De „Stierop" stoomt Hoe het gisteren verder ging. Zaterdag 11 Juli 1936. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 10016 Wederom een nieuwe telling (Vervolg van 2e pagina le blad). Verdere sprekers De heer Mr. D. Breebaart, burgemeester van Zijpe, dankt namens het gemeentebestuur voor de uitnoo- idiging om dezen schoonen tocht mede te maken, en wenscht de gemeente Schagen van harte geluk met de totstandkoming van deze werken en uit den wcnsch dat waar Schagen erkend wordt als centrum gemeente van Noordhollands Noorderkwartier, deze kanalen niet alleen van groot belang voor Schagen zullen blijken te zijn, doch ook voor de gelieele streek. Spr. wijst er op dat Schagen gebaat is met een bloeiende omgeving en hoopt op een prettige samen werking tusschen gemeente Schagen en de omliggen de gemeenten. De heer G. G. Loggers, burgemeester van Barsin- gerhorn biedt eveneens zijn hartelijke gelukwenschen aan het gemeentebestuur van Schagen aan, wijst op de groote beteekenis van de totstandkoming dezer werken en hoopt dat de vruchten, die de kanalen zullen afwerpen, evenredig mogen zijn aan de geest drift, waarmede de feestcommissie als vertegenwoor digers van de Schager middenstanders deze voltooi ing van de werken wil vieren. Ook spr. wijst er op dat de welvaart van Schagen zal samengaan met de welvaart van de geheele omgeving. Do heer Mr. W. C. Bosman wijst namens Dr. Van Aalst op de groote voldoening van de Westfriesche Kanaalvereeniging, die deze dag geeft, herinnert aan den velen arbeid van deze yereeniging, en van de Commissie-van Aalst, maar brengt bovenal hulde en dank aan den Commissaris der Koningin. De heer Arntz, voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken in Hollands Noorderkwartier te Alkmaar roemt ook de grooté stuwkracht van den heer Commissaris der Koningin en weerspreekt de meening van velen, als zou aan waterwegen geen be hoefte meer bestaan. Spr. beschouwt het als een wijs beleid van het Prov. Bestuur, dat tot de totstandko ming van deze kanalen is besloten en hoopt dat ze goede vruchten mogen afwerpen. Onder gezelligen kout blijven de gasten nog eenigen tijd bijeen, Ze worden gul onthaald en de familie SchenkBoon met vele ijverige helpsters zorgen daarbij op uitnemende wijze voor de serveering. Ook de schoolkinderen waren tijdens' de tocht op versnaperingen onthaald. Dan vaart de boot naar de wal; de heer Commis saris der Koningin en de genoodigden verlaten de „Stierop", terwijl de harmoniekapel het „Wilhelmus" speelt. Met hoerageroep worden ze aan den walkant door de menigte begroet, en weldra verplaatst de drukte zich naar het centrum onzer gemeente. - mkfjijêr? HET MASKERADEFEEST WAS EEN GROOT SUCCES. SCHAGEN OP Z'N KOP. Wie zou willen beweren, dat wij Noordelingen veel te stijf en correct zijn om carnaval te kunnen vi.eren, zal zijn stelling dienen te herzien, want Schagen heeft zijn maskeradefeest gisterenavond gevierd op een wijze welke geen Brabantsche of Limburgsche stad ons verbetert. Reeds te ongeveer acht uur was de drukte op de Gedempte Gracht enorm en toen tegen 9 uur de Har monie" gecostumeerd buiten kwam, en een rondgang door Schagen ging maken, voorafgegaan door Heer Magnus van Schagen met zijn edelen, beschermd door een piket helbaardiers, bereikte de feestvreugde aldra een groote hoogte. De meest dwaze en leuke costuums zag men in den stoet voorbij trekken en het geheel had een fleur en kleur, voor onze gemeente ongekend. Zoo langzamerhand verplaatste de feestvreugde fcich naar de plaatselijke zalen waar tot één uur een dolle pret lieerschte. Dit was nu eens een feest zonder gêne, - waarin leder zich gaf en wij herkenden onder tal van maskers, de meest eerbare burgers en burgeressen, die zich op dezen yroolijken avond door de alge- meene feestvreugde 'lieten medesleepen en deze eerste dag van de Kanalisatiefeesten op goede wijzJe béèloten. En het prettigste van alles was nog dat de politie geen enkele maal behoefde in te grijpen en alles zonder eenig onaangenaam incident verliep. HITTEGOLF IN HONGARIJE Eischt vijf dooden. Boedapest De buitengewone hitte, die op het oogenblik te Boedapest heerscht, heeft reeds vijf dooden geeischt. STRAATGEVECHT TUSSCHEN TWEE ZIGEUNERSTAMMEN Te Boedapest heeft een bloedig straatgevecht plaats gehad tusschen twee zigeunerstammen. De politie moest tusschenbeide komen en ver richtte talrijke arrestaties. Dertig der vechters bazen werden gewond. Thans officieel twaalf dooden hij den overval ov de Ilaliaansche luchtvaart- missie in Abessinie Rome Bij den overval op de Italiaansche luchtvaartmissie in Lekemti zijn, naar het agent schap Stefani meldt, in totaal twaalf man van de Italiaansche luchtmacht om het leven ge komen. Bovendien zijn twee Inheemsche tolken gedood. Bij dezen overval gaat het, naar het „Giornale d' Italia" in een kort commentaar op het offi- cieele Stefani-bericht nogmaals onderstreept, om een van die incidenten, die zich zoo dikwijls bij koloniale veroveringen na beëindiging van een campagne voordoen. In eenige buitenlandsche bladen heeft men dit op zich zelf staande geval voor de gebruikelijke speculaties benut. In werkelijkheid ging het om een actie van Abessijnsche rooverbenden. Links: Autoriteiten en feestcommissie begeven zich aan boord. Vooraan in het midden, met hoo- gen hoed op, de Commissaris der Koningin. Rechts: „De Stierop" passeert de brug bij de Grootesloot. WAT DE AARDBEVING VERNIELDE 436.000 vond fjered uit de pul- nen van Quetta. Simla (Britsch Indië) Uit de puinen van Quetta, dat op 31 Mei van het vorig jaar door een aardbeving werd verwoest is thans 436.000 pondsterling geborgen Het bergingswerk wordt nog voortgezet, doch reeds is men begonnen met het herbouwen van de stad. Gedurende de laat- tste zes weken zijn 2043 winkels en 24-71 woon huizen gebouwd. Nog steeds worden tusschen de puinen de lijken van slachtoffers gevonden, in de afgeloo- pen maand nog 17, zoodat in totaal thans het stoffelijk overschot van 8507 slachtoffers is ge borgen. MEISJE DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN EN GEDOOD Gistermiddag is te Zaandam, aan de Oostzijde ter hoogte van de Bloemstraat, de 22-jarige wielrijdster A.M. van der Kloet door een vracht auto aangereden. Zij kwam te vallen waard,oor het achterwiel over het hoofd ging. Het meisje was op slag dood. De bestuurder van de vrachtauto is aangehou den De wagen is in beslag genomen.

Schager Courant | 1936 | | pagina 5