De gewijzigde steunregeling SPORT. Auto rijdt het trottoir op* Noodlottig ongeluk te Leiden V redesbij eenkomst te St* Cloud Wieiernieuws Slachtoffer van de zee Voetbal Van het Olympisch front Het Nederlandsche protest Marktberichten. Vijf wandelaars aangereden en ge wond. Gistermiddag "heeft te Leiden een noodlottig verkeersongeluk plaats gehad. Het gebeurde in de Breestraat, waar een luxe auto met volle vaart het trottoir is opgereden. Niet minder dan zeven wandelaars werden aangereden, van wie er vijf kwetsuren opliepen. He auto werd bestuurd door den autoverhuur- den* P. A. v. d.A uit Rotterdam Bij het begin van de Breestraat ligt het tram spoor op voldoende afstand van het trottoir, doe'* ter hoogte van Gerzon nadert het tramspoor steeds meer het trottoir, zoodat gezamenlijk op rijden dan onmogelijk wordt. De auobestuurder was blijkbaar met deze situatie niet bekend en raakte dan ook weldra tusschen tram en voet pad in de klem. In volle vaart werd de auto het trottoir opge dreven, waar het eerst de heer en mevrouw F. G. Mastenbroek, wonende Hogewoerd te Leiden die hier wandelden, in den rug werden gegrepen en tegen den grond werden gesmakt Nog drie wandelaars moesten het ontgelden n.1. de heer H. H. Blöte, mej. C. Kriek en haar verloofde de heer J. van Wezel. Vervolgens reed de auto nog twee personen an„ voordat hii tot stilstand kwam Deze konden echter dadelijk hun weg vervolgen De eerste vijf wandlaars moesten allen naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht waar bleek, dat mej. Kriek een hersenschudding had opgeloopen de heer van Wezel een hoofdwon de en een spierkneuzing in het rechteronderbeen. de heer Blöte een hoofdwonde, de heer Masten broek een spierkneuzing en diens echtegenoote verschillende schaafwonden. De verwondingen bleken alle van niet ernstige aard te zijn, zoodat alle vijf naar hun woningen konden worden vervoerd. Na het politieonderzoek is de auto weer vrij gelaten «p nadat tegen den bestuurder proces verbaal is opgemaakt. HET R.K. WERKLIEDENVERBOND IN SPOEDVERGADERING BIJEEN. GROOTE ONRUST IN DEN LAN DE DOOR DE VOORGENOMEN WIJZIGING. De onhoudbare toestand op het platteland Het R.K. Werkliedenverbond kwam Zaterdag te Utrecht in 'n zeer drukbezochte spoedvergadering bij een. Blijkens vele bij het verbondsbestuur ontvangen brieven en ingekomen mededeelingen, is in den lande groote onrust ontstaan door de voorgenomen wijzi ging in de steunregeling. Het Verbondsbestuur heeft te dezer zake een voorloopig standpunt ingenomen, wat tot uiting kwam in liet inmiddels gepubliceerde, aan den minister van sociale zaken gezonden, tele gram. Deze vergadering was belegd om het Verbondsbe stuur nader te oriënteeren door hen, die dagelijks met de werkloozen verkeeren, om zooveel mogeiijk in het belang der werkloozen te kunnen doen. Nog kort geleden 18 Juli werd in een conferentie met de ministers van binnenlandsche zaken, sociale za ken en' financiën, namens het Verbond ernstig ge wezen op den onhoudbaren toestand op het over- groote gedeelte van het platteland, als gevolg van: de onzalige rouleering in de werkverschaffing, het te weinig aanpakken en laten uitvoeren van geschikte werkobjecten in Friesland, Groningen, West-Brabant en in het zuiden in het algemeen, de absoluut te lage steunnormen op het platteland. Érnstig werd er op gewezen, dat men in de hui dige omstandigheden den a.s. winter met beklem ming tegemoet ziet. Krachtig werd gepleit voor: rui mere tewerkstelling tegen redelijke loonen en daar, waar de gemeente-financiën tekort schieten, op rui mer schaal met rijksgeld te subsidieeren, voorts in gemeenten en gewesten, waar het om technische en andere redenen niet mogelijk is, de menschen op ruimer schaal te werk te stellen; de thans bestaan de te lage steunnormen te verhoogen. De actie van de zijde van het R.K. werklieden verbond was van den beginne af ingesteld op de be schikbaarstelling van meer middelen voor de werk loozen, omdat do toestand ten plattelande onhoud baar was en do nood in de groote gezinnen onduld baar. De regeering toonde zich bereid de laagste tarieven te verhoogen, de werkverschaffing ten plattelande te willen verruimen, met intrekking of verzachting van het rouleersysteem, de groote ge zinnen tegemoet te willen komen in den steun, ver strekkingen in natura te willen uitbreiden. Daartegenover wenschte de regeering zeer uit drukkelijk, dat de huurtoeslag zou worden afge schaft. Was ernstig behoud van beide bepleit, de re geering wilde de verbetering in den toestand van de meest gedupeerden alleen toepassen ten koste van het verdwijnen van den huurtoeslag. Het standpunt van het verbond was, dat aan het bestaande niet ge tornd mocht worden, doch indien de regeeing voor eigen verantwoording den huurtoeslag wenschte af te schaffen, dan zoo werd van verbondszijde be toogd was zeer beslist noodzakelijk dat: ten eer ste Amsterdam afzonderlijk diende bezien, ten twee de dringende maatregelen werden getroffen om tot een compenseerende huurverlaging te komen, ten derde den gemeentebesturen verboden wordt huur gelden van het steunbedrag in te houden, ten vierde de afschaffing van den huurtoeslag te doen geschie den in drie a vier langdurige étappes om den over gang zoo dragelijk mogelijk te maken. De publicatie inmiddels van regeeringszijde, aan de dagbladpers verstrekt, heeft bevestigd, dat zij haar voornemen tot uitvoering wenscht te brengen. Het R.K, werkliedenverbond betreurt ten zeerste deze houding der regeering en de verbondsvergade ring verklaarde zich volkomen accoord met het reeds gepubliceerde telegram van het verbonds bestuur aan den minister van sociale zaken. Het Verbond zal alle ten dienste staande middelen aanwenden om de regeering te overtuigen van het standpunt: dat van de huidige steunbedragen, welke toch reeds in vele gevallen ver beneden het redelijke en dragelijke zijn, geen cent mag worden afgenomen, dat de in uitzicht gestelde correcties in het belang der groote gezinnen en de zwaar gedupeerde platte landers dienen te worden toegepast, naast het behoud van den huurtoeslag. Het bestuur van het R.K. Werkliedenverbond heeft zich Donderdag met een vertoog gericht tot de Katho lieke Tweede Kamer-fractie om haar aandacht voor de geschapen situatie te vragen. Groote betooaina voor de wereld vrededie door tienduizenden werd bijgewoond. Saint Cloucl (Frankrijk) Tienduizenden zijn reeds in de ochtenduren te St. Oloud aangeko men om een groote betooging voor den wereld vrede bij te wonen. Verscheidene sprekers voer den bet woord. o.m. de minister van nationale opvoeding Jean Zay die aantoonde dat de Fransche regeering hartstochtelijk voor den vrede en tegen den oorlog strijdt en dat meii de internationale democratie slechts kan dienen door den vrede te redden. Minister-president Blum wees er met name op dat de veiligheid d.w.z. het collectieve vertrou wen in haar duurzaamheid en hechtheid be rust op de wedérkeerigheid der internationale verplichtingen of niet bestaan kan. Blum noem de dit de diepere beteekenis van deze bijeenkomst Zij is internationaal en heeft ten doel een in ternationaal congres voor te bereiden, dat de middelen zal bestudeeren ter versterking van de internationale organisatie. Ik zog versterken, al dus Blum, omat zij bestaat en Volkenbond heet. Het Engelsche lagerhuislid Henderson ver klaarde twintig jaar geleden, als militair, voor het eerst in Frankrijk te zijn gekomen Wij trach ten de veiligheid van ons land en onze haardste den te redden tegen den aanval van een bru taal militairisme Thans staat de wereld opnieuw op een kruispunt. Wij moeten kiezen tusschen oorlog en vrede, samenwerking en conflict een beschaving gebaseerd op gelijkheid en rechtvaar digheid of terugkeer tot de wreede barbaarsch- heid van het verleden, Spr. noemde den tegen- woordigen oorlog de organisatie van den moord op wetensohappelijke basis. De eenige hoop al dus Henderson. is in collectieve veiligheid ge legen. De collectieve veiligheid is niet mislukt doch verkeerd toegepast. Zij zou eerder versterkt dan verzwakt moeten worden, Henderson deed tenslotte, een vurig be roep op allen tot verdediging van den wereld vrede. WIELERBAAN „WIERINGEN." Begunstigd door mooi weer en flinke belangstel ling werden gisteren op de wielerbaan „Wieringen" de wedstrijden gehouden inplaats van die, welke de vorige Zondag waren verregend. De directie had voor een mooi programma gezorgd. Eerst werd begonnen met een wedstrijd, die niet in het programma vermeld stond, n.1. een 40-ronden- race met 4 klassementen voor nieuwelingen. Uitslag: 1. Geerligs 12 p., 2. Baardman li p., 3. Dij kers 5 p., 4. Visser 4 p. Hierna volgde een omnium, bestaande uit een sprint, een tijdrace en een klassementrace 25 ronden, 5 klassementen over 3 ronden voor nieuwelingen en amateurs. De finale bracht tenslotte de volgende uitslag: 1. Kreijger, Wieringen 13.2 sec.; 2. C. Smit, Schagcn; 3. C. Hegeman,.Den Oever; 4. S. Lont, Wieringen; 5. N. Bakker, Wieringerwaard; 6. J. Snijder, Den Helder. De sprint van J. Kreijger uit de derde positie was schitterend, hij sprong als het ware over de andere twee heen! Tijdrace omnium: 1. J. Kreijger 12.2 sec., die hier mee het baanrecord verbeterde, dat op naam stond van A. Willemse met 12.5 sec.; 2. C. Hegeman 13 sec.; 3. C. Smit 13.2 sec.; 4. S. Lont 13.4 sec.; 5 en 6 J. Snij ders en N. Bakker 14 sec. Klassementsrace omnium 25 ronden, 5 klassemen ten: 1. J. Snijders 20 p. met 1 ronde voor; 2. J. Kreij ger 21 p., 3. C. Smit 20 p., 4. S. Lont 20 p., 5. C. Hege man 14 p., 6. N. Bakker 9 p. Hegeman reed zeer on sportief. Jammer. Dit is niet de juiste weg, Hegeman! Totaal uitslag omnium: 1. J. Kreijger 17 p., 2. C. Smit 13 p., 3. C. Hegeman 11 p., 4. S. Lont 9 p., 5. J. Snijders 8.5 p., 6. N. Bakker 4.5 p. De finale sprint profs en onafh, bracht de volgen de uitslag: 1. Dieterman 13.2 sec.; 2. Jazet, 3. Metz. Klassementrace over 50 ronden, 5 klassementen, profs en onafhankelijken: 1. A. J. Braspenninckx 8 p. inet 1 ronde voorsprong; 2. L. v. Schijndel 7 p., 3. K. de Vries 5 p., 4. J. Kuiper 5 p., 5. J. Braspenninckx 4 p., 6. M. Vroomen 1 p., 7. Schippers 0 p. Na de pauze vond liet hoofdnummer van het pro gramma plaats ,n.l. de 80 K.M. koppelwedstrijd over 400 ronden met 8 klassementen. Het koppcL CharlierDcneef was verhinderd. In hun plaats startte het bekende Belgische koppel de Gcbr. Loncke, die een uitstekende race hebben ge reden. Om 4 uur vindt de start plaats. De eerste ronden worden in een kalm tempo genomen, maar al gauw wordt de eerste ontvluchtingspoging ge daan. De gebr. Loncke loopen een stuk weg, gevolgd door van Schijndelv. d. Broek en KuiperKlink. Deze uitlooppoging brengt al meteen het noodige vuur erin. Het is maar steeds een jagen en jachten.. Het eerste klassement vervalt hierdoor: De oude Braspcnninkx schiet plotseling achter uit het pcle- ton weg, neemt een flinke voorsprong, en goed ge holpen door den jongen Bras, loopen zij na een hon derd ronden een ronde uit. Van Schijndel—v. d. Broek zijn in tusschen ook weg en na 110 ronden hebben zij ook een ronde uitgeloopen. Ook het twee de klassement vervalt door de jacht. De directie looft dan f5 uit met een plus-four van de firma Neels uit Den Helder, voor hot koppel dat alleen een ronde uitloopt. Ondertusschen krijgen we het dorde klassement. De uitslag is: v Schijndelv. d. Broek 4 p.; Metz Schippers 3 p.; Kuiper—Klink 2 p.; Jazet—Schot man lp. r,j CALLANTSOOG BADER WAAGT ZICH TE DICHT BIJ DE PIER Zaterdagmiddag omstreeks vier uur is de 34-jarige heer Melis uit Amsterdam, die met een gezelschap uit de hoofdstad dien middag was gearriveerd om er in een tentenkamp zijn vacantie door te brengen, bij het baden in zee' verdronken. Het ongeval geschiedde, doordat de bader zich te dicht bij een pier te water begaf. Pogingen om den heer Melis te redden, faal den. Een andere heer, die zich in moeilijk heden bevond, kon behouden op het droge worden gebracht. De echtgenoote van het slachtoffer vertoefde in de nabijheid toen het ongeluk gebeurde. De heer M. was vader van een kind van een half jaar. Zijn lijk is nog niet gevonden. Het lijk is nog denzelfden avond aangespoeld. WIERINGEN Verkooping kaasfabriek. De kaasfabriek „Nooit Gedacht" te Hippolytus- hoef is jl. Zaterdag in publieke veiling verkocht en bracht f3400 op. Kooper werd de heer S. Halfweeg te Hippolytus- hoef. BOSCHBRANDEN IN AMERIKA. Geweldige schade aangericht New York, 19 Aug. De Bosbranden, die in ver schillende Amerikaansche staten als een gevolg van de hitte hebben gewoed, hebben ontzaglijke ver woestingen aangericht, en de schade wordt op ver scheidene millioenen dollars geraamd. Twee per sonen zijn om het leven gekomen en talrijke ande ren gewond. SOVJET-VLIEGERS VERMIST. Van de Sovjet-Russische vliegers Levanevsky en Levchcnko, die een vlucht maakten van Cali- fornië naar Moskou, heeft men sedeit geruimen tijd niets gehoord. Er zijn pogingen gedaan hen op te sporen, doch tot dusver zonder resultaat. TWEE TRAMS OP EEN BRUG OP ELKAAR GELOOPEN. Ernstig verkeersongeluk in Amerikaan sche stad. St. Paul (Minnesota): Gisteren zijn twee tramwagens met elkaar in botsing gekomen op een brug, waar slechts enkel spoor lag. De beide wagens reden met volle vaart op elkaar in. 25 Personen wer den gewond. v. Schijndel—v. d. Broek zetten meteen door en na felle strijd nemen zij alleen een ronde. Zij win nen dus de 2 premies. Van Schijndel—v. d. Broek liggen nu voor op 2 ronden. De Braspenninkx op 1 ronde. Ook de gebr. Vroomen weren zich geducht, vooral de jongste, en loopen 1 ronde in, gevolgd door de gebr. Loncke. Na 1 uur zijn afgelegd 222 ron den, dus een gemiddelde snelheid van pl.m. 45 K.M. Het 4e klassement vervalt ook wegens de jacht. De koppels Dietermande Vries, JazetSchotman eri KuiperKlink nemen ook een ronde terug. Van Schijndelv. d. Broek liggen nu alleen aan den kop met 1 ronde. Er kan dus nog van alles gebeuren. Het 5e klassement brengt den volgenden uitslag: 1. v. Schijndel—v. d. Broek 4 p.; 2. Gebr. Vroomen 3 p. 3. de Vries—Dieterman 2 p.; 4. Gebr. Loncke 1 p. De gebr Loncke trekken er telkens tusschen uit, maar het is tevergeefs. Het 6e klassement; 1. A. J. BraspenninkxJ. Bras penninkx 4 p.; 2. Gebr. Loncke 3 p.; 3. Gebr. Vroo men 2 p.; 4. JazetSchotman 1 p. De Braspenninkx' loopen zeer tactisch een ronde uit. Aan den kop liggen nu: v. Schijndelv. d. Broek, 8 p. de Braspenninkx' 4 p. met 2 ronden voorsprong. Een premie van f 1. wordt gewonnen door Metz. Een premie van de Wieringer Courant van f2 wint Kuiper. Een leelïjke valpartij net in de bocht en drie renners liggen; Jazet, Schotman en M. Vroomen, die zijn sleutelbeen breekt. Schotman valt ook uit en nu vormen W. Vroomen en Jazet een nieuw koppel. Het 7e klassement vervalt door de jacht. Na nog verschillende uitlooppogingen komt het laatste klassement. Daardoor wordt de totaal uitslag: 1. v. Schijndel—v. d. Broek 16 p.; 2. A. J. Bras penninkxP. Braspenninkx 4 p.; 3. de VriesDie terman 6 p op 1 ronde; 4. Kuiper—Klink 4 p. op 1 ronde; 5. Gebr. Loncke 4 p. op 1 ronde. 6. Jazet— Vroomen 6 p. op 2 ronden; 7. Metz—Schippers 3 p. op 2 ronden. SUCCES—SCHEVENINGEN, 4—5. Het is Succes niet gelukt revanche te nemen tegen de vorige nederlaag vorigen zomer geleden in Sche- veningen, het is evenwel een vlugge sportieve strijd geweest met afwisselende kansen, waarin Sch. iets in de meerderheid was. i Om 7 uur riep Mol de spelers bij zich om te tossen en hierna hield D. Nieuwbuurt een kleine toespraak tot de Scheveningers. Sch. wint den toss en Succes brengt den bal aan 't rollen, doch Sch. neemt hem direct over en gaat ten aanval, doch Piet wist erger te voorkomen. Dan belandt de bal op de Sch. helft. Jb. Kuiper zet goed voor, doch de bal bellandt in handen van den Sch. keeper. Als de doelschop is genomen, gaat Sch. er vandoor en belandt de bal bij den Sch. rechtsbuiten, deze geeft door naar rechts binnen, welke onhoudbaar inschiet en Sch. de lei ding geeft. Direct naar den aftrap gaat Succes er vandoor. Alb. krijgt een mooie kans, doch schiet naast. Dan volgt weer een Succes-aanval, welke corner wordt gewerkt. Kuiper zet voor, doch wordt op goede wijze weggewerkt, doch weer komt Succes terug en een schot van Rotgans en daarna van C. Lont gaan naast. In deze periode is Succes steeds aanvallend en uit een dezer aanvallen maakt Rot gans gelijk. Direct daarna gaat Sch. weer er vandoor en een mooie aanval wordt met een doelpunt be loond. 1—2. Succes pakt goed aan en weer is Albert voor het Sch. doel, doch zijn schot gaat net naast. Intusschen is de eerste helft bijna ten einde, doch als Sch. nog een goede aanval opzet en goed voor doel plaatst, kopt de Sch. midvoor onhoudbaar in. Na eenige minuten is het rust en zal een kop thee verfrissching brengen. De tweede helft is Succes eenigszins in de meer- Kan niet in behandeling worden geno- men. De film van de finish is zoek ge raakt. Berlijn (Bijz.* Dienst A.N.P.: Het staat thans wel vast, dat liet protest van Nederland inzake 4 X 100 meter estafette geen succes zal hebben, hoewel van een officieele afwijzing ook geen sprake is. De merkwaardige omstandigheid doet zich n.1. voor, dat het officieele filmpje dat steeds van de finish wordt genomen, zoek is geraakt. De films van de andere nummers waren echter wel aanwezig. Dit is zeer eigenaardig, daar het al een paar maal is voorge komen, dat de film de beslissing over de toewijzing der plaatsen moest brengen. De voorzitter von de jury, de heer Ekelun (Zwe den) heeft zoowel Osendarp als de laatste Duitsche looper Homberger bij zich geroepen. De Duitscher verklaarde aan den heer Èkelund op eerewoord, dat hij Osendarp den stok niet uit de hand heeft ge slagen. Osendarp gaf daarop zijn lezing van het geval eveneens op cerewoord. De heer Ekelund die op zeer voorzichtige wijze dit moeilijke geval behan delde, zcide daarop tegen den Duitscher, dat hij den indruk had gekregen, dat deze Osendarp vermoe delijk wel heeft geraakt, maar dat van opzet geen sprake is geweest. Het is voor een looper in zoo'n. beslissenden, ener* veerenden kamp vrijwel onmogelijk om zooiets te doen. Maar de voorzitter der Jury zeide tegen Osendarp eveneens van meening te zijn, dat deze inderdaad hinder van den Duitscher heeft gehad. Alles is echter slechts een ongelukkige samenloop van omstandigheden. Beide athleten hebben borst aan borst geloopen, waarbij ze zonder uit hun banen, te komen, elkaar, naar wel als vaststaand kan wor den aangenomen, hebben aangeraakt! Een protest zou naar wij nader vernemen, toch1 weinig succes hebben gehad, daar de jury hoogstens had kunnen besluiten de Duitsche ploeg te diskwali- ficeeren. Het protest Merkensvan Vliet. Berlijn. Wij vernemen, dat het protest, door de officials van de Nederlandsche Wielrenunie inge diend inzake de finale om het Olympische sprint kampioenschap tusschen Merkens en van Vliet, door de jury d'appel van de Union Cycliste Inter nationale is afgewezen, BROEK OP LANGENDIJK, 10 Aug. 21000 Kg. aardappeln: Schotsche muizen f 1.30—1.70, grooten f 1.80—2.30, eigenheimers f 1.60—2, bl. dito f 1.50—2.40, driel. f 1.60, 5200 Kg. uien f 3.80—1.50, drielingen f 3.10—4.50, gele nep f 4.30—4.60, zilver drielingen f 3.50—3.80, zilvernep f 4—4.10, 600 Kg, peen f 1.70, 1475 Kg. spercieboonen f 6.40—8, 120 Kg. snijboonen f 89.50, 150 Kg. tuinboonen f 1.80, 23000 Kg. roode kool f 11.60, 2250 Kg. witte kool f 1.20— 1.40, 11000 Kg. gele kool f 1—1.30, 800 Kg. bieten f 1.80—2.60. NOORDSCHARWOUDE, 10 Aug. Schotsche muizen g 1.502.60, grooten 2—2.10, ei genheimers 1.80, bl. dito 1.701.90, uien 3.103.40, drielingen 3.50—4.10, gele nep 4.10—4.40. zilveruien 0.90—1, drielingen 3.50—4, zilvernep 2.50—4.30, peen f 1.60, spercieboonen f 7.107.70, roode koal f 1.20, witte kool f 1.20—1.30. ALKMAAR, 8 Augustus 1936. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer: 135000 kipeieren: 5860 Kg. f3.30—3.50, 60-62 Kg. f3.30—3.65, 62—64 Kg. f3.45—3.70, 64-Gö Kg. f3.55—3.80, per 100 stuks. ALKMAAR, 8 Augustus 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 5 paarden f250400 6 melk koeien f 150190; 7 nuchtere kalveren (slacht) f8 —14; 4 bokken en geiten f6—12. ALKMAAR, 8 Augustus 1936. Op de heden gehouden botermarkt waren de prijzen als volgt: groothandel 67Vfe—72V2 cent en kleinhan del 67V2—72V<>, cent. Handel matig. Kipeieren (groot handel) f 3.3Ó—3.60, handel goed. Eendeieren f 2.25. WARMENHUIZEN, 8 Augustus 1936. Schotsche muizen f 1.50—1.80, idem grove f 1.50 1.80, id. drielingen f 2.30—2.50, eigenheimers f 1.30— 2.60, gele nep f 4.10—4.60, uien f 3.60—4.10, drielingen f 3.70—4.10, zilvernep f 3—4.50, drielingen f 3.50 3.90, uien 6080 ct., roode kool f 11.60, gele kool f 1—1.70, witte kool f 1.101.20, slaboonen f 6.80 7.70, bieten f 1.40—1.70. derheid. D. Kuiper is vervangen door Jb. Ott. Succes gaat direct ten aanval en Albert weet den achter stand te verkleinen met een mooi schot. 23. De Scheveningers weten echter den buitenspelval open te zetten, waardoor menige goede aanval der Suc- cessers verloren gaat, want als Lont een mooie kans krijgt, wordt buitenspel geconstateerd. De Sch. laten zich ook niet onbetuigd en bij een hunner aanval len stopt Posthumus den bal, doch laat hem vallen en de midvoor van Sch. schiet hem in. 24. Succes trapt weer af en gaat direct ten aanval en als de Succes links buiten den bal krijgt teruggespeeld, zwenkt hij even naar binnen en met een vliegend schot in den benedenhoek, brengt hij den stand op 3—4. Nu is het voor Succes hard werken voor den gelijkmaker, doch menige goede kans gaat verloren, Fortuna is niet met haar. Bij een der tegenaanvallen maakt de Sch. midvoor als hij er alleen vandoor gaat, 35 van. Nog 5 min. valt te spelen en deze worden door Rotgans benut om den achterstand te verkleinen. 4^-5. In dezen stand komt geen verande ring. De Scheveningers togen om half tien weer naar hun heimat terug, 's Middags hadden ze gebruik ge maakt van een bezoek op de Wielerbaan. ANNA PAULOWNA. Op de dezer dagen gehouden algemeene vergade ring van de voetbalvereeniging B.K.C., werd als lid der elftalcommissie in plaats van den heer F. Webe- ling verkozen de heer Totté. De staat der geldmiddelen toonde een bevredigend beeld. De a.s. competitie zal met 3 hoogere elftallen wor den ingegaan, terwijl er zoo mogelijk een vierde aan zal worden toegevoegd. In verband met het tegen woordige materiaal, zal geen adspirantenelftal wor den opgegeven. B.K.C.—V.U.C. Zondagmiddag vond de wedstrijd plaats tusschen B.K.C. 1, gehandicapt door enkele invallers en de V.U.C. combinatie, waarin enkele spelers van naam uitkwamen, w.o. de oud-internationals Van Gelder en Van der Wildt. Wie dacht dat B.K.C. een dikke nederlaag zou incasseeren, kon tot zijn verrassing iets geheel onders constateeren. In den beginne toonde V.U.C. wel een groote meerderheid, vooral zich uitend in een grooter meesterschap over den bal, maar later paste B.K.C. zich dermate aan, dat de V.U.C.-keeper Slootweg tal van lastige schoten moest verwerken. Met 3—2 slechts slaagde V.U.C. er in te zegevieren. Deze prestatie van B.K.C. verdiend voorzeker een compliment. Een en ander was een nuttige oefening voor de a.s. competitie,

Schager Courant | 1936 | | pagina 3