iiii Bergen. Predikbeurten. nomen, dan heeft men iets positiefs en over de an dere punten met Den Haag in overleg treden. Ook dit idéé ondervindt geen ondersteuning. De heer Hooimeijer zegt, dat zijn voorstel B. en W. te verzoeken een nader onderzoek in te stellen geenszins een schuiven op de lange baan bet eekent. Het voorstel van B. en W. zal ontevredenheid wek ken en blijft onrechtvaardig tegenover andere cate gorieën, die het evenzeer noodig hebben. Het voorstel-Hooimeijer om B. en W. te verzoeken, hun voorstel terug te nemen en een onderzoek in te stellen of de regeling ook mogelijk is voor hen, die in de werkverschaffing werken en de kleine boeren, die niet meer verdienen, wordt hierna in stemming gebracht en verworpen met 65 stemmen. Tegen stemden de heeren Raven, Dekker, Keuris, v. d. Ploeg, Rezelman, en Op 't Veld. Hierna wordt gestemd over het voorstel-Dekker, met do bijvoeging van den heer Hooijmeijer, betref fen hen die gelijkgesteld kunnen worden met de werkloozen in de werkverschaffing werkzaam of steuntrekkenden. Dit voorstel wordt aangenomen met 101 stem, die van den heer Rezelman. De bouwverordening. De heer J. Dekker stelt tevens voor de bouwver ordening aan te vullen en wel om aan art. 70, 4e lid toe te voegen: Het is verboden om in de in het eerste lid bedoel de ramen gekleurd glas te gebruiken. B. en W. vermoeden, dat het de bedoeling is daar mede het gebruik van z.g. kathedraalglas te voor komen, omdat er soorten zijn, die onvoldoende licht doorlaten en waarvan het gebruik tot gevolg heeft, dat een vreemd licht in het vertrek valt, dat bij ziekte ook vooral voor den geneesheer zeer onaan genaam en lastig moet zijn. Daar zij het gebruik van glas in lood echter niet geheel willen tegen gaan, stellen zij voor de bepaling als volgt te re- digeeren: „4. Het glas in de in "het eerste lid bedoel de ramen, moet tot de in het derde lid genoemde oppervlakte, doorzichtig en ongekleurd zijn." De heer Dekker zegt. inderdaad door medische be zwaren met dit voorstel gekomen te zijn. Als hij dan ook straks eenige vreemde termen gebruikt, is die wijsheid niet van zich zelf. Van medische zijde wordt tegen dit glas bezwaar gemaakt, vooral in ar beiderswoningen. Het glas is schadelijk voor de ge zondheid, doordat het de ultra-violette stralen onvol doende toelaat. Het hoofdmotief is echter wel de vele hinder die men ondervindt van het valsche licht. Spr. is misschien niet dankbaar vandaag, maar zoo als B. en W. de toevoeging redigeeren, wordt ze vol komen waardeloos. Al is de opp gewoon glas nog zoo groot, en heeft men daarboven toch bedoeld glas, dan bestaat nog de valsche schijn. Spr. haalt een geval aan, waarbij iemand onmogelijk iets zien kon, toen hij zich in een vertrek, waar het glas was aan gewend, bevond. De Voorzitter: Dan kunnen we Uw voorstel over nemen en er nog een bepaling bijmaken, luidende: B. en W. kunnen in bijzondere gevallen ontheffing verleenen. Hcelemaal verbieden gaat niet. De heer Dekker neemt gaarne genoegen met deze oplossing. De heer Kuiken merkt op dat alle vrijheid van de menschen zoo langzamerhand wordt weggenomen. De Voorzitter zegt,dat alle leden wel met het ge wijzigde voorstel van B. en W. kunnen méégaan en vraagt den heer Kuiken, of hij het ook goed vindt. De heer Kuiken: Ja, als alleman het toch goed vindtnee, ik ben er tegen. De heer Kloosterman zou eerst eens willen wachten tot van medische zijde een klacht binnenkomt. De Voorzitter zegt, dat er wel is geklaagd, een of- ficieele klacht is er evenwel niet geweest. Het gewijzigde voorstel van B. en W. wordt hier na aangenomen met de stem van den heer Kuiken tegen. Vastgesteld wordt een besluit, waarbij verklaard wordt, welke verordeningen, waartegen straf is be- dreid, nog van kracht zijn. Ieder zijn deel. Aan de orde is een voorstel van B. en W. tot wij- FEESTDAG VEREENIGINGSBOND „EENDRACHT". e interessante voetbalwedstrijden en mooie uitvoering in het Openlucht- ater der V.V.V. Zoo breekt nu a.s. Zondag 2 Augustus de feestdag aan, georganiseerd door den Vereenigingsbond „De Eendracht" te Bergen; een feestdag welke een maandenlange voorbereiding behoefde en nu nog al leen de medewerking van Moeder Natuur noodig heeft om naar behooren te slagen. Want, we twijfe len er geen moment aan, of het publiek zal het streven van den Bond om in Bergen een mooien dag te geven, door een groote opkomst weten te waardeeren. Het uitgebreide en uitstekend verzorgde program ma opent om 2 uur 's middags met den voetbal wedstrijd op het terrein der Berger Sport Vereeni- ging tusschen B.S.V. 1 en Monnikendam 1. Ongetwij feld kan dit een boeiende en interessante strijd wor den. Monnikendam is pas gepromoveerd van den N.H.V.B. naar de vierde klasse van den K.N.V.B. en B.S.V. heeft in de door haar gespeelde wedstrijden tegen Schagen en Wieringerwaard getoond, te kun nen voetballen. Ongetwijfeld zullen de Bergen aren tegenover de gasten een goed figuur willen slaan en zullen ze hun uiterste best doen door een overwinning de ver guld zilveren medaille, welke als prijs voor dezen wedstrijd is beschikbaar gesteld, te veroveren. Het vriendschappelijk treffen duurt tweemaal een half uur en is dus om kwart over drie afgeloopen. Intusschen heeft zich bij haar repetitielokaal aan de Karei de Grootelaan Bergen's Harmonie opge steld, om zich onder het spelen van vroolijke mar- schen naar den Kerke dijk te begeven, waar om half vier de groote wedstrijd wordt gespeeld tus schen de eerste elftallen van Alcmaria-Victrix en de Stormvogels uit IJmuiden. Ook dit kan een fraaie wedstrijd worden. We geven de eerste-klassers na tuurlijk de meeste kans om de zilveren lauwerkrans te bemachtigen, maar we zijn ervan overtuigd, dat Alcmaria haar huid zoo duur mogelijk zal verkoo- pen en er dus voor vechten zal. Het. prachtig gelegen en uitstekend geoutilleerde terrein van B.S.V., waarop geen fietsen worden toe gelaten, is met finantieelen steun van de gemeente geheel gerestaureerd, terwijl de doelen en de terrein afzetting opnieuw geverfd zijn. De speelgrond is bovendien in een uitstekende conditie. Na afloop van het sportfeest vereenigen de spelers van laatstgenoemden wedstrijd en de officials zich aan een gemeenschappelijken maaltijd in hotel „On der de Linde" aan de Hoflaan, waarvan de eigenaar, de heer Van Poeteren, tevens de buffetten op het terrein exploiteert. Des avonds om 8 uur heeft er in het Openlucht theater der V.V.V. een groote gecombineerde uitvoe ring plaats van alle, bij den Bond aangesloten ver- eenigingen. Het zou ons te ver voeren hier alle nummers van het met groote zorg samengestelde programma te noemen. „Bergen's Harmonie" opent den avond, waarna de Koorvereeniging „Bergen" zich zal doen hooren. De gymnastiek-vereeniging „Be Quick" zal dan eenige nummers ten beste geven, w.o. de zoo ziging van de gemeenschappelijke regeling tusschen de gemeenten Den Helder, Texel, Anna Paulowna, Wieringen en Callantsoog, nopens het voor die ge meenten instellen van een geneeskundig schooltoe zicht. De bepaling gold, dat de kosten aan den dienst verbonden, niet lager mochten zijn, dan de kosten van den zelfstandigen dienst, die de gemeente voor heen had. Den Helder, Texel, en Callantsoog moesten dus steeds hetzelfde bedrag in de kosten bijdragen. Daarvan profiteerde o.a. Anna Paulowna, dat voor heen geen dienst had. Toen de uitgaven van den gemeenschappelijken dienst omlaag gingen, hadden wij dus minder te betalen, terwijl de bijdrage van de 3 eerstgenoemden gelijk bleef. Dit werd onbillijk geacht en daarom wordt voorgesteld de regeling zoodanig te wijzigen, dat de mogelijkheid ontstaat, dat de kosten aan den dienst worden vastgesteld naar de werkelijkheid, wat voor Anna Paulowna in tusschen een grootere uitgave met zich brengt. Z.h.s. werd na deze toelichting van den Voorzitter conform het voorstel besloten. Vastgesteld wordt een suppletoire begrooting 1935 en een id. 1936. Wat het salaris van den agent van de arbeidsbe middeling betreft, zou de heer Dekker gaarne zien, dat het gemeentebestuur nog tracht een deel van de gratificatie te redden. De Voorzitter achtte dit niet mogelijk, al wilde hij op aandrang van den heer Dekker wel een geargu menteerd schrijven aan de betrokken instantie rich ten. Het zit 'm natuurlijk weer bij Binnenlandsche Zaken. De heer Kuiken merkt op dat men geen rekening met het te verrichten werk houdt. De heer Dekker betwijfelt nog, of men het bij het Bestuur van het Arbeidsdistrict wel weet, wat er gedaan moet worden. Rekening 1935. Aangeboden wordt de rekening 1935. Zij laat, voor wat den gewonen dienst betreft, de volgende cijfers zien: 'Inkomsten f 355332.18, uitgaven f 349118.73, batig slot f 6213.45; kapitaaldicnst: inlc. f 73926.53, uitga ven f 76272.47, nad. slot f 2345.94; Burgerl. Armbestuur: ink. f 43672.73, uitg. f 43672.73 subsidie van de gemeente f 37693.43. Grondbedrijf: haten f 880.74, lasten f 6033.36, nad. saldo f 5152.62. Kapitaaldienst: ink. f 17194.40, uitg. f 23094,40, na deel ig saldo f 5900. De Voorzitter constateerde, dat waar de Rijkssub sidie f 12.600 bedroeg, we het met pl.m. f 6000.had den kunnen doen. Bovendien zit in de rekening ver werkt. het tekort van het grondbedrijf. Bij herschat ting is dit n.1. f 60.000 lager gewaardeerd, dan eerst vermeld stond. Dit bedrag dient over 5 jaren ver werkt te worden, hetgeen dus neerkomt op f 12.000 ner jaar. Dit alles in oogenschouw genomen, is de financieele toestand van de gemeente niet hopeloos te noemen. De heeren Rezelman, Kloosterman, Raven en Hooi meijer zullen deze rekening nazien. De rondvraag. De heer Kloosterman zegt, dat dit de eerste ver gadering is, die spr. na zijn ziekte bijwoont en spr. wil in de eerste plaats Hem dankzeggen die beschikt over leven en dood en hem voor zijn gezin heeft ge spaard; spr. dankt ook den Voorzitter voor diens wenschen van herstel tijdens zijn ziekte uitgespro ken en het welkomstwoord vandaag tot hem ge richt; erkentelijk is spr. daarnaast die raadsleden, die tijdens zijn ziekte blijken van hun belangstelling hebben gegeven. De heer Kuiken vraagt of er grondige reden voor bestond, dat een barbier te Breezand, die een nieuwe zaak heeft geopend, de tabaksvergunning werd ge weigerd. Het is daar toch niet overdreven met de sigaren- en tabakswinkels. De Voorzitter antwoordt, dat het verleenen van deze vergunningen buiten B. en W. omgaat; over deze zaken gaat de Rijksontvanger. Hiema sluitir succesvolle Reidansen, door een groot aantal paar tjes in Noord-Hollandsche kleederdracht. Het eerste gedeelte wordt afgesloten met het optre den van „De Stem des Volks", die eenige liederen za' zingen. Na de pauze treedt „Bergen's Mannenkoor" het eerst op, daarna krijgt het publiek nog eenige num mers van „Be Quick" te zien. Maar wat wel het meest de moeite waard zal zijn, is het groote besluit van dezen feestdag. Als slotnummer zullen namelijk de gezamenlijke koren met orkestbegeleiding, onder leiding van den heer P. Pranger uitvoeren: „De laatste Zonnestraal" van J. Paardekoper. En als deze laatste zonnestraal verdwenen is, dooven de lichten in het mooie, ruime Openlucht-theater uit en is deze feestdag voorbij. Laton we hopen, dat dan alle toeschouwsters en toeschouwers hoogst voldaan naar bed gaan! Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de aanplakbiljetten, de programma's en de in dit num mer voorkomende advertentie. DE JAARLIJKSCHE VERLICHTINGSAVOND. Een goed geslaagd feest bracht duizenden op de been. De stemming was vroolijk; excessen deden zich niet voor. Er zal wel niemand zijn geweest die gisteren in den loop van den dag gedacht heeft, dat het jaar- lijksche feest van lichtjes, georganiseerd door de afd. Bergen van de V.V.V. doorgang zou vinden. Immers, gedurende den geheelen dag viel de re gen vrijwel onafgebroken; doch ziet, juist op tijd ruimde de wind en tegen vijf uur in den middag werd het droog en kwam zelfs het late zonnetje door het gebroken wolkendek gluren. En, ofschoon nog dreigende luchten kwamen opzetten uit het Zuid-Westen, bleef het, een kort buitje tegen half elf uitgezonderd droog en hebben duizenden weer een avond van vreugde en jolijt beleefd. De trams en autobussen voerden steeds nieuwe drommen aan uit de omgeving, alle ingezetenen en gasten uit Bergen waren op de been, om vooral niets te missen van dit sprookjesachtige feest der lichtjes. Om negen uur, toen het donkerde werden in de talrijke lanen van ons dorpscentrum de lampions aangestoken en opgehangen, lange rijen guirlan des vormende tusschen en onder de dichtbebladerde böomen. On onzen tocht langs de verlichte wegen, werden we getroffen door de buitengewoon smaakvolle wijze waarop Ruïnelaan en Jan Oldenburglaan tusschen Russenweg en dr. van Peltlaan van een verlichting in oranje en groen waren voorzien. Er sprak uit het aanbrengen van de lampions inderdaad een groot gevoel voor kunst en goede smaak. Niet te druk en toch ook niet te sober, maakte vooral de Ruïnelaan met haar fraaie perspectief een feeërieken indruk. Rondom de Ruine was weder de gebruikelijke verlichting aangebracht, hingen de oranje-lampions als reuzen-sinaasappels tusschen het donkere groen van de eeuwenoude boomen. Ook de Hoflaan had hetzelfde kleed van het vorige jaar weer aangetrok ken; voornaam en mooi. De aloude linde was ditmaal getooid met opgaan de slingers van oranje en stond er naar onze smaak ietwat stijf bij. Zooiets als een bejaarde dame in ouderwetsche kleederdracht. Kerkstraat en de Breelaan tot aan de Stations straat brachten ook niets nieuws, doch wel het ver dere gedeelte van de Breelaan tot aan den Russeiv weg, hetwelk men een Japansch karakter had ge geven met zonderlinge Oostersche figuren, die ver licht in zachte kleuren, hoog boven de menschen- hoofden schenen te zweven. Van de particulieren noemen we in de allereerste plaats de zeer fraaie en origineele verlichting, welke de heer van Son, .der firma de Wijs en Broers in den tuin naast zijn huis had aangebracht. Ouder wetsche vetpotjes en gigantische lampions gaven het. geheel een mystiek tintje. Geen wonder, dat deze verlichting aller aandacht trok. Ook „William's Court" op den Russenweg viel* op door de eenvoudige, doch uiterst smaakvolle wijze, waarop de lampions waren aangebracht. Van de café's noemen we in het bijzonder het ter ras van .Spoorzicht" tegenover het station, dat met. z'n electrische gloeilampjes, waar oranje, groene en gele lampions omheen waren gehangen een keuri- gen indruk maakte. In het van Reenenpark deden de achter de ramen geplaatste kaarsen, in de woning van mr. Judell het wondermooi. Een verlichting in ouden trant, dege lijk en chique! Voor de van Reencnbank was een groote lichtzuil opgesteld, waaraan vele honderden oranje en groene lampions waren opgehangen. Op dit punt verzamelde zich tegen tien uur een groote menschenmassa, welke rondom vier a vijf rijen dik stond. Hel verlicht door een viertal schijnwerpers hebben daar vijftig paren van de gymnastiekver. „Be Quick" onder leiding van haar directeur, den heer van Zoo- nen, gestoken in Noordholl. hoerendracht met enorm succes den Reidans herhaald, welke de vorige week in het openluchttheater zoo insloeg. Als toegift, werd door de meisjes nog een vrije oefening uitgevoerd. De Stationsstraat bleef ditmaal buiten de verlich ting, aangezien de echtgenoote van een der winke liers gestorven was en juist gisteren ter aarde werd gesteld. Een mooie daad van piëteit. Is het nog noodig te zeggen, dat er gedurende den ganschen avond in het dorpscentrum een groote vroolijkheid heerschte en dat de terrassen der café's overvol zaten met luidruchtige feestgangers? Vooral als de muziek van eBrgens Harmonie zich in bewe ging zette, was. het een vroolijk gehos en gespring, leefde de jeugd zich uit, zonder ook maar één oogen- blik tot excessen te geraken. De gemeentepolitie, versterkt met 20 man rijks- veldwacht zorgde op tactvolle wijze voor een goede regeling en leidde, waar noodig het verkeer in de juiste richting. Het bestuur der V.V.V. kan ongetwijfeld weer op een mooien avond terugzien, doch ook de verschillen de buurtcommissics hebben met hun werk alle eer ingelegd. De gasten hebben genoten van dit schoone lichtjes-feest en duizenden uitd en omtrek met hen! Voor het te Den Haag gehouden examen voor de Hoog-Duitsche taal (lager onderwijs) slaagde de heer F. Daalder alhier. HARENKARSPEL DIRKSHORN. KERMIS. Zondag en Maandag werd dit jaarlijksch feest door zeldzaam mooi weder begunstigd. Toch was het in den namiddag op straat niet druk te noemen. Zon dags doordat er weinig bezoekers waren, vooral wei nig jongeren wegens het ontbreken van draai- en zweefmolen, Maandags vanwege de spelen op het voetbalterrein, waar het zonnige weer velen had ver- eenigd en welke werden opgeluisterd door fanfare muziek. Zondagavond was het in café Pijper gezellig als van ouds. Maandag traden hier voor een talrijk pu bliek op de heeren Daan Pool en Tommy Bonman. Met applaus door het publiek verwelkomd, viel het Daan niet moeilijk, een hartelijk toespraakje te hou den, dat al dadelijk zeer insloeg. De beide voordrachtkunstenaars weten, naast 't verschaffen van gepast genot, tevens opvoedend te werken; in dezen benarden tijd stellig hoogelijk te waardeeren. Noemen we in dit verband „Het Steun- liedje" en „Het slootje achter ons huis", met schoon natuurtaereel. Trouwens, er waren meer mooie dé cors te bewonderen, met doelmatige belichting. Grappig was „De oude Ford", ernstig „De Uil" met afbeelding van het verongelukte vliegtuig. In den „Crisis-ambtenaar" werden op leuke wijze vele rake zetten gelanceerd. Natuurlijk herhaald krachtig applaus. De muziek werd door 't ensemble Kos uitstekend verzorgd en Daan kon dan ook hoogst voldaan op zijn bekende manier den avond sluiten. In café Swager ging terzelfder tijd „Ein Stern fallt vom Himmel", een film van Joseph Schmidt. Het tamelijk groot publiek toonde zich zeer tevre den. Dinsdagavond gaf in hetzelfde café de Centraal Bioscoop een circusfilm: „Artisten", met mooie vari- eerende opnamen uit het zoo bekende circus Saras- sani. Blijkbaar trok de laatste naam nog, want er was flink bezoek. En men amuseerde zich best, al moesten we weder constateeren, dat de menschel ij ke stem in de sprekende film minder goed tot haar recht komt. dan de dierengeluiden. Goede muziek en ook hier rustig publiek. WIERINGERWAARD Dinsdag hebben 56 dames, allen leden van den Bond van Boerinnen en andere plattelandsvrouwen, een excursie gemaakt naar Amsterdam. Met twee touringcars van de firma Naastepad, werd de reis met schitterend weer aanvaard, doch dit mocht helaas niet zoo blijven. Onder stroomende regen kwam het gezelschap op het Rokin aan, alwaar een boot van de Reederij Kooij klaar lag om naar de Javakade te varen. Aldaar werd de Christiaan Huij- gens van de Stoomvaart Mij. „Nederland" bezichtigd, wat voor de dames zeer interessant was. Vervolgens werd de boot weer opgezocht en werd een rondvaart gemaakt door de havens en stadsgrachten. Door den aanhoudenden regen is veel van het stadsschoon en mooie bruggenbouw verloren gegaan. Ongeveer 1 uur De veel geplaagde man. „JDat doe ik, om eindelijk eens dat domme vragen te laten ophouden, of ik eetrdae dpaag." waren ze weer op het Rokin terug en hadden ze een uurtje den tijd om in de Bijenkorf te winkelen, een speciale liefhebberij voor dames. Dan stond op het programma een bezoek aan de Persilschool, alwaar het gezelschap om twee uur in een schitterende zaal door een propagandist werd ontvangen, die een demonstratie gaf in theorie en praktijk. In de filmzaal werden allen onthaald op verversching en gebak. Daar werd een Persil-klank- film afgedraaid, getiteld: „Van wasch gemakkelijk en voordcclig", met medewerking van bekende ac teurs en actrices', w.o. Paul Huf, Mien van Kerkho ven enz. Hoogst voldaan verlieten de dames om zes uur het gebouw. Iic was inmiddels schitterend weer geworden, zoo-' dat toen besloten werd om nog een uurtje in het Von- delpark te vertoeven. Daarna in een hotel nog een verversching gebruikt en was het weer tijd geworden om de terugreis te aanvaarden. Was de heenreis via Limmen, Zaandam gemaakt, de terugreis over Buiksloot, Purmerend, de Beemster, enz., om even over tienen hoogst voldaan weer in de Wieringerwaard te arriveeren. Met zooveel dames zal het aan stof zeker niet heb ben ontbroken. Z I J P E OUDESLUIS. J.l. Maandag geraakte het achterste gedeelte van een zwaren vrachtauto door de brug ter Oostzijde van de Groote Sloot, nabij de Spoorbrug. De auto bekwam zware materieele schade. De brug werd zoodanig ge havend, dat het. verkeer tijdelijk moest worden omge legd. Door de politie is procesverbaal opgemaakt. HEER-HUGOWAARD VEENHUIZEN. De kermis is weer achter den rug. Met mooi weer is er rustig .kermis gevierd, maar algemeen hoopt men volgend jaar op een attractie: zooals tonknuppe- len, veteraneiiwedstrijd of zooiets. De muziek van Gebr. Schermer heeft er veel toe bijgedragen om de kermisvreugde te verhoogen en geen wanklank werd gehoord. Dus Vcenhuizcn heeft de traditie getrouw, op waardige wijze haar kermis gevierd. De harpspeelster heeft leeren boogschie ten. ZONDAG 2 AUGUSTUS. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. J. Ph. Makkink, Ev, Luth. predikant te Leiden. Maandel. coll. BarsingerKorn, voorm. 10 uur. Ds. Tinholt. Dirkshorn, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. On derwerp: Slang en Mensch. Nieuwe Niedorp, Ds. Boeke. (Zie voor aanvangsuu* nummer van Zaterdag). Winkel, geen samenkomst. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudeslujs, voorm. 10.30 uur, Ds. Enklaar. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudcsluis. Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. K. J. v. d. Berg, van Amersfoort. Julianadorp, nam. 8 uur, Ds. M. van Wichen. Veenhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. v. d. Kam. Heerhugowaard, nam. 2.30 uur, Ds. v. d. Kam. Wieringen, geen dienst. Hoogwoud, nam. 8 uur, Ds. Baudet. Aartswoud, nam. 8 uur, Ds. Los. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Hippolytushoef, geen dienst. GEREF. KERK. Schagen (voorm. gebouw van het Kantongerecht), nam. 5.45 uur, Ds. S. Greving, van Dirkshorn. Kolhorn, voorm. 10 uur, Cand. IJ. Feenstra van Amsterdam. Voorber. H. A. Nam. 3 uur Cand. IJ. Feenstra. EVANGELISATIE. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3-30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, Chr. Jongemannenvereeniging, geen bijeenkomst. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7.30 uur, de heer Sevensma, van Amsterdam. 472ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste Klasse, 3de Lijst Trekking van Woensdag 29 Juli 1936 Hooge Prijzen f 2000.— 5898 f 100.— 8680 16017 Prijzen van 20. 518 1324 1450 1467 1567 1665 1742 2364 2939 3860 3871 4132 4942 5245 5260 5302 5468 5619 5988 6295 6346 6601 6790 6983 7333 7881 8017 8166 8713 8891 9440 9537 9593 9670 9759 10021 10170 10614 10726 10802 11003 11102 11556 11896 12335 12360 12361 12640 13451 13514 13739 13821 14085 14159 14458 14487 14577 15006 15914 16129 17778 18082 18228 18233 18634 18851 19461 19956 19987 20421 20504 20576 20994 Verbet, lste klasse, 2de lijst: 18597 m. z. 1857# 1707 1722 4645 4727 5846 5854 7141 7143 9103 9397 10057 10131 11297 11301 12920 13429 14289 14317 16606 16978 19210 19419 20711 20858

Schager Courant | 1936 | | pagina 8