Oliegoederen Rheumatiek? BAAIEN en Flanel H.J. Knüwer Kano met 4 kinderen omgeslagen Sluiting der bioscopen te Haarlem 7 De niet=inmenging. Voetbal Autobotsing Advertentiën. Johan de Nijs, Johan de Nys, Johan de Nijs, A. LOOMAN, K. HART Sz., fa.H. J. Knüwer Loondorscher Net Kosthuis Amsterdam, 6 Sept. Een zeer ernstig ongeluk -heeft gistermiddag plaats gehad op de Prinsengracht hij den Amstel te Amsterdam. Een kano met vier jongens van 8 tot 11 jaar is omgeslagen en alle vier kinderen geraakten te water. Het waren de drie broertjes. Schiltmeyer en hun -vriendje P. Zwart. Twee van de jongens konden zich boven water houden, maar twee verdwenen in de diepte. Op het geschreeuw van een zekeren van Hasselt, een jon gen, die met een kano bezig was, kwamen burgers toesnellen, ook een oudere broer van de Schiltmeyers, welke familie aldaar op de Prinsengracht woont, zag liet ongeluk gebeuren. Hij sprong met twee andere mannen in de gracht om hulp te bieden. De twee knaapjes, die zich boven water hielden, waren spoe dig gered, maar de beide andere kinderen werden bewusteloos opgehaald. Een van de beide bewuste- looze drenkelingen werd naar het Binnengasthuis vervoerd, terwijl een geneesheer van den Gen. dienst in een ziekenauto pogingen ter plaatse aanwendde om de levensgeesten bij den ander weer op te wek ken. Die pogingen bleven vruchteloos en de genees- mheer moest tenslotte den dood constateeren. Er diende dus eerst afgewacht te worden of de 'drenkeling, die naar het Binnengasthuis was ver voerd, het leven er had afgebracht. Bij later informatie bleek, dat de Geneeök. Dienst geen tweede knaapje had vervoerd en dat daar wel was gebracht het lijkje van Rud. Schiltmeyer, van wien de dokter den dood had geconstateerd, maar van een tweede drenkeling was niet bekend. Zwart was dus niet terecht, want de beide andere Sdiiltmeyer's waren thuis. Hoe deze vergissing is ontstaan, kon niet worden verklaard. Er bestonden in den laten middag twee mogelijkheden. Of alle vier drenkelingen zijn wel uit het water gehaald en een is weggeloopen of een ,van de kinderen ligt nog in de gracht. De politie is, toen bekend werd, dat de vierde drenkeling vermist werd, gaan dreggen. Gisteravond ïs door de politie het lijkje van het Vierde kind uit de Prinsengracht met een dreg op gehaald. De leden van het hoofdbestuur van den Ne- derlandischen bioscoop bond zijn telegrafisch tot een spoedvergadering op heden Maandag uitgenoodigd, ten einde het standpunt van den Bioscoop hond te bepalen ten opzichte van het heden door B. en W. van Haarlem hij den ge meenteraad aanhangig gemaakte voorstel om de vermakelijkheidsbelasting alleen voor de bi oscopen van 20 op 25 percent te verhoogen. Mocht het hoofdbestuur tot een besluit komen, dat indien de gemeenteraad van Haarlem dit voorstel aanneemt, tot sluiting der Haarlemscbe bioscooptheaters moet worden overgegaan, dan zal onverwijld een buitengewone ledenvergade ring van den Nederlanrlschen bioscoopbond worden bijeengeroepen. Inmiddels is tot bet college van B. en W. van Haarlem telegrafisch een verzoek om een onder- boud gericht. EEN UITEENZETTINGEN LEON BLUM OVER HET PRANSCHE VOORSTEL. PARIJS, Zondag: Tijdens een socialistische demonstratie in het Lunapark, heeft Leon Blum een rede gehouden, die met groote aandacht werd aangehoord. Blum werd bij zij aankomst begroet met uitroepen als: „Vlieg tuigen voor Spanje", en „Leve Blum". In den aanvang zijner rede zeide Leon Blum, doe lend op den gisteren door een delegatie der metaal bewerkers van de afdeeling Parijs ondernomen stap: „Ik wilde geen wreed misverstand laten ontstaan tus- schen de regeering van het volksfront waarvan ik het voorzitterschap bekleed, en een deel der werk lieden-groepen, zonder een uitleg te geven. Daarna de redenen uiteenzettend van de houding der regeering met-betrekking tot de gebeurtenissen in Spanje, ver klaarde Leon Blum, dat de handhaving der Spaan- Sche republiek Frankrijk de veiligheid zijner Zuide lijke grenzen en die zijner verbindingen met Noord- Afrika zou garandeeren. Aan de eene zijde is een veiligheid, aan de andere een risico. Blum verklaar de niet te willen nagaan, welke motieven een ver schrikkelijke en misdadige pers, er toe hebben ge bracht, ieder te miskennen, die zich met het klaarblij kelijk belang van Frankrijk bezig houdt, doch zeide tevens, dat de regeering daaraan een einde zou we ten te maken. Dc kwestie van het politieke recht, aldus Blum verder, is niet minder twijfelachtig, dan het belang van Frankrijk. De Spaanscho regeering is een regelmatige regeering van een bevriende na tie, gekozen bij algemeen stemrecht. Als men zich op het internationale recht beroept, laat u mij dan zeggen, zoo vervolgde Blum, dat men volgens dit recht morgen inderdaad de regeering van Burgos zou kunnen erkennen. Deze erkenning scheen mogelijk door zekere gebeurtenissen. Inderdaad gebeurde al les alsof de regeering der opstandelingen als wet tige regeering erkend was geworden. Welk ander middel zou dit dan hebben om het internationale recht te eerbiedigen, behalve een ultimatum? En als men dit internationale recht niet door geweld deed zegevieren, wat kunnen daar dan niet de gevolgen .voor geheel Europa van zijn? Na te hebben verklaard, de volledige verantwoor delijkheid voor zijn daden op zich te willen nemen, zeide Blum, dat men zich niet moest verwonderen, dat men tot deze idee van niet-inmenging was ge komen, welke tegelijkertijd de redding van Spanje en van den vrede zou veroorloven. De Fransche regee ring heeft dit voorstel gedaan; om de internationale verwikkelingen te voorkomen, waarvan de ernst ons evenmin kon ontgaan, als liet feit, dat deze binnen kort te verwachten waren. Het gevolg hiervan is ge weest, dat ons gedurende veel langer tijd dan wij wenschten, de handen gebonden waren, terwijl an deren konden voortgaan de opstandelingen van het noodige to voorzien. Ons aanbod van 8 Augustus heeft misschien Eu ropa behoed voor het gevaar van een algemeenen brand. Indien men verklaart, dat men het gevraagde heeft overdreven, dan verzoek ik u, het woord te geloovcn van iemand, die u nog nooit heeft bedro gen. Met betrekking tot het verzoek der delegatie van de metaalbewerkers dat, de regeering zich uit zou spreken voor een openlijke politiek van hulp aan Spanje, verklaarde Leon Blum, dit naar zijn mee ning de eerste maal zou zijn, dat een - regeering na aanvaarding oen er internationale conferentie haar woord had gebroken. Spr. weigerde dan ook terug te komen op de houding der regeering en op haar onderteekening. Het, ïg op dit oogenblik niet moge lijk anders te handelen, zonder in Europa een cri- fcis te veroorzaken, waarvan de gevolgen moeilijk te zien zouden zijn geweest. Blum verklaarde verder, Franschman te zijn, die even trots op zijn land is dan wie ook, ondanks zijn ras. Hij zou dan ook niets toelaten dat de waardigheid van het republi- keinsche Frankrijk zou kunnen afbreuk doen. Blum, die weigerde toe te geven dat de oorlog on vermijdelijk is, zal tot-op de laatste minuut van zijn aan de macht zijn, alles doen om deze te vermijden. Na afloop der rede van Leon Blum, die luide werd toegejuicht, weerklonk de internationale en werd de kreet gehoord: „Leve Blum." AROL-BEKER. Blauw Wit heeft Zondag de AROL-beker gewon nen. Na H.F.C. met 4—0 te hebben uitgeschakeld, deed zij de andere finalist Z.A.C., die over Zeebur- gia na strafschoppen nemen had gezegevierd, het zelfde lot ondergaan. Op overtuigende wijze sleepten de Zebra's het kleinood dus voor een jaar in de wacht. WIERINGEN. SUCCES I—ALC. VICTRIX I, 3—3. Succes I had Zondag Alc. Victrix op bezoek en wist een gelijk spel te veroveren, alhoewel Alc. in de laatste seconden den gelijkmaker pas s coorde. Om half drie liet C. Metselaar beginnen. S. wint de toss en A. trapt af. Direct kan men zien, dat A. een tweede klasse tempo inzette en S. moest alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Na 10 min. had A. reeds de leiding met een verrassend hard schot van den middenvoor. S. begint het tempo te versnellen en al spoedig gaat de strijd gelijk op. Eenige cor ners worden genomen op het S.-doel, doch leveren niets op. Als er een kwartier is gespeeld, wordt een goede S.-aanval opgezet. Kuiper zet prachtig voor het A.-doel en als een der A.-backs wil wegkoppen, verandert de bal van richting en belandt in het A.- doel, 11. Door deze goal aangemoedigd, begint S. beter te spelen heeft A. druk werk om de S.-voor- hoede in bedwang te houden, doch bij een der aan vallen brengt de S.-halflinie den bal goed op. Jaap Kuiper krijgt in goede positie den bal toegespeeld en onhoudbaar vliegt zijn schot in het A.-doel, 21. Voor rust komt in dezen stand geen verandering. Na de rust word S. sterker en A. schijnt af te zakken; toch maken ze van de gelegenheid gebruik om gelijk te maken, 2—2. Er moet nog een kwartier worden gespeeld en op een gegeven moment is Al- bert doorgebroken, vliegensvlug rent hij alleen op het A.-doel af en geeft met een hard schot S. de leiding. Inmiddels verstrijkt de tijd en de S.-aan- hang meent al dat S. de overwinning behaalde, doch in de laatste minuten schiet Hamstra op ver ren afstand een hard schot in, wat de partijen op gelijken voet brengt. Nog aftrappen en Metselaar, die een goeden wedstrijd leidde, floot voor de laat ste maal. Waarschijnlijk volgende week Succes 1West- Frisia 1. ANNA PAULOWNA. Het vierde elftal van BKC dat naar Succes moest, heeft wegens de regen de heenreis gestaakt. Het derde elftal, dat aan de seriewedstrijden van Callantsoog deelnam was al even onfortuinlijk. Hal verwege de eerste ontmoeting trad de regen als spel breker op, zoodat ook daar van voetballen niets te recht kwam. Het eerste elftal, dat de competitie zal ingaan, staat als volgt opgesteld: keeper Prins; achter: Tau- ber en van Teulingen Hz.! midden: Van Teulingen Jz., Van der Goes, K. Steenvoorde; voor: Blok, Jan van Wees, J. de Schipper Jz., T. Post en Jaap van Wees. Men kan aannemen dat Zondag 20 Septem ber de competitie begint. Z I J P E SCHAGERBRUG Weer de beruchte brarj. Gistermorgen te ongeveer 9 uur kwam de ga ragehouder Jb. v. d. Kommer van Alkmaar met zijn luxe auto waarin 2 passagiers uit de richting Schagen om zich via Stolpen naar zijn woonplaats te begeven. Op de, zoo langzamerhand berucht geworden brug, te Schagerbrug gekomen zag bij aan de overkant van de Grootsloot van links een auto in een zeer matig gangetje, naderen. De beer v.d. Kommer, die voorrang bad, dacht dan ook niet anders dan dat deze auto zou wachten, tot bij was gepasseerd. Plotseling schoot deze wagen echter vooruit en ramde de wagen van den beer v.d. Kommer, schoot de brug over en kwam eerst daarna tot stilstand Do aanrijdende auto, waarin gezeten was de heer J. Nieuwenhuyzen te Schagerbrug en echt» genoote bekwam vrijwel geen schade. Anders was het met de andere auto; deze werd aan de linkerzijde geheel ingedrukt. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor Het is onverklaarbaar hoe de wagen van den heer Nieuwenhuyzen plotseling kon vooruit schieten. Men vermoedt dat de berijder inplaats van de rem, de gaspeedaal heeft neergedrukt. Daar de heer Nieuwenhuyzen niet verzekerd was is het zeer de vraag of de Alkmaarsche ga ragehouder er zonder schade afkomt. ANNA PAULOWNA Floralia- en Middenstandstentoonstelling Het is ongetwijfeld destijds een goede gedachte ge weest van „Sportlust' een floralia- en middenstands tentoonstelling te organiseeren, aldus de heer D. Stammes, toen hij Zaterdagavond in dc zaal van den heer Slikker de tentoonstelling voor 1936 open de. Met steeds stijgende successen keerden elk jaar deze exposities weer, een succes, dat grootendeels te danken was «aan de dames en heeren, die belangeloos en met toewijding een en ander opbouwden, regel den en de jury vormden." Spr. dankte hen daarvoor, constateerde, dat bij een dergelijken voortgang de heer Slikker gedwongen zou worden z'n zaal nog maals te vergrooten en eindigde met den wensch, dat de standhouders het succes mochten oogsten, waarop zij hoopten: n.1. een vergrooting van omzet, doordat het publiek meer in eigen gemeente gaat koopen. De tentoonstelling grootendeels in denzelfden geest als het vorige jaar, was, wat de inzending van plan ten en bloemen van schoolkinderen en volwassenen betreft, ook naar onze meening beter geslaagd dan in 1935. De heer Posthumes van Wieringen en de dames Baken, de Graaf, Harder, Keijzer, Vorstman en Van der Waal vormden de jury, met dien verstande, dat eerstgenoemde het eindoordeel uitsprak. Van de kinderen kregen een prijs: Voor begonia's: 1. Nelly Sinke, 2. Annie Visser, 3. Jaap Brugman. Voor Springeria's: 1. Dit Spigt, 2. Kees Waiboer, 3. Nelly Sinke, terwijl de jongelui Holst en Kessel een eervolle vermelding verwierven. Voor Petumia's: 1. Dit Spigt, 2. Jane Davids; 3. Heden overleed zacht en kalm, na een geduldig lijden, onze geliefde Man en Vader, de heer in den ouderdom van ruim 48 jaren. Zijne diepbedroefde Echtgenoote, G. L. DE NIJS—Kuiper en Kinderen. Schagen, 6 Sept. 1936. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 10 Sept., des namiddags 2 uur, op de Algemeene Begraafplaats te Schagen. Heden overleed zacht en kalm, na een geduldig lijden, mijn geliefde Pleegzoon, de heer in den ouderdom van ruim 48 jaren. Wed. E. VISSER—Smit. Schagen, 6 Sept. 1936. Heden overleed zacht en kalm, na een zeer geduldig lijden, onze geliefde Broer en Zwager, in den ouderdom van ruim 48 jaar. Uit aller naam, Fam. DE NIJS. 6 Sept. 1936. Heden ontsliep, na een lang durig, doch geduldig gedra gen lijden, in haar Heer en Heiland, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Wed. van Jb. Boon, in den ouderdom van 69 jaar en 7 mnd. Namens haar liefhebbende Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Balgweg, Breezand, 6 Sept. 1936. De teraardebestelling zal plaats hebben d.v. Woensdag 9 Sept. Vertrek vanaf sterfhuis namiddags 1 uur. Leeraar M.O. CFransch, Duitsch, Engel sch) Van Everdingenstraat 4 - Alkmaar. HERVAT zijn lessen Dinsdag 8 September. Uitsluitend examen-opleiding. Daarvoor zijn wij het beste adres. JEKKERS LANGE JASSEN BROEKEN PIJPEN Solied van te klas fabriek MOLENSTRAAT C 43. SCHAGEN Ondergeteekende beveelt zich be leefd aan, evenals vorige jaren, als Billijk tarief. G. VERVER, Heerhugowaard, Noord. Bestaat niet meer als men onze] zuivere gegarandeerde draagt. Wij hebben het beste van het beste van le klas fabriek. 1 Ook de ECHTE ROODE BAAI uit voorraad leverbaar. Slijters genieten rabat. Van de van ouds bekende firma MOLENSTRAAT C 43 SCHAGEN, Telefoon 111. gevraagd, van Maandag tot Zaterdag, voor Leerling R.L.W.S. Br, lett. A, Bureau v. d. blad. Te koop, wegens vertrek: Een Modern eiken DRESSOIR (handwerk) en Studieboeken vooU Adsp. bouwk. opzichter of timmer-» man. J. FABER, Dorpen 97, Scha-» gen. Te koop: 500 zak AARDAPP. KRIEL, ook bij gedeelten. Gebr. BOERMAN, Breezand, Tel. 15. Te koop: HAVER-, TARWE- en GERSTE- STROO, bij J. VAN TWUIJVER, Schager* waard. Te Veenhuizen billijk te koop: WOONHUIS met flinken tuin en schuur. Halve' koopsom 4 als hypotheek bs-* schikbaar. Adres C. v. TWUIVER, Friescheweg E 37, Alkmaar. Hennie Hummel. Eerv. verm. Kees Wiegman. Van de inzendingen van volwassenen werden be kroond: voor Geraniums, de dames: De Lange; 2. Groet; 3. Sinke; Eervolle vermelding Naastepad en N. de Graaf. voor Witte Begonia's: 1. A. Harder Jr., 2. Siewerts, 3. N. de Graaf. Eerv. verm. Th. Kos. voor Bladbegonia's: 1. P. Smit, 2. P. Sieuwerts, 3. C. Blaauboer. Voor vrije inzending bloeiende planten: 1. L. S. Vorstman (brobelia); 2. Blaauboer (balsemien); 3. C. de Graaf (fuchsia). Eerv. verm.: G. Visser (be gonia). niet bloeiende planten: 1. L. S. Vórstman; 2. J. Blaauboer; 3. C. Slikker; Cacteen: 1. A. Langereis Sr.; 2. A. Harder Sr., 3. Klomp. Eerv. verm. Van Helden, P. Wisselcerke en Daan Kaan. Verscheidene van onze middenstanders kwamen op deze tentoonstelling weer goed voor den dag. De heeren Cornelissen, Van Kooten, Muntjewerf en Slijkerman bonden een vreedzamen strijd aan, wie van hen wel het meest zou bijdragen tot op fleuring van het geheel met hun mooie planten, bloemen, bouquetten en vruchten. Hun stands trok ken aller bewondering. Ook de andere middenstan ders hadden niet over gebrek aan belangstelling te klagen. Zij exposeerden dan ook op velerlei gebied allerlei mooie dingen, waarvan het bezit voor menig 'bezoeker zeer begeerenswaardig was. De heer Brinkmann met meubelen, bedden, dekens, kleedcn enz., de heer A. Dekker met o.a\ een ruime keuze in stofzuigers en electr, kooktoestellcn, de heer P. Smit met haarden en kachels en de tandem, den hoofd prijs voor de verloting, de heer N. Rijkers met ra diotoestellen en muziekinstrumenten en de heer Wiegman met radio, verlichting en andere electr. apparaten, toonden, wat zij kunnen leveren aan ar tikelen, die noodig zijn in het huishouden, of het leven kunnen veraangenamen. De heeren Groenewoud en Leijen en de stand van de Enkabé stelden op smaakvolle wijze noodzakelij ke levensmiddelen en hun heerlijkheden op 't ge bied van bakkerij, zuivel enz. ten toon. De heer Van der Waai had een stand, waarin ruime keuze gemaakt kon worden uit allerlei leer- waren, reisartikelen tasschen, beenbeschermers voor dames en heeren enz. enz. En verder was daar de 'heer van Geelen uit Schagen, dien wc door zijn fi liaal in Breezand ook tot onzen middenstand kun nen rekenen met z'n mooie en artistieke voorwer pen, waarvan vooral de dames maar noode konden scheiden. Van buiten de gemeente was tenslotte ook nog de heer P. Dekker uit Schagen aanwezig met een stookoliefornuis en electr. waschmachine. Wellicht om andere redenen, maar zeker ook door het ongunstige weer was de deelname aan bloemen corso en gondelvaart niet groot. Dc jury, bestaande uit de dames N. dc Graaf, Harder Sr. en Keijzer, ken den voor den bloemencorso de prijzen toe aan: 1. Marietje van Kooten; 2. Trien Visser; 3. Annie de Beurs; 4. Annie Visser; 5. Siem Jan Wilms; 6. Piet Schenk. De heeren Jb. Dekker, H. Ruysenaar en H. Stellingwerf, de jury voor de gondelvaart, beloonden Grietje Kuiper met den eersten prijs en Annie Dek ker met den tweeden prijs. Bij de uitreiking van de prijzen, die Zondagavond door den heer C. Kaan plaats had, dankte deze al len, die tot het welslagen van de tentoonstelling had den bijgedragen. WIER1NGERWAARV Zondag heeft alhier de jaarlijkschc handicap hard draverij plaats gehad. Van de 20 aangegeven paarden verschenen 17 flinke dravers aan de start. Het weer heeft niet meegewerkt, wat ook wel van invloed is geweest op het aantal bezoekers. Tijdens de draverij kregen we ook nog een flinke bui, hetgeen op het open veld niet plezierig is. Na een serie mooie ritten was de le prijs f 100 voor Vitesse S. W., 310 M., eig. stal Bakkum; 2e pr. Noma B, 310 M., eig. N. Silver, Oudesluis; 3e pr. Cilly, 315 M„ eig. C. Honing, Beemstcr; 4e prijs Our Uhlan, 315 M., eig. J. A. Mooij, Wieringcrwaard een een 5e pr. zijnde f 2.50, was voor Don Juan, eig. K. Makken, Groningen. ALKMAAR. 7 September 1936. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 87 vette koeien f 120235, handel matig; 43 graskal veren 22—2S, vette kalveren 90, per Kg. 0.80. 48 nuchtere kalveren slacht f 6—16, 314 vette var kens p. Kg. 3842 ct., handel matig. Wereldvredescongres te Brussel Men meldt ons uit Brussel: Zaterdagmiddag kwart voor 3 werd de eerste ple-» naire zitting van het Wereldvredes-Congres to BruS* sel door den waarnemend voorzitter L. de Brouo* këre geopend. j Het rapport der parlementaire commissie, 'j dat namens 12 landen wil trachten in de parlementen groepen te vormen, die de be- j kende 4 punten van het congres zullen be- ;j pleiten ter handhaving van den Volkenbond J werd door de vergadering aangenomen. i Verschillende rapporten in het belang van hefi vredeswerk worden uitgebracht. Des avond 8 uur had de bijeenkomst van het congres plaats. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door lord Cecil, prof. Ward, L. de Brouc- kère, lord Lutton, Cachin, prof. Iversen, mrs. Corbett Ashby, Benesj (grammaphoniscli),, Mme. G. Mala- terre-Sellicr. FELLE BRAND IN EEN PAKHUIS TE BEVERWIJK* Een felle brand heeft gisternacht het pakhuis van; den groentenhandelaar A. A. Vellema aan de Wil-» helminastraat te Beverwijk in de asch gelegd. DG brand is ontstaan in den paardenstal, vanwaar het' vuur oversloeg op het pakhuis. De heer V., die zicli' op de bovenverdieping had ter ruste gelegd, kon hef brandende perceel eerst op het allerlaatste oogeiv* blik in nachtkleeding verlaten. De brandweer heeft het vuur met drie stralen be-* streden. Een onderzoek naar de oorzaak van den brand wordt ingesteld. De omvang van de schade is nog niet;' vastgesteld. NOORDSCHARWOUDE, 5 September. Aanvoer; 32300 Kg. aardappelen: Schotsche muizen; f 1.401.60, grooten fl.902.40, B. Duken f33.20, eigenheimers f 1.80, bl. dito fl.601.90, drielingen] f2.20—2.30; 1S200 Kg. uien f 1—1.50, drielingen fl.30— 1.50, grove f2—2.30, gele nep f3.10—3.60; 500 Kg. zil veruien, drielingen GO—90 ct., zilvernep f4.20—4.40, 22000 Ks. spercieboonen f3—7.60, 1150 Kg. kroten f0.60-l.20, 60.000 Kg. witte kool f 1—1.10, 9500 Kg, gele kool f 1—1.60. ALKMAAR, 5 September 1936. Op de heden gehouden botermarkt waren de prij zen voor groothandel (jtVi72V? cent en kleinhandel O1V275 cent. Handel matig. Kipeieren f3.203.55 en eendeieren f 2.60. Handel matig. ALKMAAR 5 September 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 13 melkkoeien f 170225 en 7 nuchtere kalveren (slacht) f 8—15. ALKMAAR, 5 September 1936. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer: 140.000 kipeieren: 58—60 Kg. f3.30—3.50, 60-62 Kg. f 3.35—3.60, 62—64 Kg. f3.40—3.73, 04—66 Kg. f3.653.80, kleine eieren f 1.803, per 100 st, BROEK OP LANGENDIJK, 7 Sept. 13000 kg. aardappelen, Schotsche muizen f 1.90, grooten f 2.30, bl. dito f 22.20, drielingen f 2.10, 9700 kg. uien: Uien f 1.802, drielingen f 1.301.40, gele nep f 3.50—3.70, 250 kg. peen' f 2, 2925 kg. sper cieboonen f 37.80. 140 kg. snijboonen f 33.50 2400 kg. kroten f 11.70, 8000 kg. roode kool f 1.201.90, 130.000 kg. witte kool f 11.10, 15000 kg, gele kool f 1—1.60, 225 st. groene kool f 2.50, 2500 st. bloemkool f 6—8.70, 2e soort f 1.60—3. WARMENHUIZEN, 5 September 1936. Schotsche muizen f 1.401.70, grove f 22.10, drie lingen 2.10—2.40, eigenheimers f 1.70—2.50. blauwe aardappelen f 2.50, gele nep f 3.30—3.50. uien f 1.20 1.80, id. drielingen f 1.201.40, id. grove f 2.20, zil vernep f 3.10, drielingen zilvernep 80 ct., roode kool f 1.10—1.70, gele kool f 1—2.10, wite kool f O.SO— 1.20, slaboonen f 37.?0, snijboonen f 3. NOORDSCHARWOUDE, 7 Sept. 10.000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 1.40, grooten f 22.30, bl. dito f 1.60—1.80, driel. f 2.30, 4000 Kg. uien f 1.20—1.50, driel. f 1.30, grove f 2, gele nep f 2.303.50, 5250 Kg. spercieboonen f 39.10, 35100 Kg. witte kool f 1—1.10, 2100 Kg. gele kool f 1. MEDEMBLIK, 5 Sept. Schotsche muizen f 1—1.05, lel. muizen f 0.90, wit- vleezige aardappelen w. Duc f 1.60—1.65, Borgors f 0.85—1, Geldersche f 1.20—1.25. id. fijn f 0.60—0.65, uien f 0.550.70, gele nep f 1.952.05 per 50 Kg., slaboonen f 0.45—0.50 per 15 Kg. j

Schager Courant | 1936 | | pagina 3