Raai Wieringerwaard Uil jen LangenJijk Schorsing Owens gehandhaafd Fraaie successen Nederlandsche zwemsters Sluitingswcdsfrijden op dc Sintelbaan tc Amsterdam N e d erlandsche T uindersboncL Federatie van Floraliavereen. „West*Friesland" New-York. 24 uur na de terugkeer van de Ameri- kaansche Olymp. ploeg hoeft de Am. Athl. Union der Ver. Staten zich reeds op 'n bijeenkomst bezig gehouden met de kwestie Owens. Naar bekend, werd Owens geschorst omdat hij weigerde met de Amerikaansc'he ploeg mee naar Stockholm te gaan. Avery Brundage. die in verband met de schorsing van Eleanoi Holm-Jarrett van ver scheidene kanten aan gevallen is, en die ook verantwoordelijk mag worden genoemd voor de schorsing van Owens, hield in voor melde bijeenkomst een rede, waarin hij zijn genomen maatregelen verdedigde. De A.A.U. heeft daarop Jesse Owens, voor een jaar geschorst met de uitdrukkelijke bepaling, dat, Owens ook dan geschorst blijft, indien hij zijn plannen om beroepsartist te worden, eventueel nog opgeeft. ZWEMMEN. Kopenhagen, 6 Sept. (A.N.P.) Onze beide Ne derlandsche zwemsters Nida Senff en Jopie Waal- berg hebben tijdens de in de Deensche hoofdstad gehouden internationale zwemwedstrijden fraaie successen behaald. Op de 100 meter rugslag werd Nida Senff onbedreigd eerste in den tijd van 1 min. 16.4 sec., welke tijd slechts 0.6 sec. ligt boven het wereldrecord van Rie Mastenbroek. Tweede in dit nummer werd Brunstroem met een tijd van 1 min. 18.6 sec. Op de 200 meter schoolslag voor dames verrichtte Jopie Waalberg een fraaie prestatie door een tijd van 3 min. 3.3 sec. te noteeren, waarmede zij een nieuw Nederl. record vestigde. Het oude stond tot nu toe op naam van Jennie' Kastein, met een tijd van 3 min. 4.2 sec., gevestigd op 10 November van het vorig jaar te Amsterdam. De A.D.Z.-zwemster liet daarbij Inge Soerensen achter zich, welke Deensche zwemster een tijd van 3 min. 3.6 sec. noteerde. ATHLETIEK. A.D.A. VESTIGT DRIE NIEUWE ESTAFETTE-RECORDS. - OSEN- DARP VERBETERT HET SINDS JAHEN OP NAAM VAN BROOS STAANDE NED. RECORD 300 M. Amsterdam, 6 September. - Op de sintelbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam werden gister tot besluit van het seizoen door het district Noord-Hol land van de K.N.A.U. nationale wedstrijden dames en heeren en juniores georganiseerd, waaraan voor wat dc 10 Iv.M. hardloopen en snelwandelen betreft, het kampioenschap van Nederland verbonden was. Er was een zeer lijvig programma te veiwerken, zoodat reeds des morgens om tien uur werd aange vangen. Ondanks het Rechte weer slaagde men er toch in het programma met niet al te grooten ach terstand te verwerken. Mede door het slechte weer en de concurrentie van voetbal en hockey was de belangstelling niet al te groot te noemen, doch de weinigen die naar de sin telbaan gekomen waren, hebben daar goede sport te aanschouwen gekregen. Voor de ADA is t' een bijzondere goede dag ge weest, want deze kranige damesvereeniging is er in geslaagd niet minder dan drie nieuwe Nederlandsche estafetterecords op haar naam te brengen. Het wa ren de 10 X 100 meter, de 4 X 100 meter voor ver- eenigingsploegen en de Relay-race die zonder dat de A.D.A dames er hard voor behoefden te strijden op resp. 2 min. 09.7 sec., 50.1 sec., en 56.3 sec. ge bracht werden. Bij do heeren was het Rinus Osendarp, die een zeer oud record op zijn naam wist te brengen, n.1. dat van dc 300 meter, dat sedert 1926 op naam staat van Broos. In een zeer mooie race met Mieghout van de A.A.C., bracht Osendarp dit record op zijn naam met een tijd van 33.9 sec. Het oude record be droeg 35.1 sec. In deze race is wederom gebleken, dat Osendarp een sublieme looper is en het was een pracht gezicht, toen hij eenmaal los zijnde door de bocht ging en op de laatste honderd meters een pracht spurt inzette. Wat de overige nummers betreft, hierover kun nen wij kort zijn, daar een bespreking daarvan te veel ruimte in beslag zou nemen. Bij de 10 K.M. snelwandelen hebben Engelman van Pro Patria en Toscani, de man die ons land op zoo schitterende wijze op de 50 K.M. bij de Olympische Spelen vertegenwoordigd heeft, elkaar langen tijd geen haarbreed toegegeven, doch de laat ste banen weet de Rotterdammer, wiens stijl ons nog steeds niet geheel en al zuiver toeschijnt, zich los te maken en wint hij met een goeden voorsprong in den tijd van 45 min. 26.1 sec. Het, kampioenschap 10 K.M. hardloopen was voor den A.A.C.-er Bakker, die ondanks het feit dat hij niet geheel en al fit was en af en toe een kleine inzinking kreeg, geen oogenblik bedreigd is ge weest, en won in den goeden tijd van 33 min. 53.9 sec. Zijn clubgenoot Meijer' werd goede tweede in den tijd van 34 min. 15.2 sec. Bij de 200 meter horden, een nummer dat helaas maar al te weinig op aihletiekprogramma's voor komt, moest de Haarlemmer W. Kaan, de hdrtlen- specialist in den Amsterdammer Mesman Schultz van A. V. 1923 zijn meerdere erkennen. We kregen hier een zeer mooie race te aanschouwen. Bij den vijfkamp voor dames bewees mej. De Koek van A. D.A. dat zij op dit nummer nog altijd de sterkste is en met groot punten verschil won zij dan ook voor haar clubgenoote Doorgeest en Dieben van Brun- hilde. In de C-klasse waar de diverse nummers goed be zet waren, vielen vrij aardige prestaties waar te nemen en deze wedstrijden hebben weer het bewijs geleverd dat de animo voor de athletieksport steeds grootcr en grooter wordt en in de toekomst is er voor de trainers zeer zeker een mooi arbeidsterrein weggelegd. Zal er toch een landdag komen? Verleden week vermeldden wij. dat, de Nederland sche Tuindersbond hoogstwaarschijnlijk de landdag, waartoe in de vorige maand gehouden buitenge wone vergadering was besloten, niet zou houden, in verband met de vergadering van het Centraal Bu reau, welke morgen, Dinsdag te Utrecht zal worden gehouden. In het rondschrijven dat door het Centr. Bureau aan de aangesloten veilingen werd gericht, w.a.v. deze vergadering staat echter vermeld,, dat het in de bedoeling van het Groepsbestuur ligt, dat de alg. vergadering uitsluitend aan het onderwerp „de ex portmoeilijkheden" zal zijn gewijd, zoodat geen andere punten aan de orde zullen worden gesteld of ter bespreking zullen worden toegelaten. Op de alge- meene vergadering zal de voorzitter een uiteenzet ting geven van de exportmoeilijkheden, waaronder onze tuinbouw gebukt gaat, in 't bijzonder ten aan zien van den uitvoer naar Duitschland. Vervolgens zullen de vertegenwoordigers van de standsorgani saties daarover het woord voeren. In de laatstgehouden vergadering van het districts- bestuur werd besloten, dat men eerst de "resultaten van de vergadering van het C.B. zou afwachten. Mocht men door deze vergadering niet bevredigd worden, dan kon men weer zien. Voor den landdag werden als punten van bespre king aangenomen: 1. Meerdere erkenning van den tuinbouw bij het afsluiten van handelsverdragen. 2. Het vaste lastenvraagstulc. 3. Annuleering rijks- en provinciale credieten. 4. Volledige 100 pet. productiesteun. Als men deze vier punten, vooral de drie laatste eens goed naleest, en dan het onderwerp van de C.B.-vergadering verneemt, kan vrijwel vooruit wor den vastgesteld, dat de C.B.-vergadering de tuinders in N.-Holland niet zal bevredigen, want van de be spreking der 3 laatste punten zal niets komen. Het zal er dan ook ongetwijfeld wel toe komen, dat de N.-Hollandsche tuinders een landdag zullen houden om hun nooden naar voren te brengen. DE AARDAPPELREGELING 1936. Ten aanzien van de aardappelregeling 1936 wordt door de Tuinderij een résumé gegeven van de uit werking dezer regeling. Het orgaan gelooft niet, dat werkelijk een hoeveelheid van beteekenis zonder hcffingbetaling is verhandeld. Er zijn 50V2 millioen K.G. aardappelen door de veilingen voor het binnen land verkocht, waarop heffing is betaald. Dat zegt genoeg. De gang van zaken heeft kunnen leeren dat aan de kwestie der Eigenheimers door de bevoegde instan ties bij een volgende regeling wel zeer degelijk de aandacht geschonken moet worden. Met de aanmoediging van de teelt van vervroegde Eigenheimers, waartoe dit jaar de eerste stap is ge zet, zal moeten worden voortgegaan, opdat de tuin bouw zal kunnen voldoen aan den wensch van den consument. Doch daarmee alleen zal het qevaar niet afgewend zijn. De eenige logische oplossing lijkt ons, aldus „de Tuinderij", dat de duur van de aardappel regeling met twee weken zou moeten worden bekort. Overwogen dient dan verder te worden, of de vroege aardappelen, geoogst in die twee laatste weken van de maand Juli, niet op een andere wijze gesteund kunnen worden dan door garantie van een mini mumprijs. Er zal iets moeten gebeuren. Thans heeft het Centraal Bureau van de Veilin gen in Nederland de verschillende groote tuinders- organisaties uitgenoodigd tot een buitengewone al- gemeene vergadering, ten einde de moeilijkheden on der de oogen te zien, welke onze tuinbouw onder vindt bij den export in het algemeen en bij dien naar Duitschland in het bijzonder, in verband met de be schikbaarstelling van te geringe betalingscontingen ten op de clearing. Aan de Commissie, samengesteld uit vertegen woordigers van 7 verschillende gemeenten met Broek op Langendijk als centrumgemeente, met het doel werkzaam te zijn in het belang der werkloosheidsbe strijding, is als secretaris toegevoegd de heer H. Schelhaas, secretaris van de gemeente Broek op Lan gendijk. Met den handel in pootaardappelen gaat het nog maar steeds niet naar wensch. Duitschland schijnt hierbij een ernstige sta-in-den-weg te zijn. Wel is daar groote vraag naar onze aardappelen, doch men deelde ons mee, dat men niet meer dan een vastgestelden prijs wenscht te betalen, die echter voor onze tuinders niet loonend kan worden ge noemd. ZUIDSCHARWOUDE. Het Bestuur van de Banne heeft aan den gemeente raad een adres gericht met het verzoek een een voudige ophaaldienst van vuilnis in te stellen, om dat nog veel rommel in de slooten wordt gegooid, waardoor het water wordt verontreinigd en het varen belemmerd. NOORD-SCHARWOUDE De heer K. Wagenaar Sr., is herbenoemd als bestuurslid van de Banne Noord-Scharwoude. OUDKARSPEL DIPLOMA-ZWEMMEN Zondagmiddag werden in de Zweminrichting van de vereeniging „Volharding" aan het Waardje zwem proeven afgelegd teneinde in het bezit gesteld te worden van 'n diploma. De uit slagen waren als volgt: Diploma A. 50 meter schoolslag, 25 meter rug, 25 meter vrij, springen en keeren en wea- den; Mevr. Kuyt, Mevr. Kos-Spanjaard, Mevr. Kos-Metselaar, Mevr. Stam-Dirkmaat, Mevr. Bol-Hart, Mevr. G. Hart-Cornelissen A. Mosk A v. d. Laan, Jannie Langedijk, Maartje Bouwens Gonni Smit, Gerbr. Eecen, Joopie Duif, Piet Smit, Truus Möller, Piet Witteveen, Dikkie Tuinman, Jannie Wagenaar en H. Möller. Diploma G. Gekleed zwemmen, Duiksprong (Plank) 100 meter schoolslag, 50 meter rug en keeren en wenden; Bets Hart, Aafje Tuinman, Gre Bakker, Jan- ny Twisker, Bram Vis, Mevr. Moraal, 4nnie Vis, Henk Vis, Henk Boonacker, Birgit Eecen, Marie Kroon en Riek van der Meulen. Tusschen het Diploma-zwemmen werden nog een paar wedstrijden gehouden n.1. 50 meter vrije slag voor twee heeren en idem 50 meter schoolslag terwijl tevens nog een demonstratie in schoolslag zwemmen en afspringen werd ge houden door twee jongens van 6 jaar. Een en yinrlor was een groot succes. Vergadering van den Raad op Vrijdagavond S uur, onder leiding van burgemeester Kaan. Secretaris de heer W. J. Los. Afwezig wethouder Koster. Naar aanleiding der goedgekeurde notulen deelde Voorzitter mede, dat de verbouw der Brandspuit in bevverking is. Het blijkt nu reeds een groote verbe tering te zijn. Er is nu ruimte om 't materieel mee te nemen en tevens plaats voor 4 of 5 manschappen. Wat betreft werkverschaffing hebben B. en W. heel wat in gedachten, doch moet nog worden be sproken met het Polderbestuur. In samenwerking met dat college kan waarschijnlijk wel het een en ander gebeuren. Verder deelde Voorzitter nog mede, dezer dagen bezoek te hebben gehad van iemand van 't Staats- boschbeheer voor onderzoek iepenbeplanting. Gebleken is dat uiterste waakzaamheid geboden is. Het boschbeheer schrijft tamelijk krasse maatre gelen voor. Voorzitter hoopt op de medewerking der ingezetenen te kunnen rekenen. De boomen langs de wegen behooren aan den pol der, doch de uitvoering van bestrijding is aan de gemeente. Ingekomen stukken. a. Het bekende adres van de afd. Schagen van den Bond van Koffiehuishouders inzake vermindering plaatselijke belasting op biljarts. Voorzitter zeide, dat de tijden wel zwaar drukken op de caféhouders. Bij een grondslag van f 20 moet met 200 opcen ten hier f 60 worden betaald, wat onredelijk hoog genoemd kan worden. Voor 1936 kan het niet ver minderd worden, doch B. en W. stellen voor om voor 1937 de grondslag vast te stellen op f 10, waardoor het bedrag dan f 30 wordt. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aange nomen. b. Een adres van dezelfde afdeeling inzake ver mindering plaatselijke belasting van restaurants e.d. Na toelichting voor kennisgeving aangenomen. c. Verslag keuringsdienst voor Waren (Alkmaar). Ligt ter inzage. d. Een verzoek van het Middenstands Borgstel lingsfonds tot vorming van een plaatselijke Com missie. Als richtlijn werd aangegeven één persoon uit de gemeenteraad en twee uit een plaatselijke ver eeniging voor den Middenstand. Op voorstel van wethouder Sijbrands werd de bur gemeester aangewezen om voor de gemeente in die commissie zitting te nemen. De burgemeester ging hiermede accoord en sprak den we/sch uit dat de Middenstand in deze gemeen te weinig of geen gebruik van het fonds zal behoe ven te maken. e. Een adres van het onderwijzend personeel om gedurende 20 weken in de a.s. winter gebruik te mo gen maken van een verlicht, en verwarmd lokaal, om onderwijs te geven aan de schoolvrije jeugd, te gen een vergoeding van f 1.50 per lesuur. De heer Koster komt ter vergadering. Het Dag. bestuur stelde voor om goedgunstig op dit adres te beschikken, behoudens nadere goedkeu ring en dat minstens tien leerlingen aan den cursus zullen deelnemen. De heer van der Kolk vindt het minimum van 10 nog zeer weinig. Hij zal geen voorstel doen om dit hooger te stellen, doch hoopt 'toch dat er veel meer zullen deelnemen. Toch stelde hij de vraag wat of 't moet als het met 10 begint en er een paar wegblij ven. Voorzitter wil dan n.aar omstandigheden handelen. Blijkt het dat het niet voldoet, kunnen we daaraan voortaan rekening mee houden. Punt 5 is een voorstel tot opnieuw vaststellen van WINKEL Burgerl. Stand over de maand Aug. 1936. Geboren: Marie Elisabeth, dochter van Klaas Kaaij en Sophia H. Speets. Dirk Cornelis, zoon van Wil lem Honingh en Trijntje van Zoonen. Pieter, zoon van Willem Keetman Jr. en Geertruida M. Silver. Gehuwd: Sijbrand Zorgdrager, 26 jaar, zuivelbe- 'werker en KI aartje A. Spruit, 21 jaar, beiden wonen de te Winkel. Overleden: Reijer Band, 51 jaar, venter, wonende te Winkel. Petrus de Betue, 4-6 jaar, arbeider, wonen de te Winkel. Loop der bevolking. Ingekomen personen: Mej. C. O. de Vries (geh. met C. de Jong) van Harenkarspel, nu A 257. Simon de Jong, kapper, van Nieuwe Niedorp, nu A 61 inw. Berend Mars, van Zuidbroek, landarbeider, nu A 250 inw. Ruurd Uitterdijk, arbeider, van Dantumadeel, nu C lc IV inw. Gerrit Veendorp, landarbeider, van Oostdongeradeel, nu B 89 inw. Hans Ferwerda, van Haarlem, nu B 81 inw. Cornelis Hartog, bakker, van I-Ioogkarspel, nu A 250 inw. Mej. J. Blanken (geh. met G. Hak of), van Opmeer, nu A 48. Vertrokken personen: Mw. A. van Gulik (Wed. D. Dell) van A 174, inw., naar Alkmaar. NIEUWE NIEDORP Burgerl. Stand over de maand Aug. 1936. Geboren: Eddy Nicolaas, zoon van Jan Pieter Brou wer en van Geertruida Theodora Koster. Grietje, doch ter van Teunis de Jong en van Guurtje Barten. Ondertrouwd: Theodorus Tromp, oud 30 jaren, wo nende te Berkhout en Maria Agatha Stoop, oud 25 jaren, wonende te Nieuwe Niedorp, onlangs te Oude Niedorp. Getrouwd: Geene. MOERBEEK. Als het geen paling kan zijn, dan maar snoek! Dezer dagen was de visschersman v. d. M. bezig om de resultaten van zijn bedrijf na te gaan, waarbij voor het lichten der fuiken eèn zeer rank vaartuigje goede diensten bewijst. Of hij nu tijdens deze bezigheid een minder geluk kige manoeuvre maakte, een opfrisschend bad wilde nemen, of dat de zoo zeer begeerde langstaarten niet in, maar liever naast het fuikje hun vrijheid behiel den en dit laatste de visscherman tot het uiterste dreef, om de beestjes dan maar op deze wijze te ver schalken, zouden wij moeilijk kunnen zeggen. Maar een feit is, dat hij op een gegeven moment voorover in de nogal tamelijk diepe poldersloot dook en er tijdelijk paling noch visscherman was te bekennen. Weldra verscheen v. d. M. (echter zonder paling) weer aan -de oppervlakte en toog spoedig naar huis, om zijn vrouw met snoek van recordmaat te ver rassen. HAREN KARSPEL Geslaagd. Voor het te 's-Gravenhage gehouden examen schoonschrijven M. O., slaagde de heer F. M. Ko- nincks alhier. DE VOORGENOMEN STEUNWIJZIGING Ook vrotest van de Chr. Dein. Unie. De Christelijk Democratische Unie heeft aan de regeering een uitvoerig adres gezonden, waarin zij een ernstig woord van protest laat de verordening op de heffing van 75 opcenten ge meentefondsbelasting. De tegenwoordige verordening is goedgekeurd, tot 1 Mei 1937, zoodat zij opnieuw moet worden vastgesteld. Allen voor. Voorloopige vaststelling gemeentereke- ning en rekening B. A. Dc heer v. d. Kolk x-apporteerde mede namens de heeren Visser en Goosens alle bescheiden met de rekeningen te hebben vergeleken én alles in uitste kende orde te hebben bevonden. Ontvangst gewone rekening f 66557.10, uitgaaf f 61900.04, saldo f 4657.06. Kapitaaldienst ontvangst f 6159.45, uitgaaf f 4278.65 saldo f 1SS0.80. De rekening werd goedgekeurd en voorloopig vast gesteld. De heeren Rot en Blaauboer hadden de rekening van het Burg. Armbestuur nagezien. Laatstgenoemde deelde mede, dat ook deze in volmaakte orde was bevonden. Hier waren de ontvangsten f 9585.68, uit gaven f 8884.S4, batig saldo f 700.84. Voorgesteld werd ook deze rekening voorloopig vast te stellen. Aldus besloten. Laatste punt is aanbieding begrooting. v Voorzitter zeide dat het niet de gewoonte is om bij de aanbieding algemeene beschouwingen te houden. Dit kan bij de behandeling. Toch zou hij namens B. en W. willen opmerken, dat het verloo'p der finan cien de laatste jaren zoodanig is geweest, dat het groote saldo door armenzorg enz. heel wat is ver minderd. Op de begrooting 1937 is een bedrag van f 2000 uitgetrokken als extra bijdrage uit het werk- loosheidssubsidiefonds. Met aanvragen daarvan wor- den zware eisclien gesteld. Voor '36 werd f 3600 ge vraagd. We weten nog niet hoeveel we zullen ont vangen. Door B. en W. zijn nu drie richtingen besproken: ten le. vrij ruim opzetten, met een flinke bijdrage uit 't werkloosh.subsidiefonds en tevens niet terug! te gaan; ten 2e. een vrij krappe raming met eenige belastingverlaging, wat ook wel aardig zou zijn en ten 3e. een tamelijk ki'appe raming met geen be lastingverlaging. Dc eerste mogelijkheid wordt niet wenschelijk ge- acht om voor de toekomst niet alle zelfstandigheid te vei'liezen. Bij de 2e mogelijkheid zou de kans groot zijn een volgend jaar vast te loopen, zoodat de derde rich ting is aanvaard, nl. een krappe ï'aming met geen belastingverlaging. Voox'zitter zeide, zich te herinneren dat het de' laatste jaren gewoonte is geweest om de begrooting vooraf in comité te behandelen. Persoonlijk ziet hiji daar 't nut niet van in. Wil de Raad echter wol' in comité, zal Voorzitter daar ook mee accoord gaan* zoodat hij het. gaarne aan den Raad overlaat. Men is echter algemeen met den Voorzitter eens, om het direct in openbare zitting te behandelen. Aldus besloten Ten slotte deelde Voorziter mede dat spoedig tot liquidatie zal worden overgegaan van de N.V. Spoor (tram)weg SchagenWieringen en dat het wel1 gewenscht is dat op die vergadering, welke 5 Octo- ber zal worden gehouden, iemand van gemeente-! wege daarbij tegenwoordig is en zou daarvoor den heer P. Visser Az. willen aanwijzen. Allen voor. Bij de rondvraag werd door Wethouder Koster nog opgemerkt, dat de spuit deze week bij de brand uitstekend heeft voldaan. Toch komt het hem ge wenscht voor dat het probeeren maandelijks g e schiedt, dit bevordert de bedrijfszekerheid. Dit werd goedgevonden. De heer Rol vroeg naar aanleiding van nablus- schen of er nog brandkranx waren van de gemeen te. Voorz. deelde mede, dat er wel een was, doch zonder standpijp, zoodat men daar weinig aan heeft. Met een woord van dank voor de prettige besprekin gen en aan de pers voor zijn aanwezigheid, werd de vergadering gesloten. hooren tegen de aangekondigde voornemens der regeering tot wijziging van de steun en werk-, versch a f f ingsregeli ng. De C.D.U. hoopt, dat de regeering haar voor-r nemens nog eens ernstig zal willen overwegen' en toetsen aan de eischen van gerechtigheid en. naastenliefde. De Federatie „West Friesland van de Flo- ralia-vereenigingen hield Zaterdag en Zondag een Dahlia-tentoonstelling. Er werd door tien afdeelingen van de Federatie deelgenomen. De groote zaal van den heer Krornheer te Oost-, woud was gevuld met een zeer groot aantal ten toongestelde dahlia's en als :t ware herschapen, in een bloemenhof, welke een lust voor de oogen; was. Het was een groot genoegen deze prachtige! collecties in oogerischouw te nemen. De bekroningen waren als volgt: Stands (geheel) 1 Oosterblokker; 2 Wester- blokker; 3 Avenhorn; 4 Oostwoud; 5 Berkhout; 0 Schellinkhout 7 NoordBeemsler 8 Hensbroek 9 Hoorn 10 Beets; Kwaliteitsprijzen: 1 Ooster blokker; 2 Westerblokker; 3 Avenhorn; 4 Oost woud 5 Berkhout! 6 Noord-Beernster: 7 Schel linkhout; 8 Hensbroek; 9 Hoorn 10 Beets. Eereprijzen: 1 Oosterblokker; 2 Berkhout; 3 Avenhorn. Een wisselbeker welke reeds twee maal door Oosterblokker was gewonnen werd nu voor de' derde maal door deze vereeniging gewonnen,- zoodat de beker thans in haar bezit blijft. Personeele prijzen: Oostwoud le pr. G. Bur ger; 2e Joh. Visser. Oosterblokker le en 2e prijs G. Korver-Beets le en 2e G. Bart. Berkhout le en 2e prijs D. Wit. Avenhorn le prijs J. W. Mantel 2e Mi', de Leeuw. Noord-Beemster le prijs IL. Zeeman 2e R. Middelburg Hensbroek le prijs D. Wit 2e D. Leegwater. Een extra prijs voor de mooiste cactus.dahlia werd gewonnen door P. Bakker Westerblokker De heer Joh. Visser Ooslwoud had de mooiste; dahlia van de heele tentoonstelling. Tweede pr* II. Zeeman Noord-Beemster. De jury bestond uit de heeren Van Her wijnen te Sint Pancras, Drost te Hoorn ambtenaren van den Plantenziektenkundigendiensl en Vader chef van de Rijkstuinbouwwinterschool to: Hoorn. OWENS.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7