1500 Jaren geleden besteeg Attila den trnon. et huis l>iji Kantonnerecht te Alkmaar. Uit Bergen. met de RADIO. HET GEHEIM VAN DEN „GEESEL GODS". INTERESSANTE MEDE- DEELINGEN VAN PROFESSOR LUD- WIG LIGETI. Boedapest, Juli 1936. Hoewel het slechts 1500 jaren geleden is, dat dé Hunnenvorst Attila aan de macht kwam, wordt zijn half legendarische gestalte omgeven door een myste rieus duister. Juist over dezen man, die in de ge schiedenis van Europa zoo'n belangrijke rol speelde en ook over zijn volk is uiterst weinig bekend en daarom zijn de mededeelingen van den vooraan staanden kenner van de oude Hongaarsche geschie denis professor Ludwig Ligeti, die naar aanleiding van het feit., dat Attila 1500 jaren geleden den troon besteeg, tegenover eenige journalisten over den huidigen stand van het Hunnenonderzoek sprak, van bijzondere beteekenis. Van Turksch ras. Professor Ligeti verklaarde, dat men langen tijd van meening was geweest, dat de „zwarte" of Aziati sche Hunnen, de „blanke" Hunnen of Eftalieten én het volk van Attila tot een stam behoorden. Thans weet men echter, dat de Eftalieten een Indo-Euro- peesch volk geweest zijn, terwijl de Aziatische Hun nen en de Hunnen van Attila volkeren van Turksch ras waren. Slechts den naam hadden deze stemmen gemeen en aan het onderzoek worden groote moei lijkheden in den weg gelegd door de omstandigheid, dat men van de taal van deze volken niets, maar dan ook niets afweet, terwijl bovendien het ter be schikking staande anthropologische materiaal als zeer gebrekkig moet worden beschouwd. Daarbij komt, dat het vraagstuk van de afkomst der Hunnen van bijzonder belang voor de weten schappelijke wereld is. De geografen en historici van de vijfde en zesde eeuw hebben verondersteld, dat de Hunnen uit het Noorden gekomen zijn en met de Sarmaten en Skythen verwand waren. Later, in de achttiende eeuw, heeft de Fransche geleerde De- guignes er bewijzen voor ontdekt, dat de Hunnen met het volk van Hioeng-Noe, dat ten Noorden van het eigenlijke China woonde, identiek zouden zijn. Dit volk zou in de tweede eeuw voor Christus op het toppunt van zijn macht zijn gekomen en het Hemel- sche Rijk op een dergelijke wijze bedreigd hebben, dat dit besloot over te gaan tot den bouw van den beroemden Grooten Muur. Omstreeks het jaar 375 verdween daarop het volk van Hioeng-Noe uit Oost- Azië en tegelijkertijd doken de eerste voorposten van de Hunnen in Europa op, overwonnen de Alanen en brachten de Groote Volksverhuizing aan het rol len. Attila persoonlijk. Wat nu Attila persoonlijk aangaat, zoo verklaar de professor Ligeti, over zijn voorouders is niets be kend, daar de in een Hongaarsche kroniek voorko mende stamboom van den Hunnenvorst apocrief, dus eerst later samengesteld, bleek te zijn. Men weet ook van Attila zelf slechts zeer weinig af en ook dit weinige wordt nog door de onder bijna alle Europee- sche volken bestaande/talrijke Attila-sagen, die allen den vorst in een geheel verkeerd daglicht, stellen, verduisterd. Want hoewel Attila als een soort beest- mensch en zijn volk als barbaren worden voorgesteld, mag men niet vergeten, dat overwonnen volken nooit bijster over de overwinnaars te spreken zijn. Iedere verovering gaat met gewelddaden gepaard, maar de Hunnen zijn zeker niet zulke gruwelijke monsters geweest,'als men meestal gelieft voor te stellen. Overigens is het thans de taak van de wetenschap, vast te stellen, wat er voor een cultuur aan het hof van Attila geheerscht heeft, welke taal er gespro ken werd en of de Aziatische, of Byzantynsche dan wel de Gothische invloed overwegend is geweest. Want het staat buiten twijfel, dat de rol van de laatste twee aanzienlijk was; reeds de naam „Atti la" het Gotische woord voor „vadertje" wijst in deze richting. Ook de namen van andere leiders der Hunnen zijn Gotisch geweest. Magyaren geen afstammelingen der Hunnen. De Magyaren (Hongaren), zoo verklaarde professor Ligeti verder, woonden reeds ten tijde van Attila in den Oostelijken hoek van het Hunnenrijk, doch aan de veroveringsveldtochten hebben zij niet deelge nomen, terwijl zij zich eerst later nauwer bij de na komelingen van de Hunnen aansloten. Na de in eenstorting van het Hunnenrijk heeft een stam on der leiding van Irnik, den zoon van Attila, een nieuw rijk het Boelgaarsch-Turlcsche, gesticht, waar mede de Magyaren nauwe betrekkingen onderhiel den. Toendertijd zou men ook zijn overgegaan van de Finsch-Oegrische tot de Turksche levenswijze, dus van jacht en visscherij tot ruiterij en veeteelt. Dat' moet in den loop van de vijfde en zesde eeuw gebeurd zijn. De Magyaren zijn dus geen afstammelingen van de Hunnen, evenmin als de Koemanen. Tenslotte wees Ligeti er op, dat men aan het rijk van Attila slechts Europeesche beteekenis kan toe kennen, daar de Hunnenvorst geenerlei verbinding met Azië meer heeft onderhouden. De snelle ineen storting van het rijk was noodzakelijk een derge- luk proces valt in alle groote nomadenrijken waar te nemen. (V.P.B. U.P.) Zitting van Vrijdag 3 Juli 1936. Harenkarspel. EEN BEEST IS SPRAKELOOS EN KAN DUS NIET PROTESTEEREN. De stevige tomaatkleurige veehouder Jaap Zwaan uit Harenkarspel was in het bezit van een kreupel paard, dat hij voor een met 7 schapen beladen wa gen had gespannen en waarmee hij naar Schagen reed. Op de Gedempte Gracht kreeg echter agent Flapper dit stelletje in de gaten en waar hij meende dat het paard noodeloos werd gekweld, maakte hij procesverbaal op en werkte Jaap Zwaan als ver dachte voor den kantonrechter, ter zake overtreding artikel 455 2e lid Wetb. v. Strafrecht. De dikke jonge boer compareerde dan als zoodanig, doch toonde een brief van den veearts, die bruin onder behande ling had en de eigenaar had verzocht er eens mee naar Schagen te komen, opdat hij het resultaat van zijn behandeling eens kon waarnemen. Voor het gemak had hoer Jaap nu maar 'n wagen met 7 schapen meegenomen. Waar echter door dat vee- artselijk epistel niet werd uitgemaakt of het dier pijn had geleden, hielden de heeren zich aan de diagnose van papa Flapper en werd Jacob veroor deeld tot f7.50 boete of 5 dagen. Als hij 'n volgende keer weer zijn knol moet pre- senteeren aan den veearts, doet hij wijzer 'n ver pleegster mee te nemen, den 'n karos met zeuve scheepe. Z ij p e. HONDEN ZONDER MUILKORF VINDEN IN DE ZIJPE GEEN GOED ONTHAAL. Het ergerlijk feit, dat tal van schapen worden verscheurd en verminkt door bloeddorstige en bal dadige honden, hebben B. en W. van Zijpe er toe gebracht krachtige beveiligingsmaatregelen te ne- FEUILLETON Naar het Engelsch door A. E. W. Mason 33. „Tot drie uur dus," antwoordde zij vroolijk. Zij sprong van haar stoel, bukte, raapte haar zakdoek met een snelle en lenige beweging op, keerde zich op haar hakken om en riep, „kom dan mede. Ann!" Het viertal richtte zijn schreden naar het huis. Betty keek achter zich. „U heeft uw handschoenen op uw stoel laten liggen", sprak zij eensklaps tot Hanaud. Hanaud draaide eveneens het hoofd om. „Ja, waarlijk, dat heb ik", zeide hij, om ter stond op een toon van protest te laten volgen; „Maar o! mademoiselle!" Want Betty was reeds hard naar den stoel teruggeloopen, en keerde terug, terwijl zij de handschoenen in haar hand liet bengelen. „Mademoiselle, hoe zal ik u danken?" vroeg hij zijn handschoenen van haar aannemende. Daar na trok hii een gezicht tegen Jim Frobisher, die een weinig stijf had staan toekijken. „Ha! Ha! mijn jonge vriend", zeide hij met een grijns. „Het bevalt u niet, dat mij zooveel oplettendheid geschonken wordt. Neen! O! wat kijk je boos! Je staat alsof je een paal hebt inge men, worden honden, niet voorzien van muilkor ven, niet op den openbaren weg geduld en tegen de geleiders of eigenaars proces-verbaal opgemaakt. Een van de slachtoffers was heden mej. Maartje Pastoor te Zijpe, die op 11 Maart 'n gedierte van het geslacht Conus familions, behoorende aan mon sieur Tijs Appel, ongemuilkorfd en „losbandig" op den openbaren Zijper weg, de Grootesloot, had laten wandelen en thans werd gecorrigeerd met f3 boete of 3 vacantiedagen in het gastvrije huis van bewa ring te Alkmaar, in een allersnoezigst boudoir (wit met goud). Voorts was daar nog Johannes Petrus Tesselaar, 'n reeds vergrijsde landbouwcrisislijder, die zijn hond argeloos had laten zwerven op Zijpen's dierbaren grond, niet wetende, dat in die gemeente 'n muil korf dwingend was voorgeschreven, terwijl in Ha renkarspel dat verbod onbekend was. Z'n onwetendheid kwam zijn portemoijnaie ten goede en werd hij veroordeeld tot f 1 boete of 1 d Zijn hond zal hij eenige dagen ter school zenden bij' circus Strassburg, teneinde hem te leeren waar hij al dan niet mag muilkorflons wandelen. Oudkarspel. 'N KIEVITSEITJE STREELT OOK HET RUIGE BOERENGEHEMELTE. Zonder daartoe gerechtigd te zijn of daartoe ver gunning te hebben, hadden eenige minnaars van bet emotievolle kievitseierenzoeken zich g-ewaagd in dè Diepsmeer onder de gemeente Oudkarspel en hadden menig eitje gesnapt, tot zij op hun beurt ook werden gesnapt en heden twee van die lekker- Dekken op den bon geplakt werden. In plaats van 'n spiegeleitje werden zij dus onthaald op een be- kattering en stonden heden respectievelijk terecht te weten de heer Rijer Beukers, 'n hooidroger uit YVarmenhuizen en Dirk Koopman, 'n tuinder uit Oudkarspel, die zijn ylegeljaren reeds lang zoekt in het grijs verleden. Deze beide liefhebbers werden nu ieder veroordeeld tot f3 boete of 3 dagen, terwijl het genot van de kievitseitjes zelfs tegen zulk een abnormaal hoogen prijs hen werd ontzegd, want die werden verbeurd verklaard, als zij niet reeds lang door meneer den ambtenaar met kennelijk welbe hagen zullen zijn opgeslorpt bij zijn copieus ontbijt. Egmond. NA DE KONIJNEN THANS DE MEEUWEN Het is algemeen bekend, dat de konijnenvangst in de Provinciale duinen voor de Egmonders niet loonend meer is en dat de heeren die voor 'n der gelijk feit veroordeeld worden, van steun zijn uit gesloten. Doch het stroopen zit de lui nu eenmaal in 't bloed en is 'n ongeneeslijke kwaal. Thans hebben de heeren zich geworpen op 't rapen van meeuweneieren en maken niet alleen hun eigen dorp, doch zelfs Bergen en Schoorl onveilig. Arie Zwaan en Philippo Wijker, beiden visschers, wonen de te Egimond aan Zee en goed thuis in hun dier bare dorps-moedertaal, waren op heeterdaad respect, to Bergen en Schoorl betrapt, toen zij zich in de duinen bevonden met de nog warme eitjes in hun karakteristieke rooie zakdoeken. De waardeering van den ambtenaar voor hun duin op en af klimmen was nu bepaald niet okké, daar ieder f 10 of 10 d. tegen zich hoorde eischen. Wij zullen de gedachtengang van dat moment maar niet op papier zetten, die zal wel beneden A.P. geweest zijn. De heeren die afzonderlijk tev, recht stonden, werden broederlijk tot dezelfde straf veroordeeld door den Kantonrechter, die zich het lot der beschermde meeuwen zeer aantrok en bepaal de de straf op f6 of 4 d. slikt. Doch troost je hiermede; Wat zijn jeugd en een knap uiterlijk, vergeleken bij Hanaud. Neen, Jim Frobisher kon Hanaud in het ge heel niet uitstaan, wanneer dartelheid de over hand bij dezen verkreeg. En het ergste was, dat hij er niets op kon antwoorden. Hij kreeg een kleur als vuur, doch kon werkelijk geen woorden vinden. Zwijgend wandelden zij naar het huis. en zijn hoed en stok nemende, nam Hanaud in den vöortuin bij het hek afscheid. Ann begaf zich naar de bibliotheek. Jim voelde een aanra king op zijn arm. Betty stond naast hem, met een glimlach van vermaak op haar gelaat. „Je hebt mijn teruggaan om die handschoenen te halen, toch niet in ernst kwalijk genomen, Jim?" vroeg zij. „Zeg mij van. niet, Jim!" en haar vermaak ging over in teederheid. „Ik zou het voor geen geld van de wereld gedaan hebben indien ik had kunnen denken, dat je het kwalijk zoudt nemen'. Jim's kwade luim verdween als een mist op een schoonen zomermorgen. „Kwalijk nemen?" riep hij uit. „Je mag een roos in zijn knoopsgat steken indien je daar lust in hebt, en alles wat ik zeggen zou, zou zijn „Doe het mij ook alsjeblieft!" Betty lachte en gaf hem een vriendelijk tikje op den arm. „Dus we' zijn weer goede vrienden", zeide zij en het volgende oogenblik stond zij onder het glazen afdak bij de voordeur. „Lunch te twee uur, Ann" riep zij uit, „ik moet eerst eens wat loopen om die muizenissen van van morgen uit mijn hoofd te verjagen". Zij was Jim Frobisher te slim en te vlug af, Zij had iets van Ariel over zich een tenger wezen van vuur en geest en lucht. Zij was den voortuin doorgesneld en in de Rue Charles-Ro- bert uit het gezicht voor hij goed en wel bemerkt SCHILDERIJEN-TENTOONSTELLING. Werk van F. Kamstra in het atelier aan de Princesselaan. Bij het beoordeelen van een schilderij komt wel zeer sterk de vraag naar voren, waar men het ziet. M.a.w. of de plaats, waar het is opgehangen de juiste is en het doek dus alles geven kan wat er in zit. Wij hebben het vorige jaar Kamstra's werk ge zien in de benedenzaal van het dokter Dekkerhuis, welke door het slécht invallen van het licht, wel zéér ongeschikt is voor een expositie. Thans heeft de kunstenaar zijn achtste jaarlijksche tentoonstel ling ondergebracht in een ruim atelier aan de Prin cesselaan, waar het licht door het glazen dak en het groote raam in overvloed kan hinnenstroomen en waar Kamstra's werk op z'n allervoordeeligst uitkomt. Evenals het jaar tevoren hebben we ons ook nu weer verbaasd over de veelzijdigheid van dezen Bergensohen artist. Behalve een groote collectie schilderijen is er ditmaal een achttal zeer goed ge slaagde aquarellen aan de expositie toegevoegd. Een bewijs, dat Kamstra ook op dit gebied iets weet te presteeren. Van zijn landschappen noemen we speciaal het winterlandschap te Bergen, waar de schilder stem ming in wist te leggen. Let eens op de. somber grijze luchten en den dikbesneeuwden duintop en ge komt onder de betoovering van dit doek. Maar ook het gezicht op Egmond aan Zee met den hoogoprijzenden vuurtoren op den blonden heu vel verdient zeker een ernstige bestudeering. Iets geheel onders is het nieuwe stuk: nlterieur van de kerk te Edarn; goed van tint en precisieus van afwerking in den trant van Bosboom's beroem de kerlc-interieuren. Op het gebied'van stillevens heeft Kamstra naar onze meening wel z'n hoogste kunnen bereikt. We noemen het teere Duindoorntje met citroenen en de Vuurpijlen. Tenslotte is Kamstra nog portretschilder ook. Op dit terrein toont hij zich een scherp opmerker in het juist weergeven van de gelaatsexpressies. We den ken aan Kniertje, die in devotie opziet naar haar God, die haar zoo zwaar bepoefde, maar waaraan zij zich heeft vastgeklampt in kinderlijke gehecht heid. Mooi getroffen zijn ook de portretten van de Italiaansche zangeres, mevr. Paoli, wijlen dr. Wi- baut en prof. de Louter. Ongetwijfeld is deze expositie, welke vrij toegan kelijk is van 's morgens 10 uur tot des avonds 6 uur, de moeite waard om te bezoeken en er gerui- men tijd te verblijven ook. Men vindt er allicht een werkje, dat men gaarne bezitten wil en over den prijs valt met den schilder te praten. Behalve in de Princesselaan exposeert Kamstra ook nog in Huize de Vries bij de Ruine en in hotel Prins Maurits te Bergen aan Zee. DINSDAG 7 JULI. HILVERSUM (1875 M.)' AVRO-uitz., 6.30 RVU. 8.00 Orgelspel; 8.15 Gr.- pl.; 10.00 Morgenwijding, gr.pl.; 10.45 Voor de vrouw; 11.15 Jaarvergadering Kon. Ned. Middenstandsbond; 12.00 Omroeporkest en gr.pl.; 2.00 Gram.pl. en voor dracht; 3.00 Het Lyra-trio; 3.45 AVRO-Aeolian-orkest; 4.30 Radio-kinderkoorzang; 5.00 Voor de kinderen; 5.30 Gram.pl.; 5.45 Dansmuziek; 6.30 R.V.U. „Genève en de intern, toestand"; 7.00 Kinderkoor „zanglust"; 7.30 Boekbespreking; 8.00 Ber. ANP; Mededeelingen; 8.10 Gev. progr.; 10.30 Zwitsersche volksmuziek; 11.00 Ber. ANP; 11.10—12.00 Ensemble Pali. HILVERSUM (301 MJ KRO-uitz. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl.; 11.30—12.00 Godsd. halfuur; 12.15 Gram.pl. en KRO-orkest; 6.15 Zwemcursus; 6.30 KRO-orkest; 7.00 Berichten; 7.15 De heilige martelaren van Gorcum; 7.35 Sporthalf- uur; 8.00 Ber. ANP. Mededeelingen; 8.10 Sted. Or kest. Maastricht; 9.00 Schaakles; 9.15 KRO-orkest; 10.00 KRO-boys; 10.30 Berichten ANP; 10.35 John Kristel's orkest; 11.30—12.00 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.)' 11.20 Orgelspel; 11.50 Gram.pl.; 12.35 Het BBC-Schot- sche orkest; 1.50 Sextet-concert; 2.35 Gram.pl.; 3.20 Kwintetconcert; 4.05 Gram.pl.; 4.35 Soliste en het British strijkkwartet; 5.35 De Continentals; 6.20 Ber.J 6.50 Het OÏaf-sextet; 7.35 Voordracht; 7.50 Het Van- couver Boys' orkest; 8.20 Geraldo's orkest en solis ten; 9.20 Piano-recital; 9.50 Ber.; 10.20 BBC-Midland orkest; 11.35—>12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.* 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 11.20 Orkestconcert; 2.50 Gr." pl.; 3.20 Concert; 4.20 Gr.pl.; 5.50 Orkestconcert; 9.05 Vroolijk programma; 11.05—12.35 Dansmuziek eiï pop. concert. KEULEN (456 M.), 6.50 en 12.20 Orkestconcert; 1.35 Omroepkleinorkesï 4.20 Literair-muzikaal progr.; 5.20 Gram.pl.; 7.20 Om roeporkest; 9.20—10.20 Radio-tooneel. BRUSSEL (322 en 484 M.y 322 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Dansmuziek; 1.30 Sa lon-orkest; 1.50—2.20 Gram.pl.; 5.20 Salon-orkest; 6.501 en 7.20 Gram.pl.; 8.20 Omroeporkest; 10.30—11.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Salon-orkest; '1.3CI Dansmuziek; 1.50—2.20 Gram.pl.; 5.20 Orgelconcert} 6.35 Gram.pl.; 7.30 Reportage; 8.20 Beethoven-Wag- ner-concert; 10.30—11.20 Gram.pl.; DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.)1 8.30 Dansmuziek; 10.20 Ber.; 10.50 Fluit- en harp- recital; 11.05 Weerbericht; 11.2012.20 Concert. had, dat hij alleen stond. In tweestrijd liep hij door naar de bibliotheek, waar Ann Upcott op den drempel stond.. „Ik moest haar liever achterna gaan", zeide hij, naar zijn 'hoed reikende. Ann glimlachte en schudde wijselijk het hoofd. „Dat deed ik niet. Ik ken Betty. Zij verlangt alleen te zijn.. „Meen je dat heusch?" ,.Ik weet het zeker". Jim draaide zijn hoed in zijn banden rond? hij was niet zoo zeker van dat feit als zij. Met een eenigszins spijtig lachje om de lippen, sloeg Ann hem een paar oogenblikken gade. Het plot seling opgegevende, haalde zij de schouders op. „Er is iets, wat je behoorde te doen", zeide zij „Je moest mijnheer Bex den notaris laten weten dat de zegels vanmiddag zullen worden verwij derd. Hij behoort daarbij tegenwoordig te zijn. Toen zij gelegd werden, was hij er ook bij. En verder, hij heeft alle sleutels van de laden en kasten van mevrouw Harlowe". „Daar heb je gelijk in", riep Jim. „Ik zal dade lijk gaan Ann gaf hem het adres van Monsieur Bex op de Place Etienne Dolet. en zag hem door het venster van de bibliotheek na, toen hii ziin tocht aanvaard had. Langen tijd nadat hij uit het oog was verdwenen, bleef zij aan het ven ster. HOOFDSTUK XI Een Nieuwe Verdachte. Monsieur Bex de notaris kwam Jim in de hal van zijn huis tegemoet, toen deze zijn kaartje had afgegeven. Hij was een klein, levendig mannetje met een geknipt puntbaartje zijn haren en brosse geknipt, en de punt van zijn servet tusschen zijn hals en zijn boord gestoken. LANGEN DIJK OUDKARSPEL. Burgerlijke stand over de maand Junk Geboren: Johannes Petrus, zoon van Jacob Put en Margaretha Bakker; Gerben, zoon van Gerben Gouds blom en Maartje Groot; Arie, zoon van Anthoniusf Kroon en Vrouwtje de Pee. Ondertrouwd: Petrus Bommer, oud 25 jaar te Schagen en Maria Hendrika Bruin, oud 25 jaar te Oudkarspel; Hendrik Aarts, oud 24 jaar te Oudkars pel en Jacoba Spaansen, oud 24 jaar te Oudkarspel, Overleden: Janna van den Brink, oud 70 jaar, we duwe van Jan van Dasier; Jacob Maakal, oud 68 jaar, weduwnaar van Grietje de Ruiter. Ingekomen personen: Antonia Wilhelmina Wis- sink van Baarn naar A 7; Cornelis Stokman van; Barsirigerhorn naar A 272; Willem Cornelis Water drinker van Heerhugowaard naar D 17b; Jansje Aagje Dobber van Bergen (N.H.) naar D 17b; Maria; Weijte van Alkmaar naar A 193; Pieter Veldman; van Heerhugowaard naar D 30. BROEK OP LANGENDIJK. Burgerlijke stand over de maand Junk Geboren: Geene. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: J. Balder, oud 27 jaar en Geertj'e Bal der, oud 22 jaar; Overleden: Jan Srpit, oud 66 jaar, echtgenoot van R. de Boer. Jim deelde hem mede, dat de zegels van dei kamers van Maison Grenelle dien middag zou den worden verwijderd, doch sprak met geen woord van de nieuwe verwikkelingen, die met de ontdekking van het boek over de pijlen en aam- vang hadden genomen. „Ik heb met de heeren Frobisher Haslitt in briefwisseling gestaan", riep de kleine man uit. „Alles is zooveel mogelijk in den vorm ge schied. Ik acht mij gelukkig, een deelgenoot van' zulk een voorname firma te mogen ontmoeten Ja zeker, ik zal mij te drie uur stellig met mijn sleptels aanmelden, en het einde van dit ellen dige schandaal bijwonen. Het was een schande! Zulk een bedaard en voorbeeldig jong meisje! En dat beest van een Waberski! Doch hem zullen wij zijn loon geven. Wij hebben nog wetten in Frankrijk. Het scheen Jim alsof hij deze woorden sprak met de overtuiging dat andere landen er geen wetten op na hielden, en hij liet zijn bezoeker buigend tot aan de voordeur uit. Jim keerde terug lans de Rue des Godrans, en de hoofdstraat van de stad. de Rue de la Liberté Toen hij het halfrond op de Place d'Arms tegen over het stadhuis overstak, liep hii bijna in dei armen van Hanaud, die een sigaar had opge stoken. „Hebt gij reeds geluncht? riep hij hem toe. „Een kwestie van een kwartiertje", antwoord de Hanaud. met zijn hand wuivende. „En gii?'* „Te twee uur eerst. Miss Harlowe had be hoefte aan een wandelingetje'. Hanaud glimlachte. „Wat kan ik me dat goed voorstellen! De eerste wandeling, na zulk en zware beproe ving" (Wordt vervolgd?

Schager Courant | 1936 | | pagina 7