Regenkleeding FLANEL BAAI COR LODDER Plaatselijk Nieuws. Fa. Schmalz - Schagen. SCHAGER ROOSJES Falcon Big=Ben Malinine Oliejekkers en pijpen Rubber Fietspijpen Parapluies WINKEL, Nieuwe Stalen en Stoffen bij G. SMIT, Manufact., Schagerbrug Loondorscher Uit onze omgeving. Viering Nationale Feestdag*.- N.V. DE HELDERSCHE GRAAN. EN KUNSTMESTHANDEL, voorheen C. R. Keyser Co., Binnenhaven 64. Tel. 106. DEN HELDER. Vrijblijvende noteering af magazijn: Laplatamais, f 6.50 Maismeel f 6.80 Gerstemeel, van zware Inlandsche gerst, f 6.50 Voerroggemeel f 5.80 Groene Erwtenmeel f 6.50 Maisglutenmeel „DE BYENKORF" f 7.— Voertarwe, Inlandsche B 7.80 Haver (geplet f 7.10) f 6.80 Chevaliergerst, geschoond, f 6.30 Voerrijst (Paddie f 6.20) f 7.10 Gemengd Kippenvoer f 6.80 OCHTENDVOER C.R.K. f 8.50 OPFOKVOER A f 11.25 B 10.25 C f 9.50 Varkensmeel A f 7.10 B f 6.90 C f 6.80 Kalvermeel (met mineralen) A f 9.20 B f 9.— Koeienmeel, 20-22% z.v. eiwit, 5-7% vet, f 7.60 Koeienbrokken voor melkvee, „Bertels" f 7.20 Koeien-Mestmeel A f 7.20 B f 7.10 Murwe Lijnkoek W.L., in kisten, netto f 9.25 Gem. KOEKIES „WESSANEN" f 7.60 Gebr. Zaansche Voorslaglijnkoek (vette f 8,25) f 7.70 Lijnzaadschilfers SYPESTEYN e.d. f 7.85 Gebr. Grondnotenkoek 55% en Grondnootschilfers f 8.— Gebr. Cocoskoek, blanke f 7.35 Soyaschroot f 7.25 Gebr. Palmpitkoek f 6.65 Tarwezemelen 6.40 en Tarwegrind f 6.40 Vleeschbeendermeel f 7.50 Carnarina, N.S. f 12.— Haringmeel ca. 65% eiwit. 10-12% vet f 9.50 Wit vischmeel, c.a. 65-70°' eiwit, 7-8% vet, £10.50 Vischmeel „Hollandia" f 1L Diermeel. SCHAGEN 9.— Delftsche Voederkalk (geslibd krijt 1.60) 6.30 Landbouwzout, 2.25 TURFMOLM per pak 1.15 Per 100 K.G. gemalen en gebroken bruto voor netto. MAAL- EN PLETLOON van granen f 0.30 per 100 K.G. Vraagt bij ons prijzen van kunstmest. 14 September '36. in de nieuwste stoffen en modellen gekleurd gestreept elfen halfwol wol 54 Grote sortering lage prijzen v.h. D. MUL. voor 't a.s. seizoen, Ondergeteekende beveelt zich be leefd aan, evenals vorige jaren, als Billijk tarief. G. VERVER, Heerhugowaard, Noord. TE KOOP: platte Wagen, Collings patentassen en een Sportkar met leeren tuigen en vijf wagens best gewonnen HooL S. FRANKEN, Slootgaard, Dirkshorn. DAGMEISJE gevraagd, leeftijd ongeveer 15 jaar. Garage SMIT, Noord, Schagen. MOOIE RENTENIERSWONING te huur. Dadelijk te aanvaarden. M. SCHIPPERS, Schagerbrug. Te koop: Een DRIEWIELDEKAR voor f 65 en een voor f 55. N. LIGT- IIART, Schagerbrug. BEROER Een prachtig geslaagd Volksfeest. De kinderen vooral hebben volop genoten. 's Avonds een mooie lichtstoet en een uitnemende stemming. Zoo heeft ook Bergen Zaterdag de verloving van Prinses Juliana met Prins Bernhard van Lippe ge vierd en het meest sympathieke is wel, dat het dit maal eens een echt volksfeest is geworden, waar aan een elk heeft kunnen deelnemen en waarvan een ieder ook volop heeft kunnen genieten. Jong en oud, rijk en arm. Iedereen! Het begon 's morgens om negen uur reeds, toen de klokken van Hervormde- en R. K. Kerk den zon- nigen feestdag inluidden. Een uur later verzamelden zich de kinderen van alle lagere scholen in de Her tenkamp en trokken in optocht, met de muziek van Bergen's Harmonie voorop naar Duinvermaak, waar zij zich best amuseerden. Bergen's Harmonie deed een rondgang door het dorp en concerteerde op tal van plaatsen. 's Avonds om acht uur vertrok de lampionnen- optocht van de Hertenkamp en het was een-vroolijke lichtende stoet welke zich daar in beweging zette. Burgemeester Van Reenen voerde het woord en deed mededeeling van het verzonden telegram. Het publiek juichte, de Oranje-lampions gingen de lucht in en plechtig klonk plotseling ons aloude Wilhelmus, door honderden meegezongen. Dat was een mooi moment. Dan zette de muziek den pas er in, vlak erachter volgde de burgemeester en achter dezen sloot zich de vroolijkc, lichtende stoet aan. Het werd een mooie ommegang door alle deelen van het dorp, ein digend in een concert onder den reuzenouden linde boom aan het einde der Hof. De heer Klcyberg had de attentie de muzikanten op gebakjes te tracteeren, terwijl de heer De Jonge van Sigarenmagazijn ,,'t Hoekje" voor een geurig rookertje zorgde. Het bleef volop feest, op straat en later in ver schillende cafó's en plannen kwamen in voorberei ding om bij het a.s. huwelijk van de Prinses een feest op touw te zetten, dat klinkt als een klok. W 1 E R 1 N G E N Dank zij aller medewerking, zijn de oranjefeesten hier prachtig geslaagd. Niet minder dan drie mu ziekkorpsen waren in de stoet vertegenwoordigd, cn wel „O.K.K.", „Harmonie" en „Apollo". Zij speelden alle vaderlandsche liederen en andere; het was een pret en een jool van je welste. De feestdag werd ingezet met een radio-concert vanaf den toren van Hippolytushoef, des morgens om 8 uur. Zoowel te Den Oever als te Hippolytushoef, sprak onze Burgemeester de aanwezigen toe. Des avonds gaf „O.K.K." een concert in „Concordia", waar ook weer zeer tfcel belangstelling voor bestond. Burgemeester Kolff, de voorzitter der Oranjevereeni- ging, sprak ook daar en wees op het belangrijk ge beuren. Spr. noodigde de aanwezigen uit een driewerf hoera op ons vorstenhuis wel te willen uitbrengen. Hieraan werd spontaan gevolg gegeven. O.K.K. zette toen het concert in met het spelen van het Wilhel mus, wat door allen staande werd meegezongen. Het concert werd hierna vervolgd, waarna het bal begon. Alle aanwezigen geraakten in uitbundige feeststemming, tot na middernacht. De Oranjevereeniging kan, hoe jong zij ook nog is, op een pracht-feestdag terugzien. Zondagmiddag werd vanaf den Ned. Herv. Kerk toren te Hippolytushoef wederom een radio-concert uitgezonden, beginnende met het Wilhelmus, en ver der verschillende vaderlandsche liederen. SINT MAARTEN Zeer gevaarlijk. Hoe gevaarlijk het is om met een woeste vaart per rijwiel achter een auto te rijden, kwam Zondag morgen de jonge Van der Vliet alhier gevoelig aan de weet, toen hij op het Rijpje achter een auto reed, welke op een gegeven oogenblik voor een tegenligger moest uitwijken. Van der Vliet zijn vaart niet spoedig genoeg kunnende verminderen, schoot naar links, met gevolg dat hij met volle vaart tegen de tegemoetko mende auto reed en door den gang geheel over den auto heen vloog. Bij den heer Van Drunen binnen ge dragen, werd de dokter gehaald, welke 3 vleeschwon- den op het dijbeen constateerde, welke door deze gehecht moesten worden, waarna het slachtoffer naar de ouderlijke woning kon vertrekken. Wonder bo ven wonder kwam dit ongeluk, hetwelk zich zoo ern stig liet aanzien, goed af. Het rijwiel was geheel ver nield. ANNA PAULOWNA Concert. Door het vervroegde afdrukken der krant was het ons niet mogelijk de aandacht te vestigen op het concert, dat Soli Deo Gloria, Zaterdag in den voor avond op het plein voor de Ned. Herv. Kerk gaf. Het gevolg was, dat slechts weinig belangstellenden dit concert,, geopend met het Wilhelmus en geslo ten met het Wicn Neerlands Bloed, aanhoorden. Jammer voor het muziekgezelschap dat zich de moeite getroostte, hiervoor uit Breezand naar Anna Paulowna te komen. Duivensport. Bii de wedvlucht van Altijd Verder, gehouden van af Quievrain (afst. 287 K.M.) waren 35 duiven in concours, die om 7 u. 30 zijn gelost. De eerste duif, geconstateerd om 12 u. 34 m. 29 sec., vloog met een snelheid van 943 m. per minuut, de laatste prijs winnende vogel, geconstateerd om 12 u. 40 m. 8 sec., vloog 909 M. per minuut. Prijzen behaalden: N. Spigt 1 2-4 punten; A. Liefhebber 2, 3, 5 58.2 p.: W. Blaauboer 4 13.S p.; R. Gcerings 6 7 p.; J. A. Waiboer 3.6 p. Voor oude en jonge duiven was er een wedvlucht vanaf St. Katelijnc Wave (afst. 204 K.M.). Hierbij waren 77 duiven in concours, die om 9 uur zijn ge lost. De als eerste om 11 u. 49 m. 19 sec. geconsta teerde duif vloog 1202 m. per minuut, de laatste prijswinnende duif is om 11 u. 54 m. 10 sec. gecon stateerd en vloog 1144 m. per minuut De prijzen waren voor: P. de Vries 1 cn 8 36.8 p.; J. A. Waiboer 2, 4 en 15 44.8 p.; W. Blaauboer 3 en 9 32 p.; N. Spigt 5, 10 cn 13 32 p.; J. Hengsdijk 6 16 p.; J. Peute 7, 11 en 12 28.8 p. BREEZAND. Verloving van de Prinses. Zaterdagmiddag, drie uur, verzamelden zich de leerlingen der drie scholen voor de muziektent, waar zij werden toegesproken door den heer J. van Neer den. -ww. De verloving, de eerste stap, zal nog door een ande ren gevolgd worden, zei spr., en hij was overtuigd, dat de burgemeester, een „oranjeklant in hart en nie ren", dan zal zorgen, dat er in Anna Paulowna en Breezand op veel uitgebreider schaal feest gevierd zal worden. Nadat het Wilhelmus was gezongen, stelden de kin deren zich op voor den rondgang door Breezand. Van de belangstellenden voegden zich verschillende corporaties met vlaggen, doeken met opschriften enz. bij den stoet en met de muziek van Soli Deo Gloria in het midden bleef het zoodoende niet bij een rond gang van enkel kinderen, maar werd het ondanks de korte voorbereiding nog een lieele optocht. De kin deren werden getracteerd. Coöp. Aankoopvereeniging. De heer K. Daalder, voorzitter van de Coöp. Land en Tuinbouwvereeniging, gaf op de algemeene verga dering, die bij den heer Borst werd gehouden, na zijn welkomstwoord gelegenheid aan den heer K. Keuris z'n zeer uitgebreide notulen te lezen. De goedkeuring daarvan werd gevolgd door voorlezing van het rap port van den accountant. Niettegenstaande een extra afschrijving op de boekwaarde der gehouwen (ge woonlijk f 200, nu f 700), ten laste van de winst- en verliesrekening, was, zoo bleek uit dit rapport) de saldowinst nog f 576,02. De gebouwen staan nu nog voor f 2500 te boek. De vergadering besloot op voor stel van het bestuur deze winst bij de reserve te voegen, die daarmee met het fonds voor prijsver schillen te zamen f 3964,61)4 werd. De reserve voor dubieuze debiteuren kwam van f 3640.23 op f 4478.84)4. Uit het jaarverslag van den heer Keuris bleek, dat de goederenomzet iets beneden dien van 't vorig jaar bleef; in geld werd echter f 657.04 meer omge zet (o.a. werd er meer gemalen). De totale omzet in geld was f53496.53, de bruto winst f 8178.34 of 15.3 van den omzet. De omzet in kilo's bedroeg voor veevoer 354438; kunstmest G08925, menschelijk voedsel 13557, diversen 31208. De balans sloot in activa en passiva op f 23377,16; de winst- en verliesrekening op f 8752.63. Nadat de heeren H. A. van IJzendoorn en K. Keu ris als bestuursleden waren herbenoemd en de be noeming dankend voor het vertrouwen, hadden aan vaard, kwamen eenige bestuursvoorstellen aan de orde, die na toelichting werden aanvaard. Aan een der bestuursleden is indertijd een tege moetkoming voor administratie-controle toegekend, die bestreden werd uit hetgeen voor presentiegelden voor bestuursvergaderingen was uitgetrokken. De andere bestuursleden kregen daardoor dus minder. De administratie wordt intusschen steeds omvang rijker en verdient betere belooning. Om nu echter het presentiegeld der anderen niet nog meer te ver minderen, besloot men de algemeene exploitatiekos ten met f 50 te verhoogen, en dus presentiegeld en controle tezamen niet op f 350 maar op f 400 te stel len. Het bestuur kreeg voorts machtiging een crediet- hypotheek tot f 5000 af te sluiten om, indien dat voor het bedrijf noodig was, dadelijk over contanten te kunnen beschikken tot nu toe sprong men par ticulier nog wel eens bij) en de vergadering ging eveneens accoord met de f75 gratificatie aan het personeel. Met dank voor de opkomst sloot de heer Daalder daarop de vergadering. WARMENEV1ZEN J.l. Zaterdag is de Nationale Gedenkdag in ons dorp op eenvoudige doch waardige wijze gevierd. Op verzoek van den Burgemeester hadden bijna alle in woners hun vlaggen uitgestoken. Des avonds gaven de beide muziekcorpsen gezamenlijk een concert,) vlak hij de woning van den Burgeemeester. Deze voerde het woord en mededeeling werd ge daan van een aan de Prinses toegezonden telegram. De dames van de gymnastiekvereeniging „Dasko" voerden vrije oefeningen uit, en daarna werd bij de heeren Slikker en Wester gedanst. Nederlaagwedstrijd VIOS—ESV. De j.l. Zondag gespeelde nederlaagwedstrijd V.I.- O.S.Ë.S.V. 1 is door V.I.O.S. gewonnen met 21. De rust ging in met gelijk spel. Beide elftallen kwa men met eenige invallers uit. Door deze overwin ning van V.I.O.S. is deze definitief eigenaar gewor den van den eersten prijs. DE RONDE VAN SCHAGEN. Er zijn eenige wijzigingen gekomen voor de t,e houden Ronde van Schagen. De start der Beginne lingen zal plaats vinden des morgens om 10 uur. De rugnummers moeten hiervoor worden afgehaald om 9 uur in lokaal Jac. Prins, Markt. Om 12 uur krij gen we de licentiehouders aan den start en wel de categorie Nieuwelingen. In deze categorie schuilen reeds goede krachten en kunnen we er dus van verzekerd zijn dat het er spannen zal. 2 uur zullen do Amateurs elkaar elke duimbreeds gronds gaan betwisten. Jan Groot, de bekende Alkmaarsche Ama teur zal zeer zeker zijn best doen om de ronde van Schagen te gaan winnen, alhoewel hij behoorlijk sterke tegenstanders zal moeten kunnen verslaan om de eerepalm weg te kunnen halen. De ronde is als volgt: Start vindt plaats aan den Oude Dijk, rechtuit naar den Westfrieschedijk, naar links rich ting St. Maarten. De Nieuweweg, door en zoo weer langs den Ouden Dijk. De start en finish is op de zelfde plaats aan den Oudedijk. Het parcours is niet licht te noemen. Er komen in voor grintwegen, klimmen en dalen, wat van do beginnelingen cn ook van de andere categorieën zeer veel vergt. Het stuurvast zijn zal in deze course een woordje meespreken. Het is lang niet te zeggen dat hier de snelste renner zal winnen. Routine en stuurvastheid speelt hier de hoofdrol! NAAR DE HALF-DUIZEND. Het Bestuur der R.V.S. heeft in haar vergadering besloten de donatie-actie tot 1 Oct. a.s. open te hou den, daar de belangstelling voor de Jubileum-revue „Jc kunt nooit weten", zulk 'n vlucht heeft geno men, zoo dat men op weg is naar de half duizend donateurs; de verwachtingen zijn hoog gesteld, geen wonder dus dat de 4S medewerkenden hun uiterste best zullen doen om die verwachtingen nog te over treffen en wordt dan ook iederen avond met man en macht aan de voltooiing der revue gewerkt. Voor bijzonderheden zie adv. in dit nummer. ESPERANTO. Zondag j.l. hield het district Noordholland van de Federatie van Arbeiders-Esperantisten, op het gebied der „Nederlandsche Taal" een streek-hijeenkomst, voor afdeelingen, leden, en uitgenoodigden uit Scha gen en omgeving. Deze bijeenkomst, die door een veertigtal personen bezocht was, kan uitstekend geslaagd worden genoemd 'Na een kort begroetingswoord van den voorzitter, van de afd. Schagen, verkreeg de heer A. van der Starre het woord, voor 'n inleiding over het doel en werken van de Federatie. Het bleek, dat de spreker op uitstekende wijze de Wereldtaal beheerschte, en nu eens op serieuze en dan weer op humoristische manier, de verschillende belangrijke vraagstukken behandelde. Treffend was b.v. datgene, wat spr. vertelde van het Internationale Esperanto-congres, van de S.A.T. in den afgeloopen zomer, te Man chester gehouden. Door denzelfden spreker werden daarna diverse moeilijkheden besproken, die voor komen in verschillende afdeelingen en tenslotte was er gelegenheid tot het stellen van vragen in ver band met het oprichten van cursussen enz. enz. Nadat er van een tot twee uur gepauzeerd was en de inwendige mensch versterkt, werd de Gemeente- toren op de Markt beklommen, zulks met welwil lende medewerking van den gemeentebode, den heer Jb. de Vries. Door alle aanwezigen werd van deze gelegenheid om Schagen uit de hoogte te zien, gebruik gemaakt Zij allen genoten van het mooie uitzicht vanaf de torentrans. Niettegenstaande de lucht niet zoo hel der was, als wel gewenscht, waren toch allen ver heugd over het aardige uitzicht over Schagen en omgeving. Daarna werd de wandeling voortgezet tot de brug over het nieuwe kanaal, langs haven naar muziektuin. Deze mooie tuin bood een uitste kende gelegenheid om gezamenlijk eenige Esperan- toliedcren onder leiding van den heer van der Starre te zingen en te luisteren naar de goede declamatie en aardige anecdoten van den heer Prins. Vandaar werd het N.H. Koffiehuis weer opgezocht en na nog eenige besprekingen, werd er na een gis revido (tot weerziens) afscheid genomen. Men trok tevreden over de gezellige cn leerzame dag naar huis met het vaste voornemen, bezield, om overal waar mogelijk, propaganda te maken voor de mooie idealistische espcranto-beweging. HENGELSPORT. Met de H.S.V. „De Baars" te baarzen. -— Een vischwedstrijd met spannende mo menten. Reeds om 7 uur 's morgens waren er hengelaars die nog eens extra hun tuig nakeken of het wel sterk en betrouwbaar genoeg was om er deze hen- gelwedstrijd mee uit te komen. Zaterdagsmiddags hadden natuurlijk de hengels reeds een goede beurt gehad. Het koper was glim mend gepoetst, terwijl liet bamboe nog even met een klodder wrijfwas van moeder de vrouw werd ingevet en uitgewreven. Een stokje waarmede een eerste prijs gewonnen kan worden. De haak wordt nog eens extra bevestigd en gescherpt en dan is de tuigage klaar voor het concours. Dan nog het aas. Vele hengelaars kon men gewapend met een schop en een bus door Schagen zien gaan om wormen te vinden. Ook waren er velen die Zaterdagavond met 'n zaklantaarn de buurt in rep en roer brachten door dauwpieren te gaan zoeken. Op z'n minst denkt men dan met een inbreker te doen te hebben. Zeer voor zichtig voetje voor voetje nadert men het terrein, waar de wormpjes moeten zijn. Zoo maakt men alles gereed voor de komende strijd. Het weer werkte bijzonder mee. Bij het clublokaal was het om 8 uur een gezellige drukte. Nummers moesten worden uitgereikt en aan jas bevestigd. De ze maal werd de reis eens niet met bussen gemaakt maar met het rijwiel. Als alles gereed is gaan we op stap. Het doel is de Ringsloot., volgens velen een geweldig best water voor de baars. Dat kwam uit ook. Er werd een vangst gemaakt van 247 stuks baars. Het' woordje baars is echter niet geheel juist. Beter ware dat cr stond stekelbaars jes. U weet wel welke wij altijd na schooltijd met een schepnet gingen vangen. Nu deze zelfde grootto werd thans door de stoere hengelaars verschalkt. Slechts een 10-tal behoorlijke baarzen werden ge vangen, waarvan de grootste nog slechts 21.3 c.M. was. Het. eerste halfuur kenmerkte zich reeds direct uite en goede vangst van eenige hengelaars die met een de leiding namen. Vanzelfsprekend was hier de heer Jac. Holtz ook bij. Een nek aan nek-race werd het tusschen de heeren Holtz, Cees Grootes cn Ros sen. Het is merkwaardig dat met alle hengelwedstrij- den meestentijds dezelfde hengelaars het meeste van gen en sporadisch een ander voor een prijs in aan merking komt. Visschen is werkelijk nog een kunst.- In het tweede halfuur komt er in de kopgroep weinig verandering. De eerste plaats wordt om de minuut verwisseld, zoodat er weinig van te zeggen valt wie tenslotte met de eerepalm zal gaan strijken. Als er vijf halfuren zijn gevischt, is men aan het einde van deze zeer plezierige hengelwedstrijd. Nadat de commissie, bestaande uit bestuursleden aan het tellen waren geweest en de controleschriften waren nagezien bleek dat er in totaal 247 baarsjes waren gevangen. De prijswinnaars waren toen nog niet bekend. Des avonds om zes uur werden de prijzen in het clublokaal van den heer Bontes uitgereikt, door voorzitter Starreveld met een toepasselijk woord. Eerste prijs werd gewonnen door den heer M. Rog geveen met een baars van slechts 21.3 c.M.. Hierna telde alleen het grootste aantal. 2. N. Kossen 19 st. Het tusschen haakjes geplaatste getal is het ge vangen aantal baars. 3. Jac. Holtz (18), 4. C. Groo tes (17), 5. F. Wiegman (16), 6. J. Lingeman (15), 7. C. Naber (14), 8. B. Haning (14), na loting. 9. P. Keuris (13), 10. J. Pepers (13), na loting; 11. J. H. Lutjeharms (12), 12. P. Grootes (11), 13. Jb. Kerkmeer (10), 13. A. Struijf (8), 15. Joz. Kroone 16 Michels (7), na loting), 17. N. Spierdijk (6). 18. H. Molenaar (6), 19 G. Buis (6), 20. C. J. Pronk (5), 21. A. Jonkman (5,) na loting. Voorz. Starreveld schetst het zeer plezie rige hengelen van deze morgen en richt een woord van dank aan de hengelaars die elkaar op zeer vriendschappelijke voet hebben bestreden. Schagen viert de Nationale Feestdag in verband met de verloving van H. K. H. Prinses Juliana met Z. K. H. Prins Bern hard van Lippe—Biesterfcld. Des middag circa half vier vond een kinderoptocht plaats van pl.m. 350 kinderen van onze drie lagere scholen. Reeds om half drie was het een levendige aanblik de vele kinderen, rijk getooid met sjerp en oranje, zich te zien verzamelen op het Torenplein. De vereeniging tot organiseeren van kinderfeesten, had in allerijl een programma in elkander gezet en zoo trok dan de vroolijke kinderschare met al haar geleidsters cn geleiders langs Lauriestraat, Laanplein, Stille Laan, Laan tot huize Avondrust, onder do vroolijke tonen van het Piet Heinlied. Voor Huize Avondrust werd halt gehouden, waar onze steeds parate Harmoniekapel een waardige serenade bracht. Vervolgens ging de stoet door Rog geveenstraat, Landbouwstraat, Magnusstraat, Johan- na van Hodenpijlstraat, Landbouwstraat, Stationsweg, Molenstraat en Gracht tot aan het Raadhuis. Op de stoep van het Raadhuis waren vertegenwoordigd het dagelijksch bestuur van de gemeente Schagen met hunne dames. In een wijde boog werden de kinde ren cn de vele aanwezigen opgesteld, waarna twee coupletten van het „Wilhelmus" en twee coupletten van „We willen Holland houden", gezamenlijk ten gehoore werden gebracht. Hierna een lang zullen ze leven, hetgeen spontaan en luide werd gezongen. Het hoofd onzer gemeente, burgemeester J. Cornelissen, dankte commissie en aanwezigen voor deze treffende liulde aan ons Vorstenhuis betoond, waarna de blijde stoet zijn weg vervolgde langs Noord cn Loet tot aan den Muziektuin. Aan den ingang hiervan vond een ont haal plaats. Te ruim 8 uur zette het tweede gedeelte van dezj feestdag zich in. Reeds direct na achten vulde de muziektuin, welke ook thans weer voor Schagen bewees een zeer gunstige gelegenheid te ziin, zich met zeer velen uit alle lagen der bevolking. De Harmonie stelde zich op in dc muziektent en weldra

Schager Courant | 1936 | | pagina 2