Maskeradefeest Anna Paulnwnnpolder Scha g e n viert feest Feest viert Schagen Baby- Uitzet DJIGUITEN KOZAKKEN EIK EN LINDEN Hoornsche Crediet- en Effectenbank N.V. Rekening-Courant Saf e-Deposit ZATERDAG Kanaalfeesten Maskeradeartikelen H. STARREVELD Attentie IJ. Veenis IlliiS^IIliSBilIlliS^liSSilllllIiRRilltDIiiSSillI 4 stoelen gebeitst en 2 armstoelen gestoffeerd tesamen f 19.OO Goede meubelen leveren wij voor deze prijzen. Eiken slaapkamer: kast met spiegel, 2-pers. ledikant, nachtk., tafel, 2 stoelen, gest. tesamen f69.00 MEUBELPALEIS van ALKMAAR Lindegracht 10-16, bij het Ritsevoort Monsterzalen vrij te bezichtigen geopend van 9—12 en 1V2S'/a uur Zaterdags 9—1 en 2l/a—5 uur 2 clubfauteuils, rond gestoft. 4 stoelen, gestoffeerd, tesamen f 39.00 Een bewijs dat wij goed zijn, is, dat wij vele installaties naar Amsterdam, Den Haag, enz. leveren. Pracht Engels gepolitoerd bankstel, prima gestoffeerd: bank, 2 clubfaut., clubtafel tesamen f 89.OO ALKMAAR Oudegracht 297 HOORN. Dal 8. SCHAGEN. Torenplein E 76. Effecten Coupons Prolongatiën Open-Bewaargeviuy Deposito's Vreemde Munt Credieten Hypotheken Incasso's Assurantiën Verricht alle bankzaken IIITERDAG Optreden vari de Twee voorstellingen, namiddags 2.30 en 8.30 uur, op het voetbalterrein achter café Raven. Schitterende avondverlichting. Muzikale optochten. Dancing. Cabaret. Bioscoop. Attracties. Wij leveren uit voorraad allo benoodigde in prijzen beneden elke concurrentie. - Groote keuze zie do étalage. Speciale prijzen bij groote afname voor Heeren caféhouders, enz. Aanbevelend, LANDBOUWSTRAAT 183. SCHAGEN. Degeen die wenschen deel te ne men aan bet aanstaande en zich nog van een COSTUUM of MASKER wenschen te voorzien, gelieven zich voor uiterlijk Woens dagavond te vervoegen bij LAAGZIJDE 13 B SCHAGEP uw Koopt U niet alleen het voor- deeligst bij ons, maai wij brengen U in alles de meeste sorteering. SCHAGEN 5 pond Rundvet f 1.65 5 pond mooi Mager Spek f 1 75 Gebr. KWELDAM Schagen Tel. 64. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden, op Zaterdag 4 Juli 1936, des voormiddags 11 uur, in het Polderhuis. Voorzitter de heer C. Wijdenes Spaans Jr., dijk graaf, secretaris de heer C. Keijzer: opzichter de heer I. Taillie. Afwezig is de heer Lindenbergh. Na opening volgt lezing der notulen, die onder dankzegging worden vastgesteld. Mededeelingen. Door den Voorzitter wordt mededeeling gedaan van 't K. B., waarbij de heer G. J. Lovink tot heem raad werd benoemd. Spr. herhaalt hier de woorden waarmede hij in de vergadering van het Dag. Be stuur heeft verwelkomd en hoopt dat de heer Lovink in goede gezondheid en in prettige samenwerking zijn functie moge vervullen, tot heil van den Anna Paulownapolder. (Instemming). Spr. doet verder verschillende mededeelingen o'.a. (lat de sluis in den Oosthoek is uitgeruimd en de pol der dus voortaan van dat onderhoud is ontlast. Sloot- werk is uitgevoerd geworden, een behard pad is aan gelegd bij het ontgonnen land in den Boezem, en 1f.Pu mo£6lijk dat de huurders langs den Oost- dijk bij hun terrein kunnen komen. Door deze ver betering en mede door de rouleering in de werk verschaffing is dit jaar belangrijk minder terrein in den Boezem in cultuur gebracht dan vorig jaar. Op diens verzoek is aan den stoker-wegwerker J. Gorter ontslag verleend, terwijl tevens aan C. Smit Sz., in verband met zijn minder goede lichaamsgestel ontslag is verleend. Het Dag. Bestuur is er in geslaagd een klepbrug aan te koopen ter vervanging van de draaibrug over de schutsluis aan het Westeinde en waardoor een ruimere en betere toegangsweg zal worden verkre gen. De brug is aangekocht voor f 350.doch met in begrip van de transportkosten en het in orde bren gen, zullen de kosten voor de zaak goed in orde is, ongeveer f2000 bedragen. Er zal echter zeer zeker een belangrijke verbetering door ontstaan. Het Dag. Bestuur wordt dan ook gemachtigd deze zaak verder af te wikkelen. Nu langzamerhand door het stofvrij maken der wegen een anderen toestand is ontstaan, stellen Dijkgraaf en Heemraden voor om in de opengeval len plaats van wegwerker, ontstaan door het ontslag van C. Smit, niet meer te voorzien. Aldus wordt besloten. Na toelichting door den Voorzitter wordt besloten tot aankoop van perceelsgedeelten tot verbetering van den weg langs den spoorput. Met alle eigenaren werd overeenstemming bereikt. Het Dag. Bestuur wordt gemachtigd, zoo noodig, aan te gaan een tweede tijdelijke geldleening voor den dienst 1936 tot een bedrag van ten hoogste f20.0QO Inmiddels is gevraagd reeds een voorschot te mogen ontvangen op de bijdragen die de Polder heeft te verwachten voor wegen voorkomende op het wegenplan en op het aanvullend wegenplan, doch toezegging heeft het Bestuur nog niet gekregen. Uitbreiding loswallen te Van Ewijck- sluis. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat van personen en corporaties het verzoek was ingekomen tot aankoop over te gaan van de loswal te Van "iwijcksluis, welke loswal met gebouwen (voormalig jc.amstation) in handen van particulieren was over gegaan. Spr. doet uitvoerig mededeeling van over leg, dat heeft plaats gehad met als resultaat dat „de Tijdgeest", voor de brandstoffenloods te huren van 'aar tot jaar, een huur wil geven van f130.—; de agent dor FrieschGroningsche Suikerfabriek een ïarlijksche bijdrage ad f75.de Z.A.P. een bijdrage neens van f500.(voorloopige toezegging door den voorzitter van de Z.A.P.)terwijl dan getracht wordt voor de doorvaart van de sluis, de huidige heffing per ton van y2 cent, een heffing die bijzonder laag is, te verhoogen tot 1 cent per ton. Spr. heeft goede hoop, dat deze verhooging van hoogerhand de goed keuring kan erlangen, want wel beteekent het een verhooging van 100 doch de opbrengst blijft ver beneden de onderhoudskosten van de sluis. Deze ver hoogde heffing zou een meerdere opbrengst betee- kenen van f230.83. Tegen deze revenuen staan dan de kosten van aan koop ad f4250, waarbij de gebouwen zijn inbegrepen, terwijl deze koopsom met f250 verlaagd wordt, als de eigenaren de gebouwen mogen sloopen. De opzichter heeft geadviseerd tot den aankoop te besluiten, zonder de gebouwen, want voor den polder zullen de kosten van slooping en den verkoop van het materiaal niet meevallen. Als de rekening aldus wordt opgezet, zal de polder per jaar een bijdrage van f266 moeten verleenen. Door den heer Van Stipriaan wordt gewezen op de moeite die de schippers reeds hebben om hun brood te verdienèn en spr. zou dan ook de heffing per ton onveranderd willen laten. De Voorzitter wijst nog eens op de zeer geringe heffing, er zijn sluizen waar de heffing 3 cent per ton bedraagt en het zijn juist de schippers die ge bruik maken van de loswallen. Bovendien zullen de schippers deze heffing op hun opdrachtgevers verhalen. Dit laatste wordt door den heer Van Balen Blan ken bevestigd. De heer Stammes vraagt, of dus de gebouwen ge sloopt zullen worden. De Voorzitter beantwoordt deze vraag bevesti gend, om een goeden toegang te krijgen is het ge- wenscht. Juist door opruiming ontstaat een gerie felijke los en laadplaats. De heeren Stammes en Komen geven er de voor keur aan de gebouwen voor f250 aan te koopen, zij meenen dat de gebouwen een dergelijk bedrag toch wel zullen opbrengen. De Voorzitter ontraadt dit en wijst daarbij op het advies van den opzichter. De heer Stammes informeert naar de kosten, eer de loswal gereed is, terwijl de heer Komen infor meert naar de financiering. Spr. wijst op de uitga ven voor de wegen en als nu bovendien door den polder nog uitgaven worden gedaan als thans aan de orde, dan zal dit lastenverlaging in den weg staan. De Voorz. deelt mede, dat als bij aankoop voor f4000 nog komen de kosten van egaliseeren, het uitbaggeren van de voorhaven, in totaal de kosten geraamd worden op f6800 (voor 't baggeren is dan f1250 geraamd). Wat de financiering betreft, deze is nog niet bepaald; als de dekkingen zijn, zooals hierboven uiteengezet, dan zullen de kosten voor den polder jaarlijks f 61.67/4 zijn, doch verwacht wordt, dat in de toekomst de kosten grooter zullen zijn en zullen oploopen tot f266.70. De heer Komen vraagt of het niet mogelijk is de toezegging van de bijdrage te krijgen van de biei tenfabriek, inplaats van die van den agent. De Voorzitter zegt, dat dit wel is gevraagd, maar de agent zag geen kans om die toezegging van de fabriek te krijgen. De heer Stammes stelt voor tot aankoop te bei sluiten, doch dan met inbegrip van de gebouwen. Dit voorstel wordt verworpen, voor stemden da heeren Van Stipriaan, Komen en Stammes. Vervolgens wordt besloten tot aankoop te bei sluiten, zonder gebouwen en met de restrictie dat schriftelijke toezegging tot genoemde bijdragen zal worden verkregen en goedgevonden wordt de hefi fing per ton op 1 cent te bepalen. Aanbevelingen voor dijkgraaf en vooij heemraad. Wegens periodieke aftreding van den heer C* Wijdenes Spaans Jr. wordt de volgende aanbeveling voor benoeming van een Dijkgraaf samengesteld: 1. C. Wijdenes Spaans Jr.; 2. C. Rezelman; 3. J< Lindenbergh. Do aanbeveling voor benoeming van een heem^ raad, wegens periodiekè aftreding van den heer C. Geerligs wordt als volgt samengesteld: 1, C* Geerlies, 2. J. Tijsen, 3. D. Stammes. Het kohier van omslag voor 1936 wordt vastgesteld naar een omslag van f27 per H.A., tot een totaal bedrag van f 121.990.21, en naar een oppervlakte van 4518.15.46 H.A. De omslag te betalen in 3 gelijke termijnen, uiterlijk eindigende 8 Augustus, 12 Sepi temtier en 24 October. Bij de rondvraag bepleit de heer Van Blanken Balen de wallen bij het slooten verder uit te ste-. ken, in verband met bet inkalven. De Voorzitter deelt mede, dat de wijdte reeds grooter is genomen, in verband met de nieuwe keur, maar als de landeigenaren geen bezwaar tegen ven der insteken hebben, zal het bij bet Dag. Bestuur» geen bezwaar ontmoeten. De heer Lovink dankt den Voorzitter voor diens felicitatie en vriendelijke woorden en de vergade ring voor hare instemming met die woorden en voon het in hem gestelde vertrouwen. Spr. hoopt, onder de bekwame leiding van.den Voorzitter met de heei ren samen te werken in 't belang van den polder. Hierna sluiting. CONCOURS VAN DEN BOND VAN R.K. ZANG- VEREENIGINGFN IN N. EN Z.-HOLLAND. TE NOORDSCHARWOUDE. Tweede dag. De tweede dag van het Concours van bovenge- noemden Bond werd evenals de eerste dag begun stigd door schitterend zomerweer, terwijl tevens het bezoek aan het terrein zeer bevredigend kon worden genoemd. De officieele ontvangst had ^it keer plaats in de Koepel van hotel De Burg, waar de heer Wilmink, voorzitter van het Uitvoerend Comité allen harte lijk verwelkomde, in het bijzonder Pastoor Van Noord, de geliefde beschermheer, wien spreker toe- wenschte, dat het hem gegeven moge zijn nog vele jaren in ons midden te verkeeren. Ook sprak de voorz. den burgemeester dankwoorden toe, voor al de ondervonden medewerking, terwijl hij tevens het Tweede Kamerlid Groen toesprak. Spr. memo reerde de werkzaamheden aan de organisatie van het concours en hoopte, dat men niet ver van het gestelde doel was gebleven. In het bijzonder noem de spr. het werken van den secretaris, den heer N. Zijp, die eenige dagen voor het concours door een ongeval aan zijn kamer werd gekluisterd. Spr. bracht een dronk uit op d.en groei en bloei van de Zang in Noord- en Zuidholland. Z.E.W. Pastoor Van Noord verkreeg hierna het woord, die in de eerste plaats dankwoorden sprak tot den burgemeester van Noordscharwoude, en den wethouder van Oudkarspel, den heer Bakker voor de belangstelling in zijn ziekte. Ik hoop, aldus spr., dat als de kwade dag eens voor U moge komen, de goede God U zegene en gij roemen kunt op een ge lijke vriendschap als ik. Spr. behandelde hierna het beschermheerschap en heeft zich afgevraagd of dit ook hier noodig zou zijn voor muziek en zang. Dit is wel het geval. Als de vereenigingen vrij waren van wispelturigheid, eigendunk en jalöuzie zou het beter gaan in het vereenigingsleven, dat door deze drie zaken wel moeilijker wordt gemaakt. Spr. wenschte dat alle leden kunstzinnig en kunstvaar dig mogen blijven, dat zij menschen van karakter zijn, eerbied hebben voor eigen en anderer waarde en trouw zijn aan hun vereeniging en dat zij Musica levenslang mogen dienen. (Applaus). Oe burgemeester van Zuid- en Noordscharwoude zeide zeer gaarne aan de uitnoodiging gevolg te hebben gegeven. Deze dagen worden nog mooier ge maakt door de aanwezigheid van den Z.È.W. Pastoor Spr. betuigde de spijt van het gemeentebestuur van Zuidseharwoude, dat geen prijs beschikbaar had mogen stellen wegens den financieelen toestand der gemeente. Nadat de voorzitter van het hondsbestuur nog had gesproken, bracht de voorzitter van de zang- vereeniging te Voorburg zijn hartelijke gelukwen- schen over aan de zangvereeniging St. Ceacilia met het 25-jarig bestaan. Daarna sprak nog het Kamerlid, de heer Groen, die een dronk uitbracht op den heer Van Baar te Warmenhuizen, die thans in ons midden is, ver leden week zijn 50-jarig huwelijksfeest vierde en de eerste directeur van de jubileerende vereen, was. De heer C. Bakker, voorzitter van St. Ceacilia sprak vervolgens dankwoorden tot den voorzitter van het Uitvoerend Comité, den burgemeester, het Hoofdbestuur voor de ontvangen medewerking en den heer Van Baar voor de eerste lessen, welke men van hem heeft mogen ontvangen. U kunt te vreden zijn over 't kindje, dat U ten doop hebt ge houden. De uitslagen van den middagwodstrijd waren als volgt: 3e afd. Kwartetten: Ons Genoegen, Heiloo, tweede prijs, 1951/2 Pt. 3e afd. Gemengde Koren: St. Ceacilia, Goorn, tweede prijs, 186 punten. 4e afd. Vrouwenkoren: Zang en Vriendschap, Hoogwoud, tweede prijs, 191 punten.* 3e afd. Gemengde Koren: St. Ambrosius, Nibbix- woud, le prijs 205^ pt.; Zang en Vriendschap, Hoogwoud, eerste prijs 21(% pt. 2e afd. Gemengde Koren: St. Theresia, Wervers- hoof, le prijs 216 punten; St. Ambrosius, Sassen- heim, tweede prijs 191 punten. St. Theresia, Blok ker, tweede prijs 1931/2 pt. 2e afd. Vrouwenkoren: St. Theresia, Wervershoof, eerste prijs. 238 punten. le afd. Vrouwenkoren: St. Ceacilia, Noordschar woude, eerste prijs 214 punten. le afd. Gemengde Koren: Alkmaarsch R.K. Gem. Koor, Alkmaar, tweede prijs 190i/2 pt. Afd. Uitmuntendheid gemengde Koren: Viribus Unibus, Hoorn., 2e prijs, 183 punten, Afd. Uitmuntendheid MannenkorenSt. Ceacilia, Zaandam, tweede prijs 195 punten; St. Ceacilia, Am-» sterdam, eerste prijs 213 punten. Het hoogste aantal punten over het geheele con cours werd behaald door St. Ceacilia te Noordschar- woude (Gemengd Koor) met 2511/2 t. De uitslag van den ^erewedstrijd was over het geheele concours: Eerste prijs, medaille van II. M* de oningin, Vrouwenkoor van St. Ceacilia te Noord scharwoude met 132 punten. Tweede prijs krans van Z. E. den Bisschop van Haarlem. Gemengd1 Koor van St. Ceacilia, Noordscharwoude met 124 p* Derde prijs, medaille Prov. bestuur van Noord holland, St. Theresia, Wervershoof, 118 punten* Vierde prijs Zang en Vriendschap, Wognum met 112 punten en de vijfde prijs Streeker Mannenkoor te Hoogkarsel met 107 punten. Hierbij werd nog me degedeeld, dat de vijf opvolgende vereenigingen elkander slechts een punt verschilden. Het concours werd gesloten na dankwoorden vaii den heer Wilmink, als voorz. van het comité en! den voorzitter van het Hoofdbestuur tot allen die medegewerkt hebben aan dit prachtig geslaagde concours. De organiseerende vereeniging en dqj Bond kunnen op een zeer goed concours terugzien, IEDER BURGER IN ROEMENIë ZIJN GASMASKER De Roemeensche regeering heeft besloten, dat alle loontrekkenden in Roemenië, ongeacht leef-, tijd of sexe, van den staat een gasmasker moe-, ten koopen In verband hiermede zullen millioe- nen gasmaskers moeten worden aangemaakt. De metalen deelen voor deze maskers zullenc krachtens een overeenkomst door Polen worden geleverd. ONAFHANKELIJKHEIDSDAG IN AMERIKA Talrijke ongelukken vallen weet. te betreuren. New York, 5 Juli (A.N.P.)" Gisteren ïs "in" de Vereenigde Staten op uitbundige wijze, zoo als in de laatste tien jaar niet is voorgekomen de onafhankelijkheidsdag gevierd en millioenen menschen bevonden zich op de wegen, in de treinen en booten om uitstapje te maken. Het aantal doodelijke ongelukken had om 10 uur 's avonds de honderd reeds overschreden en het steeg met liet uur. De meeste personn werden gedood bij auto-ongelukken. Er verdronken 22 personen terwijl het vuurwerk een slachtoffer, eischte, behalve de personen die gewond wer den. Volgens een nader bericht zijn 123 personen' om het leven gekomen. Het cijfer schijnt in elk geval veel lager te zijn dan verleden jaar, toen 214 dooden te be treuren waren. ONGEVAL BIJ HET BESPROEIEN VAN VRUCHTBOOMEN Sleeswük Jongstleden Donderdag is de 17- jarige Cornelis Klop, wonende in de Biesbosch, bij het met carbolineum besproeien van vruclit- boomen onwel geworden en in bewusteloozen. toestand naar Baamsdonksveer vervoerd. De jongen is niet meer bij kennis gekomen en is den volgenden morgen overleden. Geneeskundigen vermoeden, dat de carbolineum, waarmede de hoornen ter verdelging van schadelijke insecten werden besproeid, giftig was en dat Klop hier van het slachtoffer is geworden. Naar den aard en de samenstelling van het carbolineummengsel wordt een onderhoek inge steld.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3