San Sebastian gevallen Moreele oorlog tusschen Duitschlaod en Rusland Uit Spanje Het Alcazar één groote graftombe Bus met 30 inzittenden verongelukt CORNELIA KOORN Boon, donken enkele vaderlandsche liederen, hij het eindi gen van deze nummers wees de dirigent der Kapel de aanwezigen er op dat het nu eens niet de bedoeling was dat de Kapel en andere deelnemende vereenigin- gen het programma zouden aangeven, doch van de aanwezigen dat werd verwacht, door luide de liederen mee te zingen. En het resultaat was werkelijk buiten gewoon. Allereerst werd samen het „Piet Heinlied" en „We willen Holland houden" gezongen waarna het oude .Wilhelmus" volgde. De geheele menigte nam deel m verhieven zich allen en zongen met het warme gevoel, den echten patriot eigen, hun geliefde volks- ied mee. Ook vroolijkc marschen deden na de eerste opwekking wonderen. De aanwezige jongelui dansten naar hartelust, en het deed een ieder weldadig aan dit jpontaan gebaar der jeugd ter gelegenheid van den Nationalen dag. Na dit eerste optreden van de Harmonie nam de 700rzitter van de commissie, de heer M. F. de Nooij, ■iet woord en sprak ongeveer aldus: Geachte Heer Burgemeester, Dominé, genoodigden, Dames en Ileeren! Nadat u allen met zooveel aan lacht hebt geluisterd naar de muziek, welke hier '.oo voortreffelijk werd ten gehoore gebracht, verzoek :k ook uw welwillende aandacht te doen bepalen tot enkele sprekers, die lieden een kort woord tot u allen zullen richten. Wij hebben hiertoe bereid ge vonden den Weleerw. lieer Ds. Eikema en den Hoog Eerw. Deken Kuys. Ik verzoek U dan alle aandacht voor den eersten spreker en verleen hem gaarne het woord. Rede Ds. Eikema: Geachte aanwezigen, Wanneer twee jonge mensclien het samen eens geworden zijn en alzoo vast besloten het leven in te gaan, elkander steunen en schragen, zoo kan men zeggen, dat deze gebeurtenis er een is van ontroe rende schoonheid. En zoo dan een van die jonge mcnschen een prinses is, lid van ons Koninklijk Huis, j,a onze Kroonprinses en voorbeschikt is eenmaal Koningin van Nederland zal zijn, zoo is dit gebeu ren nog des te mooier. Reeds enkele jaren leefde ons volk nieuwsgierig en in spanning omtrent de toekomstplannen van ons Vorstenhuis omtrent den man die eens Haar gemaal zal zijn, toen plotseling het verrassende bericht kwam van de verloving van H.K.II. Prinses Juliana met Z.K.H. Prins Bernhard. Een golf van blijdschap doorstroomde alle lagen van ons volk, zonder onderscheid tot welke kerk of rich ting men aanhing. Wij allen zijn thans verblijd na een droevig jaar 1934, toen de dood tweemaal ons Vorstenhuis binnensloop en ons mede bedroefde. Wij Noordhollanders zijn nuchtere mcnschen en die hou den niet van veel hoerah, trachten na het eerste oogenblik hierna hun geestelijk evenwicht en hun 'iestaan tc hernemen. Het moment waarop de nieuwe Prins een der onzen zal worden en wel op die recht Q OVERAL IN DE STAD VONDEN VOORGEVECHTEN PLAATS. TOEN DE BELEGERAARS BIN NENTROKKEN, STONDEN VER SCHEIDENE GEBOUWEN IN VLAMMEN. San Sebastian in handen der opstandelin- Ziedaar het groote nieuws, dat gisteren in den loop van den dag binnenkwam. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn de eerste troepen der nationalisten San Se bastian binnengetrokken. In de stad hadden overal vuurgevechten plaats. Tegen twee uur drongen de belegeraars verder door. Plot seling werden vlammen zichtbaar: de Kur saal en verscheidene andere gebouwen ston den in brand. Eenige nationalistische Basken, die tot het laatst hadden geprobeerd San Sebastian te sparen, geraakten in gevecht met anarchis ten, terwijl geregelde Marokkaansche troe- per verder trokken en de stad geleidelijk in bezit namen. Uit dit bericht blijkt, dat de uiterst roode elcmcn- die de stad overhand kunnen krijgen. De Basken behielden blijkbaar de leidng en hebben hun stad voor vernie tiging weten te vrijwaren. Het voorspel der overgave. In oen vergadering, welko Zaterdagavond onder voorzitterschap van Ortega in het paleis van don gouverneur van San Sebastian werd gehouden, is besloten de stad over te geven. Alleen twee anar chistische commissarissen waren hiertegen. Deze twee werden gevangen genomen. Het hoofdkwartier van Ortega is naar Zumava overgebracht. De ver dedigers van San Sebastian, die uit de stad trokken, hebben een strategische positie ingenomen bij Orio, waardoor den weg naar Bilbao wordt beheerscht. Ortega verklaarde, dat over een dag of acht een offensief zal worden ontplooid vanuit deze stellingen. Een lijkenlucht. De abt Camarasa, die Zaterdag het Alcazar was binnengegaan, is er twee uur later weer uitgekomen. Hij had toen direct een onderhoud met de leiders der regeeringstroepen. Men vernam dat hij een mis had gecelebreerd in het binnenste van het Alcazar, er twee kinderen had gedoopt en eenige personen de communie had uitgereikt. De priester vroeg den belegerden de vrouwen, kin deren en grijsaards te laten vertrekken maar de com mandant der opstandelingen, kolonel Masvardo, ant woordde, dat hij daar volkomen tegen was en dat al len er de voorkeur aan gaven in het Alcazar te ster ven. De belegerden hebben vannacht evenwel vergaderd om een definitieve beslissing te nemen. D priester zcide nog, dat het er in het Alcazar veel droeviger uitziet dan in de mcnscholijke verbeelding mogelijk is. Er hangt een lijkenlucht van degenen, die er tijdens de verschillende aanvallen zijn gesneu veld. Berichten uit Madrid maken er melding van dat in dc hierboven genoemde vergadering der in het Alca zar verschanste opstandelingen te Toledo, besloten zou zijn de zich daarin bevindende vrouwen en kinde ren wier loven door de regeeringsaanhangers zal wor den geëerbiedigd, geleidelijk uit de in de puin liggen de versterking te laten uittrekken. hartelijke sympathieke wijze, stemt volkomen over een met de aard van ons volk. Deze verloving is de eerste stap, waarna straks de echtverbintenis zal volgen. Spreker hoopte dat het een zegen zal zijn voor onze Koningin en Haar volk, maar bovenal een zegen van rijk geluk voor het jonge paar. God geve het hun. Een hartelijk applaus volgde van den met aan dacht luisterenden vollen tuin. Hierna zong het R.K. Parochiaal Zangkoor onder leiding van den heer Jos. Overtoom: le. het Domi- num Salvum fac!; 2. O Jesu amor mi; 3. Landate Dominum. Ook deze plechtige zanghulde trok aller aandacht en wel voor de keurige wijze waarop het werd. gezongen. Inmiddels was ook dc Hoog Eerw. Deken Kuys verschenen. Na den zang van het R.K. Koor kondig de de voorzitter aan ,dat ook de Deken van Scha- gen een kort woord tot allen zou zeggen. Deken Kuys sprak hierna: Geachte heer Burgemeester, Dames en Ileeren, Op dezen avond nu zoo velen van Schagen ver- ecnigd zijn het heugelijke feit van de verloving van onze Prinses met groote blijdschap te gedenken, wil ik aan dit feest een oogenblik met alle ernst en blij heid uit mijn hart deelnemen. Dit heugelijk feit met een blijde toekomst is schitterend na een droe vig 1935. Spreker richtte een bede tot God opdat het tijdperk van het Huis van Oranje nog lang moge voortduren. Zoolang wij nog geregeerd worden, zoo als door onze Koningin, welke nog steeds de hooge souvereiniteit van een God erkent, had spreker nog geen vrees. Het gaf spreker heel veel vreugde te hebben vernomen, van onze Koningin, die als moe der aan haar dochter zooveel zorg had besteed, de keuze Harer dochter ook Haar volkomen instem ming had. Wij kunnen zoodoende jubelen betreffen de onze waarschijnlijke troonopvolgster en spreker hoopte van harte dat de band van Nederland en Oranje nog zeer zal versterken en het Iluis van Oranje nog lang zal mogen regeeren. Een daverend applaus volgde ook na deze woorden. De Harmoniekapel zette direct hierna het „Wil helmus" in. Na dit officieele gedeelte kondigde de dirigent van dc kapel aan, dat wat vroolijke dans muziek en marschen zouden volgen, maar verzocht tevens, dat ieder moest meezingen en springen. Een fakkeloptocht werd spoedig in elkaar gezet en zoo trok men eerst eenige keeren door den tuin. Nog enkele nummers werden ten gehoore gebracht. Als slot stelden allen zich op, zoowel voor als achter de Kapel en zoo trok Schagens bevolking door de straten, luide meezingend de gespeelde liederen, hiermee blij en waardig hun medeleven te laten blij ken met de verloving van onze beminde Prinses. En we moeten zeggen, dat de commissie zich geen betere wijze van uiting had kunnen indenken, 'waar op zij haar blijheid omtrent ons Vorstenhuis had kun nen uitdragen. Opmarsch naar Madrid. Volgens de mededeelingen van Radio-Sevilla zijn de regeeringstroepen bij Toledo verslagen. De weg naar Madrid en het Tietardal zouden door de opstandelin gen zijn bezet, waarbij 360 man der regeeringstroepen gedood zouden zijn. Uit Madrid wordt gemeld, dat alle kerkklokken der hoofdstad zijn gesmolten, en dat om versterking is verzocht, teneinde de verdediging te verzekeren. Er zijn sterke Catalaansche colonnes aangekomen. In den boezem der regeering hebben zich veelvuldig meeningsverschillen voorgedaan. De regeering kan haar gezag niet meer handhaven. De toestand te Madrid blijft ernstig, daar de luchtmacht der opstan delingen het bombardement der militaire punten heeft hervat. Een kazerne is getroffen, waarbij 250 miliciens zijn gedood. Critieke toestand te Oviedo. Het blad „El Liberal" publiceert een bericht van zijn correspondent te Santander, die bericht, dat de voornaamste punten van tegenstand van de opstande lingen te Oviedo zijn de kathedraal, welke is ver sterkt, het station en de modelgevangenis. De stad is omringd door batterijen van de regeering en de luchtvaart bombardeert geregeld de stellingen van de opstandelingen. Vanaf de voorposten van de regee- ringsstellingen ziet men rookwolken opstijgen in de stad. Frontberichten van het ministerie van oorlog. Madrid: Het ministerie van oorlog deelt me de, dat in den gewestelijken sector van Asturie een hevige strijd heeft plaats gehad. De republikeinsche strijdkrachten hebben een colonne opstandelingen in de pan gehakt en een groote hoeveelheid wapens en munitie buitgemaakt en 50 man gevangen genomen. Aan het front van Aragon hebben de troepen, die te Siguenas opereeren, een aanval gedaan op de voor uitgeschoven stellingen der opstandelingen, die zich 2 K.M. hebben teruggetrokken. Een colonne regee ringstroepen heeft in den sector van het centrum twee belangrijke strategische punten bezet en een aan val der opstandelingen afgeslagen. Aan de andere fronten is niets veranderd. Hevige brand in slaapzalen Zeventien dooden. Yakoetsk. Zaterdag 2ijn zeventien per sonen om het leven gekomen, bij een brand welke twee slaapzalen, in gebruik bij leden van een districtscommissie, der partij en amb tenaren van het Volkscommissariaat van land bouw in den asch heeft gezegd. Oceaanvliegers vannacht gestart Londen, Maandagmorgen. De Oceaan- vliegers Richman en Merrill zijn vannacht 3.23 uur (Amst. tijd) voor hun retourvlucht naar Amerika gestart. TWEELING IN ARBEIDERSGEZIN NAAR PRINSE LIJKE VERLOOFDEN GENOEMD. Zevenbergen, 13 September. Zaterdagavond werd het arbeidersgezin van Hal verblijd met de ge boorte van een tweeling, een jongen en een meisje. De kinderen zijn gisterochtend in de R.K. kerk te Ze ven bergschehoek gedoopt. Het meisje is bij den burgerlijken stand aangege ven als Juliana, terwijl het jongetje genoemd is naar prins Bernhard. JAPANSCHE TROEPENTREIN DOOR BANDIETEN OVERVALLEN. Tokio: Bij een nachtelijken aanval van Kore- aansche bandieten op een Japanschen troepentrcin in de nabijheid der steenkolenmijn van Moclentsjeng (Oost Mandsjockwo) zijn 25 Tapansche officieren en minderen gedood en G5 gewond. PASSAGIERSVLIEGTUIG VERONGELUKT. Een vliegtuig, waarmede ter gelegenheid van een plaatselijk feest te Noyen in Frankrijk, rondvluch ten werden gemaakt, is neergestort, tengevolge waar van de piloot, zijn passagier en diens dochtertje om het leven zijn gekomen. GIJ ZULT NIET BEGEEREN Hitier slaat een begeerig oog op de rijk dommen van zijn buurman. Wie nog een oogenblik heeft gemeend, dat Hitier van de door hem ontwikkelde denkbeelden, uiteen gezet in zijn beroemd en berucht boek „Mein Kampf" was teruggekomen, moet wel sterk ontnuchterd zijn door zijn rede op het partijcongres te Neurenberg. Hier toch heeft dc Fuhrer met kracht van woorden zich naar het Oosten gericht en er op gewezen, hoe de Sovjets eigenlijk geen raad weten met het land, ter wijl de Duitschers opeengehoopt leven op een veel te klein grondgebied en met onnoemelijk veel kosten en inspanning hier en daar enkele hectaren grond aan de. zee moeten ontrukken. Met groot cynisme stelde Hitier de vraag hoe het er in Duitschland wel zou uitzien als het de Ockrai- ne, de Oeral en Siberië in bezit had, Onder stormachtige toejuichingen van de aanwezigen verzekerde de Leider, dat dan Ger- maansch intellect en werkkracht het levens peil der arbeiders tot een ongekend hoog peil zou vermogen op te voeren, terwijl de Bol sjewistische joden, die thans in Moskou de baas zijn, geen betere resultaten weten te be reiken dan hongersnood en een zeer lage le vensstandaard der bevolking. Zelden is zeker wel door eenige regeering in vol len vredestijd de geste van een anderen Staat ster ker gegispt en gehekeld, dan Hitter Zaterdag in Neurenberg deed. In geen enkel opzicht nam hij een blad voor den mond en zijn geheele rede was feitelijk één scherpe aanklacht tegen Rusland en het communisme. Sterk kreeg men tijdens de rede den indruk dat Hitier nog steeds zijn oog gericht houdt op Rusland als een mogelijkheid om zijn grondgebied uit te breiden en dat als eerste politiek doel in Nationaal- Socialistische kringen wordt gezien dc inbezitnamc van enkele vette brokken, gesneden uit het lichaam van den Russisch en reus. Tn zijn rede voor de S.A., S.S. en motorcorps zeide Ilitler gisteren nog o.a: De massa's in het buitenland worden opgehitst en bijeengeroepen in betoogingen tegen het fascisme, tegen het nationaal-socialisme, voor het bolsjewisme, voor de levering van wapenen en voor het verleencn van financieele hulp. Ik heb Duitschland nog niet opgeroepen tot een betooging, maar, indien ik dat zou doen, zou er slechts een enkele betooging zijn. Men zou geen tien of twintigduizend mcnschen zonder eenige disci pline zien, maar millioenen en nog eens millioenen zouden zich verheffen tegen onzen ouden tegenstan der, den erfvijand van de menschheid. Als oud-front strijder kan ik zeggen, dat wij willen samenwerken en geen vijandigheid, noch haat wenschen jegens iemand, maar nimmer zal Duitschland bolsjewistisch worden. Wij willen niet, dat het resultaat van ons werk door de internationale bolsjewisten en joden wordt vernietigd. Wij weten, wat ons te doen staat en hebben daartoe geen raad noodig van de Palestij nen, wij weten, dat de toekomst van een volk geen geschenk is, maar dat het er voor moet strijden. Moord en doodslag ziet men elders. Bij ons is het volk gelukkig, sterk en manmoedig. Voor mij is het een prachtige zaak uw kanselier te mogen zijn. Ik ben dit geluk verschuldigd aan allen, die in donkere uren in mij geloofden. Laten wij den ouden eed van vriendschap en kameraadschap en trouw in ons eeuwige Duitschland herhalen. OPROEP IN SOVJET RUSLAND TOT STEUX- VERLEENING AAN SPAANSEIIE VROUWEN EN KINDEREN Moskou De Prawda heeft gisteren een op roep tol de arbeiders en arbeidsters der Sovjet Unie gericht levensmiddelen beschikbaar to stel len voor de vrouwen en kinderen der arbeiders in Spanje, die heldhaftig strijden voor hun re publiek en voor de vrijheid en onafhankelijk heid. Overal wordt gecollecteerd. De opbrengst wordt besteed aan levensmiddelen voor de vrouwen en kinderen in Spanje. Vele qewondm. Zaterdagmorgen omstreeks half tien, heeft op den straatweg tusschen Lexmond en Meer kerk een ernstig autobus-ongeval plaats gehad, waarbij een groot aantal personen is gewond. Een autobus van de touringcar-onderneming J. B. Pool Jr. te Amsterdam, die 'smorgens half 8 uit de hoofdstad was vertrokken met bestem ming naar Antwerpen is ongeveer halverwege Lexmond en Meerkerk met groote snelheid aan de rechterzijde van den weg tegen een boom ge reden. De chauffeur van de bus, de 39-jarige R. van Dijk uit Amsterdam wilde een wageu passeeren. Daar van den anderen kant ook een vaartuig naderde, zwenkte hij met groote snel heid naar rechts op zoodanige wijze, dat hij niet kon voorkomen dat de bus aan den rechter kant op een boom stootte. De gevolgen waren ernstig. Het rechtergedeelte van de bus werd qeheel in elkaar gedrukt, de voorste wielen vlo gen eraf, de banken in de bus schoven in el kaar en alle ruiten braken stuk. In de bus zaten 29 passagiers, voor zoover be kend allen uit Amsterdam die naar België moes ten. Bij het onderzoek is gebleken, dat het ongeval als volgt is ontstaan: De chauffeur van le bus bemerkte dat hij op zeker oogenblik zou wor den gepasserd door een tractor met aanhang wagen en hield daarom zooveel mogelijk rechts Van den anderen kant kwam op hetzelfde oogen blik een auto, geladen met kaas. De bestuurder van den tractor heeft deze auto niet of te laat opgemerkt, met het gevolg, dat de chauffeur van de bus op zeker moment voor de keuze stond met den tractor in botsing te komen of noe verder naar rechts uit te wijken. Hij deed dit laatste doch kwam dientengevolge tegen een boom terecht. Daar hij een groote snelheid had waren de gevolgen ernstig. Direct na de botsing Advertentiën. Heden overleed in de Lidwina- stichting te Den Helder, onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder in den ouderdom van bijna 59 jaar. D. KOORN Amsterdam |ac. v. d. BRINK M. v. d. BRINK—Koorn en DICK. Anna Paulowna', 13 Sept. 1936. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 16 Sept., ver- irek vanaf Benedenbuurt 18, nam. 2.30 uur. Te koop: 9 mooi» Biggen en een ongeschetst Graskali. Jb. BREED, Groenveld, St. Maarten, Te koop: een zwarte Merrie met 2 witte voeten met dito HENGST VEULEN, merrie weer drachtig, ook afzonderlijk. R. YPMA, Dirkshorn. Ter overname gevraagd: vijf Biggenmerken. C. WAIBOER, Tweewegen, Wierin- gerwaard. met den boom vloog het voorste gedeelte van de autobus in brand. De chauffeur die niet ge wond was, had de tegenwoordigheid van geest om het vuur onmiddellijk met 'n brndblusch- apparaat en kleedingstukken t dooven. Tot dusver zijn twee personen naar de rijks klinieken te Utrecht overgebracht. Van acht der inzittenden zijn de verwondingen van vrij ernstigen aard. De overige slacht)Pers hebben slechts lichte kwetsuren opgeloopen. TENGEVOLGE VAN VAL GEDOOD Wateringen 13 September De dertienjarige C. van de Z. was Zaterdagavond in een schoor steen van het tuinbedrijf van den heer van Vliet geklommen. Aangezien eenige steen en los raakten kwam van Z. te vallen en viel door een broeikas. Hij werd ernstig gewond opgenomen en is later aan de gevolgen overleden. WIERINGERMEER. Pracht successen iWeringermeer Fanfare. Op het gisteren te Amsterdam gehouden Interna-' tionaal Concours van Muziek- en Zangvereenigingcn. behaalde de W.meerfanfare eenige mooie succes sen. In den Marschwedstrijd van de 3e klasse be haalde het corps een 1ste prijs, terwijl tevens een eerste prijs werd verworven voor het vrije en ver plichte nummer. Inderdaad voor het corps, dat uit sluitend uitkwam met eigen krachten en voor deit eersten keer deelnam aan een cocours, een schitte rend begin. Dirigent der Wieringermeer Fanfare is de Weled. lieer J. van Glabbeek te Den Helder. Politie. Gevonden: 1 zak gerst, bl. streep zak. Verloren: 1 br. damesportemonnaie. NIEUWE NIEDORP. O.K.B. I—N. Niedorp II 2—2. O.K.B. II—N. Niedorp III 3—2. Met een man of 15 werd afgereden naar Obdam, om uit die 15 twee elftallen samen tc stellen, tegen het eerste en tweede elftal van O.K.B. Het is wel zeer jammer dat zoo aan het begin der competilio zoo vele leden het de gewoonste zaak ter wereld vinden om maar zonder afbericht te sturen kalm weg te blijven. Het is op deze wijze voor de E.C. haast niet mogelijk een juist overzicht te krijgen van het beschikbare materiaal. Het idee van sommige leden dat als het maar eenmaal competitie is zal het wel weer gaan, is natuurlijk heel verkeerd. Want zoo wel voor N. Niedorp I als het reserveelftal en voor N. N. 3 zal de a.s. competitie een zéér zware blijken te zijn. Vooral voor N. N. 2 die voor het eerste jaar in de 1ste klasse N.H.V.B. zal uitkomen, zal het een uiterst zwaar seizoen worden. Niet alleen dat de tegenstanders sterk zijn, het voornaamste feit is wel dat het reserveleam zoo zeer aan kracht is ach teruit gegaan. Aan de mannen van Sterk om te too- nen dat ze wel in de 1ste klasse thuishooren. N.N. 3 uitkomende in de 3e klasse, heeft ook al mede door verzwakking van het elftal een seizoen voor de boeg dat alles van de derde elftallers zal eischcn. Wel buitengewoon jammer is dat een 4do klasser als N. Niedorp er dit jaar niet in geslaagd is een adsp. elftal samen te stellen, een uitgemaakte zaak is toch dat uit de adsp. van heden de voetbal lers der toekomst worden gevormd. Laten de getrou we geelzwarten eendrachtig samenwerken en toonen dat ondanks alle sombere vooruitzichten het seizoen 193o1936 voor het oude N.V.V. een goede zal wor den! ALKMAAR, 12 September 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 5 paarden f 150—200; 9 melk koeien f 160—200; 4 nuchtere kalveren (slacht) f8.r>0 16 vette schapen f 12—19; 6 bokken en geilen 6—10. ALKMAAR. 12 September 1936. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: groothandel 70—?2V2 ct., kleinhandel 70- 75 cent. Handel goed. Kipeieren (groothandel) f 3.60— 3.95 en Eendeieren f 2.50. Handel matig. WARMENHUIZEN, 12 September 1936. Schotsche muizen f 1—1.50, id. grove f 2—2.20, i<ï. drielingen f 2.20—2.40. eigenheimers f 1.30—2.10, ld. aardappelen f 1.60—1.70, gele nep f 3.70—4.30, uien f 1.30—1.50, id. drielingen f 1—1.20, id. grove f 2.1(1, Alberta's 1.10—1.20, roode kool f 1—1.20. gele kool f 1—1.10, witte kool f 0.70—0.80. snijboonen f 3.10, slaboonen f 3—8.80. bieten f 1—1.40. Aanvoer: 42300 Kg. aardappelen, 2900 Kg. gele nep. 4750 Kg. uien, 11900 Kg. roode kool, 8700 Kg. gele kool. 24900 Kg. witte kool, 4790 Kg. slaboonen, 400 Kg. bieten, 25 Kg. snijboonen. BROEK OP LANGENDIJK. 14 Setember. Souveniers f 1.40, eigenheimers f 1.70—1.80, bl. ditö J 1-802, bl. aardappelen f 1.S0—2.10, uien f 1.30— 1.80, grove f 22.20, gele nep f 44.50, zilvérdrieliü-* sen f 11.10, peen f 0.SO1.40. sperciebooncn f 3— 0.10. snijoboncn f 4.50, kroten f 0.50—1.10, roode kool I 1—1.60. witte kool 1 0.70—0.80. gele kool f 1—1.10. bloemkool f 0.10—8, 2e soort f 2.80—3.80. NOORDSCHARWOUDE. 14 September. Bl. eigenheimers f 1.90—2, uien f 1—1.40, drielingen f 1.101.20. grove f 1.70, gele nep f 3.90—4.20, sper- ciebooncn 1 3—7.S0, roode kool I 1, witte kool f O.SOi.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3