Nieuw Guinea geeft weinig hoop Een nieuwe vinding! Engeland erkent nog niets Nieuwe stakingen in Frankrijk Uit onze omgeving. Het 300-jarig bestaan der Utrechtsche universiteit Advertentiën. Marktberichten. „WEINIG KOLONISATIEMOGELIJK HEDEN", ZEGT PROF. SCHERMER- HORN. HET IS EEN MENSCH- VIJANDIG LAND. Met het K.L.M.-vliegtuig „Djalak" Is gistermid dag te zes uur uit Nederlandsch-Indië in het vader land teruggekeerd Prof. Ir. W. Schermerhorn, hoog leeraar in de landmeetkunde, waterpassen en geo desie aan de technische hoogeschool te Delft, die op verzoek van de K.L.M. zich in Februari j.1. naar Nieuw Guinea heeft begeven om eenige moeilijkheden te helpen oplossen, waarop de daar werkzame lucht- karteeringsexpeditie bij haar werkzaamheden was gestuit. In opdracht van de NederlandNieuw-Guinea Pe troleum Mij. had de Ned. Ind. Luchtvaart Mij. op Nieuw-Guinea een gebied van tien millioen hectare in kaart moeten brengen. Geen wonder dat men bij de moeilijkheid om daarvoor het geschikte personeel en de geschikte leiding te vinden in de knoop was geraakt. Deze knoop is door Prof. Schermerhorn vol ledig ontward en reeds nu is de tevredenheid der opdrachtgevers gebleken. Onderhoud met Prof. Schermerhorn. Hoewel men hem reeds uit Delft aan de telefoon had geroepen, was Prof. Schermerhorn toch onmid dellijk bereid, ons iets van zijn bevindingen mee te deelen, waarbij hij in de eerste plaats zijn enthou siasme te kennen gaf voor de prachtige reis en de uitmuntende indruk, die vooral de Nederlandsche ko loniën reeds oppervlakkig uit de lucht bezien, ma ken als men ze vergelijkt met bijv. tal van streken van Britsch-Indië. Wat het doel van de reis zelf be treft, was alles vrij vlot verloopen. Op 22 Februari was Prof. Schermerhorn uit Amsterdam vertrok ken en op 5 Maart met de K.L.M. uit Soerabaya om .via de Molukken, over welker schoonheid hij eveneens zeer opgetogen was, zich naar de basis der kartee- ringsexpeditie op Nieuw-Guinea te begeven. De moei lijkheden, die de expeditie had ondervonden, waren voornamelijk veroorzaakt, doordat sommige instru menten bij 't transport reeds eenigszins ontsteld wa ren, een euvel, dat Prof. Schermerhorn, die in Ne derland zelf de instrumenten had verzorgd, het best persoonlijk kon herstellen. Het luchtkarteeringswerk, dat nu op Nieuw-Guinea geschiedt, moet in do eerste plaats gezien worden als een onderdeel van de petroleum-exploitatie. Er wordt door de petroleum-maatschappij en grandioos werk verricht, waarbij men beschikt over alle mid delen der techniek. Het zijn bijna uitsluitend de pe- troleummaatschappijen, die dergelijke opdrachten kunnen geven, omdat er kapitalen mee gemoeid zijn, waarover andere ondernemingen, zelfs zeer groote;* piet beschikken. Wij stelden den Delftschen hoogleeraar nog de vraag, wat zijn meening was over de kolonisatie-mo gelijkheden op Nieuw-Guinea. Een definitief oordeel hieromtrent verklaar de hij niet te kunnen uitspreken, maar zijn indruk was, dat het klimaat, zelfs in de hoo- ger gelegen deelen, allermiserabelst was. Het was een bar land, dat bij het overvliegen zelfs als men het vergelijkt met andere barre stre ken, bepaald een mensch-vijandigen indruk maakt. Deze indruk was hem o.a. bevestigd door den administrateur van de Petroleum Mij., Dr. A. M. Colijn, een zoon van onzen minister-president, bij wlen Prof. Schermer horn eenige dagen had gelogeerd. Wat luchtverbindingen betreft, had de hoogleeraar den indruk gekregen, dat voor Nieuw-Guinea het Ampliibie-vliegtuig het best bruikbare type is. Prof. Schermerhorn heeft thans nog het verzoek van de Chineesche Nankingregeering om haar van advies te komen dienen bij- de uitvoering vanluchtkarteerin gen op zeer groote schaal in China. Aanvankelijk had hij zijn reis naar China aan dit verblijf in het verre Oosten willen vastknoopen. In dien curatoren der Technische Hoogeschool hem daartoe verlof geven, is hij echter voornemens, het volgende jaar aan de uitnoodiging der Chineesche regeering gevolg te geven. welke zonnebrand en vervellen voorkomt en Uw huid tevens egaal mooi bronst en bruint: is AMILDA-zonnebruincrême. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. Londen: Eden heeft gistermiddag in het Lagerhuis verklaard, dat de Engelsche re geering geenszins te Genève aan de Assem blee voorstellen zou doen betreffende of toe stemming zou geven tot erkenning van de annexatie van Abessinië door Italië. Eden bij den Negus. Do Negus wordt heden uit Schotland in Londen terug verwacht. Haile Selassie zal heden in de Abes- sijnsche legatie den minister van buitenlandsche za ken, Eden, ontvangen. Afwenteling der verhoogde personeellasten. Gistermiddag zijn zeelieden te Marseille, die reeds gemonsterd hadden, in staking gegaan. Zij hebben de schepen bezet. Zij eischen de directe opening van onderhandelingen over de arbeidsvoorwaarden. De staking van het hotel-, café- en restaurantbe drijf is geëindigd. Uit Parijs seint men dat de staking in de havens en dokken in het gebied van Parijs zich gisteren heeft uitgebreid. Credietfaciliteiten voor door de loonsver- hooging gedupeerde werkgevers. Het ministerieele coördinatiecomté voor nationale economie, bestaande uit de ministers van economie, openbare werken en handel, en de onderstaatssecre tarissen van mijnbouw en landbouw, is onder voor zitterschap van Leon Blum bijeengekomen. In deze vergadering werd het wetsontwerp bestudeerd, dat ten doel heeft aan industrieelen en handeldrijvenden, wier personeellasten zullen toenemen, toe te staan, hiervoor compensatie te ontvangen in den vorm van nieuwe credietfaciliteiten bij de banken. De staking te Havre geëindigd. De staking aan de haven van Havre is geëindigd. De arbeiders hebben het werk hervat. WIER1NGERMEER WIERINGERWERF. Een eigen motorbrandspuit. Uit betrouwbare bron vernemen wij, dat binnen enkele dagen ons dorp een nieuwe 6 cylinder Ford autobrandspuit van zeer groote capaciteit rijk zal worden. Dit zal de grootste en meest moderne brandspuit in de nieuwe polder zijn. Laten wij hopen dat zij niet te veel in actie zal behoeven tc komen. Kranige redding. Gisteren geraakte het 6-jarig dochtertje van den heer C. R. alhier al spelende in het diepe hoofd kanaal en was al spoedig zinkende. Het ongeluk werd gelukkig opgemerkt door een stevigen, moedi gen schoolknaap, B. L., die geen moment aarzelde, maar pardoes in het water sprong en het genoegen smaakte het drenkelingetje van een wissen dood te redden. Een woord van hartelijken dank aan dezen Jeug digen, kranigen redder is hier zeker wel op zijn plaats. Hulde! MIDDENMEER. Uitkijken bij het baden. Het 12-jarig zoontje der fam. v. d. Wal te M.Meer trapte bij het baden in het kanaal met zijn voet op een scherp voorwerp, waardoor een der hakpeezen werd ingesneden. Dr. Hoogkamer adviseerde drin gend overbrenging naar het ziekenhuis. Men ziet het is en blijft bij het baden uitkijken. Geslaagd. Onze oudplaatsgenoot G. W. v. d. Veen Kroon slaagde j.1. Zaterdag te Groningen voor het examen onderwijzer. Hij werd opgeleid aan de Chr. Kweek school aldaar. W 1 E R I N G E N MIDDENSTANDSVEREENIGING. Gisteravond vergaderde de middenstandsvereenl- ging „Wieringen" in café Veerdig. Aanwezig 30 le den. Na de opening komt het borgstellingsfonds ter sprake. Uit de besprekingen kunnen we afleiden dat het nog niet in werking is getreden, doch wie een cre- diet wil aanvragen, kan dit reeds doen bij den secre taris der vereeniging, den heer C. Duijnker. Voor zitter doet de mededeeling, dat er nog een regee- ringscrediet voor de kleine handeldrijvenden is van f 1.000.000. Is ingekomen een circulaire met beschrijving ves tigingswet. Hierover wordt wat over en weer gesproken en verschillende aanwezigen uiten hun meening er over. Komt ter sprake een gezamenlijk reisje naar Am sterdam voor de heeren leden. De Amstel Bierbrou werij zal bezocht worden en het vliegveld Schiphol. Vertrek om 7 uur per autobus op 1 Juli a.s. Leden kunnen zich opgeven tot Zaterdagavond a.s. Het reisgeld met koffie drinken en middagmaal is f 3 per persoon. Staande de vergadering geven 20 leden zich reeds op. In de rondvraag komen ter sprake de wegwijzers naar de dorpen op Wieringen, waarover reeds cor respondentie met de betreffende autoriteiten wordt gevoerd, alsmede het gladde wegdek over de brug te van Éwijcksluis. Getracht zal worden hierin verandering te ver krijgen. Niets meer aan de orde zijnde, volgt sluiting. ANNA P AU LOW N A Hengelsport. De Vereen. Sportlust hield in den Middenvliet haar eerste wedstrijd van dit seizoen. De eerste prijs was voord «n heer P. Kossen, die den grootsten baars en in totaal 5 stuks ving; 2e pr. J. ter Burg, 13 st., 3e pr. J. Wiegman 11 st., 4e pr. (na loting) 7 st., 5e pr. P. Nieuwenhuizen 7 stuks; 6e pr. H. Naastepad 6 st., 7e pr. H. Benema 5 st., 8e pr. (naloting) J. Rozenbroek 4 st., In totaal werden 67 stuks gevangen. OUDE N1EDORP Toen wij ons gistermiddag naar het strand aan het „Skarpet" begaven kwam de voorzitter van de zwemvereeniging, de heer Leek ons tegemoet. Aan zijn stralende gelaatsuitdrukking was te zien, dat er wat bijzonders aan het handje was. Wij wisten al wel zoo ongeveer hoe laat het was. „Nou ja, zeg het maar, wat heb je op je lever?" Met een majestueus gebaar wees hij ons een zwemmer, die op prachtige wijze de golven door kliefde. „Wat zeg je daarvan?" We keken onze oogen uit. Het was prachtig. Maar dat was toch niet iets om in de krant te zetten! Of wij die zwemmer kenden? Ja natuurlijk. Het was Van der Meer. de bekende zwemmer uit Heerhugowaard. De heer Leek gaf ons een por. ,,'t Ja," zei hij triomfantelijk, „de heer Van der Meer heeft zich bereid verklaard, om elke Woensdagmiddag naar Oude Niedorp te komen ten einde allen, die dat wenschcn, de beginselen der zwemkunst deelachtig te doen worden, en wed- strijdzwemmers en zwemsters te trainen. „Is ie effe goeie?" Wat wij beaamden. Dat „Skarpet" gaat met sprongen vooruit. Voor de leden is dit wel een heel erg buitenkansje. BARS IN GE RE O RN KOLHORN. Feestavond „Morgenrood". Zaterdagavond werd ter gelegenheid van het vijf jarig bestaan der Arbeiderszangvereeniging „Mor genrood", een feestavond georganiseerd in de zaal van Billis. Het openingswoord werd gesproken door den voorzitter, den heer P. Pool, die uiteen zette hoe de vereeniging was gegroeid'" Hij bracht dank aan al de verschillende personen, die in deze 5 jaar steun hadden verleend op eenigcrlei wijze. Daarna werd de jubileerende vereeniging toege sproken door den heer P. Nieuwboer, voorzitter der zangvereeniging te Wieringerwaard, waarbij een bloemenmand werd aangeboden. Door de penningmeestcresse van „Winkel",, die eveneens vaak met Kolhorn samengewerkt, werden ook eenige hartelijke woorden gesproken. Verder werd nog het woord gevoerd namens den Landarbeidersbond door den voorzitter der afdee- ling, den heer D. Burger, en door den voorzitter der S.D.A.P. afd., den heer Engel. Deze laatste was vijf jaar geleden zeer pessimistisch, maar wat hij nooit had verwacht, was toch in vervulling gegaan. Dank zij taaie volharding bestaat er nu een bloeiende ver eeniging. Daarna volgde zang. Na de pauze werd aan den heer en mevr. Kos als aandenken aan deze eerste vijf jaren, waarin de heer Kos als dirigent zoon voor name plaats heeft ingenomen, namens de vereeni ging een cadeau aangeboden. Daarna werd de avond verder genoegelijk door gebracht met zang en muziek. Medewerking ver leenden de „Bravo Boys" uit Anna Paulowna. Een vioolsolo van den heer Kos viel zeer in den smaak. Door de zangvereeniging werden o.a. gezongen de mooie wals „Aan den schoonen blauwen Donau" en een tweetal „Planliederen". Een dansje besloot de zen mooien avond, waar ondanks de warmte nog 'n zeventigtal personen aanwezig was. KOLHORN. Door het oog van een naald. Zaterdagmiddag omstreeks half drie is het 8-jarig zoontje van den smid Abr. v. d. Welle, alhier, bij 't vissollen, bijna in het Kanaal verdronken. Hij gleed van den steilen kant bij de brug te water en ver keerde direct in levensgevaar. Op het hulpgeroep van zijn neefje kwam de moeder aanloopen. Ook verschillende andere personen scho ten toe. Daar geen van allen zwemmen kon en de kant te steil was, om door handreiking hulp te ver- leenen, zou men den armen jongen voor de oogen moeten laten verdrinken. Gelukkig kwam op het laatste nippertje de heer J. Kuiper toeschieten, die gekleed te water sprong en de voldoening smaakte het reeds zinkende ventje te redden. Op den wal Werd het reddingswerk voortgezet door mevr. Lief hebber, die direct kunstmatige ademhaling toepaste. Dr. Werner was spoedig ter plaatse en nu was de kleine al gauw zoover bijgebracht en de spoedige verdere hulpverleening, waarhij ook een onbekend gebleven persoon nog behulpzaam was, hebben de ouders hun kind doen behouden. Men ziet hoe gevaarlijk het voor kinderen is, te visschen of te spelen hij deze seile wal, waar 't ka naal ook vlak aan den kant reeds diep is.. Hulpver leening is dan ook zeer moeilijk. Na het ongeluk zijn direct twee lange reddings haken opgehangen aan het huis van Abr. v. d. Wel le, zoodat men in voorkomend geval niet weer hul peloos behoeft toe te zien. GELUKWENSCHEN UIT BIN NEN- EN BUITENLAND. - HEDEN DE KONINGIN EN DE PRINSES AANWEZIG BIJ DE PLECHTIGE HERDENKING IN DE DOMKERK. Gisteren zijn de feestelijkheden ter herdenking van het 300-jarig bestaan der Utrechtsche Universi teit aangevangen met een plechtige zitting van den .Senaat. Tal van autoriteiten uit het binnen- zoowel als uit het buitenland hielden toespraken en gedurende meer dan drie uur had de Senaat een stroom van cadeaux en een niet minder overvloedige stroom van gelukwenschen in ontvangst te nemen. Hedenmiddag zal de plechtige herdenking in de Domkerk plaats vinden, waarbij H.M. do Koningin en H.K.H. Prinses Juliana tegenwoordig: zullen zijn en de Koningin een toespraak zal houden. Het zal een plechtige optocht zijn, die hedenmid dag te circa half drie zich naar de Domkerk zal begeven. Voorop zullen gaan de heide pedellen der univer siteit in ambtsgewaad en met scepter, het teeken hunner waardigheid. Dan zullen volgen curatoren, waarachter de ai>- actis van den senatjus veteranorum. Hierna komen de rector-manificus en de secretaris van den Senaat. Alle hoogleeraren zullen in de zwarte toga ver schijnen, die het kenmerk is der Nederlandsche pro fessoren en na de vertegenwoordigers van de konink lijke academie van wetenschappen, zal het de groep van vertegenwoordigers van de binnen- en buitenland sche hoogescholen zijn, die een kleurige noot bren gen in het zwart geheel door de roode, paarse en an ders gekleurde toga's, die de hoogleeraren van tal van buitenlandsche universiteiten zullen dragen. Som migen zullen opvallen door de schilderachtigheid van hun historisch, traditioneel aan de geschiedenis van hun universiteit gebonden gewaad. Dan zullen weer in hun zwarte toga's volgen de leeraren en oud-hoogleeraren van de faculteiten der wis- en natuurkunde, der letteren en wijsbegeerte en der veeartsenijkunde, elke faculteit voorafgegaan door het faculteitsvaandel. Achter deze stoet van bijna 200 hoogleeraren, zal zich op het Domplein aansluiten de fleurige stoet van deputaties van studentenvereenigingen, waarin tallooze kleurige vaandels zullen worden meegedra gen. Vooraan zal gaan de senatus veteranorum van het Utrechtsche Studentencorps, gevolgd door de maskerade-commissie 1936, het societeitsbestuur en de verschillende lees-, tooneel-, zang-, muziek- en deba- ting- en sportclubs. Een bijzonder fleurige groep zal vormen de vrou welijke studentenclubs, welke zullen worden vooraf gegaan door het bestuur van de U.V.S.V. met haar vaandels. Dan komt de senaat van Unitas en ver schillende onderafdeelingen van dit corps en tenslotte volgen de besturen van verschillende katholieke, christelijke en andere studentenvereenigingen, van de Indologen, biologen, de geografische, tandheel kundige, physische, chemische, litteraire, juridische pharmaceutischo en andere studenten, welke groep gesloten werd door de internationale club van stu deerenden. In de Domkerk, wier klokken voortdurend zullen luiden, zullen dan o.m. aanwezig zijn de minister president, dr. H. Colijn, en de leden der regeering, de minister van Justitie, mr. van Schaik, de minis ter van binnenlandsche zaken Mr. de Wilde, de mi nister van onderwijs, kunsten en wetenschappen. Prof. Dr. Slotemaker de Bruine, de minister van Sociale Zaken, Mr. 'Slingenberg en verder nog tal van autoriteiten, teveel om op te noemen. Nadat de stoet van hoogleeraren de kerk zal zijn binnengetreden, arriveeren de Koningin en de Prin ses, waarna aan H. M. de Koningin een fraai gebon den gedenkboek zal worden aangeboden. Dan volgen enkele herdenkingstoespraken, waarna zal plaatsvinden de uitreiking der gulden eereme- daille aan de Koningin, die daarna een toespraak zal houden. Na de plechtigheid vertrekken de vorstelijke per sonen weer naar het Loo. In Utrecht echter zal de feestvreugde nog wel tot diep in den nacht duren en zal het Io Vivat in Utrechts straten weerklinken. FELLE AANVAL VAN ATTLEE OP, DE REGEERING „De Britsche regeering geeft steeds als eerste toe aan eischen van een aanvaller Londen Gistermiddag heeft Attlee, de leider der labourfractie in Barnsley voor een vergade ring van mijnwerkers uit Yorkshire, een rede gehouden, waarin hij op felle wijze de politiek van concessies aan dictaturen, zooals die door de Britsche regeering wordt gevoerd, veroor deelde „Telkenmale" zoo zeide hij dat een aanvaller optrad, is de regeering de eerste ge weest om in zijn eischen toe te stemmen. BOTSING OP DEN HAARLEMMERWEG. Gisteravond omstreeks half zes is op den Haar lemmerweg een motorrijder in botsinggekomen met een vrachtauto. De motorrijder en zijn duopassagier werden beiden gewond. Eerstgenoemde is met een hersenschudding en eenige andere verwondingen naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. De duopas sagier had schaafwonden opgeloopen en kon, na verbonden le zijn, naar huis worden vervoerd. JOH. VAN DER KRUK en CORRY P. v. d. KRUK-Slingerland zeggen hartelijk dank aan allen voor de belangstelling bij hun Hu welijk ondervonden. Beleefd aanbevelend, Electrische Brood-, Koek- en Beschuitbakkerij, Breezand, Zandvaart 28. RIJWIELKOOPJES. Heerenrijwiel m. electr. lamp f3.50, 1 Damesrijwiel f8.50, 1 Damesrij wiel f 12.50, 1 Gazelle Heerenrijwiel f 18.50, 1 Simplex Damesrijwiel f 17.50. Een Autoped op luchtbanden <5, Goedkoope Rijwielhal LAAN C 208, SCHAGEN. Schager Roosjes. Te koop: 4 wagens best LANDHOOI, bij A. v. ZOONEN, Kolhorn, Tel. 11 Te koop: 1 DRACHTIGE ZEUG, werptijd begin Aug., 3e worp, bij M. PRINS, Belkmerweg, St. Maar- tcnsvlotbrug. Te koop: GRASGEWAS van ongev. 3/4 H.A. land. Bevr. H. Leijen, Haringhuizen. EEN PAKHUIS te huur gevraagd. Br. onder letter S12 Bur. van dit blad. Gevraagd: Een flinke DIENSTBODE, W. WAIBOER, Éwijcksluis. Direct gevraagd: EEN FLINKE BOERENKNECHT, goed kunnende melken, bij J. VEL, Wieringerwaard. Gevraagd: EEN LEERLING. bij SPEETS en KAAIJ, Wagenma ker-Timmerman, Winkel. Te koop: 8 BESTE BIGGEN bij A. GROOT, Moerbeek, Oude Niedorp. SCHAGEN, 22 Juni 1936. Paardenmarkt. Aangevoerd 86 stuks: IVfc-jarigfl paarden f140—200, 21/2-jarige f180—240, rijtuigpaar» den f 240—360, werkpaarden f 160 -240, slachtpaardeü 1110—260, hitten f115—260. Handel matig. AMSTERDAM, 22 Juni 1936. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 418 vettai koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 52—60 ct.f 2e kw. 42—50 ct., 3e kw. 3441 ct. per Kg. slachtge wicht; 98 melk en kalfkoeien f180210 per stuk; 186 vette kalveren: 2e kw. 3844 ct., 3e kw. 26—36 ct. per Kg. levend gewicht; 156 nuchtere kalveren f5—8 per stuk; 45 schapen f 1821 per stuk; 17, lammeren f 1112 per stuk, 499 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90—110 Kg. 41—43 ct., zware varkens 39—40 ct., vette varkens 37—38 ct. per Kg„ slachtgewicht; 11 paarden f80—101 per stuk. Markt« overzicht: Runderen vrij korte aanvoer, handel eclv» ter zeer slepend, lagere prijzen, vooral bij afloop. Melkkoeien gewone aanvoer, handel en prijzen als vorige week. Vette kalveren ruime aanvoer, handel slecht en afbrokkelende prijzen. Nuchtere kalveren behoorlijke aanvoer handel stug, prijzen stationnair. Schapen en lammeren korte aanvoer en weinig han« del. Varkens redelijke aanvoer, handel zeer stil, vraag naar vleeschvarkens die iets duurder waren. Paarden aanvoer en handel onbeteekenend. AMSTERDAM, 22 Juni 1936. Aardappelen. (Bericht van den mak. Jac. Knoop)', Andijker muizen f66.40, idem grove drielingen) f44.40, idem kriel f34; Westlandsche muizen f66.40, idem grove drielingen f4—4.40, idem kriel f34, Nieuwe Malta aardappelen f 14.50—15, per 100 Kg., Zeeuwsche bonten en roodstar f2.90—3, idem Roodstar fl.SO—2, Friesche Roodstar f2—2.60 per 70 Kg. ALKMAAR, 22 Juni 1936. Aardappelen f3—5.60, aardbeien f29—66, aalbes sen f15—18, andijvie f 0.50—1.80, asperges f6—16, bloemkool I f 47, II f 1.50—3, doperwten f 5—7.50, druiven f47, kropsla f 0.50—1.40; komkommers f2 5.50, peterselie fl.SO, perziken f612, postelein 10 28, peulen f 5.508.50, rabarber f3—5, radijs f 0.80 —1.40, selderie f 0.50—1.40, spinazie 16—81 ct., snij-» boonen f 1822, dubbele spercieboonen f 1722, tuin- boonen f3.504, tomaten f4—7, uien f2.10, wortelen.' 3g MEDEMBLIK, 22 Juni 1936. Schotsche muizen f2.25, kleine muizen fl.25 per 50 Kg. WARMENHUIZEN. 22 Juni 1936. Aanvoer: 5600 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 4.604.80, id. grove f 4.10, idem drielingen f 2.50— f2.80. WINKEL, 22 Juni 1936. Kruisbessen f 1.60—1.80, aardbeien f12—14, peulert f4.505.20, aardappelen f2.30—2.90, bloemkool f6—7, komkommers f46, kropsla f0.501.40. ALKMAAR, 22 Juni 1936. Veemarkt. Aangevoerd: 32 vette koeien "f120— 210, handel redelijk; 23 kalveren, graskalveren f 18 28, vette kalveren f30—70, per Kg. 50—80 ct., 95 nuchtere kalveren f3—15; 312 vette varkens 31—3a ct. Handel stug. AMSTERDAM, 22 Juni 1936. Binnenl. granen. (Boerennoteering). Rogge f7.50— 8.25, chevaliersgerst f5.50—6, haver f6.50—6.80, paar- deboonen f5.50—5.75, alles per 100 Kg., karwijzaad f9.75 en blauw maanzaad 7.50 per 50 Kg. TEXEL, 22 Juni 1936. Lammeren. (Zesde en laatste lammerenmarkt.)' Aangevoerd 2461 stuks. Prijzen f5—7.50, midden- prijs f 6.50. Handel zeer stug. NOORDSCHARWOUDE, 23 Juni 1936. Aanvoer: 104900 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f2.504.70, grooten f2.502.70, drielingen f 2.40 2.50, kleine f 1—1.70, 260 stuks bloemkool 3.30—4.70. ERNSTIGE BOTSING BIJ HET ST. LAZARE- STATION TE PARIJS. P a r ij s: Gistermiddag is het in de buurt van het St. Lazare-station tot een tamelijk ernstige bot sing gekomen tusschen een duizendtal aanhangers van het volksfront en een ongeveer even groot aan tal leden van ontbonden organisaties. Dé politie heeft orders ontvangen, welke, naar men hoopt, een herhaling van dit soort incidenten zal voorkomen.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3