachten staanplaatsen was dit jaar groo- ter dan ooit en de opbrengst dier pachtsommen viel zoo mee, dat onze wethouder van finantiën enkele maanden terug de verblijdende mededeeling in ons raadscollege kon doen, dat mede door die verhoogde opbrengst het aantal opcenten op de hoofdsom der personeele belasting minder hoog behoefde te zijn, dan ons Dag. Bestuur aanvankelijk had gedacht. Dit kermis-voordeeltje heeft onze burgerij dus reeds binnen! O zóó! Wel is de kei-mis anders geworden, ze heeft zich aangepast aan de veranderde wenschen van het pu bliek en de exploitanten hebben ook hier gezorgd voor steeds wat nieuws. Zoo is bijv. aan de sportaf- deeling volle aandacht geschonken, wat o.a. blijkt uit de auto-scooter, uit de „steile wand", e.d., die we op de hedendaagsche kermissen aantreffen. Maar evengoed vinden er nog die „echte ouder- wetsche vermakelijkheden." de kermisklanten kun nen hun krachten nog altijd demonstreeren op het „hoofd van jut", hun vaste hand toonen in Piet Mul's koekhaktent! Tal van bekende gezichten, onder deze „14-daag- sche burgers" hebben we reeds weer gezien. De Ge dempte Gracht heeft weer haar gewone kermisaan- zien gekregen, de Noordkant geniet dit jaar de eer en dus wonen de Hoogzijdebewoners deze week achter de kramen. Het marktplein is op 't oogen- blik dat we dit neerschrijven nog „dun bevolkt", maar zal straks geheel bezet zijn met kermisver makelijkheden. Op het Oudeslot-plein heeft het Theater de la Gaite standplaats gekregen. in Theater Royal brengt dit keer een film, welke ongetwijfeld een groote toeloop zal brengen. Voor de ware zangliefhebber is welhaast geen grooter bekoring denkbaar dan een jongenskoor. De kristalheldere jongensstemmen zijn bij zonder geschikt voor de vertolking van gewijde muziek -en kenners verzekeren, dat van geen enkele zang zulk een devotie kan uitgaan dan van het gezangvan knapen. Als men aan jongenskoren denkt dan dringt zich onmiddellijk een naam naar boven, de Wiener Sangerknaben. Wie niet het voorrecht had ze zelf te hooren, heeft ze althans door de radio kunnen beluis teren en daarvan ongetwijfeld een onvergetelijke indruk behouden. Het is geen wonder dat om de groote repu tatie van dit jongenskoor een scenairo is ge schreven dat in een passend milieu de groote waarde van hun zang nog verhoogt, want hoe goed de radio de zang der knapen ook weer geeft, een onverbrekelijk element bij hun voor dracht is de diepernstige, sobere sfeer waarin de vertolking plaats vindt. DE HOOP VAN SCHAGEN SCHAGEN HEEFT WEER DE PAARDENKEURING TERUG. Eindelijk heeft Schagen de paardenkeuring weer terug (zie advertentie). We spreken den wensch uit dat Vrijdag a.s. er zooveel belangstelling van de zijde der paardeneigenaren zal zijn, dat het niet bij deze eene keer blijft, doch dat Schagen permanent de keuringsplaats voor het warmbloedpaard in den kop van Noordholland wordt. Geniet van de zon, maar Spaar Uw oogen! ZONNEBRILLEN in prijzen van f 0.35, 0.60, 0.90, 1.25. Verkrijgbaar bij: HOOGZIJDE 103. SCHAGEN. OUDERCOMMISSIE. Woensdagavond vergaderde do Oudercommissie der Openbare school naar aanleiding van een inge komen schrijven der Vereen, voor de Tandvèrzor- ging op de Lagere scholen. In dit schrijven werd medegedeeld, dat de tand- verzorging reeds begonnen was. De oudercommissie was wel eenigszins verbaasd over dit schrijven, daal de commissie zoolang, gezwegen had. Hoewel in de ouderavond men lang niet enthousiast was, besloot de oudercommissie zich niet af te scheiden, doch zich voor een jaar voorloopig aan de vereeniging te binden. De heer Bronkhorst had bericht ingezonden, dat hij voor zijn benoeming in de commissie voor de Tandverzorging bedankte. In zijn plaats werd be noemd de heer D. Brouwer en tot plaatsvervanger Dr. A. L. v. d.. Sluis. Verder werd meegedeeld, dat het de bedoeling is dat de kinderen onzer school Dinsdag 23 Juni door den tandarts onderzocht zullen worden. Gezien deze korte tijd besloot de oudercommissie persoonlijk de ouders van de betrokken kinderen op te zoaken en te vragen, of hun kind (eren) deze tandverzorging deelachtig zouden worden. Geprobeerd zal worden de kosten te innen door betaling van 1 dubbeltje per maand. Eerste optreden Jeugd-orkest. A.s. Zondagmiddag.om drie uur zal onze Harmo niekapel wecler een concert geven .in den Muziek- tuin. Dat Jac. Jansen en zijn mannen zeer muzikaal weten te werken, hebben we allen nu al opgemerkt, zij weten zich echter ook zeer goed aan te passen aan het tijdstip waarop een concert wordt gegeven. De kermis begint Zondagmiddag en om de men- schen a.h.w. in de goede stemming te bréngen, is dit concert geheel in populairen geest gehouden. Een concert alleen van marschen: Amerikaansche, Duitsche, Fransche, Engelsche, Hollandsche mar schen, militaire loopmarschen en karaktermarschen, vooral na de pauze meer typeerende soorten. Als geheel echter een prettige, opgewekte 'stem ming. Als attractie zal in de pauze voor het eerst het Jeugd orkest proeven van bekwaamheid afleggen. Hier ko mtde film de radio te hulp. Neen, niet alleen te hulp, zij overtreft door het scheppen van de vereischte stemming de radio verre. Wij zien ons bij deze rolprent verplaatst naar Weenen, waar zich om een figuur van de kleine muzikale maar straatarme Toni een schitterend spel van liefde en bedrog ontwikkelt. Hoe goed heeft de schrijver aangevoeld de stemming, die voor de achtergrond der Sanger knaben noodig is. Maar daarnaast is niet ver geten ons een beeld te geven van innig ziele- leed en zuivere, reine liefde. Schoon is werkelijk dit kunstwerk waarin een schoone natuur wordt gekoppeld aan de heerlijke uitingen der mu ziek en waarin tevens niet wordt verdoezeld de realiteit van ellende en bedrog ook op plaatsen waar dit bet allerminst was te verwachten. Wij feliciteer en de directie van Theater Royal dat zij ons in staat stellen een film van zoo hoog kunstgehalte te aanschouwen en nog meer: te beluisterenl

Schager Courant | 1936 | | pagina 16