Uit onze omgeving. XI km aar. DIE GELEGENHEID WAS HEM TE, MACHTIG. Op 2-1 Augustus, dus juist in dc'Alkmaarsche ker- misweek, zag de kermisreiziger Teunis Krijt kans 'n portemonnaie, inh. 74 ct. en 'n doos sigaretten weg te pakken uit 't taschje'van de kapster Meji Petro- nella Raat, die dat taschje wel zeer roekeloos had neergelegd op 'n. raamkozijn van de overdekte bad en zweminrichting. Teunis, in 1930 voor 'n dergelijk feit reeds yoorw. veroordeeld, was direct gesnapt en Werd meteen maar in héchteni's genomen, daar ker misreizigers nog al eens met de noorderzon plegeh te verdwijnen, 't Lieftallige kapstertje met haar pa relende glimlach werd echter 't onvoorzichtige en rookelooze van haar onachtzaamheid goed voor oogen gehouden. Want, zoo zeide de Politierechter, je mag 't de menseden niet te gemakkelijk maken. De Officier die 't niet erg'heeft voorzien op kermisreizigers, eischte 6 mnd. gev. straf. Mr. Schuurman, als ver dediger optredende, trachtte in 'n sympathiek plei dooi voor zijn cliënt? te redden wat te redden was en concludeerde tenslotte tot vrijspraak. Na eenlg' repliek, bepaalde de Politierechter dc straf tot 3 mnd. gev. straf. (Helder. DE TRANEN KWAMEN ALS MOSTERD NA l: DEN MAALTIJD. In den nacht van 16 op 17 Augustus speelde zich te ID'en Helder 'n drama af, dat in 'n film heusch geen slechte indruk gemaakt zou hebben. In dien be- wusten nacht'dan-bevonden Simon de Waal' en 'Dirk Baken zich op straat, toen er plotseling 'n vrouw op de Waal toe "kwam, greep hem om z'n middel en liep toen hard waggelende weg. Maar de Waal, na z'n schrik bekomen, vermiste z"n portemonnaie, inh. f 10 en twintig centen. De vrouw was gauw in gehaald, de politie er spoedig bij en toen vonden zij, na fouilleëren, de portemonnaie op dè plaats waar *t zwakke geslacht nogal eens minnebrieven weg bergt. De vrouw bleek te zijn de 27-jarig Alide Jo- hanna Maes, die in' den Helder op moreel gebied zeer slecht bekend staat. Heden deed verd. 't voorkomen of ;zjj dien nacht dronken was en niet wist wat of zij deed, doóh de officier daéht er anders over en vorderde 3 mnd. gev. straf. Verd., die al dien tijd bijna geen stom woord had gesproken, en geen klare wijn tegenover de Politie rechter wilde schenken, verviel na 't vernemen yan dezen eisch, in 'n hysterische huilbui, zoodat wij 't pleidooi van Mr. Judell, zeer moeilijk konden ivolgen, doch wat hier op néér kwam, dat deze raads man 'n straf verlangde gelijk die aan 't voorarrest, dofch de Pbl. rechter sloeg de goede bedoelingen, van 'den geachten verdediger in den wind en veroordeelde de vrouw foncorm "de eisch. MeJ. G. Mi, die ter zake van verduistering-van een briefje van f20.— uit den broekzak van een com- mensaal terecht stond, werd tot 3 maanden obser- yatie veroordeeld. W 'ARMENHUIZEN FLORALIA. pê uitslag van de prijstoekenning aan de kin deren, voor de door hun gekweekte planten was als volgt: Pelargonium. Groep B-: le prijs Go Pastoor Dz., 75 punten; 2e prijs Kefes Koorn, 64 punten. Pelargonium. Groep D: le prijs P. Pastoor. Dz., 83 punten-; 2e prijs G. Scvenhuijsen Gz., 62 punten. Begonia's: 2e prijs Neli Mink Rd.,. 65 punten; 3e prijs C. Koorri Wz., 50 punten. Lobelia's: le. prijs T. Mink Pd., 76 punten; 2e'prijs M. de Geus Ad., 60 punten. Pelargoniums Madam Selaroi: le prijs Han Rol, Bo punten, 2e prijs F. van Rijn, 62 punten. Fuksia's. Groep B: le prijs T. Mink Pd., 80 pun- itdn; 2e prijs Annie Middelburg, 74 punten. Calsularia. Groep B: le prijs Jacoba de Groot, S6 punten; 2e prijs J. B. Mijlhoff, 73 punten. Salvia's: le prijs J. de Groot, 76 punten; 2e prijs X). Sevenhuijsen Gz., 63*punten. Pelargcyhum. Groep A: le prijs P. Sevenhuijsen .fez., 82 punten; 2e prijs Jac. Mijlhoff, 71- punten. Ageratum: lë prijs J. Sw-an Jacz., 76 punten; 2e. prijs 'G. Sevenhuijsen Gz., 62 punten. Zondagmiddag had de uitslag plaats van de inge landen planten van volwassenen, uitgegeven door 1de verecnlging in Mei 1936. Coleus: le prijs P. Dissel, 79 punten; 2e prijs C. Moerbeek Sr. 76 punten. Begonia's Rex: le prijs Jb. Smit, 74 punten; 2e prijs C.'Moerbeek Sr. 72 punten. Begonia's: le prijs Mevr. HooglandWestra, 78 punten', 2e prijs Mevr. Posthuma-Wouda, 65 punten. Ster van Bethlehem (blauw): le prijs W. Seven- ïiuijseri, 82 punten; 2e prijs L Kalverdijk, 76 p. Pelargonium; le prijs Gerrit Donia, 67 punten;. 2e prijs D. Ootjers, 62 punten. Witte Ster van Bethlehem; le prijs N. Sevenhuij- 'len, 89 punten; 2e'prijs Gerrit Donia, 74 punten. Knol-begonia's: le- prijs P. Vlam Sr., 73 punten; te prijs ,J. Rempt, 67 punten. Tradescantia Repens:le prijs Mevr. Hoogland „Hóu je gemak maar. hier laat ik je alleen, ik denk. dat-de kolonel nu wel thuis zal zijn en een poosje is gaan maffen". s,Óp een gooien dag zal ik je dit betaald zetten: antwoordde Keating met klem. „Van nu af aan 'zal Londen ongeveer zoo heet voor jou zijn als het-land waar de peper groeit" „Dat zou beroerd zijn! Keer je voorgevel naar het Oosten en loop dien kant uit. En denk aan de vrouw van Lot! Ze deed niet. wat haar ge zegd was, en eindigde, als zout. Volg je haar voorbeeld, dan ben je voedsel voor de wormen. Hoepel hou maar op!'* Keating treuzelde niet. Hij liep ongeveer tien seconden recht door en .keek toen óm. De Stroo- per was nergens meer te zien. Keating zocht ook niet. Hij nam den kortst mogelijken weg naar Piccadilly en ScoÜand iYard. Onderwijl daoht hij weinig liefdevol over den man', dien hij zoo juist verlaten had. Een paar minuten later ging hij zijn kantoor van de Yard binnen' en nam gemelijk plaats op den hoek van de tafel, waaraan zijn chef zat te werken. Deze schreef onverstoorbaar door. Het was niets ongewoons, dat Keating van zijn nach telijke zwerftochten terugkwam met het ver langen naar een praatje En het was ook super intendant Kaye's onveranderlijke gewoonte, zijn kolommen cijfers te blijven narekenen on danks de beschouwingen van zijn vriend 'over het le.ven en zijn ontgoochelingen. Evenals -Kea ting deed superinténdant Kaye het meerendeel van zijn werk in de nachtelijke uren.' Maar daar inee hield de overeenkomst ook op. Keating was een paar duim grooter dan zijn vriend, breed en stevig gebouwd, terwijl Kaye neiging tot dik heid vertoonde. Het opmerkelijkste verschil lag Westra, 78 punten; 2e prijs J. Vergaij, 68- punten. Met de vrije inzendingen '(zonder punten) behaal den de navolgende personen een eervolle, vermel ding: J. B. Reinders, met een Asparages Springeri; Mevr. Donia met eèn Gloxinea; Mej., P. Delver met een Cactuskas met inljoud;- J. Brandsen met Cac- teeën plus vetpïant; W. Sevenhuijsen met een Ster 'van Bethlehem (wit); Mevr. HooglandWestra met een Litcactus; H. Sevenhuijsen met een Begonia Rex; Mevr. D. WildeboerHollynder'met een'Bol- cactus; P. .Bakker met een Clivia. Voor de vrije inzending handwerken ontvingen de navolgende dames een eervolle vermelding: Mej. H. Donia, Mej. A. de Moor, Mej. Ma Hopman, Mevr.. Vogelaar—van Driel en Mej. G. Kalverdijk. Voor Handenarbeid; Mej. H. Donia, de heer G. Nieuwland.- Voor Houtsnijwerk: de heeren A. Nieuwland ep P. Rempt. Schilderwerk: A, Nieuwland Jr. Voor knutsel- en zaagwerk: de heer S. Rol. Zijn- werk werd hoog gewaardeerd en was sterk van bui tengewone verdienste; Tevens waren nog verschillende stands in de zaal aanwezig op elk gebied. Zoo werd pok in de standvan Beemsterboer'st Zaadhandel éen nieuw 'product tentoongesteld, n.1. de Manshblt Halla Capusijnder. Dit is een nieuw soort erwt, zeer vroeg rijp, goede opbrengst en een zeer dunne schil, dus bijgevolg'prima koken. WIER1NGEN DEN OEVER. FLORALIAFEESTEIf. Van de gehouden Floraliafeesten laten we hieron der de uitslag der bekroningen volgen: Witte Geraniums: le prijs C. Koorn Jzn., 2e prijs F. Doesburg (Molgerdijk), 3e prijs G. Rotgans, 4e prijs J. Bakker Sz. (Gest). 5e prijs S. Rcttgans Pzn., 6e prijs W. Tijsen Martz., 7e prijs S. Poel. Bcstuurs- prijzen werden toegekend aan P. Halfjveeg, C. de Haan, P. Bakker, J. Breed én C. Koorn. Coleus Goudrand: le prijs Jb. Molenaar, 2e prijs D. Bakker Johz., 3e prijs J. Bakker Jz. (bij Leemans), 4e prijs P-. Bakker Ezn., 5e prijs Joh. Rotgans, 6e prijs P. Hermans, 7e prijs J. Gorter Jz. Bestuursprijzen werden toegekend aan: Wed. D. Tijsen, J. Bakker Jzn. Sr., F. Doesburg (Molgerdijk), B. Bakker en N. Stadig. Groepen planten; le prijs H. Grootemaat, 2e prijs C. Cornelissen, 3e-prijs D. Verfaille, 4e prijs J. de Wit, 5e prijs J. Metselaar (Oosterland), 6e prijs Jac. de Vries, 7e prijs C. Wiegman. Bestuursprijzen wer den toegekend aan J. Rotgans, Gez. Tijsen, J. Klein en Jb. Kaleveld. Groepen Cacteeën; le prijs A. Bakker, 2e prijs Jn. Bruul, 3e prijs Marie Bakker, 4e .prijs J. V. Koorn, 5e prijs M. Tijsen Cd., 6e prijs Nel Zomerdijk; 7e prijs Dieuwértje Metselaar. Bestuursprijzen werden toegekend aan J. Klein en M. BakkerMulder. Mooist gekweekte planten: le prijs Jb. Kuiper, met begonia; 2e prijs P. Lont met aralia,' 3e prijs Mart. Tijsen met bladbegonia, 4e prijs P. Hermans met Araucarfa, 5e prijs' J. de Krijger met Kentia, 6e prij's v. d. Kaap met Ster van Bethlehem. Bestuurs prijzen werden toegekend aan B. Tijsen met blad- be'gonia, D. IJpma met Echeveria, S. Bakker met cactus, S. Wagemaker met Aralia, P. Rotgans met Kentia, v. d. Kaap met Bonte Geranium. Hangplanten: le prijs J. Klein, 2e prijs (onbekend), 3e prijs C. Koorn. Bestuursprijzen werden toegekend aan G. Bais en C. Tijsen Cz. Bouquetten van schoolkinderen: le prijs Clasien Lont, 2e prijs Jeanette Lont, 3e prijs Jacob Kaleveld, 4e prijs Cees Molenaar, 5e. prijs Adrie Koorn. Knolbegonia's: le prijs Mart. Tijsen. 2e prijs D. Bakker Johz., 3e prijs' C. Maars, 4e prijs L. .Spaan- der, 5e prijs N. Stadig, 6e prijs S. Poel, 7e prijs P. Dekker. Bestunrsprijs werd toegekend aan Mej. Hoboken. Begonia Ege Favorite: le prijs J. Tijsen Sz., 2e prijs (niet bekend), 3e prijs Jb. Kuijt, 4e prijs S. Kooij, 5e prijs P. Poel, 6e prijs Jb. Kaleveld, 7e prijs I. Datthijn. Bestuursprijzen werden toegekend aan J. Metselaar Nzn. en Ph. Deijs. Crysantheums: le prijs C. Bakker, 2e prijs P. Poel, 3e prijs Alb. Klein,, 4e prijs S. Tijsen (Zwinstraat), 5e prijs J.' Rotgans, 6e prijs M. Bos-ker, 7e prijs D. IJpma. H AREN KARSPEL Burg. Stand over de maand Aug. 1936. Geboren: Nicolaas, zoon van Jacob Duineveld en Guurtruida Spaansen; Theodorus Wilhelmus, zoon van Theodorus Dekker en Johanna van Schagen; Ida Margaretha, dochter van Adrianus Johannes Strooper en .Cornelia Maria Dekker; Franciscus, zoon van Pieter Hoogeboom en Cornèlia Schoon; Nicolaas, zoon van Gerrit Kruijer en Afra Alida Broersen; Anna Maria Catharina, dochter van Arie Groen en Afra Maria Kuijs; Gerardus Johannes, zoon van Cornelis Glas en Anna Pancras. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. Overleden: Guurtje van1 der Oord, oud 79 faren, weduwe van Lourens van der Oord; Maartje Rijs, oud 10 jaren, dochter van Hendrik Rijs en Maria Naatje Lodder; Simop Petrus Ruiter, oud twee ja ren, zoon van Johannes Ruiter en Maria ^Vijnker. echter in hun gezicht. Keating's nuchtere ge- laatsuitdrükking stak opvallend af tegen den droomerigen blik, diezoo grappig aandeed op het ronde cherubijnengezichtje van Kaye. En de huid van' den laatste was zoo glad en zacht als die .van een meisje, in tegenstelling met Keating's blauwe kaken en kin. „Den Strooper ooit gezien?" vroeg Keating plotseling. Kaye keek op. „Spreken is iedereen gegeven, maar denken aan weinigen" antwoordde hij. „Cato kende zijn- wereld, toen bij dat zei. Je bent zeker moe, dat je zoo'n dwaze vraag doet?" Keating keek zuur. „Ik heb hem vanavond ontmoet". „En Pythagoras", ging Kaye door. „zei, dat we óf behooren te zwijgen óf dingen te zeggen die beter zijn dan zwijgzaamheid. Naar mijn beste weten berust hierop de pathologische leu gen" „Heel aardig" meende Keating. Kaye's aan halingen 'waren een kruis voor den inspecteur, maar soms verdroeg hij ze tamelijk gemakke lijk.' „Ik zég je dat ik hem ontmoet heb. zoo waar als het Evangelie. Tenminste, ontmoet we zijn niet aan elkaar voorgesteld. Hij pikte mij op met he.t eene einde van een revolver". „Hij was de jongen, die Birmingham bewerk te. toen ik daar was voor het congres", zei Kaye. peinzend. „Pochte er op, dat de Birmingham- sche politie hem nooit een vonnis zou kunnen bezorgen.' en ginger tusschen uit met de op brengst van verscheidene dieverijen, die de plaatselijke vaklieden op touw gezet hadden. Je zegt, dat hij je aanhield met eën revolver. Wat deed jij onderwijl?" 4 W IERlNGERME ER Een raadselachtig geval. Op een mooie zomersche avond' der vorige week surveilleerden onze politiemannen aan de IJsselmeer- dijk, traject MedemblikDen Oever. Verschillende voertuigen moesten even stoppen om het spiedend oog der dienaren van de H. Hermandad gelegenheid te geven éven te neuzen. Met een tamelijk gangetje, komt een luxe wagen aansnorren, de agenten Rlaat- sen zich in stelling, 't bekende stopsein wordt ge geven, maar inplaats van te stoppen, wordt vol gas gégeven. Eenige tientallen meters verder een tweede' sommatie tot stoppen, doch de snelheid wordt zoo mogelijk nog verhoogd, zelfs zóó dat de politieman snel opzij moet springen, om een aanrijding te voor komen. Handelend optreden was dringend gewenscht en de politiemannen zetten dan ook in een luxe wa gen de achtervolging in, aanvankelijk echter zonder resultaat. Men haalde ho'egenaamd niet in. Af en toe werd uit de achterste wagen gevuurd, met het eenige resultaat dat de snfelheid nog meer werd. op gevoerd. Er zou, echter hulp komen en wel in den vorm van een 'groote trailer, die het -verkeer stagneerde-. Een achterband werd .lek geschoten; de politieman nen sprongen vlug aan weerszijden van het portier en de vluchtelingen zaten .gevangen. Tot verbazing der agenten bleek echter dat de in zittenden (een paar veehandelaren) alle benoodigdc papièren in orde hadden. Op het „waarom men dan na herhaaldesommatie niet'stopte?" gaf men "ten antwoord reeds op .dit wegtrajex;t eerder te zijn aan- gehoude'n door een paar burgers (dit zijp vermoe delijk een paar jachtopzieners geweest red.) en ook toen té zijn doorgereden. Nadat de politie, die in uniform was, op het roe kelooze van hun daden had gewezen, werd proces verbaal opgemaakt wegens poging tot doodslag. Gevonden: portemonnaie met inhoud; bewijs voor kostel. rijwielbelastingm. J. Wilkens, Westerhaven 15, Medemblik. Inl. politie Middenmeer. Ook dit seizoen geen jacht op patrijzen. Naar wij vernemen is door H.H. jagers (resp. -pachters der W.Meer jachtvelden) besloten, de jacht op patrijzen ook dit jachtseizoen niet te doen hou den. Er schijnen slechts weinig exemplaren in ónze polder te huizen. S C H 0 O R L Postduif komen aanvliegen. In het b'roeikasbedrijf van den heer Jac. Akkerman alhier is een postduif, gemerkt Holland 36 No. 162524 komen aanvliegen. Het diertje wasd oor 't ruwe weer geheel iiitgeput. De postduivénliefhebber C. Geurts untfermde zich over h'et beestje totdat de eigenaar komt opdagen. Reisclub „De knijper op de staart". Bovengenoemde reisclub; gevestigd te Schoorl- dan?, heeft op Zondag 6 September haar eerste reis gemaakt. Nadat de voorzitter een hartelijk woord vari welkom had gesproken,- werd te zes uur van Schoorldam weggereden, over Purmerend, waar de oud-plaatsgenoot D. Gilles werd afgehaald en ver- volgens.naar Amsterdam koers.gezet en daarna na door 't Góoi. Tn Hilvèrsum werd de A.V.R.O.- Studio' en'het .Raadhuis bezichtigd. In de Gooische Boer werd de inwendige merisch versterkt, waarna de tocht naar Arnhem werd voortgezet. Hier werd behalve dat v^n veel natuurschoon werd genoten, het mooie Burgers Dierenpark bezocht. Te 5 uur werd het diner gebruikt in Hotel Sluis. Daarna ging 't over Utrecht naar Amsterdam, waar noe wat werd gepauzeerd. Daarna huis-toe. Behalve een enkele bui was het weef heel .goed. Deze eersle reis mag als zeer-goed geslaagd worden aangemerkt, waarna zooals we hopen, nog velen zullen -volgen. Z I J V E De tot gewoon dienstplichtige bestemde ingeschre venen voor den dienstplicht, lichting 1937, zijn toe gewezen aan de navolgende korpsen: 21e Reg. Infanterie, le ploeg, Amersfoort, tijdvak van inlijving 1—10 Öct. 1936: J. de Boer, P. N. Kla ver, J. P. de Leeuw en A. 'Noot. •3e Half-Reg. II Reg. Huzaren, le ploeg, Den Haag: tijdvak van inlijving 1—10 Febr. 1937: H. Hartsuiker. le Comp. Geneeskundige troepen, le ploeg, Utrecht tijdvak'van inlijving 1—10 Febr. 1937: P. Schoorl. 4e half- Reg. i Regt. Huzaren, le ploeg. MUligen, tijdvak van inlijving 1—10 Febr. 1937: J. Tames. 21e Regt. Infanterie, 2e ploeg, Amersfoort, tijd vak van inlijving 1625 Maart 1937: S. Buik, H. Del ver, A. de Graaf, M. Hoep, J. A. Kooijman en J. de Wit. 10e Regt. Infanterie, le ploeg, Middelburg, tijdvak van inlijving 1—10 April 1937: P. Schoorl. Korps Motordienst, 2e ploeg, Haarlem, tijdvak van inlijving 16—25 Anril 1937: J. E. Schilder. le schoolcomp. Reg. Kustartillerie, 2e ploeg. Den Helder, tijdvak van inlijving 1—10 Mei 1937: J. Bloothooft. - 2e Reg. Veldartillerie, onberedenen, 2e ploeg. Den Haag, tijdvak van inlijving 110 Juli 1937: J., Schot vanger en P. G. de Wit. „Wat jij ook gedaan zoudt liebben: bet geld van de verzekeringsmaatschappij redden". Keating keek naar buiten over de donkere rivier en stopte zijn pijp. Toen bij ze aange maakt had. doofde hij den lucifer uit en bracht dien bedachtzaam naar de papiermand, .voor hij zijn bom wierp. „Ik veronderstel, dat je weet,' dat de kolonel terug is?" Het was een meesterstukje van onverschillig heid zooals hij dat zei, maar hij vergiste zich in de veronderstelling dat de nu volgende stilte veroorzaakt werd door eerbiedige verbazing. Ze was slechts toe te schrijven aan het feit,dat Kaye juist een 'lange kolom optelde. „Stil nou" zei de superintendant ep begon op nieuw. „Dat had je niet gedacht hé? Maar we heb ben niet allemaal het tweede gezicht. Ik was in Piegatti voor Glem Wade, die bezig is ver standig te worden en de holen der duisternis te Vermijden. En daar gaf Ghorley mij een wenk, dat George terug was. We hebben een poosje vriendschappelijk zitten praten over niets, zoo- dat ik nog net even weinig van zijn plannen weet als vóórdat'ik hem ontmoette." „Drie en tachtig, negen en tachtig, zeven en negentig acht en een 'penny", telde Kaye. „Zóo dus je weet nog net even weinig? Toch heb je wat geleerd, maar je wilt het niet toe geven. Heb je ook een van zijn broers gezien? Ik heb een mannetje achter elk van de vier aan gehad, zóodra New York seinde, dat zij op weg warén naar Southampton'V Keating's oogen werden groot. „Is er misschien ook iets.' dat je niet weet?" vroeg hij met diepgevoeld sarcasme. DONDERDAG 10 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) AVRO-uitzending. 8.00 Orgelspel 8.20 Grampl-; 9.00 Ensemble Jonny Kroon; 10.00-Morgenwijding; Grampl; 10.30 Ensemble Jonny Kroon; 11.00 AVRQ- Aeolian-orkest; 11.50 Grampl; 12.15 Orgelspel; 12.45 Grampl; 1,00 Kovacs Lajos' orkest2.00 Dansmu ziek; Accordeonmuziek; Salonmuziek en voordracht 4.00 Voor zieken en ouden-van-dagen.; 4.30 Grampl; 4.45 Kinderuurtje; 5.35 Kovacs Lajos' orkest; 6.30 Sportpraatje; 7.00 Omroeporkest; 7.50 Grampl; 8.00 Berichten A.N.P,; Mededeelingen; 8.10 Omroeporkest en solist; 9.30 Radio-tooneel; 10.00 Orgelspel; 10.15 Renova-kwintet; 11.00 Berichten A.N.P.11.101£.0Q Dansmuziek. HILVERSUM (301 M.) 8.009.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00—11.30 NCRV..— 8:00—9.15 en 10.00 Grampl; 10.15 Morgen dienst; 10.45 Grampl; 11.3012.00 Godsd. halfuur; 12.15 KRO-orkest en Grampl; 2.00 Handwerkcursus; 3.00 .Grampl; 3.15—3.45 Vrouwenhalfuur; 4.00 Bijbel lezing; 5.00 Handenarbeid voor de jeugd; 5.30 Gram, pl; 6.00 Sopraan en piano; 7.00 Berichten; 7.15 Joprn, weekoverzicht; 7.45 Reportage; 8.00 Berichten A.N, P.; 8.15 Samenkomst v. h. Leger des' Heils te. En schedé; 9.15 Grampl; 9.45. Berichten A.N.P.; 9.50 De Hollandsche Kamermuziekvereen.; 11.1511.30 Gr* pl.; Schriftlezing. DROITWICH (1500 Mj 11.25 Orgelspel; 11.50 Grampl;. 12.20'Trocadero-Cine» ma-orkest; 1.05 Grampl; 1.35 H'et G'arrick Theater orkest; 2.35 Het Elman-Sextet; 3.20 Het Carlton- Hotel-orkest; 4.10 „A péep behind the sereens", cau serie; 4.3Ö Grampl; 5.05 Het „Harp"-Trio; 5.35 Dans muziek; 6.20—6.45 Berichten; 6.50 BBC-Harmonie- orkest mmv. solist; 7.50 Zuid-Afrikaansch 'program ma; 8.20 BBC-Symphonie-orkest mmv. solisten; 10.00 Berichten; 10.30 Kerkdienst; 10.50 Het Bridgewater- kwintet; 11.35—12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 Mj 7.20 en 8.20 Grampl; 11.20 Omroeporkest; 2.50 Gram pl; 4.20 dito; 5.20 -Radiotooneel; 7.20 Grampl; S.20 Concert; 9.0o Nat. orkest; 11.05—12,35 Dansmuziek en populair concert KEULEN (456 M.V 6.50 Orkestconcert.. 10.20 VolksliederenconcertJ 12.20 Dansmuziek; 1.35 'Omroep-Amusement&orke&t; 2.35 Grampl; 4.40 Zang, piano en orkestleden; 5.20 Omroepkleinorkest; 7.50 Grampl; 8.20 Rijkspartij dag 1936; 10.40 Grampl; 11.20—12.20 Populair concert BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.J 12.20 Grampl; 12.50 Omroeporkest; 1.30 Klein-orkest; 1.50—2.20 Grampl; 5.20 Klein-orkest; 6.50 en 7.20 Grampl; 8.20" Omroeporkest; 10.80— 11.20 Grampl; 484 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Klein- orkest; 1.30—2.20 en 5.20 Grampl; 6.35 Kleimorkest; 7.35 Grampl; 8-20 Symphonïe-cöncert; 10.30—11.2Q Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.)' 8.30 Militair concert; 10.20 Berichten; 10.40—1220 Dansmuziek en populair concert. (Om 11.05 Scheeps- weerbericht). 3e half-Regt., ir Regt. Huzaren, 3e ploeg, Den, Haag, tijdvak van inlijving 110 October 1937: C. A» Hertogh. Comp. Intendancetroepen, 3e ploeg, Utrecht, tijd vak van inlijving 110 October 1937: H. Kuiper. •II Bat. Regt. Genietroepen, 2e ploeg, Utrecht, tijd vak van inlijving 110 October 1937: J. C. v. Schaik. 3e half-Regt., TIe Regt. Hyzaren, 3e ploeg, Den Haag, tijdvak van inlijving 110 October 1937: G, Zandstra. Voor opleiding zijn aangewezen: tot reserve-offi- cier van gezondheid P.' Schoorl te' Schagerbrug; tot onderofficier-administrateur P. Schoorl te St. Maar tensbrug. N I E U W E N 1 EVO RP, Het fanfarecorps Excelsior behaalde Zondag op Kef nationaal concours te Schinkelhavën, Amsterdam, in de eerste 'afdeeling eën le prijs met 347 punten. Een mooi succcS voor de vereeniging met haar Di recteur, den heer B. Koolhaas, die alzoo hun ijverige studie met een dergelijk resultaat beloond zien. LANGENDIJK BROEK OP LANGENDIJK. Burg. Stand over de maand Ang. 1938. Geboren: Johannes, zoon van K, Pluister en van A. Grin; Nelly, dochter van M. Kasten en van- B. de Vries; Syvert Willem, zoon van J. de Boer en van T. Akkerhof. Getrouwd: J. Boerwinkel, oud 27 jaar, wonende te Alkmaar, en N. Bommer, oud 25 jaar. Overleden; Henrietta Margare.tha van Daalen, oud 53 jaar, echtgenoote van A; E. van Baaien; Maria Stam, oud 53 jaar, echtgenoote. van H. Strijbis. Kaye legde zijn pen neer en zei; „Ja". „O, we worden redelijk! Wat dan?" „Hoe jij inspecteur geworden bent; en wat de kolonel van plan is. En nou, ga je, of 'moet ik .ie er uit gooien?" Keating keek zijn vriend boos aan en ging naar de deur. „Ik wil je één ding zeggen, Kaye begon hij. „Vierendertig, zesendertig onthou drie", hi^f Kaye meedoogenloos aan, en inspecteur Keating maakte zich uit de voeten; vol van on vriendelijke en volkomen ongegronde opvattint gen over de geestvermogens van zijn vriend, II De heer^T. Benton Hesse (van Boston. MassT was een gróót man met nog grooter denkbeelden Zoo was hij onder meer millionnair en duldde niet, dat anderen dat vergaten. Zelden liet hij de gelegenheid voorbijgaan om aan nieuwe kennissen te vertellen, dat hij geboren was zonder schoenen aan de voeten, en besefte niet,- dat hij deze bijzonderheid gemeen had met de meeste baby's Maar dar eindige de overeen komst dan ook meer 'hii was opgeklommen tot dat de ladder geen sporten meer had. Toen ging hij rust nemen. En daarna ruilde hij die rust weer voor een vrouw. Nadat hij drie jaren ge trouwd was. bad de heer Hesse alles gekocht, wat er voor geld te krijgen was: alleen dat gene niet, wat hij juist het meest verlangde, be- schernrng tegen de tong van mevrouw J. Ben ton Hesse, geboren Goddard (van Philadelphia, Pa.) (Wordt vervolgd.)'

Schager Courant | 1936 | | pagina 10