et huis Nieuwe toeslagregeliog in wording l»iji De Langendijker Groentenveilingen. Ook voor dc Amstelmeer- visschers met de RADIO. VAN EWIJCKSLUIS. Onder de Amslelmcervisschers bestond reeds ge- ruimen tijd ernstige ontevredenheid over de op hen toegepaste steunregeling, daar zij de meening wa ren toegedaan, dat deze bij de toch al aan scherpe kritiek onderworpen steunregeling voor de IJssel- meervisscliers, nog zeer ongunstig afstak. Toen er dus in het begin van dit jaar sprake van was, dat deze laatste regeling in eene toeslagregeling zou worden omgezet, is er door den heer K. Keuris, voorzitter der vereen. „Visschersbelangen" te Van Ewijcksluis, hij den Directeur der Rijksdienst al spoedig op aangedrongen, dat ook voor de Amstel- meervisschers voortaan eene regeling in denzelf den geest zou gelden. De directeur der Rijksdienst, de heer Houhen, bleek hiertoe toen wel bereid, doch meende zich voorloopig eerst tot de grootcre groepen te moeten bepalen. Wanneer de regeling voor de groep der IJsselmeervisschers en die voor de visschers, die langs de afsluitdijk zoowel in 't IJsselmeer als op den Waddenzee haar bedrijf uitoefent, gereed zouden zijn, zou ook voor dc kleinere groepen, als die voor het Zwarte Water, het Amstelmeer, de vischvcnters, enz., getracht worden eene voor hen passende rege ling te ontwerpen. Teneinde nu een goeden grondslag te treffen voor eene regeling voor de Amstelmeervisschers, ontving de heer Keuris voor ruim een week terug eene uit- noodiging om hierover op het kantoor der Rijks dienst eene bespreking te komen voeren. Bedoeld on derhoud nu heeft op Zaterdag 27 Juni plaats gehad. Het was op een Zondagmorgen in liet lokaal van den heer Chr. Hoogmoed met de belanghebbenden gehouden bijeenkomst, dat de heer Keuris den loop van het bedoelde onderhoud en het tenslotte verkre gen resultaat uiteenzette. Het- daarbij door den di recteur der Rijksdienst oorspronkelijk naar voren gebrachte voorstel kwam hierop neer, dat inplaats van de bestaande steunregeling eene Toeslagrege ling zou worden toegepast, op den zelfden grond slag als die der IJsselmeervisschers. Echter zouden de percentages van dezen toeslag aan de Amster- mcervisschers te verstrekken, met die der tot de IJsselmeerregeling toegetredenen verschillen. Voor gesteld werd nu, het uit te keeren percentage gedu rende 39 weken per jaar te bepalen op 35 pet., voor de overige 13 weken op 70 pet. van den basis dezer toeslag. Omgerekend kwam dit dus neer op 22% week volledigen toeslag per jaar. Deze volledigen toeslag bedraagt f 12 per week plus f 1 voor ieder kind boneden 14 jaar. Spr. had tegen de hier ont worpen regeling echter ernstig bezwaar gemaakt, daar deze z.i. tegenover die der IJsselmeervisschers zeer ongunstig afstak. Bij die regeling wordt n.1. aan de A-groep (volledige visschers) een toeslag verstrekt, die omgerekend over een vol jaar 35 weken volledigen toeslag geeft, terwijl aan den B-groep onvolwaardigen of zij, die persoonlijk wel volwaar dig zijn, doch om eenigerlei geldige reden, als: het hebben van een voor de tegenwoordige visscherij minder geschikt vaartuig of het ontbreken van ka pitaal, om zich voor eene andere wijze van uitoefe ning der visscherij in te richten of om welke andere reden dan ook, hun bedrijf niet meer volwaardig kunnen maken), eveneens omgerekend, 3S volle we ken toeslag wordt verleend. Waar de Amstelmeervis schers, waarvoor de thans in bespreking zijnde rege ling zou gelden, allen tot de volwaardigen mogen worden gerekend, meende spr. op eene regeling te moeten aansturen, die zoo dicht mogelijk die der volwaardige IJsselmeervisschers zou benaderen, d.w.z. dat deze dus zoo nabij mogelijk tot 35 volle week-toeslagen diende te worden gebra<jht. Daar spr. echter al spoedig merkte, dat dit aantal volle toc- slag-welcen niet zou kunnen worden bereikt, had hij zelf een tusschenvoorstel ingediend, om gedurende 32 weken den toeslag op 50 pet. en gedurende 20 weken op 80 pet. van den grondslag te bepalen. Dit zou dan omgerekend 32 weken vollen toeslag hebben betee- kend. Ofschoon spr. aan dit tusschenvoorstel gerui- men tijd had vastgehouden, kon dit geen genade vinden, waarom spr. tenslotte had toegestemd, een inmiddels door den heer Houben nieuw gedaan voor stel, waarbij de toeslag voor 26 weken op 35 pet. en eveneens voor 26 weken op 70 pet. (wat bij omreke ning op 27.3 week vollen toeslag neerkomt) zou wor den bepaald, met de belanghebbenden te bespreken. Spr. weer er hierbij op, dat ieder individueel vrij stond in zijn keuze, of hij hierop al dan niet wensch- te in te gaan. Nadat deze nieuwe regeling geruimen tijd aan ge- H FEUILLETON Naar het Engelsch door A. E. W. Mason 29. -„Het eerste wat ik aanraakte was de muur", hervatte Ann, „juist bij den hoek van de gang en de hal." „De gang met de vensters die op den voor tuin uitzien aan de eene zijde, en met de deuren van de ontvangkamers aan de andere?" vroeg Hanaud. „Juist". „Waren de gordijnen voor die vensters even eens dichtgeschoven?" „Ja. Er was nergens een zweem van licht te bekennen. Ik vond tastend mijn weg langs den rechtschen muur dat wil zeggen, in de hal, niet in de gang natuurlijk toen mijn handen eensklaps de oppervlakte kwijt raakten, en niets voelden. Ik had het deurportaal bereikt. Ik tastte naar den deurknop, draaide deze om en trad binnen. De knop voor het licht was in den muur, terzijde van de deur, vlak aan mijn lin kerhand. Ik draaide er aan. Ik geloof dat ik nog half slapende was. toen ik het licht in de schat kamer, zooals wij die noemen, opdraaide. Doch één oogenblik later, was ik wakker genoeg ;o, ik geloof, dat ik nooit in mijn leven zoo klaar De vroege aardappelcampagne in vollen gang. Achteruitgang in de prijzen groote vooruitgang in den aanvoer groote hoeveelheden bleven onverkocht gelukkig is er voor deze weer een rege ling als het vorige jaar de minimum prijs wordt echter successievelijk lager verwacht wordt, dat deze voorloopig niet beneden 13.50 zal worden gesteld. To maten bij grooten aanvoer lage prijzen. Wortelen brengen zeer afwisselende prijzen op. Bloemkool is zeer laag in prijs aan beide veilingen aanvoer Weinig rabarber tegen lage prijzen, aanvoer van druiven geen hooge prijs. De belangstelling aan de Langendijker veilingen concentreert zich, zoowel bij tuinder als koopman, om de vroege aardappelen. Al worden er reeds ver schillende andere producten aangevoerd, de mark ten staan toch hoofdzakelijk in het teeken der Schot- sche muizen of Eerstelingen. Daarom draait voor de meeste tuinders het wel en wee. Liep het de eerste weken vrij goed met den handel in dit product, deze week is daarin verandering gekomen. Groote hoe veelheden bleven onverkocht, niet alleen aan onze veilingen doch ook aan andere. Bij de groote hoeveel heden, welke worden aangevoerd, mogen de tuinders aan Langendijk en omstreken van geluk spreken, dat voor de doorgedraaide, onverkocht gebleven aard appelen, door de Ned. Groenten-, en Fruitcentrale de zelfde regeling is getroffen als verleden jaar, zoodat hun al dadelijk de helft van den minimumprijs en later de andere helft wordt uitbetaald. Als nu die minimumprijs, die in korten tijd herhaaldelijk is ver laagd, maar niet op een peil wordt gebracht, waardoor het niet meer mogelijk is een rendabele opbrengst te verkrijgen. Met ingang van 18 Juni was die mini mumprijs f 5.20 voor groote, twee dagen later werd hij op f 4.60 gesteld, 23 Juni gingen er weer 28 dubbel tjes af en op 26 Juni werd bij op f4.bepaald. Er mag nu worden verlangd en verwacht, dat er in deze vaststelling van de minimumprijzen eens rust komt. De indruk wordt gevestigd, dat het niet in de bedoeling ligt voorshands de minimumprijzen nog veel verder te verlagen, zoodat tot half Juli wel niet lager dan f3.50 zal worden gegaan. Als de tuinders daarop konden rekenen, zou dit voor hen aanlei ding kunnen en mogen zijn, om niet al te haastig met rooien te zijn en daarmee slechts in gematigd tempo voort te gaan. Met ingang van 29 Juni wordt ook de sorteering voor geelvleezige soorten gewijzigd en wordt de maat voor drielingen op 28—38 m.M., voor groote op 3645 m.M. en voor bonken op 4550 m.M. en hooger gebracht. Deze sorteering bleek noo- dig, teneinde ook export na.ar Zuid-Amerika mogelijk te maken. De aanvoer van Schotsche muizen was deze weck zeer groot, in het bijzonder aan de Broeker veiling; aan de veiling van den Noordermarktbond was de aanvoer in vergelijking met de vorige week, sterk toe genomen. In totaal bedroeg %e aanvoer 292 spoor wagens, waarvan 226 aan de Broeker veiling. De be stede prijzen zakten met de verlaging van de mini mumprijzen. Aanvankelijk kan voor groote nog f 4.60 —f5.40 worden gepiaakt, welke prijzen al spoedig te rugliepen tot f4.40 a f4.60 en op het eind der week daalden tot f4— a f4.40. Bonken werden aanvan kelijk nog voor f460 a f470 verkocht, later voor f 2.50—2.90, drielingen lagen de eerste helft der week tusschen f2.40 en f3.—, later tusschen f2.— en f2.40. Voor kleine werd f 0.7Óf 1.70 betaald. Met de tomaten ging het slecht. Het warme weer is oorzaak van grooten aanvoer en daardóor van la ge prijzen geworden. De B-sorteering bracht nog de minst slechte prijzen op. Voor A werd bij uitzonde ring iets meer dan f10.betaald; bijna alles weid verkocht voor f8.3O-f9.S0. B-qualiteit ging meestal voor f 10.20—f 11.30 van de hand; slechts op een markt dag werd f9.40—f9.50 besteed. Bij deze lage prijzen hield de C-sorteering zich nog niet zoo slecht niet noteeringen van f8.40-f9.-. CC.werd voor fo.— tot ruim f6.— verkocht, met voor enkele partijen iets hooger en lager. De prijzen der wortelen wisselden vrij sterk af. Zoodra de aanvoer iets grooter werd, zakten de prij zen in. Bij zeer geringen aanvoer werd f4—f5 be steed, bij grooteren aanvoer werd veel verkocht voor f2.6Ö—f3.80. Buitengewoon slecht liep het met de bloemkool, waarvan aan beide veilingen aanvoer plaats vond. Aanvankelijk werd er nog verkocht voor f 5f 8, doch later brachten de mooiste niet meer dan f4—, soms ruim f3.op. Tweede soort werd nog verhandeld voor f 1.50—f2.90. De aanvoer van rabarber was klein. De prijzen lagen tusschen f 2 en f 2.60. Voor het eerst werden druiven aangevoerd, Frankenthalers, die voor f39. werden verkocht. dachtenwisseling onderworpen was geweest en van ieder der aanwezigen was berekend, in hoeverre hierin, vergeleken bij de thans bestaande regeling, voor hen persoonlijk voordeel zou schuilen, bleek dat liet minimum-verschil op f 82.90, het maximum- verschil op f 107.60 per persoon per jaar mocht wor den gesteld. Voor zoover aanwezig werd hierop door alle hierbij betrokkenen besloten, de thans voorge stelde regeling te aanvaarden en hiervan zoo spoedig mogelijk, door invulling van een formulier voor de zen toeslag-regeling, aan den Directeur van de Rijks dienst kennis te geven. De heer Keuris deelde hierna nog mede, dat door den heer Houben de wensch was geuit, eens met de visscherij op het Amstelmeer kennis te maken. Spr. had daartoe gaarne zijne medewerking beloofd en hoopte, die ook van de visschers te mogen verwach ten. Deze werd gaarne toegezegd, mits men van te voren van het tijdstip hiervan op de hoogte zou worden gesteld, opdat daarmee met de uitoefening der visscherij voldoende rekening zou kunnen wor den gehouden. W'ARMENHUIZEN Opheffing Crisiscomité. Stichting fonds voor bijzondere nooden. Zaterdagavond kwam het Plaatselijk Crisiscomité, bestaande uit leden en oud-leden van den Raad, on der leiding van Burgemeester Lovinlc, voor het laatst hijeen. Het Nationaal Comité is opgeheven en dus moest ook het plaatselijk comité geliquideerd wor den, de penningmeester gedechargeerd en een be stemming gegeven aan het kleine financieele over schot. Voorzitter deelde een en ander mede over de werking van het comité in Anna Pa'ulowna, waar aan we het volgende ontleenen. Het plaatselijk crisiscomité werd opgericht op 8 Januari 1931 en was destijds samengesteld uit de leden de heeren G. v. d. Berg, J. Dekker, K. Keuris, W. Komen, D. Koorn, G. Kuiken, D. Lubbert, J. Ra ven, C. Rezelman, D. Smit, D. Stammes, terwijl de burgemeester als voorzitter en de heer Keijzer als secretaris fungeerden. waikker geweest ben. Werkelijk, mijn vingers badden nauwelijks dén knop aangeraakt om het licht op te draaien, of, vóór ik ze er af had kun nen nemen, hadden zij het licht weer uitgedraaid Doch ditmaal deed ik het met de grootste voor zichtigheid, zoodat er geen geluid, niet het ge ringste geklik zou hoorbaar zijn, wat mijn aan wezigheid had kunnen verraden. Tusschen de heide bewegingen van mijn hand was zulk een korten tijd verloopen, dat ik juist even den tijd had gehad mijn oogen te laten vallen op de pen dule boven op het kabinet van ingelegd hout in het midden van den wand tegenover mij, doch daarna stond ik weer in de duisternis, stokstijf en mijn adem inhoudende een weinig ver schrikt, ja stellig een weinig verschrikt, doch eigenlijk meer verbaasd dan verschrikt. Want, achter den binnenwand van de kamer, aan het andere einde, vlak bij het venster, daar" en Ann wees naar het tweede van de rij ge sloten luiken, die blind in den tuin staarden stond de deur, die sedert den dood van Simon Harlowe altijd gesloten was geweest open, en daarachter brandde een licht", Betty Harlowe stiet een lichten kreet uit. „Die deur?" riep zij, nu eindelijk werkelijk ongerust. „Stond die open? Hoe heeft dat ge kund? Hanaud verschoof in zijn stoel en deed haar een vraag. „Aan welke zijde van de deur steekt de sleutel mademoiselle?" „Aan de zijde van mevrouw, zoo de sleutel er al instak". „Zoo; u herinnert zich dus niet, of hij er in stak of niet?" „Neen", antwoordde Betty. „Natuurlijk lie pen Ann en ik de slaapkamer van mevrouw in en uit wanneer deze ziek was, doch er bevond zich een kleedkamer tusschen de slaapkamer en De medewerking der ingezetenen liet in hoofdzaak niets te wenschen over. In 4 jaren tijds werd onge veer 4500 gulden, gecollecteerd, terwijl ten bate van de kas een loterij werd gehouden, waarvan het batig saldo f 538.50 bedroeg, zoodat al met al ruim f 5000 werd ontvangen. Van liet gecollecteerde word 10 pet. afgestaan aan het Nationaal Crisiscomité te 's-Gra- venhage. Met deze f 5000 was het mogelijk den erg- sten nood te lenigen. In 1932 werd ongeveer f 400 uit gekeerd; in de volgende jaren ongeveer f 1000 per jaar. Doch niet alleen werd geld verstrekt, ook werd, daartoe in staat gesteld door het nationaal crisisco mité, steun verleend in natura. Van deze instelling mocht het plaatselijk comité verschillende zendingen goederen ontvangen, in hoofdzaak bestaande uit on- derkleeren, werkbroeken, schoenen, babygood en zelfs rijst en cacao. Bovendien ontving het comité in 1932 10 ton eierkolen. In 1934 15 ton cn in 1935 nog eens 15 ton, welke door middel van de plaatselijke brandstoffenhandelaren werden gedistribueerd. In een brief van den Min. van Binnenl. Zaken wordt opgemerkt, dat wel de gevolgen van de cri sis nog voortduren, maar na zooveel jaren toch niet meer van acuten nood gesproken kan worden. Daar om is dan ook het Nat. Comité, dat ten doel had steun te verleenen aan hen, die hij het ontstaan van de crisis in groote moeilijkheden geraakten, opge heven. Men zal zich over alle linies hebben in te stellen op een verlaagd niveau en steunverleening zal weer vrijwel alleen moeten geschieden door de van oudsher bestaande organen, die dat steeds de den. Steun in natura wordt dus voortaan overgela ten aan de gewone armenzorg. Voor den midden stand is een borgstellingsfonds bestemd, tot het ver leenen van credietsteun. Alleen voor enkele „nieuwe armen", heel vaak „stille" armen, door bijzondere omstandigheden in nood gekomen, zou men het werk van het crisiscomité voort willen laten duren, in dien zin, dat men geen steun in natura of een ge regelde steunverleening zou willen geven, doch door een gift ineens, door morcelen steun, saneering van hun bedrijf, enz. helpt, als de bestaande instellingen dat niet kunnen. Daarvoor is het Nationaal Fonds voor bijzondere nooden gesticht en kwam Zaterdag avond ter sprake ook hier een comité van samen werking voor bijzondere nooden te vormen. Dc heer Keijzer zegde toe het secr.-penningmeesterschap op de gemeenschappelijke deur naar mijn kamer, zoodat wij het bezwaarlijk hebben kunnen opmer ken" „Dat is zoo", gaf Hanaud toe. ,De kleedkamer waar de verpleegster had behooren te slapen, en waar zij ook sliep, wanneer mevrouw een aan val had. Kunt gij u nog herinneren, of de ver bindingsdeur den volgenden morgen nog open stond, of was zij toen gesloten?" Betty fronste de wenkbrouwen en dacht na, doch schudde het hoofd. „Dat herinner ik mij niet meer. Ons hoofd liep om. Er viel veel te doen. Hij is mij niet op gevallen". „Neen. Waarom zou het ook?" zeide Hanaud. Hij keerde zich weer tot Ann. „Alvorens u met deze zeer vreemde geschiedenis verder gaat, ma demoiselle, wil ik gaarne één ding van u we ten. Was dit licht achter die geopende deur, een licht in de kleedkamer, of in de kamer, één ver der dan de kleedkamer, de slaapkamer van mevrouw Harlowe dus. Of is dit niet door u opgemerkt?" „Ik meen in de achterste kamer", antwoord de Ann met vertrouwen. „Anders zou er meer licht binnen de schatkamer gevallen zijn. De schatkamer is ongetwijfeld lang, doch waar ik stond, was het volkomen duister. Er was geen anderlicht dan het gele schijnsel door de deur opening. Het lag in een streep dwars over het karpet en bescheen den draagstoel die tegen over de deuropening staat, tot deze glinsterde als zilver." „Zoo, zoo", staat er een draagstoel in dat mu seum", merkte Hanaud luchtigjes op. „Die zal de moeite van het bezien waard zijn. Dus het licht, mademoiselle, kwam van uit het achterste vertrek?" „Het licht en de stemmen"', zeide Ann met een trilling in haar keel. WOENSDAG 1 JULI 1936. HILVERSUM (1875 M.) VARA-uitzending. 8.00 Gram.pl., 9.30 Keuken praatje; 10.00 Morgenwijding VP.R.O.; 10.15 „Orvi- tropit", voordracht, causerie over de arbeidersbewe ging in Engeland, en grara.pl.; 12.001.45 De Fliere fluiters, en gram.pl.; 2.00 Gram.pl.; 2.30 Voor do vrouw; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 De Notenkra kers; 7.00 Sportuitzending; 7.15 De Krekeltjes; 7.40 Het brandgevaar in boscli cn hei; 8.30 Herh. SOS-ber. 8.05 Nieuwsber. A.N.P., en VARA-Varia, gram.pl.; 8.15 VAR A-orkest en zang; 9.00 Gram.pl.; 9.30 Vervolg concert; 11.00—12.00 Gram.pl.; 10.05 Cymbaal en piano; 10.15 Vervolg concert; 11.0012.00 Gram.pl.; HILVERSUM (301 M.) NCR V-uitzending. 8.00 Schriftlezing; 8.15—9.30 Gram.pl.; 10.30 Morgendienst; 11.0012.00 Orgelcon cert; 12.15 Gram.pl.; 12.30 Vocaal-instrumentaal con cert; 2.00 Gram.pl.; 2.30 Postzegel praatje; 3.00—3.45 Pianorecital; 4.00 Viool en zang; 5.00 Kinderuur; 6.00 —6.30 Boekbespreking; 8.15 Bidstond voor de Vrije Universiteit; 9.15 Zangconcours; 10.45 Berichten ANP; 10.50—11.30 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.) 11.20 Gram.pl.; 11.45 Kerkdienst; 12.50 Orgelspel; 1.20 BBC-Empireorkcst en soliste; 2.20 Geiger en zijn Yorkest; 3.05 Pianorecital; 3.35 Het Carlton Hotel-or kest; 4.20 Sted. Harmonie-orkest van Clieltenham; 5.05 Het Mac-Arthur-kwintet; 5.35 Dansmuziek; 6.20 Berichten; 6.50 Het Bentley Colliry Silver Orkest; 7.35 Dansmuziek; 8.20 Het St. Romboutskoor en or gel; 9.25 Pianorecital; 9.50 Berichten; 10.20 Fred. Hartley's Novelty Kwintet, en zang; 11.05 Het New Georgian Trio; 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 11.20 Orkestconcert; 2.50 Con cert; 4.20 Gram.pl.; 5.50 Orkestconcert; 8.20 Pianore cital; 9.05 Radiotooneel; 11.051.05 Dansmuziek en populair concert. KEULEN (456 M.) 6.50 en 12.20 Orkestconcert; 1.35 Symphonieconcert; 2.35 Gram.pl.; 4.50 Sted. Orkest; 6.20 Omroeporkest; 9.05 Weragorkest en solisten; 10.5012.20 Qmroep- kleinorkest. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Omroeporkest; 1.302.20 Dansmuziek' 5.20 Gram.pl.; 6.20 Kamermuziek; 7.20 Gram.pl.; 8.20 Operette-uitzending; in de pauze en van 10.30—11.20. Gram.pl. 484 M.: 12.20 Gram.pl.; 1.30—2.20 Omroeporkest? 5.25 dito; 6.35 Gram.pl.; 8.20 Het St. Romboutskoor; 9.35 Symphonieconcert; 10.3011.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.)1 8.30 Gram.pl.; 9.05 Gemeenschapszending „HJ-SS!" 9.35 Blaasconcert; 10.20 Berichten; 10.35 Olympia- nieuws; 10.50 Hobo en piano; 11.05 Weerbericht; 11.20' 12.20 Ivarl Huschke's Orkest. zich te nemen, de heer Rezelman (lid van het Bur gerlijk Armbestuur) en de heer Lubbert (voor de Evangelisatie) werden bereid gevonden deel uit te maken van het nieuwe comité en voorzitter zal daar verder voor uitnoodigen Ds. Vorstman, Dr. Jansen, Pastoor van der Eem en Pastoor Verhoeff. De taak van dit comité, die we boven reeds gedeeltelijk om schreven, is een band te vormen tusschen cïe par ticuliere en kerkelijke instellingen van liefdadigheid. Als het plaatselijk comité door het Nat. Fonds is erkend, kan daar zoo noodig een beroep op worden gedaan. De vergadering besloot het overschot van het pl. crisiscomité te storten in de kas van het Comité van samenwerking voor bijzondere nooden. Nadat tot op heffing van het crisiscomité was besloten, dankte voorzitter naast de leden daarvan ook de heeren Doets, Wuis en Baken voor hun werkzaamheden en in het bijzonder de tegenwoordige wethouders, de heeren Keuris en Op 't Veld, den oud-wethouder Lubbert en den secretaris, den heer Keijzer. Deze vier heeren ontvingen voor hun geheel belangeloos werk van het Nationaal Crisiscomité een mooie herinneringsmetlaille, die voorzitter hun, met een felicitatie voor deze onderscheiding overreikte. Na dat allen de keurig uitgevoerde medailles, die de beeltenis van Prinses Juliana en den naam van dengeen, die de medaille ontving, dragen, hadden bewonderd, sloot voorzitter de vergadering. Geslaagd. W. Egmond slaagde voor het eindexamen van de H. Handelsschool te Den Helder. „Stemmen 1" riep Hanaud luid. Hij schoot in. zijn stoel rechtop, terwijl Betty Harlowe zoo wit werd als een doek. „Stemmen! Wat betee- kent dat? En herkende u die stemmen?" „De eene kwam van mevrouw. Daarbij is iede re vergissing uitgesloten. Een oogenblik klonk deze luid en driftig. Daarop ging zij over in een dof gekreun. De andere stem sprak slechts één maal en zeer weinig woorden, maar zeer helder. Doch zij sprak in een gefluister. En er was ook een geluid van het maken van bewegingen."' „Van bewegingen!" vroeg Hanaud scherp; en met zijn stem, scheen ook zijn gelaat zich te ver scherpen. „Dat is een woord, wat ons hier niet veel wijzer maakt. Een processie beweegt zich Dat doet die stoel hier, wanneer ik hem een duw geef ook. Ook mijn hand, wanneer ik die naar den mond breng om een uitroep te onder drukken. Is het die soort van bewegingen die u bedoelt, mademoiselle?" Onder den sterken aandrang van zijn vragen* gaf Ann eensklaps teekenen van zwakheid. „Ja, ik vrees van wel", zeide zij met een hoorbaren snik en sloeg de banden voor het ge laat. „Ik heb het nooit begrepen, tot den mor gen, toen u zeide, hoe de pijl kon worden aange wend. O, ik zal mijzelve nooit vergeven. Ik stond in het donker, een paar meter verwijderd, meer niet ik stond doodstil en luisterde, en juist tegenover die verlichte deuropening was men bezig mevrouw te vermoorden"! Zij trok haar handen van haar gelaat en sloeg in een zenuw aanval met haar vuisten op haar knieën. „Ja, nu geloof ik het zeker! Met de heesche* norsohe stem, die wij kennen, riep mevrouw* Gestroopt, hè? (Wordt vervolgd)

Schager Courant | 1936 | | pagina 6