nieuwe Ford Maarten Smit Prima Zaadzakken p. WAIBOER, Attentie Exp. A. GELDER, Marktberichten. Wegens vertrek van particu lier: 4 cyl., 4 deur Sedan 1935, kleur donker blauw, benzinegebruik 1 L. op 10 K.M., slechts en kele malen gebruikt, van f 1400.voor f 825.met vol le fabrieksgarantie, bij Prijzen vanaf 13'/2 ct., fr. huis Tel. 11 Schagerbrué VEE VERVOER naar en van alle marKten, met gesloten wagen. Schaden. Schager Roosjes. Weggeloopen: een bruin ruigharig Hondje, halfgeschoren. Tegen bel. terug te bez. bij |n. SMAK, Weere, Lutjewinkel. Tarwestroo te koop, k f 4.50 per 1000 K.G. contant. A. GEEL, Oudesluis. Te huur gevraagd: 1 a 2 H.A. BEST TULPENLAND, door Gebr. KAPITEIJN, Meerweg N.V. DE HELDERSCHE GRAAN. KUNSTMESTHANDEL, voorheen C. R. Keyser Co., Binnenhaven 64. Tel. 106. EN DEN HELDER. Vrijblijvende noteering af magazijn: Laplatamais, nieuwe oogst Maïsmeel Gerstemeel, van zware Inlandsche gerst, Groene Erwtenmeei Maisglutenmeel „DE BYENKORF" Voertarwe, Inlandsche B Haver (geplet f 7.80) Chevaliergerst, geschoond, Voerrijst (Paddie f 6.20) Gemengd Kippenvoer Korrelvoer A f 11.75 OCHTENDVOER C.R.K. OPFOKVOER A f 11.25 Varkensmeel A f 7.25 Kalvermeel (met mineralen) Koeienmeel, 20-22% z.v. eiwit, 5-7"' vet, Koeienbrokken voor melkvee, „Bertels" Koeien-Mestmeel A 7.30 Murwe Lijnkoek W.L., in kisten, netto Gem. KOEKIES „WESSANEN" Gebr. Zaansche Voorslaglijnkoek (vette f 8.15) Lijnzaadschilfers SYPESTEYN e.d. B B f 10.25 f 10.25 B f 7.10 A f 9.20 f6.60 f 6.90 f 6.70 f 6.70 f 7.10 f 8.30 f 7.50 f 6.50 f 7.~ f 7— C f 7.90 f 8.60 C f 9.50 C f 7.— B f 9— f 7.70 f 7.20 B f 7.20 f 9.10 f 7.60 f 7.80 f 7.90 Gebr. Grondnolenkoek 55 en Grondnootschilfers f 8.10 Gebr. Cocoskoek, blanke f 7.40 Soyaschroot f 7.30 Gebr. Palmpitkoek f 6.70 Tarwezemelen 6.30 en Tarwegrind f 6.30 Vleeschbeendermeel f 7.30 Carnarina, N.S. f 11.50 Haringmeel ca. 65®/0 eiwit. 10-12°/0 vet f 9.40 Wit vischmeel, c.a. 65-70U/ eiwit, 7-8vet, f 10.50 Vischmeel „Hollandia" f 10.80 Diermeel, SCHAGEN f 9— Phosforzure Voederkalk, DELFTSCHE f 6.30 Landbouwzout, voor het hooi f 2.25 TURFMOLM per pak f 105 ZAAIWIKKEN f 14.00 Alles per 100 K.G. Gemalen en gebroken bruto voor netto. Emballage op rekening. Betaling contant en ver der AHV.- en onze bekende condities. MAAL- EN PLETLOON van granen f 0.40 per 100 K.G. Gewacht een lading Turfmolm. Bij partijtje f 1.05 per baal Iran co. Als erkend tarweopslaghouders en «schoonders houden wij ons voor het behandelen (schoonen, beuken, triceeren, droogen, enz.) van Uwe tarwe en andere granen aanbevolen. 24 Augustus '36. T VIERINGEN Succes IF.V.C. I, 54. Succes had Zondag op bezoek F.V.C. van Leeu warden, de oude le klasser, thans 2e kl. K.N.V.B., waarvan Succes verdiend heeft gewonnen. Het was een pracht wedstrijd met wisselende kansen. F.V.C. was een goed elftal met prima spil en keeper, doch kon het tegen het goed spelende Succes niet bol werken. Om drie uur liet Crabbendam van A'dam beginnen. F.V.C. wint den toss en S. midvoor brengt de bal aan het rollen. Direct een vlug opgaande wed strijd en direct wordt de F.V.C. keeper aan den tand gevoeld. Ook de S. keeper moet er spoedig aan te pas komen. Bij een F. aanval speelt Rijkers te zacht te rug en F. krijgt de bal te pakken, passeert de S. backs en neemt de leiding, 01. Dit is echter van korten duur, want 2 minuten later kopt C. Lont een voorzet prachtig in, 1—1. F.V.C. pakt flink aan en het gelukt hun een kwartier voor de rust de leiding te hernemen. Dan gaan de kansen gelijk op en begint S. zich los te werken en goede open aanvallen wor den opgezet. Bij een dezer aanvallen scoort de mid- voor en maakt gelijk. Dan blaast Crabbendam rust. Na de thee krijgt S. eenigszins de wind mee en al spoedig scoort Rotgans en S. leidt, 3—2. Ook do F. gaan geregeld ten aanval, doch de S. achterhoede is op haar post en zendt alles retour. S. pakt steeds flink aan en een vlug tempo houdt hen in de meer derheid. Bij een aanval schiet C. Lont hard op ta- melijken afstand en de bal vliegt tusschen den F. keeper zijn beenen door in doel, 4—2. F.V.C. ziet de nederlaag aankomen en pakt flink aan en hebben spoedig succes, als de F .midvoor bij een doelworsteling inschiet. Na den aftrap is het weer F. die op komt zetten. Posthumus loopt uit en een F. speler maakt hiervan gebruik en schiet in, 44. Er moet nog 5 minuten worden gespeeld en in dezen tijd krijgt de S. midvoor een kans en geeft S. opnieuw de leiding, 5—4. Direct hierna is het einde en heeft S. verdiend gewonnen, deze mooie span nende wedstrijd. Succes II—Flevo I, 3—1. Flevo I was op bezoek hij Succes II en hond om 1.15 uurd en strijd aan tegen de nieuwe 2e kl. Scheidsrechter Govers leidde dezen wedstrijd. In den beginne ging de strijd vrijwel gelijk op, doch de techniek van S. was beter verzorgd. Al spoedig nam S. de leiding, 10. Flevo pakt goód aan, doch strand de meestal op de S. backs. Toch weet Flevo voor rust de gelijkmaker te scoren door een penalty. Na rust is S. geregeld in de meerderheid en maken al spoedig hiervan gebruik en nam opnieuw de leiding. Flevo werkt hard, doch kan er niet door komen. Tien minuten voor einde scoort Succes het derde doelpunt, waarmee zij de overwinning behaalde. Flevo speelde een aardige wedstrijd, doch zal zich wat moeten trainen voor do a.s competitie in de le klasse N.H.V.B. Scheidsrechter Govers leidde matig. BEZOEK VAN DE VERKADE-ASPIRANTEN BIJ SUCCES Eenige weken geleden bracht Succes-asp. een bezoek bij Verkade te Zaandam en thans bracht Verkade een tegenbezoek. Zaterdagmiddag om vijf uur arriveerde ruim 30 asp. en eenige lei ders op Wieringen op het Succes-terrein. Allen schaarde zich op de tribune en de Succes-voor zitter heette hun welkom op Wieringen en hoop te dat zij allen een aangename dag zouden heb ben. Hierna gingen allen naar bnn pleegouders en om 7 uur speelde Succes C tegen Verkade C. De Verkade asp. waren de baas en wonnen met 0-3. Daarna gingen Succes'-bestuur met alle Verkade jongens en leiders naar de bioscoop van de Haan, waar ze volop genoten. Zondagmorgen om half tien speelde Succes B tegen Verkade B en weer was Verkade de winnaar alhoewel deze wedstrijd van gelijke kracht was, doch Verkade B won met 2-1 Daarna speelde Verkade A-Succes A en deze wedstrijd won Verkade A met 3-1. Dus voor de Succes asp. geen gunstige uitslag. Zondagmid dag gingen de Verkade asp. een bezoek brengen aan de Zuiderzeewerken en de tocht maken door de Wieringermeer. Zondagavond half acht reik te de Succes-voorzitter met een toepasselijk woord de beker uit aan Verkade en ontving van de Verkade asp. een herinneringsplaquette. Om 8 uur gingen de kleine Zaandammers zingende huiswaarts en bobben een mooie dag gehad. ZOMERFEEST Zondag 1.1. is alhier het Zomerfeest aan bet Amstelbad voortgezet 'sMiddags 2 uur werd begonnen met ge mengd zwemmen opgeluisterd door de Concor- dia band, dit bracht reeds de stemming er wat in. Om 3 uur gaf onze Mandoline vereeniging O.K.K. directeur de heer P. Jongkind een zes tal nummers ten gehoore. Na dit concert het welk tot ruim half vijf duurde werd begonnen met het bal. eD dansmuziek werd verzorgd door de bekende Goncordia Band. Ruim 7 uur maakte de muziekvereeniging vanaf Hippolytushoef op een vrachtauto, al spe lende een rit naar :t Amstelbad, alwaar een con cert werd gegeven hetwelk tot ongeveer 10 uur duurde Te half tien werd de feestverlichting ontstoken. Het bal duurde voort tot laat in de nacht en was door zeer veel personen bezocht. DE STEM DES VOLKS. Schitterende zangavond. Met meesterlijk spel van den heer Harpman. Zondagavond j.1. had alhier in Cinema De Haan een concert plaats, hetgeen gegeven werd door de zangvereeniging „De Stem des Volks" uit Alkmaar," dirigent de heer I-Iarpman. Te ruim acht uur sprak de heer Klaver het ope ningswoord uit, spr. betreurde het dat niet meer per sonen aanwezig waren, dit toch zal wel te wijten zijn aan de andere feesten hier gehouden. Spr. brengt ook dank aan „De Stem", die zoo be reidwillig is geweest, na hier vandaag in den om trek een excursie gemaakt te hebben, thans hier te willen optreden. Wat het programma aangaat, wil spr. even mede- declen dat „Dc kleine Stem", die hier ook zou zingen dit door omstandigheden niet kan, doch dat daarvoor een goochelaar is, die voor ons zijn goocheltoeren zal verrichten. Alvorens het woord aan „De Stem" te geven, heet spr. ook nog zeer bijzonder welliom de heer Harp man, die eenige viool-soli zal geven, begeleid door den heer Van Engelen. Na de openingswoorden van den heer Klaver be klimmen de leden (een 50-tal) van „De Stem" het tooneel en laten ons een drietal liederen hooren, ge titeld: „Vrijheid Mei", „Zigeunersleven" en „Zondag morgen". Op deze liederen volgde een warm en zeker wel verdiend applaus. Hierna hoorden we den spreker van dezen avond, door den heer Klaver ingeleid, zijn rede beginnen. De spr. is de heer H. Meijer, secretaris van den Bond van Handels- en Kantoorbedienden te Amsterdam. In zijn korte, krachtige rede, wekt de spr. op om allen zooveel mogelijk bekendheid te geven aan Het Plan van den Arbeid, waarvoor op 6 September a.s. in verschillende plaatsen ten lande machtige open luchtdemonstraties cn meetings gehouden zullen wor den. Spr. zegt, het „Plan" moet er in, dus laten wij er voor zorgen, dat het op 6 September een groote machtige manifestatie wordt. Een hartelijk applaus beloonde de spr. voor zijn gloedvolle woorden, hiervoor door den heer Klaver bedankt. Hierna kregen wc een vioolsolo van den heer Harpman, begeleid door den heer Van Engelen en wel twee gedichten van Mozart. Dit was in één woord overweldigend. Een langdurig applaus was ook ruim schoots verdiend. Een korte pauze volgde hierop, waarna de gooche laar, Professor Muller", het podium betrad en de zaal verwonderd deed staan van zijn verbazende toeren. „Dc Stem" hoorden we hierna nog eens en wel met dc „Internationale", „Strijdmarsch der Arbei ders", „Morgenrood". Ook deze werden mooi gezon gen en met applaus beloond. Een tweede viool-solo volgde hier. Thans was het een werk van een Tsjechische componist, die hier mede heeft getracht uit te beelden de verjaging van het Slavisch volk. De heer Harpman zeide, dat het thans een goede gelegenheid was om dit te spelen, na het bezoek vanmiddag aan het Jodenkamp in de Wieringermeer. Dit werk werd evenals het eerste meesterlijk ge speeld, zoowel viool als piano, aan beide lieeren alle hulde. Tot slot hoorden wc „De Stem" nog eens en wel met o.a.: „Vrijheidsmarsch", Socialistenmarsch" en „De Rooden Roepen". Nadat het hierop volgend applaus verstorven was, sprak de heer Klaver het slotwoord, alle medewer kenden dankend voor het gebodene. Een geanimeerd bal besloot dezen avond. Openbare vergadering. Zaterdagavond jl. had de afd. Wieringen der C.P.N. (Communistische Partij Nederland) een vergadering belegd in de zaal Concordia van den heer S. Half- weeg," welke door een 80-tal personen bezocht was. De vergadering werd geopend door 'den heer A. Hoekstra, die dadelijk het woord gaf aan den spre ker van den avond, den heer R. Stenhuis, die sprak over „De burgeroorlog in Spanje" en „De dreigende nieuwe steunverlaging in Nederland". Op klare en duidelijke wijze zette spr. de toestanden in Spanje uiteen, en vele malen klonk dan ook een welver diend applaus. Ook de binnenlandsche toestand, hier werd onder de loupe genomen. Dit alles deed spr. op een duidelijke en vlotte wijze. Toen Stenhuis aan het einde van z'n rede gekomen was, weerklonk weer een warm applaus. Stenhuis heeft ons dan ook ge toond, een schitterend redenaarstalent te bezitten. Na deze rede kwam Martien Beversluis voor het voetlicht en declameerdo vele mooie gedichten, o.a. een balade over „Spanje", die hij voor de eerste keer voordroeg. Na de balade, die met een warm applaus beant woord werd, werd gelegenheid gegeven aan hen die iets te vragen hadden, naar aanleiding van het ge sprokene van den heer Stenhuis. Door één der aanwezigen werd gevraagd naar de geloofs- en gewetensvrijheid in Rusland. Door Bever sluis werd hierop een flink en duidelijk antwoord gegeven, n.1. dat er geloofs- en gewetensvrijheid Jn Rusland is, dit getuigd toch ook de Russische grond wet. Daar niemand meer vragen stelde, vervolgde Be versluis zijn declamatie met allereerst voor te dra gen „De Wieringermeer". hierop volgden nog ver schillende gedichten, welke allen zeker in den smaak vielen. Aan het einde gekomen, werd de vergadering ge sloten piet een dankwoord voor het gesprokene. Ongeval. Zaterdagmiddag j.1. ongeveer 6 uur had het vijfja rig zoontje van den heer W. Blok in de Belt alhier, het ongeluk van een hooiwagen af te vallen. Nadat eerst de plaatselijke, geneesheer gehoord was, ging men naar Dr. Van Heerden te Den Helder, die con stateerde dat twee beentjes in de pols gebroken wa ren. Na verbonden te zijn kon hij weer naar huis worden vervoerd. Motorraces te Alkmaar Zeer belangrijke internationale wedstrijden waarin verreweg de Hollanders de baas ble ven. De landenwedstrijd tusschen Nederland —BelgiëDuitschland en Oostenrijk na zeer feilen strijd gewonnen door Houtop voor de Belg Vital. Van Dijk, die in den landenwed strijd in de eerste vier ronden den kop had, kwam in de vijfde ronde te vallen. Van Rijk winnaar in de afdeeling Seniores 500 c,c. en Lange Baan-Race 500 c.c. De Duitscher Karl Busse wint de Lange Baan-Race 350 c.c. ALKMAAR, 23 Aug. le Kermiszondag). Heden middag hadden op liet Gemeentelijk Sportpark Mo torraces plaats, georganiseerd door Alcmaria V.V.V. onder de wedstrijdreglementen van de K.N.M.V. On der enorme belangstelling en begunstigd door het mooiste zomerweer vingen precies om half twee de wedstrijden aan met een wedstrijd voor Juniores met motoren tot 350 c.c. 6 baanronden afstand 3906 Meter, waarin door 8 rijders werd gestart. Al dadelijk bleek dat de strijd zou gaan tusschen Pas sier (welke de eerste 2 ronden aan den kop lag) en J. D. de Graaf. Laatstgenoemde wist dan ook in de laatste 4 ronden den kop te behouden en onbe dreigd te winnen in 3 min. 2.4 sec.: 2. E. Passier 3 min. 4 sec.; 3. M. v. d. Linden 3 min. 4.4 sec. en 4. G. van Ekris 3 min. 4.8 sec. Deze 4 i'ijders werden in de finale geplaatst, terwijl tevens de 2 snelsten van de overige 4 rijders in de lierkansingsrit in de finale werden geplaatst. Deze waren J. Versluis in 3 min. 12.6 sec.; 2. J. Veth 3 min. 40.6 sec. Deze fi nale gaf een zeer spannenden strijd te zien tusschen Passier en Ekris. Jammerlijk kwam Ekris in de 6e en laatste ronde te vallen waardoor hij als winnaar werd uitgeschakeld. Passier wist dan ook onbedreigd te winnen in 3 min. 0.6 sec.; 2. J. D. de Graaf 3 min. 2.2 sec.; 3. M. v. d. Linden 3 min. 3.4 sec; en 4. J. Veth 3 min. 29.8 sec. In de le serie van de Seniores 350 c.c. kwam O. Moeke in de 3e ronde te vallen, doch wist toch de 4e plaats te bezetten. Thans wist J. Roest deze serie onbedreigd te winnen in 3 min. 3.2 sec.; 2 H. Ha mers 3 min. 7.6 sec.; 3. de Oostenrijker F. Zeder- bauer 3 min. 7.8 sec.; 4. O. Moeke 3 min. 21.6 sec. De 2e serie ging belangrijk sneller. Hier ontke tende zich een geweldige strijd tusschen Houtop, Jac. Al en Iesberts, terwijl de bekende Duitsche rijder Walter Buttler in de 2e ronde moest opge ven wegens defecte motor. Houtop had een zeer de 2e ronde den kop te nemen en deze te behouden, slechte start, doch kwam geweldig opzetten om in Hij won deze serie in 2 min. 52 sec.; 2. Iesberts 2 min. 56 sec.; 3. Jac. Al 2 min. 56.6 sec. In de lierkansingsrit waaraan door 5 rijders werd deelgenomen, konden de 2 snelsten in de finale geplaatst worden; deze waren A. Hartman Jr. 2 min. 54.6 sec. en P. J. W. van Aartsen 2 min. 55.4 sec. De finale bracht niet de sensatiestrijd, welke men had verwacht, doordat Houtop in den landenwed strijd zijn hand had geblesseerd, door de val van Van Dijk en op dokters advies in deze finale niet mocht mederijden. Het publiek toonde zich hierover zeer verontwaardigd, doch moest zich met dezen uitspraak tevreden stellen. Toch heeft deze finale een sensatie gebracht. Kr werd een verwoeden strijd gestreden tusschen J. Roest aan den kop, Aartsen als 2e en Hartman als 3e. In de 4e ronde echter komt Roest te vallen, terwijl Aartsen in de 5e ronde mo- torpech had, zoodat no. 3 Hartman als eerste de fi nish passeerde in 2 min. 56.6 sec.; 2. J. H. Iesberts 2 min. 59.8 sec.; 3. Hamers 3 min. 1.4 sec.; 4. de Oosten rijker O. Zederbauer 3 min. 9.2 sec. en 5. J. Roest 3 min. 14.2 sec. Vervolgens 2 series nieuwelingen 350 cc. le serie: H. A. v. d. Pluijrn 3 min. 27.6 sec.; 2. W. Appels 3 min. 32.4 sec.; 2e serie: B. v. d. Berg in 3 min 31.2 sec. De herkansingsrit ging iets sneller, waarin de 2 snelsten zich in de finale plaatsten. Deze waren: 1. Th. Kloen 3 min. 29 sec.; 2. Abelskamp 3 min. 34.6 s. De strijd in de finale ging tusschen Th. Kloen en Abelskamp. Kloen wist tenslotte te winnen in 3 min. 17.2 sec.; 2. Abelskamp 3 min. 22.4 sec.; 3. B. v. d. Berg 3 min. 24.2 sec.; 4. W. Appels 3 min. 26.4 sec. Thans de groote strijd juniores 500 c.c. te verrijden in 3 manches. In de le manche nam Riemersma in de le ronde de kop, doch moest deze heel spoedig af staan aan W. Dijs en deze won de le manche met 6 p. in 3 min. 0.8 sec., 2e met 5 p. v. d. Kleij 3 min. -2 s. 3. met 4 p. J. D. de Graaf, 3 min. 5.4 sec; 4 met 3 p. H. Buys 3 min. 6.4 sec.; 5 met 2 p. P. Oosterbaan, 3 min. 43 sec. Ook de 2e manche werd door W. Dijs gewonnen met 6 p. in 2 min. 58.4 sec.; 2. Riemersma met 5 p. 3 min. 1.8 sec.; 3. met 4 p. J. D. de Graaf 3 min. 14 s. In de 3e manche had W. Dijs een zeer slechten start, waardoor deze zich de eerste plaats zag ontno men door F. L. v. d. Kleij met 6 p. in 2 min. 58.2 sec. 2. W. Dijs met 5 p. 2 min. 59.4 sec.; 3. 4 p. J. D. de Graaf 3 min. 1-2 sec.; 4. K. Riemersma met 3 p. in 3 min. 4.4 sec. De totaal uitslag van deze 3 manches luidt dus 1. W. Dijs 17 p.; 2. J. D. de Graaf 12 p.; 3. F. L. v. d. Kleij 11 p.; 4. K. Riemersma 8 p., 5. P Oosterbaan 2 p. In de 1ste serie van de seniores 500 cc. wist G. J. van Dijk na een zeer goede start spoedig de kop te nemen en gedurende de 6 ronden zijn voorsprong steeds te vergrooten, waardoor hij onbedreigd won in 2 min. 51.2 sec.; 2. L. Rehorst 2 min. 54.4 sec.; 3. Ha mers 2 min. 56 sec.; De 2e serie bracht ons een teleurstelling, doordat Houtop in de 2e ronde kwam te vallen en de Duit scher Walter Buttler wegens defect aan motor in de 3e ronde uitviel. Hierdoor won Hartman, die van start of den kop had genomen, gemakkelijk deze se rie in 2 min. 52.4 sec.; 2. J. Bosman 2 min. 55.4 sec., 3. J. H. Iesberts 2 min. 55.6 sec. De herkansingsrit was zeer spannend en snel met Jan Rijk aan den kop, direct gevolgd door de Duit sche Karl Busse, daarachter de Belg M. Vital. Jan Rijk weet zijn plaats te behouden en wint in 2 min, 50 sec. De Duitscher en de Belg hebben intusschen, van plaats verwisseld, waardoor de Belg zich in de finale wist te plaatsen in 2 min. 50.8 sec. Vooral de strijd tusschen Jan Rijk en de Belg Vi tal was spannend; zij namen om beurten de kop. In de finale wist Jan Rijk nog snellere tijd te ma ken door deze te winnen in 2 min. 45.4 sec.; Hartman had stellig de 2e plaats bezet, doch moest in de 5e ronde staken wegens motorpech, zoodat Iesberts zijn plaats innam in 2 min. 51 sec.; 3. Rehorst 2 min. 55 sec.; 4. J. Bosman 2 min. 55.2 sec.; 5. H. Hamers 2 min. 58 sec. Thans volgde de Landenwedstrijd over 10 baan ronden tusschen 3 Hollanders, 2 Belgen, de Duit scher Karl Busse (Walter Buttler mocht op dokter's advies niet starten), en vervolgens de Oostenrijker F. Zedebauer. Het was de Hollander Hartman die in» de eerste 4 ronden de kop had, terwijl van pijk im de 2e ronde werd uitgeschakeld wegens valpartijj Hierdoor kwam de Belg Vital op de 2e plaats. Dochi nu kwam ook Houtop geweldig opzetten had in de 5e ronde alreeds den kop genomen, direct gevolgd) door den Belg Vital, daar Hartman in de 5e ronde als 2e Hollander uitviel wegens motorpanne. De strijd over de laatste 5 ronden was spannend, doch! Houtop wist op enkele momenten uitgezonderd, toch den kop te behouden en won in 4 min. 43.2 sec.; 2, de Belg Vital 4 min. 45.2 sec.; 3. de Oostenrijker F, Zederbauer 4 min. 45.6 sec. In de wedstrijd voon Nieuwelingen 250 c.c. kwam in de 6e en laatste ron de Hooijmans en Sam de Cerff, welke aan den kop lagen, te vallen, waardoor Bron als le de finish pas seerde in 3 min. 11.8 sec.; 2. S. W. Hogerhuis 3 min, 14.2 sec.; 3. Hooijmans (welke oorspronkelijk lq was) 3 min. 19.6 sec. Tenslotte 2 Lange-Baan-Races, over 10 baanronden (6510 Meter). De eerste Race Seniors 350 c.c„ waar aan door 13 rijders werd deelgenomen, liep zonder valpartijen af. O. Moeke, die de eerste 4 ronden de leiding had, moest deze in de 5e ronde afstaan aan den Duitscher Karl Busse. Deze wist dan ook na fei len strijd met Hartman Jr. deze race te winnen in 4 min. 52 sec.; 2. Hartman, 4 min. 52,6 sec.; 3. J. H, Iesberts 4 min. 53,2 sec; 4. O. Moeke 4 min. 53,6 sec.; 5. Jac. Al 4 min. 54,2 sec.; 6. H. Hamers 5 min. 1,4 sec.; 7. J. Roest 5 min. 3,6 sec.; 8. P. Maller 5 min. 10,4 sec.; 9. F. Zederbauer 5 min. 15,4 sec en 10. W Peters 5 min. 20.6 sec. Tenslotte de Lange-Baan-Race 500 c.c., waarin de drie sterkste rijders niet uitkwamen, n.1. G. J. van Dijk, Houtop en de Duitscher Walter Buttler, waar door Jan Rijk na zeer goeden start dadelijk de kop nam en deze gedurende de 10 ronden wist te behou den met circa 100 Meter voorsprong, als eerste de finish passeerde in 4 min. 44 sec.; 2. P. J. W. v. Aart sen 4 min. 49.2 sec.; 3. L. Rehorst 4 min. 55,2 sec.; 4. de Belg M. Vital 4 min. 57,2 sec.; 5. A. Hartman Jr. 5 min. 8.4 sec.; 6. C. A. van Dalsum 5 min. 9.6 sec. Tusschen de twee Lange Baan-Races hield Mr. J. P. Bosman een toespraak, waarin spr. met genoegen kon mededeelen, dat de Baankampioenschappen vart Nederland der K.N.M.V. voor de le maal te Alkmaar worden verreden op 4 October a.s., hetgeen een groote eer en groote voldoening voor Alkmaar is. Spr. hoop te dat het aanwezige publiek zeer erkentelijk hier voor zou zijn, door dien dag met even zoo groote ge tale aanwezig te zijn als heden. ALKMAAR. 22 Augustus 1936. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer: 130.000 kipeieren: 5860 Kg. f3.30—3.50, 60-62 Kg. f3.35—3.55, 62—64 Kg. f 3.45-3.70, 64—66 Kg. f3.60—3.75, kleine eieren f 1.80—2.50, p. 100 st. WARMENHUIZEN. 22 Augustus 1936. Schotsche muizen f 1.60—1.70, id. grove f2—2.30, id. drielingen f2.40—2.60, eigenheimers f 1.30—2, Al- berta's fl.20, gele nep f2.90—3.10, uien f2.10—2.70, drielingen f 1.601.80. zilvernep f 1.50—2.30, drielin gen 60—90 ct., uien 60 ct., roode kool f 1, gele kooli f 1—1.20, witte kool 70—90 ct., slaboonen f 3.30—5.60* bieten f 0.90—1.00. ALKMAAR, 22 Aug. 1936. Op de heden gehouden botermarkt was de prijsi voor groothandel 67lATVA cent en kleinhandel 67/4—75 cent. Handel matig. Kipeieren (groothandel) f 3.30—3.60 en eendeieren f 2.45. Handel goed. Aanvoer 13000 kip- en 500 st. eendeieren. 2100 kg. boter. i ALKMAAR, 22 Aug. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer, en prijzen als volgt: 5 paarden f250—f375; 5 melk koeien f170225; 7 nuchtere kalveren (slacht) f 8—» 14; 9 vette schappen f22.50—29, 1 bok of geit f8. MEDEMBLIK, 21 Aug. Schotsche muizen f 1.25—1.30, W. Duc f 1.70—1.75* slaboonen f 0.45—0.50, snijboonen f 1.151.20. BROEK OP LANGENDIJK, 24 Augustus 1936. Aanvoer: 11.000 Kg. aardappelen; Schotsche mul zen f 1.80—2.10, grooten f 2.10, eigenheimers f 2— 2.10, bl. dito f 1.70—1.90, 8000 Kg. uien f 2.30—2.90, drielingen f 1.40—1.70, gele nep f 3.20—3.30, 4000 Kg, spercieboonen f 35.80, 150 Kg. snijboonen, 1000 Kg, kroten f 1.60, roode kool f 1—1.10, witte kool 70— 90 ct., gele kool f 1—1,30, bloemkool f 4.30—5.20, 2e soort f 1.50. NOORDSCHARWOUDE, 22 Augustus. 45000 kg. aardappelen: Schotsche muizen fl.50— 1.60, grooten f2.20—2.60, R. Duken f2.602.70, Eigen heimers f 1.80, Bl. dito f 1.60—2.30, drielingen f2.30— 2.60, 20500 kg. uien: f2.40—2.70, drielingen f 1.60—2, gele nep f2.80—3.50, 3900 kg. zilveruien: drielingen f0.801.50, zilvernep f 1.50—3.50, 17700 kg. .spercieboo nen f 3-6.50. 15000 kg. roode kool f 1—1.20, 36200 kg, witte kool f 0.600.90, 1600 kg. gele kool f L—1-10. NOORDSCHARWOUDE, 24 Augustus. Schotsche muizen 1.40, grooten 2.10—2.30, R. Dit ken 2.50, bl.d ito 1.70—1.90, uien f 2.14-2.60, drielim gen f 1.70—1.80. Gele nep f 3—3.30. 200 Kg. zilveruien drielingen f 1.10, zilvernep f 1.30 —2, 4200 Kg. spercieboonen f 3—5.50, 6900 Kg. witte kool i 0.80. ALKMAAR, 24 Augustus. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 73 vette koeien f 150250, handel redelijk, 20 gras kalveren f 20—28, vette kalveren f 50—85, per Kg. f 0.500.80, 50 nuchtere kalveren slacht f 616, 309 vette varkens per Kg. f 0.36—0.10, handel matig. GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Jan Pieter Prosper, oud 22 Jarèn, tuinbouwer, wonende te Sint Maarten en Neeltje Waag, oud 21 jaren, zonder beroep, wonende te Schagcn. Getrouwd: Alexander Bruinewoud en Saapk'e Dobma. POLITIE. 1 Gevonden; Een handtaschje, een slipp-óvef, j

Schager Courant | 1936 | | pagina 3