|Mji Kantongerecht te Alkmaar. met de Wereldoorlog tegen den opium. ZITTING VAN VRIJDAG 24 JULI 1936. Heerhugowaar tl. DAT LIEF MET EEN SISSER AF. De. chauffeur Paul Rijnberg uit Grootschermer bereed op 21 Mei aldaar den Kanaaldijk, onder een stevige bries en had alstoen het ongeluk een wiel rijder uit Limmcn, do 16-jarige piepers-grabbelaar .lan Olbers aan te rijden, voor welk feit hij thans terecht stond. De chauffeur scheen echter geen lust te hebben, de schuldvraag met een hartgrondig ja te beantwoorden en beweerde dat Olbers, vermoede lijk door don harden wind en gebogen over het stuur, niet voldoende had opgelet, maar Jan 'n niet al te snugger uitziend type, deed zoo goed en zoo kwaad als het kon, z'n woordje en zei: Hai, dat was Paulus dan, hai gaf 'n saispjong na main toe, ir.aaj ik hield goed jechsterwijl zijn Limmer vriend Boon dit verhaal nog wat aandikte en oreerde: Hai, (Paulus) gaf 'n saispjong en hep„te kort oitteweke, en toe benne ze natuujek teugeme- kandej annegaan. Mr. de Groot was de meening toegedaan, dat Rijnberg in dit precaire geval had moeten stoppen en requircerde f10 boete of 8 dagen, welke straf door den Kantonrechter werd gereduceerd tot f5 boete of 5 dagen. He erhugo waard. ALS HET ZONDAG IS EN HEEL MOOI WEER EN KERMIS IN DE WAARD. Op Zondag 14 Juli (1916, meneer de waarn. ambte naar vertoefde vermoedelijk in den geest nog bij den rampzaligen watersnood, dus hier werd 20 jaar bij gevoegd), een der als het duinzand zoo talrijke kermiszondagen in de Iieerhugowaard, in de wande ling genaamd de blauwe reiger-polder, bevond zich aldaar ook de landbouwer Jan Kostelijk uit Oud karspel in zijn super de luxe Sedan op den Middel weg, terwijl uit den Basserweg op zijn rijwiel aan kwam peddelen de heer Jan Jongkind, rijwielher steller te plaatse. Het staat vast dat een van deze beide heeren niet voldoende uit zijn doppen keek en kwam Jongkind in aanrijding met het vehikel van Kostelijk, waardoor hij tegen de vlakte kwakte en, behoudens een lichte beschadiging van zijn rij wiel, zijn beste kermisbroek op de knie een zoo goed als onherstelbare wond werd toegebracht. De zaak werd politioneel zaakkundig onderzocht en mijnheer Jan Kostelijk werd de rol van het justiti- eele slachtoffer toebedeeld. Hij stond dan heden terecht en refuseerde alle schuld, die hij overscha kelde op Jan Jongkind, omdat hij absoluut niet op den auto had gelet, en dat terwijl er ruimte genoeg overbleef, en Kostelijk met ijver den claxon had bespeeld. Er was een getuige a charge, M. Blauw en een in het voordeel van den verdachte, Cornelis de Geus, dus in dit opzicht waren partijen wel zoo wat gelijk, maar de doorslag gaf de vernielde feestpantalon, door vader Jongkind, welke heer optrad voor zijn minderjarigen stamhouder met betrekking tot de eisch om schadevergoeding was meegedragen, gaf den doorslag. Deze broek, hoewel niet gloednieuw, bleek onherstelbaar verloren te zijn en zou zelfs stoppage geen redding kunnen brengen. Mr. de Groot, de vurige stuurkransdraaier en goed onderlegd technicus, die meer van het auto mechanisme weet dan het onderscheid tusschen een motorslinger en een Dunlopband, fulmineerde duch tig over de roekelooze automobilisten en hoewel hij sommige verklaringen cum gra no salis accepteerde, achtte hij in casu een ernstige straf noodzakelijk, requireerde alzoo 130 boete subs. 20 dagen, benevens ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 3 maan den. Na deze leelijke klap op de vuurpijl verklaarde de fung. ambtenaar nog geen bezwaar te hebben tegen de ingestelde eisch tot schadevergoeding be treffende de beschadigde pantalon tot een bedrag van 7 gulden. Over 1 week uitspraak. Iieerhugowaard. DEER WIST HIJ KREK NIKS VAN OF. Als algemeen bekend staand, mag worden veron dersteld, wanneer vrouwen 't op haar praatspieren krijgen, er geen stoppen aan is, maar de mannen staan bekend om hun zwijgzaamheid. Uitzonderin gen bevestigen do regel en de 46-jarige tuinder uit Iieerhugowaard, was zulk een ongunstige uitzon dering. Luister maar. Onze Dirk dan, was bekeurd, daar hij op 9 Juni twee strafbare feiten pleegde, toen hij zich op z'n fietsie voortbewoog. Ten eerste gaf hij bij 't veran deren van richting geen teeken en ten tweede kneep hij de bocht veel te links af. De kantonrechter raakte al direct in dispuut met Dirk, want Dirk was niet in de Blauwe Reigerspol der, maar in Venhuizen geboren. De vlieger ging niet op, want Venhuizen is Gem. II.H.Waard en dat weet iedereen, zei de ambtenaar. Toen begon Dirk ongevraagd te praten en de stortvloed van woorden bleek met geen 10 heeren rechters te stuiten, zoodat Naar het Engelsch door A. E. W. Mason 48. Met een rilling van angst wendde Jim de oogen van haar af. en werd met een kleine, zon derlingen schok gewaar, dat Betty hem met ge spannen aandacht had gadegeslagen, als be kommerde zij zich niet zoozeer om het gevaar van Ann,. dan wel om hetgeen hij daarvan dacht Intusschen had Ann haar besluit genomen. „Ik zal u terstond het weinige vertellen, wat er te vrtellen is", verklaarde zij. De woorden klonken dapper genoeg, doch verder scheen hét met haar dapperheid gedaan. Zij had de korte ondervraging met kennelijke uitdaging uitge lokt. Zij eindigde in een nauwelijks hoorbaar ge fluister. Evenwel, zij slaagde er In, haar ge schiedenis ten einde te brengen, terwijl zij tegen den deurpost geleund stond Haar stem werd van lieverlede vaster toen zij voortging, en eenmaal krulde een glimlach van vermaak wrerkelijk haar lippen en straalde haar uit de oogen, waardoor kuiltjes in haar wangen voor den dag kwamen Tot ongeveer achttien maanden geleden had zij met haar moeder," een weduwe in Dorsetshire gewoond, een paar mijlen achter Weymouth. Het tweetal leefde in benarde omstandigheden. Want iedereen bang werd, dat Dirks liefelijk spreekorgaan nooit meer gesloten zou worden. Eenige damesclien- ten keken met merkbare allures, zoo zijn niet wij, maar de mannen naar alle kanten uit. Toen men hem dan toch ten laatste het zwijgen wist op te leg gen, nam Mr. de Groot z'n kans waar, gauw zijn re quisitoir uit te spreken, alvorens er 'n tweede spreek- woede zou uitbarsten en eischte f 4 of 4 d. voor 't richtingverzuim en f 6 of 6 dagen voor het verkeerd de bocht omrijden. Dirlc voerde nog aan dat er absoluut geen verkeer was en dat hij dacht, dat 't dan wel mocht. Uitspraak f 4 of 2 d, en f 2 of 1 cl. Dirk tikte meteen af en verdween onder groote hilariteit. St. Pancras. VOOR DIE CENTEN HADDEN ZIJ SAMEN NAAR DE BIOSCOOP KUNNEN GAAN. Op één van de weinig zomersche Zondagen, die ons arme kikkerkindeke telt, was de kuiper van Br. op Langendijk, Adrianus Nijgh met z'n echtgenootc een wandeling gaan maken. In Sinte Reep aangeko men, zetten zij zich op 'n stuk weiland neer, recht tegenover een dienstdoende veldwachter. Dit land was 't hooiland van een zekere D. de Goede. Het rustende echtpaar echter werd wreed gestoord in hun vredige bedoening, daar een procesverbaal werd opgemaakt voor 't zich bevinden op verboden grond. Pipa Nijgh trachtte nog door de mazen heen te glip pen, daar hij beweerde, dat volgens zijn dagvaar ding de namen niet klopten en hij z'n eigen vrouw nu niet kende en zij had nog wel een mooi rood hoedje op, doch het succes was nihil. De eisch echter was zeer meevallend, daar man zoowel als vrouw ieder slechts 50 ct. boete kreeg of 1 dag. Verd. vond 't een duur zitje, ja voor die gulden had hij naar de bioscoop gekend. Uitspraak conform. HET WERK VAN DE INTERNA TIONALE OPIUM-POLITIE. GE- WETENLOOZE PLANTERS GE VEN HUN KOELIES VERDOO- VENDE MIDDELEN. (Bijzondere correspondent i e). GENEVE, Juli 1936. De nieuwe opiumconferentie, die op het oogenbik in Genève vergadert, roept weer eens een interessant hoofdstuk in ternationale criminaliteit in de herinne- ring. Zooals hekend valt opium om zijn narcoti sche uitwerking onder de wet op de verdoo- vende middelen. Daar het opiummisbruik vooral in China en den Oriënt bloeit, werden in het jaar 1912 de verdragsstaten door de Internationale Opiumconventie verplicht, de productie van opium, alsmede den in- en uit voer te regelen, den handel in dit product slechts aan bepaalde'persónen toe té staan en op dezen handel een wakend oog te hou den. I-Iet Verdrag van Versaillcs van het jaar 1919 ging nog een stap verder en maakte de ze conventie voor alle signataire mogendhe den van kracht. Met de controle van deze overeenkomst werd de Volkenbond belast. Een permanente commissie roept nu van tijd tot tijd opiumconferenties bijeen. TEGEN ONGEOORLOOFDE PRO DUCTIE EN SMOKKELHANDEL. Aan de laatste opiumconferentie werd deelgeno men door 40 staten, Deze conferentie hield zich hoofd zakelijk bezig met het beperken van de aanbouw- vlakten van maanzaad en de verdeeling van den opium over de verschillende landen voor medische doeleinden. De huidige conferentie houdt zich nu in de eerste plaats bezig met de onderdrukking van de ongeoorloofde productie en de bestrijding van den smokkelhandel. Want de statistieken wijzen uit, dat er nog steeds veel te veel opium geproduceerd wordt, hoewel de opiumproductie in de laatste tien jaren tengevolge van de opiumconventie reeds aanzien lijk is afgenomen. Terwijl er in 1924 nog bijna 9 mil- lioen K.G. opium werd verwerkt, schat men in de laatste jaren de wereldprodutie op ongeveer IV2 mil- mevrouw Upcott zag zich geplaatst in den on- gelukkigsten toestand, di ein Engeland voor dames kan bestaan. Zij had een kleine bezit ting, die tot den laatsten steen was bezwaard, en die zij eindelijk niet langer kon houden. Wat Ann betrfeft, in de buurt waar zij woonde meen de men dat er als artiste wel wat van haar te recht zou komen. Het landgoed werd voor een appel en een ei verkocht, en bij den dood van haar moeder, trok zij met een vrij ledige beurs en een zak vol van de stoutste verwachtingen naar Londen. „Ik had een jaar noodig om te leeren hegrij pen, dat ik altijd een amateur zou blijven, Ik telde mijn geld eens na. Ik had drie honderd pond overgehouden. Wat zou ik daarmee doen? Het was niet genoeg om een winkel op te zetten. Van den anderen kant, was het denkbeeld, on dergeschikt te moeten zijn, mij ver van aange naam. Ik besloot dus, tien wilde prikkelende dagen te Monte Carlo door te brengen en een fortuin te maken of alles te verliezen. Het was toen zij op dit punt gekomen was, dat de glimlach was verschenen en haar oogen wa ren begonnen te dansen. „En hetzelfde zou ik weer doen", riep zij zonder het minste berouw uit. „Ik had mijn le ven lang geen voet buiten Engeland gezet doch ik kende mijn school-Fransch zeer goed. Ik kocht een paar japonnen en hoeden, en ging op reis. Ik had een vrrukkelijken tijd. Ik was negentien jaar. Alles, van af de slaapwagens tot aan de croupiers toe, bracht mij in verrukking. Ik nam mijn intrek in een van de kleinere hotels op den heuvel. Ik ontmoette een paar menschen die ik kende en deze verschaften mij een introductie voor de Sporting Club. O, er waren massa's menschen, die niets liever schenen te verlangen dan aardig en vriendelijk tegen mij te zijn!" riep zij uit. Pipa betaalde direct, dit wil zeggen: moeder de vrouw kwam met de buul voor den dag. Bergen. VAN PECH GESPROKEN. Uit pure liefdadigheid had de los-arbeider Gerardus Abo de bak fiets van 'n ouden man overgenomen, daar hij beter deze zware kar kon trappen dan de oude baas. Doch daar dit 'n driewieler was, en deze niet was voorzien van 2 goed brandende lantaarns, aan den voorkant en een rood achterlicht, liep hij in Bergen tegen den lamp, want Boltjes had hem in de smiezen. Gerard, die 'n geloofwaardigen indruk maakte ondervond alle mogelijke clementie voor zijn zin voor liefdadigheid, wijl de eisch slechts f 2 of 1 dag en f 1 of 1 dag luidde, want wet is wet. Uitspraak conform. Heerhugowaar cl. HIER KOMT VAN UITSTEL HEUSCH GEEN AFSTEL. Op 9 Juni zou de bollenkweeker Kamp van Winkel z'n zieke knecht, die geopereerd was, per auto naar huis vervoeren, doch werd in Heerhugowaard aange houden door den gem. veldwachter Visser ter con troleering van zijn remmen. Na deze proef hleelc 't dat de wagen op 'n gang van 30 K.M. ruim 11 meter doorslipte. Kamp was lang niet tevreden, want zoo zeide hij, veelbeteekenend, de vorige dag was er in Alkmaar ook al een proef genomen en toen doorstond ik de Alkmaarsche aanval glansrijk, hm, hm; bovendien, hoe kan ik nu met 'n pas geopereerde een remproef afleggen. Ja, de heeren rechters vonden het beter de zaak aan te houden tot over 14 dagen. lioen Kg. Hiervan worden 215.000 Kg. voor de ver vaardiging van morfine, heroine en kodeïne gebruikt, terwijl ongeveer 15000 Kg. voor medische doeleinden worden verwerkt. Over de rest zwijgt de geschiede nis. Uit deze cijfers blijkt, dat de controleerende orga nen van de Geneefsche opiumconventie nog talrijke problemen op te lossen hebben. In China Het zoo verderfelijke opiumschuiven, dat zooals bekend droom-hallucinaties te voor schijn roept en tenslotte tot lichamelijk ver val leidt, was in China in de 16e eeuw nog zoo goed als onbekend. Eerst de zucht naar winst van de Portugeezen bracht dit verdoo- vende middel in groote hoeveelheden naar het Hemelsche Rijk. Reeds keizer Joeng-sjen heeft in het jaar 1729 wetten tegen het opium schuiven uitgevaardigd. Op het oogenblik van den opiumoorlog met de Engelschen, nu hon derd jaren geleden, sprak keizer Tao-koeng, toen men hem dwong, den invoer van dit verdoovend middel toe te staan, de schoone woorden: „Ik kan den invoer van dit vergif niet verhinderen; verdorven menschen, die slechts denken aan winst, maken de vervul ling van mijn wenschen onmogelijk, maar niets kan mij er toe dwingen, mijn inkomsten uit de ellende van mijn volk te putten. In 1839 liet de vice-koning van Kanton, Lin Tse-su, meer dan 20.000 kisten opium uit het bezit van de Engelsche Oost-Indische Compagnie in zee gooien. Talrijk zijn de maatregelen, die in China tegen het opiummisbruik genomen zijn. In den laatsten tijd sticht men honderden „opvoedingsgestichten". De opiumschuivers worden nauwkeurig geregi streerd en krijgen op aanwijzing van den staat een zekere hoeveelheid opium toegewezen. Zij zijn ech ter verplicht, op bepaalde tijden in een van deze „opiumhospitalen" te verschijnen en zich aan een ontwenningskuur te onderwerpen. Zoo hoopt China in 1940 geen opiumschuivers meer te bezitten, te meer daar clandestiene opiumschuivers met den doodstraf bedreigd worden. Deze doodstraffen wor den intusschen minder toegepast ten aanzien van verstokte opiumschuivers, dan wel ten aanzien van personen, die heimelijk opium vervaardigen of transportceren. Een enquête. Hand in hand met de bemoeiingen van de Ge neefsche opiumconventie gaan de bemoeiingen van wetenschappelijke en sociale zijde. Het is bekend, dat gewctcnlooze plantagebezitters in het Verre Oos- „Dat kan ik-mij uitstekend voorstellen'', merk te Hanaud droogjes op. „O, maar het waren heele nette menschen", vulde Ann aan. Haar gelaat straalde, hij de herinnering aan dien korten, genolvollen tijd. Zij had voor het oogenblik totaal vergeten welke, zware verdenking op haar rustte, of zij speelde comedie met een ongekunsteldheid, zooals Ha naud gedurende zijn geheele lange loopbaan van ondervinding, zelden of nooit moest hebben hij- gewoond. „Daar was hijvooheeld een croupier aan te trente-et-quarante tafel in de groote zaal, en ik trachtte altijd, een plaatsje vlak naast hem te krijgen. Want hij lette op, dat niemand mij mijn geld ontfutselde en zoo meer, en wanneer ik ge wonnen had. harkte hij mijn winst altijd netjes naar mijn stapeltje, of nam er van tijd tot tijd iets af. Ik was reeds vijf weken daar, en mijn fortuin was tot vier honderd pond aangegroeid. Toen braken er droeve verschrikkelijke avonden aan en ik verloor alles, op dertig pond na, die ik in het hotel veilig had weggestopt". Op een afstand, knikte zij met haar hoofd tegen Jim. „Mijnheer Frobisher kan u omtrent dien laat sten avond alles vertellen. Want hii zat naast mij, en trachtte mij letterlijk een cadeautje van duizend francs in de handen te stoppen". Hanaud liet zich evenwel niet van de hoofd zaak afbrengen. „Dat mag liij mij later eens vertellen", zeide hij, en hervatte zijn ondervraging. „Hadt u Wa- berski vóór dien avond ontmoet?" „Ja, veertien dagen eerder. Doch ik kan mij niet meer herinneren, wie hem aan mij voor stelde." „En mademoiselle Harlowe?" „Mijnheer Boris had mij een paar dagen daar na in de hal van het Hotel de Paris aan Betty voorgesteld. -„Haha!" zeide Hanaud. Met een bijna on len het opiumschuiven onder hun koelies in do hand werken, om hen dan zooveel te meer te kun nen uitbuiten. Dikwijls verbreiden deze elementen, de meening, dat er van dit verdoovend middel een bijzondere heilzame werking zou uitgaan en be scherming tegen alerlei ziekten zou bieden. Een enquête in de gebieden, waar het schuiven van opium gebruikelijk is, heeft nu aangetoond, dat de meeste eigenaars van plantages en mijnen de voorkeur geven aan koelies, die geen opiumschui vers zijn. Het resultaat van deze enquête, die van Frankrijk uit was ingeleid, geeft den autoriteiten nu de mogelijkheid, tegen onmenschelijkc en mis dadige elementen onder de plantagebezitters ener giek op te treden. Bovendien acht men het te Genève noodzakelijk, de menschen te wijzen op de schadelijkheid van het opiumschuiven en deze lieden, die meestal te arm zijn, om er een huisgezin op na te houden, een bolero sociale positie te verschaffen, die hun een huis houding met vrouw en kinderen mogelijk maakt. HOOGWOUD AARTSWOUD. Wij ontvingen van den heer P. Bossen, oud-direc teur Zeevaartschool te Alkmaar, een beknopte kroniek van de dorpen Aartswoud en Hoogwoud. De heer Bossen is geboren te Aartswoud en zooals hij in zijn voorwoord schrijft, heeft de liefde voor zijn geboorte plaats, waaraan de aangenaamste herinneringen aan zijn jeugd bewaard zijn gebleven, hem er toe ge bracht dit samen te stellen. De schrijver begint bij het verdrag tusschen Graaf Floris V en de Hoogwou den, dat in 1288 op het slot Toorenburg (Alkmaar) gesloten werd. Achtereenvolgens wordt behandeld de naam Eerts- woude, Graaf Willem II, de Bedijking, Watersnood in 1678, Dorpsgezicht, Eertswoude in 1726, Kerktoren, de Scheepvaart te Aartswoud in de 17e eeuw, De Zeevarende Beurs en de Bezittingen, Tiendrecht, Do wijzenhorn, De ringsloot of Langereis, De Nieuwe Dijk, De Weel, de Weelpolder, de Braak, de Kolk van Dussen, de. Bedijkte Boezem, Galgenveld of Galgen- wijzend, de eerste Molen, de Molenkolk, de Eertswou- der Sluis of Binnengouwersluis, de Kolk bij Aarts woud met de Nollesiuis. Tenslotte nog iets over de prijzen van landhuur en producten. Over Hoogwoud begint schrijver over het ontstaan van den naam. Van zeer ouden datum was het Holt- woude, Hoigtwoude en Hoogholtwoude. Achtereenvol gens Het graf van Graaf Willem II, gevonden op de Koningspade, de Heer van I-Ioogwoude Everard Huis te Hoogwoude, Stadsrechten, Grootteen Bevolking,Do Weere of Whercn, Kerk en Toren, Doopvont van Radbout, Eerste Hervormde Predikant, de laatste predikant, de Regeering van Hoogtwoude en Eerts woude, het Raadhuis en het Gemeentewapen. Het geheel is verlucht met twee duidelijke foto's en wel van Eertswoude 1726 en Hoogtwoude 172G en een zeer duidelijke kaart van 1683. Het is zeer duidelijk en overzichtelijk en vlot geschreven. De schrijver heeft zich zeer verplicht met het samenstellen hier van, waardoor veel moois en 'schoons, voor het nage slacht bewaard is gebleven. Het is niet in den handel verkrijgbaar. OUDE N1E D O RP Plaatselijk Belang. Vrijdagavond vergaderde de vereen.- plaatselijk be lang ten lokale van den heer Feijs. Voorzitter de heer G. de Heer. Secretaris de heer Buddendorf. De voorzitter opent de vergadering en heet allen welkom. Hierna worden de notulen gelezen en goed gekeurd. De rekening 19351936, nagezien door de heeren C. van Zoonen en A. Blokker wordt in orde bevon den. In kas was f 31.01. De ontvangsten hebben be dragen f 18S.S5 en de uitgaven f 18S.33, zoodat op het einde van liet boekjaar nog f 31.53 in was was. Bij de hierna volgende bestuursverkiezing ter voor ziening in de vacature M. Poen (niet herk.) wordt de heer Biersteker gekozen, die zijn benoeming aan neemt. De voorz. feliciteert den heer Biersteker met zijn benoeming. Ten aanzien van de kermis wordt besloten om we derom evenals vorige jaren kinderspelen te houden terwijl tevens getracht zal worden om een voetbal wedstrijd Oude- Niedorp-N. Niedorp te organiseeren. De volksspelen zullen dit jaar niet plaats vinden. De heer Van Zoonen merkt te dien aanzien op, dat zuinigheid moet worden betracht in verband met de te houden tocht van ouden van dagen, daar de sub sidies hiervoor verminderen. T.a.v. de kinderspelen wordt o.m. het idee, geopperd om hinderniswedstrij den te houden met de fiets. Besloten wordt de tocht van ouden, van dagen te doen doorgaan. Het bestuur had reeds bij de I-labo prijsopgave gevraagd voor een tocht naar het Gooi. De prijs hiervoor viel niet tegen. Na eenige discus sies wordt besloten om deze tocht op denzelfden voet te doen plaats hebben als vorig jaar. Hierna volgen nog eenige besprekingen van huis- houdelijkcn aard, waarna de voorzitter de vergade ring sluit. merkbaar schouderophalen wierp hij een blik naar Jim. Het werd inderdaad hoe langer hoe duidelijker, dat Ann met opzet door' Waberski binnen dien huishoudelijken kring was gevoerd,- als een deel van een zorgvuldig overlegd plan, waaraan te zijner tijd uitvoering zou worden gegeven. „Wanneer sprak Waberski voor de eerste maal met u er over. dat gij moest trachten, voor goed bij mademoiselle Harlowe te kunnen blij ven?" vroeg hii. „Dien laatsten avond", antwoordde Ann. „Hij had tegenover mij gestaan, aan de andere zijde van de trente-et-quarante tafel. Hij bad gezien dat ik alles had verloren." Juist", gaf Hanaud te kennen, met het hoofd knikkende. '„Hij achtte het juiste oogenblik aan gebroken". Hij strekte zijn armen uit en liet zijn handen tegen zijn dijen vallen. Hij deed als een dokter, die bij een hopeloos geval gehaald is. Hij keerde zich half van Ann af. zijn schouders latendo neerhangen en de oogen zoekend op de vierkan te steenen in de hal gericht. Jim kon niet an ders gelooven, dan dat hij op dit oogenblik bezig was met zich zeiven uit te maken, of hij het meisje in hechtenis zou nemen of niet. Doch Betty trad tusschenbeide. „U moogt geen verkeerde gissingen maken, mijnheer Hanaud". wendde zij zich snel tot deze „Er kan geen twijfel bestaan, dat monsieur Bo ris dien avond, tegenover Ann het onderwerp voor de eerste maal aanroerde. Doch ik had er zoowel met mijn tante als met monsieur Boris reeds over gesproken, dat ik zeer gaarne een vriendin van miin eigen leeftijd zou willen heb ben, die bij ons kon komen wonen, en ik had reeds melding gemaakt van Ann." (Wordt vervolgd)

Schager Courant | 1936 | | pagina 6