VROUW, W/X\ODt ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. fci»Nj.aoRe.EBAcH dan hecht men een stukje vleeschkleurig papier over de neus met leukoplast of iets dergelijks, totdat de gezichtshuid ge lijkmatig verbrand is. t' Hoofd wordt even eens tegen te sterke 'inwerking der zonne stralen beschermd door een groote hoed of hoofddoek. Al deze voorzorgen voor komen hoofdpijn, duizeligheid, flikkerin gen voor de oogen e.d.. terwijl het haar ook niet zal uitdrogen. Indien het kapsel er niet te veel door lijdt moet men de hoofd huid nu en dan masseeren met haarwater, dat een olieachtige substantie bevat. Het dragen van een zonnebril is niet alleen in het belang der oogen, doch voorkomt te vens dat de oogen telkens worden dichtge knepen, waardoor rimpels in het voorhoofd en op zij van de oogen ontstaan. KEUKENWENKEN. X Rijst zet zich niet zoo gauw aan den bo dem van de pan vast, indien men slechts een kleine gaspit gebruikt en liefst nog een asbest plaatje, terwijl men nimmer mag roeren. Men mag de rijst hoogstens, zoolang er nog water op is even heen en weer schudden in de pan, daarna nog en kele minuten door laten koken, totdat het water nagenoeg verkoopt is en.de goed gesloten pan met zes krantenlagen omwik kelen of in den hooikist plaatsen. Men voorkomt de zwarte aanslag in een pan bij het vleeschbraden, indien men een tomaat meebraadt, waardoor de jus tevens aan smaak wint. Indien men een koekepan regelmatig met zout nawrijft, voorkomt men, dat pan nekoeken en ander gebak aan den bodem blijft zitten. Heeft men bij het koken van rijst of griesmeel vergeten over den bo dem te roeren en is de onderlaag aange- HET PRACTISCHE HUIS. Het gebeurt meerma len, dat men op reis zijnde, genoodzaakt is een of ander te was- schen. Het spreekt van zelf, dat men er niet over zal denken om meer te wasschen dan strikt noodig is, omdat de gelegenheid hiertoe ontbreekt. Een regen bui op een blouse, een vlek op een jumper maken het echter wel eens noodig, terwijl men niet altijd vol doende kousen kan meenemen om steeds weer nieuwe voorra den te hebben. Voor dergelijke gelegenheden zijn gehaakte laddertjes en netten, die aan een hangmat doen denken, uiterst practisch. Het aangename is, dat deze hulpmiddelen zoo weinig plaats innemen. Zoo'n „droogrekje" kan men gemakkelijk tusschen de raamkozijnen hangen of tus- schen kast en stoel; bij voorkeur zóó dat de zon er op schijnt of het te drogen waschgoed in de trek hangt. Wollen klee- dingstukken, die wellicht hun vorm ver liezen, worden op een soort hangmat ge droogd. Weinig bekend zijn de hangers, zooals wij er een rechts weergeven, waar aan gemakkelijk kousen gedroogd worden. zet, dan schept men het bovendeel voor zichtig af en brengt dit met versche melk opnieuw aan de kook. Veel van de onaangename smaak, die aanzetten veroorzaakt, wordt weggeno men, indien men enkele druppels citroen sap bij het gerecht voegt of een citroenschil laat meekoken. HUISVROUWEN-ERVARINGEN. Vliegenplaag in de keuken? Z.g. vliegenvangers, bestaande uit reepen, met lijm bestreken papier, zijn weinig sma kelijk om te zien en daarenboven niet hy giënisch, vooral niet in ruimten, waar spij zen gekookt of bewaard worden. Een prac tisch en eenvoudig afweermiddel is het plaatsen van enkele tomatenplanten in potten in het venster of op een plank voor het keukenvenster. De vliegen hebben een afkeer van deze planten en zullen de keu ken vermijden. Rieten tuin- of balconmeubels, die sterk beschenen worden door de zon, neemt men nu en dan af met een fcpons, gedrenkt in water en ammoniak. Schoenborstels vragen een goede verzor ging, indien men ze zoo lang mogelijk wil benutten. De pasta of crème, die er in blijft zit ten, doet de haren samen plakken, daarom is het noodig ze regelmatig school te ma ken in warme zeepsop, waaraan men am moniak en terpentijn-olie heeft toegevoegd, daarna in schoon warm water naspoelen en voor het gebruik volkomen droog laten worden. Men bevestigt een koordje of gehaakt snoer met spijkertjes aan den onderkant, en wel zóó, dat kleine boogjes gevormd worden, waaraan men de hangers beves tigt. Een bijzonder aardig geheel krijgt men, indien men èn hanger èn waschklemmen wit of in een zachte tint verft. Als geschenk vallen deze handige dignen zeer in den smaak. Ten gerieve onzer lezeressen wor den van de modellen in de rubriek „goedkoope patronen" tegen inzen ding van 25 cent 5 ct. voor ver zend- en administratiekosten, post zegels (liefst van iyz, 3 of 6 ct.) aan „Het Practisch Modeblad", Postbus 36, Den Haag, (Giro 203203), schitterende patronen franco toegezonden. Zij, die van deze goedkoope patronen willen profiteeren, dienen het nummer en de maat van het gewenschte patroon bene vens naam en adres duidelijk op te geven Indien men tegelijk met het patroon te vens gaarne het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ontvangen, dient men 10 ct. extra in te sluiten. Het verkrijgbaar stellen van deze fraaie patronen is uitsluitend ingesteld om de lezeressen van deze krant te gerieven. Wij hopen gaarne, dat U ook Uw kennissen, die misschien nog geen abonnee zijn, op deze mogelijkheid wilt wijzen, zoodat ook zij in de gelegenheid gesteld worden van de vele voordeelen, die een abonnement op deze krant biedt, te genieten. GEKLEEDE ZIJDEN JAPON. Succespatroon VKK 1915, Prijs f 0.25 plus 5 ct. voor adrn-. en verzendkosten. Deze elegante - japon bestaat uit ver schillende deelen, n.1. voor het bovenstuk heeft men een vóór- en rugpand met opge likte naad in het midden, terwijl de voor zijde een ingehaald stuk aan de hals te zien geeft waarom deze door een bandflu weel gehaald wordt, dat op de rug ge strikt wordt. Sluiting rugzijde met split. De raglanmouwen hebben in het midden een opgestikte naad en zijn bij de pols zeer ruim. Afwerking met zoompje en elastiek. Vierbaansrok met opgestikte voor- en ach ternaad. Om het middel een ruime cein tuur van velours. Patronen in de maten 424446 en 48. JONGENSKIEL EN BROEK. Succespatroon VKK 1925. Prijs f 0.25 plus 5 ct. voor adm-# en verzendkosten. Gekleurde linnen kieltjes en broekjes voor kleine jongens. Het meest geschikt is om de broek van donker linnen of jeans te maken, terwijl een shantung blouse er heel aardig bij staat. De blouse is onder met een zoom afge werkt, waardoor een elastiek wordt ge haald. Korte ingezette mouwtjes, opgestik te zakjes en aansluitende boord, waaron der een das gestrikt wordt. Het broekje is heel eenvoudig' van mo del en wordt met bretels gedragen. IJsemmertjes in verschillende afmetingen geven in korten tijd heerlijke vruchten-, Vanille- of ander ijs. Geisoleerde kannen met metalen mantel houden de dranken koel .terwijl men ook theepotten heeft met nikkelen omhulsel, waarin de thee niet te zeer aftrekt en steeds bij de hand heeft om met citroensap gedronken te worden, het geen de dorst op aangename wijze lescht. Aardewerk boterkoeler met glazen vlootje worden tusschen beide wanden gevuld met water, hetgeen de boter weerhoudt om al te zacht te worden. Practische instrumenten kan men koo- pen, die het mogelijk maken in een oogen- blik spuitwater gereed te hebben voor bowl, wijngroc of kwast. Met behulp van al deze technische mid delen wordt het leven der huisvrouw in warme dagen zeer zeker verlicht! nigeri zijn in het gelukkig bezit van een ijskast, daarom zullen hulpmiddelen dank baar aanvaard worden. Zoo heeft men o.a. ronde ijstrommels, in verschillende groot te en vorm. waarin men spijzen en fles- Schen kan koelen bij zuinig ijsverbruik. MODEGRILLEN. Ook strandkleeding kan gekleed zijn. De heerlijke vacantieweken verlokken tot niets doen en tote en soort laisser-aller waar het de kleeding betreft. Voor de vrouw ligt hierin een zeker gevaar verbor gen, want ongestraft kan men niets aan zijn uiterlijk aanzien verwaarloozen. Gelukkig komt de strandmode ons in dit opzicht te hulp en wordt het nuttige met het aangename verbonden. MODEGRILLEN. HET PRACTISCHE HUIS. Wanneer de zon op haar hoogst staat en hare stralen gloeiend warm op het aard rijk doet nederdalen, dan wordt het voor de huisvrouw wel eens moeilijk om aan alle verzoeken om koele spijzen en dran ken tegemoet te komen. Kleine technische hulpmiddelen bieden in dit opzicht de hel pende hand en maken het mogelijk aan de verlangens te voldoen. Slechts zéér wei- PRACTISCHE TUINKLEEDING. Vrouwen, die veel zelf in haar tuin wer ken, moeten practische kleeding dragen, die haar niet in de bewe gingen belemmert. Sommige verkiezen broeken met opgeknipt bovenstuk, waaronder een eenvoudige blouse wordt gedragen. Men neme echter vooral geen te lange broek en een model, dat flink wijd is. Groote schor ten, zooals het midden aangeeft, weerhouden de japonnen eveneens van al te spoedig vuil worden en worden liefst van niet al te licht bedrukt katoen gemaakt. Bijzonder vlot staan de donker gekleurde rokken met linnen blouse. Zoo ziet men alleraardigste strand japon nen, die van boven tot onder gesloten zijn, waarvoor bij voorkeur wit gekozen wordt met roode of blauwe kraag, knoopen en ceintuur, waaronder het badpak aangetrok ken wordt. Om naar zee te gaan en er iets meer gekleed uit te zien draagt men dan eventueel nog een kort jakje, dat de mouw- looze japon op straat niet te opvallend maakt. Alle badbenoodigdheden worden in een chintz badtasch geborgen, die met .gummi gevoerd is. Practisch zijn de wijde, korte broekjes, z.g. shorts en niet minder vallen de lange pyamabroeken in den smaak, die bij voorkeur van wit linnen, jeans of katoen worden gemaakt met ge bloemd bovenstuk, dat de rug vrij laat en lange cretonne mantel. SCHOONHEIDSHOEKJE. Het voorkomen van zonnebrand. Zuinig bij het gebruiken van olie. Indien men zich op zonnige dagen aan de bestraling der dikwijls lang ontbeerde zon wil blootstellen, meent men zich vol doende te beschermen, als men zich dik met olie insmeert. Hoe groot is dan de schrik, indien men constateert, dat on danks deze voorzorg de huid toch verbrand is. Aangezien zonnebrand niet alleen onaan genaam, doch tevens gevaarlijk kan zijn, meenen wij nogmaals ernstig tot voorzich tigheid te moeten manen. In de eerste plaats: zuinig zijn bij het gebruiken van olijf- of amandelolie! Het komt niet op de groote hoeveelheid, doch op dewijze aan, waarop men deze gebruikt. Men giet enkele druppels in de holle hand en wrijft het vet in cirkelvormige bewe gingen over de huid, terwijl men steeds kleine gedeelten tegelijk op deze wijze masseert. Het duurt dan ook eenigen tijd, alvorens het geheele lichaam ingeolied is, terwijl de huid geen glimmende plekken mag vertoonen. Men moet zoolang massee ren, totdat de huid alles opgenomen heeft, vervolgens stelt men het lichaam niet aan stonds aan de sterke zonnestralen bloot, doch zoekt eerst een schaduwrijk plekje op. Is dit niet te vinden, dan houdt men zich eerst in de zon in beweging, alvorens men gaat liggen om te zonnen. De neus, als meest vooruitspringend deel van het gelaat, moet bijzonder beschermd worden, want het staat bijzonder leelijk in dien deze erg verbrand of zelfs blaren zou krijgen. Men moet de oogen eveneens be schermen door een donkere bril, waaraan zich vaak een neusschermpje bevindt. Kan men zoo'n exemplaar niet bemachtigen, Met weinig bagage op reis. Wrnneer men de va- cantie elders door brengt, wellicht in de bergen, in bosschen of aan zee en misschien zelfs een of meerdere malen moet overstap pen, dan doen zich de bezwaren van veel ba gage eerst goed gevoe len. Waarom moet men toch zoo veel overtolli ge dingen meenemen, die men totaal niet noodig blijkt te hebben. Naarmate men meer heeft gereisd zal men langzamerhand tot de conclusie komen, dat men slechts weinig me de behoeft te nemen. Voor het maken varf* groote wandelingen zijn de broekrokken uiterst practisch, evenals voor fietstochten, tennissen, enz. Men draagt over een dunne wollen jum per een coquet aanslui tend manteltje, dat evqneens op katoenen japonnen gedragen kan worden. Katoenen blouses met korte mouwen kunnen eveneens gemakkelijk worden me degenomen en vragen slechts weinig plaats. Het manteltje dat bij de broekrok behoort, wordt met blad- of bloemmotie ven geappliceerd op de revers o.a. eiken bladeren en eikels ziet men veel uitge voerd. Zoowel mutsen als practische sportieve modellen worden erbij gedragen. Een cre tonne japon en batisten blouse is prettig MODERNE TUINMEUBELS. Indien men de vacan tieweken thuis door brengt en men over 'n tuin of balcon beschikt, dan zal men het zich ongetwijfeld zeer aan genaam kunnen maken. Lichaam en geest zul len zich al luierende in gemakkelijke stoelen kunnen ontspannen. Behalve aardige tuin* zitjes, die al voor zeer billijke prijzen te koop zijn heeft men thans ook heerlijke ligètoelen van riet, waarop een cretonne of chintz ma tras gelegd wordt en die voorzien zijn van een opklapbare kap, van hetzelfde materi aal. Kleine rieten dien tafeltjes kunnen tevens uitstekend dienst doen om een of ander uit de hand te leggen. Heel billijk in aanschaffing zijn de matrassen, die op het grasveld worden uitgespreid met lang werpig kussen. Zij la ten zich gemakkelijk oprollen en meevoeren, indien men een dagje buiten door wil brengen. Gezellige kleedjes en kussens mogen niet ontbreken en het kleurechte materiaal, dat men thans heeft, biedt genoeg variatie in kleur en dessin. Óp ronde tafeltjes staan ronde kleedjes mét strook wel zoo aardig als vierkante, terwijl zelfs de bamboe schemer lamp niet vergeten mag worden en het schemeruurtje buiten aan gezelligheid doet winnen. om op warme dagen gedragen te worden, terwijl een dito doek het hoofd beschermt tegen te opdringerige zonnestralen. Men moet steeds op alle mogelijkheden voorbereid zijn, dus ook op regendagen, zoodat een eenvoudige regenmantel geens zins overbodig genoemd mag worden. Voor eventueele feestelijke gelegenheden dient een imprimé zijden japonnetje, dat geen bijzonder ingewikkelde coupe behoeft. Heeft men eigenlijk wel meer noodig, in dien men met vacantie gaat?

Schager Courant | 1936 | | pagina 10