Fabrieksbrand te Schiedam Van'n blinden darm en een examen Oorlogsmateriaal in Antwerpsche haven Executies te Barcelona Huldiging Dr. B. H. VOS. Lil Bergen Het schaaktournooi te Nottingham Staking in de werk verschaffing Marktberichten. S C H'AK E N ALS DE KANS BIJNA VERKEKEN IS, DAN KOMT DE UIT KOMST! „Voorwaarts, Marsch!" voor de examencommissie Tot algemeen vermaak en nuttige ontspanning in dezen tijd van examenwee, vertelt de heer J. G. van Moosel te Middelburg, in „De School met den Bijbel" wat zijn nichtje dezen zomer bij de examens voor de L. O.-akte is overkomen. In verband met een blindedarm-ontsteking behoef de ze geen examen te doen voor gymnastiek. Maar nu kon, hoewel het examen overigens goed was, de akte niet worden uitgereikt, Teleurgesteld ging het meisje naar huis, terwijl de voorzitter van de com missie naar Den Haag telefoneerde. En dan vervolgt de schrijver: Om half tien 's avonds staat een auto voor de deur stil. Uit stappen de directeur en drie rijksgecommit teerden: „U moet vanavond nog examen in gym nastiek afleggen, anders wordt uw geheele examen ongeldig verklaard", luidt de boodschap. Wat te doen? Een moeilijk geval! De huisarts wordt opge beld. Deze zegt, dat zijn patiënte het, waar hier zoo veel op 't spel staat, dan maar probeeren moet, ter wijl hij de hoop uitspreekt, dat ze er geen nadeelige gevolgen van zal ondervinden. En zoo zit ons nichtje weldra in de auto en tuft het vijftal met bekwamen spoed naar de kweekschool. Ze woont er anderhalf uur- gaans vandaan, moet u weten. De gymnastiek- 1 eeraar wordt uit zijn huis gehaald en ook de overige leeraren worden bij elkaar getrommeld. Nu naar het gymnastieklokaal van de Rijks H.B.S. Eerst 25 minuten eigen werk. Dat valt niet mee met zoo'n recalcitrante blindedarm. Enfin, ze komt er met wat wilskracht en wat pijn toch doorheen. Nu breekt het „schoonste" deel van het examen aan. Nu moet ons nichtje een klas 25 minuten les geven. Alles goed en wel, maar waar op dat late uur het is al half elf de kinderen vandaan te ha len. Dat is niet mogelijk. Men komt tot de conclu sie, dat er niets anders opzit, dan dat de aanwezige gecommitteerden en leeraren met den conciërge van de H.B.S. dan maar te zamen de klas vormen. En zoo geschiedt! Waarde lezer, stel u zich eens levendig voor, de vertooning, die nu een aanvang neemt. Daar staan ze, de heeren, in hun overhemdjes, netjes naar de lengte gerangschikt achter elkaar; de meesten heb ben vier kruisjes en meer op den rug. „Voorwaarts, marsch!" klinkt het hoog uit den mond van de ne gentienjarige vertegenwoordigster van het zwakke geslacht. Zie ze daar trippelen, zie hoe ze hun best doen, de dikbuikige, kaalhoofdige, de grijsharige, de platvoetige, de kromruggige, de scheefgeschouderde „autoriteiten". Ze worden netjes gedrild hoor! Wat een gehobbel! Wat een^gratie! Iets voor de film! Hoe jammer toch, dat de examens van vrouwelijke candi- daten niet openbaar zijn! Er zit dus geen publiek; of de voorzitter van de examencommissie fungeert als zoodanig. Ik kan me voorstellen, dat hij zich dan kostelijk amuseert. En de candidate? Och, laat ik maar iets uit haar brief citeeren. Ze schrijft: „Oom, ik wou dat u dat gezien had. Al die ouwe heeren in hun overhemd en de eèn al stijver en dikker dan de ander. Ik heb het af en toe zóó benauwd gehad, dat ik haast niet kon praten en de leeraren hadden niet minder genot". Gelukkig voor jou nichtje en het pleit voor hen. „Ik had er anders geen gemakkelijke klas aan! Ze konden nog minder dan de tweede klas van de lagere school". Niet zeer vleiend voor u, mijne hee ren, maar vergeeflijk. „Ik heb alles van a tot z moeten voordoen en dan deugde ep nog niets van". Laten we toch steeds véél geduld hebben met on ze peuters. „Dan moest ik ze ook nog eerst twee de afslag laten doen en toen nog een balspel. Zoo heb ik met al die gekheid" inderdaad nichtje „nog een zes gehaald." Tot zoover uit den brief. Om half twaalf is de voorstelling afgeloopen. Nu 'terug naar de kweekschool. Daar wil het licht niet aan. En de heele kluts schommels op de tast en bij het zwakke schijnsel van hier en daar ontstoken lu cifers naar de directeurskamer, waar de puntenlijst ligt. Gelukkig, dat men daar licht kan maken. Nu vindt er nog zooiets als een plechtigheid plaats. De candidate is geslaagd. Wel gefeliciteerd, hoor! Buiten slaat het twaalf uur, middernacht. Half één is de gelukkige thuis, waar begrijpelijkerwijze druk gefuifd wordt over de zonderlinge belevenissen van den vorigen dag, terwijl telkens uitbundig gelach weerklinkt. Lezer, ik eindig dit relaas met nog één zin uit den brief over te nemen: „Ik vergeet mijn leven niet, hoe ik die ouwe (volgt een synoniem van man), die me bij wiskunde zoo dwars zat, heb gedrild." Opslagplaats van brandbare grondstoffen voor borstelfabriek in vlammen opgegaan Gisteravond omstreeks half zeven ontdekte een surveilleerend agent van politie te Schiedam brand- .verschijnselen in een opslagplaats van de kwasten en borstelfabriek der firma J. Jacobs, staande aan de Weslerkade 2 b. De opslagplaats, die gelegen is in de benedenverdieping was gevuld met verschillende grondstoffen voor het vervaardigen van borstels en kwasten, t.vv. teer, hars, olie en andere ingrediënten, die het vuur een welkome prooi boden. De agent waarschuwde onmiddellijk de fabrieksbrandweer van de naast de kwastenfabriek gelegen breeuwwerkfa- briek. Deze snelde toe en ving aanstonds het blus- schingswerk met eenigc stralen aan. De eveneens gealarmeerde Schiedamsche brandweer rukte met groot materiaal uit. Twee motorspuiten, een baby spuit en een ladderwagen haastten zich naar de brandende fabriek. Door de sterke rookontwikkeling was de vuurhaard zeer moeilijk te bereiken. Met twaalf stralen werden groote hoeveelheden water in het vuur lgeworpen, zoodat men na een half uur den brand onder de knie had. In het fabrieksgebouw, waar een dertigtal personen werk vindt, was bij het uitbreken van den brand niemand aanwezig. Over de oorzaak van den brand tast men in het duister. De benedenverdieping, waar het vuur het eerst is gezien, brandde geheel uit, terwijl de kantoorlokalen goeddeels een prooi der vlammen zijn geworden. Het naar boven doorslaande vuur heeft in de zoldering van de tweede verdieping een gat gebrand, zoodat de brand een oogenblik uitslaand is geweest. De schade, welke door het bluschwater is aangericht, is naar schatting grooter dan de brandschade. Om half acht kon de brandweer inrukken. Euwe wint van Reshewski. Dr. Euwe heeft zijn wedstrijdenserie goed in gezet door van den zeer sterke Reshewski te winnen. De verdere uitslagen luiden: AljechinFlohr afgebroken. Tartakower remise met Gapahlanca. BogoljuhowTylor afgebroken. Fine wint van Lasker. Alexander wint van Rotwinnik. Winter remise met Thomas. Een broer van generaal Mola dood geschoten. Vit Burgos wordt geméld, dat de broer van Generaal Moladie te Barcelona als officier dienst deed, door anarchisten is doodaeschoten. Ook de vroegere minister Miguel Maura en de leider der Katholieken Bimas Maca- riaga zouden zich in gevangenschap bevin den. Ook schijnen een viertal Italianen ter dood te zijn gebracht. Uit Rome wordt gemeld dat men deze zaak niet op de spits zal drij ven doch een nauwgezet onderzoek zal in stellen. COMMUNISTISCHE LEIDERS IN GRIEKENLAND GEARRESTEERD. Sinds onlangs de staat van beleg in Griekenland is afgekondigd, zijn, naar van officieuze zijde gister werd verklaard, 36 communistische leiders gearres teerd. EEN AMERIKAANSCH ESKADER IN EUROPEE- SCHE WATEREN? Washington. Roosevelt, de minister van Marine, Swanson en admiraal Standley hebben besprekingen gevoerd over een eventueel stationneeren van een Amerikaansch vloot-eskader in Europeesche wateren. Geen enkele desbetreffende mededeeling werd na de besprekingen gepubliceerd. Geneesheer-Directeur van het Volkssana torium te Hellendoorn. Het mag nu wel reeds algemeen bekend worden geacht, dat de Geneesheer-Directeur van het Sana torium te Hellendoorn (O.) Dr. B. H. Vos, zijn.functie per 1 October 1936 neerlegt en deze overdraagt aan zijnen zoon Dr. Herman Vos. Dit feit mag niet onopgemerkt voorbijgaan!! Daarvoor zijn zeer vele, ook oud-patiënten, hem, Dr. B. H. Vos, te veel verplicht. Dank behoort hem daar voor van alle oud-patiënten ook te worden gebracht. Een huldigingscomité is reeds opgericht, waarin ook een oud-patiënt, een patiënt van voor dertig jaar geleden, werd benoemd. In Noord-Holland wonen talrijke oud-patiënten die hunne gezondheid hebben herkregen door een ver blijf te Hellendoorn, door de goede zorgen van Dr. B. H. Vos. Op 30 September a.s. zal hij te Hellendoorn wor den gehuldigd, bedankt voor al het goede, de mensch- heid, ook de vele Noordhollanders, bewezen. Het aanbieden van een blijvend aandenken is de doelstelling van het comité tot huldiging. Bijdragen daarvoor mogen niet ontbreken van de oud-patiënten. Daarvoor Uw penningske geofferd aan den Penningmeester: Mariannelaan 11, Apel doorn, Giro no. 282500 of aan den oud-patiënt J. J. v. Doorn, Tulpstraat 12, Koog aan de Zaan, Giro 239985. S.v.pl. vóór 22 Augustus 1936! Zegt het voort!! BARS1NGERHORN HARINGHUIZEN. Ook bij ons nadert de kermis weer. Er is een co mité gevormd voor de te houden kinder -en volks spelen, waar ongetwijfeld zeer veel belangstelling voor zal zijn. Zondag beginnen we met een gezellig bal; Maandag kinderspelen en 's avonds komen Daan Pool en Tommy Bouman. Dat wordt ongetwijfeld 'n avond zonder zorgen en lachen zonder einde. Dinsdag volksspelen en 's avonds serpentinebal. Kortom het belooft dit jaar te worden een kermis, zooals vroeger. Voor verdere bijzonderheden kun nen wij verwijzen naar de adv. in dit nr. WINKEL De heer A. D. de Veer, Wcere, slaagde gister voor de hoofdacte L.O. Een mooi succes voor dezen jon gen man, die verleden jaar zijn onderwijzersactc be haalde. K O E G R "A S JULIANADORP. SLOT VAN DE SPORT- EN VOLKSFEESTEN. De derde dag. De derde dag van de Sport- en Volksfeesten was het overdag uit den aard der zaak niet zoo druk. 's Middags gaf de Harmonievereeniging „Kunstzin" een concert in de muziektent, staande in het plant soentje van het Loopuijt-park. Voetbalwedstrijd Veteranen J.V.C.Wa ter- en L.-bedrijven van Den Helder. s Avonds 7 uur speelden de veteranen van J.V.C. een wedstrijd tegen een elftal van de Water- en Lichtbedrijven uit Den Helder. Het was een aardige wedstrijd. Er werd gezwoegd van het begin tot het einde. Eerst hadden de veteranen succes, maar al spoedig maakte de tegenpartij gelijk. De Helder- schen werden sterker en wisten een 2—1 voorsprong to behalen, maar even voor het einde maakten de veteranen gelijk. Het einde kwam met 2—2. Nu moest door penalty's uitgemaakt worden, wie de voor dezen wedstrijd uitgeloofde medaile zou krijgen. De verscheping der in Antwerpen opge slagen voorraden oorlogsmateriaaL Een Nederlandsch schip gecharterd. Antwerpen. Ten aanzien van den aanvoer van groote hoeveelheden oorlogsmateriaal in de Ant werpsche haven kan het volgende gemeld worden: Het oorlogsmateriaal zal vervoerd worden door een Nederlandsch schip, dat onder den naam „Lode- yvijk Zondagmiddag om drie uur 10 uit Rotterdam is vertrokken en dat Maandagmorgen om vijf uur in Antwerpen is aangekomen. Het schip ligt ge meerd voor de kade, waar de. gesloten waggons met het oorlogsmateriaal staan. De Antwerpsche agent van het schip is de firma, die tevens belast is met de verzending van het oorlogstuig, de fa. Vulhopp. De officieele bestemming van de „Lodewijk" is Gua temala. Bij nadere informatie is gebleken, dat de „Lode wijk" tot voor kort heeft toebehoord aan de Rotter- damsche firma P. A. van Es en Co. en toen nog de „Goote" heette. Het schip, dat bruto 1096 ton en netto 4S9 ton meet. is kortgeleden verkocht aan ie mand in Den Haag, die naar men ons meedeelde, voordien nog nooit schepen bezeten had. Deze heeft het tot een oliestoker laten ombouwen en het thans voor genoemd transport naar Antwerpen gezonden. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor alhier werd in den loop der maand Juli op spaarbankboekjes ingelegd f 19334.23, en terugbetaald f 1S6S9.83, derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 644.40. Het aantal nieuw uitgege ven boekjes bedroeg 31. GEMEENTE SGHAGEN. Ingekomen personen gedurende de maand Juli '36. Johanna Theodora Evers, C 14, van Amsterdam; Ca- tharina Gesiena Honijk, D 148, van Amsterdam; Pie- ter de Jager, C 94, van Bussum; Antje Veen (wed. H. J. Oosterbeek), Kanaalstraat 2, van Wildervank; Klaas Rauwerda, C 95c, van Medemblik; Joanna Ant. van Deursen, B 35, van Dreumel; Robertus Hend. Suurmeijer, C 121, van Amsterdam; Heintje van Vliet, F 13, van Amsterdam; Hendrik Hesselink, B 1, van Castricum; Constance M. Dikkeboom, D 167, van Heiloo; Jacob Starreveld en gezin, C 115e, van Zaan dam; E. W. Morgenroth (echtgenoote A. Janssen) en kind, Kanaalstraat 12, van Den Helder; Arie Pool en gezin, J 13, van Zijpe; Maria Hcndrika Bruin B 2, van Oudkarspel. Vertrokken personen gedurende de maand Juli '36. Trijntje de Vries, naar Alkmaar, Lyceumstraat 3; Theodorus G. Meereboer, naar Bergen, Dorpsstraat 80; Van beide kanten werden er drie genomen en ook van beide partijen één ingezet. Toen werd besloten de wedstrijd op een anderen datum over te spelen. Zoodoende komen de Helderschen nog eens terug. Bal-Masqué. Voor het gemaskerd bal was heel wat animo. Niet minder dan 15 enkelingen en 5 paren en één groep. De prijzen vielen ten deel aan: Eerste prijs Enke lingen, No. 10. Bloemenfee, aan Mevr. A. Speurde Graaf. Eerste prijs Origineélste, No. 12, Pinguin, aan D. Purmer. Eerste prijs, Paren, No. 2 „V. 8", Gezusters Hoornsman Dd. Eerste prijs Groep, No. 4, Staphorst, aan H. Veul, T. de Weerdt en C. Rol. Eerste prijs voor de mooiste uitbeelding, No. 22, Spaansche Edelen, aan J. Gortzak en G. van Nuland en een Troostprijs voor Roodkapje aan Marietje van IJperen. Een collecte, gehouden door de ,Vroolijke Straat muzikanten", bracht f 4.93%' op. Dit was het einde van het geheele programma. De kermispret duurde nog lang daarna voort. Begun stigd door schitterend zomerweer, is alles goed van stapel geloopen. WIERINGEN AANNEMER PLEEGT VERZET. Goed afgeloopen. Onze plaatsgenoot, de heer B., van beroep wegen bouwer, bracht Zaterdagavond een bezoek aan zijn verloofde te Zaandam. Hij plaatste daartoe zijn auto voor het Hotel Reitsma. Daar dit voertuig, naar het oordeel van een dienst doend inspecteur, van politic, hinder voor het ver keer opleverde, werd de heer B. verzocht zijn auto te verwij deren. Deze meende daartoe allerminst verplicht te zijn en er ontstond een vrij heftige woordenwisseling. Toen tenslotte de heer B. in zijn wagen had plaats genomen, trachtte de inspecteur hem er weer uit te trekken, hetgeen echter slechts met assistentie van een tweetal pootige agenten mogelijk bleek. De heer B. werd naar het politiebureau overge bracht, waar de commissaris zijn bezwaren rustig aanhoorde en het na onderzoek niet noodig achtte dat proces-verbaal werd opgemaakt. W JERIN GERMEER Motorrijtuigen moeten de provincieletter dragen van de woonplaats der eigenaar. Een tweetal rijkspolities maakten Zondagavond 'n proces-verbaal op tegen een motorrijder, verblijf hou dende in het kamp te WAVerf, omdat hij onder de provincieletter van zijn vorige woonplaats reed, ter wijl hij thans, nu hij Noordhollander was geworden zijn motor met de letter G. moest versieren. Het koren wordt gedorscht. De paar laatste zomersche dagen worden door de boeren benut om hun granen te doen afdorschen. Het eentonige gezoem der dorschmachines klinkt tot zelfs diep in den avond door de Meer. Naar wij van terzijde vernemen, valt de opbrengst niet tegen, De gerst is echter door de zware regens hier en daar reeds danig doorgegroeid en er is reeds schot ontstaan. SINT MAARTEN Na gehouden godsdienstoefening alhier, had stem ming plaats over een diaken en ouderling. De aftre dende heeren, resp. A. Breebaard en J. van der Ham Sr., zijn als zoodanig herkozen. HOOGWOUD AARTSWOUD. Na eenige maanden van verslapping is de voet bal vereeniging thans gereorganiseerd. Het bestuur is thans volgt, samengesteld: S. Kriek, voorzitter, M. v. d. Bel, secretaris en C. van Scheijen, penning meester. Tevens is er een commissie voor de schuldregeling benoemd. Voorloopig zal men op 1 Gemeentelijk Sportterrein spelen. Hedenmorgen hebben do Bergensche arbeiders ten getale van ongeveer vijftien, te werk gesteld bij do Centrale werkverschaffing in het Provinciale duin, het werk gestaakt. De reden is de 10 pet. korting op hunne verdien ste welke deze week inging. De stakers posteerden zich hedenmorgen om 9 uur voor het Gemeentehuis. Pieter de Jong cn gezin, naar Wieringerwaard, Mo lenweg; Aafje M. C. I-Ieijligenberg, naar Anna Pau- lowna, Balgweg; Cornelis Albers en gezin, naar Krui- ningen, Slotstraat B 87h; Geesje de Jager, naar Noordscharwoude, Spoorstraat; Jan Dissel, naar Zij pe, Schagerbrug E 199; Jantje Wijnia, naar Amster dam, Agamemnonstraat 1 hs.; Martinus Th. Kaptein en gezin, naar Alkmaar, Friescheweg 48; Agnes Ka- luzny, naar Amsterdam, Keizersgracht 73; Wilhel- mine Lichtenhahn, naar Haarlem, Klever Parkweg 23; Wilhelmina M. Sprengcrs naar Axel, Prins Hen drikstraat EE62; Willem Klaver, naar Zevenhuizen, Dorpsstraat 19. POLITIE. Twee jonge katten vermist. AMSTERDAM, 10 Augustus 1936. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: le kw. 57 62 ct., 2e kw. 48—55 ct., 3e kw. 42—47 ct. per Kg. slachtgewicht; S5 melk- en kalfkoeien f 170—210 per stuk; 87 vette kalveren: 2e kw. 4450 ct., 3e kw. 33 —42 ct. per Kg. levend gewicht; 81 nuchtere kalve ren f6—9 per stuk, 98 schapen f 1720 per stuk; 469 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 46—47 ct., zware varkens 4546 ct., vette var kens 43—44 ct., 1 paard. Overzicht: Runderen flinke aanvoer, stugge handel, stijf prijshoudend. Vette kalveren matige aanvoer, handel lui, prijzen hetzelfde met neiging tot dalen. Nuchtere kalveren korte aanvoer, handel kalm en prijshoudend. Scha pen flinke aanvoer, handel niet vlug, lage prijzen. Varkens behoorlijke aanvoer, handel vlug met hoo- ge prijzen. ROTTERDAM, 10 Augustus 1936. Vlasmarkt. Aanvoer: 3000 Kg. Groningsch 46— 52 ct. per Kg., 3500 Kg. Hollandsch Geel 4652 ct, per Kg. Aanvoer gering en weinig handel. Een par tij van de nieuwe oogst werd voor f 0.55 verkocht. Do nieuwe oogst laat zich zeer goed aanzien, vooral in kwaliteit ROTTERDAM. 10 Augustus 1936. Veemarkt. Totaal aanvoer 2098 stuks: 487 vette runderen. 303 vette kalveren, 12 nuchtere kalveren, 655 schapen cn lammeren, 640 varkens, 1 bok. Prij zen per Kg.: Vette koeien, le kw. 61 ct., 2e kw. 55 t., 3e kw. 4046 ct.; vette ossen, le kw, 55 ct., 2e kw* 51 ct., 3e kw. 4247 ct.; vette kalveren, le kw. 85 ct., 2e kw. 75 ct., 3e kw. 5257 ct.:; varkens (le vend gewicht), le kw. 38 ct., 2e kw. 37 ct., 3e kw. 36 ct., schapen, le kw. 39 ct., 2e kw. 35 ct., 3e kw. 32 ct.; lammeren, le kw. 38 ct., 2e kw. 33 ct., 3e kw. 27, ct. Prijzen per stuk: schapen, le kw. f 19, 2e kw, f 15, 3e kw. f 11 j lammeren, le kw. f 13, 2e kw, f 10, 3e kw. f8. Vette koeien en ossen, aanvoer iets min der, handel willig, prijsh., prima koe 65 ct., os 58 ct.; vette kalveren, aanvoer ruimer, handel minder goed, prijzen stijgende; varkens, aanvoer iets kor* ter, handel vlug, prijzen hooger; zuiglammeren, eenige partijen voor export verkocht. AMSTERDAM, 10 Augustus 1936. Aardappelen. (Bericht van den Mak. Jac. Knoop). Zeeuwsche bonten f44.40, idem eigenheimers f2.60 —2.80, alle soorten poters f2—2.40, Zeeuwsche bon ken f2—2.40, N.H. muizen f2.60—2.80, idem bL eigenheimers f 2.602.80, idem eigenheimers f 2.40— 2.80; N.H. poters f22.40, bonken f22.40, IJpolder ronde bonten f 44.40, idem eigenheimers f2.40— 2 80, idem bl. eigenheimers f 2.80—3, poters f 2— 2.40, bonken f 2—2.40, Westlandschc eigenheimers f 2.80—3, dito bl. eigenheimers f 2.80—3, dito poters f2—2.40, Hillegommer zandaardappelen f2—2.40, di to poters f22.40, dito poters bonken f 2—2.40, Nd- en Katwijker zandaardappelen f 34. ALKMAAR, 10 Aug. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 103 vette koeien f 135—240, 41 kalveren: gras f2535, vette f3090 en per kg. 501 80 cent; 72 nuchtere kalveren (slacht) f616; 7 vette schapen f 18—21; 200 vette varkens 3842 cent per Kg. De handel was goed. WARMENHUIZEN, 10 Aug. Schot,sche grove f2.10—2.20, eigenheimers fl.70— 2.20, id. grove fl.301.40, gele nep f4.50, uien, gele drielingen f4, zilvernep f3.403.50, id. drielingen f3.40, id. uien f0.70. Aanvoer: 7800 kg. aardappelen, 1900 leg. gele nep, 800 kg. uien, 900 kg. zilveruien. AMSTERDAM, 10 Aug. Binnenlandsche granen: Nieuwe rogge f7.50—S; id. nieuwe chevalier gerst f5746, nieuwe winter- gerst f 5%—5%, nieuwe haver f 6%—6%, duiveboo- nen f874— 9; groene erwten f774874, vale erwten f1874—20, alles per 100 kg. Karwijzaad f9—9.25 per 50 kg. ROTTERDAM, 10 Augustus 1936. Binnenlandsche granen en peulvruchten. (Week bericht). Maar aanbod van artikelen van het nieuwe gewas beperkte zich tot gerst en kleine erwten, waar van onderstaand de noteering: Gerst Chevalier en winter f6f6.30, erwten kleine groene f7f9 per 100 kg. WINKEL, 10 Augustus 1936. Appelen f411, peren f3—11, pruimen f9—18. aal bessen f 6—12, kruisbessen f 35, frambozen f 2830, augurken f3—5, slabooncn f3—4, snijboonen f59, kool f 1—1.80, aardappelen fl.30—1.70, uien f 1—1.60, alles per 100 pond. Meloenen 16—26, komkommers fl2. rabarber fl—2, per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 11 Augustus 1936. 19800 Kg. aardappelen, Schotsche muizen f 1.40 1.90, gr. f 2.302.60, eigenh. f 1.90—2, bl. dito f 1.70 —2.30, driel. f 2.10, 15300 Kg. uien f 3—3.90, driel. f 360380, gele nep f 3.604.20, 24500 Kg. zilveruicn f 1—1.10, driel. f 3.50—3.90, nep f 2.60-4.40. 7800 Kg. spercieboonen f 7.309.60, 2300 Kg. roode kool f 1.20—1.30, 19400 Kg. witte kool f 1.20—1.40, 4600 Kg. gele kool f 1.30—1.5, 4oo Kg. boswortelen f 1.80—2.10. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Augustus 1936. 18000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 1.10—1.8,0 gr. f 2.20—2.70, eigenh. f 1.70—2.50, bl. dito f 1.60— 2.20, driel. f 2.30, 0000 Kg. uien f 2.60—3.40. driel f 310 4.20, gele nep f 44.30, zilveruien f 1.50, zilverdriel. f 3.70—3.80, nep f 3.80—4.20, 800 Kg peen f 1.60-2.50, 350 bos kleine peen 1 2.10—2.70, 2400 Kg. spercieboo nen f 7.40-8.70. Snijboonen 14.10, tuinboonen 3.50. kroten f 1.50— 2.70, roode kool f 1—1.70, witte kool f 1.10—1.70, gele kool 1—1.80, .bloemkool f 12, 2es oort 4.70. Tomaten A 5.20, B 5.60, C 3.90, CC 2—., 460 Kg. druiven A f 36 Fr. f 39.80.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3