Heemraadschap Wielingen BOEKHANDEL TRAPMAN, Schagen De personeele belasting van zaken-auto's De „Queen Mary" in het droogdok De malversaties te Vlissingen Uit onze omgeving. «iat men 'n minder gunstigen kijk kreeg op dit heele kwalijk riekende zaakje. De Officier achtte de diefstal van 't geld niet be wezen, maar wel van 't vlcesch en eischte hiervoor 220 subs. 10 dagen. Mr. Bromberg, hierna 't woord nemende, bestreed hoofdzakelijk de getuigenverklaringen, wat hierop neer kwam, dat de eene sprak van 't pakje weg gesloten en de andere van opzij geschoven en vroeg tenslotte de uiterste clementie. Nadat de Politierechter de getuigen nog eenige vragen had gesteld, bepaalde hij de uitspraak op 110 of 5 dagen. Verd. nam er genoegen mede en verdween uit de rechtszaal, nagestaard dbor de twee sprakelooze getuigen. De wet op de personeele belasting schrijft voor dar de belasting voor motorrijtuigen. welke „uit sluitend of nagenoeg uitsluitend" voor beroep of bedrijf worden gebezigd, tot de helft wordt te ruggebracht. Over de beteekenis der woorden s,nagenoeg uitsluitend" is jaren lang strijd ge voerd tusschen de belastingplichtigen en dc be lasting-administratie: tal van gevallen deden zich voor waarin men van meening verschillende over de vraag, of het gebruik voor privé doeleinden zoo gering was. dat de auto nagenoeg uit sluitend voor beroep of bedrijf' gebruikt werd. Eenige recente arresten van de hoogen raad in processen over dergelijke kwetsties hebben be roering gewekt, omdat de booge raad, juist nu er eenige vasten lijn in de beoordeeling was geko men. veel minder ver bleek te willen gaan met concessies op dit gebied dan de instructies, welke de minister van financien indertijd bad ver strekt. Tal van personen, die ter goeder trouw bun aanslagbiljet hadden ingevuld, zullen met boete worden gestraft indien zij bun aangifte niet tijdig herzien. Bovendien is door deze nieu we opvatting een zoodanige onzekerheid gescha pen, dat ook de inspecteurs der belastingen in vele gevallen geen positief uitsluitsel kunnen geven of een aangifte tegen half tarief geaccep teerd zal worden of niet. Deze onzekerheid heeft begrijpelijker wijs groo te ontstemming bij de automobilisten gewekt, ter wijl ook de belasting-administratie behoefte blijkt te hebben aan meer zekerheid. De Kon. Ned. toeristenbond A.N.W.B beeft zich daarom tot den minister van financiëen ge wend met het dringend verzoek, aan den gemo- tiveerden wensch naar meer zekerheid en „hou vast" tegemoet te komen door wetswijziging en wel in dien zin, dat privé-gebruik gedurende ee^i bepaald aantal dagen per jaar de aanspraken op belastingvermindering niet verloren zal doen gaan MEISJE ONDER EEN VRACHTAUTO Hel onpelukkiae slachtoffer bij na nescalveercl. Gistermiddag is de vierjarige Alida de Jong te Alphen a. d. Rijn bij het plotseling overste ken van den Gouwsluischenweg door een vracht auto van de stoomwasscherjj „De Pelikaan" te Gouda overreden en zeer ernstig gewond. Het meisje, dat onder de auto door ging werd vrij wel gescalpeerd en bekwam bovendien een sche delfractuur. In zorgwekkenden toestand is het kind naar het St. Elisabeth ziekenhuis te Lei den overgebracht. Den chauffeur treft geen schuld. 850.000 POND VOOR GASMASKERS IN ENGELAND Londen Een bedrag van 850.ÖÖ0 pond is opgenomen in de aanvullende credieten van bin- nenlandsche zaken voor den aankoop van gas maskers voor de burgerbevolking- Naar verluidt, neemt de regeering maatrege len om de geheele bevolking van gasmaskers te voorzien. -„Dat spreekt vanzelf", antwoordde Hanaud. „Ik kwam Zondagmorgen dit vertrek binnen, vlak achter mijnheer Girardot. Wel is waar werd geen asch in den baard door mij gezien, dat moet ik erkennen. Doch mademoiselle Harlowe was bezig, dat blauw gelakte scherm vóór den baard op zijn plaats te zetten, juist zooals het vandaag stond. Zij zette bet recht, en toen zij zag, wie haar bezoekers waren, bleef zij stilstaan met een kreet van verrassing. „Wel, wel!" klonk het sympatiek uit den mond van Hanaud. Hij lachte tegen Betty. „Deze ver klaring is van evenveel waarde, als had hij ons medegedeeld, de asch met eigen oogen gezien te hebben". Hij stond op en ging dicht bij haar staan. t,Nu is er nog een andere brief, die u zoo goed waart mii te beloven"», zeide hij. „De an...." begon zij, doch haastig viel Ha naud haar in de rede. „Het is beter, bijzonderheden achterwege te laten", zeide hij met een grijns en een hoofd knik. ten bewijze, dat zij in deze aangelegenheid medeplichtigen waren. „Dit is een geheimpje, uit sluitend tusschen ons beiden, en, indien hij héél lief is, zullen wij het met mijnheer den Commis saris deelen." Hij lachte om zijn eigen geestigheid, terwijl Betty een lade van het Chippendale kabinet ont sloot. Girardot, de Commissaris, giebelde, niet geheel zeker, of hij deze vrijmoedige handelwijze mocht goedkeuren. Door zün gezicht in een zeer strakken plooi te trekken, gaf van den anderen kant monsieur Bex onverholen te kennen, dat een dergelijke grap zéér.zéér was af te keuren. Betty had een opgevouwen stuk papier uit de lade genomen en overhandigde dit aan Hanaud Studieboeken tgj Leermiddelen 0 voor alle onderwijsinrichtingen H Vlugge en accurate levering Londen De „Queen Mary" werd Maan dagavond te Southampton in het droogdok ge bracht. Dit heeft vooral ten doel deskundigen in staat te stellen de schroeven aan een onderzoek te onderwerpen. Naar men meent te weten wensch t men te onderzoeken of het mogelijk zal zijn verbeteringen aan te brengen teneinde de snelheid van het vaartuig op te voeren Het is mogelijk, dat de deskundigen zullen besluiten tot verwisseling der schroeven, teneinde dit doel te bereiken. Bovendien zullen de- gebreken die de machines gedurende de eerste reis hebben ver toond, hersteld worden Verschillende Joelen der turbines werden gisteren naar de werkplaatsen overgebracht. OPNIEUW EEN SPIONNAGEGEVAL IN AMERIKA Washington Het hoofd van de geheime fe derale politie heeft medegedeeld, dat de kapi tein-luitenant John. Farnworth, die negen jaar geleden wegens zijn gedragingen uit de Ameri- kaansche marine is ontslagen, gearresteerd is, onder beschuldiging van het plegen van spion- nage ten behoeve van Japan. We vernemen over de malversaties bij het plaat selijk crisiscomité te Vlissingen nader, dat drie van de vier aangehouden collectanten in vrijheid zijn gesteld, nadat zij verhoord waren. De vierde be vindt zich nog in bewaring en zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. Hij heeft zich niet alleen goederen uit het magazijn van het plaatselijk crisiscomité, zooals dekens, lakens, schoenen, cos- tumes, koffie, tabak, enz. toegeëigend, doch moet zich ook hebben schuldig gemaakt aan diefstal van geld uit collectebussen, waarmede hij langs de huizen ten bate van het plaatselijk crisiscomité collecteerde. Ook als steuntrekker pleegde hij bedrog, door minder verdiensten op te geven, dan hij had, waar door bij grooter steun genoot. Deze practijken heeft hij geruimen tijd met maar al te goed succes toege past. Alle aangehoudenen hebben buiten hun kolen- toeslag aanzienlijke hoeveelheden kolen weten te verkrijgen. Het onderzoek, dat zeer ingewikkeld is, is nog lang niet geëindigd en biedt de mogelijkheid van verrassingen. JONGEN GEDOOD. Liet zich voorttrekken door een vrachtauto. Vriezen veen. Gistervoormiddag is de 14- jarigc J. Teunis, die zich, op zijn fiets gezeten, op den Almeloschenweg liet voorttrekken door een vrachtauto, gevallen en op slag gedood. Het ongeluk moet worden toegeschreven aan het feit, dat Teunis schrok voor een autobus, toebehoorende aan den heer Bolhuis te Vroomshoop, die de vrachtauto wil de inhalen en passeeren. Tengevolge van de groote snelheid die de fietsende jongen had, was de val op straat zoo hevig dat de dood onmiddellijk intrad. die er mede naar het raam ging, waar hü het oplettend bekeek. Daarop wenkte hij Girardot aan zijn zijde te komen. „Mijnheer Frobisher kan eveneens hier komen. Hij is immers ook in het geheim in gewijd", liet hij volgen; en bij het venster afgezonderd, ston den de drie mannen het stuk papier te bekijken. Het was gedag teekend den 7den Mei, en onder teekend. „De Geesel", evenals de andere van dit afschuwelijk maaksel. Er was geen aanhef aan. Er stonden slechts weinig woorden op getypt en sommige van deze bevatten zinspelingen, die hier niet kunnen worden herhaald, doch hét bloed van Jim aan het koken brachten, bij de gedachte, dat een meisje als Betty zulk een schandaal had moeten lezen. „Thans is jouw tijd aangebroken, jou..* en hier volgde een van die gemeene woorden.„Je zit er in, Betty Harlowe, Hanaud. de detectieve uit Parijs komt je halen, met de handboeien in zijn zak. Wat zul je er bekoorlijk uitzien met die handboeien om je polsen, dunkt je ook niet? Hè, Betty? Maar je poezelige hals moeten we hebben Drie malen hoera voor Waberski! De Geesel". Girardot staarde naar deze brutale woor den, zette zijn lorgnet recht op zijn neus en staar de opnieuw. „Maarmaarstotterde hij en wees naar den datum. Een waarschuwend gebaar van Hanaud legde hem plotseling het zwijgen op, doch Frobisher was niet in het onzekere geble ven omtrent de bedoeling van deze onafgemaakte opmerking. Evenals Hanaud zelf, was Girardot ten uiterste verbaasd geweest over de snelheid, waarmede het bericht van diens overkomst was uitgelekt. Hanaud vouwde den brief op en keerde naar Vergadering van Hoodingelanden van het Heem raadschap Wieringen, op j.1. Dinsdag in Café Cen traal te Hippolytushoef. Aanwezig 18 personen. Voorzitter de heer J. Doves Sz., secretaris de heer O. J. Bosker. De Voorzitter opent met welkom en hoopt dat de besprekingen in het belang van het Heemraadschap zullen zijn. De Seretaris leest de notulen, welke worden goed gekeurd. Naar aanleiding dezer notulen had de heer P. Kuut gehoopt dat de lasten van ongebouwd verlaagd hadden kunnen worden. Het dag. bestuur heeft dit wel goed onder oogen gezien en meende niet tot verlaging over te kunnen gaan, Ingekomen Stukken. Ingekomen zijn diverse goedkeuringsbesluiten en circulaires van Ged. Staten, zoomede berichten van het Gemeentebestuur over overneming rioleering, over bijdrage wegenonderhoud enz. Voorts van het Gemeentebestuur van Wieringen een schrijven inzake het houden van een boom- plantdag. Van het Prov. Electriciteitsbedrijf van Noordhol land een schrijven inzake stroomregeling 19361941, waarbij een concept-stroomleveringsovereenkomst. Van de Vereen, v. Noordhollandsche Waterschap pen een 2-tal brieven houdende advies omtrent de nieuwe stroomleveringsvoorwaarden van het PE.N. Wat de Boomplantdag betreft, wordt afwijzend beschikt Allen zijn van meening, dat boomen voor de landerijen schadelijk zijn. Over het stroomleveringscontract kan worden ge meld, dat de stroomlevcringskostcn voof de gemalen zijn verminderd in: de nachtstroom van 2 tot 1*4 ct. per K.W., de dag- stroom van 3 tot 2% ct. per K.W.'De vaste lasten voor hoogspanningskabels zijn f600, wat een hoog bedrag is, doch wat billijk blijkt te zijn bevonden. Allen zijn er dan ook voor, op de gestelde voor waarden van het P.E..N in te gaan. Begrooting. Deze sluit in ontvangst en uitgaaf op f29682.34. Nadat alle punten nader zijn toegelicht, en behan deld, zijn velen het er over eens, dat zoo mogelijk de omslag a f9.per H.A. verlaagd dient te wor- WIERINGEN Onze oud-plaatsgenoot, de heer P. J. Peereboom, zal morgen, Donderdag den 16den Juli, den dag herdenken, waarop hij voor 12*4 jaar terug tot bur gemeester van Broek in Waterland werd geïnstal leerd. De Wielerbaan „Wieringen" geeft Zondag 19 Juli een internationaal programma. Er zullen dan een Duitsch en een Belgisch koppel starten, en als we ons niet vergissen, zullen de Hollandsche koppels de buitenlandsche niet te laag moeten schatten, vooral het Duitsche koppel heeft op de Winterba- nen te Keulen, Dusseldorf enz. een zeer goede naam. Het heele programma heeft iets aantrekkelijks, want het koppel KlinkKuiper zal voor 't eerst niet samen rijden, evenals het koppel Frankvan Stek. Kuiper heeft als ploegmaat Frank. Klink start met K. de Vries, v. d. Stek gaat met van Rijn in zee. Dat belooft een spannende sportmiddag te worden. De Hollanders willen niet van de buitenlanders ver liezen en onderling willen zij het voor hun oude maats niets opgeven. Van Rijn, die tweede was, in het kampioenschap van Nederland, zal het publiek in de klassementen zijn sprinttalenten toonen. N. Bakker uit Anna Pau- lowna begint meer en meer naar voren te komen, hij heeft getoond een goed renner te zijn. Hij zal in dezen wedstrijd met Dieterman lijden. Dieterman is oen bekend renner, in 't bijzonder op den weg en op de grasbanen pikt hij de meeste prijzen weg. Een ieder, die getuige wil zijn van felle, sportleven strijd, verzuime niet Zondag a.s. de Wieringer Wie lerbaan te bezoeken. Autotocht Ouden van Dagen. De voorbereidende werkzaamheden voor dezen tocht zijn thans zoover gevorderd, dat alles geregeld is. Om dezen keer alles in orde te maken, bracht nogal wat moeilijkheden met zich mede. De commissie is toch geslaagd. Ruim 30 autos gaan hedenmorgen mee. De route gaat door de Wieringermeer, Kolhorn, Winkel, Heerhugowaard, Alkmaar, waar de koffie wordt gebruikt. Dan gaat het verder naar Amsterdam. Als het nu vandaag maar mooi weer is, zal alles terecht komen. het midden van de kamer terug. „Ik dank u, mademoiselle", zeide hij tot Betty Hij stak den brief in zijn portefeuille, en deze in zijn borstzak. Toen hij weer opkeek, zag hij dat Betty hem een sleutel voorhield. „Deze is van het kabinet aan het einde van de kamer", zeide zij. „Ja! Laat ons thans eens naar dien befaam- den pijl zoeken, of wij zullen ons het misnoegen van mijnheer Frobisher opnieuw op den hals halen", zeide Hanaud. Het kabinet stond tegen den wand aan het einde van de kamer tegenover de ramen, en dicht bij de deur, die uitkwam in de hal. Hanaud nam den sleutel aan, ontsloot de deur van het ka binet en deinsde terug met een „Brrrü" Hij was werkelijk verschrikt, want van een plank af staarden hem twee menschenhoofden aan, vol maakt, wat betreft de gelaatstrekken, de haren de oogen, doch ineengeschrompeld tot de groote van een sinaasappel. Het waren de koppen van twee leden van een Indianenstam, gedood aan de oevers van de Amazone-rivier, en door mid del van een bewerking, welke in die wouden ge regeld wordt toegepast, bewaard en verkleind. „Indien de pijl ergens in deze kamer is, moe ten wij hem hier zoeken", zeide hij, doch hoe wel hij in dit kabinet veel curiositeiten aantrof was er geen spoor van een vergiftigden pijl te ontdekken. Eenigszins teleurgesteld, keerde hij zich af. „Welnu, mademoiselle'", hernam hü spütig, „dan is er verder niets aan te doen" en een uur lang. deed hü niets dan in de kamer zoeken, sloeg hü het karpet om, onderzocht hü de zit ting van de stoelen, 'en de gordijnen, schudde hij iedere vaas uit, en eindigde met zijn aandacht den. Het Dag. Bestuur heeft hierover ook heel wat te doen gehad, doch ziet geen kans de lasten te ver lagen en de werkzaamheden naar behooren uit te voeren Alzoo wordt de begrooting, zooals voorgelegd, goed gekeurd, nadat eerst verschillende meeningen daar over worden kenbaar gemaakt Rondvraag. De heer S. Russelman brengt namens een der eendenhouders de hooge Nortonputtenlasten ter sprake. Na bespreking blijkt dat de regeling billijk is. De heer Jb. Tijsen brengt de vervuiling van riool water in den Gesterweg ter sprake. Het Dag. bestuur is daar echter reeds van in ken nis gesteld en het blijkt dat daar een niet gemak kelijk probleem is op te lossen. Elke verbetering gaat met veel kosten gepaard. Het Dag. bestuur zal daar doen wat mogelijk ls om verbetering te krijgen. De heer S. Veerdig vraagt een en ander over de keur der slooten. Sommigen komen hunne verplich tingen niet na. Het Dag. bestuur is dit bekend en doet alle moei te verbetering te krijgen, en als het niet goedschiks gaat, zullen strengere maatregelen genomen moeten worden. Verder zou spr. verlaging van lasten met f 1- per H.A. gaarne zien verwezenlijkt. Omdat daarover reeds is beraadslaagd, wat de heer Veerdig bij het vaststellen der begrooting zeker is ontgaan, worden hierover de besprekingen beëin digd. De heer J. C. Kooij zou gaarne verbetering zien in de steile helling van de Kerkelaan te Westerland. Mogelijk zijn hier de steenen te gebruiken van de voormalige Ioskaden zegt de heer Veerdig. Het Dag. bestuur zal hier de aandacht aan beste den. De heer Jb. Dekker zegt een en ander over de vuilwaterloozing, waar in verschillende verbeterin gen noodig zijn. Ook hier zal aandacht aan worden besteed. De Voorzitter is genoegzaam in deze bekend, maar alles moet geleidelijk aan voor elkaar komen. De heer S. Koorn brengt klachten over van belang hebbenden bij de waterstand in de Gesterkoog. Dit punt blijkt bij nadere beschouwing voor ver betering vatbaar, maar hierin is heel goed verbete ring te krijgen, als de slooten dieper worden uitge maakt. De eigenaren zullen hierop attent gemaakt worden. Tenslotte wordt er nog geinformeerd naar de werkzaamheden van verschillend personeel, waar over de opzichter met den betrokkene zal spreken. Hierna volgde sluiting. LANGENDIJK Men deelt ons van bevoegde zijde mee, dat d# draaihartigheid in vrij ernstige mate in de verschik lende koolsoorten optreedt. Vooral de vroege witte kool heeft veel van het rotten te lijden. Nu het met de aardappelcampagne ook al den verkeerden kant is uitgegaan, is er aan het tuinbouwvak alweer niet veel moois. ZUIDSCHARWOUDE. Bij het gehouden zang-examen voor het Muziek- Lyceum te Amsterdam, is geslaagd voor B I mej. M. Kliffen Cd. alhier. De groote vacantie begint hier 27 Juli. Voor het eerst is deze vacantie verlengd: duurde ze tot nu toe 3 weken, thans is ze op 4 weken gesteld. NOORDSCHARWOUDE. Geslaagd. Voor het M.U.L.O.-diploma A zijn o.m. geslaagd: N. Engel en J. Kool te Broek op Langendijk, beiden leerlingen van de U.L.O.-school te Noordscharwoude. BROEK OP LANGENDIJK. Uitreiking oogstvergunnlngen 1936 voor vroege Eigenheimers en Bintjes. Deze oogst-vergunningen zijn uitsluitend bestemd voor personen aan wie in 1935 door bemiddeling der veiling voor bovengenoemde soorten vergunning is verleend. (Eerstelingen zijn hieronder niet begrepen.) Uitreiking mag echter plaats hebben tegen over leg en intrekking van het eerste exemplaar der oude vergunning van 1935. Naast de oogstvergunning wordt een formulier uit gereikt, waarop moet worden vermeld de grootte en ligging der perceelen, terwijl op de voor 1936 uit te reiken oogstvergunning dezelfde oppervlakte vei> meld moet staan als op de oude vergunning onder de rubriek vroege Eigenheimers en Bintjes. De formulieren en oogst-vergunningen zijn thans bij den veilinglcider verkrijgbaar, echter mag niet met het rooien begonnen worden voor en aleer toe stemming is verleend bij Min. beschikking. Een collecte mei muziek. Tot stijving der kasmiddelen werd door het plaat selijk fanfare-corps een muzikale rondgang gemaakt door het dorp, waarbij tevens gecollecteerd werd. De opbrengst bedroeg pl.m. f 60.—. te schenken aan de secretaire van Betty Hü peil de iedere reet daarvanhü ontdekte het eenvou dige mechanisme van de geheime laadjes; ieder vakje werd door hem geledigd, al deze werkzaam heden zeer snel verrichtende en aües weer op zün plaats leggende. Na verloop vdn dit uur was de kamer in denzelfden ordelijken toestand als bü zijn binnentreden; en toch was geen gaatje door hem ononderzocht gelaten. „Neen, hier is hü niet", sprak hü. terwijl hü diep ademhalend in een stoel plaats nam. „Doch tevens dient gezegd te worden, dat zooals de da mes en mijnheer Frobisher weten, ik voorbereid was. hem niet hier te vinden". „Hier zün wü dus klaar?" vroeg Betty. doch Hanaud bewoog zich niet". „Wacht nog even", verzocht hü. .Het zou mtf aangenaam zün, münheer Girardot, indien u in de hal de zegels zoudt willen verwijderen van de deur aan het einde van de kamer". De Commissaris verliet het vertrek door de slaapkamer van mevrouw Harlowe vergezeld door zün secretaris. Nadat een minuut was ver- loopen, knerste de sleutel in het slot en werd de deur geopend. De Commissaris en diens secreta ris keerden door de hal in de kamer terug. „Zoo is het goed!" zeide Hanaud. Hü was uit zün stoel opgestaan en de kleine groep, die thans in afwachting en onrustige spanning verkeerde, aanziende, sprak hü met diepen ernst: „In het belang van de justitie verzoek ik thans door niemand uwer, door een woord of door een gebaar te worden gestoord .Want ik wil een proef nemen". Te midden van een doodelijke stilte liep hü naar den haard en trok aan een schel. (Wordt Vervolgd).

Schager Courant | 1936 | | pagina 10