Raad Hoogwoud Uit Bergen. Uit onze omgeving. Breuklijders! Uw beste vriend, Predikbeurten. De Raad dezer gemeente kwam op Vrijdag 10 dezer in spocdeischende vergadering 'bijeen. Van den heer Schoönewil was bericht van ver hindering ingekomen. De Voorzitter opent de vergadering om 11 uur, waarna hij de notulen voorleest, die onveranderd .vastgesteld worden. Ingekomen zijn o.m. de volgende stukken: Verzoek van het R.K. Kerkbestuur van de Paro chie van St. Jans geboorte, tevens het bestuur van de R.K. school voor gewoon lager onderwijs, om volgens art. 205 ter. der L.O.-wet 1920 Aan dat be stuur te willen uitkeeren 80 pet. van de waarde waarop het gebouw van genoemde school blijkens de acte van taxatie d.d. 14 Febr. 1922 zijnde f14000 is geschat. Goedgekeurd het besluit tot het aangaan van een geldlcening groot f 12000 tot dekking van het na- deelige saldi der rekening over de dienstjaren 1933 en 1934. Schrijven van den Minister van Sociale Zaken, dat, de werkverschaffing (verbreeding van de Pade) onder dezelfde voorwaarden kan worden voortgezet, voorloopig tot en met 1 Aug. a.s. Schrijven van het Hoogheemraadschap Noordhol lands Noorderkwartier, dat naar hun meening de breedte van de bermen van den weg van Aarts woud naar Lambertschaag, die varieert van 1.90 M. tot 2.80 M. onvoldoende is om daarop een beplan ting van boomen aan te brengen, die geen hinder ,voor het verkeer opleveren. De Voorzitter merkt op, dat naar zijn meening langs den waterkant wel boomen zouden kunnen worden geplant, zonder dat het verkeer daarvan hinder zou ondervinden. De heer Bossen vraagt, of langs de Pade geen beplanting aangebracht zou kunnen worden. Voorz. zegt, nog nader in verbinding te treden (met de Vier Noorder Kogen, hoe .de weg gelegd Zal worden. Dus we moeten voorloopig maar afwachten. De Zuiderpade kan wellicht ook in werkver schaffing verbreed worden. Wanneer dan ook een stuk -van den Micnakker en van de Langereis vanaf de Winkelerbrug verbeterd wordt, zou deze weg aansluiten bij den nieuw geprojecteerden weg VerlaatOpmeer. De ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Van den heer Bossen te Alkmaar is een kroniek ingekomen van Hoogwoud en Aartswoud. De Voorz. stelt voor, deze kroniek te aanvaarden en den heer Bossen dank te zeggen voor zijn interessant werk. Het verzoek van het R.K. Schoolbestuur. De Voorzitter deelt mede, dat van het R.K. Kerk bestuur, tevens het bestuur der R.K. School voor ge woon lager onderwijs, het verzoek is ingekomen om ingevolge art. 205 ter der L.O.-wet 1920 aan dat be stuur te willen uitkeeren 80 pet,, van de waarde, waarop liet gebouw blijkens de akte van taxatie d.d. 14 Februari 1922, zijnde op f 14.000.—, is geschat De mogelijkheid is geopend om deze vergoeding af te koopen, wat een groot financieel belang voor de gemeente beteekent. Anders moet deze uitkeering steeds weer betaald worden en wanneer er een lee- ning gesloten zou worden ten bedrage van f12.000, kunnen we er in 30 jaar vanaf zijn. Van den heer Bael te 's-Gravenhage is gisteren bericht ingekomen, dat een zijner relaties bereid is een bedrag van f 12.000 ter leen te verstrekken tegen 4V2 pet. rente a pari. Afsluitprovisie f 60. De leening zal in 30 jaar afgelost kunnen worden. Daar deze aanbieding slechts geldt tot 11 Juli a.s. moest de vergadering heden gehouden worden. Dq,ht?er Bossen, zegt,, dat .er voordeel ;vopr de ger ïnoente inzit.' - i Met algemeene stemmen, wordt het voorstel aan genomen. Besloten wordt het gemeentehuis te laten opschil- ïderen. Be werkverschaffing. De Voorzitter deelt mede, dat door Gedeputeerde Staten een opmerking is gemaakt op de begrooting 1936. Het totaal der uitgaven voor werkloozenzorg, waarin een bijdrage wordt verleend uit het werk- loosheidssubsidiefonds, moet worden verlaagd van f 15.000 op f 14.100. Daarom is het noodig om de werkverschaffing voor geruimen tijd stop te zetten WAR MEN HUIZEN VERGADERING MIDDENSTANDSVEREEN. Donderdagavond vergaderde de alg. Middenstands- sereen. afd. Warmenhuizen van den K.N.M.B., in jdc zaal van den heer Slikker. Dc Voorzitter, de heer P. Dissel, opende de ver gadering, de aanwezigen hartelijk welkom heeten- de, en in 't bijzonder den geachtcn spreker van dezen avonds den heer V. Hagelen, chef propaganda afdceling. De vergadering die half negen was uit geschreven, begon vanwege het zware onweer- te ruim half tien. Voor de spreker, die met den trein van 10 uur moest vertrekken, was hierdoor dus geen gelegen heid over een en ander te spreken en moest zich beperken tot een korte causerie. Voordat hiertoe werd overgegaan, verzocht voorz. 'de aanwezigen te willen opstaan en: te herdenken het overlijden van onzen geachten wethouder, den heer P. Slot. Voor het gezin is dit een zware slag maar ook voor onze vereeniging. Steeds heeft hij ons met raad bijgestaan, wat bij ons in dankbare herinnering zal blijven. Hij ruste in vrede. De heer van Hagelen verkreeg hierna het woord en bracht naar-voren, dat als hij het goed had be grepen, dat bij de leden twijfel bestond of het noodzakelijk was bij den K.N.M.B. aangesloten -te blijven. Spreker vond het jammer dat geen afge vaardigden van deze afdeeling het congres /te Delft hebben bijgewoond. Zonder twijfel zouden zij de overtuiging hebben opgedaan, dat het nuttig ja zelfs noodzakelijk is bij een landelijke vereeniging te zijn aangesloten. Wanneer bij de léden ontevre denheid bestaat laten zij dit op de jaarvergadering naar voren brengen en kunnen die bezwaren worden besproken. Spreker drong er op aan, dat wanneer niet alle leden het bondsblad ontvangen, dit aan te vragen bij het hondsbureau, waarin het verslag van het gehouden congres uitvoerig staat afgedrukt. Spreker moest vanwege den tijd eindigen en hoopte op een volgende vergadering dieper op dit onderwerp in te gaan. Voorzitter dankte den spreker voor het gesprokene en wenschte hein nog eens in ons midden te zien. Punt 3 van de agenda, bespreking komende jaar vergadering. Besloten is de jaarvergadering te hou den op Donderdag 17 Sept. en tevens de dames hierbij uit te noodigon. De voorwaarde is echter gesteld, dat een ieder voor dezen avond wat moet leeren, een voordracht of iets dergelijks. Hierna kwam in bespreking de Floraliatentoonstel- ling, die naar wij hebben vernomen, gehouden zal worden op 5 en 6 Sept. "Uit middenstandskringen wordt er op aangedrongen hieraan een huisvlijt- t^ntoonstelling te verbinden. Zeer zeker zal die -ver eeniging, door er een huisvlijttentoonstclling aan té .verbinden, succes oogsten. Voor deze dagen zullen en daarvoor in de plaats steun uit te keeren, wat goedkooper uitkomt. De heer Glas informeert, hoeveel werkloozen er op het oogenblik zijn. Vóorz. antwoordt dat er nog 8 of 9 zijn. Voorts merkt hij op, dat hij over de 1/3 regeling geschreven heeft, maar hij heeft er niets meer van gehoord. Het rijk heeft met deze regeling minder aan gename ervaringen opgedaan, doordat vaste arbei ders ontslagen werden en daarvoor in de plaats werkloozen werden genomen. Het lijkt hem onwaar schijnlijk, dat deze regeling hier weer ingevoerd kan worden. Voorz. vraagt of de Raad zich met deze wijziging accoorcl verklaart. Hij voegt er bij, dat het wel zal moeten. De heer Vijn: Dan hebben ze het ons niet te vragen ook. De heer Bossen: Als ze op die manier doorgaan, is ons werk zoo wat af. De Raad gaat met de wijziging der begrooting ac- coord. Voorz. deelt nog mede, dat de inkomsten over 1935 hebben bdragen f 85324.59, en de uitgaven f 85258.71, zoodat er nog een batig saldo is van f 65.88. De rondvraag. De heer Bossen vraagt inlichtingen over het school reisje, dat de kinderen Vrijdag a.s. gaan maken. Hij zou die reisjes liever op een vrijen dag, dus op Zater dag, maken; nu hebben de kinderen 3 dagen achter een geen les. Voorz. vindt de Zaterdag geen erg geschikte dag om een schoolreisje te maken. De heer Glas: de kinderen zullen na zoo'n tocht wel verreist zijn, daarom is het schoolreisje op Vrij dag gesteld, dan kunnen ze den volgenden dag uit slapen. Voorz. voelt er wel wat voor om met kermisdagen de kinderen alleen des middags vrij te geven, in- plaats van den geheelen dag. Hij* zal er met de hoof den van scholen over praten. De heer Bossen zegt, dat er woonwagens staan bij Braak en bij Berkhout. Hij vindt den weg daar wel wat smal en vreest, dat het verkeer belemmering zal ondervinden, en vraagt, of voor die wagens geen standplaats aangewezen is. Voorzitter antwoordt, dat de standplaats op den hoek van de Pade en Kerkelaan is, nabij de molen van Bos.. De heer Bossen zegt, dat hij bij geruchte gehoord heeft, dat hij den brand op Zondag jl. de sleutel van het brand weeshuis je zoek was. Hij vraagt, wie die sleutel bewaart. Voorzitter zegt, dat hij daarvan niets gehoord heeft en nergens vanaf weet. De heer Vijn zegt, dat hij die geruchten ook ge hoord heeft, maar dat ze volkomen uit de lucht zijn gegrépen. Voorzitter deelt mede, dat hij om half zes garage Modder en Bakker heeft opgebeld, om een vracht auto te sturen om daarop de brandspuit te vervoe ren naar het terrein van den brand en reeds voor zessen gaf de spuit water. Van een sleutel, die zoek was, heeft hij niets gehoord. De heer Bossen vraagt inlichtingen omtrent de demonstraties met rookmaskers, die enkele weken geleden gehouden zijn. Voorzitter antwoordt, dat deze demonstraties zeer bevredigend verloopen zijn en de deugdelijkheid van de maskers aangetoond hebben. Hij stelt voor om voor iedere brandspuit er een beschikbaar'te stellen, zoodat nog 3 noodig zijn. De kosten hiervan zullen ongeveer f 40 bedragen. De Raad kan zich hiermee vereenigen. De heer Vijn maakt aanmerking op den toestand van den aschbelt. Voorzitter zegt, dat B. en W. nog met voorstellen omtrent dit punt zullen komen. De heer Groen vindt de kuil bij wed. Silver aan de Langereis zeer geschikt om hier een aschkuil.in té ri$itèn. alléén is het wat ver van de bèbouvTde 'koni. Tot slot brengt de Voorzitter het voorstel omtrent de belooning voor den ambtenaar,, belast met het verstrekken van gegevens voor de plaatselijke belas tingen over het 2e halfjaar 1935, over welk voorstel in de vorige vergadering de stemmen staakten, iü stemming. De heer Vijn zegt, dat het alleen gaat over de be looning voor het 2e halfjaar 1935 en vindt f 100 een mooie belooning. Besloten wordt, in afwijking van het voorstel van B. en W., hem daarvoor een bedrag van f100 toe te kennen, Hierna sluiting. Een BREUKBAND, „NIEUW SYSTEEM", zonder veer, is juist wat U moet hebben. Gemakkelijke pasvorm, zachte pelotle en vervang bare ondèrdeelen. Alleen in TERLEP's Drogisterij APOTHEKERS-ASSISTENTEN, HOOGZUDE 103. SCHAGEN. zes stands worden ingericht, die door de leden ge pacht kunnen worden. Verder werden tot kasnazieners benoemd de heeren Jac. Speets en D. Pastoor, die zich de benoeming lieten welgevallen. Bij do rondvraag dringt de heer A. de Geus er op aan liet bedoelde bondsblad aan te vragen en het grondig door te lezen. Na nog enkele besprekingen van huishoudelijken aard volgde sluiting. LANGENDIJK Draaihartigheid in de kool. Do draaihartigheid is er weer. Alle middelen ten spijt. Ook het nieuwe bestrijdingsmiddel door den heer Lijftogt na jarenlange ervaring gepropageerd, als doeltreffend tegen de gevreesde- ziekte, heeft het tegen de practijk moeten afleggen. De tuinders, die een zeer groot vertrouwen toonden in dit be strijdingsmiddel, het befaamde tabakszand, zijn weer eens voor de zooveelste maal een illusie armer en een ervaring rijker geworden. De draaihartigheid heeft zich vooral reeds weer vertoond in de roode kool en de Deensche witte kool. De gele kool schijnt er, volgens onze zegslieden nog niet zooveel van te lijden te hebben gehad, doch dit kan natuurlijk plaatselijk zijn. De koolsoort die in deze buurt het ergst getroffen is, kan er op een andere plaats heel gemakkelijk veel gunstiger voorstaan. Het is te hopen, dat er niet al te veel schade wordt aange bracht en dat spoedig een kentering mag intreden, want zooals een onzer zegslieden mededeelde, is de draaihartigheid in het begin niet zoo gevaarlijk, kan er nog heel wat vergroeien, dan een maand of wat later. We zullen het hopen. Het onweer. Hel onweer heeft aan den Langendijk geen schade aangebracht, doch naar wij vernemen, is de bliksem Donderdagavond ingeslagen in den tuin van den heer Groot aan de Spoorstraat, waar ver schillende gewassen werden vernield. Verderis ons niets belangrijks gemeld. Wel, dat op sommi ge plaatsen het water over de drempels de keu kens instroomde, terwijl de stroomende regen ver schillende huizen ook langs diverse lekkages bin nenkwam. Ongemak, maar tevens een seintje, om aan reparatie te denken. zoowel thuis als op reis, is Purol. Deze ver zacht en geneest zonnebrand, doorzitten, schrij nen, stukloopen, insectensteken, muggebeten en allerlei huidverwondingen. Tube 45 ct. Doos 60-30 ct. Bij Apoth. en Drog. De zieke aardappelen. Het schijnt met de zieke aardappelen nogal tame lijk aan te loopen. Naar wij vernemen, werd er van de aardappelen, welke naar Zuid-Amerika zouden worden uitgevoerd, te Rotterdam een flinke hoe veelheid afgekeurd. Wel een strop 1 OUDKARSPEL. Geslaagd. Voor het eindexamen 5-jarige H.B.S. slaagden o.m. onze plaatsgenooten P. Meereboer en D. Schrieken. ZUIDSCHARWOUDE. Een zoontje van den heer B. kwam onder het fiet sen zoo ernstig te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De schoolfeestcommissie vergaderde onder voorzit terschap van den heer H. J. Erkamp ten lokale van den heer Kramer. Overgelegd werden de lijsten, waarop door de ingezetenen, voorstanders van de openbare school, hun bijdragen voor het te houden schoolfeest, waren ingeteekend. Er bleek in totaal f 145.20 te zijn ontvangen, of ongeveer f 25 minder dan het vorige jaar. Dit bedrag viel niet mee, doch is toe te schrijven aan de slechte economische om standigheden, waarin de meesten der betrokken in gezetenen verkeeren. Door de vestiging van een aan tal woonschuiten op het grondgebied van de gemeen te is het aantal leerlingen de laatste dagen boven dien nog vermeerderd, terwijl voor die leerlingen ook niet wekelijks een cent is bijgedragen. Besloten werd bij de ouders van die leerlingen aan te kloppen om een bijdrage, waarna dan zal worden uitgemaakt, of ook die kinderen nog aan het feest mogen deel nemen, dat op 24 Juli zal worden gehouden. De kin deren van de zesde en zevende klas zullen evenals twee jaar geleden, weer een tocht maken naar Val keveen met bussen van de HABO. De andere leer lingen gaan, eveneens met bussen van de HABO, naar Schoor], Camperduin en Bergen, en zullen, mochten de kosten daardoor niet hooger worden, ook nog Castricum bezoeken, om dan over Alkmaar terug te keeren. Verschillende besprekingen hadden nog plaats over de vraag, of aan het schoolfeest mag deelnemen een jongen, die niet meer op de U.L.O.-school wordt toegelaten, en nog niet op de lagere school in de ge meente is toegelaten, omdat de vader nog altijd op den uitslag wacht voor plaatsing op de o. 1. school te Noordscharwoude. Daar zich hier meer gevallen voordoen, dat voorstanders van openbaar onderwijs hun kinderen van de o. 1. school hier afnemen, om ze naar een bijzondere school te zenden, was dit ge val wel wat lastig, daar de ouders van dit ldnd be sliste voorstanders van de openbare school zijn. Een afwachtende houding wordt voorloopig nog aangenomen. De heer D. de Geus werd als secretaris herkozen. BERGER SPORTVEREENIGING. De competitie is afgeloopen; er wordt nu alleen nog maar vriendschappelijk ge speeld. Met den adspiranten-dag is j.1. Zondag het ófficieele voetbalseizoen afgesloten. Althans voor de Bei-ger Sportvereeniging! Dat zegt niet, dat de Elftal-Commissie stil zit, de jongens worden behoorlijk in training gehouden en er worden verschillende proefnemingen genomen. Het terrein aan den Kerkedijk mag echter tot Zondag 2 Augustus niet worden bespeeld, daar het grondig gerepareerd wordt. Voor het doel aan den Oud-Burgerweg is een stuk ter oppervlakte van pl.m. 280 M2. uitgestoken en wordt van nieuwe zoden voorzien; voor het doel aan de zijde van het kerkhof beslaat deze oppervlakte 100 M2. Vergissen we ons niet, dan zal 't terrein als de beide wedstrijden op de feestdag van den Vereeni gingsbond „De Eendracht" worden gespeeld, er keu rig uitzien. Morgen speelt het eerste elftal te Oudorp vriend schappelijk tegen het eerste team van de club van dien naam. Jammer genoeg zal Kees Koster niet van de partij zijn, omdat hij z'n enkel wil sparen voor de com petitie. Een zeer verstandig besluit. Huug Fillet is helaas uitgeschakeld; door een knie ongeval, opgeloopen in den wedstrijd tegen Wierin- gerwaard, zal hij het voetballen moeten staken. On getwijfeld beteekent dit een gevoelig verlies voor de Berger Club. Het elftal, dat morgen te Oudorp in het veld komt, ziet er als volgt uit: J. de Moor (doel); P. Beeldman en C. Coevert (achter); R. Koning, D. de Jong en J. Ludding (mid den) H. Plomp, J. Halff, J. de Groot, A. v. d. Berg en J. Tuijn (voor). CENTRAAL WERKLOOZEN-COMITÉ. Protestvergadering in café Hilbrand. In de grootc zaal van café Hilbrand aan de Dorps straat had Donderdagavond een protestvergadering plaats van het Werkloozen-Comité Bergen, welke ofschoon de regen bij stroomen neerviel toch nog door ruim 100 menschen bezocht was. De voorzitter, de heer D. Bergman, heette alle aan wezigen hartelijk welkom en zette het doel der hij- eenkomst uiteen. Spr. bracht nog eens in herinnering de adressen, welke door het Comité aan de gemeente waren ge zonden, o.a. was aangedrongen op het bouwen van goedkoope arbeiderswoningen, een zaak welke bij B. en W. nog in onderzoek is. Vele arbeiders zeide de voorzitter wonen in huizen, waarvan de huur voor hen veel te hoog is. Zij zijn daardoor genoodzaakt te verhuizen of pension te houden, opdat ze hierdoor het tekort kunnen dek ken. Maar met deze extra-verdienste zijn de men schen er niet, want er wordt niet aan gedacht, dat ze daarmee de hooge huren betalen moeten. Inplaats van die in aanmerking te nemen, wordt den werk- Ioozo een wachtweek gegeven. Spr. noemde dit zeer onbillijk. Voorts was aan B. en W. een adres gericht om aan noodlijdende gezinnen schoeisel en onderkleeding te verstrekken. Spr. wees er vervolgens op, dat door B. en W. aan de Regeering was voorgesteld verandering te bren gen in de werkverschaffing. Het wordt er daardoor voor de werkloozen niet beter op. Immers, de men schen zullen dan 3 weken werken en 7 weken steun genieten. De voorzitter vond dit een schandaal, dat B. en W. met een dergelijk voorstel bij de Regeering zijn gekomen en daartegen diende ernstig te worden geprotesteerd. Het speet spr. zeer, dat niemand van het college van B. en 'W. aanwezig was, ofschoon de heeren voor deze vergadering waren uitgenoodigd. Spr. was van oordeel, dat. de arbeiders er recht op hadden in een hoogere loonklasse te worden geplaatst, daar het kleinste dorpje nog in een hoogere klasse is. Hierna gaf spr. het woord aan dan heer Th. Laven- man uit Hoorn, voorzitter van het Centraal Werkloo zen-Comité. De heer La verman aan het woord. De heer Laverman begon met de vergadering dè beste groeten over te brengen van de mannen en vrouwen uit Hoorn en sprak de beste wenschen uit voor de werkloozen in Bergen. We moeten schouder aan schouder staan tegenover de maatregelen, welke de regeering meent te moeten treffen aldus spr. (Applaus.) Spr. gaf daarop een uitvoerige beschouwing over de wijze, waarop de regeering zich meent' te moeten plaatsen tegenover den werkedooze en haaldeverschil lende courantenartikelen aan, om zijn beweringen te staven. Spr. wees er vervolgens op, welke goede voedüngs- artikelen er naar den mesthoop" waren gebracht^ en noemde dit een schandelijke marnier. Spr. drong er bij alle aanwezigen op aan, krach tig te protesteeren tegen deze wijze van optreden, hetgeen de heer Laverman een uitvloeisel noemde van het gevoerde regeeringsbeleid. (Applaus). De voorzitter las daarop een motie voor, om ter ken nis te brengen der bevoegde autoriteiten, doch nadat verschillende personen uit de vergadering hierover het woord hadden gevoerd, werd het beter geacht, den volgenden dag voor het Raadhuis een demonstratie te houden van alle arbeiders die in den steun liepen, terwijl een deputatie bij den burgemeester een on derhoud zou aanvragen. (Applaus.) Nadat besloten was toe te treden tot het Centraal Werkloozen-Comité, sloot de voorzitter, de heer Bergman, onder dankzegging voor de opkomst de vergadering. De demonstratie. De demonstratie, welke gistermorgen gehouden werd, verliep zeer rustig. Op waardige wijze werd gedemonstreerd; echter zonder succes. Immers; toen de deputatie een onderhoud verzocht met den burgemeester, bleek deze niet op het raad huis aanwezig te zijn en kon men onverrichter zak huiswaarts keeren. ZWAAR ONWEER BOVEN BERGEN. Blikseminslag in de O. L. School. Donderdagavond is er een kort doch buitengewoon hevig onweer boven de gemeente losgebarsten. Het onweer ging gepaard met zwaren regenval, welke in zeer korten tijd de straten blank zette. In de Stationsstraat stond het water zeker 10 c.M. hoog. Verschillende zomerwoningen hadden vooral ernsti ge last van het binnenstroomende water. Voor zoover wij konden nagaan heeft het onweer in de gemeente en haar omstreken gelukkig niet, zooals j.1. Dinsdag, tot brand geleid. Alleen in de O. L. School aan het Spaansche pad heeft bliksem inslag plaats gevonden. Toen de heer K. Beets, hoofd der school, gisteren ochtend het gebouw betrad, constateerde hij, dat de deur, die toegang verleent tot het monumentale to rentje, uit haar scharnieren was gelicht. Na een ingesteld onderzoek bleek, dat de bliksem nog verdere schade had aangericht, de versiering van het torentje was getroffen, pleisterwerk en dak pannen waren vernield en een deur op den zolder geheel versplinterd. Al deze schade is door verzekering gedekt. Het mag een wonder genoemd worden, dat dc blik seminslag niet tot brand geleid heeft. K O E G R"A S JULIANADORP. Verkooping café „Prins Hendrik". Donderdagmiddag had ten overstaan van Notaris A. M. Engelmann te Den Helder, de verkooping plaats van bovengenoemd café. Er bleek geen animo te zijn voor dit perceel, zoo dat het werd opgehouden. Door den bliksem in brand geraakt. Tijdens het onweer van Donderdagavond zijn op het land in gebruik bij den heer G. van der Vlies, aan de Doggersvaart, door den bliksem een tweetal hooirooken in brand geslagen en verbrand. Assistent-Bedrijfsconsulent, Tot assistent van den Bedrijfsconsulent te Allernaar is voor deze omgeving benoemd de heer K. Hoorns man Nz. te Julian'adorp, W 1 E R I N G E N Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de jongeheer L. C. Kolff, slaag de j.1. Vrijdag voor toelatingsexamen Gymnasium te Alkmaar.- Burg. stand van 3 t.m. 9 Juli 1936. Geboren: Geene. Gehuwd: Geene. Ondertrouwd: Geene. Overleden: M. Bakker, 77 jfr., weduwe van Jan Tijsen te Den Helder. G. Venhoven, 37 jr., echtge noot van A, I. de Lie. HARENKARSPEE Donderdagmiddag is met het noodweer boven de gemeente Harenkarspel de visscher G. Boerbijk, wo nende te Kerkebuurt, gemeente Harenkarspel, die in zijn schuitje in de richting van zijn huis voer, door den bliksem «••troffen en gedood. ZONDAG 12 JULL NED. HERV. GEMEENTE. Hoogwoud, voorm. 10.30 uur, Ds. Rijkx. Aartswoud, 's av. 8 uur, Ds. Baudet. Middenmeer, 's av. 7 uur, Ds. B. Nijholt. NED. HERV. GEMEENTE. Bergen, voorm. 9.30 uur. Ds. Van den Kieboom. Bergen aan Zee (kerkje aan Zee), voorm. 11 uur, Ds. Van den Kieboom. Lit. dienst. NED. HERV. EVANG. Middenmeer, voorm. 10 uur, de heer K. Klewiet, Slootdorp, nam. 2.30 uur de heer Kiewiet. Vertrek bus van W.werf om 2 uur, rijdt over Middenmeer naar Slootdorp. Zondagavond 8 uur gezellige jongeliedenbijeen- komst in het Gymn.-lokaal te Middenmeer. Voor allen toegang boven 14 jaar. GEREF. KERK. Slootdorp, voorm. 9.30 uur, Leesdienst. Slootdorp, nam. 3 uur. Ds. C. v. d. Vliet. Middenmeer, voorm. 9.30 uur, Ds. C. v. d. Vliet. Middenmeer, nam. 3 uur, Leesdienst. Wieringerwerf, voorm. 9.30 uur, Leesdienst. Wieringerwerf, nam. 5 uur, Cand. J. van Eerden, van Wieringen. Bergen, voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. R. W. dö Jong, Em. predikant te Santpoort. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Alkmaar (Geesterweg la), voorm. 10.15 uur, Ds. Ruijs (bij ongunstig weer). In ieder geval om 7.30 uur, Ds. Ruijs. Bergen (binnen) tegenover „Duinvermaak", in *t bosch aan de Breelaan, voorm. 10.30 uur Ds. Ruijs, (bij gunstig weder). E. V. „MARANATHA". Bergen (Dr. van Peltlaan 1), voorm. 10.30 uur, X Sirag, Theol. Cand. te Amsterdam.

Schager Courant | 1936 | | pagina 14