SPORT. Noordhollandsche Voetbalbond. bit Bergen. Voetbal Zwemmen De jaarlijksche algemeene vergadering in het gebouw de Unie te Alkmaar. Gister werd in het gebouw de Unie de jaarlijksche vergadering gehouden van den Noordhollandschen Yoetbalbond, welke zooals steeds zeer druk was bezocht. In zijn openingswoord bracht de voorzitter, de heer G. E. J. H. Delvaux hulde aan die vereenigingen, welke in het afgeloopen seizoen een prijs hadden gewonnen en aan de verschillende kampioenen. Ter wijl spr. den aanwezigen verzocht zich van hunne zetels te verheffen, herdacht spr. hen, die den bond door den dood waren ontvallen. Vervolgens werden de notulen van de vorige ver gadering zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Een geschenk voor den voorzitter. De heer Kruiver (Z.F.C.) bood hierna namens de vereenigingen den voorzitter, ter gelegenheid van zijn 12^2-jarige bestuurslidmaatschap, een gouden horloge aan, daarbij den wensch uitsprekende, dat «do heer Delvaux nog tal van jaren den bond als voorzitter zou dienen. (Langdurig applaus). gemeene reserves verdeelen over de verschillende elftallen en achtte dit een betere oplossing. Do Voorzitter merkte op, dat wellicht het instellen van ruilformulieren overweging zou verdienen en controle alleen zou kunnen plaats hebben als bij den K.N.V.B. Spr. stemde volgaarne toe, dat het zou zijn toe te juichen, als een afdoend middel gevon den werd om aan het Instituut Alg. Reserves 'n ein de te maken, doch dit voorstel achtte spr. onuit voerbaar. Ook verschillende andere sprekers uitten zich in denzelfden geest. Het voorstel van Bergen, daarna in stemming ge bracht, werd met groote meerderheid van stemmen verworpen. Geen promotie, en degradatiewedstrij den meer; stelde O.F.C. voor. Eenzelfde lot onderging een voorstel van O.F.C. (Oostzaan) om de promotie- en degradatiewedstrijden te laten vervallen en daarvoor in de plaats te stel len, dat de no's één der afdeelingen promoveeren en de laatst geplaatsten degradeeren. Alle eerste elftallen bij elkaar. Do vereeniging W.R.C. e.a. had een voorstel in gediend, waarin het bestuur werd verzocht een dus danige indeeling der klassen te ontwerpen, dat eer ste elftallen en reserve-elftallen in afzonderlijke af deelingen komen. De afgevaarigde van W.R.C. lichtte dit voorstel uitvoerig toe en wees er op. dat hierdoor ook aan het Instituut Alg. Reserves, althans voor eerste elf tallen van kleine vereenigingen, een einde zou zijn gemaakt. Onbezoldigd gemeenteveldwachter. Bij beschikking van den Commissaris der Konin gin, is de heer F. Jongedijk, controleur van de werk verschaffing en steunverleening alhier, benoemd tot onbezoldigd gemeenteveldwachter De heer Jongedijk heeft Zaterdag in handen van den Burgemeester den eed afgelegd. Verkeersverordening. Door B. en W. is op Zaterdag de verkeersverorde ning, vastgesteld door den Raad op 26 Mei, afgekon digd. Ingevolge het bepaalde in de verordening, zal de nieuwe verkeersregeling a.s. Dinsdag ingaan. LANGENDIJK NOORD-SCHARWOUDE De gemeenschappelijke lichtbedrijven hebben eenige dagen geleden aanbesteed het schilder werk aan de gasfabriek. Hierover wordt echter een buitengewone stilzwijgendheid in aoht ge nomen, welke niet best te verklaren is. Het werk is gegund aan den heer K.Otto te Broek op Lan gendijk Doch voor welk bedrag 'twerk had aan genomen wilde men ons niet mededeelen. De in schrijving stond open voor alle schilders aan den Langendijk en St. Pancras, en naar wij verne men, is er door een tiental naar dit werk inge schreven. De schilders die eveneens naar dit werk hebben ingeschreven weten ook niet, voor welk bedrag hun concurrent de opdracht heeft gekregen. Hun werd alleen een briefkaartje thuis gezonden met de mededeeling, dat de lieer K. Otto te Broek op Langendijk aannemer van de lichtbedrijven was. Het komt toch wel eenigs- zins vreemd voor, dat van een aanbesteding van een overheidsbedrijf geen enkele mededeeling wordt gedaan hoe hoog de inschrijvrs wel zijn geweest. Als een particulier een kleine verbou wing heeft wordt het niet eens geheim gehou den. En nu, van een openbare instelling, waar bij de geheele Langendijk is geïnteresseerd, wordt niets gezegd. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat door deze wijze van handelen een onge- wenschte geheimzinnigheid, een verkeerde in druk kan ontstaan ten opzichte van de Licht bedrijven. LANGENDIJK Het uitvoer Controle Bureau heeft tot de ex porteurs van groenten naar Engeland een aan schrijving gericht, waarin wordt herinnerd aan het door de regeering van Groot-Brittannië en WARMENHUIZEN Burg. stand over de maand Juli 1936. Geboren: Elisabeth, dochter van Arie de Nijs en Clasina Slijkerman. Jóhanna Gertruda, dochter van Theodorus te Duck en Petronella Slijkerman. Hen- dricus Johannes. zoon van Hendricus Johannes Mosch en Elisabeth Groen. Reinerius Wilhelmus, zoon van Willem Jan Berkhout en Petronella Züt. Ondertrouwd: Willem Vlam, oud 30 jaar, tuin bouwer en Trijntje Pie, oud 24 jaar, zonder be roep, beiden alhier. Getrouwd: Willem Vlam en Trijntje Pie. Overleden: Martinus Simon Hoogeboom, oud 4 jaar, zoon van Martinus Hoogeboom en Catharina Vlugt. Anna Maria Tol, oud 64 jaar, weduwe van Cornelis Spaans. WINKEL Het Bestuur van het Departement Winkel der Maatschappij tot Nut van het Algemeen heeft voor den a.s. winter al reeds het programma vastgesteld en dit belooft weer veel moois. Op 19 October komt de heer G. Pilger met als on derwerp; „Een Chineesche avond"; op 23 November de heer G. de Joseling de Jong met „Door de water wonderen van Zuid-Amerika; op 16 Januari het Klein Kunst-ensemble van Hans Snell; 14 Februari een tooneelavond en tenslotte op 13 Maait een avond voor eigen krachten. Zooals men ziet ontbreekt het niet aan variatie en is zooveel mogelijk rekening ge houden met de smaken en wenschen van het goed groeiende ledental. Burg. stand en loop der bevolking over Juli 1936. Geboren: Trijntje A'ida, dochter van K. C. Nobel en A. Ham. Theodorus Franciscus, zoon van J. F. Lafeber en A. L. Arens; Gerrit, zoon van P. Eriks en van E. Molenaar. Marie, dochter van M. Lont cn J. C. Peetoom. Gerard Hakof cn Jacoba Blanken. Overleden: Cornelis van de Hulst, oud 91 jaren; Cornelis Wit, oud 40 jaren; Christina Broekhuizen, oud 60 jaren. Ingekomen personen: Anna Necltje Molenaar, van Amsterdam naar Winkel D 7; Johannes de Meijer en gezin, van Den Helder, naar Winkel B 69; Rudolf Dirk Leeuw, van Heiloo naar Winkel A 157; Antjc van Gulik, van Hoorn naar Winkel A 174; Wiebe van Schoonbergen, van Harlingen naar Win kel A 44; Saartje van Rijn, van Beverwijk naai winkel A 44; Christina van der Wal, van Becm- ster naar Winkel B 4. Vertrokken personen: Klaas Cupido naar Ter schelling; Simon van Splunter naar Amsterdhm; Trijntje A. Venema, naar Wildervank; Charles L. Vennik. naar Amsterdam; Charles F. de Betue, nr.\r Alkmaar; Wilhelmina Amels naar Oude Nie- do:?; Theodorus W. Groen, naar Broek op'Lange- dijk, Wietse de Jong, naar Akersloot. Jaarverslagen. Aan de orde waren daarna de verschillende jaar verslagen. Bij het finantieel verslag van den penningmeester den heer A. Onrust, vroeg de afgevaardigde van Z.F.C. de lieer Kruiver, waar de ontvangstpost ad X 230.22 „Officieel Orgaan" vandaan kwam? De voorzitter antwoordde, dat de uitgever van het Groentje den bond f 0,25 betaalt voor elk orgaan,, dat door de vereenigingen werd besteld. De heer Kruiver achtte dit onjuist, omdat dan ver eenigingen die slechts een paar abonnementen heb ben, parasiteeren op gelden van een vereeniging, welke een collectief contract heeft met den uitge ver, zooals b.v. de v.v. Helder. De heer Bonsema (Alcm. Victrix), achtte het een bewijs van verstandig koopmansbeleid, dat de uitge ver op deze wijze den bond bevoordeelde. De afgev. der v.v. Helder meende, dat dan de uit gever dit kwartje ook had kunnen laten vallen op den prijs voor de abonnementen, welke zijn vereeni ging betrok. De Voorzitter zeide, dat dit een kwestie was welke den uitgever betrof, doch was van oordeel, dat het bondsbestuur deze gift dankbaar had moeten aan vaarden. De lieer Kruiver kon zich hiermee niet vereenigen en meende, dat door deze wijze van doen een onnoo- dige last werd gelegd op een enkele vereeniging. De Voorzitter zegde toe, dat het bestuur den uit gever zou voorstellen dit kwartje niet meer in de bondskas te doen storten, doch ten goede te laten komen aan de vereenigingen, welke abonnementen betrekken. Nadat nog enkele kleine opmerkingen over het fi- nantieel verslag waren gemaakt, werden de versla gen van den secretaris, den penningmeester en dei- verschillende commissies onder dankzegging goed gekeurd. Volgende algem. vergadering Besloten werd de volgende jaarlijksche algemeene vergadering wederom te Alkmaar te houden. Verkiezingen. De heeren J. E. L. van Ketel, D. Oden, A. Onrust en J. A. J. Schregardus die periodiek als bestuurs leden moesten aftreden, doch herkiesbaar waren, werden, aangezien geen tegencandidaten waren gesteld, bij acclamatie herkozen. In de protestcommissie werden de aftredende le den de heeren W. Katoen, J. W. Thijssen en W. W. Baas herkozen en als plaatsvervangers de heeren J. L. Goedknecht, M. Hoogcndijk, en T. Gint. In de fin. commissie zullen wederom zitting heb ben de aftredende leden, de heeren D. IJff, W. A. Mons en G. Sougé en als plaatsvervangende leden de heeren J. J. Contclaar, W. Stelling Jbz. en J. A. J. Schregardus. Vaststelling contributie. De contributie voor de leden werd voor het ko mende verecnigingsjaar wederom vastgesteld op 80 ets. per jaar voor de leden en 40 ets. voor de adspi- ranten. Verplichte Medische Sportkeuring. Het bestuursvoorstel tot het instellen van een verplichte medische sportkeuring was daarna aan do orde en bracht heel wat tongen in beroering. De voorzitter zeide in zijn toelichting, dat het de bedoeling was, dat alleen nieuwe leden, die nog nimmer in clubverband hadden gevoetbald, onder deze keuring vielen cn dat voor de keuring een maximum van f2.zou worden gevraagd. Voorts bleek, dat vereenigingen aangesloten bij bestaande Bureaux voor Medische Sportkeuring hare nieuwe leden daar kon blijven laten keuren en dit keuringsbewijs voor den Bond geldend was. Deze toelichting verzoende de afgevaardigden met den hoogen prijs van f2.voor een keuring cn dus werd het voorstel van het bestuur met algemeene stemmen aangenomen. Stopzetting adspiranten-competitie ge durende twee maanden. Een voorstel van O.S.V. om de competitie der ad- spiranten gedurende de slechte wintermaanden on geveer twee maanden stop te zetten, vond in de oogen der vergadering geen instemming cn werd derhalve verworpen. Het instituut Alg. Reserves. De vereeniging Bergen had een voorstel ingediend met de bedoeling het instituut Alg. Reserves te doen verdwijnen. Dit voorstel hield in, dat. een speler die in een sei zoen vijfmaal of meer in een hooger elftal (K.N.V.B. of N.H.V.B.) is uitgekomen, dat seizoen niet meer voor een lager elftal mocht spelen. De heer ten Bruggencate lichtte dit voorstel uit voerig toe en bestreed het advies van het Bonds bestuur. Spr. zeide o.m., dat het invallen voor een geblesseerden speler, niet moest worden gerekend onder het uitkomen voor een elftal. Als dit niet zoo is, meende het Bondsbestuur, dat ontduiking spoedig gevonden zou zijn; men zou een speler weldra laten uitavllen en z'n plaatsvervan ger zou niet volledig hebben meegedaan. Spr. meen de, dat deze ontduiking door de Controle-commissie spoedig zou zijn te achterhalen en meende, dat een vereeniging, welke er dergelijke onsportieve neigin gen op nahoudt, wel tot de hooge uitzonderingen be- hooren zal. De heer Kruiver (Z.F.C.) bestreed het voorstel uit practische overwegingen. De heer Hoogland (Vrone) wilde het aantal al- VOORWAARTS I—D.T.S. L 1—1. Deze met belangstelling tegemoet geziene wedstrijd, heeft, voor geen van beide partijen winst opgeleverd. En deze uitslag gaf de verhouding goed weer, want geen van beide partijen verdiende de overwinning. Mooi spel werd er niet te zien gegeven. Het harde, ongelijke veld had daar wel de grootste schuld aan. De eerste aanvallen waren voor Voorwaarts cn deze waren niet zonder gevaar. D.T.S. antwoordde met eenigc tegenaanvallen. Maar ook deze leverden niets op. Voorwaarts is de eerste, die na een goede door braak door haar rechtsbinnen doelpunt. Een kwar tier voor de rust maakt D.T.S. gelijk, eveneens door liaar rechtsbinnen. Na de rust verkeerden beide doelen eenige malen in gevaar, maar meestal kwamen beide voorhoeden niet verder dan de backs. Rest nog te vermelden, dat de wedstrijd onder de beste verstandhouding werd gespeeld. OUDKARSPEL. Zondag werden door „Volharding" op het Waardje zwemwedstrijden gehouden, waarvan de uitslagen waren: 25 M. Schoolslag meisjes 9—13 jaar: 1. B. Hart, 24.8 sec.; 2. A. Tuinman 26.2 sec.; 3. A. Blauwboer 27 sec. 50 M. schoolslag meisjes: 1. M. Bol 51.8 sec.; 2. W. Kostelijk 52.4 sec.; 3. L. Keeman 52.6 sec. 25 M. schoolslag jongens 9—13 jaar: l. H. Kroon 25.8 sec.; 2. J. Vermeulen 37(8"sec:; 3; H. Boonacker 29.2 sec. 50 M. vrije slag jongens 13—16 jaar: 1. P. Smit 41.4 sec.; 2. J. Vermeulen 52.2 sec.; G. Spanjaart 49.8 sec. (Deze laatste buiten mededinging). 50 M. schoolslag jongens 13—16 jaar: 1. J. Vermeu len 1 min. 6 sec.; 2. C. Bakker 1 min. 7 sec.; 50 M. schoolslag, meisjes boven 16 jaar: 1. J. Twis- kei' 53.2 sec.; 2. W. Kostelijk 53.6 sec. 100 M. vrije slag heeren: 1. F. Hink 1 min.20,2 sec.; 2. C. de Waard 1 min. 24 sec. (Buiten mededinging). 3. P. Smit 1 min. 37.2 sec. Verder werd nog een demonstratie in reddend zwemmen gegeven, wat zeer interessant was, terwijl ook nog een onderlinge Polowedstrijd werd gehouden. Het mooie weer werkte uitstekend mede om een en ander goed te doen slagen. Iets uit de Bergenrche vogelwereld. Ter bescherming van de vogels in den broed tijd werd, evenals vorige jaren, in het duingebied onder Bergen in het afgeloopen voorjaar extra po- litie-toezicht gehouden. Overbodig is dit niet, wanneer men bedenkt, dat de bekende zoekers van meeuwen-eieren geen nest ontzien, ook niet van minder- en zeldzaam voorko mende vogelsoorten. Ondanks het feit, dat dit toezicht preventief gun stig werkt, werden in dit voorjaar 4 personen ver- baliseerd en 28 eieren in beslag genomen. Naar men ons mededeelde, kwamen ook dit jaar in de duinen veel kokmeeuwen voor, terwijl het aantal storm-meeuwen in de voorduinen sterk toe neemt. De storm-meeuwen rooven wel eieren en jonge vogels, zoodat zij bij een sterke uitbreiding voor den vogelstand in 't algemeen gevaar kunnen opleveren. De meeuwen en in 't bijzonder de zilvermeeuwen die in groote kolonies broedden, verdedigen haar territoir met groote zorg,' Wanneer men in zoo'n ko lonie terecht komt, maken de meeuwen een on heilspellend gekrijsch; zij cirkelen in 't rond en wanneer een ongenoode wandelaar een nest te na komt, duiken ze en scheren soms rakelings boven het hoofd van den bezoeker. Dat deze vogels driest optreden en zooveel moed en durf hebben om een mensch aan te vallen, bleek dit voorjaar, toen een meisje zich te dicht bij een nest waagde en door de meeuw werd aangevallen en aan haar achterhoofd werd verwond. Als een bijzonderheid zij vermeld, dat een nest van een paar stormmeeuwen in een meidoorn werd gevonden. Bergeenden, die voorheen slechts bij uitzondering in de duinen werden gezien, komen thans meer voor. Dit jaar werden 2 paren aangetroffen, waar van één paar broedde. Vermoedelijk doordat deze vogels en de eieren nu het geheele jaar door beschermd worden, breiden zij zich in vele streken uit. Vooral bij de riviermon den en aap de zeegaten komt deze fraaie vogel tegenwoordig in groot aantal voor. Op het vaste land zijn de levensvoorwaarden waarschijnlijk min der gunstig, omdat bergeenden hun jongen meestal op ondiepe modderplaten groot maken. De Bergen- sche eenden zullen vermoedelijk trachten het Mars diep over te gaan naar rustiger en voedselrijker wa teren. Bij ruw weer is de kans groot dat heel wat jongen verongelukken. Merkwaardig is ook de vermeerdering van het aantal wielewalen in de duinen, ondanks de maat regelen in Italië genomen. Ofschoon de velduil in 't algemeen niet meer dan één broedsel per jaar groot brengt en de eerste nesten reeds in April worden gevonden (een enkele maal reeds in 't laatst van Maart) werd in Juni in de duinen een broedende velduil gezien; vermoe delijk verzorgde deze een 2e broedseL Nadat verschillende afgevaardigden hierover het woord hadden gevoerd, zegde de Voorzitter toe, dat het verzoek ernstig zou worden onder de oogen ge zien, doch dat het bestuur vreesde, dat met het oog op de verre reiskosten een dergelijke indeeling wel niet mogelijk zou zijn. Leeftijdsgrens Junioren. Op voorstel van Z.V.V. werd voorloopig voor een jaar de leeftijdsgrens der junioren, die tot nu toe 18 jaar was, te brengen op 19 jaar. Interpellatie Bergen. Vervolgens was aan de orde de interpellatie der vereeniging Bergen, waarin werd gewezen op de hooge kosten voor scheidsrechters en waarin het B. B. gevraagd werd, of het noodig was scheidsrech ters uit het district Alkmaar in de Zaanstreek te laten fungeeren en omgekeerd; daar dit onnoodige lasten met zich bracht. De Voorzitter ontkende, dat de declaraties der scheidsrechters te hoog waren en zeide, dat een en ander reeds veel verbeterd was. De afgevaardigde van Bergen wilde dit gaarne aannemen, doch toonde met in rekening gebrachte onkosten aan, dat de kosten nog veel en veel te hoog waren en meende, dat het zoo niet langer ging. De Voorzitter zegde toe, dat hierop nog eens ex tra zou worden gelet en raadde Bergen aan, bij excessen zich onmiddellijk tot de bevoegde instan ties te wenden. De heer Kruiver bracht dank aan het Bondsbe stuur voor het vele en goede werk, hetwelk ook dit afgeloopen jaar weer was verricht. De rondvraag leverde verder niets belangrijks op, waarna sluiting volgde. Als zeldzaamheid dient nog vernield, dat in Juni een exemplaar van een ruigpootbuizerd werd gezien, welke vogelsoort zich in den zomer in de Scandi navische landen ophoudt om te broeden. V.V.V. OPENLUCHT-THEATER. 1 Jonge Harten; een Hollandsche film wel ke er zijn mag. Dit is nu eens oen film door en door Hollandscli, zonder eenige pretentie. Zoo zelfs, dat men geen oogenblik den indruk krijgt, dat de artisten, die voor deze door I-Iuguenot v. d. Linden en Josephson op liet prachtige eiland Texel, opgenomen film, daarvoor ook inderdaad hebben gespeeld. Integendeel, het is een ongedwongen gedoe van kampeeren, strandspelen cn pret maken, zooveel men slechts kan. En lusschen dit vroolijke spel is een historie ingeweven, welke boeit van het begin tot het einde en in ademlooze spanning het gebeuren doet volgen. Maar wat wel het allermeest in deze film treft; zijn de schitterende natuuropnamen van de blonde dui nen en de onstuimige zee. We noemen in het bij zonder de prachtige opname van de worsteling van de jonge vrouw, die in een roeiboot is afgedreven, met de wilde branding en de heldhaftige poging van den jongen aanbidder, die haar tracht te redden. Dat alles tenslotte tot een goed einde komt is be grijpelijk en hoort nu eenmaal bij een spannende ge beurtenis als deze. Een talrijk publiek heeft vol spanning het spel op liet witte doek gevolgd cn toonde zich buitengewoon enthousiast. Het Paramount-nieuws met de jongste gebeurtenis sen uit alle deelen der wereld en een geestige Beppie Boop, teekenfilm, gingen aan het hoofdnummer vooraf. Ditmaal was de voorstelling gelukkig op een voor ieder redelijk uur afgeloopen. Er werd een heer vermist. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werd een 74-jarige logé van den heer Blank aan de Dorpsstraat vermist. De oude heer, die na het eten een wandeling was gaan maken, was tegen twaalf uur 's nachts nog niet teruggekeerd, waarna de politie met het geval in kennis werd gesteld. Hoe men ook zocht, de vermiste bleef zoek, totdat de heeren Van den Bergh van den Eersten Berger Nachtveiligheidsdienst den man tegen half vier 's mor gens ontdekten voor Duinvermaak aan de Breelaan cn terugbrachten naar z'n pension. De man bleek op z'n wandeling verdwaald te zijn. Ierland uitgevaardigde invoerverbod voor ver- sche groenten, waaronder ook uien worden ge rekend van Belgischen oorsprong, in verband met het aldaar voorkomen van den Golorands- kever. Er wordt verder op gewezen, dat het ge vaar bestaat, dat er pogingen in het werk zulllen worden gesteld Blgische groenten via Nederland naar Groot-Brittannië uit te voeren met alle daaraan verbonden risico's, waarvan wel het grootste is, dat Engeland ook de invoer van Ne- derlandscke groenten zou verbieden. Het U.C.B. roept de medewerking van de inspecteurs in. om de Ned. Tuinbouw voor dit dreigend débasle te behoeden, ook door te zorgen, dat de verstrek te certificaten van oorsprong niet in verkeerde handen komen en verdachte gevallen onmid dellijk aan het UCB te signaleeren. NIEUWE N I E D 0 RP Vrijdagavond had in de Prins Maurits een ledenvergadering plaats van IJs- en Volksver maak ter bespreking van het 50-jarig bestaan der vereeniging. De opkomst van leden was niet groot. Allereerst werd besproken de vraag of het 50- jarig bestaan feestelijk moet worden herdacht en uit de vergadering bleek dat men hieruit van oordeel was dat ter gelegenheid van dit jubileum een feestavond moest worden gehouden Volgens t reglement is de vereeniging opgericht 1 Nov. 1886, doch uit de notulen bleek dat de oprich tingsdatum was 1 Jan. 1887 toen de vereeniging is opgericht met aanvankelijk 31 leden. Als her denkingsdatum werd alzoo 1 Januari vastge steld. Deze feestavond zal worden gehouden met medewerking van de zangvereeniging, gymna- stiekvereeniging, fanfarecorps welke vereenigin gen zich reeds bereid hebben verklaard tot mede werking. Ook werd nog besproken de medewer king van een le klas humorist of iets dergelijks. Aangezien de kosten voor de vereeniging uit fi nancieel oogpunt niet te hoog mogen ziin en de meerderheid oordeelde dat deze avond vrij toe gankelijk moet zijn voor de leden, werd daarvan afgezien. Gelegenheid tot het doen van voor drachten zal er worden gegeven en de thans rustende tooneelvereeniging „Cicero zal ook nog eens worden gepolst. Daar er in den loop der jaren van de vele ijsfeesten op de Rijd, tal rijke foto's zijn gemaakt zal men hiervan lan taarn plaatjes laten vervaardigen welke dien avond zullen worden vertoond. Verondersteld werd dat daar er ook wel op deze avond het een en ander zal worden gespro ken. men een goed gevulde avond zal hebben en dat het jubileum van IJs- en Volksvermaak met medewerking der plaatselijke vereenigin-/ gen en eigen krachten zeker op een waardige wijze zal kunnen worden gevierd. Hierna sluiting. HE-ER-HU GO WAARD Burg, stand over de maand Juli 1936. Elisabeth, dochter van P Joon en M. de Graaf; Theodora, dochter van D. de Boer en M. Beerse; Neeltje, dochter van G. Hilvers en W. K. Vlaai-; Geertrudis Martina, dochter van J. Beerse en A. v. d. Gragt; Catharina Elisabeth, dochter van J. J. Baars en C. A. Portegijs; Maria Elisabeth, dochter van A. P. Botman en B. J. Bommer. Simon, zoon van J. Kalverboer en M. Koeman. Ondertrouwd: P. Vader, 28 jaar en M. Kout, 22 j. S Volkers, 28 jr. en A. T. Mourits, 23 jr. Gehuwd: P. Vader en M. Kout; S. Volkers en A. T. Mourits. Overleden: J. J. v. Stralen, 4 jaar, zoon van P. v. Stralen en M. Dol (overl. te Alkmaar).

Schager Courant | 1936 | | pagina 7