De Nederlandsche ambulance inAbessiniê De moeilijkheden met den zuivelexport Raad Oudkarspel Bezoek van den hertog van Kent aan ons land Dantzig terug naar Duitschland? „Tusschen Bommen en Roovers" Boekhandel Trapman De Raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond. Voorzitter de heer A. J. Wijnveldt, burgemeester, tevens secretaris. Alle raadsleden waren aanwezig. Na opening door den Voorzitter werden de notulen van de vorige vergadering vastgesteld. Verschillende mededeelingen volgen, o.a. dat de verordening op de heffing van opcenten op de personeele belasting de Koninklijke goedkeuring heeft verkregen; de wijzigings-begrooting dienstjaar 1935 door Gede puteerde Staten is goedgekeurd; het raadsbesluit tot onderhandsche verpachting van de sluis aan H. C. Balchuijs voor 2 jaar, door Ged. Staten is goedgekeurd; de Commissaris der Koningin aan den Burge meester, op diens verzoek, verlof heeft verleend van 3 tot en met 24 Juni 1936; de Minister van Sociale Zaken de werkverschaf fingen (baggeren en slooten entewerkstelling van arbeiders in het Staatsboschbeheer) heeft verlengd tot en met 29 Augustus 1936; dezelfde Minister den geldigheidsduur der steun regeling heeft verlengd tot en met 2 Januari 1937; de uitgaven voor werkverschaffing en steunverlee- ning over het tijdvak van 30 December 1935 tot en met 27 Juni 1936. Over dat tijdvak hebben de totaal uitgaven in de gemeentelijke werkverschaffing bedragen f7040.41; in de centrale werkverschaffing f5096.97 en in de steunverleening f 3814.30. Morgen wordt de werkverschaffing te Schoorl op geheven. De aldaar tewerkgestelden zullen nu naar de Wieringermeer worden gebracht. Naar aanleiding van deze mededeelingen vroeg de heer De Boer, hoeveel werkloozcn er zijn. De Voorzitter antwoordde, dat er 20 a 25 zijn. Ingekomen stukken. Aanwezig was proces-verbaal van opname van kas en boeken bij den gemeente-ontvanger. De rekening 1935 van het Burg. Armbestuur sloot in ontvangsten op f 10023.68, in uitgaven op f 10181.03, nadeelig saldo f 157.35. Het gemeentelijk subsidie was f9100. Een overzicht werd gegeven van de uitbetaalde loonen in werkverschaffing en loontoeslagregeling De totale kosten waren voor Provincie en Gemeente voor de gem. werkverschaffing bagger- en slootwerk f7627,70, Wieringermeer f2700,06, Staatsboschbeheer f7536.79, loonbijslagregeling f 45SS,24. Totaal f22452.89. Aan materialen enz. is uitgegeven f4034.38. Adres Middenstandsvereenlgingen. Ingekomen was liet verzoek van de Lahgendijker middenstandsvereenigingen, waarin maatregelen ter bescherming der Langendijker winkeliers. (Zie Raads- verslag Noordscharwoude in Sch. Crt. 28 Juni.) B. en W. stelden voor, aangezien deze zaak aan hangig is bij de Regeering, een afwachtende hou ding aan te nemen. De heer Rijper dacht dat de adressanten van mee ning zijn dat het lang zal duren. Spr. wees op de verkapte bedelarij. Dit laatste is een zaak van B. en W., zeide de Voorzitter, en aan de verordening wordt streng de hand gehouden. Een bonafide koopman moet men toelaten. Wanneer echter blijkt, dat men met ver kapte bedelarij te doen heeft, wordt opgetreden. De heer Rijper wees op de vreemde venters, veelal zonder zaak, die de zaken hier komen beconcurree- ren. De heer Kostelijk wees op de vele moeilijkheden. Kooplieden van hier gaan ook buiten den Langendijk. Verder maakt men door deze regelingen, dat con currentie uitgesloten is. Dat is ook niet goed, zie maar naar de melk, waarin geen concurrentie is. Dan krijgt men dure producten. Voor de melk en het melkge bruik zou het wel eens goed zijn als er concurrentie kwam. Voorzitter merkte op, dat hoe minder concurrentie er is, hoe hooger de prijzen worden. De heer Borst was tegen een ventverbod, omdat de nood er de menschen toe dringt. Een afwachten de houding wilde spr. aannemen. Na nog eenige besprekingen werd besloten een en ander af te wachten. Vastgesteld werden de strafverordeningen, terwijl de instructie van den ambtenaar ter secretarie werd gewijzigd. Wijziging Reglement Burg. Armbestuur. De bekende wijziging van het Burg. Armbestuur, door Ged. Staten verlangd, was hierna aan de orde. B. en W. wilden eerst niet meewerken, omdat het nut niet werd ingezien. Nader werd echter voorge steld de wijziging aan te brengen. Aldus werd besloten. Ten behoeve van de Lichtbedrijven werd besloten een kasgeldleening aan te gaan van f 2000. Pachtreductie sluis. Voorzitter gaf een nadere toelichting en stelde na mens B. en W. voor aan den pachter der sluis, den heer H. C. Bakhuijs een reductie van f 308 te geven op de pacht, welke f SOS bedroeg. Dit is de laatste maal, daar de pachter opnieuw een contract heeft gesloten tegen lagere huur. De raad ging hiermee accoord. B. en W. stelden voor een gemeenschappelijke re geling omtrent de toelating voor leerlingen uit deze gemeente tot de O. L. scholen te Alkmaar aan te gaan n.a.v. een verzoek van Mr. C. P. Eecen, ten behoeve van een zijner kinderen. B. en W. stelden voor deze regeling aan te gaan, daar het de gemeente niets kost. De heer De Boer was er niet tegen, doch spr. was bang voor de vermindering van het aantal leerlin gen. Voorzitter antwoordde, dat de kinderen al in Broek op Langendijk op school zijn. Men kan niemand verplichten zijn kind op de school alhier te doen. Daarna werd aldus besloten. Nadat door den heer Borst een opmerking was ge maakt over het progressief heffen der hondenbelas ting, dat door hem bij de begrooting was voorge steld, werd het kohier vastgesteld op f *288.50. Voorzitter antwoordde den heer Borst dat de op merking bij de volgende begrooting aan de orde zou komen. Dit is nog van 1936. Een wijziging van de begrooting 1935 werd vast gesteld. Rondvraag. De heer De Boer had gelezen over uitbreiding van onze begraafplaats in het raadsverslag van St. Pan- cras. Spr. vond het wel wat vreemd, dit van buiten om te hooren. Voorzitter begreep het niet, dat dit in St. Pancras bekend was. Men is wel in deze richting werkzaam. Voorzitter geloofde, dat er spoedig' werk zal zijn voor pl.m. 30 werkloozen. Er is dus zeker wel iets van waar en uitglekt, werd door een der leden opgemerkt. De heer De Boer wees verder op de vieze sloot door het kroos. Kunnen de werkloozen deze niet op knappen, alleen al in het belang der gezondheid. Voorzitter antwoordde niet te gelooven subsidie te krijgen voor dit werk. Baggeren mag wel. De heer Borst: Zou men de Banne niet kunnen vragen of ze ook wil bijdragen om het samen te doen. De Banne houdt zelf niet aan de voorschriften over het schoonhouden van de slooten. In deze richting zal gewerkt worden. De heer Borst vroeg hoe het staat met de loonbij slagregeling. Er zijn nogal wat menschen in dienst genomen. De heer Bommer, voorz. der commissie, antwoord de dat men nog niets heeft gehoord. Voorzitter merkte nog op dat in April de aanvra gen opgestuurd zijn. Er zal naar worden geinfor- meerd. De heer C. Borst Pz. stelde voor, een subsidie te verleenen aan de zweminrichting van Volharding, omdat dan ook de schoolkinderen een middag er gebruik van kunnen maken, hetgeen nu werd afge wezen, daar Volharding geen subsidie kreeg van de gemeente. De oudercommissie had een verzoek ge richt tot Volharding. Voorzitter antwoordde, dat de raad indertijd het verzoek heeft afgewezen. Wanneer Volharding het noodig oordeelt, kunnen ze toch weer een verzoek doen. Mevr. Paarlberg-Hartland vroeg of er bij de auto tocht voor ouden van dagen geen voldoende politie toezicht was geweest, in verband met het couranten bericht over de baldadigheid der jeugd. Voorzitter zeide, dat de kennisgeving, dat de ouden van dagen te Oudkarspel zouden aankomen aan Voorz. persoonlijk was geadresseerd. Daar spr. toen juist met vacantie was, werd de brief hem nagezon den en kwam hij een paar dagen nadat de tocht was gehouden, eerst in het bezit van de brief. Hier is dus sprake van een samenloop van omstandigheden. Het verzoek der commissie is verkeerd geadresseerd ge worden. De heer Bakker, die toen loco-burgemeester was, 0 17 DE N 1ED O RP BOUWVERGUNNING 'Aan den heer Wijte te Spierdijk werd vergun ning verleend tot het bouwen van een kapberg. R.K. GOOP. BOERENLEENBANK Gedurende de maand Juni werd aan Spaar geld ontvangen f 6.109.81 en terugbetaald f7.436.02 Op voorschotten werd afgelost f1.55750 en aan voorschotten verstrekt f 3.170.- In loo- pende rekening werd ontvangen f 7.604.52 en betaald 4.836.08. Het ledental vermeerderde met 1 en er werden 4 nieuwe spaarbankboekjes uit gegeven. DISTRIEBUTIE GEHAKT IN BLIK Van den Minister werd bericht ontvangen, dat in deze gemeente voorloopig nog geen distrie- butie van gehakt zal kunnen plaats vinden, ge zien de beperkte hoeveelheid welke voorloopig voor distributie beschikbaar is, zoodat slechts enkele gemeenten konden worden ingeschakeld. ONTHEFFING VERLEEND Door den Inspecteur van de Vólksgezondheid is aan den heer G. Ligthart te Zijdewind ont heffing verleend tot 1 Juli 1937 ten aanzien van zijn danslocaliteit van artikel 1 onder B no. 4 van het K.B. van 27 April S no 235. VERKEERS AANWIJZING Bij de splitsing van de provinciale weg naar Schagen te Zijdewind is een bord geplaatst voor het verkeer richting Schagen, hetgeen ongetwij feld een verbetering is van de verkeersaanwij- zing in deze gemeente. Z I J P E De werkverschaffing in de Boschwachterij Petten-Camp. (Staatsboschbeheer) zal Maandag 6 Juli a.s. worden stopgezet. WIER1NGEN REISJE MIDDENSTANDERS Zooals reeds eerder in een algemeene verga dering besloten, werd j.1. Woensdag door een 23 tal leden van de Middenstandvereeniging Wieringen een uitstapje gemaakt naar Amster dam waar als hoofdattractie de Amstel-bierbrou- werij werd bezocht. Een bezoek aan dit bedrijf was ruimschoots de reis naar Amsterdam waard Tevens werd Schiphol bezocht waar velen een vliegtochtje meemaakten. Des avonds nog gezellig uit gaan in Amster dam was wel een bewijs dat er onder het gezel schap een goede geest heerschte. Het was in alle opzichten een mooie dag voor de deelnemers. BERGEN PRINSES JÜLIANA IN BERGEN AAN ZEE Op haar doorreis van Leeuwarden naar Den Haag heeft Prinses Juliana Donderdag Ber gen aan Zee aangedaan om aldaar in Hotel Nassau Bergen de lunch te gebruiken. Het bezoek geschiedde streng incognito en bleef bijna onopgemerkt. H.K.H. die vergezeld was van twee hofdames en haar kamerheer baron Baud gebruikte den maaltijd in de groote eetzaal, temidden der hotel gasten. W1ER1NGERWAARD Vanwege de Provinciale Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij in N.-Holland heeft alhier Vrij dagmorgen een premiekeuring plaats gehad, Type Trekpaard, waarvoor groote deelname en veel belangstelling. Uit Wieringermeer waren ook heel wat mooie dieren aanwezig. De keuringscommissie, bestaande uit de heeren B. Puijlnaert te Sas van Gent en J. de Vries Dz. te Brummen, heeft de volgende premiën toegekend. Veulens: Sonja, eig. J. Kater, Wieringerwaard f5; Mien v. d. Noorman, eig. E. Bruins, Wieringer meer f7.50; Florette, eig. J. Oudendijk. Wieringer meer f7.50; Ida, eig. A. van Splunter, Winkel, me daille: Emma, eig. S. Breebaart, Wieringermeer, medaille. 1-jarige Merriën: Kadee, eig. K. J. Kaan, Anna Paulowna f20; Lies, eig. R. L. Waiboer, Anna Pau- lowna f 20; Lugretia, eig. J. D. Aij, Anna Paulowna f 15; Truus, eig. E. Bruins, Wieringermeer f 15 2-jarige Merriën: Clara, eig. Jb. Waiboer Jbz., An na Paulowna f20; Irene, eig. G. H. Geerligs, Anna Paulowna f 10. 3-jarige Merriën: Julia van *t Kerkje, eig. P. Bruins, Wieringermeer f30; Martha, eig. R. Hoek- sema, Wieringermeer f20; Niska, eig. R. L. Wai boer. Anna Paulowna f15; Elza van Zuidzande, eig. J. Saai, Kolhorn flO, zeide er niets van te hebben geweten, dan nadat hij doordat er een chauffeur te weinig was, den gem, veldwachter permissie had gegeven, een der auto's te besturen. Misschien is het politie-toezicht onvol doende geweest. Spr. had niet gedacht dat er zooveel drukte zou zijn. Het doet spr. voor de ouden van dagen leed, dat dit zoo is geschied. Spr. gelooft dat het door de kranten erger is gemaakt, dan het in werkelijkheid was. Vlaggetjes werden afgerukt, stond er, maar spr. had geen enkel vlaggetje opgemerkt aan de auto's, toen ze aankwamen. Als ze er op had den gezeten, zijn ze er onderweg al afgerukt. Het had voorz. ook onaangenaam getroffen. Onze jeugd doet dit niet, zeide voorz. De kranten hebben dit aangegrepen om een blaam te werpen op de jeugd van Oudkarspel. Het politioneel toezicht in onze gemeente is altijd in orde. (Het. is ons heele- maal niet te doen geweest om „de jeugd van Oud karspel" in het zonnetje te zetten. Er was sprake van de jeugd in het algemeen. De feiten zijn door ons vernield, zooals ze door een der leiders van de tocht waren vernomen en geconstateerd. Verslagg.) De heer Bakker merkte op, dat een ambtenaar der gem. lichtbedrijven, gekozen tot lid van den Raad, en in hoogste instantie dooi* de Kroon gemachtigd, zitting te nemen in den raad van Noordscharwoude, nu door het Dag. Bestuur van de lichtbedrijven is geadviseerd, te bedanken als raadslid. Spr. gelooft dat het niet opgaat, om als ondergeschikten van de Kroon een dergelijk advies te geven. Spr. stelde voor, als gemeenteraad van Oudkarspel tegen deze han delwijze te protesteeren. Voorzitter zeide, dat dit niet behandeld kan wor den, omdat het niet als voorstel op de agenda staat vermeld. De afgevaardigden in de commissie kan worden opgedragen, hierover te spreken in de com missie. Daarna sluiting. 47-jarige merriën: Ada van Groenhil, eig. E. Bruins, Wieringeraieer, f30 en medaille; Mona Bel, eig. J. P. Dieleman de Hames, Wieringermeer f25; Flora, eig. A. J. Ba ren dregt, Schermerhom f25. Bovendien werden door de Hengstenvereeniging Hollands Noorderkwartier enkele medailles toege kend aan Merries van 8 jaar en ouder, nl. als no. 1 Annie, oud 11 jaar, eig. E. Bruins, Wieringermeer; no. 2 Clara, oud 17 jaar, eig. H. Wilms, Anna'Pau lowna; no. 3 Emma, oud 8 jaar, eig. S. Breebaart, Wieringermeer. no. 4 Hardine, oud 16 jaar, eig. K. J. Kaan, Anna Paulowna en voor hengstveulens aan Hautain yan Wieringermeer, fokker J. P. Die leman, Wieringermeer en Gasoon van Ulkesluis, fok ker K. J. Kaan, Anna Paulowna. Mede was op het terrein aanwezig de prachtige driejarige hengst „Elegant van Urlly", eiendom van de Hengstenvereen. Hollands Noorderkwartier. De aankomst op Waalhaven. Prins George van Engeland, hertog van Kent, die enkele dagen in ons land zal doorbrengen en heden te Amsterdam de Engelsche tentoon stelling zal openen, is gistermiddag om 13.22 uur met het vliegtuig van den Engelschen koning van het militaire vliegveld Hendon bij Londen, op gestegen en werd. omstreeks drie uur op het Roterdamsche vliegveld Waalhaven verwacht. Er was groote belangstelling op het vliegveld. Om vijf minuten voor 3 loeiden de sirenes van Waalhaven tweemaal, het teeken, dat er een sportvlieger in zicht is. Na enkele oogenblikken verscheen de rood-blauwe Dragon Moth in de lucht en precies drie uur zette de piloot de ma chine midden in het veld neer. Hij taxiede vervolgens langzaam naar het platform van het passagekantoor, waar de hér- tog en de leden van zijn gevolg, het vliegtuig verlieten. Van het passagekantoor wapperden de Engel- sohe en de Hollandsche vlaggen. Prins George, die geheel in het zwart gekleed was, werd het eerst begroet door den Engelschen gezant, die de overige leden van het gezelschap vervolgens aan Z. K. H. voorstelde. Na een bezoek aan het museum Boymans te Rotterdam vertrok het gezelschap vervolgens in de richting Den Haag waar de stoet tegen 5 uur aan de woning van den Engelschen gezant op het Westeinde arriveerde. Ook hier hadden zich vele belangstellenden verzameld om den Hertog bij diens aankomst hartelijk toe te juichen. 's Avonds werd op de Engelsche legatie een diner gegeven, waaraan in verband met de En gelsche hofrouw geen officieel karakter was ge geven. EEN NIEUW AVONTUUR VAN HITLER OP KOMST? In de vertrouwelijke zitting van den Volkenbonds raad, die Donderdagavond na afloop van de zitting van de Assemblé is gehouden, is besloten, de kwestie van Dantzig op de agenda van den Volkenbondsraad te plaatsen, en den voorzitter van den senaat van Dantzig uit te noodigen, naar Genève te komen. De aangelegenheid zal heden in den Raad ter sprake worden gebracht. Ongetwijfeld wijst deze beslissing op een verhoog de spanning in en om het Dantziger vraagstuk. Van alle kanten duiken gruchten op, welke er op wijzen, dat men bevreesd is voor een staatsgreep van de Nazi's in Dantzig. In diplomatieke kringen te Londen gelooft men niet in de mogelijkheid van een coup van de nazi's in Dantzig. De redenen, die Duitschland er van zul len weerhouden invloed uit te oefenen in deze rich ting zijn: 1. De eenstemmigheid, die te Genève ten aanzien van het vraagstuk Dantzig heerscht waar Frankrijk, Engeland en Polen een gemeenschappelijk front vormen. 2. Het oogenblik zou thans wel zeer ongelukkig zijn, omdat Duitschland zoolang het geen antwoord heeft gegeven op de Britsche vragenlijst wil voorko men dat Groot-Brittannië gedwongen wordt nog nau were samenwerking met Frankrijk te zoeken. 3. Duitschland zal waarschijnlijk niet in buiten- landsche avonturen willen treden voor het einde van de Olympische Spelen in Augustus en totdat 't Verschenen i door A. van Schelven Verkrijgbaar in Laan Schagen voldoende reserves heeft voor zijn buitenlandsche de* viezen. De Manchester Guardian meent, dat de berichten, die willen, dat Polen in ruil voor een nauwere vriendschap met Duitschland bereid is dit land vrije hand te laten in Dantzig, iederen grond missen. In werkelijkheid, schrijft het blad, is aan te nemen, dat indien Polen door den Volkenbond wordt opge* roepen om iedere bedreiging van de onafhankelijk" heid van de vrije stad Dantzig en de integriteit var* haar grondwet, tegen te gaan, dit zal doen. Men vraagt zich te Londen af, of Duitschland be- reid is het risico op zich te nemen van een conflict met Polen. In de oogen van Duitschland lijkt Polen verzwakt door binnenlandsche moeilijkheden er* bovendien bevreesd, dat het binnenkort de kosten van zijn bewapening niet zal kunnen betalen. Ver* der merkt men op, dat Polen niet over voldoende moderne wapens beschikt. Sommige waarnemers zijn van meening, 'dat Duitschland van plan is de Oostenrijksche kwestie een oogenblik te laten rusten om zich thans op Dantzig te concentreeren. Maar er is in al deze din gen weinig zekerheid, want hoewel het doel van de buitenlandsche politiek van Duitschland hetzelfde blijft, kan de wijze waarop men dit denkt te bereiken, van dag tot dag wisselen. Wat er van al deze geruchten ook zij, men kan met groote stelligheid aannemen, dat in de vertron» welijke zitting van de Volkcnbondsraad gegevens zijn ter sprake gekomen, welke noodzaken tot het vaststellen van een gedragslijn in de Dantziger kwestie. ZUIVELORGANISATIES ZEGGEN DE MEDEWERKING AAN MINIS TER GELISSEN OP. Wegens verandering in de verdee- lingswijze der uitvoer-contingenteni treden zij uit het Crisiszulvelbnreau. De drie zuivelwetorganisaties, n.1. de Alg. Ned. Zuivelbond (Coöp. fabrieken), de V. V. Z. M. (particuliere zuivelindustrie) en de Bond van Kaasproducenten (zelfkazende boe ren) zullen na 1 Juli iedere bemoeiing met de uitvoering der exportregeling van de hand wijzen, dit als gevolg van het besluit van minister Gelissen, om een deel van den export die verdeeld wordt op grond van basisjaren, te gaan ontdooien. Ook de Ned. Industrie- en handelsraad voor land- en tuinbouw tegen de door den minister voorgestelde nieuwe rege» ling. In verband met de berichten, dat de minister var* handel, nijverheid en scheepvaart van plan zou zijn om van de beschikbare uitvoercontingenten van zui velproducten gedeelten af te zonderen en deze te ver» deelen op een wijze, die voor niemand nog heelemaa! duidelijk is, heeft de Nederlandsche Industrie- en Handelsraad voor land- en tuinbouw, vertegenwoor digende opgeveer alle vereenigingen op het gebied van den handel in en den export van zuivel- en melk producten, zich met een brief gericht tot dr. H. Colijn, als voorzitter van den raad van ministers. Aan dezen brief wordt het volgende ontleend: „In een persbericht, dat zeer klaarblijkelijk van of» ficieele zijde afkomstig is en dat omstreeks een week geleden in de dagbladen verscheen, wordt kennis ge geven van het voornemen om bij de regeling van dei* uitvoer van zuivel- en melkproducten naar landen, welke den invoer van deze producten gecontingen- teerd hebben, de tot nu toe gevolgde wegen te ver laten in dien zin, dat een gedeelte van ieder contin gent zal worden afgezonderd, welk gedeelte niet ver» deeld zal worden volgens eenig bepaald stelsel. Uit het genoemde persbericht blijkt in het geheel niet, dat bij de toepassing der verdeeling voor deze afgezonderde contingenten op eenigerlei wijze naar objectieve normen zal worden te werk gegaan. Het is dan ook niet mogelijk om aan te nemen, dat deze verdeeling op andere wijze zal plaats hebben dan dat op min of meer willekeurige wijze degenen, die er in slagen om met buitengewone welsprekendheid hun belangen ten departemente voor te dragen, aandeel in deze contingenten deelachtig zullen worden, terwijl anderen die over minder welsprekendheid beschik ken, niet in de gelegenheid zullen zijn om deze gun sten te verwerven. Het zou mogelijk zijn, dat men van de zuivel-ex» porteerende bedrijven verwachtte, dat zij deze ge beurtenis rustig aanvaardden, omdat in het bericht gezegd wordt, dat slechts een klein deel der contin genten op deze vreemde wijze tot verdeeling zal ko men Wij mogen daartegenover stellen, dat juist in alle kringen van den zuivelexport gedurende de bijna vijf jaren, dat de gecontingenteerde uitvoer thans geduurd heeft, in dien zin een gevoel van volkomen gerustheid geheerscht heeft, dat iedereen met abso lute zekerheid wist, dat de verdeeling der uitvoer contingenten volgens objectieve normen plaats had. Voor den één waren deze normen wellicht iets gun stiger dan voor den ander, doch met zekerheid stond vast, dat persoonlijke begunstigingen van exporteurs achterwege bleven. De vorengeschetste plannen in verband met de toe komstige regeling van genoemden export hebben dit gevoel van gerustheid doen verkeeren in groote on rust en onzekerheid, terwijl ieder exporteerend be drijf zich thans verplicht ziet om alle denkbare gron den aan te voeren, teneinde duidelijk te maken, dat het om zeer bijzondere redenen voor het ontvangen van een gunst als boven is aangegeven, in aanmer king komt. Het wil adressant voorkomen, dat deze geheel otf» noodig en zonder eenig practisch nut in het leven geroepen onrust in de kringen van alle zuivel-expor» teerende Nederlandsche bedrijven afkeurenswaardig en in strijd met het algemeen belang is.

Schager Courant | 1936 | | pagina 16