presteert Amerika Felle brand te Rotterdam. Samenvoeging Zijpe-Callantsoog. Chauffeur door slaap overmand Engelsch wantrouwen jegens Duitschland Drie benzinetanks in vlammen DE MOOISTE FOTO De grootsche demonstratie opBirkhoven SCHITTEREND GESLAAGD ZOMER FEEST, WAARAAN MEER DAN 100.000 LEDEN DEELNAMEN. Een onzer abonné's maakt ons er op attent, dat wij niets hadden opgenomen over het zoo schitterend geslaagd V.A.R.A.-Zomerfeest, dat verleden week Zon dag te Birkhoven is gehouden. Tot onzen schrik bleek dit inderdaad juist te zijn en door een onverklaarbaar verzuim (vacanties) is de vermelding van deze grootsche demonstratie, waar aan niet minder dan honderdduizend menschen deel namen, weggevallen. Dat de radio van zeer groote beteekenis is voor de verspreiding der democratische ideeën, is ook wel op overtuigende wijze op dezen jubileumdag ge bleken. Met geweldige geestdrift is daar gedemonstreerd voor de vrijheid van het woord en zij die aanwezig waren bij deze demonstratie van de proletarische luisteraars, hebben een beeld gekregen van den hech ten band, welke de radio, de V.A.R.A., heeft gesmeed tusschen het socialistische deel van ons volk. Het fraaie weer werkte ten zeerste mede, om den stroom van luisteraars, die zich uit alle deel-en van ons land naar Birkhoven had begeven, in een jubelstemming te brengen en zoo is dit VARA-feest niet alleen geweest een demonstratie tegen de knechting van den vrijen mensch, maar zij is daarnaast geworden tot één groot massa-feest, waarin een geest van wederzijdsch vertrouwen en onderlinge vriendschap werd opgebouwd. De VARA kan dan ook met groote voldoening te rugzien op dit zomerfeest en wij kunnen ons voor stellen, dat de tweede voorzitter van de VARA, de heer K. de Jonge, met groote trots wees op de een heid, welke door de arbeiders radio-omroep blijkt te zijn verkregen. Het hoogtepunt van het feest was wel de overhan diging van de jubileumgave tot een bedrag van f 121.000, dat als een blijk van groote opofferingsge zindheid van collecteurs en Vara-leden is te beschou wen. Dit groote kapitaal is niet alleen in materieel opzicht van beteekenis, het dient tevens te worden beschouwd als een symbool van de ongebroken op offeringsgezindheid der arbeidersklasse voor het be oogde ideaal. Wat bij deze massa-demonstratie bijzonder opviel was de tot in de puntjes verzorgde organisatie, waar door het mogelijk bleek deze geweldige volksmenig te zonder noemenswaardige stagnatie aan- en af te voeren en waardoor het geheel de indruk gaf van een goed gedisciplineerd optrekken voor het behoud van het vi'ije woord in de aether. Over het verloop van het feest nog het volgende: Reeds den dag tevoren begon de intocht en velen kampeerden in de omgeving om tijdig op het feest aanwezig te zijn. Deze eerstelingen leken in het niet te verzinken op het geweldig groote terrein, dat voor de feestvieringwas uitgekozen en men vroeg zich dan ook af of eigenlijk niet een te groot veld was uit gekozen. Doch toen reeds 's morgens te 9 uur de stroom be zoekers begon te vloeien, welke stroom aldra aanzwol tot een machtige vloed, toen bleek al spoedig dat geen ruimte zou overblijven. Urenlang stroomden de VARA-leden toe en toen de heer K. de Jonge, de tweede voorzitter opende, stonden de menschen schouder aan schouder. De spreker wees op het groote belang van de radia en heet de Fransche en Belgische vertegen woordigers welkom, die hij met hun laatste eco nomische successen gelukwenscht. Spreker wijst dan op de sterke positie van de Nederlandsche arbei ders radio-omroep, welke voor menig land als voorbeeld mag gelden. Bijzondere waardeering heeft spreker voor het werk der VARA-propagandisten, die dezen winter een ledenaanwinst van 12611 wisten te bereiken. Een belangrijk onderdeel van het VARA-Zomer- feest was de opvoering van het openluchtspel „Het vrije woord", dat ongeveer anderhalf uur in beslag nam. De inhoud was pittig en de aardige wijsjes werden soms met groot enthousiasme door het pu bliek medegezongen. oTt laat in den middag hielden de verschillende VARA-gezelschappen de aanwezigen aangenaam be zig en toen het uur van scheiden was gekomen, en de duizendkoppige menigte zich in volmaakte orde verwijderde, kon ten volle worden getuigd dat dit Zomerfeest tot de best geslaagde demonstratie was geworden, welke de VARA ooit heeft gehouden. Gistermiddag is op den Heerenveenscheweg te Wolve&a een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een groo te truck met aanhangwagen van een Zaansche on derneming was gisternacht om twee uur uit Zaan dam vertrokken met bestemming voor Laren (N.H.), waar de galanteriekraam van den heer Piezer, die op de Larensche kermis stond, ingeladen werd. Om half tien vertrok men uit. Laren met bestemming naar Leeuwarden, waar de heer Piezer op de kermis aldaar zijn tent wilde opslaan. Door slaap overmand, raakte de chauffeur het stuur kwijt, waardoor de zware wagen tegen een boom botste. De cabine van de truck werd geheel ingedrukt. Er waren drie inzittenden, nl. behalve de chauffeur nog de heer Piezer en diens zuster. De heer Piezer was er het ergst aan toe. Hij had verwondingen aan hoofd en hals gekre gen. Hij is naar het ziekenhuis te Heerenveen overge bracht. De chauffeur kwam er beter af. Aanvanke lijk bracht men hem naar het kleine ziekenhuis te Wolvega, doch na verbonden te zijn, kon hij weer zijns weegs gaan. De zuster van den heer P. kwam er met eenige lichte verwondingen af. JONGETJE ONDER EEN AUTO Gisteravond is op den Groningerweg te Hooge- zand de acht.jari e J. Tenken, die plotseling van achter een auto vandaan kwam, door een andere auto overreden. De jongen werd in deerniswekkenden toe stand in een in de nabeheid zijnde woning bin nengebracht. De toestand was hopeloos. Den chauffeur treft <reen schukL De openbare vergadering van Gedeputeerde Staten waarbij de partijen inzake de samenvoeging van Zijpe en Callantsoog zullen worden gehoord, zal gehouden worden op 16 September a.s. Het doodental stijgt met het uur Bruggen moeten buiten gebruik gesteld worden, omdat ze door de ontzettende hitte te veel zijn uitgezet. New York. De hittegolf in de Vereenig- de Staten, welke reeds zulke ontzettende ge volgen heeft gehad, houdt onverminderd aan. Het aantal dooden is intusschen in de Staten van het Middenwesten gestegen tot 370. In de Oostelijke Staten tot 75, waarvan 20 in de stad New York. Verscheidene stalen bruggen zijn door de hitte zoodanig uitgezet, dat men vreest voor de veiligheid en het verkeer heeft verboden. Alleen reeds tusschen New York en Manhat tan en Harlem zijn vier bruggen buiten ge bruik gesteld. In de gebieden, welke door de hitte het meest zijn getroffen, hebben de autoriteiten en zaken de ambtenaren en em- ploye's zooveel mogelijk „hitte-vacantie" ge geven en naar huis gezonden. Teneinde de veestapel te helpen zullen 50.000 stuks vee uit het droge Middenwesten naar den staat New York worden gebracht om te weiden. Voor de eerstvolgende dagen worden nieuwe re cordtemperaturen verwacht. Donderdag beleefde New York den heetsten dag in zijn geschiedenis. Op Times Spare werd nog in de avonduren een temperatuur van 46 graden Celsius in de schaduw en 63 graden in de zon gemeten. In de woonwijken der minder gegoede bevolking bedroeg de temperatuur na zonsondergang nog 47 graden. De gloeiend heete straten waren geheel verlaten. Ruim een millioen inwoners van New York hebben den nacht doorgebracht op Coney Island op het strand van den Oceaan of in Central Park, waar versterkte afdeelingen politie voor de handhaving van de orde zorgden. In de Zuidelijke staten richten bovendien zwermen sprinkhanen weer groote verwoestingen aan. Vooral Arltansas wordt door dezen plaag geteisterd. Een zwerm van millioenen dezer insecten heeft de ge- heele omgevihg van een der steden vernield. Geen grassprietje bleef over en zelfs de wasch, die te dro gen hing, werd door het ongedierste totaal vernield. De bondsautoriteiten hebben haar hulpactie nog meer uitgebreid. Voor alle leeningen der bondsre- geering aan boerengezinnen in de door droogte ge teisterde gebieden, is een moratorium voor den duur van een jaar afgekondigd. De spoorwegtarieven voor de veetransporten zijn in bepaalde streken verlaagd, om het vervoer van het vee uit de dorre gebieden naar vruchtbare wei degronden te vergemakkelijken. Bovendien heeft de regeering de hulpactie welke op de eerste plaats daarin bestaat, dat noodlijdende farmers bij openbare werken te werk worden ge steld, uitgebreid tot de door de droogte getroffen Zuidelijke Staten als Noord- en Zuid-Carolina, Ten- nessee, Kentucky, Virginia en Alabama. Tot nog toe werden in totaal 75.000 farmers bij wegenbouw en het aanleggen van irrigatie-werken aan werk geholpen. De leider van de steunbureaux, Ickcs, verklaarde, dat een grootsch, zich over een tijdsduur van 20 jaar uitstrekkend program tegen het uitdrogen van den bodem noodzakelijk is, om te voorkomen, dat de prairie-sta ten in een woestijn veranderen. Er valt eenige regen. New-York, 10 Juli. In sommige van de door de hitte en droogte geteisterde gebieden is eenige re gen gevallen, echter niet genoeg om den oogst te kunnen redden. Te Harrisburg, in Pennsylvanië, zijn twaalf brievenbestellers tijdens hun ronde, door de warmte bevangen, ineengezakt. Nebraska en Pennsylvanië melden tempei*aturen van 120 en 125 graden Fah-renheit. In de nationale bosschen van Michigan worden groote verwoestingen aangericht door branden Ook Canada door de hitte geteisterd. Reeds millioenen dollars schade aan den oogst. Reuter seint uit Ottawa: Thans wordt ook Canada door een hittegolf ge teisterd. De laatste drie dagen zijn in de provincie Ontaria vijftien personen tengevolge van de hitte overleden. Talrijke andere personen zijn bij het zwemmen verdronken. De temperatuur bedroeg in sommige gevallen 40 graden Celsius in de schaduw. Aan den oogst is voor millioenen dollars schade toegebracht, terwijl in verschillende streken boseh- branden woeden. Reuter seint uit Londen Winston Ckurchill die in Birchinston het woord voerde, sprak in strenge bewoordingen over de jongste vluchten van de „Zeppelin" en de „Hindenburg" boven de industrieele gebieden van Noord-Engeland en verheelde niet zijn scepticisme ten opzichte van het argument betreffende de omlegging van de route wegens de weersomstandigheden. Hij 'leg de den nadruk op het gevaar der Duitsche her bewapening en bepleitte een bespoediging van de Britsche herbewapening. „Duitschland gaf in 1935, 800 millioen ud. st. voor de militaire toebereidselen uit en zal dit jaar waarschijnlijk nog meer uitgeven", aldus Churchill. „Het komt mii voor, dat een veel groo- ter krachtsinspanning onzerzijds onvermijdelijk As." BRAND IN PETROLEUM-RAFFI- NADERIJ DER KONINKLIJKE PE- TROLEUM-MAATSCHAPPIJ IN WEST-INDIË. GEEN PERSOON LIJKE ONGELUKKEN. Willemstad, 10 Juli, (A.N.P.): In de raffinaderij der Koninklijke Petroleum-Maat- sohappij is een groote brand uitgebroken. Drie benzinetanks staan in vlammen. Tot nu toe hebben echter geen persoonlijke ongelukken plaats gehad. De oorzaak van den brand is onbekend. Het gebouw voor Kunsten en Weten schappen geheel verwoest. Te ruim twee uur in den afgeloopen nacht is in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Rotterdam een felle brand uitgebroken, die weldra zulk een omvang aannam, dat er aan blussehen niet meer viel te denken. Het gebouw is dan ook geheel uitgebrand. Het is aan het kordate optreden van de brand- weer te danken, dat het vuur zich niet aan de om liggende gebouwen, welke groot gevaar liepen, heeft medegedeeld. Weliswaar heeft de M.T.S., een van de gebouwen van het complex scholen, dat het over het geheel geïsoleerde, temidden van huizen staande ge bouw voor Kunsten en Wetenschappen ter linker zijde begrenst, aanvankelijk even gebrand, doch van ernstigen aard is het niet geweest. Het eigenlijke gebouw voor K. en W. ligt niet di rect aan den Schiedamschesingel, doch enkele tien tallen meters verder naar binnen, zoodat men eerst een poort -door moest, voor het eigenlijke zalen-com plex, dat, behalve een groote zaal, welke plaats bood aan 1800 personen, nog een kleinere zaal, alsmede buffetten, decor-opslagpiaatsen en kleedkamer be vatte, bereikt kon worden. Het was een gebouw van ongeveer 60 bij 35 meter, opgetrokken uit vastwerk, een dubbel houten geraamte, opgevuld met steen, dat aan alle zijden vrij staat. In de buurt van de Keerweerlaan ligt een wacht- gebouwtje, waarin de nachtwakers verblijf houden. Te ruim twee uur hoorde de waker in de groote zaal van het gebouw gerommel en gebrom, dat hem aan vankelijk deed denken, dat er katten in de buurt waren. Even later echter zag de man op de galerij een licht. Hij vond dit verdacht, en, meenendc dat er inbrekers aan het werk waren, is hij den Binnen weg opgegaan om iemand te waarschuwen. Terug- keerend bemerkte de nachtwaker toen, dat het ge- heèle gebouw in lichter laaie stond. Het vuur vond in de bekleeding, het houtwerk en het meubilair, als mede in de tooneel-requisieten gretig voedsel en bin nen enkele minuten stond het geheele gebouw over dé volle lengte in brand. Hoog laaiden de vlammen op en al spoedig werd de roode gloed ver in den om trek opgemerkt en trok men van heinde en ver naar het centrum van de stad. De brand werd ook bemerkt door de dochter van den heer Monnikendam, die in de Hoofdstraat woont. Daar zij juist dezen avond haar verlovingsfeest vierde, was het wat later geworden dan gewoonlijk en uit het raam van haar kamer zag zij den feilen gloèd. In de veronderstelling verkeerende, dat de Bijenkorf, die schuin tegenover het gebouw voor K. en W. op den Schiedamschen Singel ligt, in brand stond, waarschuwde zij haar broers, die tenslotte op hef dak klommen en bemerkten dat het gebouw voor K. en W., dat zij ongeveer zeven jaar in exploitatie hadden, stond te branden. Inmiddels was slangenwagen 21, met onder-brand meester J. M. van Putten, aan de Keerlaan gearri veerd. Met twee stralen op de waterleiding werd het vuur van die zijde aangetast, waarbij weldra nog twee stralen van slangenwagen 27, alsmede een straal op de motorspuit 11, welke motorspuit op den Binnen weg stond, het vuur bestreden. Ook motorspuit 6, die in de Chrispijnlaan werd aangesloten, kwam het aantal stralen met twee versterken. In dien tusschentijd was onderbrandmeester Van Putten omgeloopen naar den Schiedamschen Singel, waar ook hoofdman J. Bakker weldra aankwam. Daar het toegangshek op den Schiedamschen Sin gel nog gesloten was, wilde de brandweer tot for- ceeren overgaan, doch een zoon van den heer Van Monnikendam, die juist ter plaatse arriveerde, had den sleutel bij zich, zoodat nu ook van deze zijde het vuur kon worden aangetast. Nabij de Witte de Withstraat werd de motorspuit 7, die op het open water van den Singel werkte, op gesteld, terwijl vlak voor het gebouw motorspuit 4 in actie kwam. De eerste motorspuit wierp met twee, de tweede met drie stralen enorme watermassa's in het vuur met één straal werden via den machina- len ladder de daken van de huizen op den Schiedam schen Singel nat gehouden. Er was toen nog een kans, dat het vuur ook daar iets in omvang afnam en toen ook via het hofje „Lammetje groen' twee stralen van slangenwagen 23 naar het vuur werden geleid, achtte men het raadzamer, een zestal huizen in het hofje te ont ruimen. Overigens is dit een voorzorgsmaatregel geweest en gebleven, want naar geen van deze hui zen is de brand overgeslagen. Dit is echter wel gebeurd naar de Middelbaar Tech nische School, waar aan de achterzijde plotseling een viertal ramen, drie zolderramen en de daklijst be gonnen te branden. Door een gang van het naastgele gen pand heeft personeel van slangenwagen 17 met twee stralen dit vuur gebluscht. Het vuur, dat nog steeds zeer hevig woedde, werd met tal van stralen ook van de zijde van de Keer weerlaan bestreden. Precies om kwart over drie kwam de top van den achtergevel met een hevigen slag naar beneden en geen vijf minuten later begaf zich de geheele linker zijmuur, die met donderend geweld in de vlammen zee terécht kwam. Dit was echter ook het sein, dat de brandweer het vuur ouder de knie had. Te ruim 4 uur kon men zeggen dat het gevaar voor uitbreiding was geweken. Het geheele complex is to taal uitgebrand. W ERINGE RW AARD Donderdagmiddag geraakte de bestelauto van de Tijdgeest, terwijl de chauffeur bij een klant was aan den Molenweg te water. De oorzaak was dat waarschijnlijk verzuimd was om de wagen op de rem te zetten, althans de auto ging uit zichzelf aan de rol en kwam op zijn kop te water. Hef achtergedeelte bleef op droog, zoodat de kruidenierswaren enz. niet hebben geleden. De firma de Reus en Groenewoud hebben de dren keling met een Westontalcel naar boven gehaald en vervolgens meegenomen naar Winkel. ANNA PAULOWNA Aanvrage kostelooze rijwielmerken. De Rijksontvanger te Anna Paulowna zal zitting houden te zijnen kantore, Mol en vaart 22 voor het Portret-Atelier JAC. DE BOER Keizerstraat DEN HELDER behandelen van aanvragen van kostelooze rijwiel- merken op: Donderdag 16 Juli, 23 Juli, 30 Juli en 6 Augustus a.s., 's avonds van 7 tot 9 uur; Dinsdag 21 Juli, 28 Juli en 4 Augustus a.s. 's avonds van 7—9 uur. Bouwvergunning. B. en W. verleenden vergunning aan L. Metzelaar tot den bouw van een landbouwschuur aan de Kneeskade. BREEZAND. Naar verluidt bestaat het voornemen op het voor malig R.C.B.-terrein, gelegen bij de kerk, een r.k. ver- eenigingsgebouw te stichten en daarin ook een r.k. bewaarschool onder te brengen. WINKEL De heer J. Haven aan de Dijkbuurt alhier vond, toen hij zijn koeien zou melken, in het weiland een luchtballon, welke blijkens een daaraan gehechte kaart, was opgelaten in Engeland, uit het plaatsje Chatham als reclame voor het aldaar uitgegeven dagblad „The O'bserver". De heer Haven begaf zich hiermede naar het Hoofd der School te Winkel, die zich met de op zending der kaart heeft belast aan den afzender. Voor den heer Haven beteekent deze vondst nog een meevaller, aangezien op retourzending van de kaart een belooning van vijf shilling was gesteld. WARMENHUIZEN In de maand Juni van dit jaar werden aan de veiling alheir verhandeld 443.85 Kg. aardappelen, tegen 34.739 Kg. in dezelfde maand van het vorige jaar. De omzet bedroeg in Juni 1936 f 13.562.30 tegen 'f 1.950.67 in Juni 1935. V.I.O.S.-nieuws. Zondag a.s. speelt V.I.O.S. wederom twee neder laagwedstrijden en wel om 1 uur (oude tijd) V.I. O.S. IIVictoria I uit Obdam en om half drie V.I. O.S. I tegen Oranje Wit II uit Limm-en. Beide wedstrijden beloven zeer spannend te zijn, daar de elftallen elkaar niet veel zullen toegeven. S G H O O R n Onweer. Door het hevige onweer van Donderdagavond is in deze gemeente nogal wat schade aangericht. In verschillende perceelên werden de electrische bolle tjes en zekeringen vernield, terwijl ook aan een radiotoestel schade werd a angerioht. Eveneens moest een boom het ontgelden. De rekeningen over 1935. Slecht ge boerd. In de Woensdag a.s. te houden raadsvergadering bieden B. en W. aan: de rekening van Maatschap pelijk Hulpbetoon, met een nadeelig saldo van f 198.84; idem Gemeenschappelijke Vleeschkeuringsdienst kring Schoorl met een nadeelig saldo van f 155.83; idem Woningbouwvereeniging „Schoorl" met een nadeelig saldo van f 1730.18; idem G.E.B. met een voordeelig saldo van f 2473.63; idem Gemeentelijk Gasbedrijf met een nadeelig sal do van f 5223.25. De gemeenterekening sluit wat den gewonen dienst betreft, met ©en nadeelig saldo van f 11.576.65 en wat den kapitaaldienst betreft met een voordeelig saldo van f 1812.96. Secret arisbenoeming De door B. en W. opgemaakte aanbeveling voor de benoeming van een secretaris-ontvanger, luidt als volgt: 1, W. K. Belonjc, ambteïaar ter secretarie, tevens plaatsvervangend secretaris en ontvanger; 2. C. J. van Wijk, ambtenaar ter secretarie. Indien de raad de als no. 1 gestelde functionnaris zou benoemen, ligt het in de bedoeling van B. en W. den sub. 2 aanbevolene te bevorderen tot le ambte naar ter secretarie en hem tevens voor te dragen voor benoeming tot administrateur van den Vleesch keuringsdienst, welke laatstgenoemde betrekking door het bedanken van den tegenwoordigen füncti- onnaris eveneens per 1 September a.s. vacant. EIERVF.ILING SCHAGEN, 9 Juli 1936. Aangevoerd: 62.000 kipeieren: 5456 Kg. f2.60 2.65, 56—58 Kg. f2.65—2.70, 58—60 Kg. f2.65—2.80, 60—62 Kg. f 2.65-2.90, 62—65 Kg. f2.75—3.10; 2500 eendeieren f2.25 per 100 stuks. HELDERSCIIE EIERVEILING, 9 Juli 1936. Aangevoerd: 25930 kipeieren: 48—51 Kg. f2.10, 52 —54 Kg. f2.40—2.45, 55—57 Kg. f2.40—2.60 58—60 Kg. f2.45—2.75, 61—63 Kg. f2.55—3.20, 64^-67 Kg. f2.80— 3.30, 4-46 eendeioren f2.302.50, per 100 stuks. WARMENHUIZEN. 9 Juli 1936. Aanvoer: 169.100 Kg. aardappelen: Schotsche mui zen f3.50—3.70, id. grove f3.50, id. drielingen f2— 2.50, eigenheimers f3.80—3.90. HOORN, 9 Juli 1936. 7 stapels kleine Fabriekskaas f 18, 11 stapels kl. Boerenkaas f 18, totaal 18 stapels, wegende 7036 Kg. Handel goed. ALKMAAR, 10 Juli 1936. Kaasmarkt. Aangevoerd 61 stapels, wegende 140,000 Kg. Fabriekskaas, kleine f 19, idem coram. f 16.50. boerenkaas, kleine f 18.50, idem commissie f20 per 50 Kg. Handel goed. ALKMAAR, 10 Juli 1936. Aardappelen f24.20; aardbeien f4569, aalbes sen f614, andijvie f6.50—2.60, bloemkool I f7— 13.50, II f25, bieten f 1.80, doperwten f26.50, druiven f21—23, groene kool f2.50, kropsla f0.50— 1.80, komkommers f 1—3.50, meloenen- f 11—30, pe terselie f 0.501, perziken f26, postelein 1016 et., peulen f210.50, rabarber f 1.50—4, roode kool f3.80, selderie f 0.59—2, spinazie 1635 et, snijboon-en f S— 16, dubbele spercieboonen f 1012, tuinboonen f 15 5, tomaten f37, uien f3—6.90, wortelen f 1.50—5.50, zwarte bessen f 6—8. WARMENHUIZEN, 10 Juli 1936. Aanvoer: 104.700 Kg .aardappelen: Schotsche mui zen f3.50—3.70, id. grove f3.50, id. driel. f2—2.60. MEDEMBLIK, 10 Juli 1936. Schotsche muizen fl.75, kleine muizen fl, borgers f 1.75-1.85. WINKEL, 10 Juli 1936. Aalbessen f 5=-11, kruisbess-en f2.505, frambozen f 520, aardbeien f 613, slaboonen f 1415, peulen f37, tuinboonen f0.60—1, aardappelen f 11.75' per 10 pond. Komkommers f 14. ALKMAAR. 10 Juli 1936. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in to taal 166 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: l H.L. voertarwe, prijs niet genoteerd; 41 H.L. gerst chev. f 5.79-6.15; 198 H.L. haver f7—7.59; 12 H.L. boon-en, w.o.: citroen f29 en witte boon-en f815; 1 H.L. karwijzaad, prijs niet genoteerd; 3 H.L. erwten, grauwe f29. Alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 11 Juli. 309800 Kg. Aardappelen: Schotsche muizen f 2.50 —3.30, grooten f3.50, drielingen f2—2 20, kleine fl— I.10, 250 kg. zilveruien, drielingen f2, zilvernep f6,80 —8.30, 30 kg. tuinboonen f2.20, 35 kg. slaboonen f '16.80, 1600 kg. witte kool f2.903. BROEK OP LANFENDIJK, 11 Juli 1936. 361000 Kg. aardappelen Schotsche muizen f 3.50— 3.60, grooten f 3.50, bl. egienheimers f 3.50—3.60, drie lingen f 2—2..r0, kleine f 1, 5200 Kg. peen f 6—7.10, 100 Kg. spercieboonen f 18.70—19.50, 60 Kg. snijboo- nen f 21.50, 29000 Kg. roode kool f 2.80—3.90. Gele kool 4.70—5, bloemkool 5.20—10.50, 2e soort 1.60 —2:20. Tomateni A 9.80—10.60, B 11.10-11.60. C f 9.50, GC i 4.60—5.70

Schager Courant | 1936 | | pagina 12