Uit onze Omgeving. Ambtswoning Burgemeester Hoe staat het gewas er voor 1 Ernstige spoorwegramp in Siberië Predikbeurten. Marktberichten. LANGENBIJK NED. TUINDERSBONI) In de hoofdbestuursrvergaderinff van de Ned. Tuindersbond werd meegedeeld, dat aan de com missie ter bestudeering van meerderen handel met Rusland welke commissie een uitsluitend adviseerende taak heeft, wordt verzocht van al le besprekingen'enz. regelmatig rapport dit te brengen. Nog werd meegedeeld, dat den laatsten lijd meerdere leden en verenigingen tot den N. T. B. toetreden en wel uit de bloemen en boomkweekers. Inzake de contact-commissie voor kweekers-belangen wordt o.m. meegedeeld dat algeheele samenwerking op dit gebied nog geenszins is verkregen. Ten aanzien van de ver plichte loonarbritage werd o.m. uitdrukkelijk vastgesteld,dat een behoorlijk loon voor den tuinbouwarbeider niet alleen sociaal geboden is doch ook in het belang van den tuinbouw is, om dat uiteindelijk ook zijn eigen loon daarmee in overeenstemming moet zijn, terwijl tevens wordt geoordeeld, dat het loon in land- cn tuinbouw in het algemeen ten opzichte van de loonen in andere bedrijven ongewenscht laag is. In zake de uitkeering van misoogststeun ver keert men met uitzondering van een deel van Noord-Ilolland nog steeds in afwachting. Spoe dige afdoening wordt echter verwacht. We vernemen dat de aardappelziekte in vrij ernstige mate begint op te treden. Er is .dan ook groote risico aan verbonden, de aardappelen aan de veilingen aan te voeren, daar er een groot deel doordraait, dat dan voor rekening van de Ned. Groenten- en Fruitcentrale wordt ingekuild Daar deze echter slechts den minimumprijs uit keert over de later af te leveren gezonde aard appelen is het dus beter de aardappelen te la ten uitzieken en ze dan eventueel in te kuilen De laatste dagen was de aanvoer ook aanmerke lijk geringer dan gewoonlijk. Naar wij vernemen wordt er de laatste tijd op ver schillende plaatsen aan den I.angendijk paling ge stolen, sonunige nachten in vrij groote hoeveelhe den. Te Zuidscharwoude werd in één nacht ten na- deele van een visscher honderd pond gestolen. Bij èen ander 40 en weer een ander 50 pond. Er wordt wel brutaal opgetreden door de bedrijvers dezer wandaden. Do vischkaren worden finaai opengebro ken, ook die, welke soms heel dicht bij de huizen van de betrokken visschers zijn gestationneerd. Het is te hopen, dat de bedrijver(s) spoedig wordt(en) ge vat, want voor de visschers beteekent een en ander een reusachtige schadepost in dezen voor hen zoo moeilijken tijd. Vergadering van den Ned. Tuindersbond. In de gehouden Hoo'fdbestuursvcrgadering van den Nederlandsehen Tuindersbond werd do verwerping van de wetsontwerpen vaste lasten en landboiiw- hypotheek besproken, Uit deze verwerping wordt geconcludeerd, hoéver de land- en tuinbouw yjpi krachtige hulpmaatregelen af is. lii 'bot algeméén hebben vele maatregelen, zeker' eeif °ïSitbvc'rifreve WbrkiHg fêri gifrisïè' -gehad, 'doch moot uitdrukkelijk worden vastgesteld, dat een vrij beduidend percentage bedrijven vandaag aan den dag nog ongehinderd wordt uitgemolken, Juist voor dit percentage, wordt in het verslag in het orgaan gezegd, waartegenover staat een zelfde percentage weinig meelevende crediteuren, moeten de krachtig ste maatregelen geboden worden. Men heeft juist wetten noodig voor de uitersten, wetten tegenover de overtreders, tegen do woekeraars in de samenle ving. De slappe aanpassingstactiek, laat juist die woekeraars of onvaderlandslievende schobbers of hoe men hen wil noemen, vrij.! Juist die betrekke lijk weinige „flesschers" maken zuivering of krach tige maatregelen noodig, evenals op het gewone ter rein van ons strafrecht. De N.T B. zal niet alle toe laatbare middelen doorgaan een betere regeling te propageeren om de bedreigde bedrijven te steunen. Bij de gehouden M.U.L.O.-examens, diploma A, slaagden o.m. J. Kloosterboer, St. Pancras; P. de Graaf, Broek op I.angendijk cn E. A. Frielink te Noprdscharwoude. ZUIDSCHARWOUDE. Bij de gisteren gehouden publieke verlcooping van ecu huis, boet en erf van de Erven P. dc Buiter, ten overstaan van notaris II. W. Smit alhier, werd koo- per de heer J. Schoorl te Zuidscharwoude voor f 1800.Van een akker land, groot 8 snees, van wij len J. de Buiter Pz„ werd lcooper de heer K. Jongert le Haarlem voor f20.per snees en van 11 snees van wijlen mej. M. de Buiter de heer Hoedjes te Alk maar voor f 22.per snees. Twee perceclen bouwland onder Oudkarspel, groot 0 en 11 snees, eigendom van den heer C. Beets te Schagen, werden gekocht door den heer K. Dijkhui zen te Ziridscharwoude voor 124.per snees. K O E G RA S JULIANADORP. De Volksfeesten. Donderdagavond vergaderde het Besluur van de Harmonieverèeniging „Kunstzin", met de commissie, die bet aanstaande feest van de I-Iarmonievereeniging zal organiseerén. Er viel lieel wat te regelen, voor dat alles, hefgeen zal uitgevoerd worden, voor el kander was. Er zal dit jaar een driedaagsch feest worden gehouden en wel op Zaterdag S, Zondag 9 en Maandag 10 Augustus. De Zaterdagmiddag wordt be steed aan kinderspelen, 's Avonds wordt een bloemen corso gehouden. Zondags wordt begonnen met het aloude Tonknuppelen, terwijl dc gymnastiekvereni ging „Turnlust" een demonstratie geeft. Ook zal cr tobbesteken gehouden worden, 's Avonds is cr op het J.V.C.-terroin een voetbalwedstrijd, 's Maandagsmid dags geeft dc Harmonieverccniging een concert in dc muziektent, de veteranen zullen een voetbalwed strijd spelen, terwijl, 's avonds gemaskerd bal zal ge houden worden in de zaal van den heer A. Kossen, waar natuurlijk de andere avonden ook volop bal zal zijn. De winkeliers zullen hun beste beentje voorzetten door het houden van een étalagewedstrijd, die zeker veel kijkers en daardoor koopers zal lokken. NIEUWE N I E D O RP Onze plaatsgenoot, de jongeheer Cornelis Wit Dz., is te Alkmaar geslaagd voor het M.U.L.O.-diploma. Hij was leerling der U.L.O. school te Winkel, hoofd dc lieer B. Span. OU BE N1 EB 0RP Goedgekeurd. Bij besluit van Ged. Staten van Noordholland is goedgekeurd de in de raadsvergadering d.d. 30 Juni jl. vastgestelde wijziging van het reglement van het burgerlijk armbestuur. Z 1 J P E De plannen tot bouw van een ambtswoning voor den burgemeester schijnen reeds in een vergevor derd stadium te verkeeren en zooals onze lezers in het laatste raadsverslag hebben kunnen lezen, is dit vraagstuk door den raad in comité-vergadering behandeld. Naar ons thans van betrouwbare zijde wordt mee gedeeld is een dezer dagen wethouder Van der Sluis er op uit geweest om pogingen te doen grond aan te koopen, waarop de betreffende ambtswoning zou moeten verrijzen. Het oog was gevallen op een stuk grond, liggende aan de Grootsloot, en toebehoorende aan den heer Jongerling. Het slot was echter dat de koop niet doorging, aangezien de gevraagde prijs te hoog was. Van de ingeschrevenen voor dienplicht, lichting 1937, zijn bestemd tot gewoon dienstplichtige: Jan Bloothooft, Jacob de Boer, Simon Buik, Hillebrand Delver, Aric de Graaf, Hendrik Hartsuiker, Cornelis Adrianus Hertogh, Meindert Hoep, Petrus Nicolaas Klaver, Johannes Antonius Kooijman, Hendrik Kui per, Jan Pietcr dc Leeuw, Albcrt Noot, Johannes C. van Schaik, Jacobus E. Schilder, Picter Schoorl (Schagerbrug); Pieter Schoorl (St. Maartensbrug); Jan Schotvanger, Jacob Tames, Jacobus dc Wit, Pe trus G. de Wit en Gosse Zandstra. Tot buitengewoon dienstplichtige: Jacob Bak ker, Nicolaas Bellis, Co Blom, Tanlis de Boer, Klaas van Diepen, Wilhelmus B. Jansen, Albert Evert Ko men, Jeen Koopman, Simon Mosk, Willem van Nis pen, Simon van der Oord, Hendcrikus Pool, Willem Quast, Cornelis Maria Kanzijn, Gerardus van Schaik; Louwrens Schouten, Johannes Schouwvlieger,Petrus Adrianus Slijkerman, Gerrit Snip, Adrianus Johan nes Strooper, Jan Volder, Hendrik Vriesman, Pieter de Waard, Freerk van der Wal, Arie van der Werf, en Cornelis dc Wit. 'T ZAND. Schoolfeest. Op 15 dezer werd het jaarlijksch schoolreisje van de kinderen der O. L. school alhier gehouden. Met een 7-tal particuliere auto's, benevens een autobus en proviandwagen toog het gezelschap van 52 kinderen, onderwijzend personeel, geleiders(sters) en chauf feurs des morgen half negen naar Alkmaar, alwaar in den muziektuin verdere plannen voor de reis zou den worden gemaakt. In verband met het buitenge woon slechte weer werd besloten maar wat door te rijden en, indien het weer niet beter werd, een bi oscoop op te zoeken. Men is toen successievelijk door gereden, begeleid door stormvlagen en stortbuien, naar Zandvoort, en verder, zonder gelegenheid te hebben gehad uit de wagens te gaan, en toen terug naar Haarlem, alwaar allereerst de inwendige mensch werd versterkt en daarna een bioscoop op gezocht. Na afloop daarvan werd de terugtocht aanvaard, met liet voornemen om dan nog maar in Bergen te gaan kijken. Onderweg werd de autocolonne toen nog door dergelijk beestachtig slecht weer overvallen, dat, zooals een der chauffeurs mededeelde, dc wagens bijna niet tegen den storm op konden tornen en het uitzicht niet meer dan pl.m. 4 meter bedroeg van wege het neerstroomende hemelwater. Bij aankomst in Bergen was het daar natuurlijk ook een verre gende boel. Na een poosje te hebben doorgebracht bij Bruin, werd de terugtocht dan maar definitief aanvaard,, waardoor het gezelschap reeds vroeg hier ter plaatse terug was. De kinderen werden toen allen maar even thuis gebracht, wat, gezien dc nog steeds vallende regen/ een zeer practische maatregel was. Al met al is dit een schoolreisje geweest, zooals dat in dc historie gelukkig maar weinig voortkomt, want, moge het autorijden op zichzelf voor vele kinderen reeds een ontspanning zijn, van een dergelijk reisje zijn de verwachtingen altijd hooger gespannen, niet in het minst van de groote menschen, welke iets dergelijks met moeite en kosten organiseeren. Jammer dus, zoo wel voor klein als groot, daar de organisatie niets tc wenschen overliet. Men kan het weer echter niet dwingen, doch, wij hopen voor allo betrokkenen, dat het volgend jaar beter weer voor hen zal brengen. BERGEN Het versche kadetje. De hoofdinspecteur van het 6e district der Arbeids inspectie heeft, met machtiging van den Directeur- generaal van den Arbeid, aan verschillende hotels en pensions in de gemeente vergunning verleend om, uitsluitend ten behoeve van de ingeschreven logeer gasten, brood afgeleverd te krijgen, dat n& 8 uur des namiddags van den vorigen dag is gebakken of opgewarmd. Dit brood dient vanaf voorm. 7.30 uur uit het ge bouw, waar zich de broodbakkerij bevindt, te worden vervoerd en afgeleverd door een persoon, die in het bezit is van een speciaal voor dat doel afgegeven geleidcbiljet. Wanneer zal de tijd komen, dat de ingezetenen zel ve van versche, knappende, croquante broodjes aan het ontbijt kunnen genieten?! Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: een gouden manchetknoop, zwarte da- mesportemonnaie, lichtbruine damesportemonnaie, zijden dameshandschoen, zilveren armband, alpino muts. Verloren: zwarte Amnia-vulpen, wit kinderhoedje, vulpenhouder, rijwielplaatje, zilveren horloge, vulpen en vulpootlood wit met blauw, zilveren schakelarm band, blauw garbardine regenjas, gouden broche, fo totoestel. Zeiss Ikon, wit koralen halsketting, beige ceintuur. M.U.L.O.-diploma A. Voor het M.U.L.O. examen, diploma A, slaagden te Alkmaar; Frans van Dcth cn Miep Bok, leerlingen der openbare U.L.O. school te Bergen. Eén candidaat dier school werd afgewezen. W 1 E R I N G E N CINEMA DE HAAN Een oergeeslig filmwerk „Peter", dat deze week in „Cinema De Haan' draait. De zaal schatert van het lachen om de dolle streken, die in de ze film worden uitgehaald. Een zeldzaam ko mische film, die met tempo gespeeld wordt. Franziska Gaal die er de hoofdrol in ver tolkt, is een der weinige filmsterren met humor en een der weinige filmsterren, die de „make- up" van een leelijk jongetje kan verdragen Hermann Kosterliz (de regisseur) kan met zijn materiaal voortreffelijk werken en dat ziet men b.v. aan uitgesproken en daverende komieken als Felix Bressart en Otto Walburg, die onder zijn handen schijnen te verstillen ge moet lang naar een film zoeken waarin Bressart zoo een voudig en hartelijk een rol speeltZoo ziet ge dan hier Franziska Gaal door de om standigheden gedwongen de rol van een jongen knaap te spelen en ze is onweerstaanbaar in haar moeite een straatjongen te zijn en in die pogingen zijn vele voortreffelijke vondsten BOERBER1J EN TUINBERIJ Wat de officieele rapporten er van zeaaen. De Staatscourant geeft een bericht voor de stand der landbouwgewassen op 13 Juli j.1. De stand der meeste gewassen is, zoo lezen wij, beter dan op het overeenkomstige tijdstip van het vorige jaar. Dit geldt in het hijzonder voor granen, peulvruchten, aardappelen, sui kerbieten, voederbieten, uien, klavers,, karwij, mosterdzaad en suikerbietenzaad. De stand van grashooi en weiland is evenwel iets minder dan op 13 Juli 1935 Helaas zijn als gevolg van het optreden van zware regens en van voetziekte vele graanperceelen gaan legeren. Blijft het weer regenachtig dan zullen de granen hiervan onge twijfeld veel schade ondervinden. De wintertarwe vertoont over het algemeen een goeden stand. In Hollands Noorderkwartier treedt hier en daar veel roest op en op enkele plaatsen in de Julianatarwe ook stuifbrand. In Utrecht heeft de Zomergerst op de hooge- re zandgronden kort stroo, terwijl in Noord- Ilolland en Zeeland van legering sprake is. De erwten vertoonen een goeden stand. In Noord-Holland wordt op sommige plaatsen \an een niet onbelangrijke aantasting door knop- made gesproken. De stand van koolzaad, blauwmaanzaad. mos- Ziedaar een prettige amusementsfilm met hu mor gemaakt en met humor gespeeld een succes voor de charmante actrice die Franziska Gaal heet. Geslaagd. Mej. Gré Kaan Nd. is te Alkmaar bevorderd van de 4e naar de 5e klasse R.H.B.S. S. Lont Az. is te Den Helder overgegaan van de vierde naar de vijfde klasse handelsschool. Onder zeer gunstige weersomstandigheden werd Donderdag een reisje gemaakt door de Ger. Vrou- wenvereeniging „Zusterhulp" te Wieringcn, via Slootdorp, Alkmaar 1 naar Bloemendaal, Zandvoort en Haarlem. Achtereenvolgens werd vertoefd bij de Ruine vdn Brederode, het Kopje van Bloemendaal en het P.E.N.-gebouw. Hierna werd Haarlem even bezocht, waarna de terugreis werd ondernomen over Bergen en Schoorl In de Bedriegertjes werd nog eens hartelijk gelachen, waar verder van den speel tuin druk gebruik werd gemaakt. Ook in de duinen werd genoten, maar vooral het klimduin bereikte weer het hoogtepunt van de belangstelling en hier werd wederom volop genoten. Gezien ook het mooie weer, mag deze dag wel als zeer geslaagd heeten. SCHOORL Over dc morgen te houden Turndag op het Sport park kunnen wij nog mededeelen, dat de wedstrij den om 9 uur v.m. een aanvang zullen nemen, terwijl om 1 uur de marschwedstrijd volgt. Om 2 uur zullen de turn wedstrijden worden voortgezet. Door vele zakenlieden uit Schoorl zijn medailles beschikbaar gesteld. Als het weer nu wil medewerken, zal deze sport dag ongetwijfeld een succes worden. Voor de gelegenheid tot dansen wordt naar de in deze courant geplaatste adv. verwezen. Onze plaatsgenooten Cor v. Duin en Piet Buijs zullen volgende weck deelnemen aan de Vierdaag- sche te Nijmegen. Voor het te Alkmaar gehouden M.U.L.O.-examen, diploma A, slaagde E. G. A. Filarski alhier. WARMENHUIZEN Onze plaatsgenoot de heer Abram Delver Jacz., leerling aan de Kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam, is bevorderd van de eerste naar de 2e klasse (met lof). Ledenvergadering R.K. Volksbond. Afscheid Voorzitter J. Slippens. Bovengenoemde verecniging hield j.1. Donderdag avond in het lokaal van den heer Wester een al: gemeeno vergadering. De Voorzitter opende deze vergadering met den Chr. Groet. Tot bestuurslid is gekozen de heer P. Groot Az., tot voorzitter de heer A. de Groot Jacz. Na diverse mededcelingen hield de scheidende voorzitter een kort afscheidswoord en memoreerde, dat het ongeveer 6V2 jaar geleden is, dat hij in Warmenhuizen is komen te wonen. Hij heeft in Warmenhuizen plezierig gewerkt en gewoond en heeft in het vereenigingsleven veel ondervonden en geleerd. Spr. geeft de verzekering in zijn nieuwe woonplaats nog menigmaal aan Warmenhuizen te zulten denken cn aan het wel en vee van den Volks bond. Hii dankt de Bestuursleden en de gewone le den voor den genoten steun en medewerking. Spe ciaal dankt hij den Geestelijken Adviseur voor de aangename samenwerking. De Geestelijke Adviseur het woord verkrijgende zegt, dat de Volksbond met den heer Slippens ver liest een ijverig voorzitter van de verecniging. De heer Slippens heeft zijn vrije tijd geheel en ai gege ven voor de Organisaties en daarvoor is hij hem zeer dankbaar. Ook de vakorganisatie zal ook zeker zijn ijverig bestuurslid missen. Volop kan thans gezegd worden, dat de heer Slippens heeft mede gewerkt om dc Katholieke actie te bevorderen cn heeft al zijn best gedaan, die geest op de leden van de verecniging over tc brengen. De nieuw benoemde Voorzitter dankt namens de Bestuursleden en de leden den heer Slippens harte lijk voor al zijn werken en streven ten bate van dc Verecniging en bare leden. Als stoffelijk blijk van waardeering werd den heer Slippens een rooktafel aangeboden, hetgeen dooi den heer Slippens in grootcn dank werd aanvaard. Als nieuw Comitélid van Herwonnen Levens kracht werd benoemd de heer W. Gieling. Na enkele besprekingen volgde sluiting. NOODLOTTIG AUTO-ONGEVAL. Nederlandsche heer en dame in Duitsch- land zwaar gewond. Donderdagavond is jhr. mr L. von Bönninghau- sen en zijn echtgenoote mevr. v. Bönninghausen jkvr. van Nispen tot Sevenaer, beiden woonachtig te Arnhem, een ernstig autoongeluk overkomen. De heer cn mevrouw von Bönninghausen reden met hun auto op den weg van Münster naar Wescl. Nabij laatstgenoemde stad wilden zij uitwijken voor een wielrijder, doch door onopgehelderde oorzaak kwam hun auto daarbij tegen een boom terecht. Bei den werden ernstig gewond in liet Stadtischc Kran- kenhaus tc Wesel opgenomen. Mr. von B. had een sleutelbeen gebroken, een pols cn een been, terwijl mevrouw een lichte hersenschudding en een bekken- fractuur liad bekomen. terdzaad spinaziezaad en karwü is vrij goed. Van dit laatste ewas is in Groningen d mot aantasting over het geheel genomen niet erg, terwijl de Sclerotinia veel minder schade doet dan werd verwacht. Het suikerbieten zaad staat er goed voor. De consumptie-aardappelen, welke in den be ginne in vrij ernstige mate van de ongunstige weersomstandigheden en vooral van de nacht vorsten hadden te lijden, vertoonen thans in het algemeen een goede ontwikkeling. De regenval der laatst weken heeft een hernieuwden groei ten gevolge gehad, waardoor wel nit alle, maar toch de meeste perceelen den achterstand heb ben kunnen inhalen. Ook van de fabrieksaardappelen is de stand thans bevredigend De suiker- en voederbieten hebben in belangrijke mate geprofiteerd van de regens der laatste weken, zoodat de ontwikke ling dezer gewassen algemeen goed is. Hetzelfde kan voor de uien gezegd worden. Slechts in Noordholland is er hier en daar sprake van een open stand. In het algemeen werd er tot voor kort vooral op de hoogere gronden, maar ook elders, ge klaagd over een onvoldoende grasgroei, als ge volg van de droogte. Door de overvloedige regens van den laatsten tijd is hierin een verandering ten gunste gekomen. Het grashooi is in het al gemeen onder zeer gunstige omstandigheden, binnengekomen en dientengevolge goed tot zeer goed van qualiteit Ook de hoeveelheid was be vredigend. Wat hier voor het grashooi is gezegd geldt in hoofdzaak ook voor het klaverbooi. Naar pas gisteren bekend is geworden, heeft op 22 Juni te Karymskaia, in Oost-Siberië een spoor wegramp plaats gehad, die 51 dooden heeft ge- eischt, terwijl 52 personen gewond werden. Tengevolge van nalatigheid is een personentrein in botsing gekomen met een anderen trein, waar voor de reglementaire seinen niet waren getoond. Voor de rechtbank te Tsjita hebben zich 13 beklaag den te verantwoorden, o.a. de stationschef. Opgemerkt wordt, dat dit liet 87e ongeluk is, dat zich in het eerste halfjaar 1936 te Karymskaia heeft voorgedaan. ZATERDAG 18 JULL Schagerbrug, Chr. Jongemannenvereeniging, 7 uur, .Openluchtsamenkomst te Schagert>rug. ZONDAG 19 JULL NED. HERV. GEMEENTE. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. Van den Kioboom. Slootdorp, 's avonds 7.30 uur, Ds. B. Nijholt. NED. HERV. EVANG. Slootdorp, voorm. 10 uur, de heer W. Wagenaar. Wieringerwerf, nam. 2.30 uur, de heer Wagenaar. Bus vertrekt van W.werf te 9.30 uur, rijdt over Middcnmeer naar Slootdorp. GEREF. KERK. Slootdorp, geen opgave. Middcnmeer, voorm. 9.30 uur, Ds. J. Hindriks, van Dunen en Meeuwen. Middcnmeer, nam. 3 uur, Ds. Hindriks. Wieringerwerf, voorm. 9.30 uur, Leesdienst. Wieringerwerf, nam. 7 uur, Cand. Visch, v. Kolhorn, E. V. „MARANATHA". Bergen (Ds. van Peltlaan 1), voorm. 10.30 uur, Ds. Rijnders, van Hilversum. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Alkmaar (Geesterweg la), voorm. 10.15 Ds. Ruijs, bij ongunstig weder. 2.30 Zondagsschool. 's Av. 7.30 uur, Ds. Ruijs. Schoorl (dorp). Huize „de Beuk", vooraan Laanweg, bij gunstig weer, voorm. 10.30 uur, Ds. Ruijs. Hagepreek met viool. EIERVEILING SCHAGEN, 16 Juli 1936. Aangevoerd: 5S.000 kipeieren: 5456 Kg. f2.90 2.95, 5658 Kg. f2.90—3.10, 58—60 Kg. f2.95—3.15, 60-62 Kg. f 3.05-3.15, 62-65 Kg. f 3.10-3.35, 2000 eendeieren f2.20 per 100 stuks. HELDERSCHE ETERVEILING, 16 Juli 1936. Aangevoerd: 25414 kipeieren: 5254 Kg. f2.40 f2.50, 55—57 Kg. f2.60—2.80, 5S-60 Kg. f 2.70-3, 61—63 Kg. f 2.S53.20, 64—70 Kg. f3—3.50, 210 eend eieren f2.45—2.60 per 100 stuks. HOORN. 16 Juli 1936. 4 stapels kjcine Fabriekskaas f 18, 14 stapels kleine Boerenkaas f 18, 1 stapel Boeren Comm. Kaas f 19. Totaal 19 stapels, wegende 8372 K.G. Handel vlug. MEDEMBLIK, 16 Juli 1936. Aardappelen, per 50 K.G.: Schotsclie muizen f 1.40—1.55. kleine muizen f 1—1.05, grove aardap pelen f0.85—1, borgers f 1.70—2, ronde fl.35. WARMENHUIZEN, 16 Juli 1936. Aanvoer: 34.300 Kg. aardappelen: Schotsche mui zen f3.80—4.40, id. grove f2.502.60, id. drielingen f22.50, eigenheimers f 4.10—5.10. WARMENHUIZEN, 17 Juli 1936. Aanvoer: 58200 Kg. aardappelen: Schotsche mui zen f2.50—2.70. id. grove f2.50, id. drielingen f2 2.40, eigenheimers f 2.50—2.S0, 675 Kg. zilveruien zilvernep f3.704.20, id. drielingen f2.10. ALKMAAR, 17 Juli 1936. Kaasmarkt. Aangevoerd: 5S stapels, zijnde 132.000 Kg.: Fabriekskaas f 19.50, idem commissie f 17, Boerenkaas, kleine f 18.50, idem commissie f21. alles per 50 Kg. Handel goed. LEEUWARDEN, 17 Juli 1936. Buitenl. Granen. Gele laplatamais disp. 118 boordvrij Leeuwarden; idem 111 boordvrij Rotterdam Russische gerst disp. 124 boordvrij Leeuwarden; id. 116 boordvrij Rotterdam; Noord-Am. lijnkoeken disp. 7.50 boordvrij Leeuwarden; idem 6.95 boordvrij Rot terdam. ALKMAAR, 17 Juli 1936. Aardappelen f2.204.S0. aardbeien f 0.25—0.60, aal bessen f7—13, andijvie f0.50—1.S0. bloemkool I f 10 IS, II f37. zieton f 260, doperwten f 2.50—6.50, druiven f 2326. groene kool f 3.50, kropsla f 0.5O—2, komkommers f 1—3, meloenen f 6—30, peterselie f 0.501.40, perziken f 17, postelein 10—37 ct., peulen f 4—12, rabarber f 1.504, roode kool f 2.90 3.S0. selderie f 0.50—1.46, spinazie 16—85 ct., snij- fcoonen f 514, dubbele sperciebooncn f 67.50, tuinboonen f 25—50, tomaten f 3.50—6, uien f 35.20, wortelen f 2.50—6.50, zwarte bessen f 15—17. ALKMAAR. 17 Juli 1936. Op de heden gehouden Graanmarkt waren aan voer en prijzen als volgt; 1 H.L. voertarwe, prijs niet genoteerd; 32 H.L. gerst chev. f 6.05—6.40; è2 H.L. haver f77.25; 9 H.L. boonen w.o.: bruine f S11; citroen f 17 en witte boonen f 1314; 11HL. karwijzaad f 15.5019.00: 14 H.L. erwten, w.o.: klei ne groene erwten f9, groote groene erwten f 11.50 en grauwe erwten f 1718. Alles per 100 Kg. Handel goed.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2