De Nationale Kolfwedstrijden. Nederlandsche Tuindersbond. De marathonloop Willy den Ouden had een lichte keelontsteking als verwacht kon worden, slaagden onze meisjes er niet in een der eerste plaatsen te bezetten. Toch wa ren onze deelneemsters, gezien de prestaties welke ze in ons land maakten, wel in staat geweest, een medaille te veroveren. Mej. Koen, die onlangs 1.60 meter heeft gesprongen, zou met een dergelijken sprong zelfs de gouden medaille hebben kunnen ver overen. De drie eersten overspringen besliste ten slotte brachten het n.1. ook niet verder dan 1.60 meter, d.i. 7 centimeter lager dan het Olympisch- en wereldrecord. Mej. Gisolf, no. 2 van de Olympische Spelen van 1928, is met 1.62 m. Nederlandsch recordhoudster. Mej. Koopinans viel reeds bij 1.55 meter af. Mej. Koen gelukte het niet over de 1.58 meter te komen. Drie deelneemsters, n.1. de Duitsche Kaun, de En- gelsche Odans en de Hongaarsche Csak kwamen over de 1.60 meter. Geen van haar slaagde er echter in 1.62 meter te Springen. De lat werd toen op 1.60 meter gelegd. De Duitsche en de Engelsche faalden, maar de Hongaarsche sprong over de lat. Mej. Csak werd de winnares met 1.62 meter. Na verder springen bezetten de Engel schede tweede en de Duitsche de derde plaats. Berlijn, Zondag, (Bijz. dienst A.N.P.): Even na drieën vond de start plaats voor den Marathonloop over 42,195 k.m. Er vertrokken 56 loopers. Over het beloop van de race kan het volgende wor den gemeld: Na 6 k.m. had de Argentijn Zabala, de Olympische kampioen van Los Angelos, de leiding voor den Por tugees Dias en den Engelschman Harper. Na 18 k.m. ging Zabala nog steeds aan het hoofd met een tijd van precies 1 uur en hij bereikte ook het eerst het keerpunt (ruim 21 k.m.) met een tijd van 1 uur 11 min. 29 sec. Er ontspon zich daarop een verwoede strijd tus- schen de eerste drie loopers. De Japanner Son, zette er alles op en het lukte hem Zabala te passeeren. Even later werd de Argentijn ook voorbij geloopen door den Engelschman Harper. Na 31 k.m. lag Son op dc eerste plaats met een tijd van 1 uur 46 min. 20 sec. Harper was nummer 2 met een tijd van 1 uur 46 min. 36 sec., terwijl Zabala als derde volgde met een tijd van 1 uur 48 min. 37 sec. Dan kwamen Coleman, Tamila (Finland), Muinonen (Finland), Tarkiainen, Gibson, Palme en de Japanner Nan. Het duurde niet lang of Zabala begon een inzin king te vertoonen. Hij kon de derde plaats niet hou den en werd door een aantal loopers gepasseerd. Na 33 k.m. werd de kopgroep gevormd door Son met een tijd van 1 uur 53 min. 27 sec., Harper 1 uur 53 min. 52 sec., Muinonen 1 uur 57 min. 7 sec. Na 37 K.M. was de Japanner naar voren gespurt en had hij Muinonen van de derde plaats verdron gen. Terwijl de Fin ook nog gepasseerd werd door zijn landgenoot Tamila. Son had nog steeds de lei ding met 1 minuut voorsprong op den Engelsch man Harper. De loopers naderden nu snel het Olympische sta dion. De spanning onder de toeschouwers nam voortdurend toe. Daar verscheen de eerste looper onder den Marathonpoort. Het was de Japanner Son, die nog een eeheel frisschen indruk maakte. Zeer soepel loopend rent hij op de finish af, toege juicht door het publiek. Als tweede arriveerde met korten achterstand de Engelschman Harper, op 200 meter gevolgd door den tweeden Japanner Nan. De vierde looper was de Fin Tamila, die evenals de anderen geestdriftig werd toegejuicht. De vijfde en zesde plaats bezetten Muinonen (Finland) en Coleman (Zuid-Amerika), terwijl de Engelschman Robertson zevende werd. De gedetailleerde uitslag luidt: 1. en Olympisch kampioen: Son (Japan), tijd 2 uur 29 min. 19,2 sec. (nieuw Olympisch record), het oude record stond sinds 1932 op naam van Juan Zabala (Argentinië) met 2 uur 31 min. 36 sec.; 2. Harper (Engeland) 2 uur 31 min. 23,2 sec.; 3. Nan (Japan) 2 uur 31 min. 42 sec. Zabala gaf op. Zabala, die na 28 K.M. werd ingehaald, door Son en Harper, kreeg op dat moment een inzinking en viel neer. Doch hij stond dadelijk zonder hulp weer op en liep verder. Na 32 K.M. was hij echter geheel aitgeput en gaf hij op. Omtrent het opgeven van Zabala vernemen wij na der, dat dit is geschied tengevolge van het optreden van spierkramp in de kuiten. Doktoren hebben ver klaard, datd eze krampen vermoedelijk verband houden met een ernstige mondoperatie, welke Za bala ecnigen tijd geleden heeft moeten ondergaan. Zabayla zou nog hedenavond of morgenochtend op zijn verzoek naar het plaatsje Lochenlychen worden vervoerd om daar eenige dagen op te knappen. Angstige nacht. Een verklaring voor haar Matigen tijd van Za terdagmiddag. Berlijn, Zondag (bijz. dienst A.N.P.) Na afloop van de wedstrijden kwamen wij mevrouw van Wuyckhuizen. de trainster van Willy den Ouden even gelukwenschen met 't zwemmen van baar pupil: het was nu toch heel wat heter ge daan dan gisteren. „Wij hebben zoo'n angstigen nacht achter den rug" vertelde mevrouw van Wuyckhuizen ons „Willy was gisteren bij het zwemmen van haar serie inderdaad niet fit. een lichte keelontste king, afijn u kent het. heel velen hebben het hier gehad. Zij voelde zich loom en moe en dit ver klaart haar tijd. welke boven de lmin. 8 sec. lag Gisteravond is zij natuurlijk vroeg naar bed ge gaan, dr. van Daal verzorgde haar speciaal. En nu was het maar afwachten, of zij vanmorgen zich geheel fit ou voelen. Ze is laat opgestaan, koorts was er gelukkig niet en Willy voelde zich veel en veel beter dan gisteren. Ze ging wat met den heer Lotsy wandelen en onze chef de mission heeft haar moed ingesproken en gezegd, dat zij physiek nu weer geheel beter was, dat zij de tan den op elkaar moest zetten, dan zou het zeker gaan. En alhoewe Willy nog niet in haar ge wonen vorm is hebt u vanmiddag toch wel kun nen zien. dat het weer ging, dat het liep. En nu is het slechts wachten op den eindstrijd. Ik zelf heb echter een angstigen nacht achter den rug. Jaren en jaren heeft Willy er voor geploeterd maanden en maanden heeft zij zich voor deze gebeurtenis voorbereid, serieus zooals Willy al les doet. En nu zou het werken en al het stre ven met een klap vernietigd zijn Willy den Ouden niet in den eindstrijd, het zou haast niet te ge- looven zijn. Zoo dacht ik maar. Maar gelukkig, dank zij de prachtige verzorging van alle kan ten was zij vanmorgen heel goed. Dr. van Daal zal haar nu vroeg naar bed sturen. Hij verwacht ook, dat zij Maandag in haar ouden vorm aan den start zal verschijnen." Zij voelde het zelf, „aldus vervolgde de Rotter- damsche trainster. „dat het vandaag goed ging Gisteren had zij een bedrukt gezichtje, nu zag zij er weer opgewekt uit. Alle meisjes k u-a men onmiddellijk naar haar toe. een hand geven Het is toch zoo'n gezellig troepje, ze leven met elkaar mee, weten, dat zij, hier gezamenlijk voor liaar land zwemmen. En nu ook onze schoolslagzwem sters getoond hebben, dat zij tot de wereldklasse behooren, nu is de geest bii de meisjes heelemaal prima geworden. Voor een belangrijk deel is dat oo kte danken aan mevrouw Braun, die heel hard gewerkt heeft in Rotterdam en nu hier weer. Toen we Willy zoo goed over de baan za gen gaan, konden zii en ik onze tranen niet hou den Voor eerst van ons leven hebben we vergeten onze stopwatch af te drukken., maar we had den na dien nacht ook zoo in angstige spanning geleefd". ZUIDSCHARWOUDE. Vrijdagmorgen zijn de Nationale Kolfwedstrijden, welke gehouden worden ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van Op Maat, begonnen en sedert dien zijn ze onafgebroken voortgezet. Plet eerst zijn zoo goed als alle kolvers van Op Maat in de baan geko- meen. Onder die eersten behoorde ook de bekende kolver P. Molenaar, die zijn oude reputatie hand haafde en een eindcijfer van 158 haalde. De andere leden van Op Maat hebben over 't algemeen minder goed gekolfd. De heer Jb. de Geus van Op Maat heeft 4 elven geslagen. Een hooge eerste serie maakte de heer J. Reine met 53 punten en P. Boon een tweede serie met 52 punten. Beiden zijn in de tweede klasse ingedeeld. De heer P. SchoorI, ingedeeld in de derde klasse, maakte een serie van 50 punten. De heer S. Timmerman van Vriendenkring te Noordscharwou- de, ingedeeld in de derde klasse, heeft een record van 5 twaalven in do eerste en tweede serie geslagen. Hij heeft een mooie kans voor een twaalvenprijs, die bestaat in een gouden tientje, uitgeloofd door den burgemeester van Zuidscliarwoude. De oflicieele opening. Zondagmiddag vulde de kolfbaan zich met een aantal belangstellenden, terwijl vele kolvers aanwe zig waren, die voor dien dag waren opgeroepen. De officicelc opening was n.1. tegen half 4 aangekon digd, waarbij velen tegenwoordig wilden zijn. Op het podium waren verschillende genoodigden aanwezig, als de vertegenwoordiger van het hoofdbestuur den heer C. Balder, de heer P. dc Geus Cz., die zijn 50- jarig jubileum als lid van Op Maat herdacht, leden van de commissie van bijstand, het dagelijksch be stuur der gemeente, vertegenwoordigd door den secre taris, den heer G. Post en den loco-burgemeester, den heer Du Burck, Deze werden allen een hartelijk wel kom toegeroepen, alsmede dc pers, door den heer A. Kist, die de aanwezigen toesprak. Het deed spr. bijzonder veel genoegen, dat zoovele kolvers zich hebben opgegeven om deel te nemen aan dezen Jubileumwcdstrijd. Een bewijs, dat de leden van den Nederlandschen Kolfbond sympathi- seeren met de Sociëteit „Op Maat", welke dan ook mee de oudste Club is bij dezen Bond aangesloten. Spr. hoopte, dat onze Kolvers gezellige dagen staan te wachten en zij elkander vinnig doch spor tief zullen bestrijden. Spr. deelde mede, de leiding van dit feest niet op zich te kunnen nemen, daar zijn zenuwgestel door een ondergane operatie zoodanig is geschokt, uat hij elke inspanning zooveel mogelijk moet ver mijden. Het Bestuur heeft echter den heer Kramer, een van do Commissie-leden, bereid gevonden deze taak over te nemen. Spr. dankte den heer Kramer reeds bij voorbaat voor zijne bereidwilligheid en me dewerking en vertrouwde de verdere werkzaamhe den volkomen aan hem toe. 50 jaar kolver. Van één taak wil spr. zich echter nog kwijten: Wij hebben iemand in ons midden, die vanaf de op richting lid is van onze Sociëteit. Spr. wendde zich daarna tot den heer De Geus! Ik feliciteer U van harte met dit zeldzame feit. In 1926 viel mij reeds de eer te beurt U t6 complimenteeren met uw 40- jarig jubileum. Ik heb toen den wensch uitgespro ken, dat het u gegeven mocht zijn het gouden jubi leum van' „Op Maat" ook nog mee te maken. Ge lukkig is u die eer te beurt gevallen; en wanneer ik u zoo Dinsdagsavonds onvermoeid en nog met volle ambitie den kolf zie hanteeren, dan geloof ik, niet te optimistisch te zijn, of u zult het diamanten feest van onze Sociëteit ook nog meevieren. Als blijk van onze waardeering en voor de door u steeds getoonde sportiviteit en gegeven adviezen zij het mij vergund U dezen wandelstok met inscriptie aan te bieden. Het Bestuur en leden hopen van harte dat het U nog een aantal jaren gegeven moge zijn van dit cadeau gebruik te maken. Onze hartelijke en welge meende gelukwcnschen. De heer De Geus heeft in hartelijke woorden voor deze attentie dank gezegd. De heer J. Kramer, de plaatsvervangende voorzit ter. heeft den heer De Geus een portret van dezen aangeboden, waarvoor mede dank werd gezegd. Ver der werd een bloemstuk van hospes, den heer P. Kramer, aan den heer De Geus aangeboden. Voor de jubileerende club waren bloemstukken aanwezig van de Sociëteit Central te Alkmaar, van Over de Helft te Nieuwe Niedorp en van die te Hoogkarspel. De voorzitter heeft allen dank gezegd voor die blijken van belangstelling en bovendien hulde gebracht aan den heer P. Molenaar, die veel tot een goede rege ling en orde heeft bijgedragen. Daarne werd het Bondslied gezongen en de eerewijn rondgediend. De heer Du Burck heeft de jubileerende vereeniging toegesproken namens het gemeentebestuur. Het ge meentebestuur is niet bij machte een stoffelijk blijk van belangstelling aan te bieden. Ware het anders, ongetwijfeld hadden we wel op die wijze blijk van ons medeleven met Op Maat gegeven. Spr. verzoekt echter de oprechte felicitaties van het gemeentebe stuur te willen aanvaarden met uw 50-jarig bestaan en gaf de verzekering, dat het ons een groot ge noegen is. in de gemeente een kolfclub te bezitten, die gedurende een halve eeuw de kolfsport heeft weten le beoefenen en hoog te houden op een wijze, die alle waardeering verdient. Wel heeft ook de kolfsport betere dagen gekend, ook in de sport voltrekt zich een evolutie, die niet in het voordeel is van het kolven. Spr. hoopt dan ook, dat het bestuur de lust mag vinden om de belang stelling ook in het vervolg gaande te houden en zoo het mogelijk is, de club nog tot grooter bloei te bren gen, opdat bij de viering van het 60-jarig jubileum nog met meer genoegen op het verleden kan worden teruggezien. In het bijzonder richtte hij zich tot den voorzitter, den heer Kist, voor wien hij hoopte, dat hij zijn vitaliteit en gezondheid weer geheel moge te rugkrijgen, opdat hij zich met zijn volle persoonlijk- District Noord-Holland. De nood der Tuinders. De roep om hulp. Provinciale landdagen. Het district Noord-Holland van den Ned. Tuin dersbond vergaderde Zaterdagmiddag in de Unie te Alkmaar. Van de 44 afdeelingen waren er 33 aanwezig. De heer A. Hoogland opende dc vergadering met het voorlezen van een brief van den voorzitter, den heer A. Schermer, die door plotselinge ongesteldheid verhinderd was deze vergadering te leiden. Dc aanleiding tot deze vergadering aldus de heer Hoogland, is een brief van dc afd. Oudkarspel, \vaar- in werd aangedrongen op een landdag om onze wen- schen naar voren te brengen. Alvorens deze landdag vast te stellen, had het H.B. besloten eerst deze afgevaardigdenvergadering te houden. In onze toe stand is plotseling een wijziging gekomen, doordat de groep veilingen vanmiddag vergadert, in welke vergadering een landdag zal worden besproken tegen dc achterstelling van het platteland. Het H.B. van dc N.T.B. wilde ook een landelijke vergadering in Amsterdam terwijl voorz. de voordeelen uiteenzette van provinciale landdagen op eenzelfde datum door het geheelc land. De toestand der tuinders wordt steeds slechter en de tuinbouwers leven zoo onge veer bij de gratie van de schuldeischers. Ons gemoed brengt ons er toe woorden aan het adres der regee ring te richten, welke niet aangenaam zijn. We kun nen niet langer aanzien, dat hij handelsverdragen de tuinbouw steeds wordt, ten achter gesteld bij anderen, b.v. Indië. Voorz. hoopte op aller medewerking voor de voorbereiding van den landdag. De bespreking van de algemeene toestand welke door voorz. Schermer zou worden gehouden, kon door diens ziekte niet worden gehouden. Hierna werd overgegaan tot de behandeling van het hoofdpunt der agenda, de bespreking van de wcnschelijkheid van het houden van een landdag. Verschillende wenschen en urgente vraag stukken besproken. De heer C. Borst Pz. te Oudkarspel lichtte het voorstel van zijn afdeeling toe. Een der voornaamste punten welke besproken moeten worden op den landdag is de steun, waarover op onze alg. verg. een besluit is genomen. De productiesteun en daarnaast de aanvullende steun moeten op het eerste plan staan. De misoogst- steun dient te worden uitgebreid. Verder werd de idee om de landdag op een Zon dag te houden, naar voren gebracht. Dat dit noodza kelijk is bewijst de opkomst van vanmiddag. De menschen, hoe arm ze ook zijn, kunnen geen dag uit hun werk breken, omdat ze onder het werk zitten. Voorgesteld werd verder, de gelegenheid te openen dat uit dc aanwezigen een woordje werd gesproken. Tenslotte om de fracties der Tweede Kamer uit te noodigen op dezen landdag. De heer Kaan, Oudkarspel, voegde hier nog een en ander aan toe. Een groot gedeelte van de tuinders is gedoemd ten onder te gaan. Actie is er veel gevoerd, doch thans is er een soort stilstand gekomen. We moeten echter meer dan voorheen op de bres staan voor de in standhouding der tuinbouw en vechten voor het be houd van de zelfstandige tuinders. Mocht lamheid worden geconstateerd, dan moeten we die menschen een hart onder de riem steken. De afd. Koedijk is het met Oudkarspel eens, zeide de heer W. Butter. Men wilde echter ook besproken zien de geringe deviezen voor Duitschland en de verhooging van de koopkracht. De heer Jb. de Vries, St. Pancras zeide dat de afd. St. Pancras met het idee van Oudkarspel sympathi seerde. Spr. besprak de voorgeschiedenis van de tuinbouwsteun, de provinciale credieten en de Rijks voorschotten, waarvan nu geen rente kan worden betaald. Spr. zeide dat de leidende figuren de lijden de figuren in den steek hebben gelaten. Spr. stelde voor, te cischén, dat deze verleende twee millioen voorschot wordt geannuleerd. Dat is geen onbillijke eisch, want wij zijn de proefkonijnen geweest voor de stcunverleening. Voorts wilde spr. aandringen op de volle 100 pet. misoogststeun en bescherming tegen de executies. Spr. riep allen op solidair te zijn met hen wien dit zwaard boven het hoofd hangt. De heer de Vries bracht de Belgische tuinders, die staakten voor verhooging der aardappelprijzen, hulde en hoopte, dat hier spoedig een dergelijke solidariteit komt. De heer Jb. Stam, Koedijk, onderstreepte de woor den van den heer Butter. De afd. Wijk aan Duin wilde vooral aandringen op de aanvullende steun. Spr. wilde op de derde Dins dag van September (de opening der Staten Generaal) in Amsterdam demonstreeren. De afd. Avcnhorn wilde juist op steun aandringen aan dc tuindcrsgezinncn. De steun gaat nu naar dc pachtheercn. Doordat de bloenibollenstcun nogal goed werkt, worden deze tuinders minder actief voor de verbetering van steun. De heer Jb. Kloosterboer, St. Pancras, wees op de onbillijkheid der loonbijslagregeling. Verder besprak de heer Kloosterboer de zieke aardappelen. De afd. Hoogkarspel zeide dat de inkuiling dezer aardappelen zeer funest is geweest voor deze aard appelen. Het spuiten heeft niet geholpen. Er is wel gezegd dat als was gespoten, de aardappelen niet ziek zouden worden, maar dat is iiiet, waar. Spr. verlangde oen betere regeling voor de aardappelen en uitkecring van de volle 100 pet. der zieke aard appelen. Spr. wees op de groote onbillijkheid van de werkverschaffing voor de tuinders. Die groote kinderen heeft voor z'n bedrijf heeft er iets van, doch die alleen staat, kan er niet uit. De loonbij slagregeling dient eerder te worden uitgekeerd. Dc menschen kunnen het niet zoo lang voorschieten. De heer De Jong, Harenkarspel, was voor het voorstel-Oudkarspei. ook om het op een Zondag te houden. Spr. noemde een middel tegen de aardappel ziekte, n.1. de bestrooiing met pl.m. 6 Kg. Kalkstik- stof per snees. De heer Hauwert, De Streek, is wel voor een land dag, maar verwacht een geringe opkomst. Spr. ge voelde meer voor een protestvergadering in Alk maar. De heer Joosten, Aalsmeer voelt de noodzakelijk heid van een landdag. Een voornaam vraagstuk voor Aalsmeer is het hypotheekvraagstuk. Daar ligt op een kleinere oppervlakte een grootere hypotheek. Men vraagt daar vanaf Mei 1935 als teun. De heer Jb. Kramer, Zuidscliarwoude, vond het hypotheekvraagstuk het belangrijkste. De landver- huurder is wel soepel geweest. Door de hypotheken is men echter overbelast. Het is zoo moeilijk om de heid aan de belangen van de kolfsport zal kunnen wijden. Tenslotte feliciteerde hij namens het gemeen tebestuur den nestor van de kolfclub, den heer De Geus, wien hij toewenschte, dat het hem gegeven mo ge zijn, dat hij nog vele jaren met dezelfde ambitie en ijver de oefeningen en wedstrijden zal mogen mee maken. Spr. eindigde met den wensch, dat de wedstrijden, welke tot nu toe, zoo'n aangenaam en prettig ver loop hebben gehad, ook verder op dezelfde wijze zul len worden voortgezet, en dat bij het eind kan wor den geconstateerd, dat Op Maat op waardige wijze zijn 50-jarig bestaan heeft gevierd. jonge menschen mee te krijgen naar de vergade ring, o mdat dezen geen uitweg meer zien. Het hy potheekvraagstuk behoeft een algeheele, herziening. Dat kan overal eenige verbetering brengen; niet een weinig meer of minder steun. Een andere afgevaardigde bracht de nood der klei ne zaadtelers naar voren. De heer Blom, Andijk, zeide dat de Regeering ons niet wil helpen. Vastgesteld dient te worden, dat op deze wijze niet kan worden voortgegaan. Ten. aanzien van de stakende Belgische tuinders merkte spr. op, dat het ook hier eens zoo ver zal moeten komen, dat wij besluiten dat als wij in een land van overvloed moeten verhongeren, ook dc anderen maar mee moeten verhongeren. Van de huidige regeering verwachtte spr. geen verbetering in den toestand te verkrijgen. Wc zijn niet van plan om hongerende de wereld tc eten te geven. Spr. zou de medewerking willen vragen van de arbeidersorganisaties. Voorzitter vatte de diverse punten samen: De eerste eisch welke moet worden gesteld is ue erkenning van den tuinbouw bij de afsluiting der handelsovereenkomsten. Ten tweede de vaste lasten, het moet niet langer zoo zijn, dat de eigendommen met driemaal dew aarde belast zijn. Verder de annuleering van de aan Noordholland- sche tuinders verleende credieten. Steun tot aan 100 pet. van den productieprijs. Aan vullende steun is voor grootere bedrijven zeer moei lijk. Spr. vroeg aan Oudkarspel om hiervoor richt lijnen aan te geven. Het H.B. is er niet voor, dat allen de gelegenheid lot spreken krijgen. De Zondag ontmoette nogal be zwaren bij verscheidene heeren, omdat men zeer groote moeilijkheden vreesde met een deel der le den. Naar aanleiding van een opmerking van een ver tegenwoordiger uit de Streek deelde de secretaris mede, dat over de zieke aardappelen een adres naar Den Haag is gegaan, waarin tot 100 pet. uitkeering wordt gevraagd. De voorz. hoopte dat vóór de land dag deze zieke aardappclcnkwestie aan kant zou zijn. De secretaris merkte op, dat er in Den Haag reeds over is gesproken. De heer Mink, te Warmenhuizen, drong aan op de actie voor de tewerkstelling van tuinders in ei gen bedrijf. Spr. zou medewrking willen verleencn aan dc actie van de Groep Veilingen. De beer Mink juichte de omzwenking van de Groep Veilingen toe. De heer K. Kaan was er sterk voor dat de tuin ders op het eigen bedrijf worden te werkgesteld, tot de verbeteringen zijn aangebracht, welke men vers langt. De heer P. Hart, Koedijk, drong aan op solidariteit der tuinders, ook door het vormen van reiskassen. Spr. is voor een landdag in elke provincie. Verder drong spr. aan op dé tewerkstelling van tuinders in. het eigen bedrijf, indien niet landelijk dan toch ge meentelijk. Men besloot na eenige besprekingen den landdag provinciaal teh ouden in Alkmaar op een Zaterdag. Wanneer het niet in de openlucht kan, zal de de monstratie in de Exportveiling worden gehouden* Men zal met andere provincies in overleg tredetf voor den datum. Na rondvraag volgde sluiting. ONTZAGGELIJK NOODWEER IN CHI- NEESGHE PROVINCIE Sjanghai 272 Personen zijn tijdens een on weer, dat Nantsjang in de provincie Kiangsi heeft geteisterd, gedood. 448 Huizen waaronder verscheidene regeerings- gebouwen werden vernield. 82 visschers verdronken tijdens typhoon. Sjanghai Het eiland Hoengsjan op bijna 200 km. van Hongkong, is geteisterd door een bijzonder hevigen typhoon waardoor tien Ghi- nëesche en Japansche visschersschepen tot zin ken werden gebracht. Niet minder dan 82 vis schers zijn verdronken, terwijl 126 door een ja- panschen torpedojager zijn gered. DINSDAG 11 AUGUSTUS. HILVERSUM (1875 M.) AVRO-uitzending. 8.00 Grampl; 8.30 Orgelspel; 8.45 Grampl; 10.00 Morgenwijding; Grampl;" 10.30 De Octophonikers; 11.00 Wenken voor de huishou ding; 11.30 Vervolg concert; 12.00 Kovacs Laojs' or kest en grampl; 2.10 Causerie: Hoe doe je het ia Amerika? 2.30 Jetty Cantors ensemble; 3.45 Gram pl.; 4.00 Vioolrecital; 4.30 Radio-kinderkoorzang; 5.00 Kinderuurtje; 5.30 „The Paladians"; 6.30 Dansmu ziek; 7.00 Olympisch nieuws; 8.00 Berichten A.N.P.f Mcdcdeelingen; 8.10 Revue-uitzending; 10.30 Gram. pl; 11.00 Berichten A.N.P.; 11.10—12.00 Dansmuziek. HILVERSUM(301 M.) KRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 Zie- kentriduum te Breda; 10.00 Grampl; 11.30 Godsdien stig halfuurtje; 12.15 Grampl; 12.30 KRO-orkest en. grampl; 2.00 Voor de vrouw; 3.00 Grampl; 5.00 KRO- Melodisten; 5.45 Felicitatie; 6.00 Grampl; 7.15 Lite- rair-historische causerie; 7.35 Sportpraatje; 8.00 Be richten A.N.P. en Mededeelingen8.10 KRO-orkest; 8.40 Grampl; 8.50 Zangrecital; 9.05 Grampl; 9.15 Vervolg concert: 9.45 Grampl; 10.00 KRO-Melodisten; 10.30 Nieuwsberichten ANP; 10.35 KRO-Troubadours 11.30—12.00 Grampl. DROITWICH (1500 M.) 11.05 Orgelspel; 11.35 Gramofoonmuziek; 12.20 BBC- Midland orkest en zang; 1.35 Haydn Fawcett en zijn orkest; 2.35 Harry Engleman's kwintet; 3.20 Gram.- pl. cn Olympisch nieuws; 4.35 Het Chelsea-strijk- kwartet en zang; 5.35 Het Celebretv Trio; 6.20 Be richten; 6.50 Het BBC-orkest; 7.35 Voordracht; 7.50 Karl Caylus Players; 820 BBC-Symphonie-orkest en solist; 10.00 Berichten; 10.20 Het Gershom Parking- ton kwintet en zang; 11.15 Voordracht met muziek 11.35 Dansmuziek; 11.50—12 20 Grampl. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Grampl; 11.20 Kamerconcert; 2.50 Gram. pl; 5.50 Kamerorkest; 8.20 Piano en zang; 9.05 Zang voordracht; 11.0512.35 Populaire cn dansmuziek. KEULEN (456 M.) 6.20 Populair concert; 8.20 Waldemar-Hass kwintet en solisten; 9.20 Omroepkleinorkest, Zwabische Dorpsmuzikanten, koor en solisten; 12.20 Omroepor kest; 2.20 Populair concert en Olympisch nieuws; 6.20 Militair concert; 8.30 Omroep-amusementsorkest 10.20 Berichten; 11.05 Populaire en dansmuziek. BRUSSEL (322 en 484 M.> 322 M.: 12.20 Max Alexys' orkest; 1.30—2.20 Grampl; 5.20 José Schnyder's orkest; 6.50 Grampl; 8.20 Ca baretprogramma; 9.20 J. Schnyder's orkest; 10.30— 11.20 Grampl; 484 M.: 12.20 Grampl; 1.30—2.20 M. Alexys' orkest; 7.20 Grampl; 7.25 Uit Salzburg: Der Corrigedor, opera van Wolff, i. d. pauze: Grampl; 10.30 Grampl; 10.50—11.20 Olympisch nieuws. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.30 Omroep-amusementsorkest en solisten; In de pauze: Olympisch nieuws; 10.20 Berichten; 11.05 Scheepsweerbericht. 11.20 Populair concert; 1.10— 1.15 Plechtige sluiting.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6