Plaatselijk Nieuws. bit Bergen Uit onze Omgeving. Overval op autobus Het schaaktournooi te Nottingham De uit Delft verdwenen jongens Vuurgloed boven Rotterdam WERKLOOZEN-COMITE. Een adres aan den Raad. De werkver- schallingsloonen dienen te worden ge toetst aan die in het vrije bedrijf. Geen afschaffing van huurtoeslag, voordat de huren verlaagd zijn. Er dienen op groote schaal arbeiderswoningen te wor den gebouwd! Door het Werkloozen-Comité alhier, is een adres aan den Raad gericht, waarin zij verzoeken maatre gelen te treffen, dat de werkverschaffingsloonen na der zullen worden getoetst aan de loonen in het vrije bedrijf. Gebleken is zegt het adres dat de Minister blijk heeft gegeven in het algemeen in die richting .te willen medewerken. Bij den Minister schijnt wel het meest zwaar te wegen de afschaffing van den huurtoeslag. De be doeling is in twee étappes.tot algeheele afschaffing te geraken. En de Minister verwacht van de arbei ders, al wordt dit niet met zooveel woorden gezegd, dat deze het wel zullen klaar spelen om hunne resp huisbazen tot belangrijke huurverlagingen te dwin gen. Het komt adressant voor, dat door den Minister hier de zaken op hun kop worden gezet. Een toestand van anarchie zal ontstaan, die voor de rust en de goede orde allesbehalve wenschelijk mag heeten. Wij meenen, dat 't tot de taak der Overheid behoort om in dezen regelend op te treden in dien zin, dat de huurverlaging een voldongen feit moet zijn. al vorens de huurtoeslag kan worden afgeschaft. Want de „wettige" middelen om tot huurverlaging te ko men, ontbreken den arbeiders ten eenenmale. Waar de huren nog in geenendeele bij de sterk verlaagde loonen zijn aangepast, dient hier te wor den ingegrepen. Voor zoover het woningen betreft, gebouwd met Overheidsgeld, is de oplossing betrekkelijk eenvou dig. Resten de woningen van particulieren. En het spreekt vanzelf, dat deze groep burgers zonder harde noodzaak niet tot huurverlaging zal overgaan. De eenig wettig geoorloofde druk op deze groep is „felle" concurrentie. Zoo goed als het „reservele- ger" van den arbeid de loonen heeft omlaag ge bracht, zal een groote reserve van goede arbeiders woningen noodig zijn, om over de geheele linie tot huurverlaging te komen. Naar de meening van de arbeiders is aanbouw van arbeiderswoningen op groote schaal dus noodzake lijk geworden. De sterke prijsvermindering van ma terialen en de ongeremde verlaging der loonen zijn factoren, die het maken van goedkoope woningen enorm in de hand werken. Ingeval de gemeente door het beschikbaar stellen van geschikt en goedkoop bouwterrein wil mede werken, is het naar de meening van terzake des kundigen zeer wel mogelijk hier goede woningen voor arbeiders te bouwen, die geheel gereed, inclu sief den bouwgrond, den prijs van f1600 niet te bo- .vcn gaan. Deze betrekkelijk lage prijs is nochtans zonder meer niet voldoende om tot huren te komen, die in normale verhouding staan tot het inkomen van den werkman. Waar de Regeering niet in de laatste plaats belang hebbende is bij lage huren, zal de bouw dezer wo ningen door haar moeten worden gefinancierd en dan op andere wijze, dan tot heden gebruikelijk is. Bij den aanleg van wegen, bruggen, sluizen, enz., ja zelfs bij de Zuiderzeedrooglegging, allen werken ten algemeenen nutte, denkt niemand erover rente te vorderen van het in den aanleg gestoken kapi taal. Een even groot algemeen belang als de hierbedoel- de werken in het bijzonder met het oog op de structueele crisis, die de samenleving doormaakt zijn goede en goedkoope arbeiderswoningen. Hieruit volgt, dat ook deze woningen niet langer winstobject mogen zijn en bij het bepalen der hu ren geen rekening meer kan en mag worden gehou den met arbeidsloos inkomen. Wanneer de Regeering nu hiermede instemt en bij het vaststellen der huren met rente dus geen rekening behoeft te worden gehouden, behoeven de woningen, hier bedoeld, jaarlijks geen hooger bedrag aan huur op te. breneen, als noodig voor afschrij ving, onderhoud, grondbelasting, waterleiding, enz. D.w.z. dat kan worden volstaan met een percentage van den kostprijs van ten hoogste 3V2 pet., zoodat de jaarlijksche huurprijs ook niet meer dan f 5G. behoeft te bedragen of per week f 1.08, waarmede een gezonde verhouding ten aanzien van het ar- bcidersinkomen weer is bereikt. Het Comité roept de medewerking van den Raad in om tot het hier beoogde doel te geraken. V.V.V. OPENLUCHTTHEATER. Filmmaniakken, zomerblijspel in 4 bedrij ven van H. Bakker door de tooneelver. „Abberdingk Thym" uit Alkmaar. Lachen is gezond, maar schaterlachen om een aan eenschakeling van dwaze nonsens is nog gezonder. En aan dit recept heeft het de talrijke toeschouwers die gisteravond het Openlucht-theater bijna geheel vulden, zeker niet ontbroken. Het werd niet mond jesmaat, maar bij volle lepels tegelijk toegediend, getuige het feit, dat keer op keer het spel een oogen- blik moest worden gestaakt, omdat er door het brul lend gelach anders niets te verstaan zou zijn ge weest. En aan open doekjes voor zoover men daarvan in dit theater spreken kan heeft het evenmin ontbroken. De heeren V. Keysper als Watt en P. J. de Haan Jr. als Half-Watt en Mej. M. Kühne als Miss Bella Blackhead hebben inderdaad kostelijk gespeeld en daarbij met een tempo.cn een élan, dat wij ternau wernood konden ontdekken, dat hier amateurs aan het werk waren. Het komische tweetal van de film, hand aan hand door het leven gaande, heeft voor ons geleefd en ons het allerbeste gegeven wat een klucht maar ge ven kan. Vooral de heer Keysper bleef prachtig in z'n rol; de heer de Haan, die als gast medespeelde, hield het midden tusschen een gentleman-inbreker en een jongen van 't vak. Hij was ons hier en daar wat al te netjes, al slaagde hij er o.i. volkomen in het spel van den heer Keysper aan te vullen en zelfs nog aan te dikken ook. Subliem was ook Mej. Kühne, de negerin en zan geres; zij heeft het publiek met haar kromme taaltje en haar heerlijk ongedwongen spel doen schater lachen. Na dit drietal noemen we de goede creatie van den heer F. Wagenaar, als van Swïeteren, een flesschentrekkersfiguur hij uitnemendheid, die door ingetogen spel, zonder de minste charge getoond heeft een eervolle plaats in de rij der amateur-too- neelspelers in te nemen. Hetzelfde dient gezegd te worden van den heer G. Wagenaar, die z'n kellners- rol in pension „De Duinvos" prachtig wist uit te beelden. En waar de andere spelers en speelsters zich op waardige wijze om deze hoofdpersonen hadden ge groepeerd, moest het geheel wel worden tot een da verend succes. Is het noodig iets van den inhoud te vertellen? Wij gelooven het niet. Men moet de tot Watt en Half- Watt gebombardeerde landloopers zelf hebben mee gemaakt, om hunne avonturen als pensiongasten, naar de volle waarde te kunnen schatten. Rest ons derhalve alleen nog te melden, dat de regie van den heer J. Haakman tot in de kleinste details uitstekend was verzorgd en dat de costumes van de fa. Riddcrikhoff en Co. uit Hoorn zeer goed geslaagd mochten heeten. Het was inderdaad een genotvolle avond, waarvan wij en zeker alle toe schouwers met ons, ten volle hebben genoten. Afsluiting Kanaaldijk voor rijwielen. Bij beschikking van den Minister van Waterstaat is bepaald, dat de hoofdrijbaan van het wegvak Alk maar—Van Ewijcksluis, gelegen tusschen km. 32.100 en km. 34.585 is afgesloten voor rijwielen. Ingevolge deze beschikking zullen wielrijders op het gedeelte van den Kanaaldijk tusschen den spoor wegovergang te Alkmaar en den Koedijkervlotbrug uitsluitend gebruik mogen maken van het daar aan wezige rijwielpad, dat sinds kort voltooid is. Deze maatregel zal een veilig verkeer op den Hel- derschen straatweg zeer ten goede komen. Vrijstelling dienstplicht. De Minister van Defensie heeft aan E. Daalder al hier, buitengewoon dienstplichtige van de lichting 1935, op grond van ernstige gewetensbezwaren, over eenkomstig zijn verzoek vrijstelling van den militai ren dienst verleend. Volgt voor den groep van dienstplichtigen, waar toe de heer Daalder behoorde, oproeping in werke- lijken dienst, dan wordt genoemde heer ingevolge de wet op de dienstweigering te werk gesteld bij een niet-militairen tak van Staatsdienst, welke tewerk stelling een jaar langer zal bedragen dan de werke lijke dienst van genoemden groep dienstplichtigen. Verzuim van geboorteaangifte. Door de politie is tegen M. G. alhier proces-ver- baal opgemaakt, welke als gelukkige vader nalatig bleef tot het doen van een geboorteaangifte voor zijn pasgeborene. Z 1 J P E 'T ZAND. Weg verbetering. De verbetering van den weg vanaf ons dorp naai de Zandtenerlcluft, de z.g.n. „groote weg", zal waar schijnlijk deze week zijn beslag krijgen. Het heeft wel zeer lang geduurd alvorens een aanvang hier mede werd gemaakt, maar nu wordt de koe dan ook flink bij de hoorns gepakt: le. wordt de ge heele weg flink nat ingewalsd, totdat geen kuiltje meer overblijft; 2e. voorziet men den weg van een teerdek met daarop fijn grint. Daar de weg thans steeds is afgesloten, brengt dit nogal wat verkeersstagnatie met zich en zal men blij zijn als het werk klaar is. We vernamen dat met ingang van 28 Augustus a.s. pastoor v. Zuijlen van de parochie 'tZand, is overgeplaatst naar Lisse. Met ingang van gelijken da tum is als pastoor alhier benoemd de WelEerw. Heer v. d» Bergh, thans pastoor te Zierikzee. WARMENHÜ1ZEN Maandagavond kermis-Maandag, gaf de tooneelver- ecniging V.O.P. een uitvoering in de zaal vah den heer Slikker. De gedachten die wij vormden betref fende de opkomst, zijn verwezenlijkt, de zaal was tot achter bezet. Door de vereeniging werd opgevoerd: „Baron van Haberniks", een dol-koinisclie klucht in drie bedrijven, onder regie van den heer Hartland uit Koedijk. Nu, het kan terecht komisch genoemd worden, een stuk vol van verwikkelingen en emoties. Op keu rige, ja op onverbeterlijke wijze werd de hoofdrol vertolkt, terwijl ook de overige figuren uitstekend werden uitgebeeld en het samenspel schitterend was. Ook de grimage van den heer Loevens was uitmun tend verzorgd. De aanwezigen hebben genoten, wat uit het da verend applaus was te vernemen. V.O.P. kan op een buitengewoon goed geslaagden avond terugzien. Nog langen tijd bleef men gezellig bijeen. WINKEL N. J. van Gorselen, tijdelijk onderwijzer aan de ULO-school alhier, slaagde te Haarlem voor de hoofdacte. W 1 E R I N O E N Het is thans weer gebleken dat men er goed aan doet geen fietsen onbeheerd te laten staan. Mej. Gr. B. te Oosterland welke haar fiets in de nabijheid van het Amstelbad had neergezet en niet in de stalling had afgegeven, kwam tot de onaangename ontdek king dat het karretje was verdwenen, toen ze het weer zou ophalen. Maandag werd de fiets echter weer teruggevonden in de Klieftstraat. Een op die fiets gebonden mantel was echter verdwenen. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Uitslag van de gehouden bloembollenveiling op Dinsdag IS Augustus, door de N.V. Bloembollen- veiling „Brcezand" te Breezand. Enkele vroege tulpen: Crimson Que>en 1112 1.20; Pelikaan 10 0.95; Proserpine 11 1.20", Diana 1112 1.20; Witte Zwaan 12 1.40; Brillant Star 12 2.—. Dubbele vroege tulpon: Murillo 12 op 1.40; Peach Blossom 12 op 1.40. Darwintulpen: Will. Copland 12 op 1.40; Mad. Krelage 10 0.S0; Farnc. Sanders 10 0.80; Victor d'Oli- vièro 11—12 1.10; Clara Butt 11—12 1.10: Baron de la Tonnaye 11—12 1.10; Loveliness 11—12 1.10. Elt. Moonlight 11 1.75; 10 1.50; H. I. Wedgewood 9—10 0.50; idem 8—9 0.30. Narcissen. King Alfred 2.503.30 p. st. Blauwe Druifjes 67 0.08. Hyacinthen: E. G. Citv of Haarlem 1819 5.25 17 —18 4.25; 16-17 3.50; 16-16 3.—. Marconi, Lady Derby, La Victoire, en Queen Blue werden ook allemaal voor minimumprijs verkocht. „Kunt u die tent met uw heele heb ben en houden zoo maar zonder toezicht achterlaten?" „Natuurlijk niet, maar als ik de zee in ga, bind ik mijn hond aan de tent yagJI'. OVERPLAATSINGEN. De heer L. J. Leijten, opzichter bij Weg en Wer ken van de Nederl. Spoorwegen alhier, wordt met ingang van 1 November a.s. overgeplaatst naar het Hoofdgebouw te Utrecht. In de door deze overplaatsing vacant komende betrekking op het baanvak Schagen, zal worden voorzien door overplaatsing van den heer Blom hof, thans opzichter bij Weg en Werken te Hoofd dorp, en wel in verband met de opheffing van de lokaalspoor aldaar. TENTOONSTELLING VET WEIDEVEE EN VET TE SCHAPEN. De Vereeniging tot het houden van Jaarlijksche Paaschtcntoonstellingen van Vee te Schagen, orga niseert morgen weer een tentoonstelling van vet weidevee en vette schapen. Verdeeld over een viertal rubrieken, zullen 40 nummers vet-vee worden aangevoerd, terwijl de af- deeling vette schapen, in een 7-tal nummers er 42 bevatten. Onder de namen der inzenders treffen we een groot aantal bekende fokkers uit onze om geving aan en ongetwijfeld zal het aangevoerde van uitmuntende kwaliteit zijn en een bezoek aan deze expositie zeker zijn aan te bevelen. ONGELUKKIG GEVALLEN. De S.D. Vrouwenvereeniging maakte gistermiddag een uitstapje naar Callantsoog. Alles was op rolletjes gegaan en tegen den avond toog men huiswaarts. Op het Noord gekomen reed daar een vrachtauto, terwijl tevens een drietal meisjes daar liep, zoodat er slechts een nauwe doorgang overbleef om te pas- seeren. De dames passeerden doch Mej. Dijkman werd dit noodlottig .daar een der meisjes plotseling uitweek wat tot gevolg had dat Mej. D. tegen de auto en vervolgens op straat viel. Mej. D. bekwam een hoofdwonde, terwijl een der polsen werd gekneusd. Door Dr. Nanninga werd ge neeskundige hulp verleend en Mej. D. zal eenige dagen rust moeten nemen. Zoo had dit uitstapje een minder prettig slot. KINDERFEEST OP KONINGINNE-VERJAARDAG. Aan de burgers van Schagen. Zooals U uit een verslag in dit blad reeds hebt vernomen, is hier ter plaatse een comité, ondere eere voorzitterschap van onzen burgemeester, dat met de voorbereidingen van eén kiiiderfeest op den verjaar dag van H.M. de Koningin bezig is. Aan de uitvoering daarvan zijn kosten verbonden: we kunnen ons moeilijk een kinderfeest voorstellen zonder tractatie en kinderspelen zonder prijsj.es. Het comité heeft enkele dames en heeren bereid ge vonden eerstdaags bij alle inwoners een gave te vra gen voor dit doel, hetwelke toch ieders sympathie heeft. Zendt hen niet ledig van uw deur. Elke gave, hoe klein ook, bewijst het comité, uw medeleven, en vertegenwoordigt een prijsje of versnapering voor een kind. STEUNREGELING HUURTOESLAG. Door de Schager bestuurdersbond is in samenwer king met de R.K. Volksbond een adres gezonden aan B. en W. van Schagen, waarin na een uitvoerige mo tiveering wordt verzocht te willen bevorderen, dat de regeering op de in haar circulaire omschreven maatregelen, betreffende die steunregeling terug komt; tevens dat er wettelijke maatregelen zullen worden genomen ter verkrijging van huurdaling en dat de regeering besluit, tot krachtige bevordering van den bouw van goedkoope arbeiderswoningen. Vischsoep voor 50.000 gasten Folkloristisch feest te Livorno. Livorno. In verband met het literaire congres hetwelk thans te Livorno wordt gehouden, werd daar ter stede dezer dagen een folkloristisch feest ge organiseerd, waarbij niet minder dan 50.000 perso nen zich aan vischsoep, een plaatselijke specialiteit, te goed deden. Talloos zijn de legenden, omtrent vor stelijke personen, die op een of ander fantastische wijze kennis maakten met dit Livorneesche gerecht, dat uit de meest uiteenloopende vischsoorten is sa mengesteld. De traditioneele vischsoep werd ditmaal niet slechts in alle Livorneesche restaurants geser veerd, doch op alle pleinen en in de voornaamste straten waren tafels voor 2 a 300 personen aange richt, terwijl andere straten en „visschershutten" en „booten" waren gestoffeerd, waar de gasten zich de „cacciucat" ook voortreffelijk lieten smaken. Ilier en daar zag men over een lengte van 6 of 7 km. rijen gedekte tafels, slechts onderbroken door muziek corpsen, draaiorgels en dansers. Door godsdienstige secte in Roemenië. Verwachtten gendarmen om hen te ver spreiden. Boek ar es t: Tweeduizend leden van een nieu we godsdienstige secte hebben na in hun kerkge bouw een godsdienstoefening te hebben bijgewoond, bij Pascanoe een aanval gepleegd op een autobus, waarin 28 personen een uitstapje maakten. Zij dach ten te doen te hebben met gendarmen, die gerequi- reerd waren om hen te verspreiden. De auto-passa giers werden mishandeld, terwijl hun voertuig geheel vernield werd. DRIEHONDERD AMERIKANEN WEER NAAR HET VADERLAND. Hamburg: Driehonderd Amerikaansche Olympische deelnemers zijn gisteren uit Dresdcn, Keulen en verschillende andere plaatsen uit Duitsch- fand naar Hamburg gereisd. Na een korte begroeting door den Ilamburgér Senaat, begaven do athleten zich onder de toejuichingen van een groote menigte aan boord van de „President Roosevelt", die kort daarop de reis naar de Vereenigde Staten aanving. NIEUWS UIT DE AMERIKAANSCHE ONDERWERELD. Philadelphia: Een zekere Giovanni Arena is, toen hij vergezeld van zijn vriend Felwestein zijn huis verliet, door een regen van kogels vermoord, die op hem werd afgeschoten uit een auto, die vlak bij het trottoir stilhield. De beide mannen waren op slag dood. De auto verdween onmiddellijk na den aanslag. De politie is van mecning, dat het hier gaat om een wraakoefening tusschen leden van de onder wereld. SCHAKEN. Euwe wint van Tartakower, Vidmar re« mise met Aljechin. Ook Botwinnik wint weer. Nottingham. De uitslagen van de gister in de' achtste ronde van het internationale schaaktournooi te Nottingham gespeelde parijen luiden: Widmar remise met Aljechin. - Reshevsky remisei met Flohr - Thomas verliest van Capablanca - Bot* winnik wint van Tylor - Euwe wint van Tartako* wer - Winter verliest van Bogoljubov - Alexander, verliest van Fine - Lasker was vrij. Uit de zevende ronde werden twee hangpartijen! beëindigd. Aljechin verloor van Reshevsky en Flohr, won van Thomas. De stand van het tournooi is thans: 1. Euwe, 6 punten uit zeven partijen; 2. BotwinnikJ 6 punten uit 8 partijen; 3. Fine. 534 punt uit_8 par* tijen; 4. Reshevsky, 5 punten uit 8 partijen; 5. Wid* mar, 434 punt uit 7 partijen; 6. Flohr, 4 punten uifj' 7 partijen; 7, 8 en 9 Aljechin, Lasker en Bogolju* bov, ieder 334 punt uit 8 partijen ^Aljechin nog een afgebroken partij); 10. Capablanca, 3 punten uit 7| partijen en een afgebroken partij; 11. Tartakower 3 punten uit S partijen; 12 Tylor, ZYz p. uit 7 par« tijch; 13. Thomas, 2 punten uit 8 partijen; 14. Wintery 134 punt uit 7 partijen; 15. Alexander, 1 punt uit H partijen. Te Antwerpen gearresteerd^ Antwerpen: De politie heeft twee uit Delft afkomstige jongens gearresteerd, die aldaar op 4 Juli, j.1. waren vertrokken, na in het gymnasium chemi- sche stoffen te hebben ontvreemd, terwijl zij vooï! hun vertrek eveneens een bedrag aan geld badder* ontvreemd. Zooals men zich zal herinneren, hebben twee Dell'k sche jongens op Zaterdag 4 Juli j.1. de ouderlijke wo- ning verlaten. Behalve een briefkaart, welke zij opl 6 Juli uit Nijmegen verzonden, hebben de jongens niets van zich laten hooren. Zij waren in het bezit van een bedrag van f450.—, terwijl zij uit het gym* nasium te Delft een flesch met ether, een flesch met chloroform en een flesch met arsenigzuur hadden ontvreemd. Wat de jongens met dit gevaarlijke goedje hebber* uitgevoerd, is nog niet bekend. Van het geld was niet veel meer over. Groot complex loodsen door het vuuï vernield. Een paard en drie ponney'a jammerlijk in de vlammen omgekomen^ Rotterdam. In den afgeloopen nacht heeft eer* vuurgloed boven de omgeving van de Kralingschei Plas de aandacht gevestigd op een brand welke! daar te omstreeks kwart voor twee was uitgebro ken in eenige loodsen aan de Jaffa. In deze loodsen, welke groote ruimte beslaan!! was een aanzienlijke hoeveelheid materiaal, af komstig van sloopingswerkzaamheden opgeslagen* Het vuur greep snel om zich heen en spoedig waren de loodsen dan ook geheel vernield. Het brandende puin was niet zoo gemakkelijk td blusschen, hoewel de vrijwillige brandweer van Roti terdam met een aantal hand- ,cn een stoomspuit ter, plaatse was. Om half vier was het blusschingswerk dan ook! nog in vollen gang. Hoe groot de aangerichte schadd is, zal niet direct kunnen worden uitgemaakt, terwijl de oorzaak van den brand evenmin bekend is. Aangezien Jaffa bij de Kralingsche Plas eeil open vlakte vormt was de brand van ver in den om trek onder meer van Hillege,rsberg, Schiebroek eiï Capelle a.d. IJsel zichtbaar. Omtrent de brand vernemen wij nog het volgen de: Omstreeks twee uur is brand uitgebroken in coni complex loodsen aan den Langeweg, tocbehoorendei aan de gemeente Rotterdam, die deze gebouwen vei> huurd had aan den heer Müdde, welke op zijn beurt' deze weer aan verschillende personen onderverhuurd had. Een van deze gebouwen diende als opslagplaats voor veekoeken en als werkplaats voor eenige par ticulieren, die daar booten bouwden. Een tweetal loodsen was in gebruik bij het recla me- en verhuisbedrijf van de firma Smit, die daari o.m. eenige paarden heeft gestald. Het was daar, dat omstreeks half twee een agent van politie van nacht de paarden hoorde. Hij is toen op onderzoek uitgegaan, doch kon niets ontdekken. Toen hij echten even later op den Oudendijk liep zag hij een vuur gloed en toen hij terugkwam zag hij dat het geheele. complex in lichterlaaie stond. De brandweer die onmiddellijk gewaarschuwd werd! verscheen spoedig met veel materiaal ter plaatse en tastte het vuur met acht stralen op de waterleiding en op een motorspuit aan. Hoewel ontzaglijke water massa's in de vuurzee geworpen werden en ook dei wind zeer gunstig was, zoodat voor uitbreiding geen gevaar bestond, kon zij niet verhinderen,'dat de drie middelste loodsen totaal platbrandden, een vierde ge bouw, dat in tegenstelling met de andere, van steen was opgetrokken, heeft veel brand- en waterschade opgeloopen. Men slaagde er nog in om eenige paar den van de firma Smit naar buiten te brengen, doch' 1 paard en drie ponney's kwamen jammerlijk in de vlammen om. Een der spuitgasten door de vluchtende paarden tegen den grond geworpen. Bij dezen brand is nog een klein ongeluk gebeurd. Toen een der spuitgasten een straal water op het vuur richtte, heeft hij blijkbaar een der paarden ge raakt, dat toen op de vlucht sloeg en hem tegen den grond wierp. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis aan den Bergweg overgebracht, waar geconstateerd werd dat hij vermoedelijk een zware hersenschud ding had opgeloopen. Te kwart voor vier kon gezegd worden dat meiï den brand meester was. Omtrent de oorzaak van den brand staat nog niets vast, terwijl ook nog niet gezegd kon worden hoe groot de schade is. Deze laatste zal vermoedelijk echter niet groot zijn en grootendeels door de verze kering gedekt worden.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7