'WOUW, W/X\ODL ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. béi Ni. R\f B ficH Katoenen, linnen en andere waschbare weef sels wedijveren om het hardst om den voor rang te verkrijgen. Het aangename is tevens, dat de prijzen zóó laag gesteld zijn, dat aan ieders verlangen tege moet gekomen kan wor den. Zachte-, zoowel als meer sprekende tin ten zien wij in een groote verscheidenheid van ontwerpen, bloe men, geometrische en andere motieven. Men kan zoowel da mes, als kinderkieeding van deze stoffen ma ken, die weinig of geen garneering vragen. Vooral voor zonnen zijn mouwlooze japon nen zeer geschikt, die op den rug allen zich kruisende banden heb ben, die op de rokdee- len worden geknoopt. Het speelpakje met ruim pofbroekj e en op gestikte zak heeft schouderbanden, die ge strikt worden, terwijl de damesjapon met donkere fond en bloe men kan volstaan met een knoopgarneering. DE PRACTISCHE HUISVROUW. Kleine handwerkjes voor op reis. Wanneer men met vacantie gaat, dan zal men gaarne zoo nu en dan eens een handwerkje opnemen. Natuurlijk komen groote stukken niet in aanmerking, het moet iets zijn wat in de handtasch meege nomen kan worden. Practische kleinighe den, die vlug opwerken en niet te* veel in spanning vragen zijn het meest geschikt, b.v. kussenovertrekken met applicaties van cretonne bloemen, of bonte bloemen van wol op peau de suède. Gehaakte kantjes voor zakdoekjes, vingerdoekjes van geruit linnen met uitgerafelde omtrek. Gehaakte kraagjes, die zoo aardig op kinderjurken staan, servettaschjes en kinderslabben met dierenmotieven in steelsteek, babybroekjes en nog andere eenvoudige dingen kunnen in de vacantie worden meegenomen. ZOMERGROENTE. Tot de zeer geliefde zomergroenten ne men prinsesseboonen een voorname plaats in. Meestal kookt men ze gaar in lichtge- zouten water, giet ze af en stooft ze in boter, om daarna met nootmuskaat be strooid, op te dienen. Toch zijn er nog an dere w'.en van toebereiden, die minder bekend, doch zeer smakelijk zijn; waarvan wij hieronder eenige recepten laten volgen, MODEPRAATJE. In bouillon. Hiervoor neemt men mal- sche boonen, die gewasschen en aan kleine stukjes gebroken worden, daarna worden ze in een platte pan gedaan en gaar ge smoord met bouillon, waarvan men steeds een weinig toevoegt als er kans is op aan branden, omdat er niet te veel vocht op de boonen mag zijn met opdienen. Met tomaten. Men bruint een stuk bo ter, een lepel bloem ën een zeer fijn ge snipperde ui, voegt er één groote kop wa ter bij en 1 pond half gaar gekookte prin sesseboonen alsmede een pond aan plak ken gesneden tomaten en smoort alles te- samen gedurende pl.m. een uur. Peper en zout naar smaak, terwijl men naar verkie zing ook kleine blokjes spek mee kan sto ven. Met eiersaus. Gekookte prinsesseboonen worden overgoten met gebruinde boter en bestrooid met een weinig paneermeel in een dekschaal gedaan, daarna geserveerd met botersaus, waardoor men gehakte eie ren roert; Weefsels. In het voorjaar hebben wij nauwelijks durven denken, dat in het volle zomex'sei- zoen de rijk bedrukte, bont gekleurde weefsels zoo'n vlucht zouden nemen als voorspeld werd. Inderdaad hebben wij veel mooie, luch tige toiletjes gezien, die tot ergernis der draagsters somwijlen een vroolijk spel speelden met de wind, die ons ook dit jaar maar al te vaak zijn tegenwoordigheid heeft doen aanvoelen. Zelfs de gekleede avondjaponnen zijn van echt zomersche weefsels gemaakt, nu eens effen met bon te jasjes van bedrukt katoen, dan weer in met groote bloemen bedrukte weefsels. Het overgroote deel der vrouwen zal echter volstaan met het „bewonderen" van deze mooie robes in de etalages der groote ma gazijnen, omdat zich 's zomers voor het meerendeel harer geen gelegenheid voor doet ze te dragen. Alleen zij, die toevallig eens bijzondere feestelijkheden als een hu welijk of dergelijke meemaken, schaffen zich een zomersch avondtoilet aan, alsme de degenen, die naar een of andere mon daine badplaats gaan. Toch zijn er genoeg aardige modellen en weefsels, die zeer ge- j kleed aandoen, dank zij de vele volants, strookjes en plissé's. Voor alledag vallen bedrukt katoen, lin nen en cretonne nog steeds in den smaak en de z.g. Dirdl's, die vanuit Beijeren, de bakermat van deze modellen, doen ook hier hun intrede. Heel begrijpelijk, want de gladde lijfjes, waaronder al dan niet een voile blouse wordt gedragen, en de een voudige rokken zijn practisch, temeer daar de weefsels, die er voor in aanmerking ko men, meestal een donkere fond hebben, niet spoedig vuil zijn en niet kreukelen. Alleen zijn deze modellen meer geschikt om in huis en buiten gedragen te worden, niet bepaald voor meer gekleed in de stad, tenzij men zijden weefsels kiest. Plissé's geven ook bij bedrukte zijdjes 'n aardig effect, omdat dan een contrasteeren- de verandering ontstaat, door het verklein de patroontje. Rokken. De rokken blijven nauw en hebben eerst vanaf kniehoogte meerdere wijdte, welke verkregen wordt door plooien, opgestikt of ingezet, plissé's en klokjes. Mouwen. De mouwen zijn nu eens glad en kort, dan weer half, driekwart of geheel lang en vertoonen een groote verscheidenheid. Ruimte in de bovenmouw is evenzeer mo dern als een glad bovendeel en wijde on dermouwen, die met een smal boordje of Midden zomer vraagt groote hoeden om het gelaat een weinig te beschermen tegen al te opdringerige zonnestra len. De modellen zijn vol afwisseling en geven nu eens een nagenoeg platte bol aan, dan weer komen ze de nor male vorm nabij. De randen zijn slechts wei nig geheel recht, meest al geven zij een mooie golvende lijn weer, waardoor het gelaat overschaduwd wordt, zooals het model links onder te zien geeft. Een garneering van kleine bloemen wordt langs de bol gehecht. De hoed boven is van wit panamastroo en heeft een wildleeren garni tuur. Boven ziet men 'n soort chasseur model, waarvan vóór- en ach terzijde naar omlaag gebogen zijn, terwijl de rechter hoed aan de onderzijde van soepel stroo is en behalve een toefje bloemen een i bandfluweel om den lbol heeft. met een zoom en elastiek worden afge werkt. Halsafwerking. De hals blijft hoog opgeknipt, hetgeen wel een zeer eigenaardig verschijnsel is op warme zomerdagen. Mevrouw Mode de creteert en hare trouwe volgelingen onder werpen zich.... Dubbele kraagjes, shawls, bloemen wor den als halsafwerking aangebracht. Toch laat de puntvormige halsuitsnijding zich niet geheel en al verdringen, zij het dan ook, dat deze aanmerkelijk bescheidener is, dan voorheen. De vierkante hals valt even als de ovale uitsnijding waar te nemen en hierbij worden, althans bij zijden weefsels, veel geplisseerde strooken als garneering aangebracht. Manteltjes enz. Korte manteltjes en bolero's worden zoo wel van effen linnen als allerlei bonte weefsels gedragen en staan gekleeder op de wandeling. Men ziet ze zoowel mouw loos als met korte en driekwart lange aan sluitende- of wijde mouwen. Op effen ja ponnen worden bonte jasjes gedragen, ter wijl een wellicht wat bonte japon rustiger werkt met een effen manteltje. De mode heeft ons ditmaal zeer veel af wisseling gegeven, waarvan dankbaar ge bruik gemaakt is. Zoowel jonge- als meer geposeerde dames hebben uit een groote verscheidenheid ruimschoots keus kunnen maken, terwijl de mogelijkheid tevens be staat, dat rekening gehouden wordt met beperkte geldmiddelen. De zomer schrijdt langzaam, maar zeker voort en voordat we het weten, is de herfst weer in aantocht. Wat deze zal brengen hopen wij U in een volgend praatje te vertellen. MODEGRILLEN. Linnen in groote verscheidenheid. De mooie soorten linnen, inzonderheid het kreukelvrije, heeft zich enkele jaren geleden schuchter een plaats trachten te veroveren. Lukte dit eerst maar zeer ma tig, dan mogen wij thans wel spreken over een triomftocht, die het over de geheele li nie heeft gemaakt. Alle mogelijke klee- dingstukken en details ziet men van dit mooie materiaal en de draagster van een dergelijk mantelcostume of van een lange mantel kan zich overtuigd houden, dat zij er onberispelijk gekleed uitziet. Linnen is bijzonder prettig in het dragen en laat zich gemakkelijk wasschen en strijken. Het eerste mantelcostume is gemaakt van oud-blauw linnen en sluit met twee knoo- pen; heeft driekwart lange mouwen eenige ruimte in den rug, die van naad tot naad met een ceintuur wordt vastgehou den. De linnen mantel er naast is sportief en kleedt slank, heeft als garneering stiksels en wordt van naturel gemaakt, b.v. met knal-roode knoopen. Kartonnen of houten doozen en kistjes zijn, beplakt met cretonne of chintz, bijzonder aardig om allerlei klei nigheden in op te ber gen. Kousen, ceintuurs, kraagjes, manchetten vinden hierin berging. Cretonne en chintz zijn trouwens bijzonder dankbare materialen, die voor een reeks van dingen verwerkt kun nen worden. Zoowel gebruiksartikelen als alle mogelijke klee- dingstukken voldoen bijzondei", ook garnitu ren voor dames- en kin derkieeding geven een buitengewoon aardig effect van deze fleuri ge weefsels, die vrijwel altijd een bonte menge ling van bloemen weer geven. ZOMERSEIZOEN IN ZUID-FRANKRIJK. De huisvrouw, die 's zomers met haar gezin naar buiten trekt, zal wel niet zoo spoedig op het idee komen, haar vacantie nu eens aan de Rivièra te gaan doorbren gen. Alleen al het idee, dat het daar „zoo verschrikkelijk duur" is, houdt de Neder- landsche huisvrouw met haar gezin verre van een van de schoonste plekjes van Eu ropa. En dat is jammer, want de Rivièra is inderdaad geenszins duur en speciaal in den zomer niet, hoewel er dan niet minder te genieten valt dan in den winter. In dit zomerseizoen bijvoorbeeld hebben de ho teliers hun prijzen geheel aan de tijdsom standigheden aangepast en met succes. In Monte Carlo trekt het schoone weer dagelijks vele vreemdelingen naar het mooie, breede strand, waar men het per manente Lunapark weer aanzienlijk heeft uitgebreid en verrijkt met de nieuwste at tracties, afgezien van Amerika. De geheele stad geniet! Er is zooveel te zien en er zijn zooveel vermakelijkheden uitgedacht om het den vreemdeling zoo aangenaam mogelijk te maken. Het Casino d'Eté, een groot, zeer modern bouwwerk, is tegen etenstijd de plaats van samenkomst der touristen. Van het terras af kijkt men over het blauwe water van de Middellandsche Zee. Des avonds spelen hier twee bands, de een op het terras, waar gelegenheid tot dansen is, de ander in de ruime foyer. Monte Carlo is een elegante badplaats, ook al kan men er zeer wel met een kleine beurs terecht. Aan de reede van de kleine haven b.v. staat iederen namiddag een ein-, delooze rij schitterende auto's. De chauf feurs dooden den tijd met een spelletje kaart en wachten op hun meesteressen, die zijn uitgenoodigd op een cocktail-partij aani boord van het jacht van den rijken Ame rikaan X, die te Monte Carlo zijn vacantid doorbrengt. A.T.P. KOUD RIJSTGERECHT. 100 gr. rijst; 1 L. water; 4 d.L. vruchten sap, 40 gr. gemalen amandelen of fijn ge hakte noten; 50 gr. geweekte rozijnen, 2 eetlepels citroensap, 100 gr. basterdsuiker zout. Rijst herhaaldelijk wasschen en opzetten met 1 L. water en een tikje zout, daarna zeer gaar koken, door de zeef wrijven en volkomen koud laten worden. De rozijnen, die eenige uren in weinig water hebben gekookt, worden evenals de suiker en ci troensap toegevoegd en af en toe geroerd, totdat de suiker volkomen is opgelost. Tenslotte voegt men er de gemalen aman delen of gehakte noten bij en dient het ge recht zeer koud op. Wanneer postzegels op elkander geplakt zijn, behoeft men ze niet in water te wee ken, doch men strijkt er eenvoudig met een matig warm strijtijzet over. De warmte lost de gomlaag op en maakt het mogelijk de postzegels zonder moeite vaneen te ha len. Wanneer men mes en uien voor het snip peren vochtig maakt, zullen de oogen veel minder tranen. Ook wanneer men uien snippert onder water. Een groote kurk past eveneens op een fiesch met smallen hals, indien men er rondom insnijdingen in geeft, als het ware schots en scheef en wel met een met olia vetgemaakt mes. Het verkrijgbaar stellen van deze fraaie patronen is uitsluitend ingesteld om de lezeressen van deze krant te gerieven. Wij hopen gaarne, dat U ook Uw kennissen, die misschien nog geen abonnee zijn, op deze mogelijkheid wilt wijzen, zoodat ook zij in de gelegenheid gesteld worden van de vele voordeelen, die een abonnement op deze krant biedt, te genieten. MIDDAGJAPON VOOR KOELE NAZOMERSCHE DAGEN. Succespatroon VKK 1917. Prijs f 0.25 plus 5 ct. voor adm. en verzendkosten. Dunne wollen geruite stof met een re- vers-kraag en wijd uitstaande manchetten aan de gladde mouwen van effen stof. Het lijfje heeft 'n flinken overslag, die met een punt op het linker voorpand wordt beves tigd, b.v. met een drukknoop. Aardige hou ten knoopen worden als garneering ge bruikt op boven- zoowel als rokdeel. De mouwen zijn ingezet en hebben een slui tend model. Driebaansrok en achterbaan met figuurnaadjes. Patronen in de maten 404244—46. STRANDJAPON. Succespatroon VKK 1928. Prijs f 0.25 plus 5 ct. voor adm.- en verzendkosten. Deze wit linnen japon is zeer geschikt om aan zee gedragen te worden op warme zomerdagen of wel in bosch of hei in de vacantieweken. Inplaats van effen linnen Het lijfje, dat in het midden met knoo pen in de kleur van de stiksels sluit, is ta melijk aangesloten en heeft daarom van de taille' uit een paar figuurnaden. De rok heeft aan de rugzijde één baan met kleine naadjes en een voorbaan met twee opge stikte stolpplooien, die vanaf de knie uit springen. Patronen in de maten 404244 en 46, Ten gerieve onzer lezeressen wor den van de modellen in de rubriek „goedkoope patronen" tegen inzen ding van 25 cent -f 5 ct. voor ver- zend- en administratiekosten, post zegels (liefst van iy2, 3 of 6 ct.) aan „Het Practisch Modeblad", Postbus 36, Den Haag, (Giro 203203), schitterende patronen franco toegezonden. kan men met evenveel succes een kleur kiezen. De stiksels langs de puntige re vers, armsgaten en de ceintuur moeten in afstekende kleur gehouden worden, b.v. wit met roode, en blauw met witte stiksels, enz. Zij, die van deze goedkoope patronen willen profiteeren, dienen het nummer en de maat van het gewenschte patroon bene vens naam en adres duidelijk op te geven Indien men tegelijk met het patroon te vens gaarne het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ontvangen, dient men 10 ct. extra in te sluiten.

Schager Courant | 1936 | | pagina 8