bit Bergen. Uit onze omgeving. Planmeeting S.D.A.P. LANQENDIJK Men is op 't oogenblik druk bezig met den aanleg van het nieuwe kanaal langs den Waard- dijk. De breede rietschoten zijn vanaf de Noord- Scharwoudêr sluis tot bijna aan hel gemaal te Zuid-Scharwoude afgemaaid, terwijl reeds een groot deel door middel van baggermachines ge deeltelijk is uitgebaggerd. Op die plaatsen is al een zeer belangrijke verbreeding gekregen. De uitbetaling van den loonbiislag voor den Tuinbouw zal, naar men ons meedeelt, op het eind dezer maand plaats vinden. Naar we vernemen is van regeeringswege op gericht een instituut op het gebied van verwer king van groenten en fruit. Een paar maanden geleden hebben Ged. Sta ten den gemeentebesturen verzocht, er bij de Boerenleenbanken op aan te dringen, dat de rente der tuinderscredieten tot 4% worde ver laagd. Men deelt ons nu mee, dat geen der Boe renleenbanken op dat verzoek is ingegaan, daar er geen motieven aanwezig waren, om de voor schotten op anderen voet te behandelen dan de overige. DE AARDAPPELEXPORT NAAR ENGELAND In verband met een tekort aan aardappelen in Engeland werd de invoer van aardappelen dit jaar vrijgesteld van invoerrechten. Hierdoor zijn groote hoeveelheden late aardappelen naar Engeland geexporteerd.. Hieraan is thans een einde gekomen, wordt gemeld, daar de regeering het invoerrecht weer beeft hersteld en nu f 15.per ton moet wor den betaald in de maanden Juli en Augustus terwijl f 7.50 per ton is verschuldigd gedurende het tijdvak van 1 September tot 30 Juni. Zaterdag hebben een 25-tal leden van de Coö- pratie „Nieuw Leven" deelgenomen aan de Coöpratiedag te Velsen. De reis, die met een der H.A.B.0. bussen werd gedaan werd door goed weer begunstigd NOORDSCHARWOUDE HET RECORD OP DE NIEUWE WEG Een record werd reeds gevestigd op de nieuwe weg van Noord-ScharwoudeKoedijk vise ver sa (Plm. 11 km.) Recordhouder is thans C. Groea IS minuten 25,2 sec. ZUID-SCHARWOUDE Tot stijving van de kas, die niet over de noodi- ge middelen beschikt, om de zoo noodige nieuwe instrumenten aan te schaffen, is Zaterdagavond een muzikale rondgang gemaakt door het fanfa recorps St. Joannes alhier. Over de resultaten kan men tevreden zijn. Morgenavond zullen Noord-Scharwoude en Oudkarspel aan de beurt komen. Bij de in de kolfbaan van Op Maat gehouden Kolf- wedstrijden, voorafgaande aan de groote Nationale wedstrijden, welke ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van deze kolfclub op 9, 10 en 11 Augustus a.s. zullen worden gehouden, was de uitslag de vol gende voor gummi: Eerste klasse: 1. P. Molenaar te Zuidscharwoude, 532 p.; 2. J. Goet, Alkmaar, 492 p.; 3. P. Goet, Zuid scharwoude, 488 p. Serieprijs Th. Rijper, Zuidscharwoude, 114 p. Tweede klasse: 1. P. Kist, Noordscharwoude, 483 p.; 2. A. Eecen, Oudkarspel, 462 p.; 3. D. Rijper, Zd.- scharwoude, 456 p. Serieprijs P. v. d. Welle, Zuidscharwoude, 107 p. Derde klasse: 1. J. Strijbis, Harcnkarspel, 402 p.; 2. C. Plakman, Oudkarspel, 385 p.; 3. P. Schoorl, Zuidscharwoude, 374 p.; Serieprijs G. Hoorn, Koog aan de Zaan, 98 p.; Voor sajet was de uitslag: 1. J. Hart, N. Niedorp, 447 p.; 2. H. Ero, Koog aan de Zaan, 425 p.; 3. J. Schenk, Barsingerhorn, 399 p, Serieprijs C. Lange- dijk, Noordscharwoude, 103 p. HOOGWOUD Onder begunstiging van schitterend weer heb ben de schoolkinderen van Hoogwoud en Aarcls- woud Vrijdag j.1. hun jaarlijksch schoolreisje gehouden. Uitgeleide gedaan doof vele ouders vertrokken de 4 Waco-bussen om ongeveer 9 uur Eerst ging de reis naar Alkmaar waar de kaasmarkt werd bekeken Hoewel de markt nog niet begonnen was, waren de kaasdragers wel bezig de kazen op te stapelen, zoodat ze er toch iets van gezien hebben. De tocht werd voortgezet naar den Katteberg te Heiloo, waar gepauzeerd werd en de kinderen gelegenheid kregen een aanval te doen op de rijkelijk voorziene kisten met eetwaar en melk. Dat daarvan een behoor lijk gebruik gemaakt werd behoeft niet gezegd te worden, want kindermagen zijn nu eenmaal altijd hongerig. Toen de honger gestild was. ging de reis verder naar Velserend. waar de ruina van Brederode bezichtigd werd. Ook de uitzicht toren werd beklommen en de kinderen hebben ruimschoots genoten van de prachtige vergezich ten. In Zandvoort hebben ze hun hart op kun nen. halen aan pootje baden iets wat vooral de kinderen in Aardswoud nog wel eens zullen mis sen, nu een gedeelte van de Zuiderzee is gedompt Daarna werd de terugreis aanvaard Via Bloe- mendaal, waar 't kopje nog beklommen werd. ging de reis naar Alkmaar waar de hertenkamp in de Alkmaarder Hout werd bezichtigd. Om omstreeks 9 uur kwamen de bussen weer de gemeente binnenrijden, opgewacht door de ou ders. die zeker weer blij waren hun kinderen te kunnen begroeten. Vermelding dient nog, dat de Coöperatie ..De Tijdgeest" te Winkel voor ieder kind oen zakje lekkers beschikbaar had gesteld, een attractie, die natuurlijk zeer op prijs gesteld werd. De heer S. M. Kort, alhier, slaagde voor het toelatingsexamen voor de Rijkszuivelschool te Bolsward. MUZIEKCONCOURS TE OOSTWOUD 3e afd. Harmonie: „St. Gregorius" Nibbixwoud le pr. 144 punten. Crecendo" Bovenkarspel le pr. 166 punten. 2e afd. fanfare: „Kunstge% not" Haarlem, le priïs 157 punten. D.U.S. Ven huizen le prijs 168™ punten. „Klein begin" Ried (Fr) 2e pr. 143 punten 2e afd. Harmonie. „Kunstzin" Julianadorp 2e prijs 140 punten. le afd. fanfare „Volharding Berkhout" le pr. 174 punten St. Hironymus 's-Gravenhage le prijs 158 punten St. Hildegardes Haren- karspel le pr. 165 punten. Afd. Uitmuntendheid fanfare: „Oefening Kweekt Kennis" Kimswerd (Fr) le pr. 161. pun ten; „De Strijd" Warga (Fr.) le pr. 150^ pun ten. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: „Apollo," Wieringen le pr. 153 punten Eere afdeeling fanfare: „Crescendo. Spaarn- dam le pr. 174 punten; „Kunst Na Arbeid" Zuid-Scharwoude le prijs 175 punten. Kunst na Arbeid te Zuid-Scharwoude verwierf hier door het hoogste aantal punten van dezen dag Zondagmorgen was omstreeks half elf onder een halve storm, afgewisseld met kleine buit jes een aanvang gemaakt met den marschwed- strijd, waaraan door zeven corpsen werd deel genomen. Hiervan was de uitslag: „Crecendo" Bovenkarspel le pr. 53 punten: Kunstgenot Haarlem le pr. 53^ punten. Kunst zin, Julianadorp le pr. 50^ punten. Oefening Kweekt Kunst, Kimswerd le pr. 55 puötenï „De Strijd" Warga le pr. 58 punten. „Apollo" Wieringen le pr. 58 punten; „Cres cendo" Spaarndam le prijs 59^ punt. MOEDER ONZE KRAAI IS DOOD Door een der bewoners van de Kerkelaan werd een tamme kraai gehouden, die vooral voor de schoolkinderen een telkens terugkeeronde bron van vermaak was door de malle fratsen, die hij uithaalde Het zal de kinderen spijten te vernemen, dat Gerrit zijn roekeloosheid met den dood heeft moeten bekoopen. Zaterdagmor gen kwam hij in aanraking met de dradon van het transformatorhuisje van het P.E.N. Dit was teveel voor de kraai en hij blies de kraai-.-n- marsch. Het gevolg hiervan was nog, dat er een storing in het net was en Hoogwoud en Aards woud zonder electriciteit zaten. Hoogwoud zelfs tot de- n.m. 3 uur. Onze plaatsgenoote mej. A. E. Rooker rlaagde voor het Mulo-diploma A. OPENLUCHTTHEATER V.V.V. De eerste bioscoop-voorstelling een suc ces. Een lllm van uitstekend gehalte en een goed bijprogramma. Guslav Fröhlich is ongetwijfeld een knap regisseur, dat heeft hij ook weer bewezen met het Duitsche filmwerk: „Het Spektakel om Jolanthe", dat Zater dagavond als hoofdnummer draaide bij de openings voorstelling van de Openluchtbioscoop in het Open luchttheater der V.V.V. Het scenario was uitstekend, de handeling geestig en het spel buitengewoon vlot. Een talrijk publiek heeft volop genoten van dit grappige filmwerk, temeer nog daar de geluidsinstal latie niets te wenschen overliet. Het is een gemoede- lijko, grappige strijd om het ,prijsvarken" Jolanthe; een strijd welke tenslotte voert tot een „happy end", omdat niet minder dan drie gelukkige paartjes daar uit te voorschijn komen. Begonnen werd met het eerste deel van de film „Mooi Nederland" der V.V.V. Jammer, dat het in den beginne nog zoo licht was, dat de ongetwijfeld fraaie opnamen geenszins tot haar recht kwamen. Later werd het gaandeweg beter, maar het ware was het niet. Paramount-Soundnews met tal van actualiteiten uit alle deelen der wereld en een zeer geestig teeken filmpje, completeerden het programma. Toen om tien minuten voor twaalven aan het twee de gedeelte van de film „Mooi Nederland" zou wor den begonnen, hadden wij den moed niet nog langer te blijven zitten, hoe gaarne wij ook dit deel hadden gezien. Maar alles heeft tenslotte zijn grenzen. Zoo de filmvoorstellingen in het Openlucht-theater zich in stijgende belangstelling willen verheugen en zonder twijfel zijn zo die waard dan raden wij het bestuur der V.V.V. aan den aanvang niet om 9 uur, doch om half tien te stollen, omdat de voor stelling toch niet eerder beginnen kan en het publiek dan niet noodeloos behoeft te wachten. Voorts dient men het programma kort te houden; er zijn genoeg goede films van geringere lengte dan die welke wij Zaterdagavond zagen en als om elf uur de voorstel ling is afgeloopen, dan zal een elk zeker tevreden huistoe gaan. Het slechte weer was oorzaak dat het bezoek niet meer dan 1000 personen be trof. Een uitstekende organisatie en een opgewekte stemming. Steeds maar weer kwamen de dreigende luchten uit 't Zuidwesten aanjagen, telkens opnieuw striem de de regen neer. Do talrijke vlaggen aan den in gang en rondom .het fraai gelegen en goed geoutil leerde terrein der Berger Sportvereeniging klap- erden in den stormwind en deden de stokken neer- uigen. Niettegenstaande de frissche kleuren der va nen en aangebrachte leuzen, leverde het geheel een zeldzaam troosteloozen aanblik op. De extra-trein uit Amsterdam en de Zaanstreek zou niet komen; de groote fietsclub uit de hoofdstad bleef weg, zoodat ook het aantal bezoeksters en bezoekers ook ver bleef beneden hetgeen verwacht werd. Tegen het aanvangsuur waren er naar schatting niet meer dan 1000 personen aanwezig. Wat ons dadelijk opviel was de schitterende organisatie van het geheel. Een heel leger orde-commissarissen leidde alles in goede ba nen en zorgde er voor, dat een ieder een goede plaats kreeg voor het groote podium, dat aan de kerkhof zijde van het terrein was opgeslagen. Een speciaal aangelegde waterleiding met een zestal kranen laaf de dorstigen, terwijl de heer van Poeteren, exploitant van het B.S.V.-buffet in een vijftal opgeslagen ten ten alle mogelijke eet- en drinkwaren te koop had. Tenslotte zorgden twee uitstekende geluidsinstal laties ervoor, dat vroolijke muziek de stemming er in hield en dat het gesproken woord tot in de verste hoeken van het terrein duidelijk verstaanbaar was. Zoo was alles tot in do puntjes verzorgd om de dui zenden te ontvangen, die, gezien het aantal kaarten, dat verkocht was, zouden komen, maar die voor het grootste deel helaas thuis bleven. Tusschen twee buien door zette het Arbeiders Mu ziekgezelschap Excelsior uit Alkmaar tegen éénen 't feest in met een pittigen marsch, gevolgd door de Internationale. Daarna plaatste de voorz. van de afd. Bergen der S.D.A.P. zich voor de microfoon voor het houden van zijn Openingsrede. Spr. begon met allen van harte welkom te heeten en betreurde het ten zeerste, dat de slechte weers omstandigheden er do oorzaak van waren, dat de opkomst verre beneden de verwachting was geble ven. De heer Monnier deelde vervolgens mede, dat de ze meeting te beschouwen was als een voorbode en propaganda voor de groote Planmeeting, welke op 6 September in Amsterdam zou worden gehouden en zeide, dat deze dag was tot stand gekomen in sa menwerking met de P.P.C. uit Alkmaar. Spr. bracht dank aan de werkers die gedurende een week gearbeid hadden om alles voor deze Plan meeting in orde te maken. Zes September, meende spr., zou zijn de kroon op het werk der propaganda en den inzet van een nieuwe groote wintercampag- ne, voor het Plan van den Arbeid. Een eerste ver- eischte diende te zijn de huidige politiek der regee ring ongedaan te maken, want allerwege rijst daar tegen verzet. Een dezer dagen heeft minister-presi dent, Colijn gezegd: „Zoo kan het niet langer, en inderdaad zoo is het. De regeeringspolitiek is een goede voedingsbodem voor de N.S.B., een beweging welke ervan houdt nachtelijke propaganda te voe ren. Spr. meende, dat alleen de democratie Neder land op den goeden weg kon houden en brengen, en waarschuwde ernstig tegen een eenheidsfront met de communisten. Alleen het Plan van den Arbeid kan redding brengen, vervolgde de voorz., wanneer dat wordt uitgevoerd, zal de voedingsbodem van de extremistische partijen onder den grond zijn wegge haald en dan wordt alles weer goed. Laat daarom niemand zich weerhouden op 6 Sept. in Amsterdam aanwezig te zijn. Met deze woorden verklaarde spr. de meeting voor geopend (Applaus). Nadat Excelsior zich nog in eenige nummers had doen hooren, was het woord aan Ir. Vos over de beieekenis van het Plan van den Arbeid. De heer Ir. Vos wilde eerst den toestand bespreken zooals deze in de laatste jaren in Nederland was ge worden en in vergelijking met de andere landen om ons heen. Spr. wenschtc eenige cijfers te geven en wel die de productie, werkloosheid en van het han delsverkeer. Ons land zeide spr. komt achteraan op elk gebied en de regeering is niet in staat den pas bij te houden van wereldproductie en handels verkeer. Van 1932 tot 1935 is de werkloosheid bij een percentage van 100 teruggeloopen van 25 tot 20 mil lioen. En wat zien we in ons land? Dat de werkloos heid in hetzelfde tijdvak met 60 pet. is toegenomen. De productie in de wereld is op dit oogenblik bij na even groot als in 1929, het topjaar, doch hier is de productie 60 minder dan in 1929. Dus ook hier komt Nederland weer achteraan door het regiem- Colijn. Colijn zelf heeft gefaald, van beloften aan de industrie door Minister Gelissen is niets gekomen. Colijn^ heeft gezegd: Zoo gaat het niet langer, maar hij had dan ook moeten zeggen, hoe het dan wel moest; dat is een eisch welken men iederen politicus stellen kan. (Aoplaus). In Nederland komen de arbeiders en de boeren achteraan. De loonen zijn gedaald: de werkloozen- steun is naar beneden gehaald. Maar de winsten van 442 Naaml. Vennootschappen zijn van 48 mil- lioen gulden in 1923 gestegen tot 10S millioen in '35. Het wordt meer dan tijd, dat de arbeidersklasse haar schade inhaalt. (Applaus). De wil tot opgang is belichaamd in het Plan van den Arbeid. Die wil leeft in Nederland; de arbei dersklasse zit niet langer bij de pakken neer. In het buitenland dreigt oorlogsgevaar zeide spr. en do schuldige is in dit geval Duitschland. Hiermede is reeds het vonnis over het Fascisme ge veld. Het is onze taak in eigen land het Fascisme te keeren en don omvang tegen te agan. Het Plan van den Arbeid noemde spr. do vijand der Fascisten, omdat het Plan aan de Sociaal-Democraten de macht in handen zal geven, waardoor Mussert nooit meer de macht krijgt (Applaus). De basis waarop Mussert hans voortbouwt is de honger van ons volk en als die honger verdwijnt, is het met z'n macht gedaan. (Langdurige toejui chingen). De houding der Katholieken noemde spr. treurig, zij zeggen, dat de koers welke Colijn volgt, verkeerd is; eenige ministers gingen heen, omdat ze dien koers niet langer volgen wilden, maar nu vergeten ze te zeggen, op welke wijze het dan wel moet. De R.K. Staatspartij heeft tot plicht mot ons het land uit den modder te halen! (Applaus). Temeer, omdat in deze partij de invloed van het Plan merkbaar wordt. Wij hebben in het Plan de middelen aangegeven om de daarvoor benoodigde 200 millioen te vinden en wij hebben ook de werkbojecten opgesomd. Ons Plan kan worden aanvaard door een groote meer derheid van ons volk, maar dan moet de Sociaal. Democratie de leiding van het Nederlandsche volk in handen nemen. De Nederlandsche Regeering heeft sabotage gepleegd met het Werkfonds, waarvoor 60 millioen werd be schikbaar gesteld. Immers, er is niets gebeurd. Geld voor het Plan is er te vindon, als men het maar vinden wil, dat is duidelijk in het jaar der mobilisatie gebleken. Wat wij nu wenschen is een economische mobilisatie van Nederland. Spr. was van oordeel dat deze rcgocring in Juli 1937 de nederlaag zou lijden, en als dat geberut, is de Sociaal-Democratie gereed. Zij weet haar weg en kent haar taak. Stuk voor stuk moeten wij allen klaar zijn! Ik roep u op tot actie, zorgt dat u weet wat de uitkomst zal zijn van het Plan van den Ar beid. En daarom allen op voor ons Plan van den Arbeid! aldus eindigdo spr. (langdurige toejuichin gen). Nadat er een kwartier was gepauzeerd, was het woord aan het tooneelgezelschap „De Jonge Spelers" uit Amsterdam, die op zeer verdienstelijke wijze tal van fragmenten opvoerden uit de Plan-revue. We kregen heel wat aardige' en geestige stukjes te zien, welke allo een politieken achtergrond had don. Goedgevonden en perfect gespeeld. Vooral hot liedje van den jongen, waarin hij vroeg, of hij later ook stempelen moest, wanrop de vader antwoordde, dat er dan oen betere tijd zou zijn, slóeg ln, omdat tekst en voordracht uitstekend waren. De demonstratie-optocht. Om half vijf was de Plan-meeting afgeloopen en stelden de aanwezigen zich op. om een korten de monstratie-optocht door Bergen te houden. Ook hier weer trof ons de uitnemende organisatie. Voorop gingen vier orde-commissarissen, daarop volgden bestuur der S.D.A.P. en de Plan-Commissie, hierna het muziekcorps ..Excelsior" en daarachter in rijen van vier de betoogers voor het Plan van den Arbeid. Alles verliep vlot en geregeld. Op het open terrein aan de dr. van Peltlaan werd de stoet ontbonden, maart och niet, vóórdat de heer Brak nog een kort slotwoord had gesproken. M.U.L.O.-examen diploma A. Voor het M.U.L.O.-examen diploma A slaagden nog te Alkmaar de volgende leerlingen van de Ge meentelijke U.L.O. school te Bergen: Jan Ivangh, Dirk Honig, Piet Hopman, Fred. Urbanus, Kees Groo- tes, Piet Prins, Dik Smit, Klaas Korver, Willy Offers, Jan Selhorst, Dirk Plevier, Annie van Stuivenberg, Corry Schrooder, Henk Maasen, Kees Zijdewind, Aagje Zwart, Grietje Swakman, Annie Offringa, en Ada van Heelsbergen. Afgewezen: 2 candidaten. M.U.L.O.-examen diploma B. Voor het M.U.L.O.-examen diploma B slaagden Jo- chem Blaauboer en Karei Musch. Afgewezen geen. Totaal slaagden van do 26 candidaten dus 24. Een mooi succes voor onze Openbare U.L.O. school! Toelatingsexamen H.B.S. en Gymnasium. Toegelaten van de Openbare U.L.O. school alhier voor de H.B.S.: le klasse: Jan Koomen en Jan Grin. 3e klasse: Jan Selhorst. Toegelaten tot het Gymnasium: Anneke Müller, Anneke Fijn on Jeanne Moens. WIER1NGERMEER Schoolreisjes Wieringermeersche school jeugd. Het waren Woensdag en Donderdag voor onze schooljeugd hoogtijdagen. Het waren de dagen van de reeds zoo lang besproken en met zooveel onge duld tegemoet geziene schoolreisjes. Helaas heeft het weer Woensdag, toen de groote kinderen der Wie-» ringermeerscholen naar Amsterdam zouden gaan, niet medegewerkt. Integendeel, was het weer van dien aard, dat het bijna niet ongelukkiger kon treffen. Toch werd vol moed, reeds 's morgens 7 uur, vroolijK Ingestapt en met een 8-tal autobussen der W.A.C.O. werd de tocht in een druilcnden regen reeds begon nen. Aan verschillende stadsdeelen werd per auto* bus een bezoek gebracht en ondanks de hevige re genbuien bleef de stemming uitmuntend. Ook „Artis" word natuurlijk niet vergeten. Te half elf 's avonds keerden de kinderen vroolijk en monter en hoogst tevreden over het genotene weer in ons dorp terug. Met zorg werd den volgenden dag» waarop het uitstapje voor de kleine kinderen naar Bergen en Schoorl zou plaats vinden, tegemoet ge zien. Gelukkig bleek de vrees ongegrond en konden, de kleinen, eveneens in 8 Waco-autobussen vervoerd, zich in een heerlijk zonnetje koesleren. Wel is waar woei er een stevige bries, doch de zon scheen den geheelen dag en dat werkt steeds gunstig op do stemming. Onze kleine jongens en meisjes hebben: dan ook volop genoten van strand en bosch en zo gevoelden zich overgelukkig dien dag. Hoogst voldaan keerden ze te ruim 7 uur weer in zeer goede stem ming terug. Vanaf deze plaats brengen wij gaarne een woord van dank aan de vele inteekenaars op de lijsten en aan het schoolpersoneel voor hun veelomvattende voorbereidingswerkzaamheden. SINT P AN CR AS De afdeeling van den Bond voor Staatspensi- onneering ook dit jaar weer een autotocht voor de Ouden van Dagen te organiseeren De tocht die met autobussen van de IIABO zal worden gedaan, zal worden gehouden op 28 Juli WIERINGEN BEVORDERD De jongeheer A. v. 't Hof is te Den Helder be vorderd van de eerste naar de tweede klassoi HBS OUDE NIEDORP BOUWVERGUNNING Aan den heer Slijboom alhier is vergunning verleend tot het bouwen van een schuur. Ingezonden stukken. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BELAN GEN VAN TUBERCULOSEPATIËNTEN IN NEDERLAND. Geachte Redactie,. Verzoeke beleefd onderstaand in Uw veelgelezen, blad te plaatsen. Bij voorbaat hartelijk dank. Inzameling oude Rijwielplaatjes en andere metalen; oude rijwielplaatjes bij vrachten, schenkt velen nieu* we levenskrachten. Bezitters van rijwielen; De eer ste Augustus is weer nabij. Wat dit betcekent? Do fiscus zal u weder do verplichting opleggen uw belastingplaatje te vernieuwen. Wat zult u met uw oude rijwielplaatje doen? Toch zeker niet nutteloos wegwerpen? De Vereeniging tot bevordering der belangen van tuberculosepatiënten in Nederland, die in 1931 het initiatief heeft genomen de oude rij wielplaatjes, benevens oud koper, lood. tin, zink, zilver, papier, capsules, de hondenpenningen enz. ten bate van de tuberculosebestrijding in te zame len, doet ook nu weder een beroep op uw mede werking. Brengt uw plaatje, alsook andere oudq metalen, daar, waar onze reclamebiljetten hangen. Voor Julianadorp en omstreken kan men die in leveren bij Jan dc Vries, winkelier, Julianadorp. Mocht u cr prijs op stellen aan onze lijst van in* znftielaars to worden toegevoegd, vraagt dan raam biljetten aan ons Hoofdkantoor: Vereeniging tot be vordering der belangen van tuberculose patiënten ir| Nederland, Breedewcg 5, Amsterdam-O. Tel. 54761. Julianadorp, Juli 1936. AUTOBOTSING OP DEN OPRIT VAN DE WAALBRUG. Eenige personen gewond, doch niet ernstig. Gistermiddag zijn op den oprit van de Waalbrug te Lent (gom. Eist) een Geldersche en een Noord* Brabantsche auto met elkaar in botsing gekomen. Het laatstgenoemde voertuig kwam uit de rich* tlng Nijmegen en werd aangereden door den Gel- derschen wagen een taxi uit Arnhem, doordat deze plotseling van richting veranderde en links van den weg ging rijden. Do Brabantsche auto werd zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. Do inzittenden kregen verwondingen aan hoofd en han« den, doch de kwetsuren waren niet van emstigeit aard. In een café Jn de nabijheid werd de eerste hulp verleend. Tegen den chauffeur die de aanrij ding had veroorzaakt, is proces-verbaal opgemaakt. Omtrent de auto-botsing, op den oprit van de Waalbrug, vernemen wij nader, dat de Brabantsrha auto afkomstig was uit 's-IIertogenbosch, Van de inzittenden bleef de bestuurder, de heer van Laken! ongedeerd. De overigen, mevrouw van L'aken, haar zuster en haar nicht werden min of meer ernstig gewond. Na geneeskundige behandeling door dokter Van der Werf zijn de gewonden naar 's-Hertogen- bosch vervoerd. Pater Stokman uit Lent. die zicl\ in de taxi bevond, liep een aantal snijwonden op. Beide auto's waren zoodanig beschadigd, dat zi] moesten worden weggesleept.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7