Vervolg Sport Athletiekwedstrijden BA ANFIETS De malversaties te Nijmegen. Commissaris fraudeerde reeds in den Haag De Italianen in Abessinië Advertentiën. Vrijdag a.s. alle burgersv. Schagen Nijmegen Van bevoegde zijde wordt omtrent de malversatie te Nijmegen nog het volgende medegedeeld: De commissaris van der M. is gearresteerd vanwege het feit, dat hij f 400.- heeft genomen uit de politiekas der gemeente, waaruit kleine onkosten bestreden werden. Men begrijpt, dat, ware het bij dit enkele feit gebleven, de commis saris wel zou zijn ontslagen, doch dat hem de gelegenheid zou zijn gegeven het tekort aan te zuiveren. Daar het onderzoek nog gaande is. staat nog niet vast, welke malversaties verder zijn gepleegd Zeker is, dat de commissaris een Duitscher, die een verblijfvergunning vroeg f 1000.- heeft laten betalen en dat hij daarvoor een kwitantie ont ving. Het geld is echter spoorloos verdwenen. "Ook staat vast, dat de commissaris bij zijn aanstelling te Nijmegen reeds schulden had en dat hij ook later van verscheidene ingezetenen gelden had geleend. Of de Oud-Commissaris steekpenningen zou hebben aangenomen, is echter geenszins nog vastgesteld. EEN ONGUNSTIG RAPPORT DAT WERD WEGGEMOFFELD Uit het onderzoek, dat natuurlijk nog aan den gang is, blijkt meer en meer dat commissaris van der M. in Den Haag reeds met ander mans geld omsprong. Pier haal del ijk leende hij geld van collega's of minderen en slechts met de allergrootste moeite waren de gelden meestal terug te kriigen. Hoewel de heer van der M. bij het Haagsche corps als een bijzonder knap rechercheur bekend stond, was hij toch niet gezien. Vele collega's achtten hem toen reeds volkomen onbetrouw baar. Toen de heer van der M. naar Nijmegen sol liciteerde is door een Haagsche Commissaris een vernietigend rapport voor hem uitgebracht bij den toenmaligen hoofdcommissaris van 't Sant, welk rapport echter niet is verwerkt in de aan Nijmegen verstrekte gegevens. Een dubbel leven? Een raadsel blijft het nog. waar van der M. zijn geld liet. Hij had een inkomen van ruim f 6000.- en leefde zeer eenvoudig. Bepaalde tee kenen wijzen in de richting van .eeij, dubbel le ven, waarbij enkele beruchte vrouwen zouden zijn betrokken. Volle zekerheid bestaat hieromtrent echter nog niet en hangende het onderzoek wilde men hieromtrent van politioneele zijde geen mededee- ling doen. BRAND IN CACAOFABRIEK TE WORMER- VEER Gistermorgen te elf uur werd brand ontdekt in de branderij der cacaufabriek van de firma Keyzer en Stolp, aan den Zaan weg te Wormer- veer. De sorteerafdeeling gelegen op de oven verdieping, brandde geheel uit, terwijl de daar onder gelegen cacao-perserij zeer veel waterscha de kreeg. De vrijwillige brandweer, onder leiding van commandant P. Klinkenberg, bestreed het vuur. De schade welke op 20.000 gulden geschat wordt, wordt door verzekering gedekt. Kairo Naar hooggeplaatste Italianen mee- deelen zijn de Abessijnen meer belangstellend in de strooptochten van de stammen, dan dat zij weerstand bieden aan de Italianen, doch de laatste twee maanden verzetten goedgewapen de bandietenbenden zich tegen de strafexpedities van de Italianen, naar de correspondent van Reuter meedeelt, die vanuit Addis Abeba hier is aangekomen. Op een nacht zijn op verschillende plaatsen in Addis Abeba de lijken van Italiaansche sol daten mot doorgesneden keel gevonden. De Itali anen hebben hierop duizenden arrestaties ver richt. Vele arrestanten zijn intusschen weer vrij gelaten, anderen zijn aan de wegen te werk ge steld en de overigen worden in de gevangenis vastgehouden. De Italiaansche garnizoenen zijn gebonden aan de steden tengevolge van de moei lijke verbindingen. Naar vernomen wordt be vinden zich in dé plaats Aspatafari eenige honderden Italianen omsingeld door duizenden gewapende Abessijnen. De Italianen zijn evenwel vol vertrouwen, dat zij de situatie meester zijn en de weerspannigen in toom zullen houden door hen werk te geven, of door hen als recruten aan te monsteren en hen een uniform, een geweer en 120 lire per maand te geven. ONLUSTEN TE PALESTINA DUREN VOORT Jeruzalem Drie Joden werden gewond door het ontploffen van een bom. welke naar hen werd geworpen; twee van hen werden ernstig gewond. Te Hebron is een Arabier gedood en drie an deren gewond door het vuur van Britsche mi litairen. die schoten, nadat de Arabieren op de kazerne hadden geschoten. WIER1N OERWAARD. DE NATIONALE ATHLETIEKWEDSTRIJDEN. Onder begunstiging van uitstekend weer vonden Zondagmiddag de athletiekwedstrijden van „Olym- pia" plaats. Mede daardoor was een flinke schare belnagstel- 1 enden aanwezig, om getuige te zijn van een uiterst sportieve middag. De wedstrijden, waarvan de uitslagen op pagina 1 van het Tweede Blad vermeld zijn, hadden een vlot verloop. Toch moest weer een zekere stagnatie wor den geconstateerd in de afwerking; hiervan is de oor zaak echter vrij vlug aan te wijzen. Diverse athleten (zoowel vrouwelijke als mannelijke) schrijven op te veel nummers in, waardoor er nog al eens gewacht moet worden. Zoo was het bij half zeven voor het ter rein verlaten kon worden. Bij de prijsuitreiking heette de voorzitter van „Olympia", de heer Jb. Kaan Kz., alle aanwezigen welkom. Herinnerend aan den athletiekmiddag, meende spr. wel van een succes te mogen spreken. Hierbij oogsten diverse personen den dang van den gymnastiekvoorzitter. Aan de heeren Rijswijk (Hoorn) en Van Kuipers (Hoofddorp), resp. voorzitter en secretaris van de athletiekcommissie van het Kon. Ned. Gymn.Verbond, werd hooge erkentelijkheid be tuigd voor de medewerking als wedstrijdleider en seingever-scheidsrechter. Met betrekking tot de schenkers van de medailles en het gemeentebestuur, dat zoo goed voor het Sport park zorgt, wasvoorzitter Kaan eveneens vol lof. De luidsprekerinstallatic van den heer Oudendijk, verdiende een pluim, terwijl de heer Jonker, dié als sportredacteur van de Schagcr Courant eenige wen ken had gegeven over de beste wijze om een band tusschen deelnemers en publiek te leggen, een com pliment werd gebracht voor de manier waarop hij zijn theorie tot praktijk had gemaakt. Ook de diverse juryleden passeerden de revue, en speciaal de penningmeester, de heer Jb. J. Sleutel, die wel het leeuwendeel der voorbereidende werk zaamheden bad verricht. De heer Rijswijk, voorzitter van de Athletiekcom missie van het K.N.G.V., hield nog een rede, waarin hij den heer Kaan beantwoordde en de deelnemens —speciaal de dames aanried niet op zooveel num mers tegelijk in te schrijven, maar zich meer te spe- cialiseeren. Dit zou het vlotte verloop van de wed strijden ook ten zeerste bevorderen. Hierna reikte de heer Kaan de prijzen uit. Intusschen had men al lustig gedanst, wat nader met onverdroten enthousiasme werd voortgezet. Alles bijeen een geslaagden dag. ANNA PAULOWNA. B.K.C.-nieuws. Zondagmiddag waren Sparta 1 en 3 uit Schagen op bezoek bij B.K.C. 1 en 3. Beide Poldersche elftallen wonnen. B.K.C. 1 sloeg Sparta 1 met 30, terwijl B.K.C. 3 met 43 van haar gast won. W ARMENHUIZEN. Zondagmiddag hadden op het terrein van de ijs- club athletiekwedstrijden plaats, georganiseerd door de Gymnastickvereeniging DASKO. te Warmenhui- zen, uitgaande van den Turnkring Alkmaar en Om streken van het Kon. Ned. Gymn. Verbond. Aan de- 'ze wedstrijden werd door zeven vereenigingen deel genomen. De uitslagen waren als volgt: Dames 100 M. hardloopcn: 1. mej. P. de Geus, Ver. Doves, Heiloo, tijd 14 sec.; 2. mej. M. Mink, Dasko, W'huizen, tijd 14.2 sec.; 3. mej. T. Mink, idem. 15 sec. Hoeren 100 M. hardloopcn: 1. N. Barsingerhorn, Dasko, Warmcnhuizen, 11.4 sec.; 2. Akkerman, ver. Doves. Heiloo, 12 sec.; 3. K. Dekker, Turnlust, Oter- leek, 12.3 sec. Hoogspringen heeren: 1. Boeder, Turnlust, Oter- leek, 1.50 M. Kogclstoot.cn Dames: 1. mej. Blauw, Voorwaarts, Stompotorcn, 8.92 M-; 2. mej. v. Weelderen, Oter- leek, 7.75 M.; 3. mej. M. Mink, Dasko, 7.32 M. Meisjes SO M. hardloopcn: 1. D. Barsingerhorn, Dasko, 12 sec.; 2. A. Kal verdijk, Dasko, 12 sec.; 3. B. Klant. Dasko, 12.1 sec. Jongens 80 M. hardloopcn: 1. Holtes, ver. Doves, Heiloo, 10.4 sec.; 2. A. Koning, Voorwaarts, Stompe- loren, 11 sec.; Balwerpcn Meisjes: 1. D. Minnes. Voorwaarts, Slompetoren, 20.30 M.: 2. M. Vader, idem, 19.81 M.; 3. B. Klant, Dasko, Warmcnhuizen, 19.60 M. Speerwerpen Jongens: 1. Zijlstra, Voorwaarts, Stompotorcn, 25.22 M.; 2. K. Koopman, idem. 17.79 M. Verspringen Dames: 1. mej. T. v. Woeldercn, Hei loo. 4.50 M.; 2. mej. R. van Pee, Achilles, 4.34 M. Hoogspringen Jongens: 1. P. Bakker, DOS., Cas- tricum, 1.40 M., 2. H. Schonk, 1.35 M. Discuswerpen Dames: 1. mej. J. Blauw, Voorw., 29.1 i M.; 2. mej. T. van Weelderen, Heiloo, 23.34 M. 3. mej. P. Del ver, Dasko, 22.67 M.; 4. mej. T Koning, Dasko, 18.22 M. Speerwerpen Heeren; 1. K. de Graaf, Aohilles, Eg- mond, 37.67 M.; 2. C. Bakker, Be Qmck, Bergen, 31.14 M.; 3. D. de Bakker, I-Iciloo, 30.52 M. Verspringen hoeren: 1. N. Barsingerhorn, Dasko, 5.90 M.: 2, R. Boeder, Turnlust. Oterleek 5.79 M. Hardloopen Heeren 1500 M.: 1. van Duin, Olympia, Schoorl, 5.23 4/5 min; 2. Jb. Dekker, Turnlust, Oter leek, 5.24 min. In dezen wedstrijd liepen mee buiten mededinging de heeren C. Bakker van Heiloo, tijd 4.4S4/5 min. E. Koenen uit Den Helder, tijd 5.13 1/5 min. Door de geweldige prestatie van den heer Bakker werd hem hiervoor geschonken een mooie medaille geschonken door de Amstel Brouwerij. Verspringen meisjes: 1. J. Vennik, Doves, Heiloo 4.20 M.; 2. A. Kalverdijk, Dasko 4.OSV2 M.; 3. D. Bar singerhorn, Dasko 3.90V2 M. Estafette meisjes 4 x 80 M.: 1. Dasko, Warmenhui- zen 49.4 sec.; 2. Doves, Heiloo 50 sec.; Estafette jongens 4 x 80 M.: 1. Doves, Heiloo 45 sec., 2, Voorwaarts, Stompetorcn 46.1 sec.; Estafette dames 4 x 100 M. 1. Doves 1, Heiloo 60 s., 2. Dasco, Warmenhuizen 61.4 sec.; 3. Doves II, Helioo 65 sec. Estafette heeren 4 x 100 M.: 1. Doves I, Heiloo 51.3 sec.; 2. Turnlust, Oterleek 52.4 sec.; 3. Be Quick, Bergen 54:2 sec. Tevens dient nog vermeld te worden dat de heer N. Barsingerhorn,Dasko, Warmenhuizen, kampioen 100 M. hardloopcn van de Turnkring Alkmaar en Omslr. zijn eigen record nog heeft verbeterd met 1/5 sec.; Mej. P. de Geus, uit Heiloo heeft met de 100 M. hardloopen het record verbeterd met Yz sec. Voor de beste prestatie ontving „Doves", Heiloo nog een ex tra prijs. Voordat tot de prijsuitreiking werd overgegaan, wat geschiedde door den Voorzitter Turnkring A. en O., den heer Reurslag uit Alkmaar wilde hij aller eerst een woord van dank richten aan de ver. Dasko, die het initiatief hadden genomen deze wedstrijden uit te schrijven. Verder aan de trommelslaagsters van de ver. Doves uit Heiloo, die met de feestmarsch door het dorp zoo kranig hebben getrommeld. Ook de aanwezigheid van den burgemeester uit Warmenhui zen deed spr. zeer veel genoegen. Aan de tel'commis- sie van de Alkm. Turnkring, de ijsclub SIS voor het beschikbaar stellen van het terrein en aan de burge rij voor de giften en het beschikbaar stellen van de medailles, om kort te gaan en niemand te vergeten, aan allen hartelijk dank, die tot het welslagen heb ben meegewerkt. Met een toepasselijk woord werd tot de prijsuitrei king overgegaan, die door de diverse vereenigingen in dank werden aanvaard. Na afloop was voor de Juryleden 'n koffietafel ge reed gemaakt in 't Ons Huis, waar men zoo vriende lijk was ook de pers uit te noodigen. Hier bleef men nog een poosje bijeen. Alles was daar keurig voor elkaar gezet door enkele dames van de verteranen- afdeeling, die hiervoor een bedankje in ontvangst hadden te nemen, eveneens de heer en mevr. Mink, de bewaarsters van 't Ons Huis voor de bereidwillig heid. Hierna toog men naar café Slikker waar een gezel lig bal tot slot volgde. Dasko kan op een goed ge slaagden dag terugzien. NIEUWE NIEDORP. Met de adspiranten naar de adsp.-dag in Alkmaar. N.. Niedorp a—W.F.C. a 0—7. N. Niedorp a—West Frisia a 2—1. Wat van te voren was te voorzien, n.1. dat N.N.- adsp. het niet tegen de a-adsp. van W.F.C. zouden halen, is geschied Met grootc cijfers bleven de uit stekend spelende Worinerveerdcrs in de meei'der- heid. We begrijpen eigenlijk niet waarom de N.H.- V.B.-leiding de adsp. van N.N. zoo hoog hebben inge deeld. Om adsp. uit een klein plaatsje als N. Nie dorp in te deelen in de tweede groep, boven de adsp. elftallen uit den Helder, Alkmaar, Wormerveer en andere groote plaatsen, is wel wat al te groote eer. Toch elftallen als bijv. Helder a, Alkm. Boys a, Q.S.C. a, Purmersteijn a, Zaandijk a zijn toch als men even wat van voetbal afweet, stukken sterker en ze waren lager ingedeeld. Een ieder kan nu een maal niet de begeerde speldjes winnen, maar om tegen een elftal als W.F.C. a te spelen, dat stukken sterker is, daar is toch voor de jongens ook niet veel mooi aan. De Niedorper jongens hebben zich ondanks alles kranig gehouden. Tot aan de rust wis ten zij W.F.C. in bedwang te houden, o.i. over tijd scoorde W.F.C. vlak voor het verstrijken der eerste helft haar eerste doelpunt, 1—0. Tot daartoe had N.N. goed partij gegeven, hadden zij zelfs enkele zeer goede scoringskansen gehad, vooral in den be ginne. Had doelman Jes wat grooter geweest, had hij zeker die eene bal nog gehouden ook. Na verwisseling van helft was het finaal met N. Niedorp gedaan, hadden zij zich voor de rust te veel ingespand? W.F.C. was nu heer en meester van het hobbelige veld, de doelpunten volgden elkaar vlug op. De doelpuntenregen hield eerst op toen de scheidsrechter einde aankondigde. Jes was toen 7 maal gepasseerd, waartegenover N.N. ook maar geen énkel doelpunt wist te stellen. N. Niedorp a—West Frisia a 2—1. In de verliezersronde kwam N.N. tegen het a-elf tal van het Enkhuizer W. Frisia. In dezen wedstrijd hebben de geelzwarten uitstekend gespeeld. De op stelling was wat gewijzigd. Jes stond nu midvoor Cees Rootjes in het doel en Smit inpl'aats van mid voor back. Reeds spoedig is te zien dat deze op stelling een versterking is. De W.F.'ers, hoewel lang niet mis, moeten alle zeilen bijzetten om scoren te voorkomen. Tot aan de rust slaagde zij daarin 00. Na de rust is het al spoedig de Bakker, welke met een goed hard schot N.N.'s eerste doelpunt op dezen dag scoort 10. Kort hierop is het weer de Bakker, die een voorzet van Jes keurig stopt en den doel man voor de tweede maal geen kans geeft 20. Met nog een minuut of 8 te spelen is N.N.'s zege vrijwel zekeer. Toch wordt het op een eind nog weer span nend, als W.F. er in slaagt Rootjes (welke intus schen goed werk heeft gedaan) te passeeren 21. W.Frisia komt nu flink opzetten, doch Booij en Leeg water spelen zoo goed dat er voor hen geen door komen aan was. Het einde bracht een verdiende N.N.- zegc. WARMENHUIZEN. Wedstrijd Vischlmst. Begunstigd door mooi weer hield Zondagmorgen de hengelsportvcreeniging „Vischlust" een wedstrijd bij den Grebpolder. Zes halfuren werd er gevischt en 24 leden namen aan dezen wedstrijd deel. Alge meen genomen is er niet veel gevangen, totaal 177 baarzen, dus gemiddeld ruim 7 stuks. Bij den vori- gen wedstrijd gerekend 7 stuks minder, maar nu echter meer maatbaars De uitslag was als volgt: 1. D. de Vries, grootste baars 26.6 c.M.; 2. P. Ver- gaij, 12 st.: 3. P. Rempt. 12 st.; 4. K. Nieuwland, 11 st.; 5. P. Rol, 10 st.; 6. W. Sevenhuijsen Pz., 10 st.; 7. C Jonker, 10 st.; 8. W. Sevenhuijsen Wz., 9 st.; 9. J. Rempt, 8 st.; 10 K. Slot, 7 st.; 11. S. Mars, 7 st.; 12. Ré den Das. 7 st13. II. Slikker, 7 st. De tocht werd ondernomen met de motorboot van schipper, P. Bakker Werkelijk een mooi reisje, wat dan ook bevestigd werd door de prettige stemming die er heerschte. Nederlaagwedstrijden V.LO.S. Op het V.I.O.S.-terrein heeft jl. Zondag de eerste wedstrijd plaats gehad van de Serie nederlaagwed strijden door V.I.O.S. georganiseerd. V.V.O., van Oudorp was de eerste tegenstrijdster van V.I.O.S. Door het feit dat V.V.O. niet volledig uitkwam, was de wedstrijd van kalmen aard. V.I O.S. kwam daarbij ook nog met invallers uit. -V.I.O.S. heeft dezen wedstrijd gewonnen met 20. V.I.O.S. II kreeg Holandia I op bezoek. Dit eltfal van V.I.O.S. wist het echter niet tot een overwin ning teb rengen. Het tewede elftal van V.I.O.S. heeft echter goed gespeeld, doch door eenige tegenspoed is het niet tot een overwinning gekomen. De eind stand was 21 voor Ilollandia De volgende keer beter- jongens. Een wereld-radio uitzending Berlijn Gister werd er via de Duitsche zenders een wereld radio uitzending georgani seerd waarin de Olympische comite's van 21 landen eenige woorden over de a.s. Olympische spelen zeiden. De uitzending werd aangevangen met een inleidend woord van den voorzitter van het organisatie comité, die o.m. den wensch uit sprak dat de schepper van de moderne Olympi sche spelen, baron Pierre de Coubertin. met den nohelpriis voor den vrede zou worden begiftigd. Uit de vijf werelddeelen kwamen toen door den aether 21 verschillende stemmen die het hunne over de spelen en de organisaties daarvan zeiden De secretaris-generaal dr. Karl Diehm besloot de rij van sprekers met de woorden: „Gij zijt tij dens de spelen de heerschers van Berlijn, ka meraden en vrienden van de sportlui en met ons verknocht aan de Olympische gedachte, tot eer van de sport, tot roem van het vaderland". Algemeene kennisgeving. Hiermede geven wij kennis van het overlijden van onzen lieven Broeder, Behuwdbroc- der en Oom, den heer Corneüs Schoorl, Wedn. van W. A. Korstanje. in den ouderdom van bijna 41 jaar. Schagen, Dorpen, 5 Juli 1936. A SCHOORL. Julianadorp: G. ZANDER—Schoorl. JAC. ZANDER. Schagerbrug: G. BAKEN—Schoorl. K BAKEN. GURIE en COR. De begrafenis zal plaats hebben Woensdag 8 Juli a.s. op de Algemeene Begraaf plaats te Schagen. Vertrek van het sterfhuis half twee. WIELRENNERSI De Mol Speciaal met toebehooren en De Mol Wegraces, wegens ziek te te koop. Begoniastr. 79, Den Helder. Schager Roosjes. Te koop: EEN JONGE VERSCHE KOE, H. MIDDELBEEK.'t Wad, Schagen AARDAPPELROOIERS gévraagtl. bij H WILMS, Zwinweg 6, Anna Paulowna.. BOLLENROOIERS gevraagd, bij C. VLAAR.Boerraans- weg 28, Anna Paulowna. Te huur: 2 H.A. KOOLLAND, teeltvergunning aanwezig, bij Jb. GEERLIGS Jr„ Zwinweg 2, Tel. 70, Anna Paulowna. Te koop: BESTE SLACHTHANEN. levend of geslacht al naar wensch, hij C. RAVEN, Zandvenne K 6, Schagen. DIENSTBODE gevraagd voor dag en nacht, leef tijd 1416 jaar. Brieven letter B, Hulppostkantoor, Wieringerwaard. Net meisje, 15 jaar, zoekt PLAATSING in winkel of dergelijk. Brieven on der letter G Bur. van dit blad. Gevraagd: 2 AARDAPPELROOIERS, om 23 snees aan'te nemen, aan den LeïercHjk. C. BORST, Noord- scharwoude. Te koop: TAAIE GELE KOOLPLANTEN (veldgele). W. GROENLAND, Hecr- hugowaard. Noord. Mevr. BUISKOOL, te Schagen (tijdelijk Callantsoog), vraagt we gens a.s. huwelijk der tegenwoor dige een FLINK NET MEISJE, voor d. of d. en n., na Juli. NET MEISJE gevraagd, voor 't seizoen, leeftijd ongeveer 17 taar, v. d. en n. Br. lett. L, HAAN's Boekh., Bergen, N.H, DE VUG UIT! DOOODELIJK ONGEVAL TE BAARN Door het dakraam gevallen. Baarn Om de boven Baarn passeerendo Avro-luchtballonnen beter te kunnen zien, wa ren de 16-jarige C. Lammertsen en de 22-jarige M. van Ee uit Baarn op bet dak van de manege der Amsterdamsche rijtuig maatschappij alhier geklommen. Lammertsen had daarbij het onge luk, door een raam te vallen en hij kwam met zijn hoofd op een tegelvloer bij de paardenboxen terecht. Onmiddeliik werd geneeskundige hulp ingeroepen, Dr. Heybroek, die spoedig ter plaatse was. kon slechts den dood constateeren. Het stoffelijk overschot is naar het lijkenhuis op de algemeene begraafplaats overgebracht. AUTOMOBIELSTAKING IN ZWITSERLAND Bern Zaterdag is in geheel Zwitserland het geheele verkeer van automobielen en motor fietsen stilgelegd, als teeken van protest te gen de dechreten van de regeering inzake de benzineverkoop.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2