Nationaal Comité voor Brouwgerst Opheffing der sancties verzekerd Uit onze omgeving. Kanovaarders vermist Fransche volksfront in gevaar il VIERINGEN Gisteren vond 'het jaarlijksche schoolreisje plaats van de oudste leerlingen naar Amsterdam, te ongev. half zeven vertrokken 4 bussen van de onderneming de Haan met 98 kinderen en S geleiders en onder vroolijk gezang.was al spoedig het. Noordh..Kanaal bereikt. Als eerstp pleisterplaats gold Alkmaar, al waar men in hótbl Sleutel een heerlijk glas' melk dronk. Om half negen werd weer vertrokken, langs den nieuwen weg naar Amsterdam, waar men te ruim kwart over 10 aankwam. Allereerst eenige verver* schingen in de „Vami", waarna allen zich naar de Artis begaven. Hier lieljben de kinderen naar harte lust genoten, van al wat Artis hen bieden kan. Bij de apen, waren ze bijna niet vandaan te halen en ook 't Aquarium en 't Dxoramd hadderi hun volle belangstelling. Natuurlijk'"werd ook een bezoek -ge bracht aan de jongöto aanwinst van Artis, n.1. de pinquins, die juist gevoederd werden. Na deze rondwandeling werd brood gegeten in de Kiosk en om kwart voor 2 vertrokken allen naar Schiphol. Verdeeld in twee groepen, jongens en meis jes, werden de kinderen en geleiders rondgeleid door een gids, die hup. vertelde van een.Douglas en een Fokker machine en hun verklaarde dat de letters op de toestellen de diverse nationaliteiten voorstel den. Toevallig kwamen er toestellen -van verschil lende landen binnen en vertrokken, zoodat de kin deren het niet beter konden treffen. Daarna verbleef men tot half vijf in het restau rant, waarop de. terugreis werd aanvaard door Haar lemmermeer, langs Haarlem en Beverwijk naar Alk maar, waar even bij het' Centraal Ziekenhuis werd gepauzeerd, om te informeeren naar den toestand van den heer van 't Hof (deze komt morgen weer naar Wieringen). Tot slot werd een bezoek gebracht aan den speel tuin in Bergen, waarna men-ieer voldaan huiswaarts keerde. Om half negen werdén kinderen en' geleiders door een schare ouders en belangstellenden begroet. Aan de gezichten kon men zien, dat het een dag van volop genieten was geweest. Aan de organisato ren en geleiders zij dan ook vanaf deze plaats een woord van hulde en dank toegebracht. S C H 0 0 R L Benoemd. De heer L. Schotvanger, brugwachter te Schoorl- dam„ is met ingang van 1 Juli benoemd tot sluis- mecster te Den Helder. Gisteren, Vrijdagavond, is de nieuwe pastoor, de' ZeerF.crw. Heer W. Bos. door den HoogEerw. Deken P. Rengs in de Parochie te Schoorl, geïnstal leerd. W'ARMENHUI ZEN Bestuursvergadering Centrale Veilings- vereeniging. Op Donderdag, 2 Juli j.1., vergaderde het Bestuur van de Centrale Veilingsvereeniging „Warmenhuizen en Omstreken." De vice-voorzitter, de heer W. Gutker, memoreerde in zijn openingswoord onzen overleden voorzitter, den heer P. Slot en het vele werk, dat hij voor onze ver- eeniging heeft gedaan. Dp notulen worden onveranderd vastgesteld. Bij de mededeelingcn deelde de secretaris mede. 'dat de minimumprijs van de aardappelen van f 3.50 tot 31 juli is gegarandeerd. Gevraagd zal worden ook na dien datum een garantie vast te stellen. Punt 1 van de agenda: Benoeming telefonist(e). Ingekomen waren 13 sollicitaties. Na eenige bespre kingen werd tot stemming overgegaan en werd met 9 tegen 7 stemmen benoemd de heer Jb. de Groot Az. Punt 2. Herziening liggelden. Hoewel het be stuur er wel voor gevoelde, meende zij om financieele redenen niet tot verlaging daarvan te moeten over gaan. De liggelden zijn zoo laag mogelijk gesteld; bij verlaging bestaat er kans, dat de goten te klein zijn en de beschikbare ruimte werd ingenomen door de tuinders van dichtbij. Het bestuur kon derhalve geen aanleiding vinden tot verlaging over te gaan. Punt 3. Aanvoerregeling. Over dit punt loopen 'de meeningen nogal uiteen. Algemeen is men van meening, dat de tegenwoordige toestand niet deugt en dat er iets moet worden gedaan om hier veran dering in te brengen. Besloten werd het voorstel van den Noorder Marktbond te aanvaarden, hetgeen ech ter beschouwd wordt als een overgangsmaatregel en moet soepel worden toegepast. In een vergadering van „De Vierbond" zal dit punt nog nader worden besproken. Zooveel mogelijk zal overleg met elkaar worden gepleegd. Bij de rondvraag vraagt een der leden pogingen in het werk te stellen het bouwverbod voor Bintje op te heffen, daar dit een aardappelsoort is welke als pootaardappcl veel gevraagd wordt, terwijl ze aan het land minder cischen stelt als de Schotsche mui zen. Hierna sloot de voorzitter onder dankzegging de- zo vergadering. WIERJNQERME ER MIDDENMEER. Het koolzaadoogsten begint. „Sikkels blinken, sikkels klinken, ruischend valt het graan", zong de dichter. Nieuwe tijden echter brengen nieuwe zeden. De sikkel is verwisseld voor de groote motorzelfbinder, welke ook thans met re gelmatige snelheid en rhythmische zwaai de molen door het koolzaad voortschuift. Dit is de inzet van het koolzaad oogsten cn daarmede tevens van de groote korenoogst. Beentje gekneusd. Spelende kwam het 2V&-jarig zoontje van de fami lie P. M. te Middenmeer zoo ongelukkig te vallen dat het kind zijn been vrij ernstig kneusde. De plaat selijke medicus verleende hulp. Nagekomen predikbeurten voor Zondag 5 Juli. Ned. Herv. Gemeente. Slootdorp, v.ra. 10 uur, Ds. B. Nijholt. WIERINGERWERF. Het Raadhuis eerdaags in gebruik. Het tijdelijke Raadhuis nadert thans zijn voltooiing Dc schilders leggen de laatste hand aan behang- en verfwerk, terwijl de gordijnen reeds voor de ramen hangen. Binnen enkele dagen zal het Raadhuis dan ook in gebruik worden genomen. Voetballiefhebberij. Ook in ons dorp blijken vele voetballiefhebbers te zijn, althans 's avonds ziet men jong en oud deze po pulaire sport beoefenen en wij hoorden dan ook reeds van plannen tot het oprichten van een ver- ceniging. Dat ook hierin leiding komt, ïs zeker te wenschen, dan kan ook Wieringerwerf mogelijk zijn plaats in nemen onder de clubs in het Noorderkwartier, Liefhebbers zijn er genoeg. Demonstratie van de brandweer. Wij hebben genoten van de eerste demonstratie van de nieuwe brandspuit. Ticnlallén meters hoog spuit het water met groote kracht uit de straalpij pen en uit alles blijkt dat dc nieuwe aanwinst, als de nood aan den man komt, ons niet in den steek zal laten» - ANNA PAUIOWN'A C. Smit gepensioneerd. Afgekeurd wegens ongeschiktheid om zijn betrek king verder waar te nemen, zal de heer C. Smit 12 Juli a.s. met pensioen gaan. I-Iij kwam den 3den April 1898 in dienst van den Polder en is dus ruim 38 jaar aan wegen en dijken werkzaam geweest. Ook de functie van lichtwachter aan dc Van Ewijcksluis werd door hem waargeno men. Met dén heer Smit verdwijnt Weer een van de; be-i :kendo:figuren: van; onze wegen. Een bekende figuur niet alleen omdat allen, die veel langs den' weg- zijn, hem geregeld ontmoetten, maar ook om zijn lid-zijn van den Raad, dat intusschen bij de jongste verkiezingen is geëindigd. De heer Smit heeft vele veranderingen in den Pol der meegemaakt, heeft gewerkt aan de hervorming van ons wegennet, tot één, dat er wezen mag. We gunnen hem nog vele rustige jaren, waarin hij, dunkt ons, nog menige wandeling of fietstochtje zal maiken langs de wegen, aanwelker verbetering, ook hij zijn krachten gaf. De sprekers, gestverbouwende hoeren van Texel, Anna Paulowna en Waard en Groet, moutersep brouwers, en andere leden van het Nacobrouw, allen die Vrijdag ter vergadering in Veerburg bijeen wa ren, werden door den heer C. Rezelnjan namens de Zaaizaadvereeniging A.P. en de afdeelingen Texel, A. P. en W. en Gr. van de H. M. v. L. welkom gehecten. De heer Rezelman, later ook de voorzit ter der vergadering, Prof. C. Broe-kema van Wage- ningen, wees in zijn inleidend woord op de gelegen heid, die deze vergadering bood om hét gewenschte contact tusschen hoeren en bouwers en mouters te krijgen of te versterken, en om ervaringen uit te wisselen. De huishoudelijke besprekingen gaven weinig stof voor vermelding. Medegedeeld werd o.a. dat hij het onderzoek naar 't „afbreken" van 't eiwit, de cijfers voor lienia-gerst aanmerkelijk gunstiger ble ken to zijn dan die voor Maja. Bij het punt: adviezen omtrent de regeling van aankoop van inlandsche brouwgerst, werd door den heer A. J. Waiboer opgemerkt, dat het wenschelijk. is den tijd tusschen het bemonsteren en het afle veren van de gerst zoo kort mogelijk tie doen zijn. Naar aanleiding van de vraag, den prijs vooraf vast te stellen, zei de voorzitter, dat naar zijn mee ning.de houwers een billijken prijs geboden hadden een een brouwer merkte op, dat de goede buiten- landsche gerst een belangrijk lager vochtgehalte heeft en gemakkelijker te bewaren is dan de in landsche. Bovendien kan men de eerste in groot'ere gelijksoortige partijen bekomen. Kleine partijen zijn ongewenscht en geven ook extra werk. Het is dus moeilijk den prijs voor beiden gelijk te stellen. Invloed van klimaat op kwaliteit van ge.rst en tarwe. Réof.'Dr. de Vries hield vervolgens een ifilei-, dipg over het verband tusschen het klimaat en de kwaliteit van tarwe en gerst. Spr. begon met op te merken, dat in 't algemeen het bemestingsvraagstuk bij den bouw niet het' be langrijkste is. In een normaal bedrijf kan de in vloed van de bemesting hoogstens 10-^15 zijn. Toch kunnen do oogsten veel uit elkaar loopen. De belangrijkste invloeden zijn: water, licht en tempe ratuur. Spr. herinnerde aan de Russische onderzoekingen omtrent „verzomering" (b.v. 't mogelijk maken dat wintertarwe, door ze gedurende eenigen tijd aan een bepaalde lage temperatuur bloot te stellen, in het voorjaar kan worden uitgezaaid. Bij bloembollen past men juist verwarming toe). Is de temperatuur in den grond hoog ten opzichte van de lucht, dan is de groei weelderig, maar de voeding uit de lucht gering. Zijn de omstandigheden andersom, dan is de assimilatie ook beter. Zich nader bepalend tot zijn ondenverp wees spr. op de verschillende kwaliteits eischen aan gerst en tarwe te stellen. Wel is 't bij beiden vooral om de korrel te doen en hebben ze denzelfden rijpingstijd, maar bij de tarwe is het eiwit de voornaamste kwa liteitsfactor, bij gerst het zetmeel (met de bemesting kan men weinig invloed uitoefenen). De plant blijkt over 't algemeen kali en fosforzuur te nemen wat ze noodig heeft en meer niet. (Dc ia- vloed van stikstof schijnt iets grooter te zijn) Andere verschillen, waarmee men in de praktijk rekening heeft te houden, zijn: Door menging van soorten is bijna alle tarwe geschikt te maken voor 't bakken van brood. Hierdoor en door de bakmiddelen is het b.v. mogelijk, dat men thans 35 pet. inlandsche tarwe in de buitenlandsche verwerkt. In de brouwe rij moet men echter over gelijksoortige hoeveelheden gerst beschikken, daar is menging niet mogelijk. Voor onderzoekingen kan men bij tarwe met klei ne hoeveelheden volstaan om de waarde te bepalen. Een voorloopig technisch onderzoek kan reeds met 100 gram geschieden. Maar voor gerst heeft men voor een behoorlijk onderzoek 5000 K.G. noodig. Bij de gerst dient men ook nog onderscheid te maken tusschen de brouw- en de moutkwaliteit. Spr. bracht in herinnering wat hij over de bemesting had ge zegd, voegde daar nog aan toe, dat kali misschien de zetmeelvorming versterkt cn wees er vervolgens op, dat men na zal moeten gaan onder welke omstandig heden goede gerst geteeld wordt, om zoo de voor waarden te vinden, die tot een goed resultaat kun nen leiden en bij welk onderzoek men rekening heeft te houden met verschillende factoren in het voor gaande genoemd (en o.a. ook, dat de luchtgesteld heid vlak bij den grond, tusschen de planten anders kan zijn dan daarboven en weer' verschillend naar gelang van de dichtheid van het gewas). Nadat door den assistent van prof. De Vries, Ir. W. Feekes, met behulp van gekleurde kaarten nog een en ander over de tarweteelt in ons land was meegedeeld, dankte prof. Broekema den spr. cn wees cr daarbij op, dat het niet meer noodig is op bui tenlandsche gegevens af te gaan, want dat het juist prof. De Vries is, die zelf een onderzoek in eigen land instelt en eigen' methodes heeft gecreëerd om dat onderzoek uit te voeren. Ir. W. A. Bosma, leider der proefvelden in de Wie- ringermeer, hield ter toelichting van de excursie die daarheen gemaakt zou worden een inleiding, welke met het oog op den beschikbaren tijd helaas bekort moest worden. Na een gemeenschappelijken maaltijd werd daarop bovenbedoelde tocht gemaakt. Aller eerst werd een bezoek gebracht aan het proefveld bij de wed. Geertsema in den Oostpolder, waar proe ven werden genomen met Kenia, Maja en Goudgerst voor de brouwerij. Door de Wicringerwaard ging de tocht verder langs Slootdorp, naar De Terp om een overzichts kijkje te nemen en vervolgens door het zuidelijk deel van den nieuwen polder, waar heel wat gerst stond (goudgerst, dus waarschijnlijk niet geschikt voor de brouwerij). Een uitgebreid proefveld bij den heer P. Kistemaker in den Waard polder werd nog bezich tigd, waarna dc excursie te Schagen werd beëindigd. Herijk. Op Maandag 13 Juli van 1012 en van 13—16 uur en op Dinsdag 14 Juli van 9.30—12 en van 13—15.30 uur is er gelegenheid tot herijk van maten en ge wichten in het lokaal van de gebr. v. d. Goes aan de Molenvaart. HARENKARSPEL Donderdag j.1. had alhier de aanbesteding plaats van een woon- en winkelhuis met annex bergplaats voor, fop rage en andere artikelen. Het werk werd gegund aan de volgende personen: timmerwerk aan C. Dam cn D. Dani; metselwerk aan J. Ruis en schilderwerk aan W. Kistemaker. Totale aanneemsoni f 5050.—. BARSINGERHORN KOLHORN. Schoolreisje. Het schoolreisje voor dc kinderen der openbare la gere school zal binnenkort worden gehouden. Op Dinsdag 7 Juli a.s. gaan 93 kinderen uit de la gere klassen met een drietal autobussen naar Schoorl en.Bergen, terwijl op Dinsdag 14 .Juli 44 kinderen uit de hoogere klassen een uitstapje maken naar Am sterdam met bezoek aan Schiphol, Artis, een boot tochtje enz. Ook dc kleintjes der eerste klasse, die andere jaren een cadeautje kregen maar niet mee gingen, nemen nu deel aan het reisje naar Bergen, zoodat het voor de gehcele school een waar feest belooft te worden. W1ER1NGERWAARD De- heer B. Sieswerda heeft met gunstig gevolg ein- cxamen 5-jarige H.B.S. afgelegd. Z I J P E 't ZAND Noodlottig ongeluk Gister was deheer G. Manneveld met zijn mo torschip „Always Ready" naar Amstrdam ver trokken om steenkool in te nemen. Aan boord bevond zich ook zijn knecht Nieli van 't Zand In Amsterdam aangekomen ging de heer M. zich even melden aan het kantoor. Toen hij na een minuut of tien terugkeerde moest hij tot zijn grooten schrik ervaren dat zijn knecht spoorloos was verdwenen. Alleen een paar klompen en zijn hoed lagen an dek Het vermoeden dat er een noodlottig ongeluk had plaats gehad, werd helaas bewaar heid Na eenigen tijd dreggen wprd n. 1. het lichaam van den verongelukte opgehaald. De le vensgeesten waren reeds geweken. N. was 38 jaar en ongehuwd. De deelneming met de zoo zwaar getroffen familie, die zoo plot seling een oppassend lid moest verliezen was algemeen op het dorp. ST. MAARTENSVLOTBRUG OUDE BOET GEDEELTELIJK INGESTORT Gisteravond omstreeks oen uur of negen weerklonk hier plotseling een hevig geraas. Van alle kanten kwamen menschen op het ge luid toe snellen. Het bleek dat op het erf van den heer A. van der Sluis de oude, met pannen overdekte, varkensboet gedeeltelijk was ingestort Van de krulstaarten werd er niet een gewond Zij die nog tusschen dé ingestorte deelen zaten werden door de omstanders bevrijd. Ook enkele kippen moesten verwijderd worden. De knorren de bewoners vonden onderdak in het nog over gebleven gedeelte dat uit den aard der zaak ook al niet stevig meer overeind stond. TWEE ALKMAARSCHE JONGE LIEDEN OP AVONTUUR Sedert Woensdag den 24sten Juni werden twee Alkmaarsche jongelui, de 16-jarige Maria Logger en de 18-jarige Gregorius Kortbeek ver mist. Des avonds hadden de jongelui de ouderlijke woning verlaten met medeneming van een ka no. Aanvankelijk is op verzoek van de ouders aan de vermissing geen ruchtbaarheid gegeven Uit een ingesteld onderzoek is komen vast te staan dat zij diezelfde avond in Egmond aan Zee om half elf zee gekozen hebben in zuidelijke richting Tegenover een vischer hebben zij zich geuit de bedoeling te hebben langs de Belgische en Fran- sche kust te varen en over te steken naar En geland. De kano zou later hij haken Noordhinder bij den Helder gesignaliseerd zijn dochwaar men sedert dat oogenblik niets meer van ze had ge merkt, werd het ergste gevreesd. Te Wijk aan Zee gezien? Uit Amsterdam wordt later gemeld: Naar aanleiding van het bericht uit Alkmaar, dat daar sedert 24 Juni twee jongelui vermist worden die met een kano naar zee zouden zijn gegaan, heeft iemand gisteravond bü de politie te dezer stede medegedeeld, dat hij Dinsdag 30 Juni aan het strand te Wijk aan Zee vertoevende, twee jongelui met een kano heeft zien komen. Zij hebben ongeveer twee uur aan het strand ge legen en zijn toen met het bootje weer vertrok ken in de richting van den Helder. Van deze mededeeling is aan de Alkmaarsche politie bericht gezonden. DE VERMISTE KANOVAARDERS TERECHT. IJmulden, 4 Jli: De twee jongelui uit Alk maar, de 18-jarige G. K. en de 16-jarige M. L., die op 24 Juni in Egmond aan Zee met een kano in zee zijn gegaan en van wie men nadien niets meer had ver nomen, zijn gisteravond met hun scheepje in IJmui- den binnengekomen. De jongelui werden opgemerkt, toen zij met hun boot door de schutsluis gingen. Zij werden door de politie aangehouden en naar Alkmaar overgebracht. MOEIZAME POGINGEN OM DE WAARDIGHEID TE REDDEN. 'Mén zit in Gencve met het Abcssijnsche geval ver legen. Uit vrijwel alle redevoeringen blijkt een groo te moedeloosheid. Slechts schoorvoetend en noodgedwongen verklaart men zich bereid tot opheffing van de sancties. Zóó peniblc is de situatie, dat maar nauwelijks verwij ten aan de hoofdschuldige van het mislukken der Volkerenbondsactic, aan Frankrijk, worden achter gehouden. De Negus heeft het min of meer duidelijk gezegd, met het gevolg, dat de Franschen deerlijk op hun teenen getrapt bleken, maar ook uit andere redevoe ringen kon de opmerkzame luisteraar verwijten aan het adres van Parijs beluisteren. Trouwens ook Eden beleeft onaangename dagen. Het moet voor den Minister van Buitenlandsche Zaken van de machtigste staat ter wereld zeer on aangenaam zijn te erkennen dat bukken voor een land als Italië, dat toch altijd voor 2c of 3e rangs gold, noodzakelijk is. Het feit dringt zich steeds duidelijker naar voren, dat men Mussolini niet aan durft pakken, omdat men Hitier vreest. De debatten in de Assemblee draaien allen om dit enkele punt: hoe voorkomen wij in dc toekomst een herhaling van een mislukking als in dit Ahessijnsche geval En dan blijkt dat men algemeen overtuigd raakt, dat elke wijziging van het Handvest, hoe goed gere digeerd ook, toch geen waarde heeft als de groote mogendheden niet durven optreden. Als die zich van militaire actie onthouden, omdat de politieke situatie zóó is, dat geen schepen of man schappen mogen worden gevraagd, dan is elke Vol kerenbondsactic reeds bij voorbaat tot mislukking ge doemd. Tot deze waarheid is men zoo langzamerhand ge komen en dit eenvoudige feit beheerscht dan ook de geheele geste van den Volkerenbond. Men begrijpt, dat onder deze omstandigheden van het handhaven der sancties geen sprake kan zijn en hoewel de Zuid-Afrikaanschc regcering op doox*- zetten aandrong, zal heden ongetwijfeld tot ophef fing worden besloten. Een paar haastige staten als Polen en enkele Zuid-Amei'ikanen zijn hiertoe reeds ovei'gegaan, maar vrijwel algemeen acht men het beter, dat ook het intrekken van het sanctiebesluit bij een algemeene resolutie geschiedt. Deze gezamenlijke verklaring heeft nogal wat voeten in de aarde, want natuurlijk wil men de eigen waardigheid niet vex-liezen en toch Italië zoo weinig mogelijk prikkelen, omdat men den Duce straks poodig heeft teneinde Hitier in toom te hou den. Volgens Reuter zegt de ontwerp-resolutie, waar over het bui'cau van de Volkercnbondsvergadering zich hedenmiddag moet uitspreken o.m.: Dat de Assemblee bevestigt, dat al hebben politieke omstandigheden de algeheele toe-' passing van het Volkenbondspact verhinderd, de principes van het pact onaangetast blijven, evenals de verklaring der Amerikaansche staten, welke regeling met geweld van terri toriale problemen uitsluit. Voorts zegt deze ontwerp-rcsolutié, dat de ervaring van zestien jaren het noodzakelijk maakt, dat een alge heel onderzoek van de functionneering van den Bond wordt ingesteld, met het oog op een versterking van zijn gezag. De Staten-leden worden uitgenoodigd, het secx-etariaat hun opmei'kingen ten aanzien van de functionneering van den Bond te zen den. De coördinatiecommissie wordt uitge noodigd den toestand met betrekking tot de afgekondigde sancties te bezien en rekening houdende met de voor de Assemblee afgeleg de verklaringen de regeexüugen aan te be velen welke houding moet worden aange nomen. Hiermede zou dus Italië wel geen erkenningen van de verovering van Abessinië hebben verkregen, maar dat komt ook nog wel en Mussolini heeft althans op vrij korten termijn een liquidatie van de met zoo groot enthousiasme begonnnen sanctieniaatregelen, weten tc bewerkstelligen. v De radicalen gaan zich verzetten. De radicalen in Frankrijk gaan begrijpen, dat zij te ver zijn gegaan in hun vertrouwen op de com munistische toezeggingen en dat de leiders van uiterst links in volle vaart op de dictatuur aan stevenen al of niet steunend op de Sovjets. Er is reeds een nieuwe radicale partij opgericht „do Fransche' radicale partij", waarbij zich, volgens de laatste berichten, zelfs enkele socialisten zouden hebben aangesloten. Deze nieuwe groep zou zich accoord verklaren met zeer vergaande sociale verbeteringen, maar die slechts willen bereiken langs den weg van de de mocratie. Men wordt trouwens in Frankrijk steeds meer beangst voor de onrust, welke de communisten blij ven verwekken en begin langzamerhand te begrij pen, dat do gevaren welke hét kabinet Blum be dreigen, wel eens van links kunnen komen, inplaats van uit den rechter hoek. De eenheid in het Fransche volksfront dreigt dan ook teniet te gaan. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Juli. 430.000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 3.50 4, grooten f 3.50, eigenheimers f 4.50, bl. dito f 4 5.20, drielingen f 2—3.30, kleine f 1.401.60, 2700 Kg. peen f 5.207.50, 9500 Kg. roode kool f 4.505.50, 250 stuks bloemkool f 10.10—13.20. 16500 Kg. tomaten A f 11.S0—12.70, B f 11—11.20, C f 11.30—11.70, CC f 4.70. 'WINKEL, 4 Juli. Aalbessen f811. frambozen f2025, aardbeziën f5—8, kersen f6—7. augurken f8—10, slaboonen f 1515.50, peulen f38, aardappelen fl1.80. kom kommers fl—4. NOORDSCHARWOUDE, 4 Juli. 273400 Kg.' aardappelen: Schotsche muizen f 2.50 4, grooten f 2.503.50, bl. eigenh. f 4.50—5.10, drie lingen f 2.10—2.60, kleine f 1.10—1.40, 450 stuk* bloemkool I 5.70—6.70.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2