liet huis De Langcndijkcr Groentenveilingen. tip Polder Wieringerwaard met de Vergadering van Dijkgraaf en Heemraden met Hoofdingelanden op Zaterdagmiddag half vier. Afwezig de heeren R. Bakker, F. A. F. Groneman, 'A. Kater en Jb. Kaan Kz. Eerstgenoemde wegens on gesteldheid, terwijl de heer Kaan bericht zond van verhindering. Tijdens de voorlezing der notulen kwam de heer Kater ter vergadering en bij de behandeling der in gekomen stukken ook de heer Groneman. Mededeelingen. ten 1ste, dat de vaargeul in den boezem door den Polder Anna Paulowna tot op goede diepte is uitge baggerd ten 2e dat de duikers onder de voormalige tram baan niet het eigendom zijn van den Polder, doch van don nieuwen eigenaar, den heer Borst; ten 3c, dat de verlaging bij de overwegen heeft plaats gehad en dat gebleken is, dat de nieuwe rij- brug een goede verbetering is; ten 4e, dat betonduikers zijn gelegd in den N.-Zij- perweg.en Kruisweg; ten 5e, dat de Sluizcnveg in orde is gemaakt en nu goed onder profield ligt. Het is een belangrijk werk geweest en heeft meer gekost dan gedacht was; ten 6e, dat door het rijk de telefoonpalen vervan gen zullen worden door een ondergrondsche kabel, waarvoor toestemming werd gevraagd. 't Dag. bestuur vraagt machtiging van de Hoofd ingelanden om aan dit verzoek te voldoen. De heer H. K. Koster zou willen vaststellen, dat het Rijk alle evcntueele kosten, die nu of later zul len komen, geheel voor 't rijk komen. Voor den Polder mogen nimmer kosten in rekening gebracht kunnen worden. Met deze bepaling wordt de mach tiging verleend. ten 7e, dat de demping van de slootjes bij de voor malige trambrug nog wat is uitgesteld om 't voor werkverschaffing te behouden; ten Se dat Ged. Staten geen bezwaar hebben om 't laatste gedeelte van den Walingsweg van een verhard wegdek te voorzien; ten 9e, dat 't Stroomleveringscontract nog niet tot stand is gekomen. Er is evenwel medegedeeld, dat de verlaagde tarieven 1 Mei j.1. zijn ingegaan. Daar bij blijkt dat het goedkooper is dan met Dieselmo toren. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten een schrijven inzake belegde kasgelden, waarvoor zekerheidstelling wordt ver- eischt. Dit geldt ook reeds voor gemeentebesturen. Ook de waterschappen zullen daaraan moeten vol doen. Dijkgraaf deelde mede, dat er momenteel ongeveer f 6800 bij de Boerenleenbank is belegd. Bij een bespreking met het bestuur der Boeren leenbank is men tot overeenstemming gekomen, doordat de leenbank 7 deposito's obligaties ter waar de van f 7000 als zekerheid wil stellen. Alhoewel het Dag. bestuur deze zekerheid niet noodig acht, werd voorgesteld de belegde kasgelden bij de Boerenleenbank te plaatsen tot een maximum van f 7000. Dit werd goedgevonden en zal dit be sluit ter goedkeuring aan Ged. Staten worden toegezonden. Van Dijkgraaf en Heemraden van het Hoogheem raadschap werd een aanbieding ontvangen tot over name van de flap bij de Oudsluis, waarvoor de Pol der zou hebben te betalen de som van f 920. Dit schrijven werd pas gisteren ontvangen, zoodat het nog niet in 't Dag. bestuur is behandeld. Dijkgraaf zeide dat het moeilijk was om met een voorstel te komen. In ieder geval wordt het bedrag van f 920 wel wat hoog gevonden. Het onderhoud wordt getaxeerd op f 450. Wanneer de Polder het brugdek laat vernieuwen, zijn we misschien met een paar honderd gulden klaar. De brug ligt recht in den weg, is 4 meter breed, dus volgens ons voldoen de. Het belang voor den Polder als zoodanig om die brug te verbroeden wordt niet ingezien. Zeer breedvoerig wordt hierover gediscussieerd. Bijna algemeen wordt 4 meter breedte voldoende geacht. Door den heer Koster werd toegelicht wat in de vergadering van 't Hoogheemraadschap is bespro ken. Spr. ziet in de toekomst het verkeer aldaar zeer toenemen. Het zou wel eens kunnen gebeuren dat liet onderhoud voor den polder wel eens erg zou tegenvallen en gelooft dat het werkelijk in 't belang van den Polder is, om aan Hoogheemraadschap over te dragen. Voorzitter meende dat het de vraag is wat de voordeeligste kant is. Zelf onderhouden desnoods met betondek, in welk geval de breedte 5 meter zou kunnen worden of wel overdragen. Ten slotte vroeg voorzitter machtiging van de jvergadering om het zelf te doen of na verder over leg met liet Hoogheemraadschap aan haar over te dragen. De heer Koster wil dan algehecle vrijheid geven. Ook wanneer 't Dag. Bestuur overtuigd kan worden, dat het in het belang van den polder is en dan de gevraagde som wordt betaald. De machtiging wordt verleend. Ook is nog ingekomen proces-verbaal van de ge houden kasverificatie. Alle boeken met bescheiden FEUILLETON Naar het Engelsch door A. E. W. Mason 24. „Hoe zoudt u dat noemen mademoiselle" vroeg Hanaud, en opziende, keek hij met een glimlach Ann Upcott in het gelaat „Een sieraad gewrocht voor een aanzienlijke dame door -een eersten kunstenaar niet waar?" en hij keerde het boek zoodanig om naar de tegenovergestelde zijde van de schrijftafel, dat de teekening beter kon worden bewonderd. Betty Harlowe had niet beter weerstand kun nen bieden aan haar nieuwsgierigheid, naar het scheen. Jim Frobislier, die over den schouder van Hanaud geleund stond, en zich ongerust afvroeg, waar de detective heen wilde, zag eensklaps een schaduw over het boek vallen. En daar was Betty, staande naast haar vriendin, de palmen van haar handen op het blad van de schrijftafel gedrukt en het gelaat over het boek gebogen. „Men zou bijna wenschen. dat het een klei nood was. dit zaadje van de Strophanthus His- pidus", ging Hanaud voort, met een hoofd schudden „Doch helaas! het is niet zoo onscha delijk". waren in orde bevonden. In kas was f 340.58; op de postrekening f 1159.29 en bij de boerenleenbank was geplaatst f 6591.47, alzoo totaal f 8091.31. Dan volgde opmaking van een aanbeveling van 3 personen voor de benoeming van een dijkgraaf. Gekozen werd met algemeene stemmen als no. 1 de heer C. Haringhuizen, terwijl als nr. 2 en 3 wer den gekozen de heeren P. Visser Az. en C. Schenk Az. De heer C. Haringbuizen dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en sprak de wensch uit, dat hij de kracht zal hebben deze functie nog een perio de te vervullen. Aan de lust zal het hem niet ont breken. Als Heemraad moet periodiek aftreden de heer R. Bakker, die evenwel te kennen heoft gegeven, dat hij niet meer in aanmerking wenscht te komen. Dijkgraaf zeide het te betreuren, dat de heer Bak ker om gezondheidsredenen gemeend heeft zich niet meer beschikbaar te moeten stellen en sprak de wensch uit dat hij weer zal herstellen. Met groote belangstelling en ambitie heeft Bakker zijn functie vervuld, waarvoor wij hem wel dank zijn verschul digd. Punt 4 is vaststelling van de rekening, welke is na gezien door de hoeren C. J. Blaauboer, J. Kaan Kz. en F. A. F. Groneman. Laatstgenoemde deelde me de, alles in volmaakte orde te hebben bevonden. Ont vangsten f 66351.73, uitgaven f46118.99, batig saldo f 20232.74. Tot goedkeuring werd geadviseerd, waar toe werd besloten onder dank aan de commissie voor haar bemoeiingen, terwijl de penningmeester werd gefeliciteerd en gedechargeerd. Dan wordt de vergadering een oogenblik geschorst om de heeren Groneman, Blaauboer en Kater gele genheid te geven de geloofsbrieven te onderzoeken van de herkozen Hoofdingelanden, de heeren T. Wonder en A. Rot. Na heropening deelde de heer Kater mede, dat alles in orde was bevonden cn adviseerde tot toela ting. Aldus besloten. Punt 6 is herziening erfpacht van perceel H. Del- ver. Door den Dijkgraaf werd een en ander toege licht en gezegd dat het daar een eigenaardige toe stand is. Het oude contract zal moeten vervallen, terwijl een nieuw contract opgemaakt zal moeten worden. Volgens het oude contract was de erfpachtgrootte S95 M2., waarvoor f5.03 werd betaald. De heer Del ver wil er 545 M2. bij hebben, zoodat het dan 1440 M2. wordt. Het Dag. Bestuur stelt nu voor om deze erfpacht tc verstrekken tot een bedrag van f 12.—. De vergadering gaat hiermee accoord. Het laatste punt is een voorstel van het bestuur om tot betaling voor grondovername van de N. V. Spoor-tram (in liquidatie) geen gelden op te nemen. Na toelichting door den Dijkgraaf, waarbij blijkt dat f3500 moet betaald worden, waarvan f2000 is terugontvangen cn de andere f1500 inmiddels be taald zijn geworden uit de gewone middelen, wordt met dit voorstel accoord gegaan. Afgewacht zal nu moeten worden, wat we van de liquidatie terug zullen ontvangen. Rondvraag. De heer Blaauboer zeide, dat in de vorige verga dering werd besloten om bij het watergemaal een nieuw kroosrooster te plaatsen. Spreker vroeg nu of dit toch wel zoo noodig was en of het niet op een andere manier was te ondervangen. Alles heeft al zoo veel gekost en deze kosten kunnen wel be spaard worden. Dijkgraaf wil in de eerste plaats opmerken, dat het besluit is gevallen, doch kan eveneens zeer goed billijken, dat de heer Blaauboer met ..die vraag komt. De aanvankelijke raming was f600, doch dit zal wel f750 worden. Breedvoerig wordt toegelicht dat het van groot belang is, dat. men het kroos enz. over de geheele breedte krijgt en 't bestuur had juist, gemeend met een voorstel te komen om de verhoogde kosten te dekken uit den kapitaaldienst. De heer A. Rot vindt de som veel te hoog cn is van oordcel, dat het wel voor de helft kan gemaakt worden. Volgens een gemaakte teekening, die ter inzage •ligt, komt de rooster op een betonnen plaat te staan, terwijl de heer Rot van oordeel is, dat men de staven wel 50 c.M. diep in de klei kan steken. Dit wordt door den opzichter bestreden. Door den Dijkgraaf werd nog een en ander uiteen gezet en o.a. ook gezegd dat, indien men zoo iets doet, dat het dan goed moet zijn. Ten slotte werd met het voorstel van het Dag. Be stuur accoord gegaan. De heer K. Schenk informeerde naar de kosten van de verbetering Sluizerweg. Dijkgraaf zeide, dat de geraamde som heel wat was overschreden. In comité hierover meer. De heer A. Rot vroeg hoe de Polder stond tegen over de bewoners aan den Wcstfrieschen Dijk, wat betreft beharding en onderhoud kluften. Voorzitter lichtte toe, dat men voor één kluft de benoodigde beharding van den Polder kan krijgen, doch dat men zelf voor 't onderhoud moet zorgen. Het Dag. Bestuur meent, dat men coulant handelt. De heer Rot: De Polder mag dan coulant zijn, doch ze is dan niet coulant wat de lasten betreft. Ze betalen daar evenveel lasten als de andere inge zetenen. De heer Wonder merkt op, dat door hem destijds ook een request is gezonden aan het bestuur, waar na gedeeltelijk aan hun verzoek is voldaan, door de beharding beschikbaar te stellen. ,Hij draaide het boek weer naar zich toe en begon meer blad zijden om te slaan. De glimlach, was geheel van zijn gelaat verdwenen. Bij een derde afbeelding hield hij op; en deze plaat vertoonde een rij ruw afgewerkte pijlen, waar van de punten van weerhaken voorzien waren. Over zijn schouder heen, zag Hanaud naar Jim op. ,<Wordt de belangrijkheid van dit boek u thans duidelijker, mijnheer Frobislier?" vroeg hij „Niet? De zaden van dezen plant leveren het beruchte Afrikaansche pijlengif op. Het doode- lijkste van alle vergiften, omdat er geen tegen gif voor gewassen is". Zijn stem werd somber. „Het meest goddelooze van alle vergiften, wijl het geen sporen nalaat". Jim Frobislier werd door een schok getrof fen. „Is dat waar?" riep hij uit. „Ja" antwoordde Hanaud; en Betty boog zich eensklaps voorover en wees naar den onder kant van de afbeelding. „Daar hij het dikke einde van dien eenen pijl is een merk aangebracht", merkte zij nieuws gierig op. „Ja, en er staat met roodén inkt iets geschreven. Voor een oogenblik scheen aan Jim Frobisher de gave des visioens te zijn verleend, ongetwij feld uit zijn ongerustheid en bezorgheid geboren Een gordijn van zijn hersens werd vóór hem ven. Hij zag niets méér dan hetgeen vóór hem was het aardige groepje rond de tafel op dezen schoonen morgen in Mei, doch het was geheel gevat in een grauwe en onnatuurlijke lijst, die alles zoo somber en zoo koud en zoo doodsch maakte als het graf. Daar waren die twee meisjes«in de volle schoonheid en bevallig heid van haar jeugd, angstvallig verzorgd, keu rig gekleed hun glinsterende krullen hangende Het de vroege aardappels gaat het nogal aan de Broeker Veiling reeds belangrij ke aanvoeren in het binnenland nog slecht te plaatsen Duitschland komt aan de markt minimum prijzen wor den telkens verlaagd de veilingsprijs houdt daarmee gelijken tred verwacht worden grootere aanvoeren geen groo te aanvoer van wortelen aanvanke lijk redelijke, later lage prijzen wei nig aanvoer van rabarber de prijs iets lager bloemkool geringe aanvoer geen hooge prijs vrij regelmatig. Het gaat nog al, hoorden we verschillende tuinbou wers zeggen. Dat is nog niet zoo'n slecht teeken, na al de ellende en misère, welke de laatste jaren hun deel zijn geweest. Het „gaat-nog-al"-oordeel heeft in het bijzonder beti'ekking op de vroege aardappelen, die vooral aan de Broeker veiling werden aange voerd. Men kan nu wel zeggen, dat de campagne in vollen gang is. Aan laatstgenoemde veiling werden de laatste twee dagen der week niet minder dan 41 spoorwagens verhandeld, een aantal, aanmerkelijk grooter dan in 'de overeenkomstige week van liet vorige jaar, toen de onderzeeërs zoo rnineus optraden dat de aanvoeren er geweldig onder leden. Thans staan alle akkers even mooi en 't is een lust, om te zien hoe frisch en fleurig de aardappelvelden er bij staan. Het weer werkt ook mee. De aardappels ko men prachtig blank uit den grond, wat voor een willigen handel van bctcekcnisis. Met een dergelijk product is reclame te maken. Was de aanvoer van vroege aardappelen aan de Broeker veiling van beteekenis, aan die van den Noordermarktbond had hij minder te beteekencn. In de Streek was het de veiling te Bovenkarspel, waar al heel veel nieuwe aardappelen werden aan gevoerd. Overigens was het met den aanvoer van dit product maar slap. Dit was een van de oorzaken, dat het met de prijzen nogal liep. Niettemin was er in het binnenland nog maar weinig tc plaatsen. Op de binnenlandsche markten ovorheerschten dc oude aardappels nog. Blijkbaar waren voor vele beurzen de nieuwe nog te duur. Gelukkig was het dan ook, dat Duitschland aan de markt kwam. Dit land nam al vrij wat af. Men mag verwachten, dat, vooral tengevolge van het aanhoudende warme weer, het met de concurrentie van de oude aardappels nu wel Voorzitter gelooft toch wel, dat de heer Wonder tevreden is. De heer Wonder schijnt wel dankbaar tc zijn, doch niet geheel voldaan. Ook de heer Rot is met de uit legging ampel tevreden. Hij vindt 't niet billijk. Ook zou de heer Rot wat gemakkelijker willen zitten. De ze stoelen bevallen hem niet. Voorzitter geeft evenwel niet veel hoop, dat aan dit verzoek zal worden voldaan. De heer Kater zou wat meer grint op den Oude- sluizerwcg willen hebben en vroeg ook of de vuilnis belt ter plaatse niet te groot wordt. Aan het eerste is reeds voldaan en wat de vuil nisbelt betreft, dit heeft de aandacht van het be stuur. Dc heer Groneman vroeg wat de reden was, dat deze keer zoo laat werd vergaderd; dit gebeurt toch altijd in Mei. Om dozen tijd komt het ons zeer slecht gelegen. Voorzitter zeide dat wanneer in Mei een vergade ring was gehouden, wij nu opnieuw moesten verga deren voor de verkiezing Hoofdingelanden en het onderzoek der geloofsbrieven. We hebben er dus een vergadering mee bespaard. De heer Groneman hoopt dat het dan een volgend jaar weer in Mei kan gebeuren. - Hierna sluiting, waarna in comité werd gegaan. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Onder leiding van Mevrouw Grocnhart werd Za terdagavond in de zaal van den heer Pijper een proefles in Esperanto (methode Cseh) gegeven door den heer Roland Dupuis uit Rouen, Frankrijk. De voorzitster van de vergadering, Mevr. Grocn hart, verwelkomde den heer Dupuis henevens liet vrij talrijk publiek, ook uit omliggende gemeenten, gedeeltelijk bestaande uit esperantisten. De heer Dupuis doet dit nog eens dunnetjes over in Espe ranto, met vertaling door Mevr. Groenhart, en begroet in 't bijzonder de voorzitster en Mej. A. Reuvers, die dezen avond hebben voorbereid. Onder begeleiding op de piano door den heer Du puis werd door de aanwezigen gezamenlijk ge zongen het esperantolied: La Espero. Nadat door dezen enkele liederen in esperanto waren gezongen, nam Mevr. Groenhart het woord, om in 't kort het ontstaan van de wereldtaal mee te deelen. over die afbeelding van vergiftige pijlen, als woonden zij een lesje bij. En de man, die deze les gaf, zoo vlak in hun nabijheid, hoe zacht hij ook sprak, was een moord op het spoor, en zag misschien op ditzelfde oogenblik op een van die meisjes a lszijn prooi neer; smeedde mis schien op ditzelfde oogenblik zijn voornemen haar voor het gerecht in de beklaagdenbank te doen plaats nemen, om haar vervolgens, ker mend en snikkend van angst, in het eerste licht vhn den grijzen morgen naar het afschuwelijke rood geverfde schavot te laten voeren dat ge durende den nacht in het geheim vóór de poor ten van de gevangenis zou zijn opgeslagen. Jim zag Hanaud, de opgeruimde en de vriendelijke, als in een gebarsten spiegel, tot een sombere, onheilspellende figuur hervormd. Hoe kon hij aan deze tafel zoo dicht bij haar zitten, met haar spreken, haar dit en dat uitleggen van die af beeldingen op de plaat, hij, die een mensch was. en wetende wat hij van plan was. Met een kreet van verbittering verstoorde Jim de les. „Maar dit is geen vergif! Dit is een boek over vergif! Het boek kan niet dooden"'! Hanaud had zijn antwoord terstond gereed. „.Niet?" riep hij heftig. „Luister dan naar hetgeen mademoiselle een minuut geleden heeft opgemerkt. Onder dien eènen pijl. gemerkt „Fig. F." heeft de professor een kleine bemerking ge schreven". Deze bizondere pijl onderscheidde zich in den vorm van de schacht eenigszins van de andere Juist beneden de driehoekige ijzeren punt, was de schacht dikker. Het was alsof de punt in een bol geplaatst was; zooals men somtijds ziet bij pennehouders, die aan het boveneinde plat en lintvormig zijn, om zeer dik te worden aan het ondereinde, waar de pen wordt ingestoken. gedaan zal zijn en het binnenland ook meer gaat betrekken. Aanvankelijk werd voor groote Schotsche muizen van f 5.80—6.40 besteed, drielingen brachten f 4.50 5.30 op cn kleine f 2.50—3.20. De minimumprijs, door de Ned. Groenten- en Fruitcentrale vastgesteld, was toen nog voor groote f 5.50, voor drielingen f 4.50 en voor kleine f 2.50. Dc aanvankelijk bestede prijzen zakten iets in n.1. tot f 5.506 voor groote, f 4.50—4.S0, voor drielingen en f 5.70—5.90, voor bon ken, die aanvankelijk f 5.806.40 opbrachten. Den lSden Juni werden echter dc minimumprijzen gewij zigd en daalden ook de notoeringen. Veel werd toen voor den minimumprijs van f 5.20 voor groote ver kocht. Zaterdag' werd deze alweer verlaagd tot f 4.10 voor groote en f 2.50 voor drielingen. Het gevolg er van was, dat met deze minimumprijzen ook de beste te prijzen zakten. Voor groote werd toen f 4.60—4.80 betaald; voor bonken f 4.504.70, drielingen f 2.50 3 cn kleine f 1—1.20. In vergelijking met het begin van de week was de prijs dus flink teruggeloopen. Ge lukkig kon alles worden verkocht. De vraag is, of dit zoo zal blijven. Verwacht wordt, dat bij de groo tere aanvoeren, welke de volgende week te verwach ten zijn, de minimumprijzen nog wel zullen zak ken. Als die verlaagde minimumprijs dan maar niet. gepaard gaat met een nog lageren veilingsprijs. Anders vreezen we, dat het oordcel van het gaat-nog- al in liet tegengestelde zal overslaan. Met de tomaten ging het minder goed. Werd dc vorige week voor de A-sortecring nog ongeveer f 20 betaald, deze week zette in met gemiddeld f 14, wel ke prijs zich echter nog niet kon handhaven en op het laatst der week terugliep tot f 8.50 a f 9.30. Met de andere sorteeringen liep het evenzoo. B, die dc vorige weck nog f 19 opbracht, kon aanvankelijk maar f 12.70 a f 13.10 opbrengen en bracht het later niet verder dan f 8.80 tot f 9. Ongeveer gelijke prijs daling viel te constateeren bij C, terwijl CC van f 18.20 op het eind der vorige week terugliep tot f 11.80 in het begin dezer week en fot f 5.50 op het eind. De aanvoer beliep 78000 Kg. Wortelen zetten wat beter in deze week; aanvan kelijk waren zo duurder dan de vorige. Er werd n.1. f 4.60—6.90 voor besteed. Sterk liepen de prijzen echter later achteruit, zoodat, op het laatst van deze week nog slechts f 2.403.80 werd betaald. Rabarber kwam er maar weinig. De prijs liep iets achteruit; er werd n.1. f 2.102.60 voor besteed. Bloemkool kwam er ook niet veel. Dc prijs was niet hoog, en liep op het eind nog wat achteruit. Aanvankelijk werd f 8.409.40 betaald, later f 77.40. Esperanto is samengesteld door den Poolschen oogarts, Dr. L. L. Zamcnhof, geboren te Bialystok in Polen. Deze stad bezat een zeer gemengde bevol king, bestaande uit Russen, Polen, Duitschers cn Joden. Tusschen deze nationaliteiten ontstond dik wijls twist, daar ze elkaar niet voldoende konden verstaan vanwege het taalverschil. Hierdoor rijpte hij Dr. Zamcnhof dc idéé van de wenschelijkheid van een wereldtaal. Toen hij op het Gymnasium kennis maakte met Grieksch cn Latijn, meende, hij aanvankelijk, een dezer talen daarvoor tc kunnen aanbevelen. Maar do vele bezwaren, hieraan verbonden, evenals aan het aanleercn van elke bestaande taal met de ver schillende regels en verbuigingen, enz. deden hem eindelijk besluiten, te trachten een kunstmatige taal samen te^gljftji, waarin het aantal woprd.cn zeer werd beperkt cn do regels, verbuigingen cn vervoe gingen tot oen minimum werden teruggebracht. Door gebruik te maken van voor- en achtervoegsels wer den de eindelooze woordenreeksen gereduceerd tot een betrekkelijk klein aantal stamwoorden. Na jarenlange studie durfde Dr. Zamcnhof zijn nieuwe taal, ontleend aan de voornaamste kuituur- talen, de wereld inzenden. De woordenschat van Esperanto is voor 60 pet. van Romaanschen, voor 30 pet. van Germaanschcn cn voor 10 pet. van Sla- vischen oorsprong. Ten slotte wees do spreekster er op. dat Esperanto niet beoogt, de volkstalen te doen verdwijnen, doch enkel het onderling verkeer tus schen de volken te vergemakkelijken, cn, wie weet, tevens den vrede te bevorderen. Applaus. Vervolgens gaf de heer Dupuis, geassisteerd door Mevr. Groenhart, een proefles, welke door de aardige cn vernuftige inrichting wel insloeg Na de pa'uze, wel noodig bij de tropische hitte in de zaal, werden als een aangename afwisseling dankbaar aanvaard een paar nummers fluitsolo door Mcj. Truus Kistemaker uit Barsingerhorn met be geleiding op de piano van Mej. de Ruijter uit Scha- gen. Daverend applaus aan het slot. Na nog enkele zangnummers van den lieer Dupuis cn een vervolg op de les, kon de voorzitster onder de gewone plichtplegingen cn met bijzonderen dank aan de medewerksters van dezen avond, tot sluiting overgaan. Met het: Gis la revido, werd door allen ingestemd. Ons kwam het. voor, dat het doel van den pro- naganda-avond: het bevorderen van een cursus te Dirkshorn, wel kans van slagen zal blijken te bezit ten „Zie bladzijde 37", zeide Hanaud de noot van den professor lezende, en de bladzijden terug slaande. „Bladzijde 37. Hier hebben wij baar"! Hanaud liep met zijn vinger vlug de regels tot aanbet midden van de bladzijde na, en hield stil bij een woord in hoofdletters. „Figuur F.!" Hanaud trok zijn stoel wat dichter bij de tafel Ann Upcott was om het einde van de tafel heen- geloopen, ten einde beter te kunnen zien) zelfs Jim Frobisher betrapte zich er op, dat hij ver over den schouder van Hanaud leunde. Zij wa ren allen door een eigenaardige spanning be vangen; zij waren zoo vol verwachting als on derzoekingsreizigers bij het doen van een ont dekking. Terwijl Ilanaud voorlas, scheen nie mand adem te halen, en dit was hetgeen hij las: „Figuur F is een voorstelling van een vergif tigden pijl, die mij geleend werd door Simon Harlowe Esq.,, la Maison Grenelle te Dijon. Hij werd dezen geschonken door een zekeren keer John Carlisle, - een kolonist aan de Shiré Ri vier in de landstreek Kombé, en is het meest volmaakte type van een vergiftigden pijl, dat ik ooit gezien heb, Het zaad van de Stropanthus wordt fijngestampt in water en vermegd met roode klei, die door de inboorlingen van Kombé wordt gebruikt, en dit deegje wordt dik over den kop van de pijlschacht en over de platte ijzeren punt en de randen gestreken. De pijl is geheel nieuw en het smeersel ongebruikt". Toen hij dit gedeelte had voorgelezen, leunde Hanaud achterover in zijn stoel terng. „U ziet dus, mijnheer Frobisher. welke vraag wij te beantwoorden hebben gekregen. Waar is op den dag van vandaag, de pijl van Simoa Harlowe"? (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1936 | | pagina 6