Sport van Zondag Schagen I D.T.S. 1.3-1. Sportberichten uit Den Helder. Berger Sportvereeniging. Wielernieuws Courses te Duindigt. De beker wordt door B.S-V. 1 gewonnen, M.E.V.O. 1 verovert den tweeden prijs. De B.S.V.-adspiranten verliezen in de iinale van Schoorl a met 21. Zoo zijn dus de jaarlijksche seriewedstrijden, ge organiseerd door de Berger Sportvereeniging op haar terrein aan den Kerkedijk wederom achter den rug en we kunnen niet anders zeggen, dan dat ook de tweede dag uitnemend slaagde. We rekenen dan het ongunstige weer niet mede, want vooral in de ochtenduren goot het van de lucht en dat was ook de reden, dat Vrone a niet verscheen en Schoorl a daardoor zonder te spelen in de finale kwam. Het was dus tegen half twaalf voordat de eerste wed strijd tusschen Ursem 1 en M.E.V.O. 1 een aanvang nam. Veel spel hebben we in dezen kamp niet te zien gekregen. Vooral Ursem maakte er bitter wei nig van, heigeen niet te verwonderen viel, aange zien de Ursemmers naar men ons meedeelde, den geheclen zomer niet hadden gevoetbald. Toch zat er nog spanning genoeg in, want tot vijf minuten voor het einde was de stand nog steeds 11 gelijk. En we dachten alreeds aan een verlenging, toen evenwel MEVO het Uvecde doelpunt scoorde, en de strijd was beslist. Een seconde vóór het einde brachten de Alkmaarders den stand nog op 31 en veroverden zich daardoor een plaats in de finale. Ontegenzeggelijk heeft MEVO door beter spel de overwinning ten volle verdiend. Hierna bonden B.S.V. a en Alcm. Victrix den strijd aan en de jonge BSV'ers liepen met den wind tegen zoo hard van stapel, dat de Alcmariaverde- diging ale zeilen moest bijzetten om onheil te voor komen. De voorhoede vooral speelde verbluffend goed samen en liet duurde niet lang of Jan Eriks opende na goed samenspel met Hans Busselmann de score met een keurig schot, onhoudbaar voor den Alcmaria-doelman. Nog voor de rust werden er twee doelpunten aan toegevoegd, het tweede kwam weer van den voet van Eriks, terwijl Niek van den Berg met een kalm balletje, na zich eerst keurig te hebben vrijgemaakt, voor de derde maal scoorde. Met een veiligen 3—0 voorsprong ging de rust in. In de tweede helft domineerde de thuisclub volko men en het was jammer, dat aanvoerder Kuipers geheel noodeloos binnen de beruchte lijnen naar 'n bal sloeg, waardoor Alcmaria een strafschop kreeg toegewezen. Toen was het 3—1 en daarbij bleef het. De groote wedstrijd tusschen BSV 1 en Schoorl 1 welke om twee uur aanving, is zeer spannend ge weest. Beide partijen waren geheel volledig en heb ben zich tot het uiterste gegeven. De 10 overwin ning, welke de in het wit gestoken BSV'ers behaal den, was ongetwijfeld verdiend, met een beetje meer geluk had het zelfs drie, of vier nul kunnen zijn. Ofschoon gezegd dient te worden, dat een der Schoorlsche voorspelers voor open doel een opgeleg de kans jammerlijk om zeep bracht. BSV speelde ongetwijfeld een uiterst vlotte partij, vooral de voorhoede was buitengewoon op dreef. Koster opende steeds keurig naar de vleugels en het binnentrio was een voortdurend gevaar voor de Schoorlsche achterhoede. Huug Fillct, op de links buitenplaats, moest zich nog inspelen, maar Jaap Tuijn als linkshalfback was een openbaring. Trou wens de geheele middenlinie was keurig en we con stateerden tot ons genoegen, dat Dirk de Jong een kalme partij speelde en keer op keer den bal netjes aangaf. Mooi, zoo hoort het! Ab v. d. Berg, die weer technisch knap werk deed, scoorde op fraaie manier het eenige doelpunt, juist in den linker benedenhoek, na een pracht voorzet van Henk Plomp. De finale der adspiranten ging tusschen B.S.V. a en Schoorl a. Zoo keurig de jonge B.S.V.-ers in den eersten wedstrijd speelden, zoo slecht was hun spel in deze finale. Nu had Schoorl ongetwijfeld het groote voordeel, dat ze volkomen frisch in het veld kwam, terwijl bij B.S.V. de vermoeidheid zich, voor al in de tweede helft, duchtig gelden deed. Arie Ur- banus op de spilplaats viel bitter tegen en Dick Zwakman was ais back uiterst onzeker. Daarbij hield de voorhoede het spel veel te kort. Door een fout van keeper Colnot kwam Schoorl op goedkoope wijze aan het eerste doelpunt en met 1—0 voor de bezoekers kwam de rust. In de tweede helft speelde Kuipers voor en Piet Wijers op de backplaats. Veel gaf dit niet, want B.S. V. zakte hoe langer hoe meer af en toen het Dick Zwakman was, die Schoorl aan een tweede doelpunt hielp was het met B.S.V. gedaan. Even kwam er nog hoop toen aanvoerder Kuipers, die enorm zwoegde er 2—1 van maakte, maar de gelijkmaker bleef uit, zoodat Schoorl a, volkomen verdiend won en daar door in het bezit kwam van de elf zilveren draag- mcdailles. De eindstrijd om den beker is weinig interessant geweest, daar M.E.V.O. op geen stukken na was op gewassen tegen B.S.V. 1. De uitslag 80 in het voor deel der Bergenaren spreekt trouwens voor ziclizelf. M.E.V.O. trof het niet. dat zij B.S.V. in een pracht conditie trof. Huug Fillet op den linkervleugel kwam er hoe langer hoe beter in en aan den ande: ren kant was Henk Plomp snel en doortastend. Hij zette herhaaldelijk keurig voor, waarvan het binnen trio een dankbaar gebruik heeft gemaakt. Koster als middenvoor verdeelde het spel weer op fraaie wijze en Ab. v. d. Berg was wel buitenge woon productief. Een eere-saluut voor M.E.V.O., de jongens hielden kranig vol, al steeg de score dan ook steeds hooger. We waren feitelijk blij toen het einde gefloten werd, want het was een spel van kat en muis. Schitterend nam dus B.S.V. revanche voor de in de Gouden Kruiswedstrijden tegen M.E.V.O. geleden ne derlaag. De doelpunten werden gemaakt door Koster 3, Ab v. d. Berg 3, J. de Groot 1 en H. Fillet 1. Na afloop reikte de voorzitter van B.S.V., de heer C. ten Bruggcncate, de prijzen aan de gelukkige winnaars uit, na eerst de directie van de Schager Courant van harte te hebben dank gezegd voor het fraaie kleinood, waarom gestreden was. Voorts dankte spr. den beschermheer van B.S.V., den heer E. J. VoCite voor de geschonken zilveren lauwerkrans en den eere-voorzitter, der vereeniging, den heer J. Onrust voor het schenken van de elf zilveren draagmedailles als eerste prijs voor het ad- spirantcn-tournooi. De prijzen werden daarna met een toepasselijk woord uitgereikt. Zilveren Wissel beker „De Bergenaar" aan B.S.V. 1. Zilveren Lauwer krans (2e prijs") aan M.E.V.O. 1. Elf zilveren draag medailles aan Schoorl a en verguld zilveren medail le (2e prijs adsp. tournooi) geschonken door het be stuur van B.S.V., aan B.S.V. a. WAT BRENGT ONS HET NIEUWE SEIZOEN? Nu de voetbal-competitie weldra weer zal begin nen, lijkt het ons niet ongcwenscht de kansen van de Helderschc K.N.V.B.'ers eens onder de loupo te nemen. Gedurende de maanden Juli en Aug. is er hier gelukkig heel weinig gevoetbald en heeft men de spelers de noodige rust gegund om bij 't begin van de competitie geheel fit te zijn. Op 't oogenblik dat we dit schrijven, is de „wapenschouw" van de verschillende vercenigingen weer achter den rug. We zullen met het pas-gepromoveerde H.R.C.. be ginnen. Gezien de lasMge tegenstanders als H.F.C., 't Gooi, Alcmaria enz. die we in 2 A aantreffen, gaat H.R.C. een zwaar seizoen tegemoet. Dat wil niet zeggen, dat ze tot de zwakkere broeders behoort, in tegendeel. Beschouwen we de oefenwedstrijden en het spelersmateriaal eens. Onze persoonlijke erva ringen beperken zich tot de wedstrijden HelderH.R. C. en H.R.C.De Kooij. t In eerstgenoemden wedstrijd moest H.R.C. het onderspit delven (34), na met do rust een 4—0 achterstand te hebben. In de eerste helft speelde Helder een klasse beter, maar na rust kwam H.R.C. geducht opzetten en vertoonde het een goed, maar toch niet beter spel dan Helder in de eerste helft. Het was in dezen wedstrijd dat De Jong (ex-Alcma- ria, ex-Helder) voor 't eerst als rechtsbinnen opge steld stond, maar veel gepresteerd heeft hij niet. Doelman Van Es gaf een demonstratie hoe men niet keepen moet. Dit was niet H.R.C. op z'n best. Daarentegen wel in den wedstrijd tegen de Friesche tweede klasser De Kooij. In dezen wedstrijd had men de opstelling terdege gewijzigd en, omdat ze vermoe delijk tijdens de competitie wel zoo zal blijven, ge ven we haar hier even. V.l.n.r.: doel: Prins; achter: Scholten en Siersma; midden: Strict, Stolk, Kuiper; voor: Dissel, Gast, Zymni, De Jong, Sanders. Prins nam dus de plaats van Van Es in, en we kunnen niet anders zeggen, dan dat hij goed voldaan heeft. Hij is in ieder geval beter dan Van Es. De achterhoede bleef, zooals te verwachten was, onge wijzigd. In de middenlinie was Post vervangen door Kuiper, wat ook al een verbetering bleek. Laatstge noemde is* veel sneller, alleen moet hij natuurlijk nog aan z'n plaats wennen. De voorhoede is zooals tegen Kinheim, mot uitzondering van Kuiper, wiens plaats ingenomen was door De Jong. Dit elftal nu maakte een uitstekende indruk. De uitslag 5—0 voor H.R.C. zegt niet voldoende, omdat de tegenstander te zwak was en H.R.C. zooveel doel punten kon maken als ze wilde. De voorhoede vooral speelde met zoo'n gemak en er werd zoo keurig ge combineerd en gepluatst, dat dit de beste belofte voor het nieuwe seizoen inhoudt. Ook do middenlinie en achterhoede waren goed. Wat H.R.C. betreft kan men 't seizoen dus met een gerust hart tegemoet gaan. Helder. Over „Helder" zijn we minder optimistisch ge stemd. Ook hier zagen we twee oefenwedstrijden, n.1. tegen H.R.C. eh Blackboys (2e kl. K.N.V.B., afd. V). Over den eersten wedstrijd hebben we 't al gehad. In de eerste helft speelde Helder goed, maar na rust liet ze zich geheel insluiten. Als linksbinnen stond opgesteld de jeugdige Nijpels, die heel aardig werk verrichtte. Hij is alleen wat licht en moet zich nog aanpassen. We hadden hem graag teruggezien in het eerste, maar in den wedstrijd tegen Blackboys stond in zijn plaats Boslooper (ex-Excelsior), die een stijven indruk maakte, opgesteld. Deze speler, heeft ons niet kunnen bekoren; beter dan Nijpels was hij in scon geval. '-1 de hand van dezen wedstrijd een conclusie te trekken is wat gewaagd. De voorhoede was slecht, maar de schuld lag o.i. hier bij de middenlinie, (Quant, Kluft, Schreuders), waarvan geen speler vol daan heeft. Ook de achterhoede schitterde door slecht spel. Burgers doordat hij niet op z'n plaats stond en De Jong, doordat hij zich eenige keeren op dezelfde wijze liet passeeren. Alleen Kossen deed goed werk. Dit slechte spel behoeft nog geen onge rustheid te wekken, want verleden jaar werd de laatste oefenwedstrijd van Nieuwe Niedorp met 34 verloren, terwijl de competitie op fraaie wijze werd ingezet. Een kans als Helder deze keer krijgt, komt niet licht weerom. Haar lastigste tegenstanders zijn wel het pas-gedegradeerde Kinheim en Hollandia, terwijl afgewacht moet worden wat Zaandijk en Alkm. Boys van plan zijn. Watervogels. Tot slot dan onze jongste K.N.V.B.'er, Watervogels. Ook zij hebben op hun nieuwe terrein (het voorma lige Gecl-Zwart-terrein eeenige oefenwedstrijden ge speeld, o.a. tegen Alkmaar, dat slechts met moeite met de oneven goal kon winnen. Voorwaar geen slecht resultaat. Minder goed ging het tegen Helder 2, waarvan met 1—3 verloren werd. Ook Watervo gels gaat met tegenstanders als Texel, B.K.C. e.a. een zwaar seizoen tegemoet en we zijn zeer benieuwd wat ze er in hun nieuwe omgeving van terecht zullen bxengen. Een hoofdrol zullen ze nog wel niet spelen, maar dat verwacht ook niemand. Afwachten is ook hier de boodschap. We zien met spanning de twin tigste tegemoet. Een nuttige oefenpartij. Schagen kan met vertrouwen de competitie ingaan. Wc schrijven begin September. Over enkele we ken begint het competitierad weer te draaien. En dan moet er een elftal in het veld staan, dat voor haar taak berekend zal blijken te zijn. We weten het, door verlies van eenige zeer goede spelers was Sparta's eerste elftal danig verzwakt geworden. Boontjes, de uitgelezen middenvoor, sinds eenige jaren de ziel van den aanval, heeft wegens studie redenen de voetbalschoenen tijdelijk aan de wilgen gehangen. Dit is wel de grootste strop voor Scha gen geweest. Vlottes zou naar het eerst officieel verluidde, on danks het feit, dat hij tegenwoordig in Haarlem woont, voor Schagen blijven uitkomen. Helaas ech ter is hij later tot een andere meening gekomen, en zoo zai Sparta het ook zonder haar eminenten back moeten stellen. Dit gemis zal zich evenwel niet zoo sterk doen gevoelen, waar Sparta momenteel over 2 backs beschikt, die zeer zeker niet voor Vlottes behoeven onder te doen. Nu ook Veenstra en Dekker niet meer beschik baar zijn, moest men wel heel andere wegen in slaan. Er is dan ook van den zomer flink geëxpe rimenteerd, maar van een „oplossing" was nog geen sprake. De samenstelling van de voorhoede leverde tel kens de grootste moeilijkheden op. Gisteren bracht men weer een heel andere stormlinie in het veld. Of zij voldaan heeft? Dit is een vraag, die niet met een volmondig ja of neen te beantwoorden is. In één wedstrijd valt het trouwens ook niet te beoor- deelen. Maar zeker is, dat de voorhoede van giste ren ons beter beviel, dan welke voorhoede ook tij dens de zomermaanden; er zat meer muziek in, dan we sinds lang zagen. Wapenschouw. Dirk Schoorl op de r. buitenplaats de plaats, die hem absoluut het beste ligt deed herhaaldelijk uitstekend werk; hij is snel en handig en weet ook een kans te benutten zijn voorzetten dragen steeds een gevaarlijk karakter. S. S. als r. binnen, kon ons minder bekoren; zijn baltechniek is nog geenszins af; hij maakt zich nogal eens schuldig aan een te ver vooruit spelen van den bal, die dan al een zeer gemakkelijke prooi voor zijn tegenstanders wordt. Gelukkig bezit hij een groote dosis enthousiasme en weet ook van doorzetten. Daardoor viel hij geenszins uit den toon. Martien de Haas, in eenen tot middenvoor gebom bardeerd, schoot het er langs niet slecht af. Wel za gen we van hem nog geen gloeiende kogels, maar hij toont spelbegrip te hebben. Z'n openen op de vleugels viel af en toe bijzonder op en we maken ons sterk, dat hij, eenmaal aan deze plaats ge wend, nog vele malen het vijandelijk net zal doen trillen. Want al zagen we vandaag geen harde scho ten van hem, toch is hij een van Schagen's schot- vaardigste spelers. Leen Schoorl 1. binnen spe lende paste zich bij zijn meer geroutineerde mc- dc-voorwaartsen heel aardig aan. Al is hij klein, bang is hij zeker niet en Schagen zal van dezen speler ongetwijfeld veel plezier beleven. Cees de Moor ten slotte speelde weer een puike partij op de linker- wing. Zijn snelle rennen brachten telkens leven in de brouwerij. En omdat hij zoo uitstekend een bal weet vrij te spelen en over een doodelijk schot be schikt is hij wel één van de gevaarlijkste Schagen voorwaartsen. Over halfliuie en achterhoede kunnen we kort zijn. Jan Weeland, Arie en Maarten Slikker zijn alle prima werkers, die van geen op houden weten en een geweldige ausdaner hebben. Jammer is het, dan Jan Weeland, in tegenstelling met de gebr Slikker, nooit kopt. Maar z'n lange beencn vergoeden weer veel: de onmogelijkste ballen weet hij tot groote hilariteit van het publiek nog juist weg te pikken. Jan Peetoom en Henk Middelbeek waren inder daad 100 Dit backstel was de D.T.S.-voorhoede veel te machtig. Peetoom hoede zich er echter voor de bal niet te lang bij zich te houden. Als het lukt is het wel mooi om te zien, maar als het verkeerd gaat Bovendien geeft het den tegenstander tijd om zich op te stellen. Maar we weten wel, dat Peet oom straks, als het „om echt gaat, zich dergelijke gijntjes niet zal veroorlooven. Arnoldus was uitstekend in vorm gisteren en zal zich als hij zoo speelt tenminste zijn gevaarlij ke concurrent, P. Schoorl, wel van het lijf weten te houden. Wat de wedstrijd betreft, zij vermeld, dat al reeds in het begin Sparta een kleine meerderheid demonstreerde, wat zij in den geheelen wedstrijd doorloopend wist te hand haven. Voorloopig werden nog weinig gevaarlijke aanvallen op touw gezet. Wel werd er somwijlen goed gecombineerd, maar alles was te doorzichtig. Na een kwartier had S. S. succes, toen hij een scherpe voorzet van links machtig wist te worden. Eerst leek het nog of hij deze kans zou missen, hij wist zich evenwel nog te herstellen en gaf Sparta de leiding. Tot rust werd nu niet meer gedoelpunt. Op merkelijk was, hoe goed het klopt in de achterhoe de. Dit trio, in dezen vorm spelend, zal vocfr iedere voorhoede onoverkomelijke moeilijkheden opleveren. Na de rust was het spoedig Dirk Schoorl, die de score opvoerde, nadat hij goed was naar binnen ge zwenkt (20). De Haas was het, die ongeveer een kwartier voor het einde Sparta's 3e goal fabriceer de, door een afgemeten voorzet van Dirk Schoorl in een doelpunt om te zetten. D.T.S. deed eenige wanhopige pogingen om de eer te redden en inderdaad slaagde zij daar kort voor het einde in. De vette bal speelde Arnoldus parten en de stand was 31. Ondertussclicn was nl. een stevige regenbui losgebroken en deed in sterke mate aan het spel afbreuk. Gelukkig echter was het einde spoedig daar. Hoe staan we ervoor? Deze wedstrijd heeft ons geelerd, dat Schagen in de aanstaande competitie zich niet in de onderste regionen zal behoeven te laten verdringen. In Scha gen zien we aan den anderen kant ook nu direct weer geen kampiocnschapsploeg. Maar wel geloovon we, dat, wanneer de ploeg, die we gister aan het werk zagen in deze formatie wordt gehandhaafd en zoo mogelijk nog eenige verbeteringen worden aan gebracht, zij straks wel een rol van beteckenis zal kunnen spelen. En al is het begin goed, al worden de eerste wed strijden in een overwinning omgezet, dan is het nog lang niet onmogelijk, of er zal zoo'n geest van enthousiasme over. de Spartanen vaardig worden, dat wellicht toch nog de kampioensvlag geheschen zal kunnen worden. Moge ons optimisme niet beschaamd worden!! Laten we intusschen niet vergeten, dat D.T.S. uit kwam met een elftal, dat naar we hoorden en voor D.T.S. hopen, geen competitie-elftal is. Ook D.T.S. schijnt in dezen wedstrijd verschillende proefne mingen te hebben genomen. Met dit elftal zal men in de competitie zeker niet veel successen boeken. De voorhoede vooral, was matig en had het achter trio geen bergen werk verzet, dan zou de eindstand zonder twijfel nog belangrijk meer in D.T.S.' nadeel zijn geweest. We vermelden een en ander, daar men anders misschien te voorbarige conclusies uit Spar ta's overwinning zou gaan trekken. DE RONDE VAN SCHAGEN. Deze course wordt op 20 September a.s. gehouden. De route is als volgt: Nieuwe weg, Oude Dijk, West- frieschedijk. Het is een traject van 5.5 K.M. lang, waarin voorkomen grindwegen, asphalteer. Het is een vrij zwaar traject, daar er geklommen moet wor den en gedaald, -waarin dan zeer scherpe bochten moeten worden genomen. Reeds zijn ingeschreven renners uit Amsterdam, België, Duitschland, enz. N.W.U. nieuws. Door de N.W.U. werden in het afgeloopen tijdperk reeds 1770 licenties verstrekt. Aangesloten zijn voor 1936 42 wielerbanen. Clubkampioenschap op den weg 1936. Dit kampioenschap wordt verreden op 21 Septem ber a.s. te Hoogerheide. Op denzelfden dag zal dan worden verreden een wegwedstrijd voor nieuwelin gen over 67,5 K.M., waaraan geen kampioenschap is verbonden. Inschrijvingen kunnen alleen geschieden bij het Algemeen Secretariaat N.W.U. te 's-Gravenhage. De U.C.L weert de N.W.B. In de gehouden Algemeene Landenvergadering is gehoord de heeren Swaab de Beer en Jhr. v. d. Berg van Heemstede van de N.W.U. Besloten is de N.W.B. niet te erkennen. Hierbij zal de N.W.B. het onder leiding van zijn voorzitter Jhr. Bosch van Drakc- steijn het zeker niet laten zitten en alles in het werk stelen recht te verkrijgen. Hoe kan men nu ook Swaab de Beer en Jhr. v. d. Berg van Heemstede, bei de de voormannen en alleen dictators van de N.W.U. hooren over een dergelijk punt. Reeds bij voorbaat was de aansluiting van den N.W.B. ten doode opge schreven. GRASBAANWEDSTRIJDEN TE ST. MAARTEN, De regen tenslotte spelbreker. Ter gelegenheid van de kermis te St. Maarten werd me medewerking van Ab en Antje en de burgerij, door de R. en tv. Westfriesland te Schagen, gras- baanwielerwedstrijden georganiseerd op een terrein geheel belangloos ter beschikking gesteld door een wielerliefhebber. Begonnen werd met een afvalrace, te verrijden in twee series. In de eerste serie werd gestart door 5 renners, waarvan zich er dan twee voor de finale plaatsten. Na spannenden stijd werd tenslotte A. Kap- tein nummer 1, op den voet gevolgd door Jo Fran- zen. Kaptein won deze eerste serie van den kop af, in een vlug tempo rijdend, wat de anderen te mach tig was. De tweede serie leverde een verrassing op, daar de Gebr. Visser zich wisten te plaatsen met Jan Hussaarts. In de finale kwamen derhalve de navolgende rij ders: A. Kaptein, J. Franzen, S. Visser, J. Visser en J. Hussaarts. Direct trekt Franzen het peleton uit een. Kaptein weet echter z'n snelheid op te voeren en komt weer bij. Bij het ingaan van de laatste bocht valt hij echter en valt af. Jan Visser stapte van z'n fiets af wegens een vermeend pechgeval, wat hem een plaatsje kostte. Er bleven toen over: Franzen, S. Visser en J. Hussaarts, die om de eerepalm moesten vechten. Hussaarts kwam in volle sprint te vallen wegens het afloopen van een band. Uitslag: 1. J". Franzen, 2. S. Visser, 3. J. Hussaarts. Hierna werd ingelascht een persoonlijke achtervol ging voor twee renners. Aan start verschenen Jb. de Boer en P. Hoogland. Jb. de Boer startte op 0 en Hoogland op 100 Meter. Direct oakt de Boer goed aan en weet enkele meters voorsprong te houden tot het eind. Uitslag 1 Jb. de Boer, 2. Hoogland. Een zelfde wedstrijd werd gereden tusschen Rid derbos en Beuving, beiden amateurs. Ridderbos ziin start is goed, terwijl Beuving minder snel weg is, dan wc van hem gewend zijn. Het is dan ook Ridder bos, welke meter na meter inloopt. Zichtbaar raakt hij echter tegen het einde van de 10 ronde even vermoeid, waarvan Beuving gebruik maakt, om weer wat van zijn achterstand in te loopen. Tenslotte wordt Ridderbos winnaar op 25 meter. De sprint. Eerste serie. Eerste rit: 1. J. Manneveld, 2. Beu ving; tweede rit: 1. J. Manneveld, 2. Beuving. Eerste rit: 1. P. Hoogland, 2. A. Kaptein; tweede rit; 1. P. Hoogland, 2. A. Kaptein. Eerste rit: 1. J. Vis ser, 2. T. Dekker; tweede rit: 1. J. Visser, 2. T. Dek ker. Eerste rit: 1. J. Hussaarts, 2. C. Slikker; twee- rit: 1. J. Hussaarts, 2. C. Slikker. Eerste rit: L Veenstra, 2. Jb. de Boer; tweede rit: 1. Veenstra, 2* Jb. de Boer. Een zeer goed debuut van den nieuwe ling Veenstra. Eerste rit: 1. J. Franzen, 2. S. Vis ser; tweede rit: 1. J. Franzen, 2. S. Visser. Eerste rit: 1. A. v. d. Werff, 2. J. Ridderbos; tweede rit: L A. v. d. Werff, 2. J. Ridderbos. Halve finale: 1ste rit: 1. J. Manneveld, 2. Hoog land, Hoogland kreeg pech, waardoor hij zijn tweede rit gewonnen gaf; lste rit: 1. J. Hussaarts, 2. J. Visser, 2de rit: 1. J. Hussaarts; 2. J. Visser; lste rit: 1. Franzen, 2. Veenstra, 2e rit: 1. Fran zen, 2. Veenstra. Finale: lste rit 1. J. Manneveld, 2. J. Hussaarts; 2e rit: 1. J. Hussaarts, 2. J. Manneveld. Een beslis- singsrit was hiervoor noodig. Hussaarts lootte bin nenbaan en was bijna zeker van z'n overwinning. Nog gereden werd Franzen tegen A. v. d. Werff. Franzen werd winnaar. Toen begon het een weinig te spartelen, zoodat het verder ijden werd gestaakt en bij loting moest worden uitgemaakt, wie winnaar werd. Uitslag 1. J. Manneveld, 2. A. v. d. Werff. Koppelachtervolging tusschen Ridderbos—Beuving op 0 meter en J. Visser en Jb. de Boer op 150 meter, werd na een prachtige rit in de tien ronde beslist ten gunste van het koppel Beuving—Ridderbos wat het koppel Visser—de Boer passeerde. De persoonlijke achtervolging tusschen A. Kaptein, S. Visser, J. Vis ser en Jb. de Boer werd door Kaptein gewonnen met S. Visser op de tweede plaats. De koppel wedstrijd werd wegens de regen niet verreden. De prijsuitreiking werd in het lokaal Swakman gehouden. Daar wij de prijswinnaars reeds hebben vermeld, willen wij vol staan met thans de namen te geven van hen, die de prijzen beschikbaar stelden: Fa. C. J. Geels uit Alk maar; Gebergen, slager S. Maarten; de coop. Zuivel fabriek De Tijdgeest, St. Maarten; Ab en Antje, St. Maarten; C. P. Oudejans, Schagen; Bakker Jongen, St. Maarten en Homan, bakker te St. Maarten. Alle prijsschenkers werd een woord van dank gezegd, eveneens aan Ab en Antje die deze wedstrijden had den mogelijk gemaakt. PAARDENSPORT. De uitslagen van de gister op Duindigt gehouden courses luidden: Vijfde aanmoedigingsprijs: 1. Zeeroover, eig. J. H. v. d. Pol (2500 M.) 1 min. 37.2 sec.; 2. Xsia, eig. Th. L. v. d. Sande (250 M.), 1 min. 35.7 sec. Kohinor-prijs: 1. Elsa, eig The Balfour Farm, 1 min. 54.6 sec. met drie lengten; 2. Vin Pur, eig. Mar- seille. Negende heerrijdersprijs: 1. Weidlooper, eig. J. de Vlieger (2560 M.) 1 min. 32.4 sec.; 2. Dreamer's Star, eig. G. J. v. d. Elshout (2600 M.) 1.33Vz sec. Lucetteprijs: 1. Aura V, eig. J. de Vlieger (2020 M.V 1 min. 33.6 sec.; 2. Zilver Queen, eig. P. v. d. Goot (2040 M.) 1 min. 32V2 sec. Kolomeaprijs: 1. Franc Luron, eig. Luit. M. P. van Son, 2 min. 17 sec, met V/2 lengte 2: Galahardia, eig. W. Jochems. Lotusprijs: 1. Xantippe, eig. J. Spaans, 2020 M., 1.32.7 sec.; 2. Voici, eig. J. L. v. d. Knoop, 2040 M., 1 min. 31-8 sec. Kampioenschap der gladiatoren: 1. Victoria, eig. H. v. d. Pol, 3300 M., 1 min. 30.1 sec.; 2. Fanfare, eig. Ph. Knijnenburg, 3340 M., 1 min. 29.2 sec.; 3. Ulpia H, eig. F. France, 3300 M.; 4. Determination, eig. J. de l Vlieger, 3340 M,

Schager Courant | 1936 | | pagina 6