Voorzichtig met incectinwgiften Arabieren houden vol! Zaterdag 20 Juni 1936. SCHAGER COURANT. Derde Blad. No. 10001 Fransche regeering tegen devaluatie Breuk tusschen Kanton en Nanking? De ramp van de Havorn Raad Heerhugowaard. Uit onze omgeving. Beroep op spaarders. Gisteren heeft de Franscllie minister van Finan- taën Vincent Auriol in de Kamer een uitvoerige uit eenzetting gegeven omtrent den financieelen toe stand des lands. Vincent Auriol wees er in het begin van zijn re devoering op, dat hij weliswaar niet van plan was een aanval, te doen op de handelwijze der vorige mi nisteries, maar dat de regeerizig zich geroepen voel de de waarheid te zeggen. Hierna ging Auriol over tot de bespreking van de financieele situatie. „Gedurende de laatste vier jaar aldus Auriol is het herstel van het begrootings- evenwicht de voornaamste zorg van diegenen ge weest, die meenen, dat de terugkeer van de eco nomische welvaart in de eerste plaats afhankelijk is van een saneering der staatsfinanciën, bij een gelijktijdige aanpassing der binnenlandsohe prijzen aan het wereldprijsniveau. Hier ton werden omvang rijke bezuinigingsmaatregelen genomen en werd al les in het. werk gesteld oan de toosten van levens onderhoud naar beneden te drukken. Men heeft hier een voorbeeld van een deflatiepo- litiek zooals wij die nauwelijks eerder gekend heb ben. De offers, die zijn gebracht door de oud-strij ders, dé ambtenaren en de spaarders kunnen voor de jaren 1934. en 1935 op meer dan 5> milliard franc worden geraamd, waarbij dan nog voor de laatste twee jaren een opbrengst aan extra, belastingen komt ten bedrage van franc 1.320.000.000. Openbare schuldenlast is toegenomen. Overgaande tot een bespreking van den openbaren schuldenlast verklaarde Auriol, dat deze schuld was toegenomen. Door conversie is de perpetueele schuld (met 44 milliard franc verminderd, maau* de aflos- bare schuld is toegenomen met 75 milliard franc. De schuld op middelmatig korten termijn .is met 16 milliard franc toegenomen en bedraagt thans 321/£ milliard franc, de vlottende schuld is met 20 mil liard franc gestegen en bedraagt thans 06 milliard franc. In geen geval ilevaluatie. Vervolgens gaf Auriol antwoord aan de devaluïsten. Auriol weerlegde verschillende argumenten en verklaarde zich te 2:ullen houden aan het standpunt dat de regeoring heeft aangenomen, toen zij zich voor de heide J Kamers voorstelde: een standpunt, dat in overeenstemming is met den wil van het land. „Er is dus nu één enkele politiek", zeide hij „en ik doe hierbij een beroep op de natie I om zich zelf en haar munt te redden." Auriol i acht dit zeer wel mogelijk. "Auriol kondigde vervolgens aan, dat hij over en kele dagen een beroep zal doen op de spaarders voor de uitgifte van schatkistbons op korten termijn en in kleine coupures. Deze zouden in het geheele land worden geplaatst. ,Hij zal daartoe niet alleen gebruik maken van de tredietinstellingen, doch ook de bemiddeling inroe pend er ambtenaren van financiën end er posterijen. In afwachting daarvan zal hij van de Bank van $pankrijk en blanco crediet vragen: „Openlijk. Di- ïect, zonder schaamte en zonder huichelarij Auriol besloot zijn betoog met een beroep te doen m de offervaardigheid van het volk. Reuter seint uit Shanghai, dat uit goede bron wordt vernomen, dat de onderhandelingen tusschen de vertegenwoordigers der centrale regeering en die der Zuidelijke regeering te Hengstjau op het punt staan afgebroken te worden. Nanking verlangt, dat de Zuidelijke generaals het Jaric^zullen verlaten, terwijl de Zuidelijke eisch, dat de in werking treding van de nieuwe constitutie zal worden uitgesteld, teneinde het aanbrengen van een amendement mogelijk te maken, waardoor maar schalk Tsjang Kai Sjek van het presidentschap zou worden uitgesloten en de bevoegdheden van den staatspresident zouden worden beperkt. De Zuide lijke vertegenwoordigers hebben ook den eisch her haald, dat de actie tegen Japan zal worden ver sterkt. Shanghai, 19 Juni. De leiders der commu nisten, die een guerilla voeren tegen de regeerings- troepen in het noorden en Westen van China, hebben een schrijven aan de regeering gezonden, waarin zij hun hulp aanbieden tegenover Japan. In het schrijven wordt een directe beëindiging van den burgeroorlog gevraagd, de bijeenroeping van de vredesconferentie en de vorming van een gemeenschappelijk front tegen de Japansche agres sie. Officiecle Chineesche kringen weigeren op dit aanbod commentaar te leveren, maar men is toch van meening, dat het nu niet aan een bestudee ring zal worden onderworpen. De Kwantoengtroepen trekken naar het Noorden en het binnenland van Hoenan op. Dé situatie tus schen Nanking en Kwangsi blijft onzeker. Ook Frankrijk wil sancties beeindigen Delbos kondigt opheffing der sancties aan. In den ministerraad van gisterenmorgen heeft minister Delbos een exposé van den buitenlandschen toestand gegeven, in het bijzonder van de proble men, die binnenkort te Genève zullen worden be sproken. De regeering aldus zeide hij die trouw blijft aan het beginsel van collectieve actie, zal zich aansluiten bij elke beslissing, die de Volkenbond zal nemen. De minister zeide van meening te zijn, dat feitelijke overwegingen hebben geleid tot bet berusten in de opheffing der sancties. Middelen tot versterking van het stelsel der collectieve veiligheid worden bestudeerd. ALS GEWIN LOKT! Egyp ten aren, Perzen en Irakeezen zijn Ariërs. Berlijn, 18 Juni (A.N.P.): -— Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat in het buitenland van ze kere zijde het bericht verspreid is' dat de rijksmi nister van binnenlandsche zaken kortgeleden in een circulaire die uitgegeven is ter uitvoering van de wet ten van Neurenberg, de bewoners van Egypte, Irap en Irak zou hebben aangeduid als niet-Ariërs. De .volkomen onjuistheid aldus wordt hieraan toege voegd van dit bericht blijkt reeds uit het feit, dat 'de wetten van Neurenberg het begrip „Ariër" in het geheel niet gebruiken, Onbegrijpelijke houding van den be stuurder. De Scandinavische correspondent van de N.R.Crt. schrijft: Naar alle waarschijnlijkheid is het ongeluk met de Ju-2 Havorn, die Dinsdagmorgen kort na het ver trek uit Bergen aan de monding van de Sognefjord te gen een rotswand vloog tengevolge waarvan alle zeven inzittenden om het leven kwamen, to wijten aan onvoorzichtigheid van den bestuurder. Voor het vertrek had de meteorologische dienst gerapporteerd dat op de route tusschen de eilanden en de kust, door laag hangende mistbanken en regen slecht zicht te venvachten was, en het is volkomen onbe grijpelijk, waarom de bestuurder onder deze om standigheden niet volgens zijn instructies de buiten- route, die een kilometer of twintig meer naar het Westen over de lage scheren voert, heeft genomen. Boven de Sognefjord in den mist gekomen, moet hij, ofschoon blindvliegen op de kustroute ten streng ste verboden is, getracht hebben beoosten de circa 700 meter hooge Lifjell door een dal te vliegen, waarbij hij zich, wellicht tengevolge van afwijkin gen bij zijn instrumenten zoowel in de koers als in de vlieghoogte vergist heeft. Volgens Bernt Balchen, die als technicus van Det Norske Lufl.fartsselskab het onderzoek leidt, is de Havorn met een vaart van goed 200 kilometer een kleine 100 meter onder den top van de Lifjell tegen den rotswand aangevlo gen, waarbij het voorste gedeelte van het toestel volkomen verbrijzeld werd en de benzinetanks ont ploften. Boven op de Lifjell, dus een meter of hon derd boven de plaats waar het. toestel te pletter sloeg, heeft men verschillende brokstukken, een ge deeltelijk beschadigde postzak met aangeteekende stukken en enkele met buoed bevlekte papieren van den bestuurder gevonden. Tot nu toe zijn vier zwaar verminkte lijken, die ge ïdentificeerd oknd enworden als van den bestuurder der Ditlef Smith, den mecanicien Hegle, den post beambte Paasche en den hoofdambtenaar der tele grafie Logit, geborgen. Twee ervan vond men tusschen do rotsblokken aan den voet van de fjell en de twee andere, die hoo- gerop tegen den rotswand waren blijven hangen, zijn door bergbeklimmers na urenlang zwoegen naar beneden gebracht. De lijken van de drie andere in zittenden van de Havorn, den tweeden bestuurder Storm, den zakenman Dall en den journalist Wi- gum, zijn vermoedelijk bekneld in het zwartgeblaker de wrak van het toestel, dat ruim 200 meter onder den top op een vooruitstekend gedeelte van den rots wand is blijven liggen. Men twijfelt er aan of het mogelijk zal zijn dit punt te bereiken. Nog steeds ongeregeldheden. Jeruzalem, 19 Juni (A.N.P.) Gisteravond is in de buurt van Tel. Aviv een Britsche politie- sergeant tijdens een gevecht gewond. Er zijn voorts weer verschillende sabotagedaden ge pleegd o.a. zijn nabij Lydda de rails van de spoorlijn Jeruzalem-Jaffa verwijderd. Op een goederentrein, die daar ter plaatse ontspoorde, zijn verschillende schoten gelost. Een locomotief en een wagon, waarmede een militaire patrouille werd vervoerd, is tusschen Jaf fa en Lydda ont spoord, doordat de rails in twééën waren gé- zaagd. BOTERNOTEERING. 's-Gravenhage, 18 Juni. Dé commissie-notée^ ring voor Nederlandschc boter is voor de week van 22—27 Juni vastgesteld op 57 cent per kg. HEFFING OP BOTER. VGravenhage, 19 Juni: De heffing op boter en de vervoervergunning voor buïtenlandsche boter, is voor de week van 21 tot 27 Juni vastgesteld .op f0.85 per kilogram. Vrijdag 19 Juni kwam de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van Burgemeester Sutman- Meijer ter vergadering bijeen. Voorz. opende de vergadering met een kort welkomstwoord. Goedge vonden werd dat de notulen tot een volgende ver gadering werden aangehouden. Ingekomen stukken. a. Verzoekschrift van P. Molenaar, om ontheffing van schoolgeld. Hem wordt een ontheffing tot een bedrag van f0.90 verleend. b. Verzoekschrift van C. Poland om ontheffing van hondenbelasting. Hem werd een ontheffing ,tqt een bedrag van f2.50 verleend. c. Verzoekschrift van de plaatselijke afdeelingen H.H.waard-Noord en H.H.waard-Zuid vand en Bijz. Vrijwilligen Landstorm om subsidie voor 1936. Aan gezien deze subsidie reeds is toegestaan bij besluit van 23 April 1936, wordt dit voor kennisgeving aangenomen. d. Verzoekschrift van Jn. Tromp, om ontheffing van schoolgeld. Hem wordt ontheffing verleend tot een bedrag van f 1.80. e. Verzoekschrift van K. Pluister om ontheffing van schoolgeld. Ook hem wordt ontheffing verleend en wel tot een bedrag van f 6.90. Mededeelingen. a. Ged. Staten hebben goedgekeurd: le. de verordening op de keuring van waren; 2e. de bouw van een dubbel woonhuis voor ont- huisde gezinnen. (Naar aanleiding hiervan zegt Voorz. dat de aanbesteding zal plaats hebben op 25 Juni a.s. De heer Dekkers vraagt of de aanbesteding onder de ingezetenen van Heerhugowaard zal plaats hebben. Voorz. bevestigt dit.) 3e. de eind-wijziging van de begrooting dienst '34. b. Ged. Staten hebben verdaagd hun beslissing omtrent het raadsbesluit tot aankoop van grond van J. H. Ranzijn voor de vuilnisopslagplaats. Voor kennisgeving aangenomen. Consumptietent Sportterrein. B. en W. stellen voor, na openbare inschrijving, aan D. de Boer Az. voor één jaar te verpachten het recht van consuimptieverkoop op het sportterrein en in de consumptietent, hetgeen de raad goedkeurde. Gemeente-eigendommen. B. en W.w steil èn voor om aan C. Vader een ver goeding te geven voor de stikstofbemesting ten be hoeve van het grasland bij het woonwagenkamp. Daar dit al een oude zaak is, stelt Voorz. voor, deze nu maar uit de wereld te helpen. Nadat hier het voor en tegen nog eens was besproken, gaf men ten slotte maar toe om verdere onaangenaamheden te voorkomen en werd het voorstel van B. en W. goed gekeurd. Rozenkweeker aan nicotinevergiftiging overleden. De 19-jarige J. C. K. te Boskoop wilde in een ro- zenkas de rozen met een nicotinebespuiting tegen luis behandelen. Tijdens het bereiden van het meng sel geraakte hij onwel. Aanvankelijk dacht men, dat de toestand niet ernstig was en dat hij na eenige uren wel zou opknappen. Het bleek echter, dat de vergiftiging ernstiger was dan men vermoedde. Ge neeskundige hulp werd ingeroepen, welke echter niet mocht baten. Eenige uren later is de jongeman aan nicotinevergiftiging overleden. NOODLOTTIGE AANRIJDING Het slachtoffer na eenige oogen- blikken overleden. Tusschen Laren (G.) en Gorssel is gisteren een boerenvrouw cloor een motorrijder, uit De venter aangereden. Zij werd zoo ernstig „getrof fen, dat zij na enkele oogenhlikken overleed. Zij was moeder van drie kinderen. Het ongeluk moet te wijten zijn aan het aarzelen van de vrouw bij het oversteken van den weg, waardoor de mo torrijder haar niet meer ontwijken kon. De mo torrijder kreeg een vermoédelijke kaakfractuur en is naar het ziekenhuis te Deventer overge bracht. DERTIEN SCHOOLKINDEREN VER DRONKEN New York (A.N.P.) Bij een schooluitstapje der stedelijke school in Machias in den staat 'Ohio werden de kinderen ook meegenomen op een motorboot over het Gardiner meer Door nog niet bekende oorzaak kenterde plotseling de mo torboot met het gevolg dat 15 kinderen in het water terecht kwamen, een groot aantal hunner kon niet zwemmen. Velen trachten zich nog aan de boot vast te klemmen en aldus boven wa ter te blijven, maar voordat hulp ter plaatse was gekomen, waren reeds dertien kinderen on der water verdwenen. Toen eindelijk reddingspo gingen konden worden ondernomen, duurde het slechts kort voor. alle drenkelingen aan land wa ren gebracht. De dertien kinderen die reeds ge zonken waren,, blek enreeds te zijn overleden. Bij de beide anderen hadden de pogingen om de levensgeesten weer op te wekken, succes. GROOTE BOERDERIJBRAND Goed debuut van de waterleiding Havelte Gistermiddag omstreeks vijf uur ontstond,, vermoedelijk bij het afbranden van verf door een schilder brand in de in 1930 nieuw gebouwde boerderij van de wed. W. Hartcamp te. Wapserveen. De brandweer was spoedig ter plaatse en tastte bet vuur met eenige stralen op de drinkwaterleiding aan. Het was voor de eerste maal sedert den aanleg van de waterleiding te Wapserveen, dat hiervan ge bruik'werd gemaakt vóór brandblussching. Doordat men over water beschikte bleef niet alleen het voorhuis grootendeels behouden doch ook de belendende perceelen. Het achter huis, waar juist het laatste voer hooi was ge bracht,, werd een prooi der vlammen. Eenige varkens kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. Verbetering Hoek Middenweg—Broekerweg. Voorstel tot aankoop van pl.m. 4 M2. grond van P. Lodder alhier voor f10, ten behoeve van de ver betering van den hoek MiddenwegBroekerweg. In verband hiermede zegt Voorzitter dat B. en W. reeds lang bezig zijn om deze hoek te verbeteren. Daar dit een druk punt is, heeft de verkeerstelling die hier gisteren gehouden is, ook uitgewezen, en vooral met 't oog op 't verkeer straks langs den nieuwen weg zal 't. hier nog drukker worden. Voorz. zegt dat de. Polder en de heer Lodder be reid gevonden zijn hun medewrking te verleenen. De heer Tromp zegt dat de R.K. fractie liever een begrooting van de kosten zou zien. oVorz. rekent voor dat de kosten pl.m. f 160 zullen bedragen. De heer Poland vraagt of 't nu absoluut noodza kelijk is. Voorz. zegt, anders zouden wij 't niet voor stellen. De heer Poland is er niet voor en betwijfelt of 't verkeer wel zooveel drukker zal worden als de nieuwe weg klaar is. De heer Dekker kan zich er zeer goed mee ver eenigen en zou het ten zeerste betreuren als er eerst een ongeluk zou moeten gebeuren. De heer Poland vraagt stemming aan, hetgeen niet wordt ondersteund. Het voorstel wordt aange nomen met aanteekening dat de heer Poland tegen heeft gestemd. Geldleening. Voorstel tot het aangaan van een geldleening groot f 13300 a 4.5 pet., ter dekking van verschillende ka pitaalsuitgaven. Goedgekeurd. Legesheffing. Bij Kon. Besluit van 31 Maart 1936 zijn nieuwe voorschriften vastgesteld omtrent de bevolkingsad ministratie. Ten aanzien van de legesheffing zijn enkele bepalingen opgenomen ten aanzien van kos teloos, tegen beperkt tarief of perabonnement te verstrekken inlichtingen uit deze administratie. In verhand hiermee bieden B. en W. een ontwerp-besluit ter vaststelling aan. Goedgekeurd. Begrootingswijziging V, dienst 1935, a Gewone dienst, b. Kapitaaldienst. Wordt vastgesteld.. Gemeenteeigendommen. Ingevolge art. 212 der gemeentewet kunnen B. en W. verschillende bevoegdheden van den Raad uit oefenen, indien zij hiertoe gemachtigd worden. Onder aanbieding van een ontwerp machtigingsbe sluit stellen B. en W. voor hun de gevraagde mach tiging te verleenen. Daar de raad hier over het algemeen niet veel voor voelde, werd dit punt tot een volgende vergade ring aangehouden. Hierna sloot voorzitter de vergadering met een woord van dank aan de raad en de pers. PLUIMVEEHOUDERIJ s-Gravenhage Het seizoen voor het machi naal uitbroeden van eieren eindigde dit voorjaar op 10 Mei. Na dezen datum mochten dus geen kip- of eendeieren in broedmachines aanwezig zijn. Er werd evenwel een uitzondering gemaakt voor eieren van Noord-Hollandsche blauwen een hoenderras, dat speciaal gefokt wordt voor slachtdoeleinden, alsmede voor eieren van sier en sportrassen en voor broedsels ten dienste van wetenschappelijk onderzoek. De sluiting van het seizoen voor machinaal broeden mag er niet toe lijden dat sommigen op uitbroeden. Daarom is, evenals het vorige jaar, bepaald, dat na een vastgestelde datum (dit jaar 23 Juni) niemand meer. dan 25 jonge kuikentjes in zijn bezit -mag hebben, waarbij na tuurlijk ook weer de reeds genoemde gevallen zi.in uitgezonderd. Het aantal van 25 stuks wordt toegelaten, teneinde de regeling soepel te maken ;ook al met het oog op dit geval waar. een kloek onverwacht meteen stelkuikens te voorschijn komt. WIER1NGERMÉÉR De auto gelicht. Na veel oponthoud en tegenstand is het dan ein delijk gelukt de j.1. Woensdag te water geraakte auto boven te hijschen. Dit kostte anders nogal eeni- gem oeite, want achteraf blijkt dat het gewicht, geen 1000 Kg. is, zooals oorspronkelijk werd gemeld, maar 1600 Kg. WIERINGERWERF. De nieuwe schoenwinkel van den heer G. Bronner zal vandaag over een week worden geopend. Ook zal de heei Bronner die een uitstekend vakman is zich gaarne met de reparatie van Uw schoenen belasten. Wij twijfelen er niet' aan of het zal den heer Bronner goed gaan in z'n nieuwe zaak en we wenschen hem veel succes toe. WIERINGERWAARD Begunstigd door prachtig zomerweer hebben de schoolkinderen van de2e tot en met de 6e klasse Vrijdag hun jaarlijksch autoreisje weer gemaakt, waarvoor 23 personen hun auto beschikbaar hadden gesteld. Even over negenen zette de tocht zich in bewe ging, nagekeken door vele ouders en belangstellen den. De reis ging via Petten, Camperduin, Schoorl naar Bergen, om bij hotel *Duinvermaak halt te houden. In de mooie groote zomertuin werd de in wendige mensch versterkt en konden de kinderen zich naar hartelust vermaken op de glijbaan, draai molen enz. enz. Ook het zandgat werd natuurlijk niet vergeten, wat ook voor de ouderen een aardig vermaak is. Vqn Bergen naar zee. In e&n min.ipiiim van tijd waren de kousen uitgetrokken en wérd in gezwinden draf naar 't strand getrokken. Ook de ouderen konden de verzoeking niet weerstaan. Dat was een heerlijk uurtje. Het weer kon voor dat werk ook niet beter zijn. Met dit al was er ook weer dorst en eetlust opge wekt, waaraan ook spoedig tegemoet werd geko men. Vandaar via Egmond a. d. Hoef langs den nieuwen Zeeweg door Heilo naar Alkmaar. In den muzielc- tuin een glas ranja, een broodje en na een rond gang langs den Hertenkamp de vogels en de aapjes familie werden de chauffeurs ten ongeveer 7 uur opgeroepen om liet laatste gedeelte van hun tocht af te leggen. Dit. ging via Heerhugowaard, N. Nie- dorp en Winkel om ten ongeveer S uur behouden en wel in ons dorp te arrivceren. Opgewacht door vele ouders, die natuurlijk weer blij waren hun kroost in ontvangst te kunnen nemen. Behoudens één lekke- band en een vuiltje in de henzinesproeier is alles uitstekend verloopen. Ten slotte namens de schoolfeestcommisie een woord van hartelijken dank aan hen, die hun auto voor dit mooie doel beschikbaar hebben gesteld. De blijde gezichten der kinderen mogen zeker wel een bewijs zijn, dat deze medewerking zeer op prijs wordt gesteld. Zullen we maar weer afspreken tot volgend jaar? K O E G R A S JULIANADORP. Gediplomeerd. Naar ons werd medegedeeld, slaagde onze plaats- genoote Mej. A. Stins te Alkmaar voor het diploma Kraam-hulp. Ongelukkig toeval. Tijdens het ophijschen van hooi, heeft door een onvoorziene omstandigheid, de heer J. L. die daarbij tegenwoordig was, de ijzerenh aak van de ópiaesliin tegen zijn scheenbeen gekregen, waardoor dit brak. In de meening verkeerende .dat het niet zoo erg was, begaf hij zich nog op de fiets naar huis, maar kwam toch tot de ontdekking, dat er wel wat meer haperde. HEER-HÜGOWAARD De heer H. v. d. Meer, alhier slaagde voor het deze week te Amsterdam afgenomen candidaats-examen in de medicijnen. ANNA PAULOWNA Duivensport. „Altijd Verder" had op de wedvlucht vanaf Or- leans (afst. 590 K.M.) 38 duiven in concours, die om 9 u. 40 werden gelost. De eerste vogel is om 8 u; 0 m. 53 sec. geconstateerd en vloog dus met een snelheid van 953 m. per min. De laatste prijswinnende duif werd geconstateerd om 9 u. 16 m. 50 sec. en vloog S45 M. per minuut. Prijzen behaalden: J. Peute 1, 3 en 7 52.8 kamp.p.; G. de Boe 2. 4 en 9 43.2 k.p.; A. Liefhebber 5 14.4 k.p.; W. Blaauboer 6 12 k.p.; p. de Vries 8 7.2 k.p. GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Martinus Pepers, oud 45 jaar, zon der beroep, en Anthonia Brantenaar, oud 38 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Schagen. Ondertrouwd: Leijden, Hjalmar Axel, oud 36 jaar, onderwijzer, wonende te Höör in Zweden en Mole naar, Catharina Margaretha, oud 30 jaren, onderwij zeres, wonende te Schagen. Getrouwd: Arie Blaauboer en Hendrika Wemme- hove; Jacob Bruin en Aagje Goed: Hendrik Jolian- nes de Leeuw en Maria Theresia Eder. Overleden: Evert van Beek, oud 87 jaar, zonder beroep, wed. van Trijntje Grin, wonende te Cal- lantsoog. POLITIE. Verloren: een portemonnaie.

Schager Courant | 1936 | | pagina 9