Uit onze Omg eving* Zoo'n erge Hoofdpijn? AKKERTJES LANGENDIJK NOORD-SCHARWOUDE VERKOOPING Ten overstaan van notaris H. W. Smit te Zuid-ScharwouJe werd in hotel De Burg open haar verkocht het Woon- en Winkelhuis A 1 alhier, eigendom van den heer J. H. Meijer. Kooper was de heer P. Stuüt te Assendelft, voor f 7000.- VERGADERING MIDDENSTAND In hotel Concordia werd Woensdagavond een vergadering gehouden van Langendijker Mid denstanders, aangesloten bij de Kon. Ned. Mid denstandsbond. Voorzitter was de heer S. Timmerman. Verschillende huishoudelijke zaken werden besproken, waarna werd overgegaan tot de ver kiezing van een definitief bestuur. Bij de stemming werden gekozen de heeren S. Timmerman (voorzitter), M. Piersma, D. Zee man, G. van Zijl en D. Schuitemaker. De functies zullen nader worden verdeeld. Op verzoek van de Kon. Ned. Middenstands bond werd besloten, gezamenlijke besprekingen aan te vragen met de Chr. Middenstandsvereeni- ging en de afd. van de Hanze, om weer geza menlijk hier aan de Langendijk de Mica, welke van 10 tot 24 October zal worden gehouden, te orga niseeren. ZUIDSCHARWOUDE. De kassier van de Coop. Boerenleenbank alhier, do beer J. du Burck, die zijn 25-jarig jubileum als zoo danig vierde, heeft bij die gelegenheid van verschil lende zijden blijken van belangstelling ontvangen, die er van getuigden, dat zijn arbeid in wijden kring wordt gewaardeerd. In het bijzonder hebben het Be stuur en den Raad van Toezicht daarvan blijk ge geven in een bijeenkomst, waarbij alle leden van ge noemde colleges tegenwoordig waren en de heeren Boon voor het Bestuur en De Jong voor den Raad van Toezicht het woord hebben gevoerd. Beiden heb ben ervan getuigd, hoe aangenaam het is geweest, met den kassier te mogen samenwerken en hoe pret tig de verstandhouding is geweest tusschen den heer Du Burck en de genoemde colleges. Met waardeering hebben zij gesproken over het vele werk, dat de kas sier voor de Bank heeft verricht en de groote, soms wel eens te groote welwillendheid, waarmee hij de leden tegemoet is getreden. Een bijzonder woord van dank en hulde werd ook gebracht aan mevrouw Du Burck, die gedurende 25 jaar de leden van Be stuur en Raad van Toezicht heeft ontvangen en ze heeft bediend en verzorgd op een wijze, die niets dan lof verdient. Beide sprekers hebben den heer Du Burck en zijn familie hartelijk dank gezegd voor alles, wat zij voor de Boerenleenbank in de achter ons liggende 25 jaar hebben gedaan en de hoop uit gesproken, dat het hun moge gegeven zijn, nog vele jaren te zijn voor de Bank, wat zij er tot nu toe voor zijn geweest. Aan mevrouw Du Burck werd een prachtige bloe menmand aangeboden, terwijl de heer Du Burck niet een fraaie haardfauteuil werd verrast. De heer Du Burck heeft in zijn dankwoord herin nerd aan de groote moeilijkheden, waarmee de Bank in den aanvang van zijn kassierschap te worstelen heeft gehad als gevolg van verdachtmakingen, die door eenige uitgetreden leden aan het adres van' de Bank waren gelanceerd, met het gevolg, dat het crc- diet bij de Centrale Bank zelfs tot op de helft werd verminderd. Het is het Bestuur toen echter gelukt, die verdachtmakingen te weerleggen, zoodat al zeer spoe dig de Centrale Bank op zijn besluit terug kwam en de Bank te Zuidscliarwoudc weer haar volle credict terug schonk. Hij gaat dan na, hoe de moeilijkheden werden opgelost, hoe de Bank in omvang toenam en de in stelling werd, waaraan de meeste ingezetenen hun volle vertrouwen schonken. Bestuur en Raad van Toezicht bracht hij dank voor de ontvangen blijken van waardeering en hoogachting, en het deed den heer Du Burck bijzonder genoegen, deze in ont vangst. te kunnen nemen als dank voor de tevre denheid van het Bestuur voor zijn verrichten arbeid. Het kassierschap heeft hij altijd opgevat als dat van een ambtenaar, die slechts had te doen wat Be stuur en Raad van Toezicht, binnep de lijn van Sta tuten en Reglement, voorschreven, terwijl hij zich verre behoorde te houden van de zaken, die des Bcstuurs of des Raads van Toezicht zijn. In de 25 sigaret aan. nu eens naar den grond kijkende, dan weer naar de lucht, overal heen behalve naar de gezichten van het gezelschap. „Zoo gebeurde dat verschrikkelijke dus iets vóór drie uur in den morgen? vroeg hij ern stig. „Ik vermoed, dat u volkomen zeker daar van zi.it? Want, begrijpt u wel, dit kan van het uiterste belang blijken". t,Ik weet het volmaakt zeker, mijnheer". %,En tot op dit oogenblik hebt gij dit verhaal aan niemand gedaan?" „Aan niemand ter wereld, mijnheer", hernam Ann. „Den volgenden morgen werd mevrouw Harlowe dood gevonden. Er werden beschikkin gen getroffen voor de begrafenis. Vervolgens kwam de aanklacht van mijnheer Boris. Er wa ren beslommeringen genoeg in huis, dan dat ik de mijne daarbij behoefde te voegen. En boven dien, mijn verhaal omtrent dat gezicht in het donker zou door niemand zijn geloofd, en zoo als van zelf spreekt, bracht ik het toen nog niet in verband met den dood van Mevrouw Har lowe". „Neen", stemde Hanaud toe. „Want u meende niet anders, dan dat mevrouw Harlowe een na tuurlijken dood was gestorven". „Ja, en thans ben ik het nog niet mezelve eens of die dood niet inderdaad een natuurlijke was" bracht Ann hiertegen in. „Doch heden moest ik u die geschiedenis mededeelen, mijnheer Hanaud en zij boog zich in haar stoel, voorover, met haar oogen, haar gelaat, met iedere spier van har lichaam gespannen, zijn aandacht eiscliende „omdat indien u gelijk heeft, en in dit huis een moord werd bedreven in dien naoht van den 27sten ik het juiste uur weet, waarin dit ge beurde" jaren van zijn kassierschap is er nimmer een hard scherp woord tusschen hem en de beheerscolleges gevallen en is de verstandhouding een zoo voor beeldige geweest, dat hij de bijeenkomsten met hen als een feestdag beschouwde. Hij dankte namens zijn vrouw en kinderen voor de stoffelijke bewijzen van belangstelling en waardeering en hoopte, dat hij do menschen weer met een blijden lach op het gezicht het kantoor zag binnen treden in plaats van de sombere trekken, die men thans vaak aan schouwt als gevolg van de vele zorgen en moeiten, die de tijdsomstandigheden hun baren. Voor den heer Du Burck en zijn familie is deze dag er een geworden van dankbare herinnering. Alhier werd gisteren een schipper uit Amsterdam aangehouden, die een vracht vervoerde, wat in strijd was met het voorgeschrevene in verband met do wet op do evenredige vrachtverdeeling. Wat aan vracht vervoerd werd, mocht slechts worden ver laden door schippers, ingeschreven in dit district. Naar we vernamen was het tarief van den bedoel den schipper lager dan het hier geldende, wat wel do oorzaak van de overtreding zal zijn geweest. BARSINGERHORN Tegen een tweetal houders van honden in deze gemeente is proces-verbaal opgemaakt wegens het niet doen van de vereischte aangifte ter gemeente secretarie. Burgerlijke stand. Geboren: Marie, dochter van Edmundus Mels en van Geertje Winkel; Tine, dochter van Aris Wie- dijk en van Elisabeth van der Ham; Hendrika, doch ter van Cornelis Marees en van Elisabeth Heinis; Elizabeth Margaretha, dochter van Klaas Bakker en van Margaretha Hoep; Maartje, dochter van Jan Kaper en van Anna Grietje Kossen; Geertje Catha- rina, dochter van Jan Kooij en van Grietje Visser. Ondertrouwd: Gcene. Gehuwd: Mates Königsherg en Sara Vogel; Wal- ter Stern en Martlia Himmelreich. Overleden: Geene. Loop der bevolking. Ingekomen: Mw. G. Kuiper (echtg. S. J. Hartman) van Zijpe naar Mieldijk C 17; J. Tiessen en gezin van Zijpe naar Kolhorn F 2; J. de Pooter en gezin van Zaamslag naar Kolhorn E 25; C. Kempe en gezin van Zaamslag naar Kolhorn, Keern; J. Bak ker van Winkel naar Barsingerhorn A 3; L. Sjouw van Opperdoes naar Kolhorn, Waardweg; E. O. Gumpert, W. Feibel, K. Gottschalk, Mw. L. Levy, J. Benjamin, L. Markus, H. L. Ziekenoppasser van Duitschland naar Nieuwesluis, Stichting Joodscho Arbeid; echt. W. A. Wilms van Zijpe naar A 29b; eohtg. L. Sjouw van Oudenhoorn naar Kolhorn, Waardweg; P. Brommer van Koedijk en echt. van Zijpe naar Kolhorn F 4; echtg. Jm. Waiboer van Callantsoog naar Kreil; H. van Riesen en gezin van Winkel naar C 2; B. Bosch en echtg. van Weststel lingwerf naar Kolhorn F 38; H. J. Kapitein, van Zijpe naar B 45. Vertrokken: Wed. C. van der Oord naar Sqha- gen, Stationsweg C 82; D. Koorn naar Beemster, Jisperweg 83; C. L. van de Klooster naar Wieringer- waard, Groote Buurt; K. Schenk en gezin naar Me- demblik. Kolhornerweg; M. de Jong naar Wierin- gerwaard; mej. T. van der Heide naar Smallinger- land, Oudega; M. Katznelson naar Palestina;E. M. J. Serré, naar Emmen, Emmer-Compascum, Óoster- diep; R. Moritz naar Zuid-Afrika; echtg. J. W. Met- zelaar naar Wieringerwaard; C. Stokman, naar Oudkarspel, A 272; A. J. Lcusliuis en gezin -naar Halfweg, Zuiderweg. ZIJPE Burgerlijke stand van 25 Juni t.m. 2 Juli. Geboren: Cornelia Agatha, dochter van Johannes Griffioen en van Johanna Antonia Wilhelmina Kooij- man; Klazina, dochter van Cornelis Meijer en van Dieuwertje Jongerling. Ondertrouwd en getrouwd: Geene. Overleden: Grietje Leeuwen, oud 70 jaar, weduwe van Adrianus Appel. Binnen een kwartier kunt Ge die vergeten zijn en U als her boren voelen door één of twee Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS Hanaud knikte een of twee malen langzaam met het hoofd. Hij trok zijn voeten onder zijn stoel. Zijn oogen flikkerden eigenaardig, toen hij Ann aan zag. Op Jim Frobisher maakte hij den indruk van een dier, dat zich gereed maakt tot den sprong. „Die pendule op het ingelegd kabinet", zeide hij, „tegen het midden van den wand in de schatkamer. De witte wijzerplaat, daarvan en het uur, dat u in het oog viel, gedurende dat deeltje van een seconde, toen uw vingers den knop vasthielden". „Ja," zeide Ann met langzame en rustigen nadruk. „Zij wees lialf elf". Deze verklaring bracht een algemeene ont spanning teweeg. De krampachtig gesloten ge houden hand van Betty opende zich, en haar vodje van een zakdoek fladderde neer op het gras. Hanaud liet zijn eigenaardige houding van een dier, op het punt van springen, varen. Jim Frobisher slaakte een zucht van merkbare ver lichting. „Ja, dat is van zeer veel belang", merkte Ha naud op. „Van veel belang Dat zou ik ook meenen!" riep Jim. Want voor hem was thans dit duidelijk be wezen. Indien in Maison Grenelle in den nacht van den 27sten April een moord was bedreven, was er één van de huisgenooten, die daarin on mogelijk de hand kon hebben gehad, en die per soon was zijn cliente, Betty Harlowe. Betty had zich gehukt om haar zakdoek op te rapen, toen Hanaud tot haar sprak; met een ruk richtte zij het bovenlijf weer op. „Loopt die pendule op het ingelegd kabinet goed, mademoiselle?" was zijn vraag. „Uitstekend", antwoordde zij. „Monsieur Sa- HEER-HÜ GOW AARD üET SCHOOLFEEST GAAT DOOR. Scherpe afkeuring over de houding van den heer Post. Woensdagavond vergaderde de Vereeniging tot Bevordering van Getrouw Schoolbezoek in het lo kaal van den heer Rus. De voorzitter de heer Th. van der Meer, zei in zijn openingswaard, dat 't hem speet, dat de lir. Post als hoofd van de school in het Noordeinde, niet aanwe zig was. Spr. hoopte en vertrouwde, dat de lijsten, die aan de bevolking zijn aangeboden, weer genoeg zou den opleveren, dat het schoolfeest evenals andere jaren kan doorgaan. De notulen werden onveranderd goedgekeurd, eyen- als de rekening en verantwoording van den penning meester over liet jaar 1935. Het ajgeloopen jaar le verde een batig saldo op van f37.73. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature van mevr. BommezijSchaick de heer L. van Graft be noemd. De voorzitter wees op het vele werk door het ver trokken bestuurslid voor de vereeniging gedaan. Zij was altijd vol ijver en bereid meer te doen dan een ander vaak zou doen. Hierna volgde de bespreking van het schoolfeest. De heer Kooij vroeg aan de bestuursleden van het Noordeinde, of zij .weer samen met het Zuideinde wilden gaan. De heer Stipriaan antwoordde, dat de lieer Post op een bestuursvergadering in het Noordeinde te ken nen had gegeven liever alleen te gaan. Spr. had toen gezegd, het hoofd daarbij niet te willen tegenwerken, mits liet schoolfeest plaats zou vinden in verband met Getrouw Schoolbezoek. Spr. gispte echter zeer de houding van den heer Post door nu niet op deze vergadering te komen. De voorzitter was van meening, dat het Noordeinde eigenlijk niet alleen kon gaan. Spr. vond de houding van den heer Post als schoolhoofd onbegrijpelijk, daar de kinderen hiervan de dupe zouden kunnen worden. De heer Hartog wees er op, dat het school feest georganiseerd wordt door Getrouw Schoolbezoek en dat dit buiten de hoofden om kan geschieden. Ook de heeren Kooij en Stekelbos keurden de houding van den heer Post scherp af. De aanwezige bestuursleden van het Noord- Einde, de heeren Stapel en Stipriaan, zeg den vervolgens toe samen met het Zuideinde te gaan. Op voorstel van den heer Kooij werd vervolgens besloten dit jaar met de kinderen van allo klassen samen te gaan en de volgende route te nemen: Eerst naar Alkmaar naar de Hertenkamp, vervolgens over Heiloo naar Egmond aan Zee en tot slot naar Ber gen. Besloten werd het schoolfeest op Woensdag te doen plaats vinden, daar men op dien dag bij' slecht weer 's middags met de kinderen naar een bioscoop zou kunnen gaan. Als datum werd aangewezen 22 Juli. Door den heer Hartog werd nog medegedeeld dat de opbrengst van de lijsten vermoedelijk ongeveer even groot zal zijn als vorig jaar. Hierna sluiting. SINT PAN CR AS Burgerl. stand over de maand Jnni 1936. Geboren: Grcta, d. v. Dirk Klinkhamer en Antje Hoogvorst; Mina d. v. Jacob Verhagen en Lena Hoogland. Ililligje, d. v. Jacob Duif en Femmigje Middelbos. Annie, d. v. Jan Glas en Rensje van Gulik. Gehuwd: Arie Frans en Geertje Wagenaar. Ingekomen personen: Anna Bos, echtgen. van A. C. Kramer, van Noordscharwoude naar no. 223a; Neeltje Bakker, dienstbode, van Koedijk naar no. 71; Klaas Franke, arbeider, van O. Niedorp naar no. 186a. Antje de Geus, z. b. van Koedijk naar no. 186a. Alida Leen, dienstbode, van Schoorl naar no. 198. Reint Mars-man en gezin, opzichter, van Haarlem naar no. 224c. Vertrokken personen: Wiggertje Lena Zeegers, z.b., van no. 152 naar Alkmaar; Willem Hoekstra en gezin, arbeider, van no. 108 naar Leeuwarden; Wilha. Louisa de Vries, huishoudster, van no. 268 naar Alkmaar; Johannes Burger, kappersleerling, van no. 111 naar Amsterdam; Cornelis Burger, kap persleerling, van no. 111 naar 1-Icnsbrock; Geertje Wagenaar, z.b., van No. 70 naar Heiloo; Cornelis den Hartigh, arbeider, vaai no. 300 naar Heerhugo- waard. Pieter Majooi*, barbier, van no. 177A naar Beverwijk; Jan Jongejan en gezin, van no. 225a naar Amsterdam. Willem Dirk Ootjers, bakkersleerling, van no. 186b naar Bergen; Jacob Volger en gezin, melkslijter, van no. 132 naar Oudorp; Lod. Frans van Esseveld en gezin, venter, van no. 62a naar Schoorl. - bin. de 'horlogemaker uit de Rue de la Liberté beeft haar meer dan eens schoon te maken ge had. Het is een pendule, die acht dagen loopt. Zij moet nog loopen, wanneer de zegels vanmid dag wórden verwijderd. Als dan kunt n zich overtuigen". Hanaud evenwel, nam terstond met haar ver klaring genoegen. Hij stond op en maakte met een zekere formaliteit een buiging voor haar, doch met een glimlach, die deze te niet deed. „Te half elf was mademoiselle op het bal hij mijnheer de Pouillac", zeide hij. Op den Bou levard Thiers. Daaromtrent kan geen twijfel be staan. Daarnaar is navraag gedaan. Mademoi selle verliet dat huis niet, vóór één uur na mid dernacht. Daarvoor bestaan bewijzen, waarmede zelfs haar ergsten vijand genoegen moet nemen haar chauffeur en haar danseurs, tot zelfs de koetsier van mijnheer de Pouillac, die met een lantaren onderaan de treden van de trap stond dien avond, en zich herinnert, het portier van den auto van mademoiselle te hebben open ge houden, toen zij wegreed". „Dat is tenminste afgehandeld", dacht Jim bij zichzelven. Betty in ieder geval, was voor goed buiten schot. En met deze zekerheid, sloop te vens iets anders zijn gedachtengang binnen. Waarom zou Hanaud het onderzoek niet door zetten? Het was zeer belangwekkend, het ver zamelen van het bewijsmateriaal tegen dezen onbekenden misdadiger een geval, dat zoo moeilijk in zijn juiste gevolgtrekkingen voor de rechtbank te brengen was: een geval van ver giftiging, waarin geen spoor van vergif was te ontdekken; een geval, waarin tusschen een mas sa gissingen, hier en daar een meer vaststaand feit het hoofd kwam opsteken, evenals men op zee hoe langer hoe meer masten van schepen ziet afteekenen, naarmate zij dichter bij komen. HARENKARSPEL Bij de op 1 dezer gehouden rekening over het 2e kwartaal 1936 van liet. Onderlinge Paarden fonds al hier, bleek dat 291 stuks verzekerd waren. Afgekeurd waren 3 stuks, zoodat. de omslag werd bepaald op f 1 per f 100 verzekerde waarde. BurgerL stand over de maand Juni 1936. Geboren: Hendrikus Johannes, zoon van Johannes Maria Schneiders en Kunera Emma Besscling; An na Veronika, dochter van Pieter Bruin en Johanna Jong; Petrus Johannes, zoon van Nicolaas Bleeker en Anna Cornelia Spaans. Ondertrouwd: Gerrit Tesselaar en Agatha Maria Molenaar; Johannes Jacobus Ursem en Cornelia Maria Noltcn. Gehuwd: Hendrik Bruin en Catharina Theodora Bekker; Augustinus Ooijevaar en Margaretha Spaans; Gerrit Tesselaar en Agatha Maria Mole naar. Overleden: Aagje Sevenhuijsen, oud drie en tach tig jaar, weduwe van Arie Stammes. WARMENHUIZEN Nieuw Raadslid. Door den voorzitter van het. Hoofdstembureau is tot lid van den Raad van Warmenhuizen in plaats van wijlen den heer P. Slot, benoemd de heer C. Geus te Schoorldam. Opbrengst speldjesdag Radio-Missie. De dezer dagen gehouden speldjesdag ten bate van de Radio-Missie, heeft in deze plaats opgebracht f 31.80. Ie Nederlaagwedstrijd V.I.O.S. Zondag zal op 't VlOS-terrein de eerste van de in dit jaar to houden nedcrlaagwedstrijden worden ge speeld. Om 1 uur (o.t.) speelt V.I.O.S. 2Hollandia 1, Half drie komen V.I.O.S. 1 en V.V.O. I tegen elkaar in het veld Vooral deze ontmoeting is van belang rijke aard, daar V.V.O. 1 een vrij sterke club is In de eerste klasse. Supporters van Warmenhuizen, komt allen zonder uitzondering a.s. Zondag naar liet V.I.O.S.-terrein. Toont belangstelling voor hetgeen het bestuur van V.I.O.S. doet voor de supporters. De ze nederlaagwedstrijden zijn door het bestuur geor ganiseerd om de supporters ook in de zomermaan den iets goed te kunnen bieden. WIERINGEN DEN OEVER. Besmettelijke ziekte. Te Den Oever doet zich in het gezin L. B. een. geval van roodvonk voor. Prinses Juliana passeert Wieringen. Op weg van Friesland naar de Zaanstreek passeer^ de H.K.H. Prinses Juliana Vrijdag te kwart voor 12 den Oever. De doortocht was tevoren bekend ge worden en vele belangstellenden hadden zich aan. liet begin van den afsluitdijk opgesteld om ecu glimp van de Prinses op te vangen. H.K.H. reed in een gesloten limousine en was vergezeld van 2 hof dames. Een hartelijk gejuich weerklonk toen de wagen in snellen vaart passeerde. SINT MAARTEN. Burgerlijke stand. Geboren: Andries, zoon van Klaas Rempt en Im- metje Bakker; Lecndert, zoon van Joost de Pee en Guurtje Glas; Antje, dochter van Adrianus Roos en Aafjc Lamberta de Boer; Fokkerienus, zoon van Jan Fcijcn en Ebeltje Holst. Van echt gescheiden: Jan Koordes en Catharina te Paske. Gehuwd en overleden: Geene. Slim. r„Is dat uw bal, mijnheer de golfspelerï Waarom? Heeft hij iets vernield? „Neen, heelemaal niet!" Ja, dank U, de bal is van mij. Ja, thans was het zijn verlangen, dat Hanaud verder zou gaan, listig wroetende, en om zijn eigen woorden te gebruiken, de dingen uit zich zelve, in behoorlijke volgorde aan liet licht la tende komen. Doch er was één punt door Ha naud vergeten, en dit moest dezen onder het oog worden gebracht. Wederom zou, naar hij met mannelijke ijdelheid bescheiden dacht, de muis den gevangen leeuw te hulp komen. Hij schraapte zich de keel. „Miss Ann, er is één kleine vraag, die ik u gaarne zou stellen", begon hij, doch tot zijn ver rassing keerde Hanaud zich tot hem met een ge zicht als een onweerswolk. „U wenscht een vraag te doen?" zeide hij. „Welnu, mijnheer, doe haar dan indien gij wenscht. Het is uw recht". Zijn houding voegde er bij hetgeen zijn stem verzweeg: „en op uw verantwoording". Jim aar zelde. In de vraag, die hij wenschte te doen, zag hij volstrekt geen kwaad. Zij was van overwe gend belang. Niettemin stond Hanaud met ge fronst gelaat voor hem, hem tartende, de vraag te stellen. Jim kon er niet aan twijfelen, of Ha naud was zich volkomen van dit punt bewust,- doch om de een of andere reden, wilde hij het volstrekt niet aangeroerd hebben Jim gaf toef doch niet van ganscher harte. „Het is niets", zeide hij norsch, en Hanaud kreeg onmiddellijk zijn opgeruimdheid terug. „Dan zullen wij de zitting schorsen", zeide hij zijn horloge raadplegende. „Het is bij éénen. %Zullen wij voor den Commissaris van Politie drie uur bepalen? Ja? Dan zal ik het hem laten weten en te drie uur ontmoeten wij elkander dus weer in de bibliotheek, en" met een kleine buiging naar Betty „zal de ontze geling plaats hebben. (Wordt vervolgd)

Schager Courant | 1936 | | pagina 18