Opnieuw op zoek naar Overste Fawcett. É.Ed. zicK echter maar liever van 'den domme en .vorderde uit bcwijsgebrck vrijspraak. De politie rechter lanceerde alsnu dezelfde opinie. Geen koeien, geen moeien, o zoo! Scliermerhorn. EEN DRIFTIGE MOL UIT SCHERMERHORN. Zooals men weet, worden de Schermerhorners wroeters of mollen genoemd en een dergelijke pie- perswroeter in den persoon van Jacob Machielsen sierde heden de zondaarscanapé, welke heer met een geëmailieerden drinkkruik zijn dorpsgenoot Willem .Groot had afgetakeld. Jaap had den duivel ingekre gen, omdat Willem met een landbouwwerktuig op den Middenweg het verkeer belemmerde en hij niet behoorlijk op z'n fiets kon passeeren. Hevig ont steld door den onverwachten aanval, was Wim met een pijnlijken schouder naar den dokter geloopen, doch het bleek achteraf, dat Willems body er tame lijk goed was afgekomen. Hij kwam, toen Jaap wegens mishandeling terecht Stond, nog met een rekening aandragen, doch deze actie ging niet door, op grond van minderjarigheid van den eischer. Voorts werd Jaap, wiens ontevre denheid niet geheel zonder grond scheen te zijn, slechts tot f 10 boete of 5 dagen veroordeeld. Gewoonlijk wordt mishandeling met gebruik van teen voonverp meer „peperig" gestraft. 'Alkmaar. HET NUT VAN* ADVERTEEREN. De fa. KI. Schot, die in de maand Mei in diverse bladen een reclamecampagne had gevoerd voor zo- xnerbrandstoffen, schijnt hiermede nogal succes te hebben gehoekt. Want aangelokt door de vele voor- deelcn van die brandstoffen, waren Froukje van MeerteJanse en Pieter Wedding op onderzoek uit gegaan en hadden ieder flink beladen, den aftocht geblazen. Doch gelukkig had Schot de ongenoode bezoekers nog juist bijtijds in de smiezen en kon 4e Alkm. politie proces-verbaal opmaken. Beide verdachten waren niet verschenen en wer den elk bij verstek veroordeeld tot f 20 of 10 dagen, overeenkomstig de eisch. iS c h o o r 1. EEN MEEVALLERTJE! In de maand October had Jan Bras, een nog jeug dige kaasmaker, z'n geliefde palingfuik vermist en hiervan eerst op 28 Mei aangifte gedaan, terwijl als de dader de te Schoorl wonende los-arbeider Corne- lis Snip was aangewezen. Snip, lijdende aan doofheid, werd beleefd verzocht z'n pet van z'n eenvaardig hoofd te nemen en werd tevens onderzocht of hij zoomaar voor het gerecht stond te pruimen, doch dit bleek niet 't geval te zijn, .vermoedelijk kauwde hij op zijn tong. Het getuigenverhoor bracht niets positiefs naar Voren cn de verd. hield vol dat de fuik hem was geschonken. De officier achtte het feit dan ook niet wettig en overtuigend bewezen en vroeg vrijspraak. Verdachte dankte beleefd en verdween terwijl nota bene de politierechter nog uitspraak doen moest. De uitspraak luidde conform den eisch. .Tuitjenhorn. WEEST VOORZICHTIG MET UW MONDJE. Op den 18cn Mei ontstond er 'n twistgesprek tus- schen den tuinder Cornelis Blankendaal en Pieter Kieft, waarbij Blankendaal z'n mededorpsgenoot uit schold voor slechte hufter. Kieft nam hiermede geen genoegen en deed aangifte. Deze hoogst, belangrijke zaak? zooals Mr. Ledcboer 't zelf uitdrukte eindigde in veroordeeling van de verdachte tot f 8 of 4 d. Helder. DEN HELDER LEVERT NU OOK AL MENSCHEN- ETERS! Zoo zoetjesaan zijn wij al heel wat gewend, maar dat er in Den Helder ook nog menscheneters woon den, nee, dat wisten wij nog niet. Op 17 Mei zat er in café Swanenburg een muziek- gezelschapje, dat trachtte door vroolijke muziek er een vroolijke stemming in te houden. Onder dit mu ziekgezelschap was een dame, die in letterlijke zin de groote trom roerde, althans de dame was slag werkster. Toen er dan een kleine pauze werd gehou den, zou deze dame twee heeren, die vechtneigingcn hadden, even uit elkaar houden, doch werd als be looning voor haar moedige daad, door Jacobus de Vries, schippersknecht van beroep zonder pardoes in den vinger gebeten. Hevig gillende en bloedende wist do dame zich te ontrukken uit deze menschcn- jeier, die en passant nog kans zag 'n tafel om te kee- ren en een poot van dien tafol door 't onder- en bo vengoed van de caféhoudster Mevr. Swanenburg te steken. Verdachte moest zich voor deze wandaden heden Verantwoorden, doch achtte 't niet noodig te ver schijnen. De zaak werd dan zeer tot onzen spijt buiten zijn tegenwoordigheid vlug en correct afgehandeld. De eisch f 30 of 15 d. was precies, zooals de politierechter er blijkbaar over dacht, want de uitspraak was dito. Alkmaar. HAASTIGEN SPOED, ZELDEN GOED. Op 3 Juni had een zekere Adrianus de Hoog, zoo ontzaggelijk veel haast, dat hij ondanks de boomen, aan de Schermervlotbrug, waren neergehaald, toch leund staat, die zijn ooren en oogen niet van ons afhoudt. Jim schudde het hoofd. -„Het is Maurice Thevenet maar antwoordde tij. „Goog!"' antwoordde Hanaud met een stem van gerustheid, „Is het anders niet? Een oogen blik vreesde ik. Het had er veel van. alsof er een schildwacht hij ons geplaatst was". In een gefluister liet hij volgen: „Ik eveneens, hoop uit den grond van mijn hart, dat blijken zal, dat ik mij vergist heb. Doch die pijl dan. in dat pen- nenbakje? Niet waar? Dat mogen wij niet ver geten!" Toen ging hij zitten mijmeren „Wat gebeurde er dien nacht in Maison Gre- nelle?" hervatte hij. „Waarom was die schei dingsdeur open gezet?. Wie zou door die driftige vrouw tot op de huid worden afgesroopt? Wie heeft gefluisterd „zoo is het genoeg?" Heeft Ann Upcott de waarheid gesproken en heeft zich een afgrijselijk tooneel afgespeeld vóór het oogenblik waarop zij de schatkamer binnenkwam, zoo on verwacht mogelijk hel een of ander aangrij pend tooneel, waaraan door dat geheimzinnig gefluister een einde gemaakt werd? Of heeft Ann Upcott van het begin tot het einde gelogen? Ach. mijn vriend, enkele vragen zijn vanmiddag alle door je in je memorandum neergeschreven. ÏJoch dit zijn de vragen, waarop ik het ant woord moet hebben, en waar zal in het vindenV"' Jim had Hanaud nog nooit zoo ontroerd ge zien. Zijn vuisten waren gebald en de aderen op zijn voorhoofd upgezwollen. en ondanks zijn fluisteren, had zijn stem getrild. „Jean Gladel brengt misschien uitkomst", merkte Jim op. ï,Ja, misschien laat bij iets los.** nog de moed had de brug te willen oversteken. Toen hij hierop attent werd gemaakt en verwijderd zou worden, maakte hij zich nog aan wederspannigheid schuldig, terwijl z'n kostbare tijd, natuurlijk verloren ging, daar er proces-verbaal werd opgemaakt. Ook nu kon de Hoog zijn tijd niet missen, want wij kregen hem niet te zien. Eisch f 20 boete of 10 d. Uitspraak conform. Akersloot. LIEFELIJKE DORPSGENEUGTEN. Bij gelegenheid van een of ander dorpsfeest was er groot bal in café Verduin te Akersloot op 24 Mei, De stemming was perfect, tot omstreeks half twaalf toen er plotseling klappen werden uitgedeeld en wel op de wangen van een 17-jarige Akerslootsche schoo- ne, Marie Stuijfbergen. De vermoedelijke oorzaak zal wel minnennijd zijn geweest. Immers Marietje, getooid met een kolossale groote rose hoed, hield er al 'n aanstaande op na, de 25-jarige Willem Woes- tenburg, die ook heden als getuige z'n beminde bij stond en dit dan ook deed. De politierechter vond het kolossaal dat Marietje al verkeering had en gunde haar zelfs 't pretje, dat zij naast haar verloofde mocht zitten op 't getuigen- bankje, terwijl bij tot de verloofde de vermaning uitspraak, vooral aan den goeden kant te gaan zit ten, daar hij anders niets van haar aanvallig gezicht kon zien. Marietje haar hoed stond sterk op één kant, op bakboord zouden wij zeggen. Dc verdachte Henricus Terluin, verloor zoodoende «alle aandacht, maar kreeg toch zijn portie voor zijn zeer te verfoeien daad. Was de eisch f 15 of 10 niet groot, de uitspraak f 10 of 5 d. is zelfs een koopje te noemen; daarvoor is 't ook wettig geoorloofde op- ruimingstijd. DONDERDAG 30 JULL HILVERSUM (1075 M.) AVRO-uitzending. 8.00 Grampl; 9.00 Ensemble Lis- monde; 10.00 Morgenwijding; Grampl; 10.30 Ensem ble Lismonde; 11.00 Grampl; 12.00 De Violiers en Grampl; 2.00 Orgelconcert en zang; 2.45 Grampl; 3.15 AVRO-AeoIian-orkest; 4.00 Voor zieken en ouden van dagen; 4.30 Grampl; 4.45 Voor groote kinderen; 5.30 De Octophonikers; 6.30 Sportpraatje; 7.00 Gram. pl; 7.20 Radiotooneel met muziek; 8.00 Berichten A.N.P.; Mededeelingcn; 8.10 Het Omroeporkest en solist; 8.45 Chansons; 9.15 Radiotooneel; 9.45 Chan sons; 10.15 Omroeporkest; 11.00 Berichten A.N.P.; 11.1012.00 Dansmuziek. HILVERSUM (301 M.) S.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00 NCRV, 8.009.15 en 10.00 Grampl; 10.15 Morgendienst; 10.45 Grampl; 11.30—12.00 Godsd. halfuur; 12.15 Grampl; en KRO-orkest; 2.00 Grampl; 3.153.45 Vrouwenhalf uur; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Jeugdcursus; 5.30 Het Stichtsch Salon-orkest; 7.00 Berichten; 7.15 Journ. weekoverzicht; 7.45 Reportage; S.00 Berichten A.N.P.; 8.15 Orgelspel; 9.00 Wandeling door Leiden; 9.30 Dubbelmannenkwartet. (Om 9.50-Berichten A.N.P.); 10.30—11.30 Grampl. Na afloop: Schriftlezing. DROITWICH (1500 M.) 11.25 Orgelspel; 11.50 Grampl; 12.20 Trocadero-Cine- ma-orkest; 1.05 Grampl; 1.35 A. Campoli's orkest; 2.20 Het Imperial Hotel orkest; 3.20 Het Forum-The- a'er-orkest; 4.10 Causerie over Skandinavië; 4.30 Gr. pl; 5.05 Het Harp-trio; 5.35 Dansmuziek; 620 Berich ten; 6.50 Het BBC-Midland-orkcst; 7.35 Fred Hart- ley's kwintet en solist; 8.20 Causerie over oude mo numenten; 8.35 Pianorecital; 9.00 Sydnev Baynes' or kest; 9.50 Berichten; 10.20 Kerkdienst; 10.40 Het BBC orkest cn solist; 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Grampl; 11.20 en 12.35 Orkestconcert; 2.50 Grampl; 5.20 Radiotooneel; 7.20 Grampl; 8.20 Zang en piano 9.05 Concert mmv. solisten, koor en orkest 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN (456 M.) 6.20 Populaire muziek S.20 G. Hoffmann's orkest; 9.20 Trioconccrt en soliste; 10.20 Orkestconcert; 12.20 Populair concert en dansmuziek; 2.20 Grampl; 3.20 Kamermuziek; 4.20 R. Gaden's orkest' cn solisten; 6.20 O. Dobrindt's orkest; 8.30—1.15 Zie Deutsch- landsender. BRUSSEL (322 en 4S4 13.) 322 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Omroeporkest; 1.30 Sa- lonorkcst; 1.50—2.20 Grampl; 5.20 Pianorecital; 6.50 en 7.20 Grampl; S.20 Omroeporkest en radiotooneel; 10.30—11.20 Grampl. 484 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Salonorkest; 1.30 Om roeporkest; 1.50—2.20 en 5.20 Grampl; 6.35 Zang; 7.05 en 7.35 Grampl; 8.20 Dito; 8.35 Radiotooneel; 9.20 Symphonieconcert; lLOO—11.20 Grampl. DEUTSCHLANDSBNDER (1571 tff.) 8.30 Gevarieerd concert; 10.20 Berichten; 10.35 Olym pisch nieuws; 10.501.15 Populair concert en dans muziek. Zij bleven eenigen tijd naar het afdraaien van de filin zien zagen de lichten op- en weer uit gaan, waarna Hanaud een snel len blik op zijn horloge sloeg en het met een gebaar van ver veling weer in zijn vestzak stak. „Is het nog te vroeg?" vroeg Jim. „Ja, Gladel heeft geen bediende en eet bui tensbuis. Hij is nog niet thuisgekomen. Iets voor tienen was een man binnen komen slenteren, en achter Hanaud aan een tafeltje plaats nemende, kraste hij twee malen met een lucifer over een luciferdoosje, zonder vuur te maken. Zonder zich te bewegen, zeide Hanaud kalm tot Frobislier. „Thans is hij thuis Over een minuut zal ik ueggaan. Laat vijf minuten verloopen, en kom mij dan achterna. Jim knikte, ten teeken dat hii had begrepen. „Waar vinden wij elkander?" „Loop de Rue de la Liberté recht uit; voor de rest zorg ik", zei Hanaud. Hij nam zün pakje sigaretten uit den zak, stak er één tusschen zijn lippen, en stak haar op zijn gemak aan. Toen stond hii op. doch tot zijn groot misnoegen werd hij herkend door Maurice Thevenet en sprak deze hem aan. „Toen mijnheer Frobisher mij gegroet en zich bij u gevoegd had, dacht ik reeds dat u het waart, mijnheer Hanaud. Doch ik durfde niet zoo vrijpostig te zijn, mij aan u op te dringen." „Vrijpostig! Maar mijnheer, wij zijn in hetzelf de vak. alleen heeft u het voorrecht van de jeugd zeide Hanaud beleefd, zich omwendende. „Waar gaat u heen mijnheer Hanaud?" vroeg Thevenet teleurgegesteld. „Ach wat spijt mij dat En ik ben zoo onbenullig mogelijk een gesprek met u begonnen". EEN EXPEDITIE HEEFT RIO DE JANEIRO REEDS VERLATEN. Rio de Janeiro. Juli 1936 Opnieuw is een aanval ondernomen op den „Groenen Hel" de door koortsen verpeste jungle van den Matto 'Grosso, en wel om nu eindelijk eens en voor goed het raadsel op te lossen van de verdwijning van overste Fawcett, die 10 jaren geleden naar deze wildernis trok en nooit is te ruggekeerd. Dezer dagen reisde een met radio toestellen uitgerustte expeditie onder leiding van den Brazilliaanschen ingenieur José Morbeck van hier naar den Rio Araguaya en de „Rivier der Dooden" om van daar door de onherberg zame moerassen naar het bekken van den Xin- goe-rivier te trekken het land van de gevaar lijke Chavantes-Idianea. Leeft Fawcott dan werkelijk nog? Voor ieder woord van de twijfelachtige bewijzen, volgens welke de overste nog ergens in het Braziliaan- sche oerwoud in het leven zou zijn. bestaat er een geheel hoofdstuk van wederleggingen van deskundige en ervaren lieden, die allen van mee ning ziin, dat de onderzoeker reeds lang dood is dat hij het slachtoffer van de wilde die ren of de vergiftige insecten, van den koorts of van de Indianen werd. Maar in ieder geval bestaat onder de trappers en jagers aan den rand van het oerwoud de legende, dat Fawcett zich vrijwillig of gedwongen onder de Chavantes Indianen heeft neergezet De expeditie, die is samengesteld uit leider Jesé Merbeck, zijn zoon Ruy, den journalist Humherto Dantas en den radio-telegrafist Can- dido, zal nu het gebied onderzoeken, waar Faw cett zich evenwel nog zou kunnen ophouden en misschien bewijsmateriaal kunnen medebren- MEDEDEELINGEN VAN DEN PLANTEN- ZIEKTENKUNDIGEN DIENST. In een vorig stukje werd iets verteld over verschil lende boonenziekten en natuurlijk werd daarbij tevens een poging gedaan een beschrijving te geven van de ziektebeelden. Nu zijn die ziektebeelden zeer lastig te beschrijven en ik had er op dat oogenblik geen erg in de lezers er attent op te maken, dat er zeer mooie afbeeldingen van zieke boonen voorkomen in mededeeling No. 11, welke mededeeling tevens an dere nuttige wenken bevat en te verkrijgen is tegen betaling van 20 ct. bij het Hoofdkantoor van den Plantenziektcnkundigen Dienst te Wageningen of bij ondergeteckcnde. Tevens zou ik deze gelegenheid nog willen waar nemen erop te wijzen, dat het vroegst gewonnen zaad van boonen veelal bet minst besmet is door het virus. Het oogsten van de eerste peulen voor zaad is dan ook aan te bevelen: Bewaren van aardappelen. Door velen is mijn meening gevraagd omtrent de beste bcwaringsmethode van de zgn. opgeslagen aard appelen. Ik zal trachten in het kort hierover iets te zeggen. Van vorige jaren weten wij, dat het bewaren van aardappelen in de kuil voor pootdoeleinden minder goed is. Geldt het dus aardappelen, waaruit nog po ters geraapt moeten worden, dan kan het antwoord dus kort zijn. Bewaren op een lichte en koele plaats is dan aan te bevelen. De vraag wordt echter veelal godaan in verband met de heerschende aardappel ziekte cn men bedoelt dan eigenlijk te vragen, of er nog kans bestaat on het toenemen van do aardappel ziekte in de bewaarplaats of kuil. Ik ben van mee ning, dat het uiteindelijk geen verschil zal uitmaken, hoe en waar de aardappelen bewaard zijn geworden. Dc eenmaal besmette aardappelknol wordt ziek en of dat nu snel zal gaan of langzaam hangt wel van dc manier van bewaren af. Voor den tegenwoordigen export op verafgelegen landen is het van belang te weten, of kans op toename van zieke knollen bestaan zal of niet. Zijn de knollen nu warm bewaard onder kleeden b.v., dan zal de kans, dat de knollen gezond zullen blijven grooter zijn. dan wanneer ze b.v. in een kuil bewaard zijn geworden. Bewaart men zijn aardappelen koel, dan zal het wat langer duren voor ze zgn. uitgeziekt zijn en gaat men zulke aardappelen vlug veilen en afleveren, dan wentelt men de verdere risico op den exporteur. Het kan echter niemands „Volstrekt niet", antwoordde Hanaud. Voor Frobisher was zijn geduld even opmerkelijk als de verwaandheid van Thevenet. „Wij hebben wat naar een film zitten kijken, die mij vrij vervelend voorkomt." „Wanneer u dan toch niets te doen hebt, zou ik een oogenblikje van uw tijd willen vragen. Eventjes slechts .Ik zou zoo dolgaarne wenschen dat ik tot mijn vrienden kon zeggen: „Ik heb met mijnheer Hanaud een bioscoop-voorstelling bijgewoond ja waarlijk, ik, en vroeg hem zijn raad." Hanaud had weer op zijn stoel plaats geno men. „En op welk punt, kunt u, die door monsieur Giradot zoo ontzettend bekwaam geacht wordt, mijn raad noodig hebben?" vroeg Hanaud hem lachende. De eeuwigdurende eerzucht van den provin ciaal zat den jongen man in den weg. Naar Parijs te gaan dat was het ideaal! Fortuin, reputatie, een leven vol kleur. Eén woord van monsieur Hanaud. en het pad was voor hem geëffend. Hij zou dag en nacht in de weer zijn, om diens vertrouwen niet te beschamen. „Mijnheer, het eenige wat ik u beloven kan is. om u te zullen denken, wanneer het geschikte oogenblik aanbreekt Doch deze belofte wil ik doen als eerlijke toezegging'", antwoordde Ha naud op hartelijken toon, en met een buiging vertrok hij. Maurice Thevenet zag hem gaan. „Welk een man!" begon Maurice Thevenet zijn lof uit te bazuinen. „Ik wil niet gaarne, dat ik een geheim voor hem te verbergen had. Neen, waarlijk niet!'" Jim had diezelfde gevoelens eer der hooren uitdrukken, door andere lippen en gen, dat den mythus, die zich om de persoon-, lijkheid van den onderzoeker gevormd hoeft, ver stoort of bevestigt. Bovendien is het moge lijk, dat zij sporen van de legendarische „verlo ren steden" en de fabuleuze schatten aan goud en diamanten vindt, die zich in de nog ononder zochte „Selva" van den Matto Grosso zouden bevinden. De geruchten, volgens welke Fawcett nog in leven zou zijn, steunen op de iet of wat twijfel achtige verhalen over blanke, hlondharige en hlauwoogige kinderen onder de Jndianeu aan den Rio Xingoo, die misschien kinderen van Fawcett, zijn zoon Jack, of Raltigk Pummel zouden kunnen zijn.. De eenige man, die ooit beweerde Fawcett zelf gezien te hebben, was de Zwitsersche trap per Stephan Rattin; deze begaf zich in het jaar 1932 op zoek naar hem en sindsdien heeft men niets meer van hem gehoord. Het oerwoud heeft hem verzwolgen. De nieuwe Fawcett-expediiio wordt door een groep industriëelen uit 3ae Pa ulo en de cou rantenonderneming ,üiarios Assoc.iados gefinan- cieerd Morbeck en zijn metgezellen zijn zeer er varen „sertanistas" woudloopers 1 en ken nen de gevaren zeer goed. waaraan zij zich blootstellen door zich onder de Indianen te he geven, die in eiken blanken man non vijand zien Morbeck hoopt, met behulp van zijn radio-zender in voortdurend contact met de buitenwerled te kunnen blijven en een verslag van de clagelijk- sche gebeurtenissen te kunnen uitzenden of seinen om hulp. De marsch door de wildernis vindt ziin uit gangspunt in Rita de Araguaya. Vandaar trekt men naar Generaal Carneiro, de laatste voorpost van de beschaving. Hier vandaan wil Morbeck te voet de Rio Araguaya in de omgeving van de Foemaca-water hereiken, om van dez3 plaats uit de tocht naar de Amazone te ondernemen. De Foemaca-watervallen hebben verleden iaar een treurigen roem gekregen, toen daar drie Engelsche missionarissen door de Caiapo -Indi anen dood gemarteld werden. (V.P.B.-U.P.) bedoeling zijn een dergelijke min of meer oneerlijke handeling te plegen en dus is het wel het beste aardappelen bestemd voor export een weinig warm te bewaren en ze snel uit te laten zieken. Komen er natte zieken in de partij, dan moeten die tijdig en zorgvuldig uitgehaald worden. Daardoor zal het per centage zieke knollen niet toenemen maar wel be staat er kans, dat andere knollen ook gaan rotten, zonder dat ze eigenlijk ziek worden. De kans van be smetting door aanraking van de knollen schijnt zeer klein of zelfs nihil te zijn. De Ambtenaar bij den Plantenziektenkundigen Dienst; VAN HERWIJNEN. Sint Pancras. DE WACHT BIJ DEN BANK Die zitten hier nu al meer dan een lialf uur. met meer sympathie „Ik begreep volstrekt nief waar hii heen wilde, toen hij dat kleine tooneel-^ tje met Francine Rollard in elkander zette. Doch' hij voerde iets in zijn schild, mijnheer. 01 Wees daarvan overtuigd. Iets heel verstandigs en slims. En dat doorzoeken van die schatkamer! Heeft u ooit iets zoo snel en degelijk zien doen!?. Terwijl wij een onderzoek in de slaapkamer va^j mademoiselle Upcott instelden, heeft hij vast en zeker, den boel in haar zitkamer even grondig doorzocht. Doch vinden deed hii niets. Neen niete Hij wachtte tot Jim zijn laatste woorden zott verbeteren, doch Jim zeide niets dan „oho"! Doch Thevenet was onuitputtelijk. „Ik zal u eens zeggen, wat mij zoo getroffen heeft, mijnheer Hij had in het geheel geen draaid in handen, is dat niet zoo? Hij zweefde als het ware in het luchtledige. Iedere Inzonderheid nam hii op, op goed geluk af, dat zij te harer tijd in een andere zou passen, tot hij eindelijk de geheele legkaart in elkander zou hebben geaèt Wat een artist! Daar was die brief bijvoorbeeld dien hem door mademoiselle Harlowe werd overhandigd, een van die smerige epistels, waar-' onder wij hier verpletterd worden u herinnert zich dien brief toch wel. mijnheer Frobisher?'" „Aha!" zeide Fobisher, geheel in den traint van Hanaud. „Doch ik zie op het doek, dat zü elkander krijgen. Dus wensch ik u goeden avond Frobisher hoog en liet Maurice Thevenet aan zijn droomen van succes te Parijs over. Tusschen de groepjes toeschouwers door, liep hij naar den uitgang en van daar naar de straat. (Wordt vervolgd)

Schager Courant | 1936 | | pagina 12