Plaatselijk Nieuws. Uit onze Omgeving. aanbieding gekomen, geheel voor eigen rekening oor hel bouwen van arbeiderswoningen te zorgen, legen een huurprijs van f 2.50 en met de toezegging dat de woningen voor arbeiders beschikbaar waren. De heer Doedens meent uit de woorden van den Voorzitter te moeten hooren, dat de heer Doorn en spr. tekort zouden zijn geschoten. Spr. ontkent dat en zegt dat afgesproken was dat zij met den heer Jonker een bespreking zouden houden. Dat is ge beurd en zij hebben den heer Jonker aangeraden, zich met B. en W. in verbinding te stellen. Spr. gelooft dat dit gebeurd is. De Voorzitter zegt dat de heer Jonker aan een der leden van het college van B. en W. verklaard heeft dat de heeren Doedens en Doorn niet aannemelijk konden maken, dal bouwen van woningen, lager dan f 2.50 huur, mogelijk was. De heer Nannis doet nu mededeeling van het on derhoud dat hij met den heer Jonker had en de heer Jonker heeft toen medegedeeld, ook niet voor f 2,50 te kunnen bouwen. Spr. heeft hem toen na drukkelijk de vraag gesteld of hij zijn woord ge stand deed, dat de woningen voor arbeiders disponi bel bleven. De heer Doedens zegt dat als er personen zijn die te kort geschoten hebben, het dan B. en W. zijn, want zij hebben toegezegd, dat de heer Doorn en spr. een conferentie zouden hebben met het bestuur van de Woningbouwvcrecniging en B. en W., maar alleen B. en W. waren op die conferentie. Spr. wijst er dan verder op dat de heer Veltman in een vorige verga dering gesproken heeft van een onwaardigen woning toestand en over c'en inoreele straf voor de arbei ders om in dergelijke woningen te moeten wonen. Spr. heeft het oordeel van 2 deskundigen gevraagd en heeft zelf een onderzoek naar de te Oudesluis betaalde huren ingesteld en spr. concludeerde dat de heer Veltman sterk overdreven had. Er is geen woningnood en er worden geen hooge huren gehe- ,ven. De heer Veltman accepteert die aanval van den heer Doedens niet en zegt dat de heer Doedens ver zuimd heeft, spr. te vragen, hem die krotwoningen tè wijzen. Spr. verklaart zich daartoe nog bereid. Spr. verwijt dan B. en W. dat zij geen gevolg hebben ge geven aan de opdracht om zelf een onderzoek te doen instellen. Evenals plan en teekening voor den bouw van oen ambtswoning voor den burgemeester hadden zij nu ook moeten komen met plan en teekening voor den bouw van arbeiderswoningen. Zij moeten de zaak niet verschuiven naar de particulieren, maar hadden moeten onderzoeken hoeveel rijkssteun voor den bouw van goedkoope arbeiderswoningen kan worden verkregen. Het zaakje van de volkshuisves ting is in een hoekje geduwd. De nood is groot, ook voor groote gezinnen te 't Zand en in dit verband wijst spr.op de eischcn die gesteld worden aan de ambtswoning voor den burgemeester. De heer Doedens zegt dat de heer Veltman elwecr overdrijft, als hij de burgemeesterswoning gaat ver gelijken met de arbeiderswoningen. De heer Doorn wijst er ook op, dat zij een verga dering zouden hebben met de woningbou w vereen i- ging. Met Jonker is niets besloten, wij hebben el kaar een en ander gevraagd, en wij: spr. en de heer Doedens, hebben gezegd dat voor f 2.25 huur best woningen konden worden gebouwd, woningen die aan alle eischen voldoen. Spr. licht toe, dat te Oude sluis grond te koop is van f 1.per M2. en komt dan tot een kostenbedrag van f 2900 (voor èen dubbel woonhuis) met een exploitatiepercentage van 8. De Voorzitter wijst er den lieer Veltman op, dat het bouwen van arbeiderswoningen niet de taak van het gemeentebestuur is, de gemeente heeft hier aanvullend werk te doen, nl. als het particulier ini tiatief achterwege blijft, De conferentie met de wo- ningbouwvereeniging lag in de bedoeling, maar het aanbod van den particulier is er tusschen gekomen, liet betoog van den heer Doom bewijst niets, waar om bouwt de heer Doorn dan niet? De ,}ieer Dooi;n: Dat is praat op niets af. U kan ook geen 'ambtswoning bouwen. Ik heb geen middelen om te bouwen, doch ik heb het vraagstuk zakelijk bekeken. De Voorzitter: W-ij meenen meer vertrouwen in de mededeelingen van den gemeente-opzichter te moe ten hebben, dan in iemand die nu toevallig lid van den raad is. Do heer Doedens: Maar één ding heeft de opzich ter vergeten. U krijgt geen verlof om de woningen voor f2.50 te verhuren, want de mindere bouwkosten moeten verrekend worden met de duurdere wonin gen, die vroeger gebouwd werden. De heer Veltman stelt voor, alsnog een onderzoek te doen instellen naar de kosten van den bouw van goedkoope arbeiderswoningen, los van een huur van f 2.50 en daarbij te onderzoeken welke steun van rc- geeringswege zal worden verleend. Dit voorstel wordt verworpen met 65 stemmen; voor stemden Mevr. Vriesman en de heeren Doorn, Blom, Jansma en Veltman. Het. voorstel van B. cn W. wordt aangenomen met 9 tegen 2 stemmen, die van Mevr. Vriesman en den heer Veltman. Hierna volgt sluiting. Voor de officieele opening van de gerestaureerde raadzaal wordt de lezer venvezen naar pagina 1 van het Tweede Blad. BERGEN De verloving van Prinses Jullana. Het gemeentebestuur heeft ter gelegenheid van de verloving van II. lv. II. Prinses Juliana de volgende telegrammen van gelukwensch verzonden: „II. M. de Koningin. Het gemeentebestuur van Ber gen (N.H.) in vergadering bijeen, biedt mede na mens de geheele bevolking zijn eerbiedige en warme gclukwenschen aan met de hooge verloving van H. lv. H. Prinses Juliana met Z. K. II. Prins Bom hard. Moge de voorgenomen echtverbintenis zijn tot geluk hunner K. H., tot groote vreugde van Uwe Ma jesteit en tot heil van het Vaderland". „II. K. II. Prinses Juliana en Z. K. II. Prins Bern- hard. Het gemeentebestuur van Bergen (N.H.) heeft met groote vreugde kennis genomen van de heuglijke tijding der verloving van Uwe K. II. Prinses Juliana en Uwe K. H. Prins Bernhard. Mede namens de ge heele bevolking biedt het -gemeentebestuur U. K. II. zijn eerbiedige en hartelijke gelukwenschen aan met de innige hoop, dat deze verloving moge leiden tot een groot en langdurig geluk voor U. K. II." Nationaal fonds voor bijzondere nooden. In deze gemeente heeft zich onder het Voorzitter schap van den Burgemeester Mr. II. D. A. van Ree- nen een plaatselijke Commissie van samenwerking van het Nationaal Ponds voor bijzondere noodën ge vormd, welke zich ten taak stelt een band te leggen tusschen de particuliere en kerkelijke instellingen, welke zich bezig houden met het verleenen van een- maligen steun in bijzondere nooden en deze hulpver leening in onderling overleg te organiseeren en uit te voeren. In deze commissie hebben zitting genomen: J. N. de Koning, lid R.K. Armbestuur; L. de Liefde, Be stuurslid Evang. Ver. Maranatha; P. Modder, Be stuurslid Ver. „Het Brokkenhuis"; W. Rampen, lid N.H. Diaconie; A. Samplonius, lid Bestuur Geref. Kerk; J. H. W. Schmidt, lid Burg. Armbestuur; J. J. Schouten, lid Bestuur Ver. St. Vincentius. Niet te lang plakken in café's! Tégen den caféhouder M. alhier, benevens tegen een tweetal bezoekers .van diens café, is proces-ver baal opgemaakt, terzake van het niet tijdig sluiten der vergunningslocaliteit en van het zich na slui tingsuur daarin bevinden. De aandacht van cafébezoekers wordt er op ge vestigd dat ieder bezoeker verplicht is voor of op"t sluitingsuur te vertrekken, zonder hiertoe zelfs eene aanmaning of waarschuwing te hebben ontvangen. WIERINGEN GROOTE WEDSTRIJDEN OP DE WIERINGER WIELERBAAN OP KOMST. Den Pijn en Slaats komen. Naar wij vernemen zullen de sluitingswedstrijden der Wicringer Wielerbaan een speciaal karakter dra gen. Voor het eerst zullen n.1. professionals als Pij nenburg en Slaats starten. Zij zullen o.a. een achter volging rijden met plaatselijke favorieten, indien dit mogelijk blijkt. De nieuwelingen en amateurs zullen een zeer interessante omnium verrijden. O.a. zul len hierin mede rijden Derksen, Pronk (Alkmaar), Snijders, Tichelaar (Den Helder), Lont, Krijger, Hege man en Baardman (Wieringen). De profs, en Onafhankelijken zullen uitkomen in de sprint-serie, terwijl de koppelwedstrijd over 60 K.M. de hoofdschotel zal vormen. Naar de momenteel beschikbare gegevens, zullen starten: PijnenburgSlaats, Van Schijndelv. d. Broek, Braspenninkx (den Bras)Dieterman, Pel ser—Visser, waarschijnlijk de bekende combinatie KlinkKuiper, terwijl nog onderhandelingen gaande zijn met een befaamd Duitsch koppel. Getracht zal worden Rausch—Hurtgen of een dergelijk koppel hier te krijgen. De prestaties van bovengenoemde renners zijn genoegzaam bekend. Deze wedstrijd (de laatste van het seizoen) zal plaats hebben op Zaterdag 19 September a.s., des avonds te half zeven. Zooals bekend, dus tijdens de groote Wieringer Landbouwfeesten. Na den wedstrijd groot bal. Indien het weer medewerkt, twijfelen wij niet of de Wieringer Wielerbaan zal uitverkocht geraken met een dergelijk programma. Woensdagmorgen is wederom een schaap in de weide geslacht. Ditmaal van den veehouder G. Wiegman te Stroe. De huid met de resten vond men drijvende in het z.g. Kraaiegat. De politie stelt een ijverig onderzoek in. DEN OEVER. Verloting Flora. De trekking van de verloting van Flora heeft Dins dagavond plaats gehad in café Lont. De trekking geschiedde door den brigadier der Rijksveldwacht, den heer Bergsma, bijgestaan door de rijksveld wachters de Jong en Kloprogge. De zaal van den heer Lont was geheel met belang stelenden gevuld, terwijl een strijkje voor de noodi- ge opluistering zorgde. De winnaar van den hoofd prijs (een heerenrijwiel) was de heer S. Tijsen Jbz. Wanneer of het vuurwerk zal worden afgestoken is nog niet met zekerheid te zeggen, daar door het slechte weer alles in de war is geloopen. HEER- HUGOWAARD Harddraverij. Blijkens de in dit blad voorkomende advertentie, zal de Hecrhugowaardsche Harddraverij-Vereeniging „V.V.S." (Vlug van Start), haar tweede handicap draverij houden op Zondag a.s. te twee uur. De dra verij heeft plaats op een rechte baan op het gemeen telijk sportterrein en wordt opgeluisterd door mu ziek van „H.UvG.O.". Wie zich de goed georganiseerde en uitmuntend ge slaagde draverij herinnert, waarmede deze jonge ver- eeniging haar bestaan inzette, zal ongetwijfeld thans ook deze draverij willen bijwonen. Het aantal deel nemende paarden zou 24 bedragen. LANGENDIJK Met den inmaak van boonen is het in de Langen- dijkcr inmaakfabrieken zoo goed als gedaan. Van deze gemeente is heel veel ingemaakt. Op het oogen- blilc zijn tal van arbeiders aan 't werk voor den in maak van zuurkool. Mcnschen, die men anders niet op de fabriek aantrof, zijn daar nu te werk gesteld. ZUIDSCHARWOUDE. In plaats van den heer P. Langendijk, die bedankte, is als markeur voor de Nationale Kolfwedstrijden aangewezen de heer C. Berkhout, naast den heer A. Berkhout, die al jaren als zoodanig fungeert. Als korpskolvers voor de Nationale Kolfwedstrij den van den Ned. Kolfbond, zijn door Gezellig Sa menzijn alhier aangewezen de heeren G. Mettes, Th. Rijper Sr. en Th. Rijper Jr. Voor de Nat. Kolfwedstrijden van den Ned. Kolf bond zijn 2S3 kolvers ingeschreven. In de gisteravond gehouden vergadering van Op Maat, heeft de penningmeester rekening en verant woording gedaan ter zake van de gehouden Nationale Kolfwedstrijden, waaruit bleek, dat de ontvangsten ongeveer f530 en de uitgaven rond f560 hebben be dragen. De voorzitter heeft den verschillenden personen en commissies, den penningmeester en den secretaris dank gebracht voor hun tallooze bemoeiingen en kon constateeren, dat de Nationale wedstrijden bij gele genheid van het 50-jarig bestaan een zeer prettig ver loop hebben gehad. Na verschillende besprekingen werd den afgevaar digden naar de Algemeene Vergadering opdracht ge geven, mee te deelen dat Op Maat niet als plaats vervangster wil optreden voor Volharding te Oud karspel, die aan de beurt komt om in 1937 de Nat. Kolfwedstrijden te ontvangen. Nog geen beslissing werd genomen, of zij in 1938 zelf deze wedstrijden zal ontvangen, waarvoor zij volgens een opgemaakten rooster in aanmerking komt. Op een desbetreffende vraag werd meegedeeld, dat de heer Dr. Van Balen Blanken en J. Halff als leden van het Hoofdbestuur hebben bedankt. NOORDSCHARWOUDE. FLOR ALIATENTOON STELLIN G. Door de vrouwenclub W.O.L. werd Woensdag en ook heden nog de jaarlijksche Floralia-tentoonstel- ling gehouden in „Concordia". Diverse inzendinzen waren aanwezig, waarvan wij o.m. noemen de in zending, verzorgd door de leerlingen van de beide kleuterscholen aan den Langendijk. Dit was een heele verzameling bouquetten. De bekroningen waren als volgt: Volwassenen: „Colea": le prijs Mw. T. Bos—Wardenaar; 2e pr. Mw. KalverdijkWilms; 3e pr. T. VisserButter. „Geraniums": 2e pr. Mej. N. Ootjers; 3e pr. idem. „Bladbegonia's": le pr. Mej. N. Ootjers, le pr. wed. Kuiper, 2e pr. Mw. de GrootOotjers, 3e pr. Mw. Henselman—Beemsterboer. „Fuchsia": 2ep rijs Mw. Bos—Wardneaar; 3e prijs Mw. Boot—Groot; eerv. verm. wed. J. Keeman. „Vrije inzendingen": le pr. Mw. D. Groot—Ootjers, 2e pr. Mw. J. Kansen—v. d. Sluis; 3e pr. Mw. T. Hop Langedijk. „Bouquetten": le pr. Mw. P. Swager, 2e pr. Mw. Vonkeman; 3e pr. Mw. S. de VriesBorst; 4e pr. Mej. N. Ootjers. Vorigjaar: 2e prijs Mw. Groot—Ootjers. Kleuters. „Bouquetten": Siem Timmerman, Ndschw. le prijs, Henni de Geus, id. le pr.; Ger Kalverdijk, Oudk. le pr.; Aneke Albers id. le pr. Reini Bullooper, Ndschw., Ger Kalverdijk, Oudk., Adri Bakker, id., Pietje Klos, Zdschw., allen 2e pr.; Pietje Klos, Zdschw, Mani Vlug, Ndschw., Gonni v. Oversteeg, id., Hans Albers, Oudk., allen 3e prijs; Jac de Geus, Zdschw., Johanna Oud, Oudk., Ari Schuit, Zdschw., Bert Albers, id., Berts Swart, id., allen 4e prijs. Inzending kinderen. „Afrikaantjes": Martin Oom, Noordscharwoude, le prijs; Jan Kalverdijk, Oudkarspel, le prij's; Piet Heidsma, Noordscharwoude, 2e prijs, Marijke Tou- ber, Oudkarspel, 2e prijs; Toni Koeman, Noordschar woude, 3e prijs; Nel Bol, Oudkarspel, 3e prijs „Lubelia": Maartje Heidsma, Noordscharwoude, le prijs; Guurtje Jonker, 2e prijs; Arie Ootjers 2e prijs Henni de Geus 3e prijs; Jaap Bos 3e prijs. „Begonia's": N. N., le prijs; Jan Viser, Noordschar woude le prijs; Marijke Tauber, Oudkarspel, le prijs Cies Visser, Noordscharwoude, 2e prijs; Jeltje Heidsma, Noordscharwoude, 2e prijs; Gré Pranger, Noordscharwoude, 2e prijs; Marijke Tauber, Oudkar spel, 3e prijs; Jan Keizer, Noordscharwoude, 3e prijs Gré Bakker, Noordscharwoude, 3e prijs. „Boupuetten": Gonni Smit, Noordscharwoude, le prijs; Didi Keizer, idem, 2e prijs; Tini Langedijk, idem, 3e prijs. Janni Wagenaar en Didi Keizer eerv. verm. Vorige jaar kinderen: Marijke Tauber. Oudkar spel, 2e prijs; KI. van Nienes, Noordscharwoude, 3e prijs. Woensdagavond werd ter gelegenheid van de ten toonstelling een concert gegeven door de Gem. Zangvereeniging „Crescendo", dirigent de heer Wil lem Hespe. Écn keur van nummers werden zeer ten genoege van de aanwezigen vertolkt, wat zeker ook heeft bijgedragen tot het welslagen der Floralia- tentoonstelling. De derde Naar wij vernemen, is wederom een persoon uit deze gemeente door de politie gearresteerd als ver dacht van het plegen van een misdrijf tegen de ze- den. Dit is thans het derde geval aan den Langendijk in pl.m. twee weken tijds. Vergadering Voetbalvereen. Voorwaarts. De voetbalvereen. Voorwaarts hield Dinsdagavond een alg. ledenvergadering, waarvoor de belangstelling goed was. Er waren 32 leden aanwezig. Voorzitter de heer Th. Machielse, opende de ver gadering op de gebruikelijke wijze, waarna de secre taris de notulen las, welke werden goedgekeurd. Medegedeeld werd dat een nieuwe kleedkamer zal worden gesticht, met waterleiding enz., alles door de medewerking van het Kerkbestuur. Hierna weid een overzicht gegeven van de finan- cieele resultaten van het afgeloopen jaar. Hieruit bleek, dat er een nadeelig saldo was. De rekening en bescheiden van den penningmeester werden nage zien en in de beste orde bevonden. Met ingang van 27 September zal een nieuwe con tributieregeling worden ingevoerd. De seniores be talen f 0.15, de juniores f 0.10 en de schoolgaande juniores vijf cent per week. Hierna hield kapelaan Oudshoorn een toespraak tot de vergadering, waarin werd aangedrongen, goed samen te werken en het bestuur ter zijde te staan. Tot aanvoerders werden gekozen: voor het eerste elftal de heer P. Sneekes en voor het tweede de heer G. Jacet. Door den secretaris, die tevens penningmeester is, werd er bij de leden op aangedrongen, zich goed aan de regelingen te houden, tijdig afberichten te zenden en vooral mee te helpen als het de beurt van terreinklaarmaken is. Bij de rondvraag werden eenige zaken van interne aard besproken, waarna sluiting volgde. SINT MAARTEN De kermis. Gepaard gaande met harden wind, regen en on weer, heeft ons dorpje haar jaarlijksche kermis ge vierd. Dit weer heeft echter de menschen niet te rug gehouden, daar de drukte dit jaar al eens bij zonder groot was. De caféhouders hadden hun za len vol menschen, zoodat mag worden verondersteld dat er is verdiend. Zulks in tegenstelling met de kraam- en stalletjeshouders, welke door het weer wel een slechte ontvangst zullen hebben te boeken. Als vermakelijkheid bracht elke dag ons wat. Zon dag werd er wielerwedstrijd gehouden door de Scha- ger club; welke door de regen op de helft moest wor den afgebroken, s Maandags werden kinderspelen gehouden in de zaal van café „Rust en Lustwaarbij de meisjes van 6—9 jaar vlag in de stoof moesten steken, waarbij als winnaars uitkwamen: D. Stoop, A. Itoozendaal, A. Schrijver, J. Bijpost en G. Wit. Jongens 6—9 jaar, zakloopen, met als resultaat dat als bolleboozen uitkwamen: G. Lourens, H. Tesse- laar, A. Boontjes, W. v. d. Vliet en H. v. Gelbergen. Jongens van 10—14 mochten lcoekhappen, waarbij als de grootste schrokken naar voren kwamen: H. v. d. Vliet, J. v. d. Vliet, J. de Vet, H. Haulo en B. v. d. Vliet. Meisjes van 10—14 jaar mochten zich verlustigen bij den stoelendans en als rapste kwamen hierbij naar voren: N. Brak, H. Koordes, N. Wit, M. Tesse- laar en T. Tesselaar. Dinsdag werden op de kroft van den heer Geel spelen voor ouderen gegeven en waren het de hee ren welke bij een wielerwedstrijd met hindernissen van hun bekwaamheid hierin blijk moesten geven en na een gezellige bekamping de prijzen lieten aan de heeren Jn. Jonker Kz., A. Heneweer, H. Nie- mijer, G. Kossen, P. Blaauw, C. Koning Dz. en C. de Geus. De dames moesten de letterzetterskunst beoefenen en wel door op een geimproviseerd zetbord het woord „Volksvermaak" te plaatsen en wel in den minst mogelijken tijd. Als kundigste kwamen hier- oij naar voren de dames J. Kroon-Bijpost, M. Bij- post- v. d. Ham, G. Bakker-v. d. Ham, mej. G. Blom mej. R. Koning, G. Boontjes-Koopman, mej. D. Jon ge jan en mej. A. Blaauw. Voor den Maandag was het bij den heer Zwakman de plaatselijke tooneelvereeniging, welke met het tooneelstuk, getiteld „De Doofpot" en bij den heer Schrijver de leden van Het Kleine Tooneel uit Zuid scharwoude, met het tooneelstuk „Polly Perkins", welke beide aan de bezoekers een mooien avond heb ben bezorgd en aller tevredenheid verwierven door hun mooi spel. HOOGWOUD Geboren: Johannes, zoon van Frederik Bosman en van Ida Eilisabeth Koenis. Elisabeth Theresia, doch ter van Cornelis Verlaat en van Maria Huisman. Ni- colaas, zoon van Cornelis Rood en van Agatha Twisk. Ondertrouwd: Cornelis Water, oud 27 jaar, van be roep früitkweeker, wonende te Venhuizen, en Trijntje Wit, oud 22 jaar, zonder beroep, wonende te Hoog woud. Getrouwd: Cornis Water en Trijntje Wit. Overleden: Jannetje Kooijman, wed. van Jacob Kayer, oud 78 jaar. Levenloos aangegeven een kind van het mannelijk geslacht van Francis Maas en van Aafje de Lange. Loop der bevolking. Ingekomen personen: Marinus de Dreu en gezin van Dordrecht in Lambertschaag L 14. Aafje Bakker, echtgenoote van Geert Baron, van Wieringerwaard in Gouwe H 73. Vertrokken personen: Gerritje Boon, weduwe van Willem Heinis, naar Sijbekarspel. Maartje Burger, weduwe van G. Bakker, naar Winkel. Hendrika van der Heiden, weduwe van A. M. van Bergen, naar Spanbroek. EEN STAP VERDER OP DEN GOEDEN WEG. Opnieuw een verbetering in Huize Avondrust. Sinds een viertal jaren zet het bestuur van Huize Avondrust er alles op om het karakter van Oudeman nenhuis aan Huize Avondrust te ontnemen en er een rusthuis van te maken naar moderne opvatting, waaraan het idéé van diaconale armenverzorging ten eenenmale vreemd is, althans daarop niet in over wegende mate haar stempel drukt. Dat het bestuur daarin is geslaagd, mag blijken uit het feit, dat steeds meer kamers worden ver huurd aan menschen, die finantieel in staat zijn zelf in hun levensonderhoud te voorzien. Eén plekje was er dat nog aan het Oudemannen huis herinnerde en wel de rookzaal. Het bestuur heeft thans besloten ook dit laatste overblijfsel uit het verleden te moderniseeren en te brengen in overeenstemming met de richting, welke in den laatsten tijd bij de exploitatie van Huize „Avondrust" is ingeslagen. De Kamer zal daartoe geheel worden gemoderni seerd. Er zal een lambriseering en een plafonnetje worden aangebracht en door enkele andere verbete ringen zal getracht worden een sfeer te scheppen, welke de rookkamer zal maken tot een gezellige con versatiezaal van de mannelijke bewoners. Wij meenen het bestuur te moeten complimentee ren met deze opvatting van zijn taak en spreken de hoop uit, dat onze oudjes al spoedig in prettige om geving hun rookcirkeltjes de lucht in mogen blazen. BENOEMD. Als tijdelijk onderwijzer aan de U.L.O. alhier is benoemd de heer A. D. de Veer. GESLAAGD. Mej. Ant Snaas, slaagde 29 Augustus 1936 te Den Haag voor coupeuse in de Sint Anna Vereeniging, als leerlinge van Eerw. Zuster Julicte te Schagen. POSTDUIVEN-VEREENIGING OPGERICHT. Dinsdagavond kwam een 10-tal postduivenhouders bijeen ten lokale van den heer Stenk, om te beraad slagen over de oprichting van een postduivenver- eeniging. Alle aanwezigen gaven zich. op als lid. Als bestuursleden werden de heeren Stenk, P. v. d. Pruik en H. v. d. Pruik aangewezen, die resp. de functie van voorzitter, secretaris en penningmeester zullen vervullen. De vereeniging kreeg de naam ,de Luchtpost". Alle leden gaven de wenschelijkheid te kennen, de wedvluchten op de Zaterdagmiddagen te houden, om zoodoende den Zondag vrij te kunnen houden voor andere doeleinden. De contributie werd vastgesteld op 15 cent per week. Zij die zich vóór October nog als lid der vereeniging opgeven, behoeven geen inleggeld te betalen. Aan het einde van deze zeer welgeslaagde oprich tingsvergadering wekte de voorzitter alle leden op om zooveel mogelijk nieuwe leden aan te werven, hetgeen het werken der Vereeniging slechts ten goe de kan komen. Daarna sluiting. SCHAGEN-NIEUWS. Programma voor Zondag 13 Sept. Sparta 1Hollandia combinatie. Aanvang 2.30 uur. D. Arnoldus J. Peetoom H. Middelbeek J. Weeland A. Slikker M. Slikker D. Schoorl, S.S. M. de Haas, L. Schoorl, C. de Moor Reserve Jb. Molenaar. D.T.S. 2Sparta 2. T. Bijpost P. Boon A. de Wit T. Moransart E. Rus P. Boontjes P. de Vries J. Broer G. Koch D, Ruig Joh. Franzen D.T.S. 3—Sparta 3. J. Evers A. Molenaar J. v. d. Oord H. Naber S. Breebaart W. Geerts A. Willemse C. de Jager J. Heemsbergen Slik Jb. Broersma. Reserve: K. v. d. Bel, J. Schram. Deze elftallen vertrekken om half één (12.30) per bus. Schagen a—Hollandia a. Aanvang 1 uur. J. J. Slikker P. Dekker J. Slikker Prins G. Zwaan Oostwouder Molenaar v. d. Ben v. Haren v. d. Pijl S. Vrie* Res.: Kuit, Anneveldt. We hopen, dat de 7 leden, die ons vorige Zondag zoo'n sof-figuur hebben laten slaan, nu ook aanwezig zullen zijn. Dergelijke fraaie reclame kan onze ver eeniging bijzonder goed missen. GEMEENTE SCHAGEN. Ingekomen personen gedurende de maand Au gustus 1936: Garstenveld Geertruida, C 152, van Den Helder; de Jong Gerrit, A 58, van Oterleek; Kroone Mathijs Michaël, C 11, van Beverwijk; van Overmeire Maria, B 29, van Anna Paulowna; van Nispen Willem, G 10, van Zijpe; Kuijt Dieuwertje, E 139, van Wieringen; Sprengers Wilhelmina Maria, B 22, van Axel; Bur ger Marie, C 198, van Nieuwe Niedorp; Hidden Jan, D 31, van 's Gravenhage; Kriller Hendrik, C 95c, van Oude Niedorp; Geel Geertje, G 115q, van Zijpe. Vertrokken personen: de Wit Louise Cath,, naar Oude Niedorp, bij oudere; Hogeling Christina J., naar Sint Maarten, Groenveld; Bakker Wiepkje naar Den Helder, Kanaalweg 170; Stoop Elizabeth naar Oude Niedorp, 't Veld; Dikke- boom Constance M. naar Alkmaar, Koningsweg; Ka per Nicolaas, naar Zuidscharwoude, Dorpsstraat; Plaggenborg Maria, naar Groningen; Kolle Maartje naar Velsen, Velserduinweg E 102; Weijling Pieter II. en gezin naar Gramsbcrgen, A 164: Krans Chris- tiaan D. en gezin, naar Epe, Wisselschestr. A 193; Molenaar, Catharina M., naar Zweden, Höör; Baas Jacoba naar Zijpe, Schagerbrug E 128; Langedijk Marijtje naar Wieringerwaard, De Kreijl B 23; Koole Engelina G. (echtgene. P. Spaans) naar Den Helder, Molenstraat 111; Kossen Alida Cath., naar Anna Paulowna, Boermansweg 29; Lem Hermanus naar Nieuwe Niedorp; Dobma Saapke naar Zijpe, Sint Maartensbrug; de Geus Klaas naar Sint Maarten; van Deursen Joanna A. naar Dreumel, Bandijk 127; van der Pijl Alida naar Alkmaar, Voordam 10; van der Loop Theodorus naar Jutphaas. OPMEER De Floralia- en Huisvlijttentoonstelling, welke al hier j.1. Zondag en Maandag werd gehouden, kan ook dit jaar weer op een flink bezoek bogen. Er was deze keer een flinke tent beschikbaar gesteld voor de inzendingen, zoodat nu de planten niet zoo hadden te lijden van de anders zoo rookerige en warme zaal; zeer naar den zin der inzenders. Een ieder kon nu op zijn gemak de inzendingen bekijken. Er was ook weer een verloting aan verbonden, waarvan de drie hoofdprijzen vielen op no. 710, 1ste, no. 1445 2de en no. 3 op 325. Al met al is ook dit jaar de Flora weer naar wensch geslaagd.

Schager Courant | 1936 | | pagina 12