VROUW, W/X\ODL ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. SPORTIEVE EN TOCH GEKLEEDE JAPONNEN. Het materiaal, dat deze modellen bijzon der tot hun recht doet komen, is zijde, b.v. toile de soie of derge lijke goed waschbare soorten, zooals men die thans in een mooie ver scheidenheid kan krij gen. Alleraardigste des sins, zooals kleine rui tjes en streepjes, doch niet minder mooie pas teltinten dragen er in hooge mate toe bij een alleszins geslaagd ge heel te geven. Verschillende van de ze zij dj es zijn, dank zij de onvermoeide proef nemingen der textiel fabrikanten, thans na genoeg kreuk elvrij. De japon rechts is van maiskleurige zijde gedacht en heeft een bijzonder aparte halsaf werking, die een klei ne opening te zien geeft onder de aange knipte pat, waarop en kele knoopjes als gar neering kunnen wor den aangebracht; noo- dig is het niet, aange zien de pat met een drukknoop sluit. Inplaats van mouwen zijn kleine volants aangeknipt, die de bovenarm bedekken. Bruine ceintuur om het middel. Links zien we een blauw geruit zijden japonnetje, dat een bijzonder aardig, ge kleed geheel geeft. Het ruitje is in rechte en schuine richting verwerkt en is met effen zijde in dezelfde kleur afgewerkt. WAT ZAL DE MODE BRENGEN? I—: Kinderen vinden het heerlijk om naar harte lust te dollen, als zij buiten zijn, hetzij aan zee, op de hei, in dui nen of waar dan ook. Hier kunnen zij hun te veel aan energie tot uiting brengen, hun spieren ontwikkelen en nieuwe krachten op doen. Noodig is echter in de eerste plaats doel matige kleeding, zoodat zij zich vrij uit kunnen leven en geen angst be hoeven te hebben, dat ze zich vuil maken. Oudere meisjes dra gen broeken van ge ruit katoen, zooals het meisje links te zien geeft met een eenvou dige blouse. De eerste wordt uit één stuk ge knipt en door draag banden opgehouden. Niet minder prac- tisch is het blauwe lin nen broekrokje, waar op draagbanden met volantmouwtjes wor den geknoopt en wel een mouwlooze blou se. De kleintjes hebben het meeste gemak van speelbroekjes, die zij gerust tot op vijfjarigen leeftijd kunnen dragen. Rechts ziet men een allerliefst geheel van bedrukt katoen met een strookje langs den omtrek en opgehouden door banden, die op den schouder gestrikt worden. Het ruime pofbroekje is met elastiek af gewerkt, terwijl het linker pakje glad is gehouden in effen materiaal en meer ge schikt is voor jongens. Afwerking met ge- Streept of geruit materiaal. BOODSCHAPPEN DOEN OP DE MARKT. Er zijn maar weinig steden waar het landschap en de architectuur zoo goed in elkander sluiten als in Freiburg, de hoofd stad van het Zwarte Woud, van de wijn en de Gotiek. De Zwarte Woud-bergen om ringen de stad met hun ten hemel rijzen de toppen en als een machtige vinger Gods verheft zich de prachtige toren van de Münsterskerk, omgeven door vele kleine torens, spitstoeloopende daken, huisjes met erkers. Door de straten stroomen als ver- droomd, kleine beekjes en zij murmelen stil voor zich heen, alsof zij van het leven in de stad vertellen, van het gaan en ko men, van het geboren worden en sterven van de vele geslachten. De prachtige wijn gaarden op de berghellingen in het rond geven de stad den naam van: stad van het woud en van de wijn. Dicht bij de stad, tusschen de bergen in gesloten ligt een groot, modern ingericht strandbad, een oud gezond kuuroord, waar reeds vele menschen nieuwe krachten hebben opgedaan. Stap na stap ontmoet de bezoeker getui genissen der oudheid, waarvan ook de mu sea overvol zijn. Maar ook aan den moder nen mensch biedt de stad alles wat men zich maar kan denken. Oudheid en tegen woordige tijd vereenigen zich hier tot een gelukkig, harmonisch geheel en laat een diepen indruk achter, die men niet ge makkelijk vergeet. Een van de meest interessante beziens waardigheden van Freiburg is de dage- lijksche markt. Niet zooals hier in Holland worden de huisvrouwen verwend door de leveranciers, die alles, wat wij noodig heb ben, bij ons thuis afleveren, neen, daar gaat de huisvrouw iederen morgen met haar boodschappentasch naar de markt en doet haar dagelijksche inkoopen. Deze manier van zakendoen heeft veel nadeelen, bijv. het door weer en wind de straat op moeten, het zelf sjouwen van de boodschappen enz. maar daartegenover staat, dat de huisvrouwen precies met de marktprijzen op de hoogte zijn, de waren zelf kunnen uitzoeken engeen maand rekeningen kunnen maken, wat dikwijls 'n groote bron van ellende is. Ons plaatje geeft U een indruk van zoo'n dagelijksche markt. PRACTISCHE REISBENOODIGDHEDEN. Men reist aanmerkelijk veel gemakkelij ker, indien men zich, op reis zijnde, niet allerlei kleine dingen moet ontzeggen. Al lerlei practische uitvindingen makendit mogelijk. Noemen wij de handige reiskof fers met treksluiting, waarin allerlei klei ne dingen berging vinden, o.a. een opklap bare hoedenstandaard en eveneens de noodige hangers voor japónnen. We zien kleerenhangers, die samengevouwen, een handige kleerborstel geven, met bijpas send foudraal. Kleine doosjes met de noo dige vakjes voor verschillend naaimateri- aal, sieraden e.a. kleinigheden. Het reis- strijkijzertje, dat op verschillende electri- sche leidingen gebruikt kan worden, is al even onmisbaar als dat, wat door meter blokjes heet gemaakt wordt. Miniatuur drooglijntjes zijn onmisbaar om kousen te drogen, hetgeen zeker noodig is, indien men gedurende langeren tijd op reis gaat. Koffers, welke -voldoende ruimte geven om tien japonnen in op te hangen, zorgen er voor", dat de kleeren keurig uitgepakt kun nen worden, zonder al te zeer gekreukeld te zijn. We zouden onze lijst nog aanmer kelijk langer kunnen maken, doch al te gemakkelijk zullen onze lezeressen het zich zeker niet willen laten maken. Eigen initia tief en fantasie zullen eveneens aan het werk gezet moeten worden. MODEGRILLEN. Met weinig bagage naar zee. Reizen is heerlijk, maar vaak wordt een deel der vreugde teniet gedaan, door aller lei bijkomstigheden. Nu eens heeft men niet genoeg kleeren om aan te trekken, dan weer is de keuze volstrekt niet zoo moei lijk, doch heeft men tevens de consequen tie van het medenemen van veel japonnen te aanvaarden, en ettelijke koffers mede te sjouwen. Om zooveel mogelijk van het reis- genoegen te profiteeren, moet men zoo wei nig mogelijk bagage meenemen. Laten wij eens even vaststellen wat men b.v. noodig heeft als men dé vacantie aan zee door brengt. In de eerste plaats moet men over prac tische strandkleeding beschikken en wel om te beginnen is een machinaal of hand- gebreid badcostume noodig, dat overeen komstig dë eischen der mode met bonte motieven versierd mag zijn. Een linnen strand japon is eveneens on misbaar, b.v. bestaande uit lange wijde broek en smokingjasje, waaronder een wol len vest gedragen wordt. Zoo'n jasje kan tevens op katoenen japonnetjes gedragen worden. Een donkere mantel is heerlijk voor koele avonden, die men zelfs met de warmste zomer kan verwachten, terwijl een gebloemd georgette japon zich buiten gewoon goed leent voor 's avonds. Men ziet, deze garderobe omvat japonnen etc. voor verschillende gelegenheden en vraagt slechts weinig bergruimte. Overleg is het halve werk! MODEWENKEN. De tijd, dat een donkere blouse bij een licht mantelcostume gedragen, onwennig aandeed, is voorbij. Thans ziet men o.a. linnenmantelcostumes in naturel dragen, met een donker zijden blouse met lichte moezen, hetgeen inderdaad 'n goed geheel geeft. In de warme zomerdagen zal echter ongetwijfeld de witte zijden blouse weer meer domineeren, waarbij als materiaal organdie, waschzijde, zijden- en wafeltjes piqué, voile e.d. in aanmerking komen. Voor blouses is de gedrapeerde halslijn weer nieuw, evenals schootjes en pofmou wen. Linnen vraagt weer een andere gar neering en hier zijn gekleurde stiksels zeer. geschikt. De silhouette der tegenwoordige mode heeft twee karakteristieke richtingen en wel de wijde klokkende lijn der rokken en een geheel afwijkende, n.1. die, waarvan de TREKSLUITINGEN. modellen het lichaam omsluiten om door ingezette plooien of plissé's de noodige on derwijdte te geven. De driekwart lange mantels dragen even eens tot de slanke lijn bij en zijn meestal recht van snit. Vele mantelcostumes houden zich aan het strenge tailleurmodel, zijn sportief, ter wijl andere door de hoog sluitende halzen min of meer hinderlijk aandoen. De mid- dagcostumes staan weer meer vrijheid van vorm en lijn toe en geven tevens een rijke keuze van weefsels, bonte kleuren en gril lige motieven. Wij zijn zelfs zoo gewend aan de met fleurige bloemen bedrukte weefsels, dat de effen zij dj es ons zelfs wat al te stemmig aandoen. De bonte weefsels hebben tevens het groote voordeel, dat ze weinig of geen garneering vragen en men er nu eens een effen dan weer een man teltje, bolero of cape van hetzelfde mate riaal bij kan dragen. De goede smaak zal tenslotte voor verschillende combinaties den doorslag moeten geven. De mouwen vertoonen een buitengewone variatie, doch ook hier zal het persoonlijke den doorslag moeten geven en rekening gehouden dienen te worden met het figuur der draagster. De casaque blijft zich evenals de blouse handhaven, zij het dan ook, niet in dezelf de mate. Voor 's avonds domineeren or gandie japonnen met veel ruches en strook- jes, terwijl lange zijden rokken met kan ten en satijnen blouses zeer en vogue zijn; voor avondkleeding, meestal wordt er een smoking jasje bij gedragen. Indien men gekookte en rauwe eièren door elkander heeft gemengd, kan men ze van elkander onderscheiden, door ze op de spitse punt om te laten draaien, waarbij de niet gekookte zullen omvallen. De treksluiting hand haaft zich niet alleen reeds gedurende een reeks van jaren, doch de practische bruikbaar heid heeft haar een nog grooter terrein doen bestrijken. Werd deze sluiting eerst slechts aangebracht aan handtasschen, zoo zien wij haar thans meer en meer op dames- en kin- derkleeding toegepast en zelfs in groote ver scheidenheid van kleu ren. Het linker model heeft de sluiting aan de naden der raglan- mouw in de tint der ja pon, terwijl de middel ste japon er een op de schouders heeft aange bracht. Deze kleuren- harmonie geeft ook de rechter japon aan van groen linnen met don kergroene ceintuur, ge- moesde shawl en don kergroene treksluiting aan de pas. Ten gerieve onzer lezeressen wor den van de modellen in de rubriek „goedkoope patronen" tegen inzen ding van 25 cent 5 ct. voor ver zend- en administratiekosten, post zegels (liefst van 1V2, 3 of 6 ct.) aan „Het Practisch Modeblad", Postbus 36, Den Haag, (Giro 203203), schitterende patronen franco toegezonden. Zij, die van deze goedkoope patronen willen profiteeren, dienen het nummer en de maat van het gewenschte patroon bene vens naam en adres duidelijk op te geven, Indien men tegelijk met het patroon te vens gaarne het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ontvangen, dient men 10 ct. extra in te sluiten. Het verkrijgbaar stellen van deze fraaie patronen is uitsluitend ingesteld om de lezeressen van deze krant te gerieven. Wij hopen gaarne, dat U ook Uw kennissen, die misschien nog geen abonnee zijn, op deze mogelijkheid wilt wijzen, zoodat ook zij in de gelegenheid gesteld worden van de vele voordeelen, die een abonnement op deze krant biedt, te genieten. MIDDAGJAPON. Succespatroon VKK 1932. Prijs f 0.25 plus 5 ct. voor adm.- en verzendkosten. Voor dit model komt een meer gekleed weefsel in aanmerking, b.v. gebloemd geor gette, of crêpe de chine, mouseline de soie of cloqué, alhoewel men dit niet in kleu rige bloemenmotieven aantreft. Niet ieder houdt echter van een bont geheel en dan is cloqué zeker het aangewezen materiaal, dat in groote verscheidenheid te verkrijgen is. De japon heeft een diep uitgesneden voorpand, waarlangs een dubbele schuin geknipte bies wordt aangebracht, die even boven de taille bijeen genomen wordt. Een mooie bloem dient als afwerking. In de opening wordt een vest gedragen met een bies van georgette afgewerkt ofwel een vest bestaande uit smalle ruches van geor gette of kant. De mouwen zijn aangesloten en hebben een aangeknipte pat, die op de schouders gestrikt wordt. Driebaansrok met figuurnaadjes achterbaan. Patronen in de maten 42—44— 46—48. MEISJESJURK 8—10 JAAR. Succespatroon VKK 1926. Prijs f 0.25 plus 5 ct. voor adm.- en verzendkosten. Deze gebloemde of op andere wijze be drukte jurk heeft doorloopende banen en is met waschecht materiaal gegarneerd. Het kraagje ofnsluit de hals, terwijl de op slagen van de mouwen aangestikt en terug geslagen worden. Voor- en achterkant heb ben een opgestikte binnenwaartsche plooi, terwijl aan de voorzijde een kleine opening wordt gelaten voor het splitje, dat mét drukknoopen sluit. Patronen voor meisjes van 810 jaar,

Schager Courant | 1936 | | pagina 8