S¥3ooï gebruinde Huid Raad Zuidscharwoude. Uit onze omgeving. Brandweer-auto te water gereden. van gelaat hals en armen, öök bij geen zon, door AMILDA zonnebruincréme. Voorkomt tevens zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. SINT MAARTEN Een kort, doch lievig onweer woedde Maandagmid dag over ons dorpje en zal velen een angstig tijdje hebben bezorgd. Veel schade heeft het echter niet veroorzaakt. Het electrische net is raakgeslagen, zoo dat velen zonder stroom zaten. Het radiotoestel van het hoofd der school moest het ontgelden en is geheel verkoold en de boerenbehuizing, bewoond door den heer P. Jonker, werd door het weerlicht geraakt en een begin van brand ontstond, hetwelk echter door de buren tijdig kon worden gebluscht. Aanbesteding. EEN NIEUWE KAASFABRIEK TE BERKHOUT. Zaterdag is door den arcliitect D. S. 'de Boer te» Alkmaar aanbesteed namens het bestuur der Coop. Zuivelfabriek „De Ster" te Baarsdorpermeer (gem. Berkhout), den bouw van een fabriek met woonhuis, alsmede de glas-, verf- en behangwerken hiervoor. De uitslag van deze aanbesteding was: T. Dekker, Hoorn f22929; J. Schutte, Zaandam f22222; G. H. Geus, Helder f22000; D. Veul, Schager- brug f21900; G. Kuijpers, Hoogwoud f20640; W. Uiter dijk, Wieringerwaard f 20291; K. Bakker, Bobeldijk f 20197; S. Rood, Zwaagdijk f 19990; De Koning en Wit, Wognumf 19666; J. Faus, Nieuwe Niedorp f 19660; J. Bruin, Bobeldijk f 19600; E. Appel, Wognum f 19400; N. Groot, Berkhout f 19334; J. Langereis, Berk hout f 19330; P. Klok, Berkhout f 19325; G. Vertelman, Wervershoof f 19300; Henselmans, Noordscharwoude f19187; T. P. Vertelman, Wervershoof f19029; Fa. Koorn en de Jong, Medemblik f19000; O. Hamstra, De Rijp f18925; J. J. Feyen, Heiloo f18747; B. Giling, Zuidermeer f18075: Gebr. Boekei, 't Veld f16884; J. van Rjel en E. Nanninga, Hoorn f 16277. Het werk is aan de laagste inschrijvers opgedra gen. Glas- en verfwerken: Hoogste inschrijver: C. Hem- mer te Wognum met f956, laagste inschrijver: P. de Boer te Obdam met f 600. De gunning hiervan is aangehouden. De Raad dezer gemeente vergaderde Maandag avond te 8 uur in het raadhuis. Voorzitter was de heer Jhr. A. L. van Spengler, burgemeester. Secretaris de heer G. G. Post. Bij den aanvang der raadsvergadering was de heer De Geus afwezig. Later toen al eenige punten waarover gestemd moest worden, waren behandeld, kwam hij ter vergadering. Na opening door den Voorzitter werden de notu len van de,.vorige vergadering onveranderd vastge steld. Herstemmingen. Hierna waren een tweetal herstemmingen aan de orde. Ten eerste over de notulen der voorvorige ver gadering, waarin de heer Du Burck een wijziging wilde zien aangebracht. De heer Dijkhuizen, die in de vorige vergadering afwezig was meende, dat er niet veel verschil be stond tussehen het genotuleerde en het voorstel van den heer Du Burck. Het komt op hetzelfde neer. Ech ter, de heer Du B. heeft het voorstel gedaan en als hij nu wil, dat het woordelijk wordt opgenomen, kan spr. zich daar mee verëenigen. Voorzitter zeide, dat als de notulen de bedoeling weergeven van wat de heer Du B. heeft gezegd, deze wel kunnen worden goedgekeurd. We moeten niet overgaan tot wijziging van het een of ander woord bij wijze van vriendelijkheid. De heer Dijkhuizen zou er voor zijn als in den vervolge schriftelijk de voorstellen moesten worden ingediend. Dan heeft men geen verschil van mee ning meer. Tot stemming overgegaan bleek dat de stemmen weer staakten, zoodat het voorstel DU Burck ver worpen was. Voor wijziging stemden de hecren Bak ker, Dijkhuizen en Du Burck. Tegen de heeren Groen, .Weel en Kramer. Voorzitter hoopte dat in den vervolge de raad zich te hoog zal achten voor dergelijke futiliteiten. Er zijn belangrijker dingen té behandelen. De kweekeling met acte. Hierna moest herstemming plaats vinden over het voorstel van B. en W. om de kweekeling met acte geheel voor rekening der gemeente te nemen, of, wanneer dit niet werd toegestaan, een subsidie te verleenen aan de Oudercommissie van f 150. De heer Dijkhuizen zeide, toe te juichen hetgeen door de Oudercommissie en de voorstanders van het openbaar onderwijs is gedaan in deze. Men heeft getoond, iets voor het openbaar onderwijs te gevoelen. Spr. betreurde de houding van B. en W., dat zij zoo laat met een voorstel voor .de aanstelling van een kweekeling met acte zijn gekomen. Spr. gelooft, dat men geen kans heeft om den kweekeling met acte geheel voor rekening der gemeente te nemen en dat men verstandig doet, met het mindere .voorstel van f 150 subsidie genoegen te nemen. De Voorzitter merkte op dat hier van een misver stand sprake is. B. en W. zijn nooit met een voor stel gekomen. Tot stemming overgaande werd het voorstel met alleen den heer Du Burck voor, verworpen, waarna met algemeene stemmen werd besloten f 150 subsi die te geven aan de oudercommissie. Goedgekeurd was de wijziging anv het reglement voor het Burg. Armbestuur, betreffende opneming .van kas en boeken. Aanwezig was proces-verbaal van kasopname bij den gemeenteontvanger. In kas was en moest zijn een bedrag van f 1099.60. Voor kennisgeving aangenomen. De rekening 1934 moest iets gewijzigd worden vol gens Ged. Staten, daar volgens dat college de land- huur, welke als oninbaar was afgeschreven, nog imoest blijven geboekt. W I E R I N O E N FANCY FAIR „HARMONIE". Als „Harmonie" een muzikale rondgang door het dorp maakt, kan men wel rekenen dat er iets bij zonders aan de hand is. Zoo was het dan ook j.1. Za terdag, toen ter gelegenheid der opening van de Fan- cy Fair het publick in opgewekte stemming werd gebracht door edluid schallende tonen der muziek. Al muziek gevende in kwieke pas loopend en gestoken in de keurige uniformen, kwam men tenslotte weel bij Concordia aan. Door de met „Welkom" beschilderde eerepoort be trad de vereeniging, met daar achter de noodige be langstellenden, de keurig versierde zaal, waar eerst nog een tweetal nummers werden geblazen, en wel de Caecilia Marsch, en de Feestmarsch van v. d. Glas. Hierna spreekt de voorzitter de aanwezigen toe. Woorden van dank worden gericht tot de commissie van voorbereiding en tot hen, die leiding gaven bij de gehouden cursussen in handwerken. Alle mede werking getuigt er van dat vele harten warm kloppen voor „Harmonie". Nu is echter de beurt aan het pu bliek. Spr. hoopt dat het comité, dat het initiatief nam voor de organisatie van deze Fancy Fair, veel succes zal hebben, ondanks de slechte tijden. Na deze openingswoorden hooren we van „Harmonie" nog de „Briand Marsch", waarmede het officieele gedeelte ten einde was. Als we een rondgang door de zaal maken, mer ken we op dat alles weer smaakvol is ingericht. De garage is omgetooverd in een miniatuur kermis-ter- rein. We zien hier een Vroolijke Keuken, koekhaktent, spijkerslaan, en zelfs de zoo bekende ballero-tafels ontbreken niet. Tussehen de garage en de zaal vinden we de waar zegster en de oliebollenkraam. In de zaal is een flinke ruime dansvloer. Het too- neel is herschapen in een theetuin, welke tot een zitje aanlokt, Langs de kant zijn talrijke attracties, o.a. platen- gooien, touwtrekken, rad van avontuur en ook kan men raden naar de nummers van taart en krenten brood. In de garderobe vinden we de huisvlijtproducten geëxposeerd, welke door de dames keurig zijn ge rangschikt. Een bezoek aan deze afdeeling is ze ker aan te, bevelen. We zagen hier ook vele mooie geschenken van de Harmonie-vrienden, uitgestald. Het geheel wordt opgeluisterd door fijne muziek, e^i de entree is vrij. Voor niemand dus een beletsel om een kijkje te gaan nemen. De toekenning der prijzen .voor handwerken is als volgt: Sprei, le prijs, 2e prijs en derde prijs, respectie velijk aan de dames Schmitz, Stolk, Koorn-Klein en N. Maars. Andere handwerken: le prijs Smyrna-kleed, 2e prijs schoorsteenlooper, 3e prijs vloerkleedje, respec tievelijk aan de dames M. BruulPoel, Dina Brink man en Sloothaak—Meeldijk. Voor Huisvlijt: le prijs Eng. landhuis van beton, vervaardigd door de heeren Dirk Hollander, Broer Kat en Maarten Vroonen. 2e prijs een schemerlamp, de heer S. Bruul. 3e prijs teekeningen aan Joh. Bleker, tevens een 3e prijs, zweefmolen, aan Th. A. Rasch en een 3e prijs C. Asjes Pz., draaitrap; 3c prijs teekeningen aan S. Numeijer Jz. Schilderstukken: le prijs Burenpomp: G. H. Rasch; 2e prijs Landschap: F. Kiela, Voorzitter hoopte met Ged. Staten, dat het nog binnenkomt. De R.K. Zangver. „St. Ceacilia" verzocht een me daille of bijdrage te mogen ontvangen voor het Con cours van den Noordh. Bond van R.K. Zangvereeni- gingen. B. en W. moeten tot hun leedwezen voorstellen geen prijs beschikbaar te stellen in verband met de financieel e positie der gemeente. Aldus besloten. Ingekomen was van de Langendijker Winkeliers verenigingen een adres dat wij volledig vermeldden in het raadsverslag van Noordscharwoude in het nummer van Zaterdag j.1. Voorzitter zeide, dat de beschouwingen van het adres volkomen worden gedeeld door het college, doch op verschillende gronden in het moeilij een regeling te treffen tegen het steeds uitbreiden der winkelstand. Dit is Rijkszaak. Spr. wees op hetgeen reeds bij de Tweede Kamer aanhangig is. Wat liet aantal venters betreft. De hier bedoelden worden zooveel mogelijk geweerd. Daar is verder zeer moei lijk iets aan te doen. Voorz. deelde mede, dat de politie voortdurend wordt opgedragen meer als een waakzaam oog te houden op de venters. Ook het publiek kan er veel aan doen. Niet koopen of geven! De heer Kramer gaf toe, dat het adres geen richt lijnen geeft. In verschillende gemeenten zijn zulke verordeningen al getroffen in afwachting van de Rijksverordeningen. Ilct is wel moeilijk maatregelen te nemen, maar het is ook in het belang van de consument dat de concurrentie niet „te" groot is, waardoor de prijzen weer stijgen, door te geringe omzet. Door de gemeente kan hier regelend worden opgetreden, al is het hier moeilijk met het oog op de aanliggende gemeenten. Het adres is spr. sym pathiek. Volgens spr.'s meening kan een goed ge outilleerd middenstandsbedrijf steeds concurreeren met het grootwinkelbedrijf. Men kan goedkooper koo pen bij een goed winkelier dan bij het grootwinkel bedrijf. De bevolking kan veel bijdragen ten goede door hier aan den Langendijk inkoopen te doen. De heer Du Burck was het niet geheel eens met wat do heer Kramer zegt over de prijsstijging door de stijging van het aantal winkels. We wonen niet op een eiland. De menschen zouden naar de omlig gende plaatsen gaan, waardoor de prijzen weer zou den dalen. De raad vereenigde zich met het gesprokenen, het adres werd voor kennisgeving aangenomen. Radio-ongemak. Van een 50-tal radio-liefhebbers was een verzoek ingekomen een verordening te willen opmaken om te bevorderen, dat het radio-genot niet wordt gestoord door sommige motoren, zooals er thans een in de gemeente is. B. en W. stelden voor hieraan tegemoet te komen, door in de Politieverordening de volgende bepaling op te nemen, zooals ook in Alkmaar geldt, n.1. dat het verboden is, tussehen 's middags 12 en 's nachts 12 uur, door het in werking hebben van hoogfrequent apparaten en electr. gedreven of verwarmde toestel len-apparaten en machines, onder welke benaming ook, storend te werken op de radio-telefoonont vangst. Deze bepaling is niet van toepassing op inrichtingen, voor de oprichting waarvan een vergunning ingevolge de Hinderwet vereischt is. Aldus aangenomen. Voorgesteld wordt de begrooting 1935 te wijzigen tot een totaal bedrag van f 4055.46, voor den kapitaal- dienst en f 345,23 voor den gewonen dienst. Vastgesteld werden opnieuw voor 5 jaren de ver ordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd. B. en W. stelden voor, ten behoeve van de ver strekking van kasmiddelen aan de lichtbedrijven, een lcasgeldleening aan te gaan van ten hoogste f2000. Aldus besloten. Na rondvraag, welke niets opleverde, volgde sluit- ting. Tevens werd een eerste prijs 'toegekend aan J. Bruul Sz. voor mozaik werk. Tal van stukken waren nog te bewonderen, welke ter opluistering waren ingezonden. De jury ter beoordeeling bestond uit de dames: PoelKoorn, de Haan—Rempt en G. Bosker. Het be zoek op den eersten dag was niet bijzonder groot, doch Zondag ging dit beter. Ook toen ging „Harmo nie" weer door het dorp, om er wat stemming in te brengen. De eerste dag zijn de prijzen der Bolero-tafels ge wonnen door: le prijs R. J. Blaauboer, 31 punten, een schilderstuk, 2e prijs R. J. Blaauboer, 31 punten, een taart; 3e prijs F. Koopmans, 30 punten, een fietstasch. W 'ARMENHUIZEN Vergadering R.K. Rijwïelclub „St. Jozef." Bovengenoemde vereeniging vergaderde dezer da gen in het Patronaatsgebouw. De voorzitter, de heer C. Huibers, opende de verga dering en heette de aanwezige leden hartelijk wel kom. De geestelijke adviseur was verhinderd deze ver gadering bij te wonen. De notulen van de vorige ver gadering werden goedgekeurd. De voorz. brengt dank namens den geestelijken ad viseur aan de leden, die meegewerkt hebben tot het welslagen van het priesterfeest op 6 Juni en 7 Juni j.1. van den weleerw. heer C. Stet. Vervolgens werd verslag uitgebracht van de bonds vergadering te Alkmaar betreffende de Bedevaart naar Heiloo op 5 Juli a.s. De plechtige hoogmis te Heiloo begint om 10.45. De voorz. brengt ter kennis, dat op 15—16 en 17 Aug. a.s. een Bedevaart zal worden gehouden naar S. Bonefacius te Dokkum: Deelnemers kunnen zich op 5 Juli a.s. opgeven te Heiloo bij het H.B. (café Ruiter.) Tevens werd er een vraag gesteld om te overwe gen om met het bestuur der R.K. kiesver. te confe- reeren of het niet mogelijk is om een propaganda- club op te richten, welke club zich zou kunnen be lasten met propaganda maken voor tochten b.v. zoo als j.1. Zondag naar den Landdag te Alkmaar, en ook voor onze Bedevaarten. Verder wordt bekend gemaakt, dat ook nict-lcdcn der Rijwielclub aan den Bedevaart op 5 Juli naar Heiloo kunnen deelnemen tegen betaling van 60 cent per persoon. Hierna sluiting. CALLANTSOOG Opening winkel. Zaterdagavond is, onder groote belangstelling van het publiek, te 8 uur de winkel van de Coop. Ver- bruiksver. De Tijdgeest te Winkel, alhier geopend, waarbij het fanfarecorps eenige nummers ten gc- hoore heeft gebracht. Vóór de officieele opening hebben wij de gelegen heid gehad eerst een kijkje te nemen in deze mooie nieuwe zaak. De uitvoering is helder en eenvoudig. De architect, de heer Klein, en zijn medewerkers, als de aannemer, de heer P. Vos, de schilder de heer J. de Wilde en de electricien, de heer A. Tho- masz Sr., allen van Callantsoog, hebben een voor Callantsoog mooi en passend gebouw geplaatst. In den winkel waren eenige aangeboden bloem stukken, waaronder van de leden, geplaatst. Z I J P E PETTEN. In de plaats van Mej. C. J. Kars is tot Di rectrice van het Kleuterhuis alhier benoemd Mej. E. C. Daamen uit Delft. ANNA P AU LOW N A Nog een prijs. In aansluiting op ons bericht van gisteren valt te melden, dat onze plaatselijke athlete, mej. van Ba len Blanken, ook op het nummer verspringen, waar aan zij op de Nederl. kampioenschappen deelnam, een derden prijs heeft gewonnen. Zij sprong daarbij 4.85 M. Mej. v. Balen Blanken, die reeds vanaf de vorige herfst aan de vcertiendaagsche Olympische training te Amsterdam heeft deelgenomen, heeft zich bij de gehouden kampioenschappen, die tevens selec tiewedstrijden waren voor Berlijn, dus als nummer drie van ons land weten te plaatsen op de nummers hoog- en verspringen voor dames. Junioren-voetbal. Op de Zondag in Alkmaar gehóuden juniorendag van den N.H.V.B., dong een junioren-elftal van B.K.C. mede. Een juniorenelftal beslaat uit spelers van 16 tot en met 18 jaar. Eerst werd gespeeld tegen Zilvermeeuwen, waar van met 3—1 gewonnen werd. In de finale moest toen Q.S.C. bekampt worden, dat in de eerste ronde over Helder b had gezegevierd. B.K.C. kon het tegen de Wormerveerders niet bolwerken. Toen het niet erg wilde vlotten, werd de stemming in het B.K.C.-kamp er ook niet beter op en zoodoende moest met een 30 nederlaag genoegen genomen worden. BARS INGE RE 0 RN In de kolfbaan van De Fortuin is de afgeloopen weken wederom een 50-slagenwedstrijd gehouden, waaraan door verscheidene kolvers is deelgenomen, die mooie sport te zien gegeven hebben. Verschil lende spelers bereikten ook nu weer mooie resulta ten. Zoo sloeg de heer W. Visser van Spanbroek o.a. 23 twaalven en beëindigde zijn 50 slagen met een partij van 60 punten. De gedetailleerde uitslagen luidden als volgt: le klas: 1. W. Visser, Spanbroek 533 p.; 2. P. Mo lenaar, Zuidscharwoude 527 p.; 3. J. Goet, Alkmaar, 518 p., serieprijs A. Berkhout, Zuidscharwoude 112 p. na loting met den heer G. Deutekom, Noordschar woude. 2e klas: 1. K. Dekker, Barsingerhorn 500 p., 2. P. v. d. Welle, Zuidscharwoude 489 p., 3. D. Rijper Sr., Zuidscharwoude 475 p. serieprijs W. Bronlchorst, Ven huizen 110 p. 3e klas: 1. C. Borst Pz., Barsingerhorn 429 p., 2. R. Messchort, Hoogkarspel 4*24 p., 3. K. Kistemaker, Winkel 417 p., serieprijs J. Druif, Venhuizen 99 p. Sajet: 1. H. Ero, Koog a.d. Zaan 474 p., 2. J. Schenk, Barsingerhorn 453 p., 3. D. Blaauboer, id., 379 p. e POLITIE. Komen aan loopen een hond. Inlichtingen ter secretarie. WINKEL Op het Zondag 1.1. te Sloterdijk gehouden zang- concours werd door de gemengde zangvereeniging „West-Frisia", directeur de heer Nico Snel, in de vierde afdeeling een eersten prijs behaald met 352 punten. Bij den heer B. TI. Lenghaus alhier is een postduif aankomen vliegen, geringd 188433, Holland, 35. Aan den poot was een briefje bevestigd van iemand uit Blaricum, die daarin mededeelde, dat het dier half verhon gerd bij hem aan was komen vliegen en na verzorging de duif weer had laten vliegen, terwijl hij bericht verzocht waar zij weer was aangekomen. LANGENDIJK Uit berichten in Duitsche vakbladen blijkt, dat de ontwikkeling van den tuinbouw in Duitschland zich in de laatste jaren in opwaartsche richting beweegt. Vooral is dit het geval met de teelt van asperges, kool en uien. Dit heeft tengevolge gehad, dat de invoer van tuinbouwproducten sterk is gedaald tot groot nadeel van onzen uitvoer. Werd in 1930 nog 463.943.000 K.G. groenten ingevoerd, het volgend jaar was dit reeds tot 3S1.979.000 K.G. gedaald. Deze invoer verte genwoordigde een waarde van resp. 114.993.000 Mark en 88.434.000 Mark.'In 1935 liep de invoer terug tot 265.577.000 K.G., met een waarde van 43.142.000 Mark. Voor onzen Langendijker tuinbouw zijn deze cijfers fataal. BROEK OP LANGENDIJK. Slotvergadering Plaatselijk Crisis comité. Na de ontbinding van het Nationaal Cri sis-Comité worden ook de Plaatselijke Cri- sis-comité's opgeheven. Ook hier heeft de slotvergadering van dit comit) onder voorzitterschap van burgemees ter Slot plaats gehad, waarbij door den se cretaris en den penningmeester verslagen van den verrichten arbeid werden uitge bracht. Op voorstel van den Voorzitter wordt met algemeene stemmen besloten het Plaatselijk Crisis-Comité op te heffen. Voorts wordt besloten: le. het voordeelig saldo ten bedrage van f 18.99 aan den Burgemeester ter hand te stellen, met de bedoeling dit bedrag te stor- ten in de kas van het te vormen Comité tot leniging van bijzondere nooden. 2e de nog aanwezige goederen in den aanstaanden winter te doen uitdeelen door den Secretaris, den Penningmeester met be hulp van het DameslComité. 3e. het bedrag bestemd voor baggerschui- ten in handen te stellen van Burgemeester en Wethouders van Broek op Langendijk. De Voorzitter spreekt hierna een slot woord uit. Hij brengt dank aan alle leden voor den zedelijken steun door hen geboden, benevens het Nat. Crisis-Comité, die het PI. Comité in staat gesteld hebben dit liefde werk te verrichten. Aan den Voorritter, den Secretaris en den Penningmeester is door het Nationaal Cri sis-Comité een herinneringsmedaille ge schonken. HEER-HU GOW'AARD De heer J. M. van Rijn, tijdelijk ambte naar ter secretarie, alhier, slaagde te 's Gra- venhage voor het examen diploma gemeen te-administratie. De werkverschaffing alhier is door plaat sing van bijna alle landarbeiders in de vrije bedrijven, stop gezet. INSCHRIJVING HANDELSREGISTER 23—30 JUNL Nieuwe zaken: Wieringcn: G. Bronner, Wieringerwerf, schoen- handel en schoenmakerij. Opheffingen: Heerhugowaard: H. Vergeer, Middenweg D 43, manufacturenzaak. Monteur meegesleurd en ver dronken. De brandweerman K. Slagier te 'Almelo die belast was met het onderhoud van den brandweerwagen is gstermorgen met deze auto te water geraakt. De auto verdween geheel onder water en hoewel het spoedig gelukte S. weer op het droge te brengen bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn Het ongeluk geschiedde bij het uitrijden van de auto uit het gebouw van de gemeente- 8 werken dat aan het kanaal gelegen is. De wagen rolde van den dijk af en sleurde S. mee. Het slachtoffer was 60 jaar en gehuwd ONWEDERS IN ROEMENIE RICHTEN SCHADE AAN Boekarest.In Moldavië is door storm en on weer groote schade aangericht. Drie menschen zijn door den bliksem gedood. ERNSTIG AUTOBUSONGELUK IN TURKIJE Istanboul Nabij Maslach aan den Bosporus is een autobus met 12 passagers tegen een boom gereden en omgeslagen. Een der inzittenden werd gedood, de elf anderen werden gewond. AMERIKAANSCH VLIEGTUIG NEERGE STORT Twee dooden New York Gedurende vliegdemonstraties boven het vliegveld Fitzmaurice zijn twee stu denten met hun vliegtuig, dat in brand was ge raakt, neergestort. Beide werden gedood.. VERZEKERING VAN JEUGDIGE FILMSTERREN Londen De „Daily Telegraph" verneemt uit Los Angeles, dat de Fox Twentieth Century Company een verzekering heeft besloten op de vijflingen van Dionne .ten bedrage van 20.000 pond, uit te betalen, wanneer een der vijf zus ters overlijdt zoolang het flmcontract van kracht is. De premie, die hiervoor betaald moet worden bedraagt omstreeks 1500 pond per jaar. Het leven van Shirley Temple is verzekerd voor 300 duizend pond tegen een premie van 2.100 pond per jaar. Shirley is zeven jaar. DE SCHADE IN ADDIS ABEBA Londen De Londensche verzekeringsmaat schappijen hebben een deskundige naar Addis Abeba gezonden, teneinde aldaar de schade op te nemen, waardoor door de verzekerden ver goeding geeischt wordt. Deze schade wordt op het oogenblik geraamd op 100.000 pond ster ling.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7