eestvierend Schagen Kanalisatie Stemt Motorrijders en Automobilisten, allen op naar I op Zondag 12 Juli a.s., bij de Opening van Kanaal en Haven Hoofdprijs een VELOCETTE MOTORRIJWIEL Uit onze Omgeving. Predikbeurten. en mededoen met de Prospectus aan de bekende Motoradressen en bij den heer N. KAMP, Noord, Schagen. Inleggeld f 1.voor bestuurder, passagier 10.50, te storten op de Girorekening No. 33120 van de Nederlandsche Middenstandsbank, Kantoor Schagen, waarna toe zending deelnemerskaart volgt. LANGENDIJK OUDKARSPEL JUBILEUM A'. TIMMERMAN Woeridag lJuli herdacht de heer A. Timmer man, kassier van de Coop. Boerenleenbank al hier de dag, waarop hij voor 25 jaar geleden tot kassier dezer Bank werd benoemd. Het heeft den heer Timmerman niet aan belangstelling ontbroken, dezen dag. De jubilaris en zijn echt- genoote hebben de geheele dag receptie gehou den en velen hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt den heer Timmerman te «feliciteeren. Niet alleen door persoonlijkbezoek werden de felicitaties overgebracht, ook op andere wijze hebben een groot aantal personen van hun be langstelling blijk gegeven Een stapel kaartjes e.d. welke voortdurend grooter afmetingen aannam, een schat van bloemen en ook andere geschen ken vertolkt en de sympathie, welke de heer Tim merman zioh in de loop der jaren heeft vero verd in de harten van hen, met wier belangen hun nooden en behoeften in slechte en goede til den hij van nabü kennis heeft gehad waardoor hij veler vertrouwen had verkregen. Het is voor den heer Timmerman en zeer ze ker ook voor zijn vrouw, een onvergetelijke dag geworden. Nogmaals onze felicitatie. NOORD-SCHARWOUDE CONCERT Woensdagavond werd op het concoursterrein achter de R.K. Kerk alhier een concert gegeven, aangeboden door het fanfarecorps Kunst na Arbeid en de zangvereeniging Gemengd Koor aan de jubileerende zangvereeniging „St. Cea- cilia". Beide vereen, stonden onder leiding van den heer P. Pranger. Voor dit concert bestond veel belangstelling. Een groot aantal bezoekers was op het terrein aanwezig. De heer Wilmink, voorzitter van het Uitvoe rend Comité heeft voor den aanvang van het concert nog het woord gevoerd. Hierna zette Kunst na Arbeid de openingsmarsch in. Met aandacht werden de verschillende door het fan farecorps en de zangvereen. uitgevoerde num mers aangehoord, welke zeer goed werden uitge voerd. Het was een mooie avond, waarop de talrijke bezoekers zeer zeker zullen hebben geno ten. De heer Wilmink heeft dan ook ongetwijfeld namens allen gesproken, toen hij na het laatste nummer bedankte voor het geboden Er klonk een luid applaus op na zijn woorden. Uitstapje Vrouwenclub Door de vrouwenclub van de Oostérstraat werd per II.A.B.O. Touringcar wederom een uitstapje gemaakt. Deze keer was het een lange tocht en wel heel naar Vlaardingen, waar een bezoek gebracht werd aan de Levers Zeepfabriek, wat zeer interessant was. In Rotterdam werd nog een boottocht gemaakt op de Maas, waarna de terugreis aanvaard werd via Am sterdam, waar nog geruimen tijd vertoefd werd. Ook deze dag is weer schitterend geslaagd. Demonstratie E.H.B.O. Onder groote belangstelling werd Dinsdagavond de aangekondigde E.H.B.O. demonstratie gehouden op het Gein. sportterrein alhier* De voorzitter der vereeniging de heer C. Schrieken roept in het bijzonder een welkom toe aan den bur gemeester dezer gemeente en zegt verder verheugd te zijn, dat zoovelen aanwezig zijn. Spr. zegt dat de opbrengst der collecte van j.1. Zaterdag boven ver wachting was, doch dat thans ook wederom een be roep om steun wordt gedaan, opdat het materiaal uitgebreid en vernieuwd kan worden. Voorzitter deelt mede, dat door eenige personen, welke met de E.H.B.O. sympathiseeren, een vlag is aangeboden en verzoekt spr. den burgemeester deze in te wijden, waaraan deze gaarne gevolg geeft. De burgemeester Jhr. van Spengler zegt hier gaar ne aan te willen voldoen en zegt met genoegen de rede van den voorzitter te hebben aangehoord. Ge bleken is, dat de ver. de sympathie heeft van de ingezetenen aan den Langendijk. Spr. brengt hulde aan den voorzitter voor diens werk voor de ver. zon der de overige bestuursleden te kort te willen doen. Verder wordt gememoreerd het werk van den lei der der vereeniging, Dr. de Wit wien spr. hartelijk dank zegt voor al het werk in het belang der ver eeniging verricht. Tot dusver heeft de ver. voor ern stige gevallen nog niet behoeven op te treden. Dit kan echter noodig zijn en geeft het een gevoel van veiligheid dat hier een afdeeling der E.H.B.O. is De voorzitter dankt den burgemeester voor zijn goede wensclien tot de ver. gericht en zegt dat er geholpen zal worden waar dit noodig zal zijn in het belang der gemeenschap. Hierna wordt overgegaan tot de eigenlijke demon stratie en wordt de aanwezigen van a tot z een onge val vertoond met onmiddellijk optreden van de E.H.B.O. Aan de andere zijde van Het terrein is een stellage gemaakt, wrat een fabriek moet voorstellen. Hier ont slaat een explosie met gevolg brand, waarbij zich diverse ongevallen voordoen, waar onder heel ern stige, zooals brandwonden, een gebroken arm, verbrij zelde voet, een schedelfractuur, enz. Alles is zeer kunstig nagebootst en benadert ten volle de werke lijkheid, zoo zelfs, dat oen der jeugdige omstanders flauw valt. De E.H.B.O. is aanwezig, dus is er geen gevaar. Een en ander trekt de volle belangstelling, zoodat Het doel .van dezen avond om eens te laten zien wat A t h 1 e t i e k. WEDSTRIJDEN TE WIE RIN GE RW AARD. Flinke deelname. Dinsdagavond zijn we eens even een kijkje wezen nemen in de Wieringerwaard in verband met de Athletiekwedstrijden van a.s. Zondag. We troffen er de „staf" van Oiympia al volijverig aan met allerlei administratieve en organisatorische beslommeringen en buiten op het veld was de keur van Wieringer- waard's athletiekclub bezig de laatste hand te leggen aan de sportieve voorbereidingen van het op handen zijnde feest. Toen we doordrongenn tot de administratie en de zakelijke leiding in het vergaderlokaal, ratelde de schrijfmachine ons al tegemoet: het programma werd in elkaar gezet en de deelnemers werden kwistig over series verstrooid, ten einde de meest spannen de nummers te krijgen. Het getal deelnemers grenst aan de 90. Maar niet alleen kwantitatief is aan de eischen voldaan, ook de kwaliteit laat weinig te wenschen over. Er zul len vast en zeker zeer behoorlijke prestaties geleverd worden, indien het weer goed blijft en daardoor me de het prachtige Sportpark zijn ideale toestand be houdt. Uit onze omgeving is een flinke deelname. Naast „Oiympia" Wieringerwaard, komen „U.D.I.", Kol- horn, „Lycurgus" Schagen, „D.O.K.E.V.", Anna Pau- lowna, „Z.S.C.", Burgerbrug uit, om er maar enkele op te noemen. „Brunhilde", Groningen, zal met een groote ploeg dames en heeren mededingen, waaronder eerste klas krachten. Naar aanleiding van eenige opmerkingen over fac toren tot welslagen van een athletiekfeest in ons blad van 23 Juni j.1., namelijk ten opzichte van het leggen van een band tusschen deelnemers en publiek, waar bij aan de laatste groep op welks aanwezigheid zoo'n prijs gesteld wordt volledige bekendheid met het wedstrijdgebeuren wordt gewaarborgd, werd on ze sportredacteur verzocht het door hem geschrevene in de praktijk te brengen. Wij hebben dat onmiddel lijk aanvaard, omdat we begrepen dat wie nieuwe banen aanwijst, ze ook zelf moet durven te bewan delen. Zij, die zich' voorstellen de wedstrijden te bezoe ken, kunnen we beloven dat hun nieuwsgierigheid omtrent alles wat er op het veld gebeurt, bevredigd zal worden. Men vergete vooral niet een potlood bij zich te steken en een programma te koopen. de E.H.B.O. zich voorstelt te doen, zeer zeker als ge slaagd kan worden beschouwd. De organisatie van een en ander was tiptop in orde. Ten slotte werd nog het E.H.B.O. lied gezongen, waarna de leden nog eenigen tijd in het gymnastiek lokaal bijeen bleven. BROEK OP LANGENDIJK. Afscheid Meester IJtsma. In een daarvoor bijeengekomen vergadering van bestuur, personeel, oudleerlingen en leerlingen der Chr. School, werd gisteren afscheid genomen van den heer B. IJtsma, die wegens den pensioengerech tigden leeftijd het onderwijs met pensioen ging ver laten. De heer J. Balder, voorzitter van het schoolbestuur, sprak waardeerende woorden tot echtgenoote en fa milie in verband met zijn 44-jarigen arbeid aan de school ter plaatse. Verschillende feiten uit het ver leden werden herdacht en gememoreerd, den zegen welke hij*op zijn arbeid heeft mogen zien. Namens het bestuur werd daarvoor hartelijk dank gebracht en als aandenken een stoel cadeau gegeven. De heer Buinc, H. d. S., herinnerde er aan hoe deze onderwijzer een ervaren schipper was, die steeds het roer recht wist te houden. Hij was de rechte man op de rechte plaats. Als aandenken werden 2 boek werken aangeboden. Door enkele kinderen werden toepasselijke woor den gesproken en cadeaux aangeboden. Namens de oud-leerlingen sprak J. Balder Az., dan kende voor het genoten onderwijs. Aangeboden werd een pracht klok en lamp. Tusschentijds werden de kinderen onthaald op ver snaperingen. De heer IJtsma dankte geroerd voor de weldaden hem geschonken en de hartelijke woorden tot hem gesproken. WIERINGERWAARD Behoudens goedkeuring van de algemeene verga dering, heeft het bestuur van de Sportclub besloten de jaarlijksche harddraverij, waarvoor door mevr. wed. v. d. Woudc een medaille beschikbaar wordt ge steld voor den winnenden pikeur, te houden op 6 September a.s. KEER - EU GOW 'AARD Bij de alhier gehouden publieke verkooping van een woonhuis met kantoor, schuur en erf, aan den Middenweg B 87 te Heer-Hugowaard, groot 8.80 A. en een perceel boomgaard aan de Kil aldaar, groot 13.45 A. eigendom van den heer P. M. de Vries Mz., te Haarlem, werd het huis en erf verkocht aan de combinatie Bot en Spierings alhiervoor 3500.- en de boomgaard aan P. Kooy alhier voor f 180.- LIEP BEST AF Toen hedenmorgen de electricien Jc. Borst met zijn motorrijwiel zijn erf afreed, botste hij nabij de R.K. Kerk door tot nog toe onopgehelderde oorzaak met zijn voertuig tegen een uit de te genovergestelde richting komende auto van de firma de Vet uit Alkmaar, met het gevolg dat het voorwiel van den motorrijder geheel in el kaar werd gedrukt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. NIEUWE N IE D 0 R P BELANGRIJKE VERGADERING VAN DE VOETBALVEREENIGING. Bij een tamelijk goede opkomst, een 25-tal, hoewel we met een dergelijke agenda, heel wat grooter op komst hadden verwacht, heet vice-voorzitter Faus de aanwezigen welkom. Alvorens de vergadering te openen, verzoekt Faus allen zich van hun zetel te verheffen ter nagedach tenis der ontvallen voorzitter, Wilbrink. Na deze kort plechtigheid verklaart Faus de ver gadering voor geopend en verzoekt den secretaris, de notulen te willen voorlezen. Het is naar aanleiding van deze, door den heer G. v. d. Stok voorgelezen notulen, dat wordt gesproken over een geval, waar al zooveel over gesproken en geschreven is, het „geval-ongcval" Besoo. De verga dering is evenals het bestuur van meening, dat de vereeniging hier aan gedaan heeft wat te doen was en dat mede met het oog op eventueele hier na volgende ongevallen de vereeniging er niet meer aan kon doen. Allen voor. Vervolgens geeft de heer Keetman voor de laatste maal verslag van den stand van zaken van het fi- nancieele gedeelte. De niet rooskleurige tijd in aan merking genomen is dit verslag tamelijk optimis tisch. Onder applaus doet de heer Keel man de ver heugende mededeeling dat de plaatselijke belasting is opgeheven, als men weet dat vorige jaar daaraan ruim f 80 is betaald, beteekent dit dus een aanmer kelijke verlichting voor de kas. Ten laatste spreekt de heer Keetman den wcnsch uit dat de vereeniging een goede penningmeester mag vinden. Keetman is bereid zijn opvolger met raad, indien noodig, bij te staan. De heer Faus dankt den heer Kectman voor zijn accuraat beheer. Applaus. Inderdaad verliest de vereeniging in den heer Keetman een uitstekend penningmeester. Op finan cieel gebied wist hij lijn te brengen in de vereeni ging. Onder zijn beheer is de vereeniging uit alle oude schulden gekomen en momenteel een gezonde krachtige club. Voor de elftalcommissie worden gekozen do hee ren W. Woudt, G. Keuken en J. Blokker. Zij nemen hun benoeming aan. Mede met behulp der aanvoer ders, welke recht op bezoek der E.C.-vergadering heb ben, zal dus genoemd trio de elftallen samenstellen. Een nieuw bestuur. Een zeer belangrijk agendapunt is nu aangebro ken. Op de aankondiging stond wel al installatie nieuw bestuur, maar aangezien er nog geen nieuw bestuur was, kon het ook moeilijk geïnstalleerd wor den. De heeren Koorn, Woudt en Houtkooper, welke aangezocht zijn, hebben hun benoeming gelukkig aangenomen. Restte nog te kiezen een voorzitter, Voor deze moeilijke functie bleek niemand beter ge schikt te zijn als he,t lid Grootes. Aan de heeren Weesmeesters zal worden verzocht om toe te staan dat een niet buitenstaander als voorzitter fungeert. Daar het hier gaat om uit groote moeilijkheden te geraken zal dit verzoek hopenlijlc worden ingewil ligd. We krijgen dus nu een bestuur als volgt: G. Grootes,. voorzitter; P. Houtkooper, penningm.; C. Koorn, 1ste secr., G. v. d. Stok, 2e sec., en W. Woudt, Commissaris. Ter sprake komt nu wat gedaan moet worden ter blijvende herinnering aan onzen ontvallen voorzit ter, den heer Wilbrink. Met algemeene stemmen wordt besloten om uit de vereeniging een commissie te benoemen, de heeren Keetman, en Faus verklaren zich hiertoe gaarne be reid, terwijl de heer C. Goot zal worden uitgenoodigd, als oud-speler eveneens zitting te nemen. Het plan is om op het voetbalterrcin iets te plaatsen, bijv. een herinneringsbank of iets dergelijks. De heer H. Peereboom dankt de heeren Faus, Keet man en Sanders voor het gedane werk in en aan de vereeniging,'hij bewees de tolk der aanwezigen te zijn, te lioorcn naar het hartelijk applaus. Rondvraag. De heer Bregman heeft het zeer juist over de slecht bezochte trainingsavonden. Een langdurig debat ont ketent zich hierover. Een schrijven wordt voorgele zen van een Amstcrdamsch trainer. De hooge kosten laten dit echter niet toe hierop in te gaan. Bij genoeg zame deelname is Hil Peereboom bereid de leiding van de trainingsronden op zich te nemen. Chattillon heeft het over de z.i. hooge reiskosten. Volgens het bestuur is hier weinig aan te veranderen. Ook heeft hij het over den slechten toestand der net ten en over de „skeipestr....", welke rijkelijk op het terrein verspreid ligt. Zal in worden voorzien. Faus Jr. klaagt over het slechte terug bezorgen der gehaalde ballen, tevens zag hij zich graag ont heven van de functie van ballenbewaarder. Als zoo danig wordt aangesteld H. Peereboom Az. Verder heeft Faus het over het onvoldoende betalen van de buskosten. Niets bijzonders meer aan de orde zijnde, sluit de heer Grootes, welke inmiddels achter de bestuurstafel heeft plaats genomen, deze vergadering, den wensch uitsprekende, dat het nieuwe bestuur'het vertrouwen der leden zal weten te winnen. WIERINGEN IJk en herijk. De herijk van maten en gewichten zal dit jaar in deze gemeente plaats vinden in café Concordia van S. Halfweeg te Hippolytushoef, en wel: Voor H'hoef op Dinsdag 7 Juli van 9.3012 en 1316 uur, en op Woensdag 8 Juli van 912 uur; voor Westerland op Woensdag 8 Juli van 1316 u.; voor Oosterland op Donderdag 9 Juli van 912 en 1315.30 uur. De gewichten moeten schoon, droog en roestvrij worden aangeboden om onderzocht te kunnen wor den. IJzeren maten binnen en buiten geverfd. Blik ken maten blank geschuurd. Koperen gewichten af- gewasschen en ook de gaten gereinigd. IJzeren ge wichten mogen niet gepotlood zijn, doch moeten roestvrij zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie. De maten en gewichten zullen dit jaar worden voorzien van het goedkcuringsmcrk k. Opbrengst collecte. De z.g. reclasseeringsdag, de collecte welke om langs in deze gemeente werd gehouden, heeft bruto f 74.12 opgebracht. De collecte (bloempjesdag) van de ver. Het Hom geland bracht f 38.43 op. Visscherij. Sedert 1 Jan. j.1. werden in deze gemeente reeds 304 consenten voor de kuslvisscherij afgegeven. Het aantal afgegeven groote vischakten geldig van 1 Juli—30 Juni bedroeg 135. Dienstplicht* In het belang van betrokkenen wordt er op ge wezen, dat de jonge lieden, die vóór de lichting 1937 voor de dienstplicht werden ingeschreven alsnog in. de gelegenheid worden gesteld voor 10 Juli a.s. bij den heer Commandant van het Indeelingsdistrict Haarlem te Haarlem nader hunne wenschen betref fende hunne inlijving kunnen worden kenbaar ge maakt. Z I J P Ei ST. MAARTENSBRUG. Onze vroegere plaatsgenoot Maarten Blaauw, stu- dent aan de Technische Hoogeschool te Delft is ge slaagd voor het candidaatsexamen voor civiel inge nieur (2e gedeelte). ZONDAG 5 JULL NED. HERVORMDE GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. van Beek. Haringhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. Vorstman. Barsingerhorn, nam. 2 uur, Ds. Vorstman. Sint Maarten, voorm. 10.30 uur, Ds. Tinholt. Valkoog, nam. 8 uur, Ds. Tinholt. Petten, voorm. 11.30 uur, Ds. van Beek. Hippolytushoef, nam. 7.30 uur, Ds. van Beek. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, cand. W. F. ten Bruggenkate. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, geen dienst. Scliagerbrug, geen dienst. Den Helder, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Hoogwoud en Aartswoud, geen dienst. Dirkshorn, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Onder werp: Rusteloos voort. Nieuwe Nicdorp, nam. 8 uur, Ds. van Baaien. Winkel, geen samenkomst. GER. GEMEENTE te: Schagen, (in het voorm. gebouw van het kanton gerecht), 5.45, Ds. S. Greving van Dirkshorn. Kolhorn, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, D. Visch. EVANGELISATIE: Schagen, voorm. 10.15 uur, Ds. Hoogenhuijze van Amsterdam. Breezand, voorm. 10 en nam. 3.30 u., de heer P. Boon* Schagerbrug, Chr. Jongemannen Vereen., Geen bij eenkomst wegens vacantie. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Veen. Hippolytushoef, vm. 10.30 uur, Ds. H. W. Meihuizen* THE STAR OF HOPE MISSION Julianadorp, nam. 7.30 uur, de heer Sevensma, Am« sterdam. Ingezonden stukken. DE IJSCO-CHAOS TE BERGEN. In de laatst gehouden vergadering van den Ge- meenteraad werd behandeld het adres van een in gezetene, inhoudende het verzoek om een ijsco-vcnt- vergunning. Dat de onderteckcnaar van het adres niet do eigenlijke adressant was, maar wel de vertegenwoor diger van het V.a.m.i. ijs onze wethouder-zuivelfa- brikant, was spoedig geen geheim meer. De opzet was al te doorzichtig, te meer, toen des wethouders fractie, de wethouder inbegrepen, zich opwierp als pleitbezorgster van den ijsco-man. Nu moet men weten, dat V.a.m.i. hier reeds vijf vaste standplaatsen heeft. We zullen maar buiten, beschouwing laten de vraag, of dit alles op regel matige wijze in z'n werk is gegaan, d.w.z. of voop al deze standplaatsen vergunningen zijn afgegeven* en zoo niet. of dit in overeenstemming is te bren gen met de betreffende Gemeenteverordening, rege lende de verkoop van artikelen langs en aan do straat. Het wil ons n.1. voorkomen, dat, om de be langen van den wethouder niet te schaden, terzake van den ijsco-verkoop ongewone soepelheid wordt be tracht bij de toepassing der bedoelde verordeningen* Maar nu de wethouder het aandurft ten overvloe de nog een ventvergunning aan te vragen, is de vraag gewettigd, of hij een ander dan heelemaal da gelegenheid wil ontnemen om een stuk brood te ver dienen. Alsof het brood van de ijscomenschen nog niet dun'genoeg besmeerd is. Nu wordt er wel den schijn aan gegeven, dat da ventvergunning wordt aangevraagd om den onder teekenaar van het adres aan een stuk brood Ie helpen ,doch een onpartijdig onderzoek zou wel eens kunnen uitwijzen, dat de belangen van den wethou der bij dit adres aanmerkelijk grooter zijn adn dia van eerstgenoemde. Straks wordt de behandeling van het adres, die in de laatst gehouden vergadering werd opgeschort, voortgezet. We mogen veilig aannemen dat de Raad het verzoek zal afwijzen. Echter, nu de kwestie toch eenmaal is aangesneden, zou het van wijs be leid getuigen, dat de geheele ijsco-verkoop in deze Gem. eens onder de loupo wordt genomen, opdat er al thans eenige ordening in den chaos komt. De men- schen, die in dien verkoop geheel hun bestaan moeten zoeken, zou dit slechts ten goede komen. Bergen (N.H.), 30 Juni 1936. J. BROERSMA* j-

Schager Courant | 1936 | | pagina 7