Hulde van de Alkmaarsehe kaasdragers Sparta I - Hollandia comb. SPORT. Berging van Opening moderne Meubelzaak de „Sirenes" N.H.V.B- competities Voor den aanvang Predikbeurten. Voelde zich ellendig Na rheumatische pijnen verdwenen en 'goede humeur teruggekeerd Gekweld te worden door spit, jicht of rheumatische pijnen, daar is zelfs het beste humeur niet tegen be stand, zonder Kruschen Salts tenminste! Hier is een bekentenis die voor zichzelf spreekt. „Voordat ik Uw merkwaardig Kruschen Salts nam, voelde ik mij oud en ellendig. Ik had aanvallen van spit in mijn rug, rheumatische pijn in mijn beenen, knieën en één arm, en zenuw-rheumatick van mijn rechter schouder langs mijn geheele arm tot aan mijn vin gertoppen toe. Een paar maanden geleden begon ik met 's ochtends in mijn eerste kop thee Kruschen Salts te nemen. Spit en rheumatische pijn zijn nu aan banden gelegd, en ik blaak van gezondheid. Mijn vrouw zegt dat ik geheel verjongd ben, en onlangs werd nog bij een oudleerlingen-diner van mijn school door verscheidene „veteranen" in hun toespraken opgemerkt, hoe goed ik er uitzag. Voor menschen op mijn leeftijd (60) is Kruschen Salts een zegen". A. B. te W. Rheumatische pijnen ontstaan maar al te dikwijls door onvoldoende verwijdering van afvalstoffen uit het lichaam, waardoor schadelijke stoffen als urine zuur gelegenheid krijgen zich op te hoopen. De zes minerale zouten, waaruit Kruschen Salts bestaat, sporen de afvoerorganen, lever, nieren en ingewan den, op geheel natuurlijke wijze aan tot actievere werking, zoodat de gevaarlijke afvalstoffen snel en afdoende worden weggevoerd. Het bloed wordt hier door gezuiverd, Uw rheumatische pijnen zullen lang zaam maar zeker geheel ophouden, om niet meer terug te keeren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.40, f 0.70 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de bui tenverpakking de naam Rowntree Handels Maat schappij, Amsterdam, voorkomt. aanwezig. De Prinses onderhield zich eenïgen tijd met de leden der deputatie. Zij was gekleed in een licht beige complet. Prins Bernhard had een licht blauw colbert aan en een witte anjer in het knoops gat. Prins Aschwin droeg een grijs flanellen broek met een grijs sportjasje. De Prinses dankte het gezelschap hartelijk voor dit huldebewijs en gaf alle leden van het gezelschap de hand. Toen stapte zij in de voor haar gereed staande auto, om zich naar het Hoofdbestuur van het Roode Kruis aan de Prinsessegracht te begeven. Voordat H. K. H. instapte, feliciteerde haar chauffeur zijn meesteres met haar verloving. De Prinses dankte hem hiervoor hartelijk. Nagewuifd door de beide Prinsen, verliet de Prin ses aan de achterzijde het paleis. 's-Gravenhage: Het was gisterochtend vroeg beslist minder druk voor het Paleis en in de omge ving, dan de vorige dagen. Om elf uur echter waren weer eenige honderden belangstellenden aanwezig, welk aantal de vorige dagen echter al om 9 uur er was. Hulde van het Alkmaarsehe Kaasdragers- gilde. Een bijzonder aardig moment hebben wij om kwart over elf meegemaakt. Toen naderden twee Alkmaar sehe kaasdragers het paleis, die een berrie droegen, waarop prachtige oranje, alsmede roode en gele (de Lippische kleuren) dahlia's lagen, met eenige ka zen. De beide kaasdragers werden voorafgegaan door twee heeren in jaquette met hoogen hoed, den burge meester van Alkmaar, Jhr. Mr. van Kinschot, en den directeur van het marktwezen, aldaar, den heer W. Voorthuyzen. Deze hulde van het kaasdragersgilde is door de Prinses en den Prins persoonlijk in ontvangst geno men. Aan deze aanbieding ging nog een aardig mo ment vooraf, toen het jonge paar zich voor een der zijvensters vertoonde en het publiek het een ovatie bracht. In den tuin van het paleis heeft de Prinses de hul de van de Alkmaarsehe kaasdragers in ontvangst genomen. De Prins en diens broeder waren hierbij Heden Zaterdagmiddag om 3 uur, opent de firma Schmalz haar moderne meubelzaak op de Hoogzijde, in het pand waar voorheen de heer C. Rog geveen Cz., zijn bekende meubelzaak dreef. Onder architectuur van den heer Ir. C. Keesman, Alkmaar, heeft het interieur van het perceel een ge heele verandering ondergaan, en de uitvoerders, de heer C. P. Dekker, Markt, timmerman, de heer P. J. Cats, schilder, de heer A. Keesman, technisch-bu- reau, zijn uitmuntend geslaagd in hun streven om een smaakvol geheel te vormen. Alles ziet er tot in de puntjes verzorgd, keurig uit. De groote, diepe winkel, is thans in diverse afdee- lingen verdeeld en in elke afdeeling is dan een com pleet ameublement geplaatst. We vinden er een fraai Epeda-salonameublement, de Artifort-meubelen, een Oud-Engelsch slaapkamer-ameublement, een meer eenvoudig, doch smaakvol huiskamer-ameublement, slaapkamer-ameublementen van modern mahoniehout en van blank eiken, een hecrenkamer-ameublement met Engelsch bureau, boekenkast, clubfauteuils enz. En in die aparte afdeelingen komen deze moderne, zeer fraaie en van uitmuntende kwaliteit zijnde meu belen, ten volle tot hun recht. In de afdeelingen zijn ook de onmisbare kamer ornamenten aanwezig, fraaie wand- of schemer lampjes, mooie schilderstukken van Co Stikvoort te Alkmaar, moderne spiegels, enz. enz. Achter in den winkel treffen we de afdeeling klein- meubelen aan, voorts een groote verscheidenheid in reiskoffers, dekens, loopers, handweefstoffen, enz., enz. In dit gedeelte van den winkel is de aparte koopruimte, opdat de koopers van een ameublement rustig, ongestoord hun keus zullen kunnen doen. En dat er in deze nieuwe, moderne zaak keus is, bleek wel uit den voorraad complete ameublementen, die we ook boven nog aantroffen. En dat de firma Schmalz haar devies, uitsluitend soliede goederen, prima kwaliteit te zullen verkoopen, hoog houdt, dat kan zelfs een leekenoog wel zien. Laten we nog even vertellen, dat ook een afdee ling kinderwagens aan de zaak is verbonden en dat de Verto-vloerbedekking, die de firma in den handel brengt, het opperbest deed. De Hoogzijde is weer een mooie zaak rijker gewor den en ongetwijfeld zal deze zaak er weer meer toe bijdragen, dat men graag „Koopt in Schagen". Onze beste wenschen voor de ondernemende firma. Daar valt het Groentje in de bus: het officieele sportnieuws van onzen provincialen voetbalbond, dat onze hunkerende verwachtingen naar tastbare wetenswaardigheden omtrent het aanspoedende seizoenbegin zal bevredigen. Zaterdag 5 September hebben de bondsbestuurders vergaderd. Donderdag 10 September komt het re sultaat hunner samenspraak ter kennis van de clubs en de officials en den krantenman, die de taak heeft, als laatste in den schakel, het nieuws in smakelijk gewaad aan te dienen in de breede kringen van de volgelingen van koning voetbal. De indeeling. Allereerst: de indeeling der elftallen in competitie verband. De hoogere regionen de eerste klasse- groepen konden vrijwel zeker worden voorspeld in hun groepeering, omdat de promotie-degradatie regeling de vrijheid van het bestuur te dien op zichte heeft beperkt. In IA en 1B heeft men wat clubs omgewisseld; sommige andere Zaansche elftalen zullen in IA den strijd met Bergen aanbinden. Het zijn Alcmaria 4 (gepromoveerd), Beemster (idem), CSV, OSV 3, QSC 3. Vrone, WFC 4, ZFC 4 en ZVV 3, die met Bergen het a.s. seizoen de eerste klasse A zullen vormen. In 1B zijn opgenomen: DRC, KFC 4, KW 3, OSV 4, RCZ, WFC 5, Zaandijk 2, Zaanlandia 2, ZFC 5, Zilvermeeuwen 2. K.F.C. 3, Alkmaarsehe Boys 2 en Monnikendam (de laatste bij keuze) zijn naar den K.N.V.B. gepromoveerd. 1 C is zoodanig samengesteld dat Flevo 1 en N. Niedorp 2 de vacante plaatsen van het gepromo veerde MFC en het gedegradeerde Sijbekarspel in zullen nemen. We zien dus het volgende negental: West Frisia 3, Hollandia 3, MFC 2. Andijk 2, N. Niedorp 2, Twisk, Berkhout. Hoogkarspel en Flevo. In 1D hebben DOSKO en Zeemacht zooals bekend is Succes 2 verdrongen en Watervogels is naar den K.N.V.B. verhuisd. De samenstelling luidt dus nu: Schoorl, Petten, DOSKO, Wieringerwaard, JVC., At las, Held. Boys, Zeemacht, HRC 4, Helder 3. We verheugen ons alweer op de pittige wedstrijden in 1D, de zoo bij uitstek interessante afdeeling. Wie zal er nu eens kampioen worden? Tweede klasse. 2D: Alcmaria 5, Alkmaar 2, Alk. Boys 4, Akersloot 1. DTS 2, Egm. Boys 1, Koedijk 1, Mevo 1, Oudorp 1. 2E: Hem 1. Hollandia 4. OKB 1, Oudendijk 1, Sparta 2, Sporters 1, Strandvogels 2, Sijbekarspel 1. Zooals men ziet heeft men Sparta 2, blijkbaar op eigen verzoek, eens anders ingedeeld dan gebruike lijk was. Het geelzwarte-reserve-elftal is nu bij Drechterland ondergebracht. Het is eens wat anders, maar.de reisjes zijn niet voor de poes. 2F: BKC 2, Helder 4, Helder 5, HRC 5, Oudeschild MLD, Succes 2, Texel 2, Watervogels 2. Men heeft BKC 2 en Watervogels 2 gepromoveerd. 3D: Andijk 3, Aartswoud 1, And. Boys 1, MFC 3, MOC 1, Sporters 2, Strandvogels 3, Twisk 2, VCL 1, Hauwert 1. 3E: Alkmaar 3, Bergen 2, CSV 2, Dirkshorn 1, Egm. Boys 2, Koedijk 2, MEVO 2, Schoorl 2, Ursem 1, Vrone 2. Dirkshorn 1, uit de vierde klasse gepromo veerd, is nu bij Alkmaar en omstreken ingedeeld en vindt daar ongetwijfeld een aardig stel tegenstanders. 3F: Atlas 2, BKC 3, Cocksdorp 1, Helder 6, HRC 6, J.V.C. 2, Succes 3, Zeemacht 2. 4F: Akersloot 2, Alkmaar 4, DTS 3, Mevo 3, Oudorp 2, Ursem 2. 4G: Helder 7, Held. Boys 2, HRC 7, Oosterend 1, Texel 3, Texelsche Boys 2, Watervogels 3. 4H: BKC 4, Callantsoog 1, Dirkshorn 2, N. Niedorp 3, DOSKO 2, Sparta 3, Wieringerwaard 2, Succes 4, Petten 2. 4J: And. Boys 2, Berkhout 2, Flevo 2, Hollandia 5, Hoogkarspel 2, MOC 2, Oudendijk 2, Sijbekarspel 2. Junioren a: Helder a, Alcmaria a, KFC a, OSV a, ZFC a, Zilverm. a, ZW a. Junioren b: Alcmaria b, Alkm. Boys a, KW a, Meervogels a, Purmersteijn a, QSC a, Z.V.V. b, ZFC b. Adspiranten K: Alcmaria a en b, Alk. Boys a en b, Bergen a, CSV a, Schoorl a, DTS a. Adsp. M: Alcmaria d, Bergen b, DTS b, Koedijk a, MEVO a, Uitgeest b. Adsp. R: Helder a en b, HRC a en b, Sparta a, Succes a. Adsp. S: Atlas a, Helder c en d, HRC c en d, JVC a, Succes b. Adsp. T: Callantsoog a, Helder e en f, HRC e, Suc ces c. Aanvang competitie. De N.H.V.B.-competities zullen nu toch ook pas 20 September beginnen, evenals de K.N.V.B. Sportkeurizigbureaux. Zooals bekend is voortaan voor nieuwe leden me dische goedkeuring verplicht gesteld. Het Groentje bevat nu een aantal adressen waar men terecht kan voor den vastgestclden prijs van f 2. Alkmaar en Den Helder bezitten reeds eenigen tijd een medisch Bureau voor Sportkeuring. Verder staan opgegeven voor Julianadorp en Anna Pau- lowna J. A. Swaters, Julianadorp; Wieringcn, J. Beeker; Wieringerwaard, Oudesluis, Kolhorn, Dirks horn, Petten, Callantsoog en Schagen: H. U. Nan- ninga te Schagen; Aartswoud, Hoogwoud, Sijbe karspel, Midwoud, Hauwert, J. de Vries, Benning- broek. Andere plaatsen staan nog niet vermeld. K.N.V.B. De indeeling van den K.N.V.B. is al lang bekend. We hebben die eenige weken terug al afgedrukt. Het begin is gesteld op 20 September in Het Westen. Oost, Noord en Zuid starten Zondag al. Het pro gramma voor de eerste weken in afd. I is nog niet gepubliceerd. Ons wachten moet blijkbaar tot Maan dagavond worden verlengd, wanneer de Sportkro niek ons de officieele agenda laat weten» Mii mm iwiiw» Zondag a.s. Aanvang 2 uur iiBffliiira BLAFFENDE HONDEN BIJTEN WEL. Donderdagmiddag fietste Mevr. de R. alhier met een tweetal andere dames rustig langs den Lagedijk alhier, toen de, aan iederen voorbijganger welbeken de, groote herdershond van den heer C. Schoorl als gewoonlijk in dolle vaart naar het hek kwam loo- pen, om op de hem eigen wijze de passeerende aan te blaffen en zijn dolzinnige dreigevoluties achter het lage hekje uit te voeren. Ditmaal bepaalde het razende dier zich echter niet tot dreigen, maar sprong in volle vaart over het hek en zette zijn scherpe slagtanden in het linkerbeen van mevr. de R., die zoo ernstig werd gebeten, dat het bloed uit twee wonden gutste en mantel, japon, kous en schoenen in een oogwenk rood kleurde. Toen op het dringend verzoek van de hevig ont stelde dames, geen der op het erf der boerderij zich bevindende personen hulp verstrekte, strompelde de getroffene naar een huisje aan de overzijde van den weg, waarvan de bewoners niet thuis bleken te zijn. Gelukkig werd zij met groote liefde ontvangèn door de familie Buis, welke direct alles in het werk stelde om de hevig ontstelde dame tot kalmte te brengen. Nadat de dame per auto nar haar woning was vervoerd, werd de hulp ingeroepen van Dr. Nan- ninga, die verplicht was de wond met een drietal krammetjes te sluiten. Het eenige bewijs yan deelneming dat van de zijde van den eigenaar van den hond werd betoond be stond in een kort bezoek van zijn vrouw ten huize van de familie Buis, tien minuten, nadat de aanval had plaats gevonden. Verder heeft de man niets meer van zich laten hooren. Het bleek bij nader onderzoek, dat de hond reeds eerder een kind had gebeten, zoodat het onverant woordelijk moet worden geacht een dergelijk wild dier, van de voorbijgangers slechts te scheiden door een laag hekje. Een aanklacht is tegen den eigenaar van het beest ingediend. SPARTA-NIEUWS. Morgen ontvangt Sparta I een combinatie van Hol landia 2 en 3, de welbekende Hoornsche Club. Gezien het goede spel tegen D.T.S. I, was het wel te verwachten dat Sparta's elftaalcommissie ook voor a.s. Zondag het elftal wederom ongewijzigd zou op stellen, daar er enthousiast werd gewerkt en ook de combinatie vrij goed sloot. Wij twijfelen er ook niet aan of indien dit elftal eenigszins aan elkander ge wend is Sparta zonder vrees de competitie zal kun nen beginnen en nog menige tegenstander zal kun nen ondervinden dat de Schagen achterhoede als een muur staat terwijl de voorhoede ongetwijfeld menige vijandelijke verdediging tot wanhoop zal weten te brengen. Wij twijfelen er dus ook niet aan of ook morgen zal het een spannende en sportieve strijd worden, hoewel het Hollandia-elftal sterker is clan Sparta, doch juist dit zal voor de Spartanen juist een aan leiding zijn om er een extra schepje op te gooien. Koninginneteest 1936 Slotvergadering van de commissie tot het organiseeren van Kinderfeesten op Konin- ginnefeest. Donderdagavond hield bovengenoemde commissie haar slot- en afrekeningsvei'gaderijig van het Konin- ginnefeest 1936 in het Café Roobol aan de Markt. Om 8 uur opende de voorzitter, de heer M. F. de Nooij, de vergadering met woorden van welkom tot de aanwezige commissieleden. Bericht van verhindering was ingekomen van den burgemeester, den Edclachtbaren heer J. Cornelissen, van den HoogEerw. Deken G. Kuys en van de heeren: D. Brouwer, W. Dekker en C. Schmalz. Ook Ds. Ei- kema was verhinderd de vergadering bij te wonen. De notulen van de vorige commissievergadering, gelezen door den secretaris, den heer J. F. H. 'Set- tels, werden onveranderd en onder dank goedgekeurd. Aan den secretaris wordt bij monde van den voor zitter dank gebracht voor zijn uitgebreid en secuur werk voor het voorbije Koninginnefeest. Hierna was het woord aan den penningmeester, den heer L. van Rijswijk, voor het geven van een keurig uitgebreid finantieel verslag. Het totaal der ontvangsten bedroeg f 199.57 en dat der uitgaven f 189.87. In kas was een bedrag van f8.70, waarvan nog iets betaald moest worden. De penningmeester merkte op, dat ook het finantieele gedeelte, dezen eersten keer, dat het feest gehouden werd, in dezen omvang en uitgebreidheid, schitterend geslaagd ge noemd mag worden. Alle H.H. winkeliers, die ingeteekend hadden, zijn begunstigd, n.1. een honderdtal. De voorzitter brengt mede namens alle commissie leden hartelijk dank aan den heer Van Rijswijk voor het vele en geweldige werk, dat genoemde heer verzet heeft. Voorts werden woorden van dank gesproken tot de leden der inkoopcommissie, bestaande uit mej. de Waard en de heeren H. C. Schneider en L. van Rijswijk. In de commissie belast met het nazien van de rekeningen werden benoemd mej. Sturink en de heeren Pilon en M. Krimp. Deze controlecommissie bevond de boeken en be scheiden in de grootste orde, waarop onder dankzeg ging aan den penningmeester décharge werd ver leend. Uit de vergadering gingen stemmen op om een ge- lukwensch te zenden aan het verloofde vorstelijke paar. Alvorens hiertoe over te gaan, zag de heer Pi lon den naam van de Commissie gaarne veranderd in „Algemeen Permanent Oranje Comité". De heer Settels merkt op, dat de belangrijkheid van het punt te ernstig is om direct een besluit te ne men. Daarvoor is deze vergadering niet voltallig ge noeg. Besloten wordt om op een binnenkort te houden commissievergadering een beslissing omtrent dit punt te nemen. Een gelukwensch zal verzonden worden, onder teekend door alle commissieleden. De voorzitter brengt namens den eere-voorzitter hartelijk dank voor de aubade hem tijdens den op tocht op 31 Augustus gebracht en tevens voor de sympathieke geste om aan zijn echtgenoote op het feestterrein een bouquet bloemen aan te bieden. Ver der wordt dank gebracht aan alle gevers, die het mogelijk gemaakt hebben, dat het feest zoo gehou den is kunnen worden. Tijdens de nu volgende rondvraag wordt een bij zonder woord van dank ook gebracht aan de ca deau-gevers. Het bestuur deelde nog mede 'dat het de bedoeling is voortaan de afrekeningsvergadering en de verga- De werkzaamheden voor de berging zijn aangevangen. Het aantal nieuwsgie rigen wordt steeds grooter; bezoekers te land, te water en in de lucht. Eert deel der bemanning vertrokken» CALLANTSOOG, 11 Sept. '36. Zooals reeds gemeld is, werd niet lang gewacHï met het treffen van de voorbereidende werkzaam heden voor de berging. Het weer is er ook zeei; mooi voor; de zee is zoo vlak als een spiegel. Giste ren is in den loop van den dag één anker uitge bracht met booten van Wijsmüller. Tegen den avond arriveerde een boot van de firma Doeksen uit Ten- schelling en werd nog een tweede anker uitgebracht. Er werd tot in donker toe gewerkt. Het bezoek op het strand duurde den geheelen dag door. Het was geregeld druk. Watervliegtuigen van de Marine cirkelden om het gestrande schip; een sportieve kanovaarder uit Den Helder kwam oven zee een kijkje nemen. Het is dan ook wel de moeite waard. Bij laag water kan men over de dam voorbij de neus van het schip loopen. De geheele kop van de strekdam is vernield. Het schip is er van het einde af over gegleden en de groote steenen zijn eE finaal uitgerukt. Het is een ruïne. Vanmorgen is de Noorsche consul op het schip gekomen, ter bespreking van de te nemen maat regelen voor de overbrenging van dat deel der be manning, dat is afgemonsterd en overgebracht moet worden naar het vaderland. Hedenmiddag zijn dezö 20 manschappen dan ook per autobus vertrokken^ Voor het afscheid-nemen hebben we eens geïnfor meerd hoe zij over Callantsoog dachten. Zij haddeni het best naar hun zin gehad. Eén vroeg om hem een exemplaar van de Schager Courant te willen! zenden, waarin de foto's van het schip zoo „beau- tiful" waren. Met het zingen van „Annemarie" ver trokken zij per touringcar naar Rotterdam. Bij kalme zee bestaat de gelegenheid om met een] bootje rondom het schip te varen, 'n Aardige attrac tie. De „Doru® Rijkers" van de N.Z.H.R.M. is van avond bij het schip langs gevaren. De reddingboot! zou Dinsdag niet zoo rustig voorbij gegleden zijni als nu het geval was. Morgen en Zondag wordt er veel publiek verwacht om naar het gestrande schip te komen kijken. Er zijn dan ook bijzondere maatregelen genomen voor het parkeeren, teneinde het verkeer niet noodeloos te hinderen. Zooeven vernamen wij nog dat de twee ankers stijf getrokken zijn. Een centrifugaal is ook van daag aan boord gebracht. De mannen van de ber gingsmaatschappij moeten nu dag en nacht aart boord blijven. Het is dus wel de bedoeling om zoo het eenigszins mogelijk zal zijn het spoedig vlot te brengen. Djg Callantsoogers zien het echterliever niet zoo vlug gebeuren. Het is een aardige meeval ler. dering van medewerkers(sters) tegelijk te houden. Van verschillende zijden wordt, de prettige samen* werking van alle richtingen op dit feest geroemd. Na bespreking van verschillende wederwaardig heden op 31 Augustus opgedaan, waarmede in da toekomst rekening zal kunnen gehouden worden, volgde om ruim 10 uur na woorden van dank slui ting der vergadering. RIJKSPOSTSPAARBANK. In den loop der maand Aug. 1936 werd aan Hel kantoor Schagen op spaarbankboekjes ingelegd f 15941.10. en terugbetaald f23220.23. Derhalve min der ingelegd dan terugbetaald f 7279.13. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 11» VOOR EEN WANDELINGETJE ALS HIERBOVEN! AFGEBEELD MOET MEN WEL VRIJ ZIJN VAN DUIZELIGHEID. HEILOO. Voor het politiediploma met aanteekening slaag de onze plaatsgenoot, de heer J. A. Wessel te Heiloo, ZONDAG 13 SEPTEMBER. NED. HERV. GEMEENTE. Callantsoog, geen dienst. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7.30 uur, de heer Boon, van Bree-* zand. Callantsoog, voorm. 10.30 uur, Br. P. de Heer, vani Den Helder. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Alkmaar (Geesterweg la), voorm. 10.15 uur, Ds. Ruïja Nam. 2.30 Zondagsschool, 's. Av. 7.30 uur Ds. Ruijs,

Schager Courant | 1936 | | pagina 16