Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier. De fraude te Ambt-Hardenberg Hoe word ik snel bruin? Zuivering van zwemwater op natuurlijke wijze Algemeene vergadering van het bestuur van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier op Woensdag 1 Juli 1936, des morgens 10 uur, in het Gemeenlandshuis te Alkmaar. Voorzitter de heer C. Wijdenes Spaans Jr., dijk graaf; secretaris de lieer J. W. Boersma; penning meester de heer P. W, Groot. De Voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat met kennisgeving van verhindering afwezig zijn de heeren II. K. Koster en J. J. de Boer, terwijl in .verband met droeve familieomstandigheden tevens afwezig is de heer Ir. P. Tj. Poppens. De notulen der vorige vergadering worden onver anderd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken is de kennisgeving van de herbenoeming tot hoogheemraad van den heer H. K. Koster en de benoeming als zoodanig van den lieer II. Klaver. Do Voorzitter wenscht deze hoeren nogmaals ge luk cn deelt mede, dat reeds is gebleken dat de sa menwerking met den heer Klaver niets te wenschen overlaat. Van Ged. Staten is de goedkeuring ontvangen op diverse besluiten. Aan den voormaligen hoogheemraad, den heer C. Oortman Gerlings is een pensioen toegekend van f 800 per jaar. De huishoudelijke kosten van het Hoog heemraadschap. Van den heer C. Ham, hoofdingeland-plaatsvervan ger, is een schrijven ingekomen, waarin hij mede deelt, dat door hem teruggenomen wordt de bewe ring, in de vorige vergadering geuit, dat de huishou delijke kosten van het waterschap Drechtcrland per H.A. lager zonden zijn dan die van het Hoogheem raadschap. Bij nadere beschouwing is gebleken dat de huishoudelijke kosten per H.A. bij het Hoogheem raadschap bedragen 11 cent; bij Drechterland daar entegen 25 cent. Eigendomsverwerving van dijken. Aan de orde wordt gesteld, het voorstel tot ver werving van den eigendom van den Assendel verzee dijk, toebehoorende aan den polder Assendelft, en tot liet aangaan van ecne overeenkomst met genoem de polder, waarbij de polder verkoopt alle rechten, die hij op den Sint Aagtendijk kan doen gelden. De heer J. Koning Az. vraagt of deze eigendoms verwerving van de dijken niet een dure geschiede nis is voor liet Hoogheemraadschap. Spr. heeft eens nagegaan hoe de opbrengsten van de dijken bij spr. in de nabijheid zijn en daartegenover de rente, die door het Hoogheemraadschap worden betaald en dan is gebleken dat de te bel alen rente veel grooter is dan de pacht, die van de dijken wordt verkregen. De Voorzitter zegt dat bij cïe overname een ac- coord is getroffen, met Vier Noorder Koggen bijv. waarbij als basis werd genomen de gemiddelde netto opbrengst van 1929—1930 en 3 maal het cijfer van 1931, gedeeld door 5 cn dat deze gemiddelde op brengst tegen den penning 22 is genomen. Deze op brengst is als basis genomen voor den dijk van Vier Noorder Koggen en ook voor andere dijken. Het is waar dal intusschen de toestand ongunstiger is ge worden, maar het Dag. Bestuur is van oordeel dat dit geen aanleiding mag zijn om verandering in de aangenomen basis te brengen. Wij koopen voor de toekomst en om nu naar den huldigen ongunstigen toestand te koopen zou voor den tegenwoordigen eigenaar onbillijk zijn. Waar de heer Koning wijst op het verschil in baten en lasten van diverse dijken en er op wijst dat met het overnemen der wegen gepaard gaat een groote verbetering dier wegen, merkt do Voorzitter op dat het Hoogheemraadschap de wegen kan overnemen, maar het ook kan laten, terwijl daarentegen het Hoogheemraadschap de plicht heeft de dijken over te nemen. Alleen zouden wij dat ook kunnen doen bij gerechtelijke onteigening. Men diene er ook op te letten dat thans de rente nog loopt over het vol le kapitaal. Overigens komt hij deze zaak nu een maal een gevoel van redelijkheid en billijkheid te pas, terwijl het voordeel dat dan bij deze transactie wordt verkregen, ten goede komt van een groep in gelanden van het Hoogheemraadschap. De heer Best vraagt of er nog meerdere dijken zijn over te nemen. De Voorzitter deelt mede dat er nog wel zijn, als van Waard en Oroet, Wieringcnvaard, Anna Pau- lowna en Zijpe. Het grootste gedeelte is echter al overgenomen. De heer P. Blaauboer meent dat het Dag. Bestuur moeilijk anders kan handelen als het thans doet. De eigenaren van de dijken hadden reeds 15 jaren ge leden de dijken willen overdoen, en het zou niet billijk zijn dat het nu geschiedt op nadccliger voor waarden. De Voorzitter beaamt dat als het Hoogheemraad schap alle dijken tegelijk had overgenomen, de be trokken waterschappen billijker uit zouden zijn ge weest. De heer Koning zal zich bij de regeling neerleg gen, maar hij is het niet met den heer Blaauboer eens. Wij wisten toen de koeien f 1000 waren, dat we dien toestand niet zouden houden. De Voorzitter geeft den heer Koning in overwe ging hierover maar eens met den heer Blaauboer te spreken. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. Dijkgraaf en Heemraden stéllen voor een besluit te nemen tot vex-werving van den eigendom van den Waard- eix Groetpolderzeedijlc, tocbehooi'ende aan den polder Waard en Groet. Wordt goedgevonden. Voor de verbetering van wegen enz. Volgt het voorstel om ten laste van het Hoogheem raadschap te brengen het onderhoud van den Baars- dorpermeerweg in de gemeente Berkhout en tot ver krijging van den eigendom van dien weg. Do heer Best betuigt zijn tevx'edenheid over de wijze waarop het werk is uitgevoerd en over de brècdo opvatting die tot uiting is gekomen. De Voorzitter verheugt er zich over dat do men- jschen tevreden zijn over het werk, ook wij zijn dat. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Vooi-gesteld wordt om ten laste van het Hoog heemraadschap te brengen het onderhoud van den Vcnncwatersweg in de gemeenten ICgmond Binnen en Heiloo en tot verkrijging van den eigendom van dien weg. Aldus wordt besloten. Dijkgraaf en Hoogheemraden stellen voor aan te gaan een overeenkomst van ruiling van grond met W. Rijs te Pcttenerkluft, ten behoeve van het ver nieuwen van de coupure in den Zijperzeedijk aldaar. Allen vooi'. Voorgesteld wordt tot aankoop van een perceel met daarop gelegen huis en schuur van Dirk Zwaan Jbzn., te Alkmaar, ten behoeve van de verbetering .van den weg AartswoudMedemblik. Aldus wordt besloten. Het Dag. Bestuur stelt voor tot aankoop van en kele perceclcn grond van de N.V. Hollandsche IJze ren Spoorweg Maatschappij, ten behoeve van het aanleggen van een rijwielpad buiten de bebouwde kom van Egmond aan den Hoef om. Algemeen goedgevonden. Overeenkomstig het voorstel van D. en H. wordt besloten tot aankoop van een huis met erf en van enkele perceelsgedeelten ten behoeve van de verbe tering van den weg op den Walingsdijk. Naar aanleiding van een daartoe strekkend ver zoek, wordt besloten tot uitgifte in erfpacht aan J. H. Puijk te Winkel van een gedeelte van den binnen berm van den Westfrieschen binnendijk onder Win kel. Een verkeersverbetering te Oudesluis. Aan de orde wordt gesteld het voorstel tot verbe tering van den weg op den Zijperzeedijk in de kom van Oudesluis, tot den Noordwesterdijk van den pol der Wieringerwaard. Reeds was in de begrooting een bedrag uitgetrok ken voor het maken van een nieuwen weg op den Zijperzeedijk van de Groote Sloot tot Oudesluis, doch D. en M. achtten het bij nader inzien gewenscht in aansluiting op dit werk tevens over te gaan tot ver- breeding van het gedeelte weg in de kom van Oude sluis van den Noord-Westerdijk van den polder Wie ringerwaard tot de schutsluis aldaar. Daarbij zal de stal van Buisman 5.50 meter achteruit worden ge plaatst. De heer Van der Sluijs merkt op dat in het Wa terschapsblad staat dat het gemeentebestuur van Zijpe zich bereid heeft verklaard de arbeidsloonen tot een bedrag van f 2400 voor rekening dier ge meente te nemen. Een dergelijke toezegging is echter niet door het gemeentebestuur gedaan: wel heeft het alle medewerking toegezegd en zal een rijkssub sidie van 100 pet., worden aangevraagd, doch nim mer is toegezegd, dat als die bijdrage minder dan 100 pet. is, het restant voor rekening van Zijpe zou komen. De Vooi'zitter zegt, dat hier de indruk is verkre gen dat de gemeente Zijpe zich garant zou stellen voor die kosten van arbeidsloonen. Door den inge nieur is een bespreking met het gemeentebestuur van Zijpe gehouden en de Ingenieur deelt in een brief mede dat de gemeente Zijpe die kosten voor haar rekening zou nemen. Spr. vraagt zich af waar om anders, de gemeente Zijpe zou zijn ingescha keld, want het Hoogheemraadschap zou zelf ook de rijksbijdrage kunnen vragen en het werk zelf doen uitvoeren. De heer Van der Sluijs verwacht wel, dat het in orde komt, maar spr. vindt het gewenscht er op te wijzen dat die toezegging niet is gedaan. De Voorzitter vraagt of de vergadering het Dag. Bestuur wil machtigen naar bevind van zaken te handelen, waarbij spr. de toezegging doet, dat de grootst mogelijke voorzichtigheid zal worden betracht Algemeen goedgevonden. Besloten wordt tot wijziging eii aanvulling van de begrooting dienst 1935. Rekening 1935. Volgt vaststelling der rekening 1935. De rekening sluit met een batig saldo van fl27.90S.17, wat den gewonen dienst aangaat en met een batig saldo van f 129.524.09 wat den buitengewo nen dienst betreft. De dienst van de wegen en daar bij behoorende kunstwerken, overgenomen van an dere lichamen, sluit in evenwicht. Niets dan lof. Namens de commissie, die de rekening heeft nage zien, brengt de heer Barendregt rapport uit en spi\ deelt dan mede, dat nagegaan is de wijze waarop het finantieel beheer wordt uitgevoerd en nagegaan is de volledige administratie van de vorderingen. Uit het rapport blijkt, dat de commissie alle waardeering heeft voor de methode die wordt toegepast bij de inning van den omslag en dat dit geschiedt zonder dwangbevel. De commissie heeft bijzondere waardee ring voor het tactvol optreden van den penning meester en voor het inzicht van het Dag. Bestuur en de commissie oordeelt dat de hier toegepaste methode elders navolging verdient. In het rapport wordt dan voorts gewezen op het goede verband dat er tusschen de vcx'schillende dien sten bestaat, dat overschrijding van posten onmid dellijk tot uiting komt. en dat de commissie de over tuiging heeft gekregen dat de controle nauwkeurig is, dat er een goed beheer is en de administratie zich kenmei'kt door eenvoud. Met de voorgestelde bestemming van het batig sal do kan de commissie zich vereenigen en al is het prematuur om thans reeds te spreken over lasten verlaging voor 1937, toch wordt er op gewezen, dat het batig saldo van 1935 de mogelijkheid tot verla ging van de belnstingpenningen vergroot. Zonder discussie wordt de rekening 1935 vastge steld, waarna de voorzitter de commissie en de rap porteur dank zegt. Verbouwing Gemeenlandshuis. In afwijking van een reeds bij de behandeling der begrooting 1936 genomen beslissing tot verbouwing van het gemeenlandshuis, stellen D. en H. voor, die verbouwing op een andere wijze te doen geschieden, waarbij in verhouding tot de daaraan te besteden kosten op een veel economischer wijze zal kunnen worden voorzien in de behoefte aan meer bergruimte. D. en H. willen de verbouwing tevens benutten om op afdoende wijze te voorzien in de behoefte aan ge schikte werkruimte voor het los personeel, zoowel voor den dienst van den Penningmeester als voor den technischen dienst. De Penningmeester zal daarbij de beschikking krijgen over een privé-kantoor; het kan toor voor het pei'soneel van den Ingenieur zal ver ruimd worden, een afzonderlijke teekenkamer zal worden verkregen, enz. Het nuttig effect door deze verbouwing verkregen, achten D. en H. vergeleken bij het aanvankelijk pro ject, ruimschoots opwegen tegen een hoogere uitgaaf van f3500. Zonder discussie en zonder hoofdelijke, stemming goedgevonden. Verlaging salarissen. In verband met de besprekingen die plaats von den bij de behandeling van de begrooting 1936, stel len D. en H. thans voor het salaris voor den Dijk graaf vast te stellen op f5100, dat voor ieder der Hoog heemraden op f 1200, de jaarwedden van den Secreta ris, den Penningmeester, den Ingenieur en van de overige ambtenaren met 5 te verlagen; de rijwiel vergoeding te verlagen van f50.— per jaar tot f30.— per jaar. Voorts stellen D. en H. voor het presentiegeld van de Hoofdingelanden en van de Hoofdingelanden- plaatsvervangers te bepalen op f 12.50 in plaats van f 15. De heer Hartog deelt mede, dat de hoofdingelan den en hoofdingelanden-plaatsvervangers die in de vorige vergadering een voorstel t.a.v. de salarissen in dienden, volledig meegaan met deze voorstellen van het Dag. Bestuur cn dat zij het ook beter vinden dat de algemeene vergadering de bevoegdheid behoudt t.a.v. de salarisregcling, af te wijken van de rijksrege ling. De heer Ham merkt in de eerste plaats op, dat hem nader is gebleken, dat de huishoudelijke kosten per H.A. bij het Hoogheemraadschap lager waren dan bij Drechterland. Spr. heeft zich daai*over verheugd, want het pleit voor het standpunt dat hij steeds heeft ingenomen dat een groot waterschap te ver kiezen is boven een watersfiliap als Drechterland e.a. Door het Dag. Bestuur zal er echter naar gestreefd dienen te worden de huishoudelijke kosten zoo laag mogelijk te doen zijn. Spr. is geen voorstander van algeheele verlaging van loonen en salarissen, hij ziet daar geen nut in, omdat het koopkrachtvernietigend werkt. Uit een moreel oogpunt bezien ware het ge wenscht de vergoedingen voor het Dag. Bestuur be langrijker te verlagen dan thans wordt voorgesteld. Een salaris van f 1200, plus reis- en verblijfkosten acht spr. een groot bedrag cn spr. had dan ook gehoopt dat door een der hoofdingelanden was voorgesteld het sa laris te bepalen op f 1000. De heer Lakenman wijst er op. dat in de stands- organisaties van spr. steeds weer gesproken wordt over de hooge salarissen bij het Hoogheemraadschap en spr. had gaarne gewild dat het Dag. Bestuur met een voorstel was gekomen, om de salarissen van de hoogheemraden terug te brengen tot f 1000. Dan zou den de ingelanden meer tevreden zijn dan nu met een voorstel tot verlaging van 5 Spr. stelt daar om voor het salaris van de hoogheemraden op f 1000 te stellen. Spr. acht zich dan gewaarborgd voor zijn organisaties. De Voorzitter merkt op, dat de heer Lakenman hier zit voor het Hoogheemraadschap niet voor zijn organisaties. De heeren Jimmink en Langendijk ondersteunen het voorstel-Lakenman. De Voorzitter wijst er op, dat als spr. straks als dijkgraaf heengaat, er weer een andere dijkgraaf zal moeten zijn en dan moet het salaris van dien aard zijn, dat men er een geschikt persoon voor kan krij gen en waarvoor die persoon het wil doen. Bij de totstandkoming van ons waterschap was het salaris van den Dijkgraaf gelijk aan dat van burgemeester van Hoorn. Nu, bij aanvaai-ding van 't voorstel van het Dag. Bestuur is het beneden dat van burgemees ter van Hooni en is de verlaging, die hier werd toe gepast, dus sterker dan die van de regecring. Het salaris van de hoogheemraden was aanvankelijk f1500 en als het dus nu op f 1200 wordt bepaald, be- RECHTBANK Oud-burgemeester tot een jaar en drie maanden gevangenis straf veroordeeld. Arnhem, 1 Juli Het gerechtshof te Arnhem heeft gister uitspraak gedaan in de zaak tegen H.H.W., oud-burgemeester van Ambt Harden- berg, die door de rechtbank te Almelo wegens verduistering en helling veroordeeld was tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf. Het hof heeft heden dit vonnis vernietigd en verdachte veroordeeld tot een jaar en drie maan den gevangenisstraf. DE MOORD-AANSLAG OP DEN N.S.B.- COLPORTEUR Amsterdam, 1 Juli Het gerechtshof veroor deelde den translateur, die een aanslag heeft gepleegd op een N.S.B.-colporteur op het plein voor het centraal station, waarbij hij drie re- vol verschotëh ób 'heni'lóst'e, en hem ernstig ver wondde tot een gevangenisstraf van drie jaar en ter beschikking stelling van de regeering.. De rechtbank had den man, rekening houden de met zijn sterk verminderde toerekeningsvat baarheid veroordeeld tot een jaar met aftrek van zes maanden voorarrest en ter beschikking stel ling van de regeering. De procureur-generaalhad wegens poging tot doodslag vier jaar en ter beschikkingstelling van de regeering gerequireerd. Door AMILDA-zonnebruincrême krijgt Uw gelaat, armen en hals, direct een gezond, sportief bruine teint, die tevens volkomen beschermt tegen zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. NEDERLANDSCHE VINDING IN ENGELAND OP GROOTE SCHAAL TOEGEPAST. Amsterdam Gistermorgen is uit Engeland teruggekeerd de heer D. N. Kuipers, directeur van de zwem- en had-inrichting aan den Heili- geweg te Amsterdam en uitvinder van een sy steem van waterzuivering, dat in genoemd zwembad reeds acht jaar in gebruik is. Het systeem heeft de aandacht getrokken van een Engelsche maatschappij, die thans bezig is, het op groote schaal in Engeland toepassing te doen vinden. Zooals bekend verondersteld mag worden, zui vert men in bet algemeen het zwemwater in binnenbaden door middel van toevoeging van chloor of chloor-amine, hetwelk schadelijke bac teriën vernietigd. De onreinheden in het water worden door middel van verschillende zand- en grintfilters verwijderd. De toevoeging van Chloor of een chloorver binding heeft echter ook nadeelen. De huid, de oogen en ooren van zwemsters en zwemmers worden er meermalen door aangedaan terwijl het chloor ook de voor het lichaam nuttige bac teriën doodt. De heer Kuipers heeft nu een systeem van waterzuivering uitgedacht, dat geheel het natuur lijke proces nabijkomt en daarom ook de naam „bio-filter-systeem" draagt. In de natuur worden schadelijke bacteriën door andere, dus voor ons nuttige, bacteriën, vernietigd, mits de laatste in .de meerderheid zijn. Door het inbrengen van een bepaald proto- zoo, dat vooral in zuurstofrijk water gedut wor den de colibacterien die vooral zwemwater ver ontreinigen vernietigd. Het systeem van den heer Kuipers ïs nu daar teek'ent dat een verlaging van 20 Meer wil spr. er niet van zeggen, omdat het den schijn zou heb ben, voor eigen zaak te pleiten. De heer Van der Sluijs oordeelt, dat het standpunt dat de heeren Ham en Lakenman innemen, niet juist is. Het gaat er niet om af men de ingelanden tevreden stelt, maar het gaat ei*om of men de vex*- goeding in verband met de verantwoordelijkheid en het werk dat is toegenomen, voldoende acht. En spr. oordeelt, het dan niet goed om nog sterker te verf lagen dan door liet Dag. Bestuur wordt vooi'gesteld» Het voorstel-Lakenman wordt vervolgens in stem ming gebracht en verworpen met 10 tegen 8 stem* men; voor stemden de heeren Jimmink, Haremaker, Barendregt, C. de Boer, J. Langendijk, P. Tromp, Best en Lakenman. De voorstellen van het Dag. Bestuur worden aan genomen. Nog wordt besloten tot uitgifte van grond in erf* pacht aan H. Schilder te Volendarru De gebonwde eigendommen. Van den heer Koning is een schrijven ingekomen waarin er aan herinnerd wordt, dat in het vooi> woord op de begrooting 1934 werd medegedeeld, dat het Dag. Bestuur aan Ged. Staten had verzocht de gebouwde eigendommen voor de volle belastbare opbrengst aan te slaan, teneinde op deze wijze ver andering te kunnen bi-engen in staat A. De heer Koning vraagt, of over déze zaak al iets bekend is. De Voorzitter zegt dat ook het Dag. Bestuur zïf te popelen den uitslag van dit onderzoek te verne men cn meerdere malen is er naar geïnformeerd!. Doch ons is nog niets bekend; wel is ons medege deeld, dat het hier betreft een buitengewoon inge wikkeld en tijdroovend onderzoek. En zoolang wijl de redenen van het uitblijven van het antwoord niet weten moeten wij dien toestand eerbiedigen, oordeelt spr. Hierna sluiting. op gebaseerd, dat deze protozoo-en in het zwem water worden gebracht, terwijl tevens door een speciale wijze van filtering het zuurstofgehalte van het water hoog gehouden wordt. Hierdoor kunnen de protozoo'en zich stand houden en hun zuiverend werk verrichten Zijn er geen bao terien te bestrijden, dan worden de zwakke exem pfaren door de sterke vernietigd, wat tot verster king van de soort leidt. Wanneer dus gezorgd wordt, dat steeds hef zwemwater voldoende zuurstof bevat, blijven de beschermende protozoo-en in sterkte bestaan* zonder dat eenige verdere inmenging of controle noodig is. Het geregelde onderzoek door den ge- neskundigen dienst is hier de proef op de som De voordeelen van dit „bio-filter"-systeem zïjndus dat het zwemwater op de snelste en meest afdoende wijze gereinigd wordt, terwijl het volkomen helder en zuiver blijft. De heer Kui pers liet als demonstratie een glas water uit het bassin scheppen en zette dit naast een glas drinkwater. Het onderscheid van beide soorten water was noch te zien, noch te ruiken, noch te proeven. Een Engelsche onderneming op dit gebied heefi voor dit systeem zeer groote belangstelling ge toond. Reeds talrijke bassins zijn in Engeland van dit systeem voorzien, o.m. het zwembad voor bet personeel van de Rowntree-fabrieken, dat een der grootste van Engeland is. Nu het systeem in het buitenland zooveel suc ces oogst, is ook het eigen land ontwaakt. Reeds in Bilthoven en Alkmaar vindt de zuivering van het zwemwater op deze wijze plaats. Het ligt echter in de bedoeling om dit seizoen; nog zes en het volgend jaar twaalf zwem-inrich- tingen van het bio-filter systeem te voorzien. Dat de uitvinding tenslotte groote belangstel ling vindt bij sport-autoriteiten behoeft nauwe lijks betoog. Vele doktoren en zwem-officials waren buiten gewoon ingenomen met de natuurlijke helder heid van het water, dat de beste prestaties van! zwemsters en zwemmers mogelijk maakte. Mr. Fern, de vice-voorzitter van de F.I.N.A. die altijd geageerd heeft tegen de toevoeging van chloor aan zwemwater, deelde den uitvinder mede, dat het probleem thans opgelost was en dat hij niet zou rusten voordat elk zwembad van een dergelijk systeem was voorzien. Onweders in Denemarken richten schade aan Kopenhagen Dinsdagmiddag heeft zich bo ven Seeland en een deel van Noord-Jutland een hevig onweer ontlast, dat veel schade heeft aan gericht. Te Hellerup bij Kopenhagen is de blik sem in het electrische net geslagen, zoodat het tramverkeer gedurende anderhalf uur stilstond. Ook in de hoofdstad ondervond het tramverkeer vertraging. Te zeven uur sloeg het hemelvuur in den raadhuistoren, waardoor het klokkenspel tot zwijgen werd gebracht. Verschillende deelen der stad stonden blank. In een zwembad kwamen de kelders onder water te staan, doordat de rio len den toevloed niet konden verzwelgen. Het smerige water drong in de gangen door, zoodat 150 zwemmers overhaast de vlucht moesten ne men. Bij Allborg in Noord-Jutland ging het onweder vergezeld van een wervelwind. AUTO VAN EEN HELLING GESTORT Milaan Op den weg Varallo-Alagna is een met meel geladen vrachtauto tegen de leuning van een brug gereden en vervolgens van een 20 metr hooge helling gevallen Drie personen vonden daarbij den dood: een vierde werd zwaar gewond. HUIS INGESTORT Parijs - Donderdag ïs te Voiron bij Grenobleeen uit drie verdiepingen bestaand' huis ingestort. Gelukkig bevonden zich ten tijde van de in storting slechts twee personen in het huis, een vrouw en haar 14-jarig dochtertje. De vrouw 'kwam om het leven het meisje kon zich aan een muur die bleef staan, vastklemmen en onge deerd geborgen worden.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6