et huis INGEZONKEN /TUKKEN De Langendijker Groentenveilingen. jlijl met de RADIO Een zeer ongunstige toestand voor den aardappelhandcl de sterk optredende aardappelziekte daarvan de voornaamste oorzaak lage prijzen tomaten ook zeer laag in prijs bloemkool beste prij zen, doch weinig aanvoer geringe aan voer wortelen prijzen afwisselend flinke aanvoer van roode kool, doch min der van gele en witte kool prijzen laag deels onverkoopbaar weinig aanvoer van rabarber grootere aan voer van slaboonen zakkende prijzen sterk uiteenloopende prijzen voor snij- boonen dure druiven geen hooge prijzen voor bieten redelijke prijs voor tuinboonen aanvoer uien: te lage prij zen. De lering Loosduinen—Rotterdam van de Veilin gen zond een telegram aan den Minister van Land bouw, waarin Z.E. bericht werd, dat wegens de ge brekkige export van tuinbouwproducten, door veel te gering betalingscontingent in het derde kwartaal 1936 op den veilingen zich het volgende beeld ver toont: dat dagelijks honderdduizenden komkommers en massa's andere artikelen onverkocht blijven, ter wijl deze producten in Duitschland voor hooge prij zen zijn te plaatsen. Voorts, dat talloozen onzer tuin ders in hun eerste levensbehoeften niet meer kun nen voorzien en massaontslagen van arbeiders nood gedwongen dagelijks plaats vinden. Zoo is de toestand van de tuinbouwers in het West- land. Hier is hij niet veel beter. Hoofdzaak is hier nog de aanvoer van vroege aardappelen. Daarmee gaat het buitengewoon slecht. De ziekte is de laat ste weken in zoo ernstige mate opgetreden, dat het in geen jaren zoo erg is geweest. De voortdurend on gunstige weersgesteldheid heeft de ziekte buitenge woon in de hand gewerkt, zoodat tal van partijen werden aangevoerd, waarin zich „ziek" vertoonde. Afkeuring van vele partijen was daardoor aan de orde van den dag. Deze toestand werkte uiterst be klemmend op een gezonden en vluggen handel. De tuinders werden voorzichtig in het aanvoeren van hun product; de koopman, door schade cn schande wijs geworden, is uiterst voorzichtig. Meermalen bleek het, dat toen de gekochte partijen, bestemd voor overzee, aan de havens kwamen, die ook al door de ziekte waren aangetast, hoewel er bij het aanvoeren ter markt nog geen enkel ziekteverschijn sel aan viel te bespeuren. Dubbele vracht, sortee- ringskosten cn wat dies meer zij waren daarvan het gevolg, en de handel stokte. Aan de vraag kon niet meer worden voldaan cn er komt maar weinig voor de aardappelen terecht. Gelukkig dat er door de Ned. Groenten- cn Frui leent ral e een regeling is ge troffen, waardoor de tuinders verzekerd zijn, althans den minimumprijs uitbetaald te krijgen. Als gevolg van dezen toestand was de aanvoer van aardappels deze week sterk achteruit geloopen, in liet bijzonder van Schotsche muizen. Aanvankelijk ging het nog vrij goed en kon voor Schotsche mui zen nog tot f 3.50 worden gemaakt. Bonken brachten van f 1.502.50 op, terwijl voor drielingen f 2 of iets meer werd betaald. Ook voor Eigenheimers werd een lagere prijs besteed, n.1. f2.50—f2.S0, terwijl blauwe Eigenhei mers ongeveer tegen hetzelfde bedrag werden ver kocht. Voor ronde Duken werd fl.60 betaald. Tomaten deden het deze week ook weer slecht. De hoogste prijs, welke voor de A-sortecring werd betaald, was f4.80. B bracht in maximum f5.80 op; in 't laatst der week was de noteering echter f 1. lager, C werd voor f3.30—f4.30 verkocht en CC. voor f22.70. De aanvoer was minder dan de vorige week. Voor bloemkool werden beste prijzen besteed. J-Iet is alleen maar jammer, dat er hier zoo weinig wordt geteeld. De aanvoeren hebben voor den handel als zoodanig maar weinig beteekenis. Voor de mooiste cn grootste van de eerste soort werd van f 17 tot ruim f 19 betaald, kleinere brachten iets minder op. Tweede soort, welke aanvankelijk voor f4 a f5 werd verkocht, bracht op het laatst der week f9 a f 10 op. De aanvoer van wortelen was niet groot. De prijzen waren nogal afwisselend. Boswortelen brach ten van f3—f5.50 op; losse wortelen, welke aanvan- vankolijk f8 golden, werden later voor f4.60 ver kocht. Verder kwamen verschillende vroegere koolsoor ten ter markt. Er kwam heel wat roode kool. Van gele en witte kool kwam er nog maar weinig. Roode kool bracht in het begin der week al geen hoogen prijs op: voor de mooiste werd tot f3.60 betaald, minder gezochte, groote, bracht f2.30 of iets meer op. Doch deze prijzen konden zich niet handhaven. De mooiste van ongeveer 3 pond werden n.1. voor f 2.20 f2.60 verkocht, terwijl de grootste tot fl teruglie pen. Bij eenigszins stijgenden aanvoer treedt prijs FEUILLETON Naar het Engelsch door A. E. W. Mason 49. Hanaud zag liaar wantrouwend aan. „Na zulk een korte kennismaking, mademoi selle?" Betty liet zich evenwel niet uit het veld slaan. „Ja. Van het eerste oogenblik af, voelde ik mij zeer lot haar aangetrokken. Zij was geheel al leen. Het was duidelijk, dat zij van onzen eigen stand was. Dit zijn alle goede redenen, waarom ik m'oog op haar liet vallen En de 4 maanden die zij bij mij is geweest, hebben aangetoond, dat ik mij niet heb bedrogen". Met een uitdagend hoofdknikje tegen Hanaud was zij op Ann toegetreden. Hanaud beant woordde haar met een grijnslach en nam ziin toevlucht tot het Engelsch. „Dat kan ik dus in mijn zak steken en 't voor loopig er mee doen, zooals mijn waarde vriend Ricardo zou zeggen. Zoo is 't immers door u bedoeld? Welnu, tegenover trouw staat de we reld machteloos". En hij maakte een voorkomend buiginkje tegen Betty Hij had Betty nauwelijks duidelijker te verstaan kunnen geven, dat haar daling in, terwijl het zelfs voorkomt, dat sommige partijen onverkoopbaar zijn en doordraaien. Van gele kool is de aanvoer veel geringer. Toch wou het met den handel in dit product niet vlotten. In het begin der week ging het nog vrij bevredigend, doch later werd de mooiste kool voor f2 en f2.20 verkocht en de minder gezochte, de groote voor fl of iets meer. De aanvoer van witte kool was iets grooter. Aanvankelijk noteerde deze nog van fl.70 f2.30, doch later lagen de prijzen tusschen f 1.10 en fl.50, met voor sommige partijen 1 of 2 dubbeltjes daar boven. Met de rabarber is het weldra afgeloopen. Wat aangevoerd werd bracht f2f2.30 op. Er werden deze weck al meer slaboonen aange voerd. De prijs ervan was zakkende. Ingezet met een noteering van f 12.50 a f 12.60 aan de Broeker veiling werden deze prijzen successievelijk lager, zoodat op het eind der week f 8.40f 11 werd betaald. Snijboonen brachten sterk afwisselende prijzen op: er werden er voor ruim f 12 verkocht en ook (Za terdag) voor f3.30—f3.40. Tuinboonen werden in het bijzonder aan de vei ling te Noordscharwoude aangevoerd. De prijzen waren het vorige jaar lager. De mooiste brachten nu f3.20—f3.50 op. De aanvoer van bieten was nog niet erg groot, de prijzen ervan zeer afwisselend. De prijzen lagen tusschen f0.60 en f3.10. Voor druiven werden góede prijzen betaald: voor Frankcnlhalers word f 43 tot ruim f 48 besteed, voor Alicante f 41 a f 42. Aan beide veilingen wercl zilvernep verhandeld. Ze bracht ongeveer f5 op. Drielingen werden verkocht voor ruim f4 en uien voor ruim f2. Gele nep werd geveild voor f4.90 tot f 5.20. WOENSDAG 29 JULL HILVERSUM (1875 M.) VAR A-uitzending; 10.0010.15 v.m. VPRO. 8.00 Grampl; 9.30 Keukenpraatje; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Voordracht cn Grampl; 12.00 Orgelspel; 12.30 VAR A-Orkest; 1.301.45 Grampl; 2.00 Grampl; 2.30 Voor de vrouw; 3.00 Kinderuur; 4.30 Grampl; 6.00 Dansmuziek; 6.25 Schaakcauserie; 6.30 Vervolg dans muziek; 7.00 Sport; 7.15 De Flierefluiters mmv. so listen; 7.40 Schaakcauserie; 8.03 Berichten; 8.05 Be richten A.N.P.; VARA-Varia; 8.15 Operette-uitzending (Gr.pl.); 9.00 Radiotooneel; 9.15 VARA-Orkest; 10.00 Berichten A.N.P.; 10.05 Grampl; 10.15 SchaaVcause- rie; 10.20 VARA-Orkest; 11.00—12.00 Dansmuziek. HILVERSUM (301 M.) NCRV-uitzcnding. 8.00 Schriftlezing; S.159.30 Gr. pl; 10.30 Morgendienst; 11.0012.00 Meisjeszangkoor 12.15 Grampl; 1.00 Kwintetconcert; 2.30 Voor post zegelverzamelaars; 3.003.45 Grampl; 4.00 Orgelspel; 5.00 Kinderuurtje; C.00 Zendingspraatje; 6.30 Afge staan; 7.00 Berichten; 7.15 Declamatie; 7.45 Repor tage; S.00 Berichten A.N.P.; 8.15 Kon. Mil. Kapel; 9.15 Causerie: Zelfopvoeding; 9.40 Vervolg concert (Om 10.05 Berichten A.N.P.); 10.3011-30 Grampl; Na afloop Schriftlezing. DROITWICH (1500 M.) 11-20 F. Lionel Jolins en zijn orkest; 12.20 Orgelspel; 12.50 Grampl; 1.20 Het Oxford New Theatre Orkest; 2-20 Geiser cn zijn orkest; 3.05 Pianorecital; 3.35 Het Sted. Harmonie-orkest Cheltenham, mmv. soliste; 4.20 Vesper; 5.10 Grampl; 5.35 Dansmuziek; 6.20 Berichten; 6.50 Operaconcert mmv. solisten, koor en orkest; 7.50 Dansmuziek; 8.20 BBC-orkest mmv. so list; 9.40 Trioconcert; 9.50 Berichten; 10.20 Cabaret- programma; 10.50 L. Bridgewater's Kwintet; 11.35 12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Grampl; 11.20 en 12.35 Orkestconcert; 2.50 Concert; 4.20 Grampl; 5.50 en 6.50 Orkestconcert; 8.20 Zang; 9.05 Radiotooneel; 11.05—12.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN (456 M.) 6.20 Orkestconcert, en mandolineconcert; 8.20 Blaas- concert; 9.20 Populair concert; 10.20 Kamermuziek; 11.20 Hans Bund's orkest; 12.20 Reportage; Orkest concert; 2.20 Grampl; 3.20 Schumann-orkest; 4.20 Reportage. Orkestconcert; 6.20 Grampl; 8.30 Operette- uitzending; 10.201.15 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.; 12.20 Dansmuziek; 1.20—2.20 Klein-orkest; 5,20 en 6,20 Grampl; 6.50 Klein-orkest; 8.20 Sympho- nieconcert; 10.3011.20 Dansmuziek; 4S4 M.: 12.20 Klein-orkest; 1.30—2.20 Dansmu-ziek; 5.25 Omroep orkest; 6.35 Grampl; 8.20 Omroeporkest en radiotoo neel; 10.3011.20 Grampl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) S.30 Militaire muziek. Hierna berichten en dans muziek; 10.20 Berichten; 10.35 Reportage; 10.50—1.15 Populair concert en dansmuziek. tusschenkomst de inhechtenisneming van Ann had voorkomen; of Ann zelve, dat hij haar voor schuldig hield. Ieder van de aanwezigen hechtte die beteeke- nis aan zijn woorden. Zij stonden dom te kijken, nu eens hier, dan naar daar, en wisten niet waarheen de oogen te wenden; tot zich te mid den van hun verlegenheid een klein, geheel on gelegen incident voordeed, dat het gedwongene in den toestand nog- verergerde. Een meisje, dat een groote kartonnen doos met den naam van een mode-magazijn droeg, was de treden van de stoep opgekomen en stond bij de geopende voor deur. Zij strekte de hand reeds uit naar de schel, toen Hanaud op haar toetrad. „Niet noodig te schellen", zeide hij. „Wat heb je daarin?" Het meisje stapte de hal binnen en keek naar Ann. „Tk heb het baltoilet bij mij van mademoiselle, voor het bal van morgen avond. Mademoiselle zou zijn komen passen, doch kwam niet. Mada me Grolin echter denkt dat het wel goed zal zitten". Zij plaatste de doos op een antieke kist in de hal en vertrok. „Ik was het geheel vergeten", zeide Ann, „De japon werd even vóór den dood van mevrouw Harlowe door mij besteld, en ik heb haar ééns aangepast." Hanaud knikte. „Voor het gemaskerd bal hij Madame Le Vay zeker", zeide hij. „De uitnoodigingskaart werd door mij opgemerkt tusschen de lijst van den spiegel in de kamer van mademoiselle. En in welk costuum dacht mademoiselle te gaan?" Ann deed hen allen schrikken. Zij wierp het hoofd in den hals, terwijl liet bloed haar naar de wangen steeg en haar oogen bliksems scho ten. „DE DOOD LANGS DE WEG" Geachte Red. Wil U zo goed zijn, in verband met de vele ongevallen-berichten in de bladen, bijgaand ar tikeltje onder „ingezonden" in Uw blad op te nemen? Het zij ook mij veroorloofd, eens mijn mening te uiten over dit veel besproken vraagstuk. Vol komen juist acht ik het, dat 't ontoelaatbaar moet worden geacht, maar steeds door te gaan met 't vermoorden of verminken van zoveel mensen op onze openbare wegen. Wie met een geladen pistool of geweer op de openbare weg wordt aangetroffen, kan worden verbaliseerde doch wie projectielen van enige honderden kilogrammen met een snelheid van 70 a 120 km. per uur over de weg schiet, gaat vrij uit. En nu moge een enkele bestuurder de capaciteit bezitten, een motorrijtuig bij zo'n grote snelheid te besturen, velen kunnen dat niet en zijn dus gevaarlijk, ook voor het leven van anderen. Men vraagt om meèr verkeerspolitie, maar deze vermag tegenover de snelheidsmaniakken, niets Men wenst dat geen trams of treinen onbe waakte overwegen passeren, maar onhoorbaar nader suizende auto's die soms afsluitbomen vernielen, zijn voor het verkeer niet gevaarlijk! Onwillekeurig denk ik hij het lezen van de talrijke ongevallen aan artikelen in het vroe gere „Nieuws van den Dag" redacteur dr. Eas- ton. over „De rijdende dood" en waarin werd betoogd, dat zulke grote snelheden niet konden worden gedoogd. (Toenmaals 50 a GO Kin. per uur.) Tegenwoordig verneemt men hij grotere snel heid hierover niets meer. Dat is de geest van de tijd, een soort mode, waaraan men zich gedwee onderwerpt, trots de gruwelijke wreedheden, die daar uit voortkomen. En toch, hoe velen, die de ze verdwaasdheid aan den lijve hebben gevoeld, zullen die mode vervloeken! Maar hun stem wordt overgeschreeuwd door e massa, die zich geen tijd meer gunt om te denken over' zulke kleinigheden als gebroken armen en benen of ribben, als het ten minste nog niet ernstiger is. Rijtijden-hesluiten noch uitbreiding verkeers politie kunnen hier baten, doch alleen beperking yan de snelheid. Wenst men werkelijk het aantal ongevallen op onze wegen te verminderen, tot wellicht 25 procent der tegenwoordige, dan bepale men bijv. ^en maximale snelheid voor vrachtauto's van 40 a 50, (met aanhangwagen van 30 a40), voor bussen van 50 a GO en voor alle overige motor rijtuigen met 4- of 2 wielen van 60 a 70 km. per uur. En men durve daarbij beweren: grotere snelheid kan op de openbare wegen, ook de beste niet worden toegelaten. Het algemeen bekende feit, dat op de smalle, bochtige wegen verreweg de minste ongevallen plaats hebben, zegt m.i. genoeg. Door allen, die nog rekening houden met mensenleed en mensenleven, zouden dergelijke maatregelen worden toegejuicht. Dirkshorn, Juli 1936. L. Reuvers. GEEN PARKEERVAL TE CAMPERDUIN. Geachte Redactie, De Alkmaarder C. Woud plaatst ouder het op schrift „Een parkeerval te Camperduin" een dema* gogisch stukje, waarin hij het doet voorkomen alsof een hij een strand hot el behoorend parkeerterrein feitelijk niets anders is als een „val", waarin hij ge loopen is. Wie de situatie te Camperduin kent, zal om zulke schrijverij eigenlijk verontwaardigd moeten zijn, al zal hij beter doen zijn schouders er maar over op te halen. De fabel verbreidt zich echter zoo snel, „Niet in dat van Mevrouw de Brinvilliers, mijnheer. In geen geval". Zelfs op Hanaud waren haar woorden niet zonder invloed gebleven „Ik ben niet degene die het zegt", werd ijs koud door hem geantwoord. „Doch laat mij eens kijken!" en terwijl zijn gezicht rood was van woede, waren zijn handen in een oogwenk bezig, de touwtjes van de doos los te maken. Betty deed een stap naar voren. „Reeds langer dan een maand geleden, hebben Ann en ik over dat costuum gesproken, mijnheer Het moet een waterlelie voorstellen". „Wat kan men zich ook bekoorlijkers inden ken?" vroeg Hanaud, doch zijn vingers hielden met hun werk niet op. „Kon ooit een verdenking op meer grove wij ze geuit worden?" vroeg Jim zich af. Wat ver wachtte hij in die doos te vinden? Had hij zich in het hoofd gehaald dat madame Grolin. de modiste, ook een medeplichtige van Waberski was? De geheele kleine episode was weerzin wekkend met een tikje van het beschamende. Hanaud had het deksel afgenomen en sloeg het vloeipapier op. Daaronder werd een kort bleek groen rokje van crêpe de Chine zichtbaar met een gouden gordel en een groote rosette ter zijde gestrikt. De rok was stijf gestreken, zoodat zij bij de heupen uitstond, en omzoomd door een rij wit satijnen rosetten met gouden hartjes. Om het costuum te volmaken, waren er een paar wit zij den kousen met fijne gouden klinkjes en wit satijnen schoentjes met één enkel riempje over de wreef en kleine kwastjes van hrillanten waar deze sloten, alsmede met vier gouden streepjes om de achterzijde van de hielen, bijgevoegd. Hanaud voelde onder het rokje en langs de zijden en plaatste het deksel weer over de doos Hij zag met geen enkele oogopslag naar Ann dat het misschien toch wel goed is om er tegen in te gaan en te doen weten, dat bij het hotel te Cam perduin, en op het punt waar de gewone weg zicli splitst naar Petten en naar het strandhotel, een zeer groot betegeld terrein is. Wie meer geparkeerd heeft, bevroedt al direct, dat dit terrein bij het hotel behoort en als dit voor den heer Woud nog eens extra aangekondigd zou moeten worden, dan de monstreert hij daarmee slechts, dat hij niet erg bevattelijk van zichzelf is of dat hij een bijzondere achting heeft voor het spreekwoord „met onwillige honden is het slecht hazen vangen". Voor de eer van Camperduin en uit respect voor wat de heer Minkema hier heeft gewrocht, uit waardeering voor de vriendelijke behandeling van den autowacht op dit terrein, wil ik de blamage, welke de heer Woud over deze „badplaats in opkomst" brengt, wegne men; misschien was het 19 Juli niet erg druk, maar wie toch oogen heeft om te zien, die weet, dat zulk een terrein behoort bij het badhuis en wie weet hoe het in de wereld gaat, die zal uit zichzelf bevroeden, dat het stallen van een auto hier iets kost. Maar die kosten zijn in Camperduin zoo miniem, dat eèn woord van hulde moet worden geschreven in- plaats van blaam: wanneer men 's morgens met zijn wagen komt, dan kan men die stallen voor den lut.- telcn prijs van 'n kwartje en wanneer men dan naar huis wil te koffie drinken, later te thee drinken en 's avonds nog eens heen wil rijden om van de mooie zee met het prachtige strand te genieten, dan is altijd datzelfde bonnetje nog geldig. Zoo is het met den Parkeerval in Camperduin gesteld. Ik kon het warempel niet nalaten om het stukje van den heer Woud onweersproken te laten maar nu laat ik het er zeker bij. Hoorn. F. BUTTER. LANGENDIJK BROEK OP LANGENDIJK. LANGENDIJKER GROENTENCENTRALE. Garantie-prijzen eerstelingen pootaard- appelen. In aansluiting op het op 7 Juli 1936 uitgegeven persbericht, moeten de telers van eerstelingen-poot- aardappelen aan onderstaande voorwaarden voldoen, wil men voor de garantie-prijs in aanmerking ko men. Tuinbouwteeltvergunning. De eerstelingen-pootaardappelen moeten geteeld zijn op een tuinbouwteeltvergunning, zoodat poters, geteeld op een speciale „pootaardappel-vergunning" niet in aanmerking komen. Goedkeuring en klasse. De poters moeten goedgekeurd zijn door de N.A.K. en de teler zal hiervan een bewijs moeten overleg gen, vermeldende de klasse waarin zijn poters ge rangschikt zijn. Het rooien en opslaan. De poters moeten vóór 15 Aug. 1936, gerooid zijn, en zoover niet reeds verkocht, behoorlijk zijn opgc- kuild ter plaatse, waar gerooid is of opgeslagen, in bergplaatsen, zoodat controle mogelijk is. Maat 28—55 m.M. Alleen voor de door de N.A.K. als poolgoed toege laten aardappelen van de maat 2855 m.M. zal de hieronder genoemde prijs worden gegarandeerd. Garantie-prijs. De garantie-prijs zal bedragen f 3.50 per 100 Kg. voor de bij aflevering gezonde en in de klasse A, B of C goedgekeurde poters, vermeerderd met vijftig cent bewaarloon, waar tegenover de kweeker voor een goede verzorging behoort in te staan; de garantie geldt tot uiterlijk 31 October 1936 voor de op dien datum nog aan de N.A.K. cischen be antwoordende poters. Het veilen. De opgegeven pootaardappelen zullen over de vei ling geveild moeten worden, zoodat uit de veling- staten de aflevering blijkt. Invulling formulieren. De telers zulen de formulieren naar waarheid moeten invullen en teekenen. Op aanvraag worden deze toegezonden. De ingevulde exemplaren moeten dagelijks en uiterlijk 20 Aug. 1936 worden ingezon den. Inlichtingen. Inlichtingen worden verstrekt door den veilinglei der S. de Boer. Z I J P E OUDESLUIS. Bij dén heer J. Slikker aan de Zandtemcrweg is een duif aan komen vliegen, cn daar gestorven, welke een briefje aan zijn poot had met de mede- deeling, dat S. en G. goed en wel in Alphen waren aangekomen en zij de duif kwart over zes hadden losgelaten. Jammer genoeg stond er geen nader adres op vermeld, maar misschien lezen de betrok kenen het nu in de courant, want de duif is bepaald wel uit deze omgeving afkomstig. Upcott. Hij liep recht naar Betty Harlowe. „Het spijt mij ontzettend, mademoiselle, dat ik zooveel last heb veroorzaakt en zooveel uren van uw dag in beslag genomen heb", zeide hij met tamelijk veel gevoel. Hij maakte een hoffe lijke buiging voor haar, nam zijn hoed en stok van de tafel waarop hij dze had nergelegd en liep de hal door Naar allen schijn waren zijn zaken in Maison Grenelle afgehandeld. Monsieur Bex was evenwel nog niet voldaan. Hij had het laatste half uur over zijn denkbeeld staan broeden. Het moest er uit, als een gedicht. „Monsieur Hanaud!" riep hij: „Monsieur Hanaud! Ik zal u eens iets vertellen over een lucifersdoosje". „Komaan!" riep Hanaud terug, met een vroo- lijk gelaat stilstaande. „Een lucifersdoosje! Ik zal met u meeloopen tot aan uw kantoor, dan kunt u het mij onderweg vertellen". Monsieur Bex had opeens groote haast, zijn hoed en stok te vinden. Doch intusschen vond hij tijd, een blik van trots op zijn Engelschen collega te werpen. „Uw denkbeeld omtrent de schatkamer, was geen cent waard, beste vriend. Je zult eens zien, waar ik mee aankom!" Zijn blik van zelfingenomenheid en een luchtig wui ven met d hand, gaven deze woorden duidelijk te kennen, hoewel zij niet gesproken werden. In een oogwenk was monsieur Bex naast Hanaud en een stroom van woorden ontsnapte aan zijn lippen, terwijl zü door het hek. de Rue Gharles- Robert inliepen. Betty keerde zich tot Jim Frobisher. „Nu ik weer het vrije gebruik van mijn auto heb gekregen, zal ik je morgen meenemen voor een toertje en je iets van de omstreken laten zien Dezen middag dat zul je begrijpen behoor ik aan Ann. (Wordt vervolgd)

Schager Courant | 1936 | | pagina 6